Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [kyrabaybee:] :L (téma lezárva)

Hozzászólások

(#23151) aggleány válasza geprombolo (#23150) üzenetére


aggleány
addikt

Igen, néha elég érdekes dolgokat tudnak mondani az emberek, ha kiskutyáról vagy kiscicáról van szó. :K

(#23152) geprombolo válasza aggleány (#23151) üzenetére


geprombolo
senior tag

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#23153) aggleány válasza geprombolo (#23152) üzenetére


aggleány
addikt

Na jó, egy ilyen kiscicát én is hajlandó lennék napokig kényeztetni. :B

(#23154) aggleány


aggleány
addikt

A délután megígért történet:

A már említett mopsz márkájú háziszörny elérte a 3 hónapos és másfél kilós állapotot. Egyik este, éppen hogy hazaértem, valaki elkezdte veszettül nyomni a csengőt a folyosón a rácsnál (3 lakás volt leválasztva ráccsal). Kimentem, és az alattam lakó ott visítozott, hogy mit képzelek magamról, hogy éjszaka nekiállok kalapálni.

Elég bután néztem rá. Kezdésnek este fél 7 volt, kalapácsot meg nem tartottam otthon. Nagy nehezen rájöttem, hogy a cipőm sarka kopoghatott, úgy 7-8 lépésen át. Ez volt neki a kalapálás, ezen verte a nyálát. :F A lakásajtó nyitva maradt, és a vadállat kiszaladt. Gyorsan felkaptam, mielőtt kimenne a rácson, és leesne a lépcsőn. A kezembe fogtam a kutyát, és visszafordultam az illető felé. Mire a kedves szomszéd: Aha! Most már kutyával támad??? Nem bírtam megállni, és azt válaszoltam, hogy: Igen, és jó lesz vigyázni, mert torokra van szoktatva!

Az IQ-titán szomszéd feljelentett a közös képviselőnél, hogy harcikutyát tartok otthon, és ráuszítottam. Pár nap múlva kijött egy két fős vizsgálóbizottság, és meg akarták nézni a kutyát. Megmutattam, erre kedvesen mondták, hogy nem ezt, hanem a másikat. Mondtam, hogy nincs másik, ez van. Erre az egyik megkérdezte, hogy ez az a példány, amelyik torokra van szoktatva? Mondtam, hogy igen, ő az. Okos emberek lévén előszedték az értelmes szomszéd összes feljelentését, és mindennek utánajártak. Mint kiderült, az illető 2 év alatt majdnem mindenkit feljelentett már ezért-azért a lépcsőházban (10 emeletes panel, szintenként 6 lakás). Ez egy katonai lakótelep volt, és még érvényben volt egy régi szabály, mely szerint ha a lakók 70%-ának problémája van egy valakivel, akkor azt ki lehet tenni a lépcsőházból. 92%-os támogatottság mellett a kedves szomszéd kénytelen volt elköltözni. :DDD

Illusztrációként mellékelek egy képet a torokra szoktatott harcikutyáról, hogy a saját szemetekkel láthassátok, hogy milyen komoly életveszélyben forgott a kedves szomszéd. A kép a kutyás támadás előtti hétvégén készült.

[ Szerkesztve ]

(#23155) talmida válasza aggleány (#23143) üzenetére


talmida
Közösségépítő

;)

Bocs, gyerekek, de most még olvasni sincs időm. :W

IN GOD WE TRUST!

(#23156) aggleány válasza talmida (#23155) üzenetére


aggleány
addikt

Nem baj, akkor csak gyorsan nézd meg a képeket. ;)

(#23157) geprombolo válasza aggleány (#23154) üzenetére


geprombolo
senior tag

Szööörnyűűű veszedelmes fenevad! :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#23158) aggleány válasza geprombolo (#23157) üzenetére


aggleány
addikt

Tudtam én, hogy felismered a vérszomjas pofájáról. :K

(#23159) Vakegérke válasza aggleány (#23158) üzenetére


Vakegérke
veterán

Annyira megijedtem tőle, hogy rohanok vastag sálat venni. :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23160) aggleány válasza Vakegérke (#23159) üzenetére


aggleány
addikt

Azért az talán túlzás. Bár, ha hanyatt feküdnél a földre, és kisebb húscafatokat kötözgetnél a nyakadra, valószínűleg elkezdené rágcsálni a torkodat is. ;)

