Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [kyrabaybee:] :L (téma lezárva)

Hozzászólások

(#26001) moonlight115 válasza netpeti98 (#26000) üzenetére


moonlight115
tag

:R :K :C

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#26002) geprombolo


geprombolo
senior tag

Számoltam.
Mellékesen nem szükséges szabálymódosítás, minden nap tiszta lappal kezdődik, aki elsőnek megszólal, az mondhatja az első szót.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#26003) moonlight115 válasza geprombolo (#26002) üzenetére


moonlight115
tag

Egérke vezet! :C
Köszi a számolást, ezt nehezebb összeadni, szerintem, mint az előzőeket. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#26004) Vakegérke válasza netpeti98 (#26000) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ég a napmelegtől a kopár szík sarja...
Napozás, leégés. Leégés anyagilag. Égés, mint blamázs.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26005) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Akkor legyen a mai nap nyitó képe ez. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26006) Earl_Muttley válasza Vakegérke (#26005) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Vidámság :)

Ez az ember vidám :)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#26007) geprombolo válasza moonlight115 (#26003) üzenetére


geprombolo
senior tag

Nehezebb, mert rendszeresen elfelejtitek elmondani, hogy mitől jutott eszetekbe az, ami. :W De én megoldottam, minden erőmmel azon vagyok, hogy a szövegbe beleértsem a magyarázatot. :DD Ennek ellenére szinte mindenkinél volt már olyan, hogy egy megoldására nem kapott pontot. Még te is. Pedig te találtad ki a szabályt. Ejnye, no! :P
szoke12: Isten hozott köztünk, remélem sokáig itt leszel és sokat fogsz játszani. :K
Örl: most írom: miért jutott eszedbe pont a vidámság? Nem képmegfejtés, hanem asszociáció! Ez a helyes kifejezés, asszociáció! Ki mire asszociál az adott szóról, vagy képről? :R

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#26008) szoke12 válasza Vakegérke (#26005) üzenetére


szoke12
őstag

Nee...
Fogorvos. minden gyerek rémálma.
De legalább így a gyerek mosolyog, és könnyebb hozzáférni a fognyűvő manók által megrongált fogakhoz. :)
Az általános iskolás éveim jutnak eszembe, mert akkor mindig mentünk ellenőrzésre csoportokban. Ha jók voltak a fogaid, kaphattál cukorkát. Nesze neked....! :DDD

geprombolo: :DD

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#26009) geprombolo


geprombolo
senior tag

Holdfény: ötletedet beírtam a játék topicjába, kérek mindenkit, ötleteljen a dologgal kapcsolatban!

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#26010) netpeti98 válasza Vakegérke (#26005) üzenetére


netpeti98
addikt

Bolond doki, lehet altatás előtt még röhögsz rajta egyet, fogorvosnak pedig nem ajánlott ilyen maszkban menni. :DDD

Üdv netpeti98

(#26011) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ha jól sejtem, anevemearl bejegyzése nem nyerő. Ezek szerint szoke12 mondhat új szót, vagy mutathat képet.
Ide vele, hadd játsszunk. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26012) szoke12 válasza Vakegérke (#26011) üzenetére


szoke12
őstag

legyen a legszebb magyar szavunk: cipőfűző

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#26013) moonlight115 válasza Vakegérke (#26005) üzenetére


moonlight115
tag

Jujjjjjjj..!!!!!! - Az első gondolat.
Aztán: Gőz Imre, a fogorvosom. Irtó jó fej, mindig végigszövegeli a kezelést, vicces, egyszer azért hagyta abba a rémséges, hátborzongtató fúróberregtetést, mert annyira röhögtem..... :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#26014) Vakegérke válasza szoke12 (#26012) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hétköznapi öröm, hiszen a cipő nem lötyög, nem nyaklik.
Piciknek kihívás megkötni.
Nagyoknak káromkodós elfoglaltság kibogozni, ha csomó lett rajta.

Mint egy feleség.
Megbecsülést nem kap, természetesnek vesszük, hogy teszi a dolgát.
Ha elszakad, (elhagy az asszony,) akkor érezzük igazán, hogy mit köszönhettünk neki, és hogy nélküle nem tudunk élni.

Karinthy Frigyes írása, amelynek nem jut eszembe a címe.

