Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#168551) K Norbi válasza negyedes (#168540) üzenetére


K Norbi
addikt

Nem kell szerintem felszedni. Csak ha rengeteg van benne.
Elég ha kiszeded felülről valahogy valamivel.
Indexet ha kipattintod. Onnan is lehet neki segíteni.
Meg vízzel meg kéne locsolni mit mutat.

De ha felakarod szedni, akkor 2 ablaktörlő kart leszeded.
Ha rá van gyógyulva, mentet fújd meg többször WD-40 el
De van mikor akkor sem akar lejönni.
Meg visszarakáskor a műanyagot kézzel finoman pattintsd vissza.
Valaki kézzel odabasz neki visszapattintáskor és csodálkozik miért repedt végig a szélvédő :DDD

[ Szerkesztve ]

(#168552) gzbotii válasza negyedes (#168548) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem G4-en ugyan ez volt a probléma. Ott a rács alatt kitakarítottam és egy drót le az elvezetőbe. Azóta (szerencsére) nincs baj.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#168553) Csabadi válasza bul07 (#168547) üzenetére


Csabadi
tag

Nálam is ha meleg alig alig hallható csak ugye a fülem már ráállt, a videó csont hidegen készült,inditas után. Csak így hallható a legjobban.A régi kopott középrésznek semmi hangja nem volt, plusz haverom A6 avf kocsija meg gyári és ott is nulla hang.

[ Szerkesztve ]

(#168554) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!

Skoda Fabia I-es típusban szeretnék klímát tisztítani, és egy olyan kérdésem lenne, hogy hol találom a hőcserélőt az autóban. Nem vagyok benne biztos de valahol azt olvastam hogy a pollenszűrőt ahonnan kihúzom ott található belül a hőcserélő, ez igaz?
Ugyanis arra kéne rájuttatnom a klímatisztító habot.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#168555) bul07 válasza Csabadi (#168553) üzenetére


bul07
nagyúr

Az enyém közel se ilyen hangos és már sokszor megakartam kérdezni hogy normális e , csak se felvenni nem tudtam rendesen mert nem elég hangos, se leírni nem tudtam szavakkal

Én azóta hallom ez mióta a turbó is ki lett takarítva, vagyis le lett fújva valami takarító szerrel
Még öcsémék csinálták mikkor az egr szelepet takarították
Meg mernék rá esküdni hogy előtte nem volt ilyen hangja

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#168556) K Norbi válasza tomszli11 (#168554) üzenetére


K Norbi
addikt

Helló! Klímtisztító ezt ajánlom. [link]
A többi ökörhugyozás
Bár ha ezeket teljesíti OK
Bomba kb mint halálnak a csók annyit ér.

Szétszedés takarítás. [link]

Az ózonos ideig óráig jó.
Aztán újra jönnek a szagok.

BAKTÉRIUM- ÉS GOMBAÖLŐ HATÁS
Alkalmazási idő: lásd a felsorolt vonatkozó szabványokat.
Frionett® Activ’ RTU, Frionett® Activ’ 5 L Frionett® Activ’ Foam:
Baktériumölő: EN 1040, EN 1276
NF T72-300 (Salmonella typhimurium, Listeria monocytogenes)
EN 13623 (Legionella pneumophila)
Gombaölő: EN 1275 (Candida albicans)

[ Szerkesztve ]

(#168557) K Norbi válasza K Norbi (#168556) üzenetére


K Norbi
addikt

Frionett mellett ezek kb csak díszek sajna.
Meg sok más..
Csak több bajt csinál az amelyik nem pusztítja el a kórokozókat.

Viszont az Ózon minden pusztít.

[ Szerkesztve ]

(#168558) tomszli11 válasza K Norbi (#168556) üzenetére


tomszli11
tag

Én ezt a cikket találtam, ahol a pollenszűrő felől közelítenek egy VW Polo-ban.
Ez beválhat egy Fabia-nál is szerinted?
link

(#168559) Csabadi válasza bul07 (#168555) üzenetére


Csabadi
tag

Hát nem tudom, én kétszer takarítottam a sajátomat, meg vagy 8-10kocsin.De ilyen hang nem volt egyszer sem.Egyébként a szaki ezzel is érvelt, hogy patika tiszta a geo.Hirtelen csak a melegoldal van még, én így szoktam megcsinálni.De a geo is ilyen mikor kész.

(#168560) K Norbi válasza tomszli11 (#168558) üzenetére


K Norbi
addikt

Az semmit nem ér. Belese kezdj, ott a totalcar videóban mit ér.

Háát ez nem ilyen egyszerű... Normálisan átjuttatni a szert mindenen lamellán nem egyszerű :D
Maga a hőcserélő bazi vastag nekem 8Cm
Van ahol ettől is több, van ahol kevesebb.
Vettem bontóból hőcserélőt kísérlet céljából. Elvoltam vele :C
Fújósoknak esélyük nem volt.Kevés helyre jut el.
Végül a hab az ami átjutott és csakis megdöntve! A hab jobb mert terjed! Aztán folyadék lesz belőle.
Faszául eljutott mindenfele.

Kesztyűtartó ki, motor le. Az autóval rátolattam seggel egy meredek leejtőre. [link]
Így meglesz döntve a Klíma belső elpárologtató.
És átfog menni teljesen rajta a cucc.

(#168561) bul07 válasza K Norbi (#168560) üzenetére


bul07
nagyúr

Azt azért érdemes megemlíteni hogy esetleg megeheti a szivacsot a befújt cucc, így érdemes meggondolni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#168562) K Norbi válasza bul07 (#168561) üzenetére


K Norbi
addikt

Párologtatónál nincs gáz. Legalábbis nálam... :DDD
Más típusnál nem tudom.

Ami ér valamit és jó szer, az szétfog enni kb bármit. :D
A szeres tisztítás ezzel jár.
Vagy akkor ózon.

[ Szerkesztve ]

(#168563) Reggie0 válasza bul07 (#168561) üzenetére


Reggie0
félisten

Illetve a legminoseg szenzornak sem tesz jot. Nekem egy hetig hibat jelzet, de nem hinnem, hogy maradvany nelkul kitisztult volna.

[ Szerkesztve ]

(#168564) c00per válasza Csabadi (#168536) üzenetére


c00per
tag

wahler lenne amugy, csak par nap mire megjon.s.o.s.-be a leirt markak lennenek.Utana olvasok a gates-nek,ha nem ok akkor varakozas a wahler-re

(#168565) 1stVikman válasza tomszli11 (#168558) üzenetére


1stVikman
senior tag

Fabiaban pont ugyanígy jutsz hozzá a pollenszűrőhöz.
Ha kint a szűrő, bevezeted a csövet, telenyomod habbal, és vársz. 15-20 perc míg kifolyik, mehet bele az új szűrő és kész vagy.

(#168566) molnarpeter válasza c00per (#168564) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Asszem nekünk is gates ment bele úgy 4-5 éve... Termosztál azóta is :D venti kvázi soha nem kapcsol, de tartja a 90-et a műszerfalon, lehet kicsit tervezésből fakadóan is átenged, vagy csak alacsonyabb értékűre sikeredett, vagy az SDI van túlhűtve...

(#168567) Qru válasza K Norbi (#168562) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

En az ozonban bizom. :K

#nincsbennetarcsi

(#168568) macilaci78 válasza DJ. Ru$y (#168503) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha lent van, majdnem mindegy, mekkora szája van a betöltőnyílásnak...
Én vettem egy másfél méteres vékony csövet és tél előtt leszívtam a nyárit a tartályból, nem tudtam, mennyi van benne és nem mertem kockáztatni, hogy szétfagyjon. Azt a 2 litert beleszívni sem fáj és tutira cseppmentes kb 300 Ft-ból.

lsebestyen: Racingabárt a robogós topikban gyakran ajánlják.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#168569) K Norbi


K Norbi
addikt

:DDD

(#168570) molnarpeter válasza macilaci78 (#168568) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha nincs tele a tartály, simán rá is öntheted a koncentrátumot saccra. Mondjuk mi otthon egész évben télit használunk :D

(#168571) bul07 válasza macilaci78 (#168568) üzenetére


bul07
nagyúr

Én most akartam a télit leszívni mert a nyári fillérek de a télinek van ára
De nem sikerült letolnom a csövet, annyi törés van a tartályon :)

Így a Lidl koncentrátumot kikevertem és ráöntöttem a télire

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#168572) macilaci78 válasza molnarpeter (#168570) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha hígítom a télit, magasabb hőmérsékleten is megfagyhat. Nekem ráadásul új is volt az autó, nem csak azt nem tudtam, mennyi van benne, azt sem, mennyi fér, így a hígítás arányát sem lehetett tippelni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#168573) bul07


bul07
nagyúr

Philips H7-12972PR Quartz Headlight Bulb megér 2.7$? (Kínából, elméletileg eredeti)

Ebből nincs tartalékom és ahogy nézem itthon a legolcsóbb H7 kerül ennyibe
Ez meg [link]

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#168574) Zizmand válasza bul07 (#168573) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Szerintem megér, ez a fajta +30%-os Philips H7-es izzó nálam, nem sokkal világított gyengébben mint a +130%-os Night Breaker Laser.

(#168575) bul07 válasza Zizmand (#168574) üzenetére


bul07
nagyúr

Tárgytalan

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#168576) Csabadi válasza Mágus2 (#168532) üzenetére


Csabadi
tag

Szia, lenne egy kérésem, meg tudnád nézni nekem, hogy a gerjesztő szál hova fut be az utasterben?(2002évj avf passat) generátor le lett padon ellenőrizve, fesszabályzó cserélték... Viszont a generátor terhelés így is gyujtáson 23%körül van nem nulla. De a lényege a keresemnek, hogy a gerjesztő szálon gyujtáson 10.3v van ha beinditom a kocsit 13.1v és valószínű ezért folytatja meg egy pillanatra a motort mert később ébred a generator. De ez csak az én véleményem, gondolom akkumulátor feszültségnek kellene lenni a szálon gyújtás ráadásakor.

(#168577) S-eye


S-eye
senior tag

Sziasztok!

Két éve van meg az Octavia II (2006, 1.4 benzin), és eddig mindig feltöltöttük nyáron a klímát és őszre már biztosan elfogy. A nyár alatt viszont jól hűt. Gondolom ez nem ideállis.

Érdemes ezt javítani? Illetve mennyibe kerülne?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#168578) diablo1984 válasza S-eye (#168577) üzenetére


diablo1984
veterán

Szia. Vidd el egy klímáshoz aki a gáztöltésen túl is ért a klímához és ő megmondja. Lehet egy tömítést kell cserélni, lehet a komplett hűtőt vagy kompresszort, pár ezertől 150 ezerig bármi lehet! Egy szivárgástesztet kell nézni, hogy hol megy el a gáz, de mondom szakemberhez vidd ne ilyen gáztöltő kóklerekhez....

(#168579) molnarpeter válasza S-eye (#168577) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha volt töltve UV indikátor festék, egy UV lámpával gyorsan kiderül a gond.

(#168580) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Szomszéd (nyugdíjas) megkért, hogy járjam körbe kb mennyiért lenne érdemes meghírdetnie az autóját. Az autó egy 2011-es Seat Altea XL 1.2 TSI Copa (16"-os Alufelni, keréknyomásellenőrző, 2 zónás klíma, Tempomap, hátsó tolatóradar, Kenwood DNX525DAB gyári navigáció) fehér színben kb 40 ezer km-rel. Végig szervizelve szép megkímélt állapotban.

Szerintetek mi lehet a reális ára?

(#168581) macilaci78 válasza SPeti1984 (#168580) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha igazolható az állapot és a futásteljesítmény, akkor hahu-n meghirdetett azonos típusú, kivitelű, motorú autók ársávjának felső negyedében érdemes.
Illetve döntse el magában, hogy árulni akarja, vagy eladni? Utóbbi esetben alkuképesebb lehet az ár.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#168582) Motion_Blur válasza SPeti1984 (#168580) üzenetére


Motion_Blur
félisten

2.5-ért tenném fel, és ebből mondjuk 5% alku lejöhet.

Ha nem viszik el és patika, nem szabad eladni.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#168583) whited


whited
addikt

Sziasztok
VW GOLF 5
Most kaptam hozzá 4 db alufelnit ami 7J széles és 16".
Erre szeretnék gumit venni, 205/50 r16 vajon kényelmesen elfér rajta, vagy mást nézzek ?

Aki tudna segíteni, megköszönném :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#168584) MunezXBK válasza whited (#168583) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

205/55 R16-ot tegyél rá, ez váltóméret.

19" is elfér simán. ;)

[ Szerkesztve ]

(#168585) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

2005-ös Superb hátsó ülés előtti szivargyújtó aljzatban nincs áram. Nyomozni szerettem volna, így a könyöklő belsejét is kiszedtem, hogy hozzáférjek a vezetékekhez. Annyit állapítottam meg, hogy csak az aljzat világítását tápláló vezetékben van feszültség, a másikban nincs. Itt be is fejeztem, de összerakás után a könyöklőben elöl lévő kis rekesz nem zár vissza (azaz nem marad a helyén, benyomva rögtön ki is nyílik). Ez a rekesz kinyilt, amikor a könyöklő belsejét pattintottam ki. Mi eshetett szét/raktam össze rosszul? Van a rekesz bal oldalánál (szemből nézve) belül egy kis fehér pöcök, aminek a felső része egy íven mozgatható. De semmilyen állásban nem marad a helyén a rekesz.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#168586) whited válasza MunezXBK (#168584) üzenetére


whited
addikt

Amiatt aggódtam, hogy az 55 magas lenne, és már nem fér el kényelmesen, ezért gondoltam 50-re :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#168587) molnarpeter válasza whited (#168586) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Fedélzeti irodalom vagy tanksapka matrica nincs? Ha a gyártó mondja azt, hogy 205/55 _kell_ rá, akkor se kisebb, se nagyobb ;)

[ Szerkesztve ]

(#168588) MunezXBK válasza whited (#168586) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

19" ha elfér, szerinted egy 205 széles gumi 55%-a nem fér el? :D

(#168589) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

2 ezres tfsi, palyan tempomattal,130as sebesseggel kb mit fogyaszthat 6os valtoval? 7 8 liter?

(#168590) molnarpeter válasza BUZZLGHTYR (#168589) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Spritmonitor.de

(#168591) MunezXBK válasza BUZZLGHTYR (#168589) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem mindegy mennyit fogyaszt? :U

(#168592) macilaci78 válasza MunezXBK (#168591) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem a mennyit, hanem a mit volt a kérdés, a válasz pedig: üzemanyagot. :O

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#168593) MunezXBK válasza macilaci78 (#168592) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Valóban. :D

(#168594) J&P


J&P
tag

Szewasztok!

Help!Már az idegrángás kerülget,adott egy 2002-es 1.9 pd tdi Passat.A tünetek amiket két szerelőnek sem sikerült megjavítani------->ingadozó alapjárat,három hengerezés,haladás közbeni három hengerezés majd motor leállás,újboli beínditás min 5 perc köszörülés.
Amit cseréltek,pd elem kábelköteg,tandempumpa,gázolaj hőmérséklet jeladó,egr szelep.
Hibakód nincs.

Valaki találkozott ilyen hibával,mi volt a megoldás???

(#168595) MunezXBK válasza J&P (#168594) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mindjárt jön Mágikus úr és megmondja a tutit.

(#168596) J&P válasza MunezXBK (#168595) üzenetére


J&P
tag

Köszönöm!

(#168597) Mágus2 válasza J&P (#168594) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mind a 4 PD elemet cserélték? Voltak cserélve a PD elemek tömítései?
A lehetséges hiba forrássok tárháza a teljesség igénye nélkül:

Üzemanyag szűrő levegősödik, Pd elemek tömítései rosszak vagy beállításuk rossz, esetleg valamelyik pd elem rossz, kopott vagy repedt hengerfej, kopott vezérmű tengely, kopott motor, rossz üzemanygpumpa a tankban..valaki összekeverte az üzemanyag csöveket a szűrőn, valamelyik jeladó rossz, motorvezérlő beázott és rossz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#168598) Mágus2 válasza J&P (#168594) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Néha elég egy repedt üzemanyagcső. Át kell csövezni a motortérben az üzemanyag rendszert, az fillérekből megvan, és amúgy sem árt.

[link] Ezt nézd meg...

Ha nem kap üzemanyagot, nincs hibakód. Egy üvegbe be kell lógatni a két új üzemanyag csövet a tandemről, beindítani, ha úgy szépen fog járni, a csövekben van a hiba valahol.

[link] ezt csinald meg de sima gázolajjal. A szerelőket meg küldd wl kenyeret sütni

[ Szerkesztve ]

(#168599) Pixx96


Pixx96
aktív tag

Srácok a 2.0pd bkd motor tényleg ennyire jól húzható mint ahogy több helyen olvasom meg látok videókat róla. Hogy Full stock minden meg egy 2260vk turbó ( 3.0tdi turbója) + chip és 230-250 lóerőket padolnak meg stb... Ugye alapból ez 140 lovas.

[ Szerkesztve ]

(#168600) S-eye válasza diablo1984 (#168578) üzenetére


S-eye
senior tag

Köszi. Még úgy is lehet kompresszor probléma, hogy használat közben( mikor fel van töltve és hűt) nem érzékelek problémát?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.