(#23161) zoltanz válasza aggleány (#23160) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igen pl, egy vadászsólyom is ha zuhanórepülésben támad, ki tud szakítani az emberből egy 10 dkg -os darabot. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23162) aggleány válasza zoltanz (#23161) üzenetére


aggleány
addikt

Hááát, engem nem igazán emlékeztet a szörny vadászsólyomra. :F

(#23163) zoltanz válasza aggleány (#23162) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem, de kb olyan veszélyes ragadozó. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23164) geprombolo válasza aggleány (#23160) üzenetére


geprombolo
senior tag

Na ugye, hogy torokra van szoktatva ez a veszett fenevad!?! :DDD :DDD :DDD

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#23165) Vakegérke válasza aggleány (#23162) üzenetére


Vakegérke
veterán

Pedig képzett zuhanórepülő. Kérdés, hogy milyen magasról esik le. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23166) aggleány válasza zoltanz (#23163) üzenetére


aggleány
addikt

Szóval szerinted is veszélyes, és a szomszédnak volt igaza? :Y

geprombolo

Persze, hogy torokra van szoktatva. Akárki jön hozzánk, igyekszik is megvalósítani a támadást, mert mindenkre felpattog. Kb. az illető térdéig, ugyanis addig ér fel - de az irány jó! :K

Vakegérke

Ha arra gondolsz, hogy esetleg hozzásegítenéd, hogy megtanulja a zuhanórepülést, akkor inkább mutasd meg neki, hogy hogyan kell, úgy korrekt. :P

(#23167) zoltanz válasza aggleány (#23166) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Veszély hol? A kutyán innen vagy a kutyán túl? :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23168) aggleány válasza zoltanz (#23167) üzenetére


aggleány
addikt

:P

(#23169) talmida válasza aggleány (#23156) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Na, el is olvastam. :P Tényleg félelmetes egy fenevad volt a szomszédod. ;] Sajnálom, hogy mostanában nem lehetek aktív tagja a mesélősdinek. :B

IN GOD WE TRUST!

(#23170) Shallamea válasza aggleány (#23154) üzenetére


Shallamea
újonc

Cuki a "fenevadad"! :D Nekem is van hasonló, csak az 100% keverék. :DDD Már a szülei is keverékek voltak mind a ketten. :K
Itt a kutyum:

Kedvenc tevékenységei közt van a kezek megcsócsálása, az ugrálás és a saját farkának a kergetése. :DDD

Ja és böngészés közben felfedeztem, hogy Koreában is hódít a birodalmi pénz, még egy együttest is BAP-nak hívnak. :DD

B.A.P

[ Szerkesztve ]

A Galaktikus Pingvinbirodalom Méregkeverője és Pingvinizátora/Éljen kyrabaybee és a GPB!/"Aki nem ismer, azt hiszi idióta vagyok. Aki ismer, az tudja."by Ede

(#23171) Vakegérke válasza Shallamea (#23170) üzenetére


Vakegérke
veterán

A kutyika jópofi. :)

Ami pedig azt illeti, könnyű dolga van a koreai bandának. Ezzel a névvel csak nyerő lehet. Én nem haragszom rájuk, hogy engedélyünk nélkül sütkéreznek pénznemünk fényében. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23172) Shallamea válasza Vakegérke (#23171) üzenetére


Shallamea
újonc

Szerintünk is, pláne, mikor saját magával játszik a fotelban... :DDD
Amúgy csak azért lehet látni a szép rózsaszín, foltos pociját, mert le lett borotválva. Ivartalanítva lett a kicsike, úgyhogy a kisasszonynak már nem lesznek külkei. Így viszont nyugodtan szaladgálhat a nálánál két és félszer nagyobb kan kutyánkkal, nem lesz belőle probléma. :D
Igen, a banda eléggé nyerő lehet. :) Legalább híresztelik a birodalmi pénz nevét, hogy "Igen, ez a neve a Galaktikus Pingvinbirodalom pénzének!". :D

[ Szerkesztve ]

A Galaktikus Pingvinbirodalom Méregkeverője és Pingvinizátora/Éljen kyrabaybee és a GPB!/"Aki nem ismer, azt hiszi idióta vagyok. Aki ismer, az tudja."by Ede

(#23173) geprombolo válasza Vakegérke (#23171) üzenetére


geprombolo
senior tag

Tiltsuk meg nekik, vagy kérjünk tőlük jogdíjat! ;] ;] ;]
Shallamea: a te kutyusod is nagyon édes! :K

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#23174) aggleány válasza Shallamea (#23170) üzenetére


aggleány
addikt

Nagyon helyes! :C

Az előző kutyim nekem is keverék volt, Őt az utcán találtam még 12-14 éves koromban. Ő már sajnos nem él, de valahogy még mindig úgy érzem, hogy Ő volt az igazi.

