Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#168501) b4zsi- válasza molnarpeter (#168498) üzenetére


b4zsi-
őstag

Bekarikázott rész van kihúzva vízálló ragasztóval. Maga a keret aljából hiányzik a darab.
[kép]

(#168502) bul07 válasza macilaci78 (#168488) üzenetére


bul07
nagyúr

Igen a legolcsóbb Tescóshoz is adnak már csőrös kupakot.
Nemrég vettem két 4literest mert akciós volt 399Ft/db, és azon is volt.

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#168503) DJ. Ru$y válasza bul07 (#168502) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem tudom srácok, az a csőrös f@s nekem ugyanúgy köpköd, mint a másik, amíg ki nem folyik belőle 2 liter legalább, mivel az A4-ben elöl és lent van a tartály... :(

Kérdés:
Audi A4 1.8T 2006 BFB-ről lenne szó. Tegnap este beálltam a garázsba, transzmitter miatt csak sistergés volt a rádión, mivel kivettem és visszatettem a gyújtót a helyére. Lényeg: bekapcsolva maradt a rádió és benne maradt a kulcs. Van olyan okos az elektronika, hogy X idő után lekapcsolja a rádiót, akkor is, ha benne maradt a kulcs? Meglepődtem, hogy simán beindult reggel pöcc röff, mintha nem is hagytam volna benne a kulcsot. A régi autóm simán leszívta reggelre az aksit.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#168504) 1stVikman válasza simonjoe (#167358) üzenetére


1stVikman
senior tag

Sziasztok!
Kanyarfénybe szeretnék valami hidegfehéren világító izzót. Xenon mellett elég sárgásnak hat, meg jó lenne a nagyobb fényerő is. :)
Nem létszükség, csak p.i.m.p. lenne, így nem is költenék túl sokat rá.
Épp Spar-ban vagyok és találtam ilyeneket :

Elvileg fehéres lenne a "bluish" verzió :


Ködlámpát már megoldottam :)

Bal oldalt még meleg fehér izzó, jobb oldalon már fehér. :D

(#168505) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Sziasztok!

Megbízható forrásból származó bontott légzsák szettnek (kormány + anyós) mi lehet a reális ára? Az átprogramozást ne számítsuk bele. Skoda Octavia 2004 1.6 benzin BFQ

[ Szerkesztve ]

(#168506) bitpork válasza DJ. Ru$y (#168503) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Igen. kb 20-30 perc és ha nincs gyújtáson akkor lecsapja.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#168507) enddav


enddav
aktív tag

Szélvédő alatt lévő levegőrácsot hogyan lehet kiszedni, talán pattintós? Benne van egy parkolójegy és eléggé ki szeretne már jönni.
2014 Jetta 2.0 CR TDi cffb 158k km
[link]

[ Szerkesztve ]

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#168508) 1stVikman válasza 1stVikman (#168504) üzenetére


1stVikman
senior tag

Ehh, megvettem a kékes verziót. Ha nem tetszik legfeljebb beteszem a Fabiaba. :)

(#168509) DJ. Ru$y válasza bitpork (#168506) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszönöm! :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#168510) aero. válasza lsebestyen (#168505) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Hasonló korú autóba én 15e ft-ért vettem jó állapotú bőrkormányt, légzsákkal ofc. A kettőért együtt max 20-22-t adnék, ha a kormány bőr.

(#168511) lsebestyen válasza aero. (#168510) üzenetére


lsebestyen
addikt

Az a baj, hogy az anyós légzsák ha nyílik, akkor szakad a műszerfal, ezért egyben kell cserélni az egészet. Ezért érdekel, hogy mennyi lehet a szett ára. Racingbazáron néztem, ott 120-160k körül van, de nem tudom mennyire megbízható oldal. Karosszéria lakatosom mondott szép sztorikat bontott légzsákokról...Mondjuk ő fogja megvenni, meg beszerelni, csak bekérdeztem, hátha van valakinek tapasztalata a közelmúltból. :R

(#168512) bitpork válasza DJ. Ru$y (#168509) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez természetesen a can usos gyári fejekre vonatkozik akik kezelik az S state commandot. Az utólagos fejeknél simán lemerül a kocsi

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#168513) aero. válasza lsebestyen (#168511) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Itt most 13k-ért árulnak egy komplett műszerfalat [link], tudom ez jobbkormányos és nem jó, de kb ennyit ér. Otthon mindenki új áron akarja eladni, azt tapasztaltam már másnál is.

