Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) <>jana<>


<>jana<>
senior tag

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Fórumozók autói

[ Módosította: radi8tor ]

(#2) Gh0sT válasza <>jana<> (#1) üzenetére


Gh0sT
addikt

Feltett szándékom már jó ideje, hogy a Fabiam egy Octaviara cserélem. Bár tapasztalatom konkrétan az Octaviaval még nem volt, de eddig a kistesóban nagyon kellemesen csalódtam. Nekem személy szerint a SuperB jön be nagyon. Annak ellenére, hogy ''csak'' Skoda, külsőleg hihetetlenül elegáns.

Milyen autód volt korábban?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#3) Gero


Gero
tag

En nagyon szerettem :))

1.6-os automata volt a ''kicsike'', semmi rosszatt nem tudok rola mondani

cramstuff.com

(#4) <>jana<> válasza Gh0sT (#2) üzenetére


<>jana<>
senior tag

hááát a superb csak álom marad eggyenlőre:) sajnos nekem az még aranyárban van:) nekem is nagyon megtetszett,bár elötte egy honda city-t néztünk ki.de helyben a city seholsincsen a skodához.



[Szerkesztve]

(#5) Gh0sT válasza <>jana<> (#4) üzenetére


Gh0sT
addikt

Szalonból veszed, vagy használtan? Felszereltség?

Egyelőre még nekem is csak álom a SuperB, de ami késik... az majd egyszer eljön. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#6) <>jana<> válasza Gero (#3) üzenetére


<>jana<>
senior tag

az automata váltó nekem hiányozni fog,de sajnos a tourban nemválasztható.

(#7) <>jana<> válasza Gh0sT (#5) üzenetére


<>jana<>
senior tag

szalonból lessz,egy tour ez a széria felszereltség[link] ehez jött még riasztó,cd,díszléc és hátsó ablaktörlő.

(#8) Gh0sT válasza <>jana<> (#7) üzenetére


Gh0sT
addikt

Azért remélem legalább 1.6-os motorral veszed. :) Az 1.4-es igen karcsú ekkora karosszériához. Dízel, vagy benzin lesz belőle?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#9) <>jana<> válasza Gh0sT (#8) üzenetére


<>jana<>
senior tag

az 1.6 sajnos nemjött össze,csak 1.4 es mocival,de nembánom mert a gyerek mióta megvan elég öregurasan vezetek:)voltam tesztvezetésen és elégnek tünt az 1.4es teljesítménye.remélem elég is lessz:)jah természetesen benzin,én a ketyegés ellenes brigádba tartozom.nemtudom elviselni a dieseleket.

[Szerkesztve]

(#10) Gh0sT válasza <>jana<> (#9) üzenetére


Gh0sT
addikt

Használd jó sokat! Ha elhozod, majd számolj ám be részletesen a tapasztalatokról! :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#11) <>jana<> válasza Gh0sT (#10) üzenetére


<>jana<>
senior tag

ok. a totálkáron[link] nemsok rosszat írnak róla.remélem nem is lessz vele gond:)

(#12) Lord Zero


Lord Zero
addikt

mikor gépet cseréltem, a kettes octavia is benne volt a futnak még csapatban... szerintem gyönyörű autó, kívül-belül, nincs mit sokat ragozni, ''teljes'' passat más emblémával/névvel..
nosza ki is próbáltam egy tesztautót, 1.9 pdti, fasza telitalpas gázpedál, ahogy kell (nüansznyi adalék a bmw-fíliámhoz :D)
apropó, itt jegyezném meg, h 1.4es benzinmotorral szerintem gyakorlatilag kötelező elfelejteni, még az 1.6 is harmatos (golf/leon volt 1.6-ossal, ők se nagyon virgonckodtak ekkora motorral, pedig lényegesen pehelysúlyúabbak)

ment az 1-9es, mendegélt, nem dízelrakéta, de volt benne szufla, kézreálló váltó/kormány/kormánykörnyezet, finomka belsőtér, kifejezetten kellemes kormányozhatóság, felfüggesztés strapabíróságát is sokat dícsérik (ezirányú empíriám nincs, míg a szalon alkalmazottja ott ül melletted a tesztautóban, addig ugye mégse mehetsz túl látványosan szándékosan kátyúból kátyúba), az egész vezethetősége olyan pozitívan hatott.. szóval oké volt az autó

(csak hát megízleltem - többek között - egy mazda6-ot is.. :B és itt ért véget a történet)

nem, mindegy

(#13) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Kicsit nagybetűsítettem, meg ilyenek. ;)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#14) TexT-BoY válasza Racecam (#13) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Nemtudom. csak nekem tünik fel hogy gyülik az ''autós''topicok sokasága? van nekünk egy milyen autot vegyünk topicunk, van egy olajcserés automosós védelmezős ápolósunk... van egy tuningosunk... van egy japán és van egy német autósunk.. ezek után hova nyilnak sorra az opel ''aszta'', honda ''cicik, Sokda szuper és skoda octvaia és egyéb topikok? Számomra itt kezd a hardwer forum fogalom érvényesülni.. vannak gyüjő topicok de nem menjünk már ennél tovább... :R szvsz Te meg még aszisztálsz is ehez...

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#15) Racecam válasza TexT-BoY (#14) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

1./ Ez nem csak hardver fórum, hanem közösségi fórum is.
2./ Egyelőre csak a cím nagybetűsítését végeztem el.
3./ Én meghagytam, de ettől még lehet, hogy egy másik modnak, vagy esetleg a többségnek, még az lesz a véleménye, hogy zárni kellene. És akkor zárva lesz.
4./ Lehet, hogy még ennél is tovább megyünk.
5./ Az OFF hozzászólást tedd OFF-ba!
6./ Mindig a megfelelő helyen reklamálj! ''Moderátort keresek'' [link], ''Jogos moderálás'' [link]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#16) macilaci78 válasza Racecam (#15) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Felesleges minden autótípusnak külön totyik ezen a fórumon, arra ott van az AutóMagazin és különböző autós TV-műsorok portáljai, ez igaz.

Az 1.6-os benzinesről meg annyit, hogy volt szerencsém egy 1.6-os VW Bora-t hajtani, elég dinamikusan, jó úttartással a kanyarokban, jó gyorsulással lehetett hajtani, csakhát ugye drága. Egy 1.9-es TDI Oassat-ot is, az is ment, mint a meszes, SuperB-ben is ültem már, az sem volt rossz, 318i-s BMW, stb. Az eddig felsoroltak mind kicsik: vagy a mögöttem ülő nem fér el, vagy nekem kényelmetlen az első ülés, hátul még a Passat/SuperB fejtere is kicsi, ugye csepp alakú utasszekrény :((( . Közröhely, de vagy BMW5+, vagy WagonR+ az az autó, amiben elférek helyileg a hátsó ülésen is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17) TexT-BoY válasza macilaci78 (#16) üzenetére


TexT-BoY
addikt

pffff én meg ültem 1.6os benzines passatba... egy örökké valóságnak tünt a kecskemét budapest táv és ezek mellé társult egy nagy fogyasztás, mivel az a motor 100felett szenved a passattal. Nem hiszem hogy az oktavia ennél sokkal jobb lenne, ráadásul még automata váltót is belerakni...:DDD Vicces lehet... viszont a fauvé nagyon tud dizelt gyártani... 1.9 PDTDI már egész frankó.:D :R :B

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#18) dzsoni


dzsoni
senior tag

Munkatársamnak van 1.6-os octaviája, városi közlekedésre elég a maga közel 100lovával, csak győzze az ember tankolni. Nekem már a chippelt 1.9PDTDI is kezd kevés lenni :)

(#19) TexT-BoY válasza dzsoni (#18) üzenetére


TexT-BoY
addikt

turbó csere, kipufogó adjusztálás stbb... :D gyorsan lehet belöle koromgépet épiteni...:D

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#20) gozso


gozso
senior tag

vegre egy octavia fan club:)

tapasztalataim: 2007 marciusaban lesz 4 eve hogy en is hozzajutottam a kicsikehez. fura volt a suzuki utan atulni. nagy belso ter, es vegre nem er ossze a vallam azzal aki mellettem ul:DDD

rendszeresen szervizeltem, a szervizkoltsegek nem voltak tul alacsonya. ezen ido alatt 2 problemam volt: a 2. ev vege korul elszallt az iranyjelzo kapcsolom. garanciaban kicsereltek. 3 hete fekbetetet kellett cserelnem, 19000huf-ba kerult. ezt mar nem szerviz csinalta.

ha valakit erdekel, elokeresem a szamlakat a szervizdijakrol:)

futott km: 82.400:B

[Szerkesztve]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#21) Troy.


Troy.
addikt

Nyáron még 1.6os octavia (Ambiente felszereltségű ) volt. Jó kis gép. Semmi probléma nem volt vele. Azóta 2.5-ös superb figyel. :P

[Szerkesztve]

.

(#22) <>jana<> válasza TexT-BoY (#14) üzenetére


<>jana<>
senior tag

szerintem nyugodtan belefér az autós topic is,ez a közösségi részleg,ha nem foglalkoztat a dolog legfeljebb nem olvasod ;)
jövőhét szerdán végre meglessz:)

[Szerkesztve]

(#23) <>jana<> válasza dzsoni (#18) üzenetére


<>jana<>
senior tag

valahogy engem nemvonz mostanság a lóerő,elég lessz nekem ez a 75 paci:)

(#24) dzsoni válasza <>jana<> (#23) üzenetére


dzsoni
senior tag

Engem se érdekelt hogy hány lovas a gép amikor megvettem a kocsit. Megtetszett és helyben volt azért hoztam el, de majdnem el is dobtam első teszt közben, mert nem közölték velem a 160 ló meglétét :). Nagyon nem hajtom, 150 volt a max amit mentem vele, de előzéskor nagyon meg tud indulni, és olyankor azért nem árt ha van benne erő. Ja ez egy passat nem octavia, de közel állnak egymáshoz :).

(#25) Lord Zero


Lord Zero
addikt

hát igen... nem rossz a gép, nem rossz.. de olybá tűnik, egy fanclubhoz nem elég ;]

nem, mindegy

(#26) <>jana<> válasza Lord Zero (#25) üzenetére


<>jana<>
senior tag

még reménykedem :)

(#27) Lord Zero válasza <>jana<> (#26) üzenetére


Lord Zero
addikt

szerinted ezt és a fabiás topikot nem lehetne eggyé (mondjuk nagy skoda topik, vagy ilyesmi blabla) szintetizálni?
csak kérdem

(ja, és a 75 ló elég, de csak addig, amíg bele nem ülsz egy nagyobba - vagy még inkább egy jó kis nyomatékbajnok dízelbe ;))

nem, mindegy

(#28) <>jana<> válasza Lord Zero (#27) üzenetére


<>jana<>
senior tag

nyugodtan összelehet vonni a kettőt,már ha a fábiás topic indító is úgygondolja. remélem ez a nagy nap :) edig nagymotoros járgányaim voltak 2.0 2.2 aztán jött egy civic 1.5 ös mocival,automata váltóval azóta öregurasan vezetek :D a skodri a hondától azért jobban megy:)



[Szerkesztve]

(#29) <>jana<>


<>jana<>
senior tag

No nem is tudom hol kezdjem:) pénteken lett meg a sárkány járgány.első nekifutásra iszonyatosan nagy,nagyobb mint hittem:) a madaras tesco parkolójában egy mondeo kombi mellett áltam és hajszálra olyan hósszú mint az:) a vezetési pozíciót tökéletesen sikerült beállítani. a kaszniban még száz körül is csend honol és ezt szeressem nagyon:) kb 200km után az átlag fogyasztás 6.8l pedig pesten mentem a 40%ban majd ki a 10esen dorog felé aki erre lakik tudja hogy az átlag sebesség 5km/o :)szal egyekkora kasznihoz teljesen jó a fogyasztása.az 1.4 es moci nekem még mindíg nem kevés,nem egy versenyautó de érezni hogy megyeget ha rálépek a gázra,pedíg még nincsen bekova elvileg ez még javulni fog.kis hiba hogy nincsen visszajelzés az útról a kormányon,semmijen rezgés nemjön át.télen szerintem lessz néhány melegebb pillanatom miatta,de majd csak megszokom.a váltó az skodásan akadós,ahogy olvastam róla ez nálam is előjött,néha nemakar a hejére csusszanni a kar,ez főleg akkor ha kis fordulaton szeretnék váltani .lassan 24 órája nemvagyok hajlandó kiszálni a járgányból:) remélem így lessz még pár évig.összességében nagyon tetszik az autó ,érdemesnek tartom rá hogy fan clubbot nyissunk neki :D nah megyek autókázni valamerre... :DD majd fojtatom hátha elolvassa valaki :)

(#30) Nakata


Nakata
tag

Hááát remélem is hogy jó autó, mert a mai napon hivatalosan is megrendeltük apummal az 1.9-es PDTDI-s Octaviat már alig várom, hogy én is a volán mögé üljek:D majd olyan 2-3 hét múlva amikor megjön a szalonba megírom a tapasztalatomat a Diesel Octaviaról

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#31) coocoo


coocoo
csendes tag

Én 1999-ben vettem az enyém. Hiszitek v. nem, teljesen véletlen volt. Kávét akartam inni, semmi nem volt a közelben, na mondom ide bemegyek, mert van kv autómata. Megláttam, beleszerettem, másnap megvettem. Ez kedden volt, pénteken már alattam volt.
Nekem 1.6 volt, anno téligumikkal együtt 4,5M volt tokkal vonóval.
A csomagtere jó nagy basszus, 2db 50-es söröshordó simán belemegy. A váltója szar, a motor megbízható ugyan de elavult, 101 ló kevés a kasztnihoz. 10.000 km alatt 2 garnitúra kerékcsapágy ment bele, szériahiba. Sokat evett, a sok elektromos kütyü télen soxor lefagyott (Alpokban). Szar a lengéscsillapító (vw betegség mint a váltó), viszont a műanyagok nem zörögtek. Jó az útfekvése, a fék is rendben. Összességében elégedett voltam vele. Az 1.9 dizeles már okés, csak drága. Mondjuk aki kicsit béna, az nem tud majd tolatni vele, magas a segge. Főleg kisebb kocsik után lehet fura, pedig csalóka, golf, a3, bora egyazon padló. Elöl kényelmes - ülések tipikus német fapad - de hátul már szűk a lábaknak. Szal nem rossz gép ez. Két éve eladtam, buktam rajta elég szépen, de ez van ha új kocsit vesz az ember.

(#32) Lord Zero válasza coocoo (#31) üzenetére


Lord Zero
addikt

ez azért gyönyörű történet... ide bemegyek, mert van kávé automata.. másnap megvettem... :))

loool, nagyon tetszik :R

nem, mindegy

(#33) coocoo válasza Lord Zero (#32) üzenetére


coocoo
csendes tag

de igaz...:)
amúgy kocsit akartam venni sürgősen, egy használt Nissant voltam nézni, szal nem csak passzió volt. Hazafelé Zalaegerszeg szélén egy kertesházban volt akkoriban a kereskedés. A tesóm mondta, hogy nagyon kell budira mennie, én meg kávé után sóvárogtam :) Azelőtt nem tudtam ez milyen kocsi, de többször láttam az utakon és tetszett. Azt mikor bementünk és megláttam, nem kellett győzködni magam.

(#34) <>jana<> válasza coocoo (#31) üzenetére


<>jana<>
senior tag

nemrossz a story :D remélem az ujj octáviákban már kijavították a régi hibákat:) a motor nekem még mindíg elég,bár kicsit zavar hogy jobban pörög mint az átlag járgányokban.lassan 1300km van a gépben, idáig nemtalálkoztam idegesítőbb hibákkal. fogyasztás beált 7.2 re eggy valamire nemjöttem még rá valami kattog a motortérben erre kéne rájönni miaz:)

















(#35) Nakata


Nakata
tag

Hát nagyon remélem hogy okés lessz az 1.9-es PDTDI mert 5,3 milla sztem nem kis pííííííz :U :U maga a kocsi sztem gyünyörő(persze csak a maga kategóriályában) nagyon Gebasz lenne ha ennyi pénzért szart adnának el mondjuk az ülések igazi vw-es fapadosak ez kicsit nagyon gáz de mindegy remélem jó vas lessz. :)

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#36) Nakata


Nakata
tag

Vagyis hát az 1.4-es Peugeot 206 osnál csak jobb lesssz :D de nem lessz fura hogy negy mert van egy Kia K2500 kisteher.

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#37) dzsoni válasza <>jana<> (#34) üzenetére


dzsoni
senior tag

lehet dizelt kaptál azé kattog :DDD

(#38) <>jana<> válasza dzsoni (#37) üzenetére


<>jana<>
senior tag

akkor azért fogyaszt 6.5 litert?:) a kipuffogó gázt vezeti vissza a motorba az a kis kütyü,még nem olvastam utána pontosan,de igen idegesítő hangja van:) igaz belül nemhallani.

[Szerkesztve]

(#39) coocoo válasza Nakata (#35) üzenetére


coocoo
csendes tag

nem kell izgulni biztos fasza lesz :), az vw ülések mindig puritánok voltak, a francikhoz viszonyítva; azok mint a fotel ehhez képest; japán váltó után - amit soxor egy ujjal pöckölgetsz - fura lehet, mikor 3.-ból 1-esbe nem lehet betenni, csak belefeszegetni; a futómű egy opelhez képest gyötrelem (audi, passat, golf, stb.), viszont jó hír, a dízel motorjuk a pözsóéval vetexik (majdnem), a fényezése ott van a szeren. összességében ár/tudás/érték alapján jó választás a skoda, biztos sok örömed lesz benne:)

(#40) degu válasza coocoo (#31) üzenetére


degu
senior tag

En 1968-ban vettem az enyem! :P
Hiszitek,vagy nem...nem veletlen volt! :(
Tiz evig sporoltam ra! :R
53eFt volt! Egy eredeti gumigarnitura kemeny 1000.-Ft volt! belsokkel,szerelessel egyutt
/korszeru Barum diagonal!/
Az elsokerek-felfuggesztese modern,gombfejes/!/...a hatso hid rugozasa 7 /!/ lapos rugo!
Extra kormanyvalto 4 /!/ sebesseggel!
Egy piros Feliciat jobban szerettem volna,de azt nem tudtam megfizetni! :R :DD
31 eve eladtam! Buktam rajta 13 rugot! :W
Azota is banom!...
Kiraly egy erzes volt,amikor 90-el dongettem a felig kesz M7-esen,es megeloztem minden Trabantot /mind a negyet! akivel talalkoztam!/ :DDD
Es csak a Moszkvicsok tudtak megelozni! :Y :D

[Szerkesztve]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#41) KMan válasza coocoo (#31) üzenetére


KMan
őstag

A csomagtere jó nagy basszus, 2db 50-es söröshordó simán belemegy...

lmao. :)) nehany haverom tenyleg igy meri a kocsik csomijat, hogy hany lap sor, meg heineken hordo fer bele.. no comment :))

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#42) Nakata


Nakata
tag

Jajjj ma mentem egy superb vel a 2006-os modellel háát mit mondjak az ülései 50 szer jobbak kényelmesebbek de viszont u.a. a motorral mentem mind amilyen az én kicsikémbe lessz és azt a kasznit is úgy vonszolta hogy jujjj de jó lessz és az Octavia még könnyebb is.Nekem a váltóval men volt semmi bajom de a szervóval se ez a sebességfüggő szervó nagyon jó cuccc ma vittem be 3,5 millát :( könnyebb lett a bankszámlám de még hogy nem gond a pénz azé van ha jó lessz a kocsi akkor megérte :B. Go Skoda Fanok!!! :C :DD

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#43) <>jana<> válasza Nakata (#42) üzenetére


<>jana<>
senior tag

tapasztalatokat várünk tőled id:)

(#44) Nakata


Nakata
tag

Meglessz :DD

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#45) <>jana<>


<>jana<>
senior tag

még 300km 2000 ig és megvan a bejáratás:) utána chip tuning és megnézzük mire képes:)


[Szerkesztve]

(#46) Nakata


Nakata
tag

Az szép :C :C :C szal akkor 2000km erig kell járatni nah ezt is megtudtam :DD

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#47) Tompo válasza Nakata (#35) üzenetére


Tompo
aktív tag

Biztos, kicsit morgós lesz, és csattogós de qrva jol megy es nagyon keveset eszik. Octaviat meg nem probaltam ilyen motorral de a superb nagyon megy vele. Az 1.4es is jo belőle de az kicsit gyengécske a fabiához, viszont olyan finoman jár mint egy villanymotor.

(#48) Nakata


Nakata
tag

Jaja a Superb nagyon megy vele :D és az Octavia még könnyebb is szal akkor ez még jobban is kell hogy menjen nyáron lecserélem a gyári könnyűfémeket és vmi 17-est rátolok

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#49) <>jana<> válasza Nakata (#46) üzenetére


<>jana<>
senior tag

elvileg 1500 de inkább vigyázok rá és nemengedem rá még a tejes talpamat:)

(#50) (Kolombusz) válasza TexT-BoY (#17) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Az, tudnak ám. Füstöl az összes mint a picsa és hangos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.