Persze a jelenlegi fenevadat is nagyon szeretem, de ha őszinte akarok lenni, akkor az észbeli képességei erősen lemaradnak az előző kutyié mögött.

Itt van róla is egy kép:

(#23175) geprombolo válasza aggleány (#23174) üzenetére


geprombolo
senior tag

Csodaszép kutya, értelmes arca van! :K

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#23176) geprombolo


geprombolo
senior tag

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#23177) aggleány válasza geprombolo (#23175) üzenetére


aggleány
addikt

Na azé!!! :((( Ő tényleg nagyon okos kutyi volt, nem csak úgy nézett ki. :K

Helyes a cicvarek! :C

Többiek sehol? :F

(#23178) Earl_Muttley válasza aggleány (#23177) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Vagyok, csak nincs mit írni :(

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#23179) netpeti98


netpeti98
addikt

Itt vagyok én is! :K
Ja és jók a történetek! :K

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#23181) zoltanz válasza aggleány (#23174) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mindig az első az igazi.
Volt amelyiket azért szerettem mert annyira kajka volt, volt amilyeket azért mert tudott hízelegni, hülye kutya nincs nincs is. :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23182) geprombolo


geprombolo
senior tag

Na, senkivel nem történt semmi érdekes az elmúlt pár napban? :F

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#23183) aggleány válasza Earl_Muttley (#23178) üzenetére


aggleány
addikt

Mi az, hogy nincs mit írni? Sehol egy régebbi sztori? Soha semmi nem történt Veled? :F

zoltanz

Igen, valahogy az első az igazi. :K

Nemsokára írok megint valami történetecskét, mert úgy látom, hogy Ti tt nem nagyon töritek magatokat egymás szórakoztatásán.

Olyan történet lehet, amit ide leírok röviden, és rámutat egy linkre, ahol hosszabban megvan ugyanaz a sztori? :F

(#23184) geprombolo válasza aggleány (#23183) üzenetére


geprombolo
senior tag

Mondjuk szívesebben vennénk, ha bemásolnád.... :U
Utálunk kattintgatni :DDD

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#23185) zoltanz válasza aggleány (#23174) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Úgy néz ki mint egy strucc amúgy. :P

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23186) geprombolo


geprombolo
senior tag

Játékunk oldalát frissítettem így reggeli unalmamban, megtekinthető a játék aktuális állása. Így újraolvasva a dolgokat, van egy-két olyan hsz, ami nem is a játékba lett szánva, de mivel történet, így belekerült. :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#23187) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Én nekem van egy tegnapról származó jó hírem.
Felvettek a Fodor Józsefbe, infószakra :-)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#23188) Vakegérke válasza Earl_Muttley (#23187) üzenetére


Vakegérke
veterán

Méghozzá második vagy a listán. Gratula! :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23189) Earl_Muttley válasza Vakegérke (#23188) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Köszönöm szépen! :)

De érted, 100-120 emberből a második :DD

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#23190) Vakegérke válasza Earl_Muttley (#23189) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hogyne érteném? Nagyon örülsz magadnak, és nagyon büszke vagy. Van mire. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23191) Earl_Muttley válasza Vakegérke (#23190) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

És oda akartam a legjobban bekerülni :-)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#23192) netpeti98 válasza Earl_Muttley (#23187) üzenetére


netpeti98
addikt

Grat! :)

Üdv netpeti98

(#23193) Earl_Muttley válasza netpeti98 (#23192) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Köszi :-)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#23194) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Feldobnék egy témát! :)

Zene. Avagy nagy kedvenced-és amit a legjobban utálsz. 2-2 példa jöhet :)

[ Szerkesztve ]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#23195) aggleány válasza zoltanz (#23185) üzenetére


aggleány
addikt

A kutyára gondoltad, hogy úgy néz ki, mint egy strucc?

(#23196) aggleány


aggleány
addikt

Na jó, geprombolo kedvéért egy az egyben bemásoltam a sztorit.

Történetünk abban az időben játszódik, amikor még a Samsung Galaxy Spica volt az Androidos telefonok csúcsa. Egyedül ez tudott magyarul, gyors volt, mint a villám, és nem talált magának méltó ellenfelet. Ebben az időben döntöttem úgy, hogy ideje megismerkednem az Android világával, elvégre is haladni kell a korral. :DDD

Mivel én kis naív úgy gondoltam, hogy egy mobiltelefonokat értékesítő cégnél bizonyos szinten értenek a mobiltelefonokhoz, felkerekedtem, és meglátogattam egy budapesti szolgáltató nagy-nagy boltját, ami egy igen forgalmas helyen található a belvárosban.

