Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [kyrabaybee:] :L (téma lezárva)

Hozzászólások

(#40001) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Nektek elárulok néhány kulisszatitkot Pityu naplójával kapcsolatban.

- Az első és második rész teljesen véletlenül lett ugyan annyi fejezet. A harmadiknál már figyeltem rá és szándékosan lett annyi. Mindhárom rész 13 fejezet! :D

- Vitéz Doktor Simson László létező gépjármű volt. Amikor középiskolás koromban a Pál-völgyi barlangban dolgoztam, az egyik kolléga hívta így a motorját (Az még a régifajta Simson volt).

- Pityut nem magamról mintáztam, de az élettörténetébe pár dolgot átvettem a saját életemből. Az én szüleim is elváltak. Apai ágon viszont inkább csak kicsit bohém (volt) a család, de nem fekete bárányok. Ráadásul apámékkal tartom a kapcsolatot. Anyukám tényleg elköltözött az "új pasijához", de esetemben ez már az után történt, hogy én önálló lakásba költöztem. A középiskolából engem is kirúgtak, de nem a linkségem miatt. Ráadásul valójában csak halasztottam egy évet, mert visszamentem és befejeztem a sulit.

- Talán feltűnt, hogy nem nevesítem sem a falut, sem a várost. Ez szándékos. Valós településekből indultam ki, de sokat változtattam rajtuk, így a fantázia szülöttei, de nem akartam valósnak tűnő nevet adni nekik.

- A harmadik részben a falu védőszentjének ünnepe hirtelen ötlet volt. Gondoltam, jó kis írói poén, hogy valójában magamat teszem meg a falu védőszentjének! :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#40002) Vakegérke válasza frem1790 (#40000) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csak nem Foxi Maxi volt a kapitány? :)

Atlantisz együttes - Foxi Maxi matróz lett

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40003) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#40001) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én kritika nélkül olvasok, hiszen a mese az én világom. A szereplők élnek, teszik a dolgukat, legyen az sütés-főzés, vagy pofozkodás. Nem érdekel, hogy milyen valós személyt testesítenek meg, vagy az író melyik szereplőt mintázza önmagáról részben, vagy egészben.

A szereplők súgnak, hogy mit akarnak, és ha ezt meghallod, adj nekik életteret, ne kényszerítsd rájuk az elképzeléseidet. :)

Hogy Te vagy a falu védőszentje, nem csoda, hiszen Te alkottad meg. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40004) Geri Bátyó válasza Vakegérke (#40003) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Igazából már a 2. résznél is inkább csak irányok voltak, hogy merre haladjon a történet, aztán amikor írok, akkor elszabadulnak a gondolataim. Például Kismajom sem volt betervezve, de Erzsi néninek sem szántam eredetileg ekkora szerepet és András bácsi is csak epizódszereplő lett volna. Menet közben megláttam a lehetőséget a karakterekben, úgyhogy teljesen igazad van, hogy a szereplő súgja, hogy mit akar! :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#40005) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#40004) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nekem mindig igazam van. Há nem? Há de. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40006) frem1790 válasza Geri Bátyó (#40004) üzenetére


frem1790
tag

Kismajmot bűn lett volna kihagyni a sztoriból!! :DDD

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#40007) frem1790 válasza Vakegérke (#40002) üzenetére


frem1790
tag

Biztosan együtt hajózik Popey-el! :K

Vikidál Gyula - Popey

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#40008) Vakegérke válasza frem1790 (#40007) üzenetére


Vakegérke
veterán

Talán egy részeg tengerész az oka mindennek. :)

BABE - Drunken sailor

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40009) frem1790 válasza Vakegérke (#40008) üzenetére


frem1790
tag

Na és hogy fogja felhúzni a hófehér vitorlákat a részeg tengerész?

Republic - Távolban egy fehér vitorla

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#40010) Geri Bátyó válasza frem1790 (#40006) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Kétségtelen! :DDD
Amikor eszembe jutott, hogy Pityunak kellene valami háziállat, egyből tudtam, hogy valami nem átlagosra lesz szükség. :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#40011) Geri Bátyó válasza frem1790 (#40009) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én meg akkor hozom a Fekete Vitorlák című sorozat főcímzenéjét:

Black Sails - Opening Title Sequence

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#40012) Vakegérke válasza frem1790 (#40009) üzenetére


Vakegérke
veterán

Geri Bátyó: A kalózok jellegzetessége volt a fekete vitorlázat. Ez az altató nekik szólt.

