Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) exelsior1 válasza vASalo (#6000) üzenetére


exelsior1
senior tag

Akkor kivételesen szerencsém volt, ohgy feketét (szürkét) találtam. Persze, nem rossz a fehér, de én speciel még maradi vagyok :D

Galaxy S10

(#6002) vASalo válasza exelsior1 (#6001) üzenetére


vASalo
tag

Én is feketét szeretnék.
Múlthéten még rendelhető volt mindkettő, de azóta se történt semmi.. :DDD

(#6003) exelsior1 válasza vASalo (#6002) üzenetére


exelsior1
senior tag

Hát, sosincs abból ami kéne, sajnos. De csak jön majd.

Galaxy S10

(#6004) Injun válasza Picco (#5934) üzenetére


Injun
aktív tag

Erről van szó.Itt bizony senki sem kíváncsi az objektivitásra,hiszen mindenki egy adott tárgy (ahogy a topic címében is jól láttad) működésének stb. megvitatására jött itt össze.Bizony itt nem nehéz találnod fanatic arcokat.És ez így van jól.Erre jössz te és rászólsz a HOX-tulajokra? :) Az SGS 3 topicban is szítod a tüzet?Amúgy az összehasonlítás az alapja mindennek.Ha ez átcsap fikázásba,hát puff neki.Ez a One x topic.Jól láttad. :D

(#6005) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Üdv
Kérnék egy kis segítséget.
Hogyan tudok teljes rendszer mentést csinálni,és hova?
Ha netán resetelni kell a telefont,megmarad a mentés?

(#6006) truupi


truupi
csendes tag

emberek, sima egyszerű párezres microUSB végű szivargyújtós autós töltő tökéletesen megfelel a telefonhoz, ha autóban szeretném tölteni vagy lehet bármi probléma belőle?

iPhone Xs Max

(#6007) Rhino666 válasza truupi (#6006) üzenetére


Rhino666
őstag

Legrosszabb esetben lassan (vagy egyáltalán nem) töltené.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#6008) truupi válasza Rhino666 (#6007) üzenetére


truupi
csendes tag

jól hangzik :DDD

iPhone Xs Max

(#6009) Rhino666 válasza truupi (#6008) üzenetére


Rhino666
őstag

Hát mivel elég bika akksija van, ezért elég bika töltő kell hozzá hogy töltse. A feszültség is lehet túl kevés (nem tölt) meg az áramerősség is lehet túl kevés (lassan tölt), de túl sok egyik sem. Kétlem hogy van olyan microUSB töltő ami túlkapás lenne neki, mert akkor az a legtöbb telefont/PDA-t/PNA-t/stb.-t megenné reggelire. :DDD

Szerk: Azért valószínűleg töltené az, csak elég lassan.

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#6010) exelsior1


exelsior1
senior tag

Emberek, ICS Browser+ nagyon jó böngésző. Egyelőre nálam ver minden mást.

Galaxy S10

(#6011) Cybertrone válasza exelsior1 (#6010) üzenetére


Cybertrone
veterán

Not bad! Addig mig nem lesz a chromhoz plugincsomag jo is lesz!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#6012) james008bond válasza truupi (#6006) üzenetére


james008bond
őstag

1 A 5V legyen. Meg ezt tudja is :)

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#6013) Xaels válasza exelsior1 (#6010) üzenetére


Xaels
félisten

Hát nálam a fogyasztása nem tökéletes. Amúgy jó lenne.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#6014) gyuri2008


gyuri2008
veterán

[link]
Üdv erre valaki?

[ Szerkesztve ]

(#6015) lcee79 válasza gyuri2008 (#6014) üzenetére


lcee79
őstag

Titanium Backup-al le lehet menteni mindent (ja de rootolni kell hozzá :) )
Factory reset után szerintem jól visszatölt mindent
de pl rom frissítés v főzött rom esetén nem 100%-os... (hétvégén csináltam egy Galaxy Ace-re hát szívtam vele rendesen, mert miután visszatöltöttem a full mentést nem nagyon akart működni a rendszer...)
De factory resethez jó, az egyetlen hátrány hogy rendesen menteni csak úgy tud ha rootolsz...

