Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [kyrabaybee:] :L (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22501) netpeti98 válasza talmida (#22499) üzenetére


netpeti98
addikt

Jó vicc! :D

Geri Bátyó: Köszönöm. :R

Üdv netpeti98

(#22502) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Mivel szűkös az idő, egy fogás lesz!

Először készítek egy kis fűszervajat. Ebbe fokhagymát, borsot, kakukkfüvet és petrezselymet teszek. Jól összedolgozom, aztán lehűtöm.

A megtisztított csigát egy kevés vajon átforgatom (de nem pirítom meg), majd fehérborral felöntve párolom, míg puha nem lesz. Mindössze só és kevés bors a fűszerezés.

A köret tócsi (vagy tócsni, ki hogy hívja). Reszelt krumpli, liszt, tojás, só, bors. Ezt sűrű palacsintatészta állagúra csinálom, és kevés olajon tenyérnyi, kb 1 cm vastag lepényszerűségeket sütök.

A répát felkarikázom és szintén kevés vajon megforgatva és borral felöntve megpárolom. A són és borson kívül kakukkfű és rozmaring kerül bele.

Tálaláskor a tócsi kerül a tányér aljára,amit tejföllel meglocsolok. Erre a csiga, amire fűszervajat teszek. Ez fogja megízesíteni, amikor ráolvad. A répakarikákat körbe melléteszem.

Jó étvágyat!

(Kénytelen vagyok rájönni, hogy 5 perc alatt nem lehet kitalálni és megfőzni egy ebédet! 8 perc kellett, így sajna elkéstem! :O

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22503) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#22502) üzenetére


Vakegérke
veterán

Részemről elfogadva. :K

Ha a csiga nem ízlene, még mindig ki tudom turkálni a cicegét alóla, felséges kaja. Jöhet a répa is.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22504) geprombolo válasza Geri Bátyó (#22502) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ennyi belefér, betudjuk a RIOS-nak ;] Meg is kaptad érte a pontodat, most aktualizáltam az állást. Ja, meg a múlt havi versenyt (mekkora meglepetés!) netpeti nyerte! :C Gratula neki. :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22505) netpeti98 válasza Geri Bátyó (#22502) üzenetére


netpeti98
addikt

Grat az ebédhez, :) bár csigát még nem ettem.

geprombolo: Köszönöm. :R

Üdv netpeti98

(#22506) geprombolo válasza netpeti98 (#22505) üzenetére


geprombolo
senior tag

21 ponttal leiskoláztad a társaságot. Minden elismerésem! :R :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22507) Vakegérke válasza netpeti98 (#22505) üzenetére


Vakegérke
veterán

Gratula az élőlények nagy keresztezőjének. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22508) netpeti98


netpeti98
addikt

Még egyszer köszönöm mindenkinek. :R

Üdv netpeti98

(#22509) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Jó estét, látom szépen haladtok, 22500+ hsz :C Nekem egyre kevesebb időm van fórumozni, de azért szemmel tartom a topikot :)

mp

[ Szerkesztve ]

(#22510) geprombolo válasza molnarpeter (#22509) üzenetére


geprombolo
senior tag

Várunk vissza! :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22511) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Mivan itt!? :Y
Nem hogy ebéd nincs, még hozzávaló sem lett berakva??? :O

Akkor ma, ebéd helyett vacsora lesz (játékon kívül), mégpedig kőleves! Gondolom, mindenki ismeri a történetet.

Kőleves, by Geri Bátyó:

