Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23651) Pistakiss válasza Xaels (#23650) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Gondolod, hogy telefonban szórakoztam ezekkel?
Az Olympus DSLR-m szerkesztő programjával készítettem a képeket, Olympus Studio 2-vel
Szerintem ennek nem teszik ki magukat, ezért mondtam, hogy valami van a dolog mögött, simán 4 mp-s kamerát bármilyen nagy méretű pixelek vannak az érzékelőn, nem fognak bele tenni, lehetetlen, hogy ekkorát lépnének vissza

[ Szerkesztve ]

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#23652) Xaels válasza Pistakiss (#23651) üzenetére


Xaels
félisten

Nem ismerem azt a programot, nem tudom milyen munkát végez ilyen téren, de önmagában a digitálisan felnagyított képek esetén a nagyítás minőség romlással járnak mivel alapjában véve új képi információ nem keletkezik csak a meglévő képpontokat nyújtja. Itt egy példa ugyanabból a képből 2 különböző programmal történt a nagyítás. A bal oldali a PS, a jobb meg célszoftver.

A mpx szám nem minden és nem csak a pixelszámban lesz változás. Ajánlom ezt az olvasmányt [link]

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#23653) Pistakiss válasza Pistakiss (#23651) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Hogy látszon a teljes tesztábra is, ebből lettek kivágva a részletek:

Abban igazad van, hogy nem minden a pixelszám, ez egy bizonyos méret felett igaz, meg a kicsi ugrásoknál, de ekkora különbségnél már érdekes, mint a 4 mp és a 13 mp, ha csak a képek teljes méretét vesszük, nagyítás és konvertálás nélkül, már akkor is túl nagy lesz az eltérés, és itt főleg a vonalfelbontás számít, ami ugye az élességgel is összefügg. A filmes világban a vonalpár szám az objektívek felbontását jelentette, mivel a filmek felbontása, azonos nyersanyagnál azonos volt, ma viszont a szenzor felbontása a mérvadó, mert az objektívek már elérték a maximumot, általános felhasználásra gondolok. A profi gépeknél még a mai napig korrigálják az objektívek felbontását, mivel a nagy felbontású DSLR-k és a középformátumú hátfalak ezt követelik

[ Szerkesztve ]

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#23654) Pistakiss válasza Xaels (#23652) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Néztem az általad ajánlott cikket, de szerintem ez se árul el semmit a szenzorról, csak annyit, hogy van, de hogy milyen technológiával, arról egy szó sincs, azt meg hogy a nagyobb pixel több fényt képes befogadni, a rekesz megnagyítása, több fényt enged a szenzorra, azt enélkül is tudja mindenki, aki tanult fizikát.

[ Szerkesztve ]

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#23655) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Most nem értem miről megy a vita, hogy hogy érdemes használni a kamerát? 3megapixelen vagy 8-on?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#23656) Pistakiss válasza enginev3.0 (#23655) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Nem éppen erről beszélgettünk, de nem hülyeség a kérdésed.
A lényeg, hogy mire szánod a képet, ha csak a telefon memóriájában, vagy feltölteni facéra, vagy egyéb közösségi oldalakra, akkor elég a 3 mp, ha átteszed pc-re, vagy képeket készíttetsz belőlük, akkor a 8 mp.

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#23657) Steve1207


Steve1207
veterán

Az alatta lévő technika is változott, így nyilván jobbat fog hozni, mint amiket eddig láttunk. Elvégre ez a céljuk egy következő évi felsőkategóriának. A szoftveres nagyításokat meg hanyagoljuk, mert a tömörítés is sokat jelent és egyáltalán nem egyezik meg a HOX-szel az optika. Ennyi erővel összehasonlíthatunk egy tavalyi suzuki robogót egy idei magasabb kategóriás kétkerekűvel (nem, nem értek a motorokhoz :D )
Úgyhogy elindíthatnánk a HOX Blikk napilapot lassan, mert ez így csak találgatás a semmibe és két héten belül tuti lesznek mindent kiveséző tesztek is.

.