Mikor megérkeztem a bolthoz, megcsodáltam a fényesen csillogó kirakatokban önmagukat kellető készülékeket, beléptem az elárúsító egységbe. Miután a sorszámosztó pult mellett álló fiatalember megérdeklődte, hogy mit akarok, azt mondta, hogy sajnos nem tud segíteni, mert ilyen itt nincs. A beszélgetés valahogy így zajlott le:

- Jó napot kívánok. Segíthetek?
- Jó napot kívánok. Igen, köszönöm. Mobiltelefont szeretnék vásárolni.
- Új előfizetésre, meglévő előfizetésre vagy D-kártyával?
- Meglévő előfizetésre.
- Megkérdezhetem, hogy milyen típusú készüléket szeretne? Csak azért kérdezem, mert most vezetnünk kell erről egy nyilvántartást.
- Persze. Androidos készüléket szeretnék.
- Elnézést,nem jól értettem.
- Androidos készüléket szeretnék.
- Olyan sajnos nálunk nincs. Van Nokia, Sony-Ericsson, Samsung...

Na itt röhögtem el magam először. Aztán mondtam, hogy még nem tudom, hogy milyen készüléket szeretnék, de majd kiderül.

Az ügyintéző hölgy is azt mondta, hogy olyan nekik nincs. Mondtam, hogy pl. a T-M... Pulse és a Samsung Galaxy Spica olyan. Szerinte nem. Ezen kicsit elvitatkoztunk. Nagy nehezen elővette a Spica dobozát, és megnézte rajta a feliratokat, majd büszkén mutatta, hogy ilyesmi nincs ráírva, tehát nem olyan, és kész.

Mivel kitartó gyerek vagyok, szívóztam tovább. Egy idő után átirányított egy műszakis kollégához, aki majd jól elmagyarázza nekem, hogy olyan nincs.

A műszakis kolléga kedvesen mosolyogva várt. Valószínűleg mire odaértem, belső csatornákon át megtudta, hogy itt egy szerencsétlen, aki valami nem létező izét keres. A beszélgetés kivonata (vagy hasonló):

- Miben segíthetek?
- Androidos telefont szeretnék vásárolni.
- Meglévő előfizetéshez?
- Igen.
- Olyan, hogy androidos telefon, nem létezik. Ha megmondja, hogy milyen készülékre gondolt, segítek választani.
- Androidosra gondoltam. Tudomásom szerint jelenleg Önöknél a Samsung Galaxy Spica és a T-M... Pulse az, ami megvásárolható ezzel az operációs rendszerrel.
- Kedves hölgyem, azok nem androidos telefonok, hanem okostelefonok. Önt félretájékoztatták. Pontosan mit mondtak, hogy mi a neve annak, amit keres?
- Android operációs rendszerrel rendelkező mobiltelefont keresek.
- Úgy érti, hogy Symbian?
- Nem. Úgy értem, hogy Android.
- Olyan nem létezik.
- De létezik.
- Hölgyem, ilyen operációs rendszer nem létezik. Higgye el, én értékesítő vagyok, értek hozzá.
- Én meg telefonbuzi vagyok, és létezik ilyen operációs rendszer.
- Várjon egy pillanatot, megkérdezek egy kollágát. - ezzel elment egy kollégáért. Mikor visszaindultak felém, látszott a fejükön, hogy nem nagyon akaródzik nekik odajönni.
- Jó napot kívánok, hölgyem. Úgy hallottam, problémája van.
- Jó napot kívánok. Nincs problémám, mobiltelefont szeretnék vásárolni.
- A kolléga azt mondta, hogy Ön egy olyan telefont szeretne, ami nem létezik.
- A kolléga tévedett. Én androidos készüléket szeretnék vásárolni, az pedig létezik.
- Nem létezik.
- De igen.
- Nem lehetséges, hogy nem jól értette a nevét, amikor mondták Önnek.
- Nem.
- Biztos?
- Igen.
- Hogy lehet ilyen biztos benne?
- Úgy, hogy olvastam. Többször is.
- Szóval akkor mi is ez az operációs rendszer, amit keres? Mi a pontos neve?
- Android.
- Elnézést, nem értem.
- Android.
- Ilyen operációs rendszer nem létezik.
- De.
- Ön egy olyan operációs rendszert keres, ami nem létezik.
- Én egy olyan operációs rendszerű telefont szeretnék, ami létezik, és Önök forgalmazzák is a készüléket. A Samsung Galaxy Spicára gondolok.
- Ja, hogy a Spicára gondolt! Miért nem ezt mondta?
- Azért, mert kíváncsi voltam, hogy a Spicán és a T-M... Pulse-on kívül van-e más androidos telefonjuk is.
- Nekünk egyáltalán nincs androidos telefonunk.
- De van.
- Ön rosszul tudja, nincs. - A feje enyhén lilul, nagyokat fújtat. Azért még próbál mosolyogni, bár nem igazán akar neki sikerülni.
- Ön tudja rosszul, van. A Samsung Galaxy Spica és a T-M... Pulse ilyen készülékek, de engem az érdekelt volna, hogy van-e ilyen operációs rendszer más készüléken is?
- Ó, elnézést, hölgyem, most jut eszembe, nem rég kaptunk egy értesítést, hogy a Symbian operációs rendszer köznyelvi neve valamiért android.