Fogok egy jókora kondért, alágyújtok, de persze előtte megtöltöm vízzel. Dobok bele egy marék követ (Hopp, hát nem kősó volt!?). Ezek után jól körülnézek, hogy kinek van valamije, amitől finomabb lehet a kőleves.
A szomszéd épp rozmaringot szed a báránysülthöz és felajánl egy-két ágat. Mehet is a levesbe.
Van az a mondás, hogy: Néz, mint borjú az új kapura. A másik szomszéd átfestette a kerítést és a legelésből hazatérő borjú emiatt tévedésből hozzám jött be. Gondoltam, ha már így alakult, meghívom vacsorára. Udvarias gyerek lévén, lesegítem róla a nehéz bőrkabátot és felajánlok neki egy forró fürdőt is!
Előtte azért elkényeztetem. Találtam némi hagymát a kamrában. Ezt összevagdosom és egy kevés vajon megfuttatom. Erre a kellemes, vajas és a hagymától aromás ágyra fektetem a borjút. Kap egy kis sót és borsot (nem baj, ha tüsszög), hogy még jobban érezze magát. Amikor ebben a rögtönzött szoláriumban kissé már megbarnult, jöhet a forró fürdő.
Az utca népe persze összegyűlik erre a nem mindennapi látványosságra és én ki is használom az alkalmat! Látom szegény borjún, hogy elég sovány, így megkérem a nézelődőket, hogy hozzanak neki valami zöldségfélét (elvégre december van, mi a fenét tud ilyenkor legelni szegény).
Mivel megsajnálták, hoznak is mindenféle finomságot: fehér és sárga répa, zöldbab és még krumpli is akad. Azt ugyan nem tudom, hogy melyik pihent agyú gondolja, hogy a krumplit szereti a szarvasmarha, de azért megkínálom vele, hátha. Valaki egy marék babérlevelet is hozott és mivel ez is zöld, ezt is megkapja, hogy legyen miből válogatni.
Látszólag egész jól elvan szegény ifjú állat, de azért kap még egy kis frissen őrölt borsot tubák gyanánt, hátha csak az hiányzik neki, a teljes boldogsághoz.
Még mindig boldogtalan.
A lelkem kiteszem, ez meg hálátlan! Felháborító!
Megjön a szomszéd is és közli, hogy ez a borjú még részben az anyja tőgyét szopta, talán a tej hiányzik neki. Hoz is gyorsan egy adaggal, de kissé már romlott lehet, mert egész sűrű és enyhén savanykás (ő azt mondja, hogy tejföl :F ). Na, sebaj! Megkapja a jószág és csodák csodája, megnyugszik!
Úgy tűnik, hogy minden tökéletes!

Ezt azért írtam le, mert sokszor ettem már palóclevest és nagyon szeretem, de fogalmam sincs, hogyan kell csinálni. Én így készíteném el. ...és nemrég vettem egy kis borjúhúst! :))

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22512) molnarpeter válasza Geri Bátyó (#22511) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Erről ez jutott eszembe :D[link]

mp

(#22513) Geri Bátyó válasza molnarpeter (#22512) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

:DDD Beteg!

Én csak az eredetit ismertem!

(FB mintha azt mondta volna, hogy te mostanság fogsz öregedni.)

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22514) molnarpeter válasza Geri Bátyó (#22513) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem téved, holnap leszek 15. :)

mp

(#22515) Geri Bátyó válasza molnarpeter (#22514) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Akkor majd holnap gratulálok! (Hogyha nem felejtem el! :DDD )

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22516) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#22511) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tetszett. :K

Részemről ártatlan vagyok. Tegnap óta kínlódom a géppel, mostanra sikerült bár ideiglenesen, de stabil állapotba hozni. Reinstall lesz, csak előtt van pár spéci melóm, amihez kellenek a fent lévő progik.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22517) netpeti98


netpeti98
addikt

Lazac

Üdv netpeti98

(#22518) geprombolo válasza Geri Bátyó (#22511) üzenetére


geprombolo
senior tag

Legalább nem halt éhen a nép, hála neked! Közben jómagam is megfeledkeztem ígéretemről, de majd pótolom Karácsonykor. Azt szerettem volna, ha Mikulásra valami csokisat csinálunk, de nem írtam be, így elmaradt.
Mára meg lemaradtam a hozzávalóval, így csak leshetem, hogy mi lesz az ebéd... :O

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22519) geprombolo


geprombolo
senior tag

Mama, a kulcsok ott vannak az előszobában a kulcstartón, ide hozná? ;]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22520) netpeti98


