Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40851) pontyos válasza V/ (#40850) üzenetére


pontyos
senior tag

Meg is van!!! Köszi!!
Arra gondoltam, ha érkezik némi Euro akkor ne a pay pal váltsa át Forintra hanem, utaljam haza Euroban és az én bankom váltsa fel. Ez a jobbik megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#40852) V/ válasza pontyos (#40851) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a PayPal-ra € érkezik és magyar fiók, azt csak forintra konvertálva megy ki a forintos bankszámlára.
Ha forintos bankszámlára utalsz €-ot (lehet hogy magyar számlára utalás az nem díjmentes) akkor a bankod is forintra konvertálja deviza vételi árfolyamon és felszámít konverziós költséget ami %-os ugyan de van egy fix összeg.
Ha ezt a költséget és hozzáadod a forint összeghez és elosztod az €-val meg lesz a valódi devizavételi árfolyamod (ha az €-os banknak is van költsége akkor azt is be kell számolni) adott esetben több lehet amit a PayPal ad az €-ért, vagy csak kis eltérés van. Ezt előtte konkrétan ki kell számolni hogy mennyi lenne és azután dönteni.

(#40853) pontyos válasza V/ (#40852) üzenetére


pontyos
senior tag

Köszönöm szépen! Idáig ha jól emlékszem amikor €-ot utaltam haza akkor € ban is írta ki az utalható összeget. Most utaláskor már Forintban látom a rendelkezésre álló összeget, magyar a Pay Pal és a bankszámlám is

(#40854) shapphire


shapphire
tag

Sziasztok!

Már vásároltam párszor Paypallal, de most először futottam bele, hogy a fizetés előtt kéri a Paypal, hogy adjak hozzá egy kártyát, különben nem engedi kifizetni az összeget és vissza kell térnem az áruház oldalára.
Pont ezért nyitottam számlát, hogy ne kelljen sehol megadni ilyen adatokat.

Valami megoldás erre?

(#40855) V/ válasza shapphire (#40854) üzenetére


V/
Topikgazda

Volt elegendő pénz rajta? Ha devizában kell fizetni akkor a PayPal adja az árfolyamot a forintról történő váltáshoz.
Ha valamelyik deviza egyenlege lévő pénzt akarod használni az adott devizában történő fizetéshez akkor annak kell lenni az alapértelmezettnek. Ha van €-od és abban akarsz fizetni csak akkor látja, ha az van elsődlegesnek jelölve.
Illetve ahol fizetni akarsz ott nem bankkártyának kell lenni a PayPal-on háttér fizetőeszköznek? Mert van ilyen is.

[ Szerkesztve ]

(#40856) shapphire válasza V/ (#40855) üzenetére


shapphire
tag

Van elegendő pénz rajta, már átváltott euro. Epic Games az áruház.

Áhh már látom:
Epic Games doesn’t allow purchases through PayPal wallet without a linked funding source. To make a purchase you must have a one of the following linked to your PayPal:Credit cardDebit cardBank account.

Pff, vicc.

[ Szerkesztve ]

(#40857) V/ válasza shapphire (#40856) üzenetére


V/
Topikgazda

Why can't I pay with my PayPal wallet?
Epic Games doesn’t allow purchases through PayPal wallet without a linked funding source. To make a purchase you must have a one of the following linked to your PayPal:
Credit card
Debit card
Bank account
Please make sure you have one of the above linked to your PayPal account and try again.

Magyar fiók esetén a bankszámla nem használható fizetésre ezért csak kártya lehet a háttér.

[ Szerkesztve ]

(#40858) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Van arra mod, h telefonon (IOS) csak az arfelismerovel azonositsam magam es ne kelljen szenvednem az sms-ben meg nem jovo kodokkal.
Tegnap es ma reggel is szivatam, nem is kicsit. Most telt be a pohar h a 7.(!) sms-el kapot koddal tudtam csak belepni majd 20(!) perccel az elso bejelentkezesi probalkozas utan.

nem mondom, h mindig igy van, de sokszor kesik az uzenet. Szvsz telefonon az ujjlenyomat vagy az arcfelismeres eleg kellene, h legyen hitelesites szempontjabol. termeszetesen laptoporol mar nem ilyen egyszeru a dolog.

Szoval van erre barmilyen alternativa?

Elore is koszonom!

