Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [kyrabaybee:] :L (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24151) moonlight115 válasza AusWolf (#24150) üzenetére


moonlight115
tag

Nem rossz, nem ismertem.
Egy kis kiefer 's cowboyway ;)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#24152) AusWolf válasza moonlight115 (#24151) üzenetére


AusWolf
őstag

Jó kis fesztiválzene. :K
Warren Zevon? :U

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#24153) moonlight115 válasza AusWolf (#24152) üzenetére


moonlight115
tag

Nem ismertem, nem rossz. Aaahooooo, jó a szövege! :B

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#24154) AusWolf válasza moonlight115 (#24153) üzenetére


AusWolf
őstag

Nem véletlen, hogy ezt linkeltem. Aahoo, WereWolves of London! :P De akár ezt is linkelhettem volna.

Azt hiszem, elteszem magam holnapra. Kíváncsian várom az eredményeket, és a júliusi feladványt. Mindenkinek köszi a játékot! :R Ezzel a dallal kívánok jó éjszakát!

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#24155) geprombolo válasza moonlight115 (#24120) üzenetére


geprombolo
senior tag

Aztabetyár! Kár hogy lejárt az eladós hónap, mert megvennélek bugyistól! :DDD Nagyon csini lehetsz, ha ilyet hordasz! :C

Szóval, ha minden igaz, akkor elseje van és megszavaztátok az 5szavas játékot. A lényege, hogy összeadunk öt szót (legalább két ember kell hozzá, mert egy ember max. 3 szót mondhat), valaki meg szöveget csinál belőle. Természetesen a szöveg összefüggő kell legyen, de nem muszáj a valóságot tükröznie, sőt, csaponghat a fantázia ahogy jól esik.
És hogy miért kell legalább két ember a szavak megadásához? Azért, hogy minél jobban megnehezíthessük a dolgát a szöveg összeszerkesztőjének azzal, hogy nem összeillő szavakat találunk ki. Elvégre csak így kihívás a szövegelés, nem? ;]
A szavak megadói 1-1 pontot kapnak, a szövegelő 3 pontot kap.

Jó lesz így? :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#24156) Vakegérke válasza geprombolo (#24155) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor mondok két szót.

Tányér, reciprok.

Kérdésem is van. Ugye a ragozott forma is érvényes?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24157) geprombolo válasza Vakegérke (#24156) üzenetére


geprombolo
senior tag

Természetesen lehet a szavakat ragozni is. Meg meg lehet nehezíteni a megfejtő dolgát azzal, hogy egy agyonragozott(de helyesen ám!) szót adunk meg, mert elvenni nem lehet belőle, csak hozzátoldani.
Most készül a szabály a maga helyén, pár perc és okézom.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#24158) moonlight115 válasza geprombolo (#24155) üzenetére


moonlight115
tag

Kösz a "csini " feltételezést, annyit elárulok, hogy nem jársz messze a valóságtól, bár a "nagyon" talán túlzás. Szeretnék 50 kiló lenni, jelenleg mínuszban vagyok. ;)

A 3 szó: teringettét, utazás, kutyuska

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#24159) moonlight115


moonlight115
tag

Volt egyszer egy butuska kutyuska
Álma volt egy utazás a Holdba.

Teringettét! De jó lenne! - kiáltotta
Mire megjelent az égen egy tányér forma csoda.
S belesett az ablakon egy ufócska.
Érted jöttem, kutyuska,
Gyere velem a Holdba!
Nem vagy te egy bolondgomba,
Pattanj be az űrhajómba,
S elrepítlek a Reciprok bolygómra,
Mely a kozmosz legfényesebb csillaga.
S onnan már csak egy ugrás a Holdra!

Jó hogy jöttél ufócska,- vakkantott a kutyuska
Valóra válik az álmom!
Mindenkinek ezt kívánom!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#24160) geprombolo válasza moonlight115 (#24159) üzenetére


geprombolo
senior tag

Öööö... ezt nagyon belőtted! Szinte az utolsó pillanatban, mert most nyomtam meg az OK gombot a szabályzaton, amiben az is áll, hogy a szavak megadói 24 órán keresztül hallgatnak és csak utána szövegelhetnek a saját szavaikra. Mindegy, ez már pontot ér, mert megelőztél. Mindenkinek figyelmébe ajánlom a TELJES szabály elolvasását! Esetleges kritikákat, javítási-turbózási ötleteket várok. :R
Viszont a szavak kiemelése dícséretes, így nagyobb szövegben is könnyen megtalálhatóak, javaslom mindenkinek a használatát! :K