netpeti98
addikt

Előveszem a lazacot fogom és megtisztítom.
Egy fokhagymát összezúzok berakom egy tálba és öntök hozzá olívaolajat és sót.
A megtisztított halat ezekkel bedörzsölöm és hagyom pácolódni egy-két órát, közben előkészítem a serpenyőt ami megint szétesik, de ismét összerakom de most térjünk rá a a köretre:
Felszeletelem a krumplikat és kifőzöm olajban. Aztán a serpenyőt elmosom később még szükség lesz rá.
És lássuk a desszertet:
Ha már mikuláskor elmaradt a csoki akkor legyen ma!
Bekeverek egy fehér tálba (miért pont fehér? ez volt :D ) a olajat, tejet, cukrot, szódabikarbónát, kakaót és a lisztet, és majdnem elfelejtettem pár tojást és félreteszem. Cukorból kis tálak felhasználásával tál formát csinálok, majd az igazi kistányérokban kisütöm az előbbi masszát. A kisült masszát aztán áthelyezem a cukor tálakba és rakok a tetejükre egy cseresznyét.
Közben szépen meg pácolódott ám a lazac. Előveszem megint a serpenyőmet amit már átmelegítettem és 6-8 percig sütöm benne a lazacot.
Tehát mai menü:
Északi lazac krumplival
Cukortálban felszolgált kakaós piskóta

Jó étvágyat hozzá! ;)

Tudom kicsit rövid lett.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#22521) geprombolo válasza netpeti98 (#22520) üzenetére


geprombolo
senior tag

És én még attól féltem, hogy ma is éhezni fog a nép... Nagyon jó, a csokis dolgot meg külön is köszönöm a Birodalom gyermekeinek nevében! :R :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22522) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Úristen, hogy van itt húszon akárhány ezer hozzászólás? XD :C

gölmétcsül ©

(#22523) netpeti98 válasza geprombolo (#22521) üzenetére


netpeti98
addikt

:R

Ricardo128: Ez a logout egyik nagy játszótere! ;)

Üdv netpeti98

(#22524) talmida válasza molnarpeter (#22514) üzenetére


talmida
Közösségépítő

BOLDOG SZÜLINAPOT!!! :))

IN GOD WE TRUST!

(#22525) molnarpeter válasza talmida (#22524) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Köszi :)

mp

(#22526) netpeti98 válasza molnarpeter (#22525) üzenetére


netpeti98
addikt

Boldog születés napot! :)

Üdv netpeti98

(#22527) molnarpeter válasza netpeti98 (#22526) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Neked is köszi :)

mp

(#22528) Vakegérke válasza molnarpeter (#22527) üzenetére


Vakegérke
veterán

Fogadd az egerek jókívánságát is. Boldog szülinapot.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22529) Vakegérke válasza Ricardo128 (#22522) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha van benned játékos kedv, és némi őrültség, akár köztünk is maradhatnál. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22530) molnarpeter válasza Vakegérke (#22528) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Köszönöm :)

mp

(#22531) netpeti98


netpeti98
addikt

Tök

Üdv netpeti98

(#22532) Vakegérke válasza netpeti98 (#22531) üzenetére


Vakegérke
veterán

Darált hús.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22533) Ricardo128 válasza Vakegérke (#22529) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Én maradhatok :K Holnapra szerzek pár köbliter kreativitást is, hogy szóljak a témában :C

Hagymás-bab (krumplis hal)

[ Szerkesztve ]

gölmétcsül ©

(#22534) Vakegérke válasza Ricardo128 (#22533) üzenetére


Vakegérke
veterán

Lyully... :N

Részlet a szabályzatból, amelyet itt olvashatsz.

"Minden nap reggel 11 óráig a hozzászólók hozzák a hozzávalókat az ebédhez, amit egy önként vállalkozó ezután elkészít, legkésőbb délután 5-ig, utána már a következő nap ebédjéhez gyűjtjük a hozzávalókat. A hozzávalóknak illeniük kell egymáshoz, továbbá nem lehet olyan alap hozzávalókat betenni a játékba, mint a kenyér, a víz, vagy a só. Az elkészített ételnek ehetőnek kell lennie, lehet több fogásos is. Az étel elkészítője 2 pontot kap, a többiek, akik a hozzávalókat adták, 1-1 pontot kapnak. A főző más hozzávalókat is hozzátehet az ételhez, de egyiket sem hagyhatja ki abból, amit a többiek hozzáadtak.
Ponthalmozás nem lehetséges, ha a "szakács" korábban hozzáadott alapanyagot, akkor is csak 2 pontja lesz, továbbá akik több hozzávalót is felsoroltak a nap folyamán, azok is csak 1 pontot kapnak. Több hozzávalót egyetlen személy csak úgy adhat hozzá, hogy megvárja, amíg az egyes hozzávalói után valaki más is hozzátesz valamit.
Lényeges, hogy ha valamelyik nap nem sikerül 17:00-ig ebédhez juttatni a Birodalom népét, akkor a nép megharagszik és senki nem kap pontot. :(
Az ünnepekre (Mikulás, Karácsony, Szilveszter) különleges dolgokat tartogatok, mindenki idejében megtudja majd. :P"

Tehát hozzávalókat, és nem kész kaját.
Idáig van tök, meg darált hús. Ehhez adhatsz valamit, ami passzol az eddigiekhez.
Egymás után két dolgot nem tehetsz az asztalra. Meg kell várni, hogy utánad más adjon valamit, akkor ismét szabad a gazda.
Mindegy, hányszor adtál hozzávalót, egy nap csak egy pont jár.
Ha te főzöd az ebédet, két pontot ér.

Remélem, hogy nem vettem el a kedvedet, és játszol velünk.
Hogy mi a jutalom?
A játék öröme, a Birodalom jóllakottsága, és a mi elismerésünk, valamint örömünk, hogy velünk játszol. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22535) Ricardo128 válasza Vakegérke (#22534) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Köszönöm a felvilágosítást :) Így már értem, nos akkor az előzőt törölhetjük is, és akkor adjunk hozzá egy kis paradicsomot is :)

gölmétcsül ©

(#22536) geprombolo válasza Ricardo128 (#22535) üzenetére


geprombolo
senior tag

Remek, új játszótársunk van! :C Isten hozott! :R Ja, és helyesbítek, ez nem az egyik játszótér, hanem A Legnagyobb Játszótér Az Egész Nagy Büdös Logouton! :DD :DD :DD
És boldog szülinapot molnarpeti!

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22537) föccer válasza Ricardo128 (#22535) üzenetére


föccer
nagyúr

Ahogy gépromboló is írta: Üdv a birodalomban ;]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22538) talmida


talmida
Közösségépítő

savanyú káposzta :))...bár ez nem tudom, hogy passzol az eddigiekhez, :F ;] de ez legyen a főszakács gondja. :DDD

Szia föccer! Gratulálok az előlépőtetésedhez. Hogy van a kis csemetétek?

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#22539) molnarpeter válasza geprombolo (#22536) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Köszi Rombi :)

mp

(#22540) föccer válasza talmida (#22538) üzenetére


föccer
nagyúr

Köszönjük szépen, jól. Sokat eszik, hízik mint a bolondgomba :))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22541) netpeti98 válasza talmida (#22538) üzenetére


netpeti98
addikt

Paprika

Ricardo128: Üdv köztünk! :)

(#22536) geprombolo: Igaz. :K

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#22542) geprombolo válasza föccer (#22537) üzenetére


geprombolo
senior tag

Dejóóóó, van sapid! Legalább nem fázol meg ebben a szeles időben. :DDD Nekem is kell sapiiiii!! :O :O :O

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#22543) föccer válasza geprombolo (#22542) üzenetére


föccer
nagyúr

Sőt! Már "rajongói táborom" is van :DDD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22544) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Köszönöm mindannyitoknak :D Próbálok hosszú távon maradni :)
Egyébként ki a mai szakács? :DDD

gölmétcsül ©

(#22545) Vakegérke válasza Ricardo128 (#22544) üzenetére


Vakegérke
veterán

Főzz te. Van még rá több, mint húsz perced. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22546) föccer válasza Ricardo128 (#22544) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem tudom, de én is kérek :)

Ma még nem ettem semmit és későn fogok hazaért :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22547) Vakegérke válasza föccer (#22546) üzenetére


Vakegérke
veterán

Főzzél te, az legalább ínyedre való lesz. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22548) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Az egy dolog, hogy én a gépemmel vívok heroikus küzdelmet, hogy egyáltalán itt lehessek, de még éhezem is. :O

Holnap már enni szeretnék. Kelkáposzta pont jó lesz alapnak.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22549) netpeti98 válasza Vakegérke (#22548) üzenetére


netpeti98
addikt

Már megint éhen maradtunk. :(
Na de holnap remélhetőleg máshogy lesz:
Ketchup

Üdv netpeti98

(#22550) Vakegérke válasza netpeti98 (#22549) üzenetére


Vakegérke
veterán

Adok hozzá krumplit.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [kyrabaybee:] :L (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.