U.i.: azt nem is iratm, h vegul mikor beengedett akkor meg az az uzenet fogadott az appban, h hivj fel minket h valoban be tudjunk azonositani egy masik modon. :((

[ Szerkesztve ]

(#40859) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Olyankor mit tudok tenni,ha nyitott vevő ügyet,elfogadtam visszaküldést.
Adott rendszerbe ilyen tracket:
Tracking number
010541288500452621220304314202
Shipping company
Belgium Post
Állítólag megjött,szóval paypal visszaadta neki pénzt.
Fellebeztem mivel nem is jött vissza,illetve track number se trackelhető.
Vagy ezt találtam
Elvileg 1 napnyi track van benne.(külföldről lett küldve)Illetve nagyon nem lehet látni,hogy hova is ment az a csomag.
Fellebeztem,de nem adtak nekem igazat!

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#40860) V/ válasza No.01 (#40858) üzenetére


V/
Topikgazda

Van rá mód, Google vagy a másik hitelesítő alkalmazás és annak a módszerei, leállítod az sms-t és aktiválod a másikat. Bár most annyira nem néztem hogy arc vagy valami más biometrikust lehet használni.
De milyen számra ment volna, mert Telekom számokra akár hordozott, akár nem az, rendesen jön pár mp után.

[ Szerkesztve ]

(#40861) V/ válasza GAbre (#40859) üzenetére


V/
Topikgazda

Belgiumból is a külföldre postai út nem ilyen számmal működik, lenni kell Rx vagy Lx999999999BE nyomkövetési számnak.
Az a számsor így ránézésre nem nyomkövetési szám, hanem küldeményazonosító és nem nyomkövetet küldemény. Igazolja a vevő a feladásiról kapott valamivel, hogy kinek és mivel mit küldött el.

(#40862) No.01 válasza V/ (#40860) üzenetére


No.01
őstag

Telenor szamra (nem hordozott), de ugyanez van a kulfoldi szamomnal is.

Mar probaltam keresgelni, de ezt a hitelesites/sms dolgot hol kellene latnom? App-ban nem tallatam ilyet. Geprol kellene bejelentkeznem esetleg vagy...? :U

[ Szerkesztve ]

(#40863) GAbre válasza V/ (#40861) üzenetére


GAbre
veterán

Ezt adta meg paypalban és ahogy látszik a paypal 2x is elfogadta,mint hiteles igazolás,anélkül,hogy ez track number lenne,vagy lehetne trackelni.
Hiába mondtam,hogy én nem kaptam.
Írtam paypalnak,hogy élnék az eladói védelmemmel és visszakérem pénzt.
Erre mondták,hogy nyújtsak be fellebezést,megtettem és rá 2 hétre,meg:
"We were unable to grant your appeal with the information you provided. The decision was made based on details you provided for this case.
We made this decision based on the guidelines outlined in our User Agreement and after careful consideration of all available materials provided. Because we were unable to grant your appeal we have not changed the outcome of this case."

Fellebezést,az ügyben tudtam csak benyújtani,hogy nem az jött vissza,amit kaptam.
Ezt jeleztem is commentbe,és 2 képet is raktam be,hogy nem lehet nyomon követni csomagot.
Opcionálisan viszont semmit sem tudok már csinálni a ticketben! :W
Így nem tudom mit tehetnék már. :F

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#40864) V/ válasza No.01 (#40862) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet hogy a lefedettséggel gond volt.

Nem használom az app-ot mert korlátozott tudású, de lehet hogy ott is van.
De ahol az sms-t aktiváltad.
Belépsz, fogaskerék ikon és Security, 2-step verification, Update. Mivel egyidőben kettő nem lehet eltávolítod az sms-t és azután lehet mást választani:

(#40865) viktorhu válasza GAbre (#40863) üzenetére


viktorhu
veterán

Azt kellett volna megírnod, hogy látszik a trackingen, hogy destination: Belgium

(#40866) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Nyitottam egy dispute-ot es az elado beleegyezett a refund-ba, de vissza kell kuldenem a termeket. Errol pont akkor kaptam mailt, amikor elutaztam 2 hetre kulfoldre, szoval fizikailag lehetetlen, hogy el tudjam postazni a hataridon belul. Ilyenkor mit tudok tenni? Ha irok a PayPal-nak, akkor csak egy automata uzenetet kapok, hogy hivjam fel oket, amit jelenleg nem tudok megtenni. Viszont a resolution centernel csak olyan opcio van, hogy feltoltom a bizonyitekot, hogy visszakuldtem. :F