Mintha a telefonban is lenne valami backup-os
de most nem találom... :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#6016) r4z válasza gyuri2008 (#6005) üzenetére


r4z
nagyúr

Nyitod a bootloadert, és CWM recoveryből nandroid backupot csinálsz. Garivesztéses művelet!

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#6017) Psytech válasza lcee79 (#6015) üzenetére


Psytech
senior tag

Rendszerbeállításokat is backupoltad TB-vel? Mert azt másik fajta romon visszatenni nem szabad... Attól zavarodik meg... Csak app és azok adatait szabad másik romon visszatenni, rendszerbeállításokat soha.

(#6018) WiZARD


WiZARD
addikt

Tegnap megjött végre a Spigen Crumena tokom.
Nagyon jó minőség, szép, igazi bőr, vékony, tökéletes méret.
Elsőre picit szűk, de a kihúzó bigyó miatt nem gond, na meg picit tágulni is fog gondolom.

Ugyanakkor nem igazán nekem való, a Crumena felirat nem igazán tetszik az elején, és a kihúzó izét se szeretem.

A Fitbag-re még várok, remélem mihamarabb megjön, hátha jobban nekem való :)

(az egyik tuti eladó lesz, ha egyik se nekem való, akkor mindkettő, és rendelek egy Sena ultraslimet, csak eddig azt nem láttam)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#6019) lcee79 válasza Psytech (#6017) üzenetére


lcee79
őstag

Fullosat csináltam...
Ez volt az első használatom
de már nem így csinálnám :)

De végülis kész lett, legalább hely is szabadult fel, nem tettem rá mindent vissza ami előtte volt...
Galaxy Ace-ben ~270 mb hely van telepítésre....
Csak App2SD programmal lehet megoldani a dolgokat, de vannak olyan progik amik rendszeren akarnak maradni...

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#6020) randras


randras
veterán

Van valamelyikőtöknek külső akkumulátorja? Rendeltem már párat, de mind szar, kellene valami megbízható, normális cucc, nem horror áron!

A mostani 3 óra alatt 35%-ot töltött rá... :W

:R

(#6021) Psytech válasza lcee79 (#6019) üzenetére


Psytech
senior tag

Akkor már tudod mi volt a gond :) Legközelebb már máshogy lesz... :D Basszus lassan már 2 hete nincs nálam a 1X.... Érjen már vissza szervizből, rögtön nyitom a bootloadert, elképesztő dolgok vannak custom romok/kernelekben... :))

(#6020) randras Ezek nem hangzanak olyan rosszul, szemezgess...

[ Szerkesztve ]

(#6022) lcee79 válasza randras (#6020) üzenetére


lcee79
őstag

Mondjuk a sima töltő is kicist lassan tölt az én izlésemnek (a Nokia E6-ot kb fél óra alatt feltöltöttem és 4-5 napig ment :) persze hardveresen kicsit lájtosabb volt 680mhz-es proci, 2,46-os kijelző, 1500mAh akksi)

Ha PC-re dugva töltöm, és használom is esetleg a kijelzőt, akkor konkrétan 1 %-ot sem tölt amíg kijelzőt ki nem nyomom, és nem hagyom hogy töltődjön...
Nokia nyomkodás közben is töltődött :)

Múltkor másfél óra nyomkodás utána 59%-ról 59 % maradt...

Ha játékot kapcsoltam be akkor volt hogy lefele is ment a töltöttség úgy hogy PC elvileg töltötte :)
Gyorsabban merül mint ahogy a gép feltöltené :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#6023) bounty123 válasza gyuri2008 (#6005) üzenetére


bounty123
őstag

adb backup/restore-al lehet mentést csinálni a gépre kötött telefonról:

link

(#6024) lcee79 válasza Psytech (#6021) üzenetére


lcee79
őstag

Amúgy ha ROOT-olom a telefont vagy custom romot teszek akkor tutira elmegy a garancia?
Tehát gyártó kérésére csak így lehet eljárni?
Vagy meg lehet esetleg beszélni a szervizessel, hogy csinálják meg aztán kész...
(bár mondjuk, ha a szoftveres probléma lenne akkor nem vinném szervizbe...
Hardveres probléma pl kijelző hiba stb 99%-ban nem egy főzött ROM-tól volt az tuti)
Szóval nem értem miért probléma a ROM-olás...

Nokiánál is külön kellett tennem rá romot, mert mire 6 hónappal később jöttek a frissítések a t-mobilnál mint a függetlenre... :) Belle az csak másfél hónapot késett :)
Nem vártam 1 percet sem :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#6025) Psytech válasza lcee79 (#6024) üzenetére


Psytech
senior tag

Sajnos igen... A Bootloader nyitás (htcdev) oldalán a felhasználási feltételekben le van írva, hogy ugrik... Kicsit köntörfalazva van, de logikusan úgy hangzik, hogy ha kinyitottad a bootloadert, akkor igazából ha a custom rom okozta a hibát, akkor gari ugrott. Ezen túl meg bármit ráfognak amit akarnak, hogy miért hibásodott... Ezzel lehet nem egyet érteni (én sem értek egyet), de htc köti az ebet a karóhoz, szóval ha nyitod, az a garlevél széttépésével egyenlő..

(#6026) Loboda válasza gyuri2008 (#6005) üzenetére


Loboda
senior tag

Felhasználói alkalmazások és adatok mentése/visszaállítása root nélkül
Szükséges:
-a legfrissebb android-sdk telepítve a pc-re
-win7(xp-n nálam nem ment,ha valakinél mégis,módosítom a leírást)
-OneX-ben engedélyezni az USB-hibajavítást(Beáll.>Fejlesztői lehetőségek)
-PC és HOX USB-vel összekötve,Csak töltés módban

(Total Commandert használok,az egyszerűség kedvéért azzal írom le a mentés menetét.)

-Nyissuk meg a TC-t,navigáljunk az android-sdk könyvtárba-először csak a főkönyvtárat nyissuk meg
-TC felső sora>Parancsok>DOS parancssor
-A felbukkanó DOS parancssorba írjuk be,hogy
Kód:
adb devices
Ha a windows felismeri az eszközt(kiír valami olyasmit,hogy HT23KW103836),akkor minden rendben,mehetünk tovább(DOS ablakot zárjuk be)
-Most navigáljunk a TotalCommanderrel az android-sdk/platform-tools könyvtárba
-TC felső sora>Parancsok>DOS parancssor
-A felbukkanó DOS parancssorba írjuk be,hogy
Kód:
adb backup -apk -all -nosystem -f c:\backup.ab
(apk=alkalmazások,all=összes,-nosystem=a system alkalmazások és azok adatainak kihagyása a mentésből)
-A készülék képernyőjén be kell állítani egy jelszót,majd jóváhagyni a mentést.
A backup a fenti példa esetén a C meghajtó gyökerébe kerül(c:/backup.ab),kb.300 mega.

Visszaállítás:

Feltételek ugyanezek,a fenti módon megnyitva a platform-tools mappát ezúttal ezt kell a parancssorba írni:
Kód:
adb restore c:\backup.ab
A korábban beírt jelszót kérni fogja a készülék.

Forrás, PFC

[ Szerkesztve ]

(#6027) Avicularia válasza randras (#6020) üzenetére


Avicularia
veterán

Melyik külső akksik sz@rok? Mert én is akarok venni,de nem akarok ugyanebbe belefutni.

(#6028) boksz válasza Avicularia (#6027) üzenetére


boksz
senior tag

Nekem ez van:
http://www.htcaccessorystore.com/hu/p_htc_item.aspx?i=229011&phone=229814

1és 1/2 újratölti a telefont, semmi gond nincs vele.
( Persze akkor mikor töltötte nem játszottam rajta, csak sima alaphasználaton volt )

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#6029) randras válasza boksz (#6028) üzenetére


randras
veterán

Ennyi pénzért... :DDD

Avicularia: Az összes olcsó szar.. eBay-ről rendelgettem, de most már nézem Amazon-t, ott vannak review-k.

(#6030) Avicularia válasza boksz (#6028) üzenetére


Avicularia
veterán

köszi,jó húzós ára van a 3000 mAh-hoz :)

(#6031) Avicularia válasza randras (#6029) üzenetére


Avicularia
veterán

Amazonon zavar,hogy nem tudok paypal-al fizetni. Vagy igen?

(#6032) randras válasza Avicularia (#6031) üzenetére


randras
veterán

Nem! :(

(#6033) boksz válasza Avicularia (#6030) üzenetére


boksz
senior tag

Viszont, megbízható, jó és működik !!!!

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#6034) Laserman válasza gyuri2008 (#6005) üzenetére


Laserman
csendes tag

Felhasználói alkalmazások és adatok mentése/visszaállítása root nélkül
Szükséges:
-a legfrissebb android-sdk telepítve a pc-re
-win7(xp-n nálam nem ment,ha valakinél mégis,módosítom a leírást)
-OneX-ben engedélyezni az USB-hibajavítást(Beáll.>Fejlesztői lehetőségek)
-PC és HOX USB-vel összekötve,Csak töltés módban

(Total Commandert használok,az egyszerűség kedvéért azzal írom le a mentés menetét.)

-Nyissuk meg a TC-t,navigáljunk az android-sdk könyvtárba-először csak a főkönyvtárat nyissuk meg
-TC felső sora>Parancsok>DOS parancssor
-A felbukkanó DOS parancssorba írjuk be,hogy:adb devices

Ha a windows felismeri az eszközt(kiír valami olyasmit,hogy HT23KW103836),akkor minden rendben,mehetünk tovább(DOS ablakot zárjuk be)
-Most navigáljunk a TotalCommanderrel az android-sdk/platform-tools könyvtárba
-TC felső sora>Parancsok>DOS parancssor
-A felbukkanó DOS parancssorba írjuk be,hogy:adb backup -apk -all -nosystem -f c:\backup.ab

(apk=alkalmazások,all=összes,-nosystem=a system alkalmazások és azok adatainak kihagyása a mentésből)
-A készülék képernyőjén be kell állítani egy jelszót,majd jóváhagyni a mentést.
A backup a fenti példa esetén a C meghajtó gyökerébe kerül(c:/backup.ab),kb.300 mega.

Visszaállítás:

Feltételek ugyanezek,a fenti módon megnyitva a platform-tools mappát ezúttal ezt kell a parancssorba írni:adb restore c:\backup.ab-

A korábban beírt jelszót kérni fogja a készülék.

Jelentés egy moderátornak Naplózva

nteeb írása

(#6035) lcee79


lcee79
őstag

Mikor elindult a ONE X nyomták egymás után az új firmware-eket...
most nyomkodom sokat a telefont... és könnyen találok olyat amit orvosolhatnának....
-pl live wallpaper megáll minden képernyőváltásnál (nem úgy van hogy 4 magos 1,5ghz-es proci?) ezt remélem mindenképp javítják (nem tudom custom romokon jó e, de gyárin is menjen nekem...) Volt olyan live wallpaper, amit előbb töltöttem, a 7 képernyőből kb 3-nál újraindult...:(
-akku még tudna többet is szerintem, legalábbis főzött romokban alakítgatnak rajt, és javul
-akadozik főképernyő, akkor is mikor nem 100-300 mhz-en megy (system tuner pro értékei) és nem épp akkor ébredt, mert akkor is igen...nem úgy látom hogy a proci enné az akkut, úgyhogy tarthatnák magasabban az órajlelet... (live és sima wallpapernél is)
Melegedéssel is csinálhatnának valamit (télen majd játszom vele 5 percet és berakom a zsebmbe hogy ne fázzak és melegítse a kezem, gyermek koromban úgyis ilyet akartam, de nem a telefonnal :) )
-SENSE-t ne zárja be feleslegesen...

-IPS-nél nincs olyan, hogy sötét háttér kevesebbet eszik ugye? Mert ha ez számít akkor bedobokk valami sötétet, hogy lassabban merüljön...
-Azt nem tudom mennyivel enne kevesebbet, ha esetleg csak 1 kezdőképernyőm van nem 7?
(alkalmazások úgyis ok nélkül elindulnak)

Néha olyan mintha csak 1 magos 600 mhz-es procival lenne dolgom nem másfél gigahertz-el :(

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#6036) Laserman


Laserman
csendes tag

Napi átlag használatban ennyit bír.!!

(#6037) Cymby


Cymby
tag

Tudna nekem valaki ajánlani ebay-es hordozható töltőt ami valóban használható is és nem horror áron van?
Hosszabb bringatúrákra akarok ilyet venni, találtam is párat de olyan érdekelne amilyet valaki már kipróbált/használ itt a fórumon.

Előre is kösz.

Úgy még nem volt, hogy valahogy ne lett volna...

(#6038) Avicularia válasza boksz (#6033) üzenetére


Avicularia
veterán

Ezt nem kétlem

(#6039) blackmacs válasza Laserman (#6036) üzenetére


blackmacs
aktív tag

zsír :C

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#6040) lcee79


lcee79
őstag

Exchange server céges beállításaimat nem tudom beállítani a telefonon..
elvileg minden adatot tudok, de a kiszolgáló címéhez és a tartományhoz pontosan mit kéne írnom?

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#6041) Kronk válasza lcee79 (#6040) üzenetére


Kronk
őstag

kiszolgáló: mail.domain.hu
tartomány: a céges tartomány név

http://totesz.myminicity.com/

(#6042) lcee79 válasza Kronk (#6041) üzenetére


lcee79
őstag

Akármit írok nem tetszik neki
kb 20 féle képpen beírtam...
Ha egyáltalán nem jó akkor 1 sec alatt kiírja hogy nem sikerült csatlakozni az exchange kiszolgálóhoz.
Ha pl írok kiszolgálóba olyat hogy http v https, akkor kicsit tovább molyol és utána írja ki hogy nem jó...
Tartományba beírtama tartományt amit az itteni gépeken szoktunk, de a benti gépek belső hálón csatlakoznak, ott más adatok vannak
NETen is rá tudok csatlakozni webmail-el

Mit nem írok jól?

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#6043) bounty123 válasza lcee79 (#6042) üzenetére


bounty123
őstag

Szerintem az exchange admintól tudakold meg ezeket, kiszolgálótól függ, hogy mi a tartomány és a szerver címe, ezt nem fogja senki kitalálni itt. A miénket hiába írom meg neked :)

(#6044) lcee79 válasza bounty123 (#6043) üzenetére


lcee79
őstag

Az a helyzet hogy BP-en van a központ én Kaposváron vagyok és helyileg rendszergazda is, persze ezeket a beállításokat nagyon titkolják mert ők akarnak tudni mindent.
De most konkrétan erre rákérdeztem hogy okostelefonba beállításhoz mi kell....
Remélem elárulják! :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#6045) rígel válasza lcee79 (#6044) üzenetére


rígel
őstag

weben nem tudod elérni az exchange fiókodat? (owa) Én is azt állítottam be push-sal, egyből megjön minden a telefonra is.

Most látom, igen. Kiszolgáló: webmail......hu. /owa nélkül
tartomány\usernév

Nekem is csak így működik, de tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#6046) lcee79 válasza rígel (#6045) üzenetére


lcee79
őstag

Na most valami jó lett (pedig szerintem már ezt a variációt is próbáltam... de ezek szerint nem :) ), mert elfogadta, és bejöttek a levelek, mappák stb :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#6047) WiZARD


WiZARD
addikt

nem tudom mondtam-e már, de GYŰLÖLÖM, hogy megcserélték a hívás fogadás és elutasítás gombot.
elmúlt 5 nap alatt kb 15x nyomtam le ha hívott valaki.

ilyen elb*szott baromságot hogy hoztak össze...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#6048) Dicker


Dicker
őstag

Tegnap nagyon unatkoztam éjjel.
Ez lett belőle...
Néha már el tudom tüntetni az alsó három pontot is, de még próbálkozok. Illetve 5x5-ösre lehet rakni a főképernyőt, és a menüt is. Amiben az appokat át lehet rendezni.

Szerk.: Forog a főképernyő is. Azt kihagytam. Valaki már említette, hogy de jó lenne az is, bár nekem nem létfontosságú :)

[ Szerkesztve ]

(#6049) Youri válasza WiZARD (#6047) üzenetére


Youri
veterán

ICS feature... nem fogom megérteni, hogy miért. De mondjuk már megszoktam

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#6050) truupi válasza WiZARD (#6047) üzenetére


truupi
csendes tag

Igen a szokás nagy úr, de én úgy tudom ez a "kényelem" miatt van: a jobb oldalon közelebb van a hüvelykujjadhoz :)

iPhone Xs Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.