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#24161) geprombolo


geprombolo
senior tag

Május-júniusi játékunk győztese moonlight115 49 ponttal
második Vakegérke 39 ponttal,
harmadik anevemearl 30 ponttal
negyedik geprombolo 18 ponttal
ötödik netpeti98 13 ponttal
hatodik AusWolf 3 ponttal
hetedik Shallamea 2 ponttal
nyolcadik holtversenyben zoltanz, Geri Bátyó és föccer 1-1 ponttal.
Mindenkinek gratulálok a teljesítményéhez, nagyon élvezetes játék volt, mindenki szabadidejétől függően rendesen odatette magát és sziporkázott. :C :R

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#24162) moonlight115 válasza geprombolo (#24161) üzenetére


moonlight115
tag

Mert sziporkázni jóóóóóóóóóóóó ! :)

Jól esik az elismerés,
Részedről ez nem is kevés!
Oh! Mily csodás felismerés:
Ez a játék mesés!

Ha rám tör az agymenés
A gond homályba vész
Jó dolog a feledés,
De még jobb a nevetés!

Te is lehetsz viccre kész,
Ha jön az ihlet,semmi vész!
Csak nem félsz?
Írni kell és kész,
Hisz vicc az egész!

Elménk ha sziporkázik
Pici lelkünk sose fázik
Ha a tető be is ázik,
Csacsikánk csak iázik! :DD

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#24163) moonlight115


moonlight115
tag

anevemearl Te tegnap még kakaska voltál ! ! ! :Y

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#24164) AusWolf


AusWolf
őstag

Nem sokkal ezelőtt, miközben lapostányérból reggeliztem, odajött hozzám az öcsém, hogy segítsek neki reciprokot számolni, mert kell neki a holnapi matekórához. Viszont akárhogy próbálkoztam, nem jött össze. Úgy látszik, túl régen tanultam, és elfelejtettem. Vagy csak túl fáradt vagyok.
- A teringettét! - gondoltam. - De jól esne egy utazás. Talán jobban fogna tőle az agyam is.
Közben, amíg én ezeket gondoltam, a kutyuskám észrevétlenül befalta az egész reggelimet.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#24165) AusWolf válasza moonlight115 (#24162) üzenetére


AusWolf
őstag

Ez nagyon jó, kinevezhetnénk himnusznak. :K A történeted se piskóta. :C

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#24166) moonlight115 válasza AusWolf (#24165) üzenetére


moonlight115
tag

Köszi :R
A te okoska kutyuskád se kutya! :C :))

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#24167) geprombolo válasza moonlight115 (#24163) üzenetére


geprombolo
senior tag

Tényleg! Örl megváltozott. :Y
Látom toljátok a játékot ma is, örülök neki. :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#24168) Earl_Muttley válasza geprombolo (#24167) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Meguntam. :P

És idővel Earl J. Hickey fog vigyorogni itt rátok.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#24169) netpeti98


netpeti98
addikt

Épp mosogattam mikor megharapott a kutyuska. A teringettét ijedtemben a tányér is a földön landolt, ráadásul ijedségemben elfelejtettem a reciprok fogalmát is. :( Most aztán takaríthatok és tanulhatok újra az utazás helyett és még a maradék mosogatnivalót is mosogathatom tovább.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#24170) moonlight115


moonlight115
tag

Új eladnivaló :

netpeti98 :C

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#24171) Vakegérke válasza moonlight115 (#24170) üzenetére


Vakegérke
veterán

Eladnám egy fogatlannak, hogy szopogassa, ( :DDD ) de ez a játék éjfélkor véget ért.