(#40867) f4lcon


f4lcon
őstag

egyre több angol font van (lesz) a Paypal-emen, de már nem akarom angliában elkölteni, hanem szeretném megkapni, lehetőleg minél jobb árfolyamon.
a paypal ma (2020.07.19) 376,19 forintért váltaná át a fontomat forintra, miközben az aktuális középárfolyam 388,5 körül van, azaz nagyjából a pénzem 3%-át elbuknám
van olyan opció, hogy ez ne történjen meg? láttam a Transferwise dolgot az összefoglalóban, de az dollárra íródott.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#40868) V/ válasza f4lcon (#40867) üzenetére


V/
Topikgazda

Kevesebb a veszteséged, mert nem a középárfolyamhoz kell hasonlítani, de nem igazán tudod viszonyítani, csak a magyar bankod számlakonverziós devizavételi árfolyamához, amihez hozzá kell számolnod a forintra váltás költségét is mert bizony az is van.
Nem lehet pénzváltókhoz viszonyítani mert nem készpénz és a Revoluthoz sem, mert nem tudod arra megkapni a fontot.
A középárfolyam az a jelen szituációban csak fikció és pontatlan dolog is.
Hozom az én bankom példáját: font vételi: 371.61 közép: 387.09 eladási: 402.57
Ha vásárolok akkor a középpel számolva egy kicsit meglepedök hogy miért került olyan sokba, ha a bankomban akarom váltani, akkor meglepődök mert jóval kevesebbet adnak érte mint amit középpel számoltam. Semmire nem használható információ nálam.

Nem rég számolgattam és € esetén jobb volt a PayPal árfolyam mint az összes költséggel az Ersté-é.
Fontra most 100 font az 37161 Ft, ehhez jön költségként a 0,116% min. 2224 Ft váltási díj, tehát ennyivel kevesebbet kapok. 100 font az 34967 Ft lesz. Ez mint látod megint rosszabb mint a PayPal árfolyama 349,67 Ft a 376,19 Ft helyett.

Persze lehet hogy a te bankod kevesebbet kér és többet ad, de egy számolást érdemes megejteni.

Röviden fontot nem tudod máshogy levarázsolni, csak forintban, esetleg egy másik PayPal-os személlyel "becseréled" a fontodat forintra.

Ha nekem lenne fontom most, most a kedvezőbb PayPal árfolyam miatt átváltanám.

[ Szerkesztve ]

(#40869) f4lcon válasza V/ (#40868) üzenetére


f4lcon
őstag

ezekkel tisztában voltam, de mióta van Revolut meg Transferwise meg hasonlók, azóta nem a földtől elrugaszkodott gondolat a középárfolyammal, vagy ahhoz közeli összeggel számolni
viszont azt látom, hogy Revolut-ra csak USD-t tudok küldeni (ahogy úgy tűnik Transferwise-ra is) pedig a Revolut elvileg angol bankban tartja a pénzem (Barclay's, bár mintha lett volna szó arról, hogy Lettországba, vagy hova költözik)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#40870) V/ válasza f4lcon (#40869) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem én, de sehogy nem tudod középárfolyammal váltani így teljesen értelmetlen agyalni rajta, "mi lenne ha" kategóriából nem lesz pénzed.
Amit a leírtam az áll még legközelebb a valósághoz. A TW-en eleve van font bankszámlád, arra kell kérni a pénzt kihagyva a PayPal-t és meg van oldva az hogy középárfolyammal számold.

(#40871) f4lcon válasza V/ (#40870) üzenetére


f4lcon
őstag

Paypal-el fizetnek (eladó vagyok) azt a pénzt nem kérhetem transferwise-ra sajnos

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#40872) V/ válasza f4lcon (#40871) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudom hogy hol adsz el illetve milyen eladási oldalt használsz, de a legtöbbnél van lehetőség banki utalás megadásra. Pl eBay esetén nagyon egyszerű, mert aktiválva, de úgy hogy te adod meg az utalási információkat.
A vevő országától és a használt devizától függően az adott TW számlaszám van megadva $, €, font, AU $, NZ $ és még a PLN, magyarnak meg forintos bankszámla.

(#40873) m.adri1


m.adri1
csendes tag

Sziasztok!