Pat Razket - Pirate's Lullaby

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40013) frem1790 válasza Vakegérke (#40012) üzenetére


frem1790
tag

Kétlem, hogy a kalózoknak altatódalra lenne szüksége, annál inkább egy üveg rumra! :DDD

Craig Toungate - Yo, Ho, Ho, and a Bottle of Rum

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#40014) Geri Bátyó válasza frem1790 (#40013) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Azt tudod, hogy mi van akkor, amikor a kalózok jól bepiálnak? A Machine Head megadja a választ! :DDD

Machine Head - Alcoholocaust

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#40015) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#40014) üzenetére


Vakegérke
veterán

Aki kipróbálja, az elmondhatja, hogy...

Antal - Tegnap este

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40016) frem1790 válasza Vakegérke (#40015) üzenetére


frem1790
tag

Akkor trágárkodjunk! :DD

Dolcenera - Pussy

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#40017) Vakegérke válasza frem1790 (#40016) üzenetére


Vakegérke
veterán

Alexandra a melleivel dicsekszik. :)

Lene Alexandra - My Boobs Are OK

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40018) frem1790 válasza Vakegérke (#40017) üzenetére


frem1790
tag

Minden rendben van velük! :K

Kowalsky meg a Vega - Minden rendben

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#40019) Vakegérke válasza frem1790 (#40018) üzenetére


Vakegérke
veterán

A fiatal lányok se búsuljanak, mire felnőnek, minden rendben lesz. :)

Bob Marley - Everything's Gonna Be Alright

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40020) frem1790 válasza Vakegérke (#40019) üzenetére


frem1790
tag

Akkor mellbedobással indulhat a show!

Bokor Marianna - Indulhat a show

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#40021) Vakegérke válasza frem1790 (#40020) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha pedig elindult, nem állhat meg.

Famous Last Words - The Show Must Go On

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40022) frem1790 válasza Vakegérke (#40021) üzenetére


frem1790
tag

Főleg ha a legnagyobb showman vezeti a műsort!

The Greast Showman filmzene

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#40023) Vakegérke válasza frem1790 (#40022) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ismerős a környezet, ez egy cirkusz. :)

Karmapirin - Cirkusz

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40024) frem1790 válasza Vakegérke (#40023) üzenetére


frem1790
tag

Ez meg egy összeurópai cirkusz.

Hobo Blues Band - Circus Europa

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#40025) Vakegérke válasza frem1790 (#40024) üzenetére


Vakegérke
veterán

Most frankón, minek ez a cirkusz?

Neoton Família - Minek ez a cirkusz

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40026) frem1790 válasza Vakegérke (#40025) üzenetére


frem1790
tag

Minek? Mert a bohóc a király!

Bodrogi Gyula - A bohóc a király

A hideg, esős tavasz megtette a hatását, az idén csak két fióka repült ki fecskééknél!

[ Szerkesztve ]

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#40027) #90088192 válasza Geri Bátyó (#40014) üzenetére


#90088192
törölt tag

Csak neked, meg mindenki másnak :C

(#40028) Vakegérke válasza frem1790 (#40026) üzenetére


Vakegérke
veterán

Lehet, hogy ő a király, de aki ámulatba ejti a közönséget, az a bűvész.

Omega - A bűvész

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40029) frem1790 válasza Vakegérke (#40028) üzenetére


frem1790
tag

A kötéltáncos is erről álmodozik!

LGT - A Kötéltáncos Álma

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#40030) Vakegérke válasza frem1790 (#40029) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szép is a cirkuszosok világa. Az elődjük az udvari bolond volt. Az uralkodón múlt, hogy eszik, vagy lefejezik.

Omega - Udvari bolond kenyere

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40031) frem1790 válasza Vakegérke (#40030) üzenetére


frem1790
tag

A bolond meg reménykedik, hogy megússza!

Rúzsa Magdolna - Csak A Bolond Remél

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#40032) Vakegérke válasza frem1790 (#40031) üzenetére


Vakegérke
veterán

A remény az utolsó, amit elveszít az ember.

Csézy - Remény

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40033) frem1790 válasza Vakegérke (#40032) üzenetére


frem1790
tag

Mikor már azt is elveszíti nem marad más csak a siratás.

Quimby - Sirató

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#40034) Geri Bátyó válasza frem1790 (#40033) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Akit siratnak, az már meghótta magát, úgyhogy jöjjön egy "szép" szám a gyászjelentés nevű bandától, akik azt is megmondják, hogy mi volt a halál oka (Korábbiak alapján ugyebár a reménytelenség, de ezt ők nem biztos, hogy így tudják!).