Na itt sírtam el magam a röhögéstől. :DDD

Én tényleg akartam venni egy Spicát, de nem tudtam, mert sírva röhögő ügyfelet nem szolgálnak ki. :(

Nem is mentem vissza, inkább vártam egy kicsit, és pár hónappal később, amikor már megírták nekik, hogy mi az az android, akkor mentem vásárolni. :K Persze másik boltba, ugyanoda nem mertem, hátha még emlékeznek rám. :DDD

Magyarázat azoknak, akik nem telefonbuzik, mint én: az Android egy pár éves telefonos operációs rendszer, ami mostanság veszettül fejlődik. A Symbian már eléggé elavult, leáldozóban van a csillaga.

(#23197) Vakegérke válasza aggleány (#23196) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez a történet már akkor is tetszett, amikor először olvastam. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23198) aggleány válasza Vakegérke (#23197) üzenetére


aggleány
addikt

Köszi. :R Gondolom, a többiek még nem olvasták. Legalábbis remélem.

(#23199) zoltanz válasza aggleány (#23195) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"A kutyára gondoltad, hogy úgy néz ki, mint egy strucc?"

Igen vagy nemtudom milyen szögből van fotózva. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23200) Vakegérke


Vakegérke
veterán

No, egy újabb pályázati mese.

Rég volt, de igaz volt.
A fotelben ülve eszembe jutott valami. Kérdőn néztem az akkor kiskamasz lányomra, és bár nem tudta, hogy miről van szó, bőszen bólogatott, hogy igen. Megszokta, hogy jó nagy baromságokat találok ki, és a végrehajtásban mindig partner volt.
A polctartó vasak felújításra szorultak. Na, milyen színre fessük őket? Á, olyanra ne, az meg hogy néz ki, szóval nem jutott a család dűlőre.
Na, szóval eluntam a dolgot, felvettem a cipőm, lányom se volt rest, és elindultunk. Marikám kérdésére, hogy hova, titokzatos mosollyal adtam egy puszit az orrára.
Mentünk, irány a bolt, ahol festékáru kapható. Útközben elmondtam az ötletem, mely szerint veszünk fehér festéket, meg legfeljebb három-három színezőpasztát, ki-ki saját ízlése szerint, de nem áruljuk el egymásnak, hogy milyent. Külön vásárolunk, maradjon titok a színek mibenléte.
Megérkeztünk, két kosár, egyik a lányom, másik az én kezembe. Adtam neki lóvét, hogy fizetni tudjon, aztán ne less! A festéket én veszem.
Még együtt voltunk, amikor megszólítottam egy eladót, és megkérdeztem, hogy fáradt májzöld festéket merre találok. Szegény elkezdett habogni, a lányom meg vihogva elmenekült.
Na, szóval vettem egy kisdoboz fehér festéket, és zöld, piros, meg sárga színezőpasztát. Mire kifizettem, a lányom már túl volt a dolgon, és vigyorogva dugdosta a pasztákat, hogy még véletlenül se lássam meg a zacskón keresztül se, hogy milyenek.
Hazaérve elárultam a lényeget.
A festéket kiöntjük egy kimosott konzervdobozba, letakarjuk, és mindketten nyomunk bele a színezőpasztákból annyit, amennyit jónak látunk, de nem láthatjuk, hogy ki milyent, és mennyit, de még a sajátunk eredményét se.
Így is lőn.
Miután megtettük, amit meg kellett, felfedtük a prózai valóságot. Mit mondjak, érdekes volt.
Na, mindegy, gondosan elkevertük, és lelkesen festettük a vasakat. Marikám gyanakodva nézte tevékenységünket, de nem szólt egy szót sem.
Azóta is jól tartja magát a festék. Meghatározhatatlan a színe, de ha ránézek, jó kedvem támad.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [kyrabaybee:] :L (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.