(#23658) Xaels válasza Pistakiss (#23656) üzenetére


Xaels
félisten

Attól függ mekkora képeket akar csinálni belőle. Standard 10x13cm-en halál mindegy a 3mp vagy a 8mp.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#23659) Pistakiss válasza Xaels (#23658) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Ezért írtam, hogy a lényeg a felhasználás! Gondolom a nagyítási mértéket is érti, aki ezzel akar foglalkozni. A 8 mp-es képeket javasolják A4-A3-ra a kidolgozó helyeken, nyomtatásnál meg az ember maga választja meg a felbontást

[ Szerkesztve ]

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#23660) enginev3.0 válasza Pistakiss (#23659) üzenetére


enginev3.0
félisten

Speciel az én képeim facebookon kötnek ki vagy gépen emléknek viszont ez esetben nem értem hogy mi a különbség a 8 és a 3-5 megapixel között? Hisz fájlméretben van csak különbség (meg pixel számba, de az most mindegy) , akkor miért jobb az egyik a másiknál?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#23661) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#23660) üzenetére


enginev3.0
félisten

Na és pont írta a telefon hogy a kamera meg az emberek alkalmazás frissült :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#23662) Pistakiss válasza enginev3.0 (#23660) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Azért azt már ne kelljen magyarázni, hogy a 3 és 8 mp-es képfájl között mi a különbség. Csak azt érdemes megfontolás tárgyává tenni, hogy a felhasználás feltételeinek melyik felel meg.
A kettő között akkora különbség van, mint a filmes világban a kisfilm (24x36 mm) és a "rollfilm" (60x60mm) között. Gondolom nem hiszi senki sem, hogy a kettő ugyanazokkal a tulajdonságokkal rendelkezik, azonos technikai háttér (Objektív minősége, képkivágás és expozíció) és körülmény mellett. Az más kérdés, hogy a 6x6-os filmről is lehet kisméretű képet készíteni és a kisfilmről is nagyméretű nagyítást.
Nem véletlen, hogy a profik középformátumra dolgoznak, a digitális hátfalakkal is, a nagyobb képméret-felbontás több részletet tartalmaz, jobban nagyítható, akár plakát méretre is. Persze, ha valakinek csak képeslap méretben kell, annak felesleges, mint a mai gépeknél is, de azért nem árt ha van egy kicsi tartalék a képben
Jó éjt mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#23663) FeRRaR1 válasza Pistakiss (#23662) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nem a megapixel határozza meg a képek minőségét, és messze nincs 8 megapixelnyi valós adat egy telefonnal készített képen. Na meg hogy jön ide a plakát méret? Arra vannak külön profi vázak 40+ megapixellel. Vagy akár az A4, kíváncsi vagyok hány telefon fotó végzi A4 es nyomtatásként.

Meglepően jó képeket csinál a HOX, pár dologban fejlődhetne, slow motion videó minősége, alacsony vagy mesterséges fények közötti képek, és szerintem pont ezeken a területeken fog nagyot ugrani, nem véletlenül volt félhomály a Londoni bemutató terembe ugrándozó emberekkel.

[link]

(#23664) balazs1022


balazs1022
őstag

Az a lényeg: ha csinálsz egy képet, legyen akár egy csoport kép, akkor ahhoz h megtudd nézni a rajta szereplő arcokat rá kell nagyítani. És akkor itt nem mindegy h 4mp vagy 8mp. egyiknél foltot látsz a másiknál meg arcvonásokat. :D

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#23665) enginev3.0 válasza balazs1022 (#23664) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én meg azt mondom hogy vállalható képeket csinál a készülék, kis odafigyeléssel, és kis ügyességgel kellemes emlékeket lehet vele készíteni :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#23666) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Használ valaki újabb MIUI-t? Milyen a sebessége?

(#23667) Bulitt válasza enginev3.0 (#23665) üzenetére


Bulitt
őstag

Én most a HDR fotózását próbáltam ki a HOX-n. Meglepően jól működik :)

(#23668) Avicularia


Avicularia
veterán

Nagyon merül nálam a hox. 17%-ot esett éjszaka a töltöttség repülő módban :(
wakelock a bűnös, de nem tudom melyik program okozza a galibát

(#23669) enginev3.0 válasza Bulitt (#23667) üzenetére


enginev3.0
félisten

Az csak akkor jó ha stabil vagy mint a forint, és nem mozdul be semmi. Vagy is Sensationnál ez volt a tapasztalatom :)

Egyébként érdemes használni a HTC automatikus javítás funkcióját amit a galériában találsz a fényképre nyomva szerkesztés menüpont alatt. Nekem rengeteg képemet tette színesebbé, világosabbá, vállalhatóbbá!

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#23670) Bulitt válasza enginev3.0 (#23669) üzenetére


Bulitt
őstag

Általában ha ezt a részét használom, akkor nyomok rajta egy időzítőt és letámasztom :) Bár tény, hogy kézből nem a legjobb, de azért nem rossz eredményt produkál. Ha már a HOX-ban is lenne képstabilizátor, szerintem általános használatra is ideális lenne ez a lehetőség.

(#23671) enginev3.0 válasza Bulitt (#23670) üzenetére


enginev3.0
félisten

Egyébként úgy Isten igazából sosem értettem a HDR-t mikor jó használni

Ha szép lesz az idő kipróbálom hogy csinálok 3 képet, egyet simán, egyet HDR-el, és egyet úgy hogy utána ráteszem az automatikus javítást aztán megnézem melyiknél mi a végeredmény :)

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#23672) Bulitt válasza enginev3.0 (#23671) üzenetére


Bulitt
őstag

A HDR esetében 3 kép készül egy időben. (Telefon esetében). Egy túl, egy alul és normál exponált. Majd jön az algoritmus és automatikusan úgy rakja össze a képet, hogy azon a lehető legtöbb részlet látszódjon. Ha valami nagyon sötét lenne, ott helyettesíti a világos kép részletével. Ami nagyon világos, ott a sötéttel.

Például némi info a HDR-ről

[ Szerkesztve ]

(#23673) Hegasus


Hegasus
senior tag

Itt van némi teszt kép a korábban tárgyalt kép kinagyításról, csak egyenesen a One-tól... :/

ezen meg majd meghaltam :DDD

[ Szerkesztve ]

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#23674) LouiS22 válasza Avicularia (#23668) üzenetére


LouiS22
veterán

GPS finder esetleg? Lekapcsoltad a rádiókat, ő meg próbálna dolgozni. HD Widgetsben időjárás be van kapcsolva? Ha igen, milyen intervallumú szinkronnal? Első ránézésre ez a kettő az, ami gyanús.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#23675) Xaels válasza Hegasus (#23673) üzenetére


Xaels
félisten

Engem két dolog zavar. A CNET.Asia-ról véve a forrás anyagot, a képek 3mpx méretűek és nincs EXIF info. A Gsmarena is onnan vette a forrás anyagot, nem saját maguk csinálták a képeket. Az EXIF info azért is érdekes, mert másik oldalról [link] szedve elvileg One.al készült képet van EXIF infonk. Érdemes lesz megvárni a végleges tesztet, mivel a készülék piacra kerüléséig még majd 2 hét van hátra és állítólag első napos lesz rá a 4.2-es frissítés.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#23676) mumk1 válasza -FreaK- (#23666) üzenetére


mumk1
addikt

Itt találsz stock MIUI romot HOX-hoz, itt pedig a hozzávaló nyelvi csomag. Nálam Xiaomin hibátlan. :DDD Egyébként a legfrissebb infó szerint, március 1-én érkezik a MIUI v5. [link]

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#23677) Tyer válasza enginev3.0 (#23671) üzenetére


Tyer
őstag

Nem biztos, hogy megfelelöek az infoim, de HDR-rel nem lehet az telérni, hogy ha pl a kép egyik oldala sötét, a másik nagoyn világos, akkor elérhetö, hogy láthato legyen mindkettö, és ne kiégett legyen a kép, vagy tul sötét?

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#23678) Bulitt válasza Tyer (#23677) üzenetére


Bulitt
őstag

Olvasd el amit linkeltem :)

(#23679) enginev3.0 válasza Bulitt (#23672) üzenetére


enginev3.0
félisten

Így már értem. Vagy is kezdem érteni. Én azt hittem hogy hosszabb ideig "készül" egy kép és így próbálja a telefon megoldani azt a feladatot hogy ne legyen túl sötét és túl világos egy kép

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#23680) Hegasus válasza Xaels (#23675) üzenetére


Hegasus
senior tag

Természetesen nem vettem készpénznek és még az is benne van, hogy lehet csak béta verzió a program, de azért aggaszt a max 4 mpx :S
de ahogy mondod a végleges teszten meglátjuk mi sül ki belőle.

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#23681) Tyer válasza Bulitt (#23678) üzenetére


Tyer
őstag

Jól értelmezem, hogy akkor a feltevésemre IGEN a válasz?

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#23682) balazs1022 válasza Tyer (#23681) üzenetére


balazs1022
őstag

Igen olyasmi amit írsz. Kiegyenlíti a kép túl sötét és túl világos részeit.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#23683) Avicularia válasza LouiS22 (#23674) üzenetére


Avicularia
veterán

Gps finder most nemrég került fel, már előtte is ilyen volt. HD widgets-ben 1 órára van állítva a frissítés.
Ha nincs repülő módban akkor is ugyanígy merül nincs számottevő különbség.

