Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) tomcsi23 válasza FoBCRaistlin (#37999) üzenetére


tomcsi23
veterán

914 lesz?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#38002) FoBCRaistlin válasza tomcsi23 (#38001) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Ja, meg is rendeltem. 912 nem kapható a méretemben.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#38003) tomcsi23 válasza FoBCRaistlin (#38002) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az is hasonló, talán még egy fokkal jobb is (vizen is asszem).

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#38004) rob210 válasza Mágus2 (#38000) üzenetére


rob210
nagyúr

Hm..
Nem tudom sok panaszt nem hallottam rá, de ebben ti vagytok a jók.
A renault-ért tűzbe teszema kezem.
Annak van 1-2 típushibája ha azt orvosolja az ember kimegy a világból, híre ellenére.

Renault power

(#38005) #00809728 válasza Mágus2 (#38000) üzenetére


#00809728
törölt tag

Sajnos itt olyan ,hogy megbüntesenek még nincs.
Műszakin átnézik az autót ha fix akkor közlik veled olyant kell felrakatnod amit könnyen le is tudsz szedni.
Megkapja a 4 ill. 3 vagy 2 évet a kocsid de ök ezzel mosták kezüket.

Én csak a hídretésben feltüntetett mondattal nem értettem egyet.
Az tény és való ,hogy sok esetben ha fent van a vonóhorog akkor szerencsés esetben meguszod egy hátsó lökös javítással.

(#38006) Magnum_ válasza Mágus2 (#38000) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nincs szerencsére...

max kiköttetem a hátsó ködlámpát, csak hibakdot ne dobjon, vagy azt is töröltetem.. vagy azt ne?

I humbly and respectfully decline™

(#38007) Mágus2 válasza Magnum_ (#38006) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ne gányold, milyen évjárat, lehet csak a diaggal van bekapcsolva. ;) aha, már látom, 2003-as. A konfort vezérlőben kellene megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#38008) #00809728


#00809728
törölt tag

Taat

Azt sem értettem ,hogy Man szűrő helyett vettünk valami noném gagyit majd az el is tőmődőtt rendesen azaz eldugult.Valami ilyent olvastam.

Akkor ezek szerint a gagyi több szemetet megfogott mint a Man.

Gagyi: rengeteg szűrő megforult nálunk sok esetben maga a gumi ill. műanyag részekkel volt gond egyszerüen az űzemanyagtól "össze ugranak" v. eldeformálodnak...
De találkotunk olyannal is,hogy a szűrőre rá volt írva 30mikronos és még is a 50mikronos házi homokot simán átengedte.

(#38009) ESP válasza Magnum_ (#38006) üzenetére


ESP
senior tag

nem lenne egyszerűbb venni egy kapcsolót mint gányolni?

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#38010) tomcsi23 válasza Mágus2 (#38007) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ilyeneket lehet szoftveresen kapcsolgatni? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#38011) Mágus2 válasza tomcsi23 (#38010) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Pl nekem csak az egyik oldalon világít, de akonfort vezérlőben be lehet kapcsolni a másik oldalon is a ködlámpát. :K Elég egy megváltoztatott kódolás, és máris azt hiszi a gép, h Ausztráliában vagyunk. ;)

(#38012) #00809728


#00809728
törölt tag

Igazából TE vehedsz über jó szűrőt ha éppen a kut nem megfelelő.
5évente le kell állnia a kutnak majd egy külsös céggel a föld alatti tartályokból az üzemayagot le kell fejteni és egy röntgen készülékkel átnézetni majd egy speckó anyaggal átmosni a tartály belső falát.
Ez nem olcsó mutatvány.Erről kéne vezetniük egy fűzetet amit TE bármikor meg is néhzetsz.

Ki látott már ilyen takarítást?

(#38013) Mágus2 válasza #00809728 (#38012) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Én láttam, ott ahol tankolok, egy hétig le volt zárva a kút. :K

(#38014) #00809728 válasza Mágus2 (#38013) üzenetére


#00809728
törölt tag

Pajor benzinkut.

Kb 3* váltott tulajdost.Kiskapu kihasználása.Mert mindig ha tulajt vállt akkor attól számítt az 5 év.
3-4milla egy ilyen művelet. :K

(#38015) Magnum_ válasza Mágus2 (#38007) üzenetére


Magnum_
nagyúr

mi a konfort vezérlő? köszi a segitséget srácok, akkor ezeket elmondom a szerelőnek, kettőre viszem. jók ezek az infók, toljátok, légyszi, hogy egyszerűbb legyen neki is :-)))

I humbly and respectfully decline™

(#38016) Morris válasza Magnum_ (#38015) üzenetére


Morris
veterán

komofort vezérlő. ami vezérli az elektromos ablakokat, klímát, ködlámpát, belső világítást stb... :)

Mágus! Ezt jó hogy írtad, mert én azt szeretném, hogy mindkét hátsó ködlámpám világítana. Nem tudom, hogy a vezeték be van e húzva, de nem szeretem ezt a fél megoldást. ;]

(#38017) Magnum_ válasza Morris (#38016) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszi! már csak az a kérdésem, mi az a diag :-)

I humbly and respectfully decline™

(#38018) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Na látom a szokásos, valaki bejön segítségért és csak az oltás megy.

Persze ezzel nem azt mondom, hogy nincs igazatok. Mert az van, ilyen árért ilyen autót szinte felér mazoistának lenni.

De, hogy egy kis Értékelhető infót is kapjon.

Elősször is :
Ha még csak foglaló van, vidd el méresd be a porlasztókat.
Ha már megvetted akkor is,
aztán vezérlés csere kompletten vízpumpával, olajok szűrök.

Hallgasd meg a turbó hangját nézd meg milyen fordulattól indul stb.

Az 1.9 egy alapjában véve Jó motor.

Az érdekesebb dolog. Multitronic váltó.
Sajnos a kocsiba tuti 300ezer felett van a KM ha szerencséd van már volt javítva...

Tippek ellenőrzéshez, Álló helyzetben a féken állva kapcsolgasd a fokozatok között, nézd meg ránt e és mekkorát. Ha ránt ha nem nézd meg hogy ugyan így álló helyben a fokozatok között kapcsolás mekkora alapjárat ingadozással jár.
Menet közben : Hidegen! nagyon óvatosan gyorsíts vele és nézd meg csúszik e a váltó.
Ez egy fokozatmentes váltó ha szépen lassan gyorsítasz tényleg szinte tojással a gáz alatt akkor a fordulatnak nem szabad 1300-1400 fölé menni.. ha 1500-1600 akkor az már bizony csúszik és váltáskor érezhetően visszaesik.

Aztán ha tönkremenne a váltó nemtudom hova valósi vagy de
DÁNY - Nyári János úr országos hírneve van több ezer javított váltó a háta mögött.

Hirtelen ennyi.
hello

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#38019) Mágus2 válasza Magnum_ (#38017) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha ilyen kérdéseid vannak, akkor ne kezd el kódolni a vezérlőt. Diagnosztikáról van szó. VCDS -progi, OBD2 kábel, rémlik valami???

Morris felszereltségtől függ, h van-e kábel, meg kell nézni, ha van, akkor csak ki van kapcsolva ez a funkció. ;)

[ Szerkesztve ]

(#38020) FoBCRaistlin válasza Kiskokó (#38018) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Le a kalappal :R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#38021) Kiskokó válasza Mágus2 (#38011) üzenetére


Kiskokó
veterán

Figyi már Mágus
2006 4F- ben megoldható a kanyarkövető ködlámpa ?
Gondolom tudod mire gondolok.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#38022) MunezXBK válasza Morris (#38016) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nálam nincs, sőt le is van dugózva a helye.

(#38023) Magnum_ válasza Mágus2 (#38019) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem, nem tudom. nem is én kódolnám. viszem egy autóvillamosságishoz most du. 14.00-ra, addig gyűjtöm az infókat :-)

(#38022) MunezXBK: ködlámpád nincs?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#38024) Morris válasza Mágus2 (#38019) üzenetére


Morris
veterán

Akkor ha jól értem ugyanannyi kábelnek kell bemenni a jobb oldaliba mint a bal oldaliba? :U
Mert ha ez a helyzet, akkor buktam. A jobb oldalon kevesebb kábelem van sajna.
Hiába mérem ki multiméterrel a foglalatot?

(#38025) Mágus2 válasza Kiskokó (#38021) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha van ESP, akkor van a kormány szögét vizsgáló érzékelő. Már csak azt kellene tudnom, hogya lámpáknak külön vezérlőjük van, vagy a kormány alatti elektronika vezérli. Ha nagyon sok időm lesz, majd utána nézek. Bizonyos esetekben cserélni kell a ködlámpát is.

Morris Ilyen esetben csak az segít, ha áthúzod a kábelt a bal oldaliból a jobb lámpába. A kapcsoló és az elektronika elbírja, gondolj csak bele, még + egy utánfutót is kivilágít, ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#38026) MunezXBK válasza Magnum_ (#38023) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De van, viszont hátul csak a bal oldalon. Jobb oldalon izzót sem tudok rakni, mert le van dugózva.

(#38027) Morris válasza Mágus2 (#38025) üzenetére


Morris
veterán

Akkor ezt majd nyáron megcsinálom. Gondolom nem nagy mutatvány. csak egy plusz kell. a test úgyis ott van a panelen.
MunezXBK: Fúróval fúrjad kifele :DDD Vagy keress egy angol vasat a bontóba. Az tuti, hogy jó lesz!

[ Szerkesztve ]

(#38028) Magnum_


Magnum_
nagyúr

srácok, akkor mivel segitsem elő a villamosságis munkáját ma a ködlámpa problémával? csak azért kérdezem, mert sok rossz szerelőt láttam már, és ahogy látom, itt többen jobban értenek hozzá, mint a szakik...

I humbly and respectfully decline™

(#38029) Mágus2 válasza Magnum_ (#38028) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Kezdje a lámpa kapcsoló cseréjével próbának(ha nincs kéznél, az gond, ideális eset ha van raktáron új, bedobja, ha megy kifizeted, ha nem, megy vissza a dobozba). Szerintem ott kell kezdeni, ha a hiba marad akkor folytatni méréssel, utóljára marad a diagnosztika.

[ Szerkesztve ]

(#38030) MunezXBK válasza Morris (#38027) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fúrogassa a bánat, pont lesz@rom. Fényes nappal is belém jönnek vazz. :D

(#38031) Magnum_ válasza Mágus2 (#38029) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszi! lámpa kapcsoló alatt mit értünk pontosan? ezt?

I humbly and respectfully decline™

(#38032) Mágus2 válasza Magnum_ (#38031) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Pontosan ezt, ezzel kapcsolod a ködlámpát is, ugye? Egyszer kihúzva első. 2x kihúzva a hátsót is kapcsolja.

így vetted a gépet, vagy neked romlott el? Ha benyomod a kapcsolót 0 állásban és elfordítod kicsit jobbra, akkor kijön a kapcsoló, ki tudod húzni.

[ Szerkesztve ]

(#38033) tomcsi23 válasza Magnum_ (#38031) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szí! :K
Még mielőtt szétbarmolja a környezetét, az auto állás felé kell forgatni, de befelé nyomva, érzéssel. Akkor az a kiálló fül visszamegy, s nem fogja rögzíteni, szépen kimozdul. Aztán a kábeleket a csatlakozónál leválasztod , s már ki is jön. Ugye, Mágus? ;]

Munez, persze, mert nem látott. :U Ködlámpád nem ment hátul, fogadjuk. :D

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#38034) FoBCRaistlin válasza tomcsi23 (#38033) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Nem az a baj Csabival, hanem, hogy öreg már szegényem, lassan ment, a papper csak segíteni akart, hogy fel tudja venni a forgalom ritmusát. ;]

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#38035) Mágus2 válasza tomcsi23 (#38033) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Saint_[link]

[ Szerkesztve ]

(#38036) MunezXBK válasza FoBCRaistlin (#38034) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jaja...piros lámpánál újabban nem sietek. :U

(#38037) FoBCRaistlin válasza Mágus2 (#38035) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Gyerekek, kezd sok lenni itt a simi... igaza lesz az ismerősnek, "ahogy öregszünk, úgy melegszünk" :DDD
Ok, hogy összetartó a topik, de ennyi alakuló férfi szerelmet :DD

Hú, de pihent vagyok ma.

MunezXBK: Ok, de hogy 2 zöldet is végigaludtál ugyanannál a lámpánál.. ;]

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#38038) Magnum_ válasza Mágus2 (#38032) üzenetére


Magnum_
nagyúr

így vettem, akkor fel sem tűnt :-) és igen, igy kapcsolom a ködlámpát. köszönöm!

tomcsi, köszi!!!

I humbly and respectfully decline™

(#38039) Mágus2 válasza FoBCRaistlin (#38037) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Én már foglalt vagyok, a főnököm b@szogat minden nap. :Y

[ Szerkesztve ]

(#38040) MunezXBK válasza FoBCRaistlin (#38037) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Igen... harmadikként? :W

(#38041) FoBCRaistlin válasza Mágus2 (#38039) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Hehe, jó riposzt. :K :C
Ha már itt tartunk.. bár velem tenné azt a főnököm...

MunezXBK: Jól van na, csak szekállak. :B

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#38042) Octi


Octi
aktív tag

Audi vásárlással kapcsolatban:

Azt nem igazán értem, hogy ha minden 10 éves Audi egy romhalmaz, és tűzre való, akkor mi az anyjának köszönheti azt a presztizs értéket, amit jelenleg képvisel :D

Kérdés:

Van valakinek tapasztalata a 2.0 CR dizil (140LE, 170LE) VW mocikkal kapcsolatban?

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#38043) MunezXBK válasza Octi (#38042) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez már bennem is felmerült, de a kérdést fel sem teszem. ;)

(#38044) Mágus2 válasza Octi (#38042) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Tényleges presztízse már nincs a 10 éves audiknak, csak vélt, gondolt, képzelt. :( Ha valaki ettől többnek érzi magát, h audiban ül, ott baj van a fejben, meg ott is ha emiatt irígykednek rá. Jó autók az audik, félre ne értsetek, de nincs respekje. Ha valaki meglát egy audit a tükörben, nem az az első gondolata, h milyen jó autó, hanem, hogy hová siet a tahó ódis.

Sajna sok volt a rossz példa a mindenkitlenyomokmeraudimvan emberektől ezért van a rossz előítélet, mindenki azt csinálja amit a legjobban megvet, ismeretlenül ítél ruha, autó, telefon stb... alapján.

(#38045) Magnum_


Magnum_
nagyúr

srácok! nagy királyok vagytok! kiszedtem a kapcsolót kétszer, megigazgattam a kábelt, most működik rendesen, többször próbáltam, 1x visszakapcsolt magától a ködlámpa amikor D-be tettem a váltót, de levettem a világítást, újra fel és most jó. akkor ez kapcsoló gond lehet, nem?

kezdjek el kapcsoló után kutatni? ugysincs a szerelőnek ilyen kapcsolója raktáron, szóval le is mondhatom az időpontot szerintem...

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#38046) rob210 válasza Mágus2 (#38044) üzenetére


rob210
nagyúr

Na azért az utóbbi időben ezzel tudok vitatkozni.
Tegnap is hazafelé körbe kellett autóznom egy audis nyomingert mert a 60-as táblánál nem volt képes 60-al menni. :W
3.0ás volt meg ne kérdezzétek milyen nagy.
Nem értek az audikhoz.

Csak azt nem értem, ha nem tudja itatni mi a picsának vesz ekkora autót, bár 60-áál szerintem nem is iszik többet mint 50-nél, de hagyjuk.
ÉS egyre több ilyen van, hogy nagy autó és a 75pónilovas megane-al előzgetem őket mert szaroznak.

A presztízs meg szerintem mint olyan megszűnt.
Legalábbis én pont szarom le, hogy audi bmw merci ferrári lamborgini van a seggemben vagy húz el mellettem.
Én beülök az öreg kényelmes franciskába, sz@rér hugyért fen tudom tartani.
Elvisz a-b be szereti a család mi kell ennél több?

Ráadásul egy nagyszervízt megcsináltatok a merci egy tankolásából:D

Renault power

(#38047) Mágus2 válasza Magnum_ (#38045) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A kapcsoló lesz az, kb 30-50 euró egy ilyen kütyü. ;)

(#38048) ESP válasza rob210 (#38046) üzenetére


ESP
senior tag

Azért mert nem megy 60-al nyomorék?...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#38049) rob210 válasza ESP (#38048) üzenetére


rob210
nagyúr

Igen gyűlölöm amikor feltartanak, ez a város amúgy is élhetetlen a forgalmi szabályozásoknak köszönhetően.
Ne hidd, hogy rally pilóta vagyok akkor nem 75 lovas családi autóm lenne, de ahol lehet menni ott lépjen már rá a gázra és tartsa a sebességet.

Ennél már csak azokat utálom jobban akik 50-es táblánál 30-70 között ingadozva vezetnek.
Csak azt látom megyek 50-el szabályosan és hol belemegyek hol elhúz a picsába.

Sok ember vezetési stílusával van tele a tököm.

Egyébként meg a gyorshajtást bűntetik de ha valaki feltartja a forgalmat azt nem.

Egyszer majd ha sietsz dolgozni, vagy épp a gyerekedet vinnéd 40°C os lázzal kórházba (ne adja az isten)
és cammog előtted egy ilyen buzi kíváncsi leszek nyomingernek tartod-e majd?

:R

Renault power

(#38050) Octi válasza Mágus2 (#38044) üzenetére


Octi
aktív tag

Szerintem egy kicsit elbeszélünk egymás mellett ;)
Én nem a magyar hozzá állásra céloztam. Abban igazad van, hogy itthon ezt a márkát (meg még jópárat), bivaly nyakú barátaink lejáratták.

Én alapból az Audira céloztam. Ugyan is az Audi egy drága jószág, mind újonnan, mind használtan. És tőlünk nyugatabbra így is megveszik, sőt (gurulj egy pár száz km-t egy német autópályán). Tehát ha a drágábbat megveszik, valószínűleg jó is. Pl a merciről nem mondható el ugyan ez, és ez meg is látszik az eladásokon (főleg a nagyobb kategóriákban).
Röviden: én nem hiszem, hogy egy 10 éves audival sokkal jobban bele lehet nyúlni mint bármely más márka, hasonló korú képviselőjével. Persze mindez akkor igaz, ha megkapta rendesen ami jár neki, és figyelt rá a gazdája, de ez megint csak érvényes minden márkára.

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.