Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#167351) MunezXBK válasza VIBO (#167349) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Halogén és fehér fényű.

(#167352) 1stVikman válasza VIBO (#167349) üzenetére


1stVikman
senior tag

Hidegebb fehér, mint a normál izzó, nem sárgás meleg fehér, ha erre gondolsz.

(#167353) VIBO válasza 1stVikman (#167352) üzenetére


VIBO
őstag

Ahha :R

Azon gondolkodom, mivel csak kanyarfényhez lesz, nem lenne elég neme egy BOSCH PURE LIGHT H7 IZZÓ 12V, 55W?

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#167354) Primary92 válasza MPeter87 (#167348) üzenetére


Primary92
senior tag

Az 1,5 fölött nem mind tűnik vállalhatatlannak.
A BMM (8v 140 Ló), BMN (16v 170 ló) kódosak voltak Siemens PD elemesek, ha jól tudom. Ha Conti (?) elemekre csere megtörtént, akkor kell valamitől tartani?
A DPF nagy rizikó faktor? Ezekben úgy tudom van.

Olvastam, hogy a BKD-t csak a "C" hemgerfejjel szabad megvenni. A többinél van ilyen?

(#167355) K Norbi válasza 1stVikman (#167350) üzenetére


K Norbi
addikt

Azt tudom..
De rádiusz csavaron belül vannak e eltérések.
Méret azonos persze.
[link]
Szóvak miben tér el a rádiusz 13, 14, már látok 12 őt is.
Meg a gyári pontosan melyik? 13?
vagy tök mindegy, csak gömbfej legyen?

Van még egy méret
R14
Ez érdekelne ;]

Magán a gömbfej részén is mintha lennének eltérések. [link]

[ Szerkesztve ]

(#167356) MPeter87 válasza Primary92 (#167354) üzenetére


MPeter87
őstag

Ezeket nem tudom sajna, többiek segítenek majd.
BKD tud hengerfejes lenni, ezt olvastam én is. Nem tudom mennyi lehet a javítása.
Passat VI-t BKP motorkóddal nézegettem, ott 7 éves korig gariban cserélték a Siemens elemeket Contira, de csak 2t láttam eddig fent, amiben igazolhatóan (vagy legalábbis említve volt), hogy megtörtént a csere, de azokat el is vitték gyorsan. Octavia-ban nem láttam még, azokat annyira nem néztem. Passatklub link a PD elemekről.
Én a DPF-et inkább kerülném, nem tudom mennyire nyűgös, viszont drága.

(#167357) K Norbi válasza K Norbi (#167355) üzenetére


K Norbi
addikt

Ügy megoldva! :K :C
Bimecc katalógus segített.

(#167358) simonjoe válasza VIBO (#167353) üzenetére


simonjoe
őstag

..én ezt tettem a kanyarfénybe, és szerintem Q..va jó.
[link]

Joe

(#167359) K Norbi válasza simonjoe (#167358) üzenetére


K Norbi
addikt

Nekem meg ez a tompított [link]
Philips, Hella, Tungsram.

Osram nagyon gyenge..
Ingyen se kéne

(#167360) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Köszönöm a segítséget a csavarral kapcsolatban, a felni tüv papírja is lehet, hogy jól fog majd jönni :D El is mentettem :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#167361) gzbotii


gzbotii
veterán

Srácok,

Adott egy 81 kW 110Le 1.9 TDI G4. 50.000+ km mentem en vele az elmúlt közel három évben, ebből két éve 80%-ban pálya+országúton került bele a méter, 9-11.000km volt olaj cserélve benne - 5W40 505.00. Ügyelve, hosszú utak után visszahűtve.
Utóbbi időben a turbónak lett egy hangja ha terhelés van rajta - pl pályán ellepek, 2200rpm->3000rpm gyorsítok vagy nagyobb emelkedőn folyamatos 2200-2300rpm-en megyek. Nem baglyos, vonyító hang, hanem az, amit a versenygépeknél hallani.. szerintem egészség turbó hang, viszont eddig nem tűnt fel, hogy ennyire hangos lett volna.

Talán az egy hónapja történt olajcsere után kezdtem észrevenni, de nem hinném, hogy összefüggne.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#167362) simonjoe válasza K Norbi (#167359) üzenetére


simonjoe
őstag

...neked elhiszem!! :C
Telefont sikerült beállítani??? :DD

[ Szerkesztve ]

Joe

(#167363) K Norbi válasza simonjoe (#167362) üzenetére


K Norbi
addikt

Még meg se vettem ;]
Az az ismerősömé, neki kérdeztem.
Nekem csövi Galaxy S4 em van.