Írtam már a paypal üfsz-nek, de hátha tőletek gyorsabban választ kapok. A napokban lejár a bankkártyám amivel paypalon keresztül vásároltam nagyobb összegben (nem ebay, nem kína), így a refund már a lejárat után fog megérkezni a paypal számlára. A számlaszámom nem változik, viszont az új kártyán, már új kártyaszám van. Az OTP tovább irányított a kereskedőhöz, mert az új kártyaszám miatt gond lehet szerintük a visszautalással.
Ilyen esetekben hogyan jár el a paypal? Mit tudok tenni, hogy a visszáru összege ne vesszen el csak úgy az éterben?
Köszönöm a segítséget!

(#40874) V/ válasza m.adri1 (#40873) üzenetére


V/
Topikgazda

A szokásos válaszom írom. A bankszámlának van kártyája azért hogy a vásárláskor a te bankod és kereskedő bankja közt az utalásos pénzmozgás gyorsabb legyen. Mivel a bakszámládról lett elutalva, a kereskedő bankja tudja a számot és a pénzt vissza tudja utalni mert az adatok ismertek. Nincs szükség bankkártyára és az adataira.
Persze a PayPal rendszer azt írja hogy xxxx számú kártyára ment vissza de ez nem lehetséges, a pénzt megkapod a bankszámlára.
Ha majd aktív lesz a bankkártyád és lesz rajta némi pénz akkor add hozzá a PP fiókhoz, erősítsd meg a 400 Ft-os kódos dologgal és állítsd be ehhez is a banki váltást, hiába látnád az a régi kártyára vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#40875) m.adri1 válasza V/ (#40874) üzenetére


m.adri1
csendes tag

A kereskedő azt mondja ők nem látják a bankszámla adatait, csak a kártyáét. Én pedig technikai háttér tekintetében sötétben tapogatózom, nem tudok velük vitázni ezen.
Olvastam itt azt is ha nem tudja a paypal visszautalni a refundot, akkor azért büntetést kell fizetni és ezt szeretném elkerülni :F
Nem mertem még aktiválni a kártyát, mert nem tudom mivel okozok kevesebb "kárt" és zűrzavart az egész procedúrában. Ha hozzáadom az új kártyát akkor elsődlegesként már érdemes azt beállítani? Vagy gondoltam már arra is hogy a bankszámlát adom hozzá a paypalhoz és akkor esetleg oda mehet automatikusan a refund.
Nem tudom tényleg, semmi tájékoztató nincs fent a paypal oldalán ezzel kapcsolatban :((

(#40876) V/ válasza m.adri1 (#40875) üzenetére


V/
Topikgazda

Leírtam hogy miként működik, de kártyás fizetés mechanizmusa az banki dolog elsődlegesen, nem PayPal, minek tájékoztatnának?
Ezt nem tudom hogy miként érted helyileg az olvasást mert ez hülyeség: itt azt is ha nem tudja a paypal visszautalni a refundot, akkor azért büntetést kell fizetni.
Ha van ilyen bejegyzés a topikban add már meg a linkjét és törlöm.
A régit ha lejárt el lehet távolítani, de ha benne hagyod, akkor mindenképp az új legyen az elsődleges!
A bankszámla szám megadás magyar fiók esetén arra szolgál hogy a PayPal egyenlegre érkező pénzt arra a számra utalják ki a te kezdeményezésed alapján, csak egy adatmező amit előre kitölthetsz, nincs köze a vásárlásokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#40877) m.adri1 válasza V/ (#40876) üzenetére


m.adri1
csendes tag

Köszi!
Vissza fogom keresni, hol találtam ezt, csak már annyi fórumot olvastam paypal témában, hogy kicsit bele vagyok kavarodva, lehet rosszul fogalmaztam, vagy félreértettem valamit, de mintha azt olvastam volna, hogy ha a refundolt összeget a paypal nem tudja nekem továbbítani, akkor a következő próbálkozásért díjat számol fel.
Kielégítő volt a válasz, csak egy nagyobb összegről van szó és aggódom, hogy végül lesz valami bukfenc a dologban és rutinos tékozlóhomár olvasóként nem szeretném ha a bank-kereskedő-paypal háromszögben ragadnék, miközben mindenki egymásra mutogat, a pénz meg nem érkezik vissza hozzám, ezért érdekelt, hogy járt-e már más is így és van-e tennivalóm vele :)

(#40878) V/ válasza m.adri1 (#40877) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak akkor kell ha itt lenne ilyen bejegyzés.
Van olyan hogy ha rosszul adod meg a bankszámlaszámot a pénzkiküldésnél és az sikertelen lesz, akkor levonnak 1500 Ft-ot, de ez nem vásárlásos és annak esetleges visszatérítése téma.
Nincs tennivaló. Amikor jön vissza pénz, lesz egy zöld betűs refund (visszatérítés) tétel a PP tranzakció történetben, utalnak az eredeti vásárlásra és arra hogy továbbítva xxxx számú kártyára. Ha beállítottad akkor kapsz értesítőt is róla.
Ezt a bejegyzést követően 2-5 munkanapon belül megjelenik bankszámládon. Néhány bank pl az Erste, még pár napig zárolja valamiért, de az egyenlegbe beszámolja, más bank meg simán elérhetővé teszi.