Szerintem ketten tuti benne vagyunk, hogy ismétlődjön az eladásosdi. Ha lesznek még támogatók, bizonyára újra játszani fogunk még ilyent. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24172) moonlight115 válasza Vakegérke (#24171) üzenetére


moonlight115
tag

Ezt biza elfelejtettem. :U
Megláttam a kavicsos képet és megtetszett. Imádom a színeket! ( a szakmámban legjobban a hajfestést szeretem, pedig az a legnehezebb, pláne változtatni, ha nem jól sikerül...)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#24173) Vakegérke válasza moonlight115 (#24172) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sebaj, korral jár az ilyesmi. :P

Szerintem lesz még ilyen játék. Aztán ha nem, hát lesz más. Például értelmezni is lehetne ám kyrabaybee anyánk hagyatékát. Te már megtetted? Ha nem, itt lenne az ideje. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24174) moonlight115 válasza Vakegérke (#24173) üzenetére


moonlight115
tag

"Sebaj, korral jár az ilyesmi" hápperszeeeeee..... A kétéves is elfelejt néha a bilibe pisilni..... :P
Megkukkolom kyrát.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#24175) Vakegérke válasza moonlight115 (#24174) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az első ötven hozzászólást érdemes lenne átolvasnod. Egyértelművé válna, hogy mire gondoltam. :)

Amit pedig a játék topicjában felvetettél, örömmel támogattam. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24176) moonlight115 válasza Vakegérke (#24175) üzenetére


moonlight115
tag

Már régestelen régen átolvastam, tudom, mi a feladat, csak még agyalok, várom az ihletet !
Köszi a támogatást :B

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#24177) Vakegérke válasza moonlight115 (#24176) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ne köszönd. Örömmel tettem. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24178) moonlight115


moonlight115
tag

:DD Hurrá ! Találtam egy rózsaszín szemüveget! Mostantól ezen keresztül fogom szemlélni a világot, s benne az embereket.
:DDD Oh jajj, azt mondták, vegyem le, mert ettől torz lesz a kép, amit látok, az nem valós, csak ábránd, s túl szép!
:(( Töröm fejem, mit tegyek? Levegyem, vagy ne vegyem?
:O Help! Help! Segítsetek!
:K Talán, ha a tükörbe pillantok, a valós képet látom. Egye fene, kipróbálom!
:C Teljes siker! Akit a tükörben látok, ismerős, csak sokkal szebb lett, mint amire emlékeztem. Probléma megoldva, gond egy szál se,le se veszem többé
ezt a remek szemüveget, hisz amit látok benne, nagyon szép.

S már John Keats is megmondta: " A Szép: igaz s az Igaz szép.- Sohse áhítsatok mást,
nincs főbb bölcsesség."

Ihlette kyrabarbee

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#24179) Vakegérke válasza moonlight115 (#24178) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az ötödik smiley nem bólogatós, hanem kacsintgatós.
Ha ettől eltekintünk, jó az értelmezés. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24180) moonlight115 válasza Vakegérke (#24179) üzenetére


moonlight115
tag

Nekem ez a Keats idézet nagyon tetszik, még rózsaszín szemüveg nélkül is.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#24181) AusWolf


AusWolf
őstag

Íme három, szövegbe foglalásra váró szó az éjjeli baglyoknak:
hónap, legegyszerűbb, távoli

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#24182) geprombolo válasza AusWolf (#24181) üzenetére


geprombolo
senior tag

Részemről kabbala, meg ciklotron

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#24183) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ülök a 36 négyzetméteres franciaágyam szélén, és hogy elmulasszam a másnaposságot, kabbala-vizet kortyolgatok. Lehet, hogy ki fogom rúgni az inast, nem hűtötte le eléggé.
Vagy csak én érzem így?
Minden olyan ködös, távoli, még a tegnap estére sem emlékszem. Na, még egy kortyot. Elég hideg, megúszta az inas.
Ó, hogy az a...
Görcsöl a fejem, a legegyszerűbb megoldás az lenne, ha savanyú káposztát ennék, de nem tehetem. Egy szuper gazdag nem alacsonyodik le ennyire.
Ez meg mit akar? Ja, a titkár...
Fátyolosnak hallom a hangját, nem értem mit mond, de aláírom a papírt, amit elém tett. Annyit megértek, hogy egy hónap múlva kerül a birtokomba valami, de mire megkérdezném a részleteket, már el is rohant.
Auuu, lüktet az agyam. Hol az a víz? Na, szépen lelöktem, kiborult.
Vajon mit írtam alá? Vettem még egy palotát? Vagy még egy yachtot?
Ha palotát vettem, elhozatom a szigetemre, ha yachtot, elfér az öbölben.
Hoppá, a titkár itt hagyta a szerződés másodpéldányát. Na nézzük...
Jé, vettem egy ciklotront? Mindegy, majd a gyerek eljátszik vele...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24184) AusWolf válasza Vakegérke (#24183) üzenetére


AusWolf
őstag

Ezt jól összehoztad. :C Grat!

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#24185) Vakegérke válasza AusWolf (#24184) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Eljátszottam a gondolattal, hogy gazdag vagyok, és még egy ciklotront is meg tudok venni.
Tudod mit? Maradok az, aki vagyok. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24186) moonlight115 válasza Vakegérke (#24185) üzenetére


moonlight115
tag

Most kaptál egy fityiszt, egy szavad se lehet.... ;)

Még jó, hogy a titkár megúszta..... :C

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#24187) Vakegérke válasza moonlight115 (#24186) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ő nem tehet arról, hogy én részegen mit vásároltam meg. Megjegyzem az inas is megúszta. :)

Ami pedig a fityiszt illeti, jeleztem, rád vár. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24188) moonlight115


moonlight115
tag

AusWolf ma írt egy jót. Ha valaki még nem olvasta vóna.....

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#24189) moonlight115 válasza Vakegérke (#24187) üzenetére


moonlight115
tag

A " Nyakkendős "-ben vár....

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#24190) netpeti98


netpeti98
addikt

Vakegérke hova lett a aláírásod másik fele?
Csak mert régebben hosszabb volt :)

Üdv netpeti98

(#24191) Vakegérke válasza netpeti98 (#24190) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kiegészítettem. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24192) moonlight115


moonlight115
tag

Káosz a világegyetemben !

A bölcs öreg rabbi az ősi, misztikus tudások tárházát, a kabbalát tanulmányozta éppen, mikor megütötte fülét a nyitott ablakon át az utcáról felharsanó rikkancs hangja:
Káosz a világegyetemben ! A hónap botránya! A Ciklotron-összeesküvés lelepleződése ! - Mi a szösz az a ciklotron ? Csak nem egy távoli bolygó neve? - töprengett, és lapozott egyet könyvében, amiben eddig a legegyszerűbb és legbonyolultabb kérdéseire is választ kapott.

De hiába kereste benne ezt az új, furcsa szót, még az asztrológiával foglalkozó Élet fája című fejezetben sem találta. De mivel bölcs volt, és járatos a kabbalisztikában, ezt a titkot is megfejtette. - Ciklon lesz az, csak az összeesküvés miatt gondoltam trónra!

Megnyugodva becsukta könyvét, és békésen elszenderedett. Álmában egy cikláment látott, díszes trónon, és még az összeesküvők suttogását is hallani vélte.....egy közelgő ciklonról.....

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#24193) moonlight115


moonlight115
tag

2 újabb szó: agy, szemüveg

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#24194) Vakegérke válasza moonlight115 (#24193) üzenetére


Vakegérke
veterán

Teszek hozzá hármat: liliom, lángol, csicsóka.

Jó a történeted. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24195) geprombolo válasza Vakegérke (#24183) üzenetére


geprombolo
senior tag

Bakker tesó, megvetted a CERN-t? Na abban cicázhat a gyerek a részecskékkel fénysebességgel! :DDD :C
Holdfény: ciklámen a trónon? Júúújjjj! Látom ez a játék is fexik neked! :C Nem Rejtő Jenőtől tanultál halandzsázni véletlenül? :U

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#24196) moonlight115 válasza geprombolo (#24195) üzenetére


moonlight115
tag

Nálam ez genetikus-frenetikus. :D
Sok Péhóvardot olvastam, ez tény. ;]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#24197) geprombolo


geprombolo
senior tag

Nagyapámnak a múltkor álmában látomása volt, napszemüvegen keresztül látta, amint egy lángoló liliombokor azt javasolja neki, hogy cukorbetegségének enyhítésére fogyasszon minden nap három gumó csicsókát. Az öreg ezt jól agyába véste, azóta mindenhol csicsókát keres, hogy ehesse.
Na, egynek jó lesz.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#24198) Vakegérke válasza geprombolo (#24197) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jó bizony. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24199) moonlight115 válasza geprombolo (#24197) üzenetére


moonlight115
tag

Tömör és velős! :C

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#24200) netpeti98


netpeti98
addikt

Ha kimész a napra a napszemüveg védi a szemed, de az agyadat már nem védi semmi tőle. Egyél csicsókát az elmulasztja a napszúrást, de kiegészíthető pár lángoló liliomlevéllel is úgy hatásosabban gyógyít.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [kyrabaybee:] :L (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.