(#23684) yodee_


yodee_
őstag

Mai nap új rekordot döntöttem Emberek! Igaz nem sok a kijelző idő, de nem is ment sokat csupán amennyi kellett. Amikor jelzett megnéztem egyébként a tokban pihent :) Net és szinkronizáció folyamatosan bekapcsolva, csupán a végén vette le az energiatakarékos mód.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M920s

(#23685) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

USB Mass Storage - MUST USE SUPPLIED VIPER KERNEL :C

Megjött amit vártam, valaki próbálta esetleg?
ICS Viper van fent, de a kamera app rosszalkodik ha terhelem rendesen, sok fotó és burst...
[link]

Néha többé kevésbé ilyen a kép alja, úgy 3-4 burstonként.

Úgy hogy +1 indok a cserén ;]

(#23686) Tyer


Tyer
őstag

Miértnem tudok Face-re videot feltölteni?

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#23687) CrAck69 válasza Tyer (#23686) üzenetére


CrAck69
senior tag

Néha xarakszik a face, de ha wifin vagy próbálgathatod többször.
Vagy azt csinálod, h galériából megosztás face vagy
a fece és ott h feltöltés, vagy csak simán gépről töltöd fel... :)

Egyszer fenn....

(#23688) Tyer válasza CrAck69 (#23687) üzenetére


Tyer
őstag

A probléma valószinüleg a video mérete lehet:P
Maradt a PC változat :C

[ Szerkesztve ]

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#23689) CrAck69 válasza Tyer (#23688) üzenetére


CrAck69
senior tag

Pár perc alatt úgyis leellenőrzik h szabad e kimennie :)
Gépről könnyebb ilyet feltölteni.

Egyszer fenn....

(#23690) Arween


Arween
senior tag

mi lehet a gond nálam?van olyan webes oldal amit a gyári böngészővel megnyitva az ott levő videókat nem játsza le,csak nagy szürkeség van.Kell valami kodek vagy mi?

(#23691) ferob válasza Arween (#23690) üzenetére


ferob
őstag

Menü > Flash Player Engedélyezése

(#23692) kosturica


kosturica
őstag

Ez itt a jövő kijelzője!

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#23693) LouiS22 válasza FeRRaR1 (#23685) üzenetére


LouiS22
veterán

Még jó, hogy pár napja írtam már :) Működik, de amikor utoljára próbáltam, lassan másolt. Én már megszoktam az MTP-t, plusz kukáztam a Viper gyári kernelét, úgyhogy nem tudok nyilatkozni arról, hogy volt-e változtatás.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#23694) LouiS22 válasza kosturica (#23692) üzenetére


LouiS22
veterán

Ez lesz az iWatchban, ha minden igaz.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#23695) LouiS22 válasza Avicularia (#23683) üzenetére


LouiS22
veterán

Hm, és mi az audioout4? Azokat sosem lehet belőni, mert minden olyan alkalmazást besorol hozzá, ami hangeseményhez társul.

Egy ötlet: töröld a médiatárolót, lehet, hogy abban hülyült meg valami. De csak tippelgetek. Legvégső esetben hardreset és felállítod újra a rendszert.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#23696) kosturica


kosturica
őstag

LouiS22:
Öt perc az élet... :DDD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#23697) Youri válasza kosturica (#23692) üzenetére


Youri
veterán

Csak az a baj, hogy az elektronikának külön kell lennie, mert az nem hajlítgatható :D

RTX ON

(#23698) Arween válasza ferob (#23691) üzenetére


Arween
senior tag

:R köszi

(#23699) Steve1207 válasza Youri (#23697) üzenetére


Steve1207
veterán

Kicsit még finomítanak az anyagán és olyan "papírral" tudom kitörölni, miután megnéztem rajta a kedvenc sorozatomat amilyennel akarom! :D
Ettől függetlenül kíváncsi leszek, hogy a gyakorlatban mit fognak még kihozni belőle, mert egyáltalán nem rossz!

.

(#23700) FeRRaR1 válasza LouiS22 (#23693) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Figyelem a fórumot, de ez kimaradt.

Milyen kernelt használsz, és milyen okból ha megkérdezhetem.
Illetve a 3.3.7-ből tetted fel a benne lévőt amikor próbáltad?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.