De csak P20 pro lesz az utód.
Várok még menjen lejjebb az ára.

[ Szerkesztve ]

(#167364) Winchester95


Winchester95
őstag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata elektromos üléssel kapcsolatban?

Nem a memóriás ülésre gondolok, hanem a sima fel-le, előre hátra elektromos mozgatósra.

Seat Toledo-ról lenne szó. (Leon).1M karosszéria.
Talán audinál és golf 4 nél is ugyan az.
Bekötésről kérdeznék, ha lenne olyan ember aki csinált ilyet.

Az oldal légzsák kábel (sárga) mellett Csak 1DB piros csatlakozó megy valamerre. Két szálon (Piros/Fehér és barna).

Ha ez valakinek ismerős írjon légyszi.

(#167365) VIBO válasza K Norbi (#167359) üzenetére


VIBO
őstag

:R

Köszi mindenkinek.

Vettem egy Bosch Pure Light-ot. Olyan mint a másik ami bent van. Valameddig jó lesz tuti ;)

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#167366) Mágus2 válasza Winchester95 (#167364) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Már kérdezted és már meg lett válaszolva:[link]

[ Szerkesztve ]

(#167367) Winchester95 válasza Mágus2 (#167366) üzenetére


Winchester95
őstag

Teljesen más az egész, amint említettem és xy nyelven sem tudok sajnos.

(#167368) Gyula84 válasza K Norbi (#167363) üzenetére


Gyula84
veterán

nekem 4évig húzta az s4 jó kis telo volt :K

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#167369) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Sziasztok!

Más Skodás fórumban is kérdeztem, itt is feltenném kérdésem:
Előzetesen: Nem "távgyógyítást" :D kérek, azonban nem hagy nyugodni. :)

Csináltam egy videót amin hallatszik az 1.6 CRTDI Octavia 3 (CXXB, 81KW, 110LE, EURO6)-m autóm hangja menet közben. 3.,4. és 5. sebességi fokozatban nagyobb fordulatnál "süvítő" vagy "búgó" hangot hallani, nekem "buszhang"-ra emlékeztet, főként akkor amikor visszaveszem a lábam a gázról majd kicsi gázt adok. VIDEÓ
Alacsonyabb fordulaton is hallani, de ilyenkor lassabb, mintha valamiféle lendkerék súrlódó, zakatoló hangja lenne, a videó végén talán hallható.

Nincs sok viszonyítási alapom, ismerősöm 1.6 CR passatjában nem hallottam ilyen hangot, és egy 2.0 CR Octaviában sem.

Szerelőm szerint a váltónak van ilyen hangja, de az funkciójában normálisan működik, nincs igazából vele teendő, "ez ilyen".

Szóval előre is köszönöm, hátha hozzáértő fülekre találok. :)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#167370) gzbotii válasza gzbotii (#167361) üzenetére


gzbotii
veterán

Mivel saját felvételen semmi nem hallatszott, így próbáltam keresni egy videót, amin kb. az hallható, mint amit az en autóm produkál: [link]
Mint írtam, csak az a fura, hogy most erősebb ez a hang, jobban észrevehetőbb mint eddig.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#167371) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Sziasztok!
Használ itt valaki ledes h11 vagy h7 fényforrasokat bármiben?
A hibamentesség és a megbízhatóság érdekelne. Régebben tudom, hogy a nagy hőtermelés miatt hamar megsültek, illetve zavarták a canbust. De mi a helyzet a most kaphatókkal?

(#167372) DJ. Ru$y válasza 1stVikman (#167371) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Én lehet nem gondolkodnék rajta. [link]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#167373) focvis válasza 1stVikman (#167371) üzenetére


focvis
veterán

A kanyarfényszóróba tennéd? Én is töprengtem rajta, mert ordítóan sárga a xenon mellett, aztán végül hagytam a fenébe, nem ér annyit nekem.

(#167374) 1stVikman válasza focvis (#167373) üzenetére


1stVikman
senior tag

Igen, meg a ködlámpába. Elég sárgák a többihez képest.
Na meg átállítottam a coming-leaving home-ot ködlámpára, hogy ne a xenont kapcsolgassa, és hát meleg fehér az izzó benne.

(#167375) 1stVikman válasza DJ. Ru$y (#167372) üzenetére


1stVikman
senior tag

Tolatólámpába tettem már w5w ledet, arra nem dob hibát, illetve külföldi fórumokon találtam hibakód mentes h11-et is.
Tehát van error free.
A legalitás már nehezebb téma, de nem tompítottba kell, tehát vakítás veszélye nem áll fenn.
A kanyarfény csak alacsony sebesség él, kanyarodáskor ég, rövid ideig, a ködlámpa meg csak ködben használható. És azt is illik lekapcsolni, ha utolérsz valakit. A CH-LH meg álló helyzetben, parkoló ám világít, ott szintén nem lehet belekötni.
De nyitott vagyok emberi áron hideg fehéren világító, halogén izzókra is.

[ Szerkesztve ]

(#167376) focvis válasza 1stVikman (#167374) üzenetére


focvis
veterán

Megértelek. A Lumeneten van Osram és Philips is, azok biztos jók, de elég húzós az áruk ahhoz, hogy kanyarfénybe tegye az ember.

(Egy vaksi projektoros halogén fényszóróba megfontolnám az illegál upgrade-et.)

[ Szerkesztve ]

(#167377) 1stVikman válasza focvis (#167376) üzenetére


1stVikman
senior tag

Hát ez az. Hogy a felhasználás módja és az ár megkérdőjelezi a csere fontosságát. :D
Ali-n kb. 5 termékre szűkítettem eddig a nagy választékot, 12-20$ között. Ha ennyiért kapnék boltban emelt fényerejű és hideg fehér izzót, akkor nem gondolkoznék. De annyiért nincs sajnos. :(
Most nézem milyen szépen átjavítgatta a telefon az előző hsz-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#167378) c00per


c00per
tag

Nekem a6 c5-be volt h7 led illetve cimboramnak tettunk a4 b6-ba tavolsaginak illetve tompitottnak is.Tompitott lokott hibat,de ellenallassal meg lett oldva.Kokany kinai xenontol sokkal tobbet er egy ertelmes led izzo.Persze ezekbol is van gagyi meg jo minoseg.4-5ezertol lehet jokat venni.

(#167379) F_Zolee válasza focvis (#167376) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mondjuk a mai környezettudatos világban nem tudom miért nem lehet már legálisan is átállni a ledre mondjuk. Autó generátora is kisebb terhelést kapna. Az már más dolog, hogy a búra nem minden esetben lesz jó az izzóhoz de attól most tekintsünk el.

(#167380) Primary92 válasza MPeter87 (#167356) üzenetére


Primary92
senior tag

Lehet valahogy egyértelműen ellenőrizni, hogy cserélve lettek a PD elemek?
Jól tudom, hogy a BMM motorkódnál nincs az a hatszög tengelyes, meg balansztengelyes probléma? És a BMN-nél?

(#167381) MPeter87 válasza Primary92 (#167380) üzenetére


MPeter87
őstag

Ezekre a kérdésekre én is szeretnék választ kapni. :)
Viszont lehet elengedem az Octavia/Passat/Golf vételt és inkább Volvo lesz. A C30 megtetszett hirtelen.

(#167382) Mágus2 válasza Primary92 (#167380) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem kell siemenses pd-t venni. A cserélt is meg fog benne állni. Bkd a jó motor, ha már mindenképp pd kell. A technológiával van baj annál a pd elemnél, mindegy ki gyártja. A bosch pd elemek más alkatrészekből vannak.

[ Szerkesztve ]

(#167383) MPeter87 válasza Mágus2 (#167382) üzenetére


MPeter87
őstag

A Conti elem is ugyanúgy problémás?

(#167384) aero. válasza F_Zolee (#167379) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ezt en sem ertem, akinel a led vakit, annal a halogen is szarul van beallitva. En valtottam, senkit nem vakit, fel ev alatt soha senki nem villogott, de elotte meg is neztuk este rendesen. Inkabb az a borzaszto mennyi szarul beallitott lampas fut. A hyundai meg a nissan gyari ledjeirol ne is beszeljunk, borzaszto modon vakitanak, nem tudom gyarilag ekkora fos, vagy keson veszi le az automata refit az gep.

[ Szerkesztve ]

(#167385) Reggie0 válasza F_Zolee (#167379) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem lehet, csak ujra neki kell futni a tipusengedelyeztetesnek, vagy egyedit kerni.