[ Szerkesztve ]

(#168517) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!

Skoda fabia I-es típusba (2003, 1.4 motor) ki milyen váltó olajat tenne, van valami tapasztalat vagy tippje valakinek?

Köszi!

(#168518) MunezXBK válasza bitpork (#168516) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:N Ugyanúgy fent vannak.

(#168519) molnarpeter válasza lsebestyen (#168511) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] kérdezz rá náluk esetleg :)

(#168520) grizlisandor válasza lsebestyen (#168505) üzenetére


grizlisandor
addikt

Sajnos van tapasztalatom benne, 100k és 150k között árulták az Alteámhoz(Ha jól emlékszem én 125k+postáért vettem)
Kelleni fog:
- Kormánylégzsák csatlakozóstul(bontós elsőre nem akarta adni hozzá, csak miután felhívtam rá a figyelmét).
- Utas oldali légzsák műszerfallal együtt(figyelni kell a műszerfal állapotára!).
- Légzsákvezérlő modul(na itt bontott vagy lehet elvileg reset-elni is, de a kasznis azt mondta, hogy inkább ne. Párszor már megjárták, mert valami nem volt oké a reset-el és első gyújtásnál kinyitotta a légzsákokat).

Beszerezni facebook csoportok, racingbazár, meg különféle bontós oldalakról tudod.
Ki kell szedni és a cikkszámnak megfelelőt keresni. Programozni nem kellett semmit a csere során, hibakód nélkül kicserélték a kocsimban.

(#168521) K Norbi válasza tomszli11 (#168517) üzenetére


K Norbi
addikt

Gyári az ajánlott :)
Váltókód?

Szerviz címkén megtalálod.
Csomagtartóba vagy a szervizfüzet első oldala.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#168522) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

hali. tavaly vettem egy 2011es skoda superb-et és nem működik az esőszenzor. azt tudom h volt szélvédő cserélve rajta. mi lehet a gonnd? szenzor üveg kevés a zselé a szenzor körül (ezt úgy olvastam vhol lehet hülyeség :D) volt valakinek hasonló gondja?

(#168523) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Üdv!
Golf MK7 gyári xenon lámpánál ma kiírta, hogy “bend lighting (AFS) error”. Néztem, hogy indításnál a vízszintes síkot “beállítja”, de az összetartást nem. Gondolom a kanyar követő része nem működik. Két kérdésem lenne: 1. Használhatom-e így este az autót? 2. Mennyire lesz drága a javítása? (Ez inkább költői kérdés)

Köszi

(#168524) sipiadam


sipiadam
csendes tag

Sziasztok!


Nemrégiben vásároltam egy Golf 6-ot, 2,0 TDI 110Le (2008), legutóbbi utamon egy kisebb előzésnél elkezdett villogni az izzítás jelző lámpa, megálltam járt a motor egy keveset. Leállítottam és elmúlt a villogás, haladtam tovább, amikor falu után felgyorsítottam kb 90km/h-ra és folyamatosan világított az izzítás jelző lámpa, illetve mellette a check engine is sárgán. Másnap szerelő a p00299-es hibát olvasta ki, turbó alacsony nyomása, MAP szenzorra gondolt, melyet cserélt is, mellette még a szűrőket, olajat is. Elhoztam a szerelőtől, azt mondta semmi probléma megkergette a gépet minden rendben húz rendesen. Be kellett mennem a városba melegítettem a motort előtte, viszont gyorsításnál ismét villogott az izzítás jelző lámpa és a motor abszolút nem húz, nem tilt le de gyenge, nem igazán pörög fel...Valaki tapasztalt hasonlót?

Választ, segítséget köszönöm előre is!

(#168525) Mágus2 válasza sipiadam (#168524) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Vákuum probléma, vagy valahol elrepedt valamelyik turbó nyomáscső.

(#168526) Mágus2 válasza Sur1G (#168523) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

[link] Ezzel kezdeném.

(#168527) czirok000


czirok000
csendes tag

Sziasztok kedves fórum társak.

Linkelnék egy youtube videót aminek a lényege kb a 10.ik másodpercnél van, az én autóm is ugyanezt a szisszenő hangot produkálja 3000 ezres fordulatnál , üresben. Mintha kifújna valami, már alá is feküdtem , de kifújásnak semmi nyomát nem találtam. Menetközben az autó hibátlan és semmilyen furcsaságot nem tapasztalok. Mi okozhatja ezt a hangot, érdemes foglalkozni vele? 1.9 pd BXE

https://www.youtube.com/watch?v=NxNa9SuaxXs

Köszi előre is. :))

(#168528) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem, hogy van nekem egy 2008-as februári VW Golf Plus-om, és szeretnék belerakni egy nem gyári autórádiót, méghozzá ezt:
Pumpkin Autoradio Android 8.0 für VW Series Doppel Din Octa-Core 8 Zoll Touchscreen mit GPS Navi DVD Player RAM:4GB + ROM:32GB

A leírásban az van, hogy Golf Plus 2009-től felfele, na most mi változott 2008 és 2009 között ami miatt ezt ne tudnám beépíteni?

Ha van valakinek az autóval és a modellel tapasztalata kérem ossza meg, köszönöm. :R

(#168529) MunezXBK válasza Goblin12 (#168528) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szvsz ez simán beépíthető.

(#168530) aero. válasza Goblin12 (#168528) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem látom akadályát én sem. Itt van picit olcsóbban. A posta 10 gbp magyarországra. ;)
Sőt, make offer-rel szerintem még a -10 fontot is elfogadja így össz. 307,5 euróért a tiéd.

[ Szerkesztve ]

(#168531) Csabadi


Csabadi
tag

Sziasztok, passatom(avf) megkapta a melett középrész, viszont valami nem tetszik.Jár alapjáraton majd ha túráztatom olyan 1400f-ig majd újból alapjáratra engedem, érdekes hangot ad. Tehát mikor felpörög/lassul a turbo.A hang fütyülős de inkább sziréna hang, nehéz leírni. De csak ebben a tartományban, menet közben semmi.Minden a nagykönyve szerint lett csinálva(olaj nyomó, visszatérő, cooler rendszer, új olaj stb)Hidegen, erősebb a hang.Mivel itt többekkel beszéltem a középrész csere menetéről, úgy döntöttem szakra bízom,tehat megcsinálta egy cég a cserét, hideg melegoldal homokolas, geo beállítása padon stb. Beszéltem már és mutattam is a hangot az embernek aki csinálta.. Erre az volt a válasz, felujitott turbo ilyen.Ha nem hangosodik akkor ne foglalkozzak vele.Csalódtam kicsit, mert a gyári igaz a komp kerék gyalázatosan nézett ki de soha semmi hang nem jött belőle.Geppel néztük és üzemmelegen motor-0.11 csatorna 1017mbar.Viszont melegen nem annyira erős a hang. Kimeneti teszt is volt ott 1400fordulatra emeli a kocsit 970mbar-ról 1130mbar. A regi 1200mbar tudott 1400fordulaton.Viszont ha lehúzom a vákumot a turbóról és úgy túráztatom akkor nincs hang. Tudom így nehéz segíteni de esetleg beállítás gond lehet, vagy valami más?

[ Szerkesztve ]

(#168532) Mágus2 válasza Csabadi (#168531) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Jobb lesz, ha megszokod a hangot. Új középrész+ mindkét oldalon régi és kopott ház=bagoly.

(#168533) c00per


c00per
tag

Udv!

Termosztat kerdes lenne.A valasztek,amibol hirtelen valasztani kell:
Vernet,Facet,Meyle,Gates,Vemo,Febi . En a Gates-re tippelek, de kernek egy megerositest.Koszonom :R

(#168534) negyedes


negyedes
addikt

Jo(bb) reggelt,

sajnos eddig birta a kis Boris a harcot az elemekkel, a nagy esozesek utan beazott. :(

Valaki linkelt meg regebben egy abrat hogy hol van golf/boraban(2001) az vizelvezeto csatorna elol, mert az elso uleseknel vizes a karpit. De nem talalom mar meg.
Tudna valaki adni egy masik linket?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#168535) Csabadi válasza Mágus2 (#168532) üzenetére


Csabadi
tag

Rendben :W akkor igaza volt az embernek. Igen bagolyra hasonlít.

(#168536) Csabadi válasza c00per (#168533) üzenetére


Csabadi
tag

Szia, nem tudom milyen kocsiba akartad, de nekem már sokszor a wahler vált be.

(#168537) K Norbi válasza negyedes (#168534) üzenetére


K Norbi
addikt

Hali!
Ajtók körül szokott elrohadni alul a tömítés és zúdul be a víz.
Vagy a pollenszűrő körül.
Dugulást is érdemes megnézni.
Vannak lefolyók, meg az ajtók alján is lyukak nincsenek e eltömődve. [link]

Eltört az ablakcsuszka [link]
Így már jobban megtudtam csinálni a tömítést.

[link] [link]
[link]
[link]

Tömíteni [link]
Ez jó az ajtók alá és pollenszűrő köré is.

[ Szerkesztve ]

(#168538) setom


setom
tag

Sziasztok!

A 2013-tól seatokba és skodákba kerülő 1.8tsi motor mennyire problémás? Javítottak már a 2012 előtti olajfogyasztasi problémákat? Ha jól sejtem ez már szíjas és nem láncos mint az előző generáció.

(#168539) Kiskokó válasza Mágus2 (#168532) üzenetére


Kiskokó
veterán

Igen ? Ez azért van ?

Haveroméknak 2.0TDI A6 on rohadt "hangos" a turbó... apja valami occsó kínai középrészt vett valahonnan... azt se tudom, hogy rakták össze... de valami irdatlanul sípol vagy nem is tudom milyen hangja van.
Amúgy megy rendesen stb. A kipufogóból amikor elveszi a gázt ilyen erős "vákumos visszaszivós" hang jön :D

Azt hittem a kinai cucc miatt van

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#168540) negyedes válasza K Norbi (#168537) üzenetére


negyedes
addikt

Koszi a segitseget! Atnevez most jo napfenyben, az ablaktorlo alatti lefolyonyilas mindket oldalon el van dugulva, de nagyon. Ez lesz a problema, mert a motorhaznyito kallantyunal allt a viz reggel.

Nehez kiszedni az ablaktorlo karokat? Youtubeon lattam speci eszkozt ehhez.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#168541) MunezXBK válasza negyedes (#168540) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Karokat nem kell levenni, akksi alatt nézd meg.

(#168542) Csabadi


Csabadi
tag

[link](L:http://https://youtu.be/1SLf3CxkaB8)[link](/L)Nekem ilyen a hangja, de csak 1400f-ig,bar nem ennyire erős.
https://youtu.be/1SLf3CxkaB8

[ Szerkesztve ]

(#168543) czirok000 válasza czirok000 (#168527) üzenetére


czirok000
csendes tag

Sziasztok. Az én tünetemre esetleg valakinek ötlete?
Előző autóm is pd volt , nem rémlik hogy felszisszent volna bármi is a motortérből 3000 ezres fordulatnál.
A turbó ha szar annak nem ilyen hangja van úgy vélem. Kifújásnak nyomas sincs.
Próbáltam link ként betenni a youtube videót de béna vagyok :(

https://www.youtube.com/watch?v=NxNa9SuaxXs

[ Szerkesztve ]

(#168544) Gyula84 válasza Csabadi (#168542) üzenetére


Gyula84
veterán

tiedben még csak gyerekbagoly van ;] :DDD

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#168545) Csabadi


Csabadi
tag

Itt a kocsiról a videó, most csináltam.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#168546) Gyula84 válasza Csabadi (#168545) üzenetére


Gyula84
veterán

ilyen hangja volt az 1.9tdi-nél nálam is jó pár passatot hallottam már így huhogni

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#168547) bul07 válasza Csabadi (#168545) üzenetére


bul07
nagyúr

Az enyémnek is ilyen hangja van csak mondjuk fele ilyen hangos, és ha meleg nincs hangja

Akkor ez normális, megnyugodtam

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#168548) negyedes válasza MunezXBK (#168541) üzenetére


negyedes
addikt

Az aksi alatt mit nezzek meg?
a bekeretezet resznel van nagyon tele szemetel.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#168549) MunezXBK válasza negyedes (#168548) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ja, VW. Nem ott van az akksi.

(#168550) tomcsi23 válasza negyedes (#168548) üzenetére


tomcsi23
veterán

A kerék mögötti műanyag doblemezt kellene megnézni, oda megy le a trutyi és marad is ott - eltömítve a víz útját.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.