Obituary - Cause of Death

Bocsi ezért a nagyon brutálmetálért, de eléggé adta magát!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#40035) geprombolo válasza Geri Bátyó (#40034) üzenetére


geprombolo
senior tag

Kimásoltam az egyik hozzászólásból a dalszöveget:
Ishuauuuulllleaaaaughhrre Leeeeaaaaaaggghhhrrr Ishuaaauggghhhh Leeeeaaaaaughhhrghhhh!!! Laeeeauuuughrreaaaaugh Sheaaaaaasughruaaarhu!!! Iaueeeseeeessss... iauuuughhhhhrrrr!! (Repeat x 4) Coooaaaause ovvvvvv.... deeeeaaaaaaaaaughhhh!!!!
Na, ezt így jól elmogyorózták :DDD :))

Egyébként akik meghalnak, találkozhatnak akár az angyalokkal is
Robbie Williams - Angels

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#40036) Geri Bátyó válasza geprombolo (#40035) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Jól van na! Van egy kis artikulációs problémájuk! És??!! :P

Amúgy meg nem mindegy, hogy melyik angyalt látod, mert hogy:

KREATOR - Satan Is Real

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#40037) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#40036) üzenetére


Vakegérke
veterán

Öld meg a Sátánt, béke lesz a világban.

Tsjuder - Kill For Satan

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40038) frem1790 válasza Vakegérke (#40037) üzenetére


frem1790
tag

Öljük meg, de előbb még táncol nekünk egyet.

Big Bad Voodoo Daddy - Devil's Dance

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#40039) Vakegérke válasza frem1790 (#40038) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kontrasztként az angyalok kezdik a táncot, utánuk meg a sátán(, vagy ördög, a fene se tudja az igazi nevét,) meg a követői mulatoznak.

Experidance - Angyaltánc / Ördögtánc

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40040) geprombolo válasza Vakegérke (#40039) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ha már Experidance, akkor ez kihagyhatatlan. A gyöngyhajú lány balladája
Ha van rá módotok, menjetek el és nézzétek meg, hatalmas élmény!

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#40041) Vakegérke válasza geprombolo (#40040) üzenetére


Vakegérke
veterán

Fájintos. :K

Ha már tánc, jöjjenek az írek.

Irish Dance Group - Irish Step Dancing (Riverdance)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40042) geprombolo


geprombolo
senior tag

Gyerekek, senkinek nem tűnt fel, hogy pikk-pakk átléptük a 40000-es határt. És aki ezt megtette, az Frem1790 pajtásunk, akinek ezennel gratulálok ehhez a szép kerek számhoz!

:C :C :C :C :R :R :R :R :C :C :C :C

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#40043) frem1790 válasza geprombolo (#40042) üzenetére


frem1790
tag

Nahát!! Én az ilyesmikre nem nagyon szoktam odafigyelni, nem vettem észre.
Az érdem viszont nem az enyém hanem Vakegérkéjé! Ha Kyrabaybee az anyja ennek a topiknak akkor ő meg az apja. Nélküle eltűnt volna a süllyesztőben! :C :R

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#40044) frem1790 válasza Vakegérke (#40041) üzenetére


frem1790
tag

Az írek szteppelnek keményen, Whitny is a step-ről énekel, igaz más értelmezésben.
Lépésről lépésre, ahogy ez a topik is épül!

Whitney Houston - Step By Step

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#40045) geprombolo válasza frem1790 (#40043) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ez tény, Vasegér nélkül ez csak egy egyhsz-es topic lett volna, így viszont élünk és virágzunk. Ettől függetlenül szokásunk megünnepelni azt, aki egy kerek tizest elvisz, most éppen téged. :C :C :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#40046) Vakegérke válasza frem1790 (#40044) üzenetére


Vakegérke
veterán

Topoghatunk lépésről lépésre, de mi lenne, ha ezt az időben visszafelé tennénk? T'Pau régen mondta, vagyis énekelte, hogy "Veled leszek".

T'Pau - I Will Be With You

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40047) Vakegérke válasza frem1790 (#40043) üzenetére


Vakegérke
veterán

Most nem rólam van szó, hanem a kerek szám birtoklásáról. Fogadd gratulációmat, meg ezt a sok tapsot. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40048) frem1790 válasza Vakegérke (#40047) üzenetére


frem1790
tag

Oké! Köszönöm szépen a tapsot mindkettőtöknek!!! (Jó pecsenye lehetett a tenyere a srácnak a végére! :DDD )
Veled leszek - együtt vagyunk!! Ünnepeljünk!!:K

Grease - We go together

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#40049) Vakegérke válasza frem1790 (#40048) üzenetére


Vakegérke
veterán

Igen, együtt vagyunk. A szeretet és a dal összetart minket. :)

Koncz Zsuzsa - A szeretet és a dal

Korábban már próbáltam linkelni azt a szép dalt, de elkéstem a válasszal. Most kapóra jött.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40050) frem1790 válasza Vakegérke (#40049) üzenetére


frem1790
tag

Kár lett volna kihagyni és ezt is!

Koncz Zsuzsa - Régi dal

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [kyrabaybee:] :L (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.