(#40879) mate_x


mate_x
csendes tag

Sziasztok!
Megpróbáltam én is hozzáadni a PayPal-hoz a TW-s amerikai bankszámlát. Hibaüzenetet dobott fel, így írtam az ügyfélszolgálatnak. Bankszámlakivonatot kértek, amit el is küldtem, de a bankszámlakivonaton látszódott a TransferWise felirat. Erre ezt a választ kaptam:

"Transferwise is from UK.
It cannot be added as US account because we only accept US Bank account registered in US Soil. Virtual banks are not fully compatible with PayPal for security reasons.
Please consider adding or using your local bank account.Feel free to reply whenever you're ready and we'll reply as soon as we can."

Ezek szerint ez ennyi volt, már nem lehet megoldani? :F Köszi.

(#40880) b12gege válasza mate_x (#40879) üzenetére


b12gege
csendes tag

Nekem sikerült pár hónapja, de először engem is hibaüzenet fogadott. Akkor még működött a telefonos ügyfélszolgálat és szerencsémre jó arc volt az ügyintéző, így hozzá lehetett adni az ő segítségével mindenféle kivonat-másolat és egyéb hülyeség nélkül is. Nem kötözködött, egy szóval sem mondta, hogy ez nem támogatott számla lenne. A fiókhoz rendeltük, letelt a 72 órás "porelülés" és azóta zökkenőmentesen használom.

Érdemes lehet megvárni, amíg újraéled a telefonos ügyfélszolgálat és akkor is próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

(#40881) mate_x válasza b12gege (#40880) üzenetére


mate_x
csendes tag

Értem, köszönöm a választ. Majd akkor lehet megpróbálkozom vele később.

(#40882) vigyorgó válasza V/ (#40878) üzenetére


vigyorgó
tag

Szia főnök!
Nagy az ismereted, talán tudnál nekem segíteni. Korábban írtam hogy internetes vásárláshoz kellett nyitnom PayPal számlát. Nincs külön folyószámlám, ezért az Unicredit bank pénztárában szoktam befizetni az aktuális összeget amivel vásárolok. Most annyi változás történt hogy Svédországból utalnának svéd koronát a PayPal számlámra amennyiben működhet a kifizetés. Tehát ha ráutalnak egy bizonyos összeget ez esetben devizát a paypal számlámra,milyen módon tudnám azt akár devizában akár forintban felvenni a bank pénztárában.A bankban megkérdeztem, sajnos nem tudtak információval szolgálni,azt mondták hogy a paypaltól kérdezzem meg :F

[ Szerkesztve ]

(#40883) V/ válasza vigyorgó (#40882) üzenetére


V/
Topikgazda

Jelenleg sehogy. Ha megy pénz a PayPal egyenlegre azt csak a saját bankszámládra tudod kiutaltatni. Mivel nincs bankszámlád, bankkártyád így csak elvásárolni tudod ezt a pénzt.

(#40884) parkr válasza vigyorgó (#40882) üzenetére


parkr
őstag

vegyél belőle bitcoint és váltsd be kp-ra egy BTC automatánál :D

(#40885) vigyorgó válasza V/ (#40883) üzenetére


vigyorgó
tag

Értem, köszönöm a segítséget főnök! :R

(#40886) parkr


parkr
őstag

ha egyszerre használom fel a paypal balance összeget és a maradékot számláról vonják, mi történik ha refundolni kell?
mind a két helyre ugyanannyi kerül vissza?

(#40887) V/ válasza parkr (#40886) üzenetére


V/
Topikgazda

A visszatérítés - refund - automatikusan, ahonnan indult a pénz, oda fog visszakerülni. Ha az egyenlegről, akkor oda, ha bankkártyáról, akkor arra bankszámlára, amelyhez a kártya tartozik, ha bankszámla volt a fizetési forrásod (nem magyar fiók) akkor meg oda.

[ Szerkesztve ]

(#40888) csonka


csonka
tag

Sziasztok!

Nem találtam választ a kