Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#167751) c00per válasza Gabady (#167749) üzenetére


c00per
tag

Az a baj en azt sem tartom kizartnak pl amit en engedtem le egy passat valtobol es elhoztak nekem a dobozt, hogy az nem "hamis" olaj volt.Mint irtam beleszippantva a flakonba koze nem volt a szintetikus olajhoz illetve ami lejott a valtobol remalom.Szo szerint budos volt tole az egesz muhely.

[ Szerkesztve ]

(#167752) Zizmand válasza Mágus2 (#167747) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Régóta gondolkozok váltóolaj cserén én is, akkor azt mondod ez a Ravenol olaj lehet legközelebb a gyári olajhoz? Mert akkor lehet megpróbálnám ezt bele önteni a váltóba, aztán meglátom mi lesz.
Az autó b5.5 Passat AVF 6-os váltóval. A friss olaj mégiscsak jobb lenne a jelenleg benne lévőnél. Mondjuk a 6. fokozat sajnos már búg benne enyhén évek óta. Így nem hinném, hogy megoldaná ezt a problémát az új olaj.
Ami érdekes, hogy egyszer 2 évnyi búgás után kb. 2 hétig semmi hangja nem volt a váltónak, aztán megint folytatta. Nem tudom mi lehetett ez.

(#167753) c00per válasza Zizmand (#167752) üzenetére


c00per
tag

Abba 75w-90 gl4+ kell.Nagyon oda kell figyelni mi lesz betoltve!
G052911

[ Szerkesztve ]

(#167754) i-sti válasza Zizmand (#167752) üzenetére


i-sti
senior tag

Miért kísérletezel?
Mindenki azt mondja, hogy a váltóba gyárit kell rakni és utána békesség van.

Novum Forum Siculorum

(#167755) c00per válasza i-sti (#167754) üzenetére


c00per
tag

Mondjuk en meg arrol nem hallottam,hogy a VAG csoport rendelkezne olajfinomitoval.Ok is veszik valamelyik gyartotol.Ertem en,hogy gyari, de en meg mindig azt vallom,hogy ha az adott gyartoi specifikaciot teljesiti egy olaj,amit bevizsgaltak, akkor miert ne tolthetnem bele?Ez nem kiserletezes csak egy szakszeruen kivalasztott olaj megvetele es hasznalata a gyarto ajanlasat kovetve. :R :R

(#167756) c00per válasza c00per (#167755) üzenetére


c00per
tag

Azt leszogeznem,hogy nem akarom Magus szemelyes tapasztalatait felulirni a valtoolaj temaval kapcsolatban, de nalam szamtalanszor bebizonyosodott mar,hogy egy helyesen valasztott nem gyari dobozban levo olaj is ugyanugy fog viselkedni mint a gyari dobozban levo.Ez az en sajat tapasztalatom.Nem vitat akarok szitani, csak tisztazni akarom a sok felreertest,ami pl a kollega vw golf 1.9 valtojanal is tortent.Ismerem a mondast a boltba meg a pekeknel: " hajtomuolaj legyen oszt kesz".Ilyenkor jonnek a gondok

(#167757) Gyula84 válasza c00per (#167755) üzenetére


Gyula84
veterán

aki nem gyárit tett bele annak kuka lett a váltója :F

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#167758) siti válasza c00per (#167755) üzenetére


siti
senior tag

ott sántíthat az egész és ez természetesen csak összeesküvés elmélet, hogy a gyárban csak olyan alkatrészt, olajat tehetnek bele, amivel nem zaklatják őket gari időn belül. Ha tudja az adott specifikációt (szabványt), azzal még nem lehetünk biztosak, hogy gyári beszállításnál nem követelnek e meg más paramétert is, amit ellenőriznek, ellenben az olajbolt meg a többiek nem. Ha pedig a vevő nem kéri, az olaj cég se fogja úgy készíteni, hiszen ő is profit orientált.
Természetesen ez csak feltételezés és ráhúzható a gyári olajtól elkezdve az ablaktörlő gumin át mindenre.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#167759) c00per válasza Gyula84 (#167757) üzenetére


c00per
tag

ezt probalom elmagyarazni,hogy nem azt kell nezni,hogy gyari olaj,hanem tudja a gyari specifikaciot(eloirast) :R
Fentebb leirtam mennyi autoban csereltem mar a valtoban olajat Mannol olajra(a gyar altal megadott specifikaciot mindig betartva) illetve 1x Alco Pontonic FDL olajat hasznaltam sajat valtoban hiba nelkul(termeszetesen gyari specifikacio altal eloirt kovetelmenyeket nezve) es azzal is adtam el 2ev utan.

Pl: kulfoldiaban nem nagyon raknak gyari olajat valtokba illetve difikbe,hanem motul,ravenol,royal purple a meno.

[ Szerkesztve ]

(#167760) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Ha már váltóolaj a téma:
segítsetek értelmezni a képen bekarikázott infót:

Az oké, hogy egy - tól - ig van megadva, de ez a váltó sorozatszáma akar lenni?
Váltókód PFL, kocsi 2014 golf 7, 2.0, crbc.
Még mindig nem cseréltettem, de itt is mindenki ravenol - t akar beletenni.

(#167761) molnarpeter válasza 1stVikman (#167760) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ja, sorozatszám -ig és -tól. Ennyire olcsó az a ravenol? :D

(#167762) c00per válasza molnarpeter (#167761) üzenetére


c00per
tag

elvileg germany a ravenol is.olcsonak azert nem mondanam, de a minosege jo es eleg nagy reszt lefed a palettaja az autogyarak speckoibol

Megegy es tema lezarva.Gyartoi spec van hidraulika olajnal illetve motorolajnal.Mindenki "csakagyarit" veszi? azert ezt nem hiszem.Fekfolyadek? vannak szabvanyok amiket illo tudnia a folyadeknak es az alapjan vesszuk es nem "csakagyarit". Hajtomu olajnalismet ez jon elo.Igen valoban pl egy gl4+ olajban van ugynevezett extremnyomas allo adalek ami massa teszi a sima gl4-hez kepest igy nem tehetek gl4+ helyett sima gl4-et es meg sorolhatnam.Ha oda van figyelve, gond nem lehet

[ Szerkesztve ]

(#167763) bul07


bul07
nagyúr

Kérdés

MAHLE vagy HENGST gázolajszűrő?
1-9PDTDI
Olyan 1500Ft különbség van köztük, csak azért mert nem e egyforma mind a kettő csak max névben más

[link]

Azért kérdezek rá itt is hátha hamarabb jön megerősítés és akkor ma éjszaka vagy holnap meg is rendelem

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#167764) c00per válasza bul07 (#167763) üzenetére


c00per
tag

En UFI parti vagyok,mivel nem egyet lattam mar gyari VW logoval ujabb autokban gyari szurokent is, raadasul tudtommal pd-hez kulon az UFI gyartott VW-nek szurot

de majd ezert is megkoveznek :D :R

Kerdesre valaszolva,amelyik olcsobb.Egy kategoria mind a ket marka,amit irtal

[ Szerkesztve ]

(#167765) molnarpeter válasza c00per (#167762) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Bezzeg MTZ váltó vagy 20 éve megy motorolajjal... mondjuk a szinkron ott nem tud tönkemenni, hiszem nem is volt soha :DDD Egy munkagép szöghajtásába egyik oldalra GL4, másik felébe GL5 ment, előírás nem nagyon volt emlékeim szerint, de úgy voltunk vele, legalább leteszteljük, hogy melyik jobb. Szint jó, terheléssel arányosnak tűnik a melegedés, innentől kezdve azt az 5-10 évet csak kibírja az új töltettel is.

Annyiban meg tudom érteni az aftermarket olajak ügyét, hogy márkakerből nem nagyon lehet rendelni, online beszerzés nehézkes, és persze sztereotipikusan a gyári csak túlárazott lehet.

[ Szerkesztve ]

(#167766) bul07 válasza c00per (#167764) üzenetére


bul07
nagyúr

UFI se több [link]

Na még jobb már három márka :)

Édesapám utastér szűrőjéről kép itt (97-es Passat)
Nem is tudta hogy van benne mert klíma sincs :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#167767) molnarpeter válasza bul07 (#167763) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az ultimate egy 2 mikronos szűrő lenne :) (külön ház, stb...)

Ha jól emlékszem, adagolósnál a Purflux volt ajánlott, mert jól pászol a T-szelep bele. Azért az elmaradhatatlan Mann-Filter se maradjon ki, azért a Bosch sem kukába való, amcsik szeretik a Wixet... ;]

[ Szerkesztve ]

(#167768) c00per válasza molnarpeter (#167765) üzenetére


c00per
tag

A regi MOL Hykomol esete :D. En a munkahelyen levo hajtomuvek es szoghajtasok olajzasabol indultam ki anno,amikor elkezdett komolyan erdekelni a tema.Honapokat tanulmanyoztam forumokat,olajok weboldalait.

En is ertem a felelmet a rossz tapasztalatok miatt, de fogadni mernek,hogy 99%-ban hibas olajvalasztas okoz hibat

(#167769) c00per válasza bul07 (#167766) üzenetére


c00per
tag

sajnos lattam mar ilyet :( Mas is jart mar ilyen cipoben, hogy nem tudta van pollenszuro.
foleg levegoszuroben siratos ez a latvany.

molnarpeterIgen :D ha minden igaz a Wix az Mann Hummel leanyvallalat. Purflux az jofele ismet es a Bosch 2.5 Tdi uzemanyagszurom anno azt hiszem made in valamelyik europai orszag. Mann-nal volt rossz elmenyem es azota kerulom

[ Szerkesztve ]

(#167770) 1stVikman válasza molnarpeter (#167761) üzenetére


1stVikman
senior tag

Nem tudom mennyibe kerül, de biztos olcsóbb a szakszerviz ~16K Ft/liter gyári "nagyteljesítményű hajtóműolaj" —ánál. :)

(#167771) Keef_Lee válasza 1stVikman (#167770) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Elviselhetőbb, mint a "gyári" ablakmosó 2500/Liter. :)

(#167772) Mágus2 válasza bul07 (#167763) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mind1.

(#167773) golfvariant


golfvariant
aktív tag

Focvis vettél az Aldiban GTI-s ágyneműt? :))

(#167774) gzbotii válasza golfvariant (#167773) üzenetére


gzbotii
veterán

Mivel épp eladó az övé, szerintem inkább az új autó mellé öltözik majd :P

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#167775) golfvariant válasza gzbotii (#167774) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Fél év múlva vásarol egy újabb GTI-t :)

(#167776) Paoloo


Paoloo
tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm Audi A3 1.6 benzin autójával van egy olyan probléma,hogy amikor beindítja,erős zúgó hangot ad. Ha leállítja,és egyből újraindítja,akkor nem csinálja. Újkorától nála van az autó,eddig nem hallotta ezt a hangot.
A képen rámutat arra az alkatrészre ami adja a hangot. Mi ez,és miért csinálja?

(#167777) Mágus2 válasza Paoloo (#167776) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ez egy ventillátor, ami fújja be a levegőt a szívósorba részterhelésen. Gondolom csapágyas lett és azért zúg. Cserélje ki, akkor csendben lesz.

(#167778) Paoloo válasza Mágus2 (#167777) üzenetére


Paoloo
tag

Köszönöm!

(#167779) focvis válasza golfvariant (#167775) üzenetére


focvis
veterán

Majd esetleg 8-ast. :)

Van GTI-s ágynemű az Aldiban? Ránézek, köszi!

Megvan:

Ebből kinőttem :) egy skót kockás tetszene.

[ Szerkesztve ]

(#167780) whited


whited
addikt

Sziasztok
Golf V 1.4 75LE motorhoz milyen olajat ajánlotok?
Én őt néztem ki: MOTUL :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#167781) Csabadi


Csabadi
tag

Hy, régebben raktam föl videót ide, hogy passatom(AVF) indítás után bejti a fordulatot.Csak ötletelek mi lehet, de esetleg generátor terhelés miatt nem lehet a jelenség? Alapjáraton üzem elegen is 99.6% terheléses van. Logot meg nem csináltam.
Normális ez így?
A kép régebbi most 861 fordulaton ketyeg..

[ Szerkesztve ]

(#167782) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Meg tudná nekem nézni valaki, hogy az A4 B6 1.9 PD-TDI (2003, AVF) autóba milyen vízhűtő ventilátor szabályzó modul való eredetileg?
Most egy Valeo STG 300W 8E0959501F van benne és a ventilátor is Valeo címkés, viszont 1-2 éve cserélték (rosszat használt működőre, jó drágán) és ahogy most nézelődök ebay-en, ott azt írják ez az F végződésű az FSI benzines A4 B6-ba való, nem a PD-TDI-be. Viszont a D végződésű modulnál (tippre ez a Diesel?) sem találom ezt az autót, csak a 2004-es 2.0 TDI-t.
Vagy mindegy melyik betűre végződik, vegyem amelyik olcsóbb...?
Gondolom ha most ment az F, akkor jó az F, viszont gyanúsan hamar romlott el újra.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#167783) Mágus2 válasza janos666 (#167782) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Hány elektromos ventillátor van benne? PR kódok a csomagtartóból?

[ Szerkesztve ]

(#167784) c00per válasza janos666 (#167782) üzenetére


c00per
tag

alvazszam is kell

(#167785) janos666 válasza Mágus2 (#167783) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy nézem 1, a másik mechanikus. Kódok
Előre is köszi. :R
(#167784) c00per -> Ez nem maga a fan? A vezérlője rossz, mert állandóan forog.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#167786) Csabadi válasza Mágus2 (#167783) üzenetére


Csabadi
tag

Tudnál tanácsot adni, mért megy maximum terhelésel, alapjáraton a generátor.

(#167787) Mágus2 válasza Csabadi (#167786) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Gyenge az akku, vagy rosz a terhelést mérő jel kábel.

(#167788) Csabadi válasza Mágus2 (#167787) üzenetére


Csabadi
tag

Köszi, indított rendesen eddig...., terhelés mérő kábel melyik? Valeo generátor, a vékony vezetékes csatlakozó lenne az?Ami a feszültség szabályzóra csatlakozik?Esetleg maga a feszültség szabályzó belül nem lehet rossz valami?

[ Szerkesztve ]

(#167789) Csabadi válasza Mágus2 (#167787) üzenetére


Csabadi
tag

Ki lehet valahogy szűrni a hibát, vagy hogy mi okozza?

(#167790) c00per válasza janos666 (#167785) üzenetére


c00per
tag

8E0959501AE
8E0959501H

elvileg... :R

(#167791) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Nem indulós 1.9tdi agr octavia fejlemény... beindult, jön-megy. A használt motorvezérlővel pöcc-röff.

[ Szerkesztve ]

(#167792) c00per válasza Mágus2 (#167791) üzenetére


c00per
tag

hlehet tudni mi valthatta ki a hibat, vagy rejtely?

(#167793) Mágus2 válasza c00per (#167792) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Még nem szedtem szét a motorvezérlőt, majd kiderül. Mára volt elég.

[ Szerkesztve ]

(#167794) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!

Octavia I., 1.8T AUM, 2002, hatchback.

Hibakódok a képen.
Az első kettőt most adta ki, kigyúlt a check és hidegen ingadozik az alapjárat, ha picit meggázolom beáll.... Menet közben nincs gond.
Vezérmű kb. másfél éve volt cserélve
Az utolsó két hiba régebbi.

Kitöröltem, 15 km után még nem adta vissza.

Már rég tervezem, hogy elviszem szervizbe az utolsó két hiba miatt, sajna elhanyagoltam, amiatt hogy nem volt tünete és amiatt is, hogy nehezen találok olyat aki ért a benzines turbóshoz is (Erdélyben a közelemben).

A kérdés, hogy mennyire kell aggódnom a vezérmű hiba miatt, merjek még járni vele, míg szervizbe kerül?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#167795) Mágus2 válasza Csabadi (#167788) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A generátorra 3 darab vezeték megy, egy vastag és két vékony. A vastag tölti az akksit, az egyik vékony a D+ szál, ami ébreszti a generátort a másik a DF szál, ami méri a generátor terhelést. Bármelyik csatlakozás eloxidálódik, nagy terhelést mutat a generátor a motorvezérlőben. Most hogy ezért ejti-e be a fordulatot, az egy másik kérdés.

Első körben összes csatlakozás ellenőrzése, csizolása, akksit terhelővillával ellenőrizni. Az, hogy indít nekem nem mond semmit, kérdés, hogy mennyire erős, mennyire esik be a feszültség indítózás közben, mennyi kapacitás maradt az akksiban.?

A két vékony kábel a motornál fut és van középtájon egy csatlakozó is közbeiktatva, ott szokott lerohadni az egyik kábel a kettő közül.

Kék vékony a D+, Kék fekete csíkos a DF szál. A vastag kábel egyik fele a generátornál, másik az akksi közvetlen + srujára van csavarozva. Az összes csatlakozási pontot megcsiszolni, akksi sarukat és akksi kimenetet is.

Csaby25 Doktor úr, szív nélkül sokáig lehet még élni...? Persze, ne aggódjon, legalább 60 másodpercig.

Gyűjteni kell a hibakódokat, minél több, annál jobb. Majd 10 fölött elég szerelőhöz menni, addig nem aggódnék. :Y :W

[ Szerkesztve ]

(#167796) Csabadi válasza Mágus2 (#167795) üzenetére


Csabadi
tag

Köszönöm,akku 1 éves exide prémium, bár attól lehet rossz, az biztos, hogy a generátoron lévő csatlakozók jók, megnézem a többit is.

(#167797) CharlieDrop válasza Csabadi (#167796) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Sajna Excide-okról sok rosszat hallani :(

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#167798) Csabadi válasza CharlieDrop (#167797) üzenetére


Csabadi
tag

Sajnos ez van nem néztem utána, melyik akku lett volna jó választás. A környezetemben van jó pár exide és 4 év után is jók..

(#167799) Csabadi válasza Mágus2 (#167795) üzenetére


Csabadi
tag

Ha lehúzom a csatlakozót történik valami?

(#167800) Mágus2 válasza Csabadi (#167799) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem lesz töltés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.