Textilből, párban készült színes makaróni.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26015) AusWolf válasza moonlight115 (#25956) üzenetére


AusWolf
őstag

Más dolog félni, és más engedni a félelemnek. Néha előfordul, hogy egy általam helyesnek ítélt dolgot félek megtenni a megítélés miatt, de ez a fajta félelem számomra csak egy újabb ok arra, hogy megtegyem. :) Ugyanis a félelem mellett ott van bennem a tudat, hogy ha megteszem, az iszonyatosan jó lesz. Egyébként is, ahogy én észrevettem, mások megítélése sosem annyira kemény, mint az ettől való félelem.

Ahogy mondani szokás: nem az a bátor ember, aki nem fél, hanem aki nem hagyja magát befolyásolni a félelme által.

Ja meg a másik, hogy miért kellene nekem mások megítélésével foglalkoznom? :U Az a lényeg, hogy jól érezzem magam, és amíg ezzel másokat nem zavarok, addig szerintem mindegy, hogy ezt hogyan érem el. :)

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#26016) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nos, íme a következő feladvány.
Mint azt geprombolo bővebben kifejtette, nem azt kell elmondani, hogy mit látunk a képen, hiszen az mindenki számára egyértelmű.
Az a poén, hogy mi jut eszedbe róla, milyen gondolatokat, érzéseket kelt benned, mivel tudod társítani.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26017) szoke12 válasza AusWolf (#26015) üzenetére


szoke12
őstag

Tetszik, amit írsz.
Igen, az se mindegy, hogy félünk valakitől, vagy attól félünk, hogy megbántjuk. Pl: házastárs.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#26018) szoke12 válasza Vakegérke (#26016) üzenetére


szoke12
őstag

a semmiben, a semmitől se félve, örülve mindennek, élni a mindenben, szabadon, boldogan.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#26019) nincsisbéla válasza Vakegérke (#26016) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Elsőre az jutott eszembe, hogy uhh, a barátnőmnek új háttérképe van, mivel az ő gépén szoktam látni hasnonló képeket! :)

Mentalita'

(#26020) geprombolo válasza Vakegérke (#26016) üzenetére


geprombolo
senior tag

Valamelyik mobilszolgáltató legújabb reklámképe. Vedd meg a szuperhiper telót és szabad leszel és hepi és olyan könnyű, mint a zsebed. :DD
Amúgy végtelen szabadság, vidámság, a béke és önfeledtség szigete a semmi közepén. Ilyen nem is létezik! :O

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#26021) moonlight115 válasza szoke12 (#26012) üzenetére


moonlight115
tag

cipőfűző
Korcsolya, jó hosszú fűző, egy örökkévalóságnak tűnik bekötni, eltalálni, hogy ne legyen túl szoros....Régen koriztam, a tavunkon lehet igazán szabadon száguldozni, ha jól befagy. Akkor a legszuperebb, ha pár centis hó van a jégen, esésnél jól jön! :D

AusWolf Igazad van a félelemmel kapcsolatban. Szembe kell menni vele, átélni, és legyőzni. Popper Péter erről tartott előadását ajánlom mindenkinek, érdemes megnézni!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#26022) Vakegérke válasza szoke12 (#26018) üzenetére


Vakegérke
veterán

Te voltál az első, várjuk az új szót, vagy képet. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26023) moonlight115 válasza Vakegérke (#26016) üzenetére


moonlight115
tag

Sziget az ég végtelen kék óceánján. Önfeledt álomsziget, ahol minden csodás, de a szivárvány színei mellett ott a komor fekete is. Szerencsére, mert így életszerűbb, elérhetőbb.
Kontraszt, mint a valóságban. Sokszínűség, együtt, de mégis külön, szabadság.....öröm. Tiszta levegő, nagy lélegzet, egy felhőre ugrani, ha ott lennék, ezt tenném. :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#26024) szoke12 válasza Vakegérke (#26022) üzenetére


szoke12
őstag

hmmm.... legyen ....

élet

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#26025) Vakegérke válasza szoke12 (#26024) üzenetére


Vakegérke
veterán

Dolce vita, édes élet. Egy élet munkája. A halál egy új élet kezdete. Az élet szeretete. Életerős. Nem ezért élünk, hogy együnk...
Pénzt, vagy életet! Életkém, menj az úrral...
Keserves, vagy sikeres életút.
Élni kell, hiszen az élet szép...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26026) moonlight115 válasza szoke12 (#26024) üzenetére


moonlight115
tag

Élet
A földből előbújó fiatal hajtás, zöld levélke, talán hóvirág. Fittyet hány a zord körülményeknek, a köves, kemény, fagyos talajnak, harcol, és győz. Kedvenc virágom. A gyöngyvirág is, és az ibolya. :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#26027) Vakegérke válasza moonlight115 (#26026) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem akarok alulról szagolni se ibolyát, se Ibolyát. :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26028) AusWolf válasza Vakegérke (#26016) üzenetére


AusWolf
őstag

Szerintem ez a kép nem a vidámságról, hanem a valóság és a látszat ellentétéről szól. A legelső dolog, amit észrevettem, az a bal oldalon szomorkodó alak. Ő tudja csak igazán, hogy milyen az élet, mert ő nem egy 5 színből álló műszivárványban él és ugrál, mint valami bolond, hanem ő az igazi árnyalatokat is látja. A hold, a felhők, az ég, mind az ő tágabb tudatát jelenti számomra. Ismerni az életet, bölcsnek lenni nagy teher. Vagy ott van a szív... Talán azért szomorú, mert szeret. Szeretni nehéz, de szeretet nélkül nincs élet. Anélkül ugrálhatsz önfeledten egy műszivárványban, amiről tévesen azt hiszed, hogy az az igazi élet, pedig igazából nem jelent mást, mint hogy a betanult sztereotípiák tömkelegében érzéketlen lettél a világgal szemben, és bezárva élsz a saját világodban. Aztán ott van a szakadék is... Az ugrálókat nem érdeklik az ilyen dolgok, de akinek van mersze észrevenni a saját magán kívül létező világot, az veszi csak igazán észre a korlátokat is. Hiába az internet, meg a sok technikai "csoda", ebben a "modern" világban igazán kicsi mozgástere van az embernek a berögzült szokások és az előítéletek miatt. Olyan világ ez, ahol az igazi egyéniségek végül mindig magányosak maradnak. Ez is ok lehet a szomorúságra.

Ugyanakkor az is lehet, hogy pont a szomorú alak a szűklátókörű, mert ahelyett, hogy a többiekhez csatlakozna a vidámságban, inkább egyedül szomorkodik. Bár az okokat nem tudhatjuk.

Ez egy fantasztikusan jó kép egyébként. Megihletett. :) Ha nem haragszol, lehet, hogy kölcsönvenném egy blogbejegyzés erejéig.

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#26029) AusWolf válasza szoke12 (#26024) üzenetére


AusWolf
őstag

Élet... Kemény és fájdalmas vállalkozás. Olyan, mint a kincskeresés. Nagy kitartás kell ahhoz, hogy igazán értékes dolgokat találjon az ember azok között, akik nem is próbálják. Sokaknak nem sikerül, de mégtöbben buknak el amiatt, hogy feladják. Pedig azt sosem szabad. Az élet értelme nem a boldogság, hanem a boldogság utáni véget nem érő hajsza, amit csak az nyerhet meg, aki elég türelmes ahhoz, hogy kivárjon, és elég bátor is ahhoz, hogy cselekedjen, amikor az idő megérett rá.

Bocs srácok, ma úgy tűnik, egy kicsit filozofikus hangulatban vagyok. :B

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#26030) Vakegérke válasza AusWolf (#26028) üzenetére


Vakegérke
veterán

Bámulatos értelmezés. Szinte láttam a gondolataidat.

A kép nem az enyém, én is csórtam. Ha rá is jönne a gazdája, talán nem neheztelne, hiszen a link kiolvasható a kép tulajdonságai közt.
Nem mulasztom majd el, hogy olvassam a blogbejegyzésedet.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26031) moonlight115 válasza AusWolf (#26029) üzenetére


moonlight115
tag

Tényleg jó kép, igazán alkalmas a filozofálásra, továbbgondolkodásra. Örülök, hogy megosztottad velünk, érdekes gondolatok. :K

Egérke, a hóvirág illata, az az igazi! :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#26032) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nos, itt az új szó: bársonyos.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26033) moonlight115 válasza Vakegérke (#26032) üzenetére


moonlight115
tag

Bársonyos.. a törpetacsim füle. Prücsike fülét imádtam simogatni, jó érzés volt, ő is szerette, közben nagyokat szuszogott, aranyos volt. A kis lusti, félnapokat átaludt.
De igaz, kiskorában szeretett szaladgálni, az Avasra sokszor felvittük kirándulni, rengeteg lépcső vezet oda, a kilátóhoz (amúgy az Avas Miskolc belvárosának kellős közepén fekszik, gimiben oda jártunk, vagyis futottunk tesiórán.) Mindig kétszer tette meg az utat, ő gyorsabb volt, mint mi, a hegyen fel, elfutott, majd vissza, mire felértünk, csak lihegett. A kilátóban cukrászda is volt, Prücsike tudta, hogy fagyit kap a hegytetőn. :)

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#26034) szoke12 válasza Vakegérke (#26032) üzenetére


szoke12
őstag

még kimondani is jó érzés. a mély magánhangzók teszik igazán széppé.
maga a bársony jut róla eszembe, és a tánc. ez utóbbit hosszú lenne leírnom.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#26035) Vakegérke válasza szoke12 (#26034) üzenetére


Vakegérke
veterán

Idő van. Miért ne osztanád meg velünk a tánccal kapcsolatos gondolataid?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26036) moonlight115


moonlight115
tag

Most én jövök:

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#26037) szoke12 válasza moonlight115 (#26036) üzenetére


szoke12
őstag

a fecske egy költöző madár, olyan, mint a gólya, csak sokkal kisebb, és nem hasonlít rá. :D

a tervezés jut még eszembe. hogy ezek soha nem tévednek el...
hon an tudják, hova kell menni meg mikor? ...

Vakegérke: nagyon hosszú... hat év az életemből. lehet, nekem is jobb, ha nem szaggatom fel az életemből.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#26038) netpeti98 válasza moonlight115 (#26036) üzenetére


netpeti98
addikt

Az ősz első jele, hisz nyár végén jelennek meg tömegesen a fecskék a villanydróton.

Üdv netpeti98

(#26039) geprombolo válasza moonlight115 (#26036) üzenetére


geprombolo
senior tag

Kotta. Pont úgy ülnek a dróton, mint a hangjegyek a kottán. Na, nem próbálja meg valaki eljátszani, hogy mit ültek ofa ? Hátha az lesz az évszázad dala! :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#26040) geprombolo


geprombolo
senior tag


Csak úgy. :P

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#26041) nincsisbéla válasza geprombolo (#26040) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Merész... :R

Mentalita'

(#26042) geprombolo


geprombolo
senior tag

Lefekvés előtt még megríkatom a társaságot.
De megmondta, Istenem! "Ugatni MÉG szabad!!!" :O :O :O
"Az igazságból elveszett... az I!" :W

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#26043) szoke12


szoke12
őstag

Jó reggelt!
Ki jön?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#26044) geprombolo válasza szoke12 (#26043) üzenetére


geprombolo
senior tag

Mondjuk te!

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#26045) szoke12 válasza geprombolo (#26044) üzenetére


szoke12
őstag

ősz

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#26046) Earl_Muttley válasza szoke12 (#26045) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

az elmúlás jut az eszembe

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#26047) geprombolo válasza szoke12 (#26045) üzenetére


geprombolo
senior tag

Kinézek az ablakon, a szemközti fákon sárgulnak a levelek, egyeseken már egészen sárgák, mások még szép zöldek, színorgia a javából. Kár, hogy nem lakom erdőben!

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#26048) Shallamea válasza szoke12 (#26045) üzenetére


Shallamea
újonc

Az avar zizegése a lábam alatt. :D Mert már lassan télleg lesz, annyi lehullott, elsárgult/barnult/vörösült levél, amin lehet tapickolni. :DDD
A másik, ami eszembe jut, a szülinapom, mivel az szeptember közepén van. :DD

A Galaktikus Pingvinbirodalom Méregkeverője és Pingvinizátora/Éljen kyrabaybee és a GPB!/"Aki nem ismer, azt hiszi idióta vagyok. Aki ismer, az tudja."by Ede

(#26049) geprombolo válasza Shallamea (#26048) üzenetére


geprombolo
senior tag

Azt én is nagyon szeretem. Meg hempergőzni benne, főleg ha sok össze van hordva egy kupacba. :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#26050) szoke12 válasza szoke12 (#26045) üzenetére


szoke12
őstag

nekem is a szép levelek, és hogy valaminek vége, valami pedig kezdődik. pl iskola.
és hogy jön a tél. a kedvencem! :D
idén nem lesz annyira jó őszünk. egy ilyen nyár után. minden oda van. se termés, se semmi.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [kyrabaybee:] :L (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.