#167384) aero.: Azert az, hogy este megnezted, meg sokat nem jelent. Erre vannak a muszeres ellenorzesek, mert azok megbizhatoak. Amugy nagyon egyszeru a problema: Az izzo kb. gombsugarzo, a led pedig baromira nem, max felgomb, de igazabol az sem. Egy sima csere soran az eltero sugarzasi karakterisztika nincs kompenzalva.

[ Szerkesztve ]

(#167386) MunezXBK válasza F_Zolee (#167379) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Amikor gyerek voltam, még a pótféklámpa is illegális volt.

Majd ha valami űber okos azt mondja az íróasztalánál, akkor legális lesz. Sajna ez így működik.

(#167387) Primary92 válasza Mágus2 (#167382) üzenetére


Primary92
senior tag

De ezeket hívták vissza és cserélték Continentalra, nem?
Az a baj, hogy a CR már drága nekem.

Más típussal és márkával is kibékülnék, de nem igazán van alternatíva ebben az árban. Jól felszerelt, nagy csomagtartó, erős, esetleg összkerekes.

(#167388) Mágus2 válasza Primary92 (#167387) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A bkd bosch rendszerű, azzal nem lesz ilyen gond, a siemens alapún nem segít a visszahívás sem. Szerintem talász 1.9PD-t hamarabb, abból több van, de abból is a dpf nélküli BKC, BXE motorokat keresném.

[ Szerkesztve ]

(#167389) golfvariant


golfvariant
aktív tag

Nem is mondtátok, hogy 60 liter fékfolyadék kell ;]

Mágus2: Jó, nem néztem át ennyire alaposan :U

[ Szerkesztve ]

(#167390) Mágus2 válasza golfvariant (#167389) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

60x0,02=1,2L :U

(#167391) focvis válasza golfvariant (#167389) üzenetére


focvis
veterán

Végösszegnek egész jól tippeltem a 40 ezer Ft környékét. :) Igaz én beleszámoltam a pollenszűrő cseréjét is; ellenben a kuplung-légtelenítéssel (az enyém DSG-s) és a segédanyaggal nem kalkuláltam.

Melyik szervizbe vitted végül?

(#167392) Primary92 válasza Mágus2 (#167388) üzenetére


Primary92
senior tag

Akkor a Contival is felejtős.
Az 1.9PD-vel az a bajom, hogy jóval gyengébb. A 11,6 s 0-100-es gyorsulástól azért messze sokkal jobb a 9,6 s vagy a 8,6 s. Nem versenyautót keresek, de azért elfordul, hogy odalépek neki.

(#167393) MPeter87 válasza Primary92 (#167392) üzenetére


MPeter87
őstag

Ezzel én is így vagyok. Az Octavia 2.0 BKD volt 140 lóval, azt élveztem (most bánom is, h eladtam, de akkor úgy kellett lennie..), persze többet is el tudtam volna viselni, de ~101 lovasra nem váltanék semmiképp, max golf méretben, talán azt valamivel jobban mozgatja, de nagyon drágán akarják adni a jobb példányokat..

(#167394) golfvariant válasza focvis (#167391) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Még nem vittem el, nem volt rá időm, még csak most kértem árajánlatot :F

(#167395) Mágus2 válasza tomy_cz (#167369) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A váltóban van elég olaj, nem szivárog sehol?

(#167396) macilaci78 válasza Winchester95 (#167367) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem a válaszból az jött le, hogy hozzáértő meg tudja csinálni és ha magyarul lenne leírva, nekem akkor se menne önerőből, keresnék egy szakit.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#167397) aero. válasza Reggie0 (#167385) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Vetitesi kep teljesen rendben volt muszakin, mondta, hogy hivatalosan nem lehetne bent, de o nem foglalkozik ezzel, ha jo. A bura meg uveg, abban van a minta. De reszemrol tema lezarva onnan, hogy senkinek nem rossz, ha en szembejovok.:)

(#167398) VIBO


VIBO
őstag

Hali

Ha szeretném kicsit tuningolni a verdát, akkor hogy kezdjek neki?

Külföldi fórumokon olvastam, hogy Cold Air Intake-el érdemes kezdeni. Sztetek?

2015 mk7 gti

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#167399) bitpork válasza VIBO (#167398) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mekkora a motor?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#167400) L1ZRRR válasza bitpork (#167399) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

2015 mk7 gti = 2.0 tfsi mit 220 hp ha mar facelift 230

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.