Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#168851) Lacess válasza freaghill (#168849) üzenetére


Lacess
tag

Az alsó burkolatból nekem is mindig kihullott a csavar, kicsit untam már.
Jobban megnézve a másik elemben lévő lemezanyák voltak elrozsdásodva. Csavarboltba elvittem a csavart, vettem hozzá egy marék lemezanyát, rozsdásakat lerángattam majd kicseréltem. Azóta megvan minden csavar.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#168852) freaghill válasza Lacess (#168851) üzenetére


freaghill
őstag

Lehet nálam is ez lesz a helyzet. :R

(#168853) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Ezekről a Jettákról mik a tapasztaltok? Nagyon tetszenek nekem ezek az autók, és ez az 1.6-os sima benzines motor bőven elég lenne nekem, a lényeg hogy minél kevesebb legyen a fenntartási költsége, és a fogyasztása is kedvező legyen, nem fogok pályázni vele, csak napi 40 km-ert kb.

(#168854) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Hali!

Műszerfal csere lesz (légzsák miatt). Érdemes valamit kicserélni, ha már szét van bombázva az autó? Skoda Octavia 1.6 benzin BFQ 2004.

[ Szerkesztve ]

(#168855) rob210 válasza lsebestyen (#168854) üzenetére


rob210
nagyúr

Fűtőradiátort esetleg.

Renault power

(#168856) lsebestyen válasza rob210 (#168855) üzenetére


lsebestyen
addikt

Milyen márkát ajánlasz?

(#168857) rob210 válasza lsebestyen (#168856) üzenetére


rob210
nagyúr

Csak akkor cserélném, ha fontos, azaz gáz van vele.
Valeo

Renault power

(#168858) lsebestyen válasza rob210 (#168857) üzenetére


lsebestyen
addikt

Köszi! Nincs gáz vele, mármint jól fűt, vizet nem ereszti. Megelőzés szempontjából kérdeztem a dolgot, hogy ne kelljen még egyszer majd szétbontani a műszerfalat.

(#168859) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Off topic motor, de ez igaz bárhol.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#168860) molnarpeter válasza lsebestyen (#168854) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Klíma csappantyú mozgató motorok esetleg, illetve venti, ha nyikorog picit is :F

(#168861) Reggie0 válasza Lacess (#168851) üzenetére


Reggie0
félisten

Tegnap ejjel 140-nel az elottem meno octavianak kirepult a komplett motor alatti panel, meg a darabok alapjan nehany oldalso kisebb is :) Felis repult 3-4 meter magasra, de sikerult elkerulni.

[ Szerkesztve ]

(#168862) Mágus2 válasza iceQ! (#168850) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Vákuumdobba ha nem húzza be akkor mi van?

Akkor megvan a hiba, már csak az okát kell megkeresni. Lehet gyenge vákuum, rossz N75 szelep, szakadt vákuum cső, és rossz vákuum membrán a turbón lévő dobban. Egy kézi vákuumszivattyúval 2 perc alatt megvan a hiba oka.

[ Szerkesztve ]

(#168863) enddav válasza fecaga21 (#168853) üzenetére


enddav
aktív tag

Bal első ajtó furcsa nekem, illetve a lökhárítónál a ködlámpák felett hiányzik a króm díszléc.

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#168864) bul07 válasza enddav (#168863) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem is csoda :DDD


[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#168865) pavika


pavika
tag

Szisztok! Segítséget szeretnék kérni. Az autóm 2002-es passat kombi, 1.9 pdtdi. A csomagtartóban lévő kettő 12 voltos aljzatnak hol találom a biztosítékát? Ma is használni akartam. A csatlakoztatott eszköz elindult, de meg is állt. Sajnos a biztosíték táblán ennek a biztosítékát nem találtam. Az utastérben lévő másik kettő aljzat működik.

(#168866) fecaga21 válasza bul07 (#168864) üzenetére


fecaga21
aktív tag

na köszi, szóval törött. Nekem a motorháztető színe a fura.

(#168867) vizcsap


vizcsap
tag

Szerintetek mennyire önszivatás és/vagy elvetemült ötlet, hogy a 18 éves autóm motorterében az összes csövet ki akarom cseréltetni?

2001 A4 B6 1.8T, 317k

"To succeed in life, you need two things: ignorance and confidence."

(#168868) DJ. Ru$y válasza freaghill (#168761) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Csab!

Mit és mennyiért fújt neked a Miki? Ja és mikor? :R

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#168869) freaghill válasza DJ. Ru$y (#168868) üzenetére


freaghill
őstag

Pfuha, még a Golfon kellett a két első sárvédőt fújni, talán 4 éve lehetett kb, és ha jól emlékszem akkor kedvezményes árként mondta, hogy 10 vagy 15 darabja, nem is emlékszem. :)

De azok ugye vatta új elemek voltak, elvittem, leraktam, lefestette, elhoztam.

Szerk.: Visszakerestem és 2014-03-12-én adtam le a sárvédőket nála.

[ Szerkesztve ]

(#168870) fecaga21 válasza bul07 (#168864) üzenetére


fecaga21
aktív tag

De amúgy lényegében ez még annyira nem is vészes nem, ha jó a motorja?Nem nagy törés lehetett ha csak az első lökössel volt probléma, nem?Vagy ti így már meg se vennétek?

(#168871) MunezXBK válasza fecaga21 (#168870) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hibátlan autót szalonban kapsz ( se ), téged zavar a sérülés?

(#168872) DJ. Ru$y válasza fecaga21 (#168870) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nagyon át kell nézni. Ha csak a lökös ugrott le, esetleg a motorháztetőt meggyűrte az még oké. Ha a nyúlványok épek, akkor "nem nagy gond".

Viszont, ha nincs a hirdetésben, és nem is mondja az eladó, akkor kemény alkualap lehet mondjuk kezedben a képekkel menni érdeklődni.

freaghill
Köszi szépen! :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#168873) trialboj


trialboj
őstag

Üdv,

Skoda tulaj lettem, picit régebbi g astrát váltott, ez most 2005-ös. Nekem ebben is sok újdonság van, lenne pár kérdésem remélem tudtok segíteni.

Szivargyújtó mellett van 2 gomb, ami szerintem semmit nem csinál :) Erről tudnátok mondani valamit? A jobb oldali nyitott ajtós piktogram ha megnyomom, valami motor működik a műszerfal alatt, és annyi, a másik meg egyértelműen zárja az ajtókat de bárhogy nyomkodom a gombot az ajtó belülről nyitható marad, Nem értem mire vannak, ezzel zárom magamra a kocsit?

Még nem is vezettem, most jött meg a piros rendszám hozzá, de már észrevettem hogy ha kinyitom az autót és csak nézelődöm mellette, kb 15-30 mp után bezár... na ez nekem nem tetszik, félek hogy ki fogom zárni magam az első tankolásnál.
Nagyon remélem hogy ez valami beállítási probléma, amit lehet én idéztem elő a fent említett 2 gombbal, mikor megvettem fél órát nézelődtem és nem zárta magát az autó.

A fedélzeti számítógépet nem tudom még igazán használni, illetve a jobb hátsó lámpát is leszerelném mert belehalt egy poloska :C, ezért kérdezném, hogy aki tud egy magyar nyelvű kézikönyvet tudna linkelni nekem? Német autó, szóval német könyv járt mellé.

Utolsó kérdése, kopott emblémával érkezett, az eladó azt mondta rakhatok rá újat is, ami ezüst fekete, ez igaz? Ebből van eredeti meg hamisítvány? Hirdetések között találtam minden féle árban, van aki odaírta hogy műanyag?! Erről valami infó, hogy van a gagyi kínai meg egy rendes ami fémből van, vagy minden műanyag keverék?

Kösz szépen a segítséget.

Egy dolgot bánok nagyon, hogy nincs benne aux csatlakozó, SŐT a szivargyújtóba helyezett FM tunner, is aktív marad, ha kiveszem a kulcsot és zárom az ajtót, ami pl számomra azt jelenti, hogy ha nem húzgálom ki állandóan, hosszú távon gyilkolja, teljesen feleslegen az akksit :(

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#168874) Mágus2 válasza trialboj (#168873) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A belső zár arra van, hogy lámpánál ne raboljanak ki. Belülről nyitható ilyenkor, biztonsági okok miatt.

Ha nem nyitod ki az ajtót, csak távkapcsolóval kinyitod a kicsit, visdzazár fél percen belül, nem hiba, tulajdonság. Bármelyik ajtóra reagál, kivéve a csomagratró.

[ Szerkesztve ]

(#168875) macilaci78 válasza trialboj (#168873) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, ha távval nyitod az autót, nyisd ki az egyik ajtót is, majd csukd be, így nem zár vissza.
Ha csak kiszállsz a kocsiból, de nem zárod be, akkor nem csinálja. Viszont nem hagyom üresen az autót benne a kulccsal, a lakásból sem jövök ki kulcs nélkül, ez régi beidegződés. És csúnyán röhögtem volna cimborán, aki bezárta a csomagtartóba a slusszkulcsot, ha nem lett volna ott az én cuccom is. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#168876) trialboj


trialboj
őstag

Szerencsére nem olyan helyen élek ahol ilyesmi megtörténhet de ok, a bal oldali kulcsos gomb zárja az autót, ami kívülről nem lesz nyitható, de mire való a jobb oldali nyitott ajtós gomb? ne mondjátok hogy az meg kinyitja az autót... arra nem elég megnyomni még 1x a bal oldali kulcsos gombot?

"ha távval nyitod az autót
"

Mivel lehet még nyitni? kulcs a zárba és úgy? nem vagyok túl modern autók tekintetében, de ezt az elavult módszert szerencsére az előző autómmal el tudtam felejteni :)

Ez most olyan mint egy közepes szöveges gyakorlat matekból :P Hogy tudom elkerülni hogy kizárjam magamat az autómból :DD

Ha zárva van, kinyitom, kiveszek valamit a csomagtartóból, DE a kulcsot benne hagyom véletlenül, akkor 30 mp múlva bezár, AKKOR is ha nyitva van még a csomagtartó fedél? Ez az egyetlen lehetőség, mert amúgy ha az autóból veszek ki valamit, oda muszáj nyitnom az ajtót is, és azt írtátok, hogy úgy már nem szívat.

A kezelési útmutató megvan amúgy, azt hittem ez kicsit macerásabb lesz.

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#168877) Lacess válasza trialboj (#168876) üzenetére


Lacess
tag

Ez a visszazárós funkció azért van, hogy ha véletlenül megnyomnád a távirányító gombját a zsebedben akkor ne maradhasson nyitva az autó. Amennyiben a nyitás nem szándékos.
Amennyiben a nyitás szándékos, akkor logikus módon ki is fogod nyitni az autó valamelyik ajtaját. Ez esetben már nem is fog visszazárni 30sec. múlva.
Kulccsal is tudod nyitni az autót, de ha nem nyílik ajtó időn belül, akkor ismét vissza fog zárni.
Nem olyan bonyolult ez.

Hogy tudod elkerülni hogy kizárd magad? Egy nagyon egyszerű módszerrel: Az autó kulcsa két helyen lehet: a gyújtáskapcsolóban vagy a zsebedben, de ha te már nem vagy az autóban, akkor a zseb a legbiztosabb. Azt el kell felejteni hogy ide-oda leteszi az ember, mert abból bajok lesznek. Végig néztem már egy-két kulcsbezárást és mindig ilyen lehetetlen szitukra volt visszavezethető. Magamat még nem sikerült beszop@tnom, pedig öreg VW-m van és a zárproblémák nem ismeretlenek számomra sem. Egy rossz mikrokapcsoló miatt még a nyitott ajtó is visszazár, riasztó indul, etc, etc,

[ Szerkesztve ]

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#168878) iceQ! válasza Mágus2 (#168862) üzenetére


iceQ!
addikt

N75 szelep most lett cserélve vatta újra. Változó gemoteria ha el van kokszolva akkor csinálhat ilyet?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#168879) enddav válasza fecaga21 (#168870) üzenetére


enddav
aktív tag

Illetve xenon fényszóró került bele utólag, viszont se lámpamosó, se szintező.

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#168880) MunezXBK válasza enddav (#168879) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Se műszaki nem lesz.

(#168881) Gyula84 válasza MunezXBK (#168880) üzenetére


Gyula84
veterán

+5ezer azt kész :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#168882) MunezXBK válasza Gyula84 (#168881) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

És utána? Út szélén eltüzelik a forgalmit.

(#168883) Reggie0 válasza Gyula84 (#168881) üzenetére


Reggie0
félisten

Jo lenne mar szamitogepre cserelni az osszes vizsgaallomason dolgozot. Ha jelenleg meg nem is olyan ugyesek, de kevesbe korruptak. No meg olcsobb is.

(#168884) Gyula84 válasza MunezXBK (#168882) üzenetére


Gyula84
veterán

el persze.. sajnos nem

(#168883) Reggie0
azt kellene tényleg

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#168885) net84 válasza Mágus2 (#168832) üzenetére


net84
őstag

MAP szenzor kicserélve (a hőségriadóra való tekintettel a többi a hétvégére marad - majd, ha jól esik). Hibajelzés megszűnt és azóta nem tiltott le az autó.
Az viszont feltűnt, hogy a régi szenzor mocskos, koxos volt. Ezek szerint a szívósorba van trutyi rendesen. Habár a leszedése nem egy 20 perces mutatványnak tűnik, de nem volna értelme azt is kitakarítani?

Read only...

(#168886) MunezXBK válasza Gyula84 (#168884) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nekem sok évvel ezelőtt el akarták venni pont ezért.

(#168887) dond válasza trialboj (#168873) üzenetére


dond
csendes tag

A *testvérmodell Polo sem veszi el az áramot a szivargyújtóról, sajnos nem megy el "alvóba" hosszabb idő után sem..
*szerk. amennyiben Fabia :)

[ Szerkesztve ]

(#168888) DJ. Ru$y válasza MunezXBK (#168886) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Én még olyanról is tudok, aki belefaragta a mosót és megcsinálta a lámpa állítót bele, aztán mégis ugrott a forgalmija. :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#168889) Gyula84 válasza MunezXBK (#168886) üzenetére


Gyula84
veterán

de nem vették el?

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#168890) MunezXBK válasza Gyula84 (#168889) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem, mert külföldre mentem épp és első kérdés az volt, hogy hova megyek?

Utána kihajigáltam belőle és halogént kapott.

(#168891) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Ilyen A3-as is szóba került magamnak 1 főre munkába járós autónak, a forma nagyon tetszik, szerintetek fenntarthatósági költség szempontjából milyen az autó?Fogyasztásra kedvezőket olvasni róla.

(#168892) Mágus2 válasza iceQ! (#168878) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Behúzza azt a kart, ha beindítod?

(#168893) Lacess válasza fecaga21 (#168891) üzenetére


Lacess
tag

A héj alatt ugyan az az autó, mint a korábban általad linkelt Jetta.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#168894) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

2.7 ről mik a velemenyek?
Túl olcsonak talalom

(#168895) Gyula84 válasza MunezXBK (#168890) üzenetére


Gyula84
veterán

akkor megúsztad ez miatt állított meg?

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#168896) MunezXBK válasza Gyula84 (#168895) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:K

(#168897) fecaga21 válasza Lacess (#168893) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Ha ugyanaz akkor végülis bevállalható ugye?

(#168898) molnarpeter válasza fecaga21 (#168897) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az az üléshuzat mondjuk messze van a gyáritól.

[ Szerkesztve ]

(#168899) Qru válasza net84 (#168885) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem a szerelő acetonmentes féktisztítóval megszokta pucolni olajcsere alkalmával.

#nincsbennetarcsi

(#168900) bitpork válasza BUZZLGHTYR (#168894) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mit szeretnél hallani? Szarabb mint a 3.0 tdi. Jobb mint a 2.5. A kiszemelt példány szóciál edisön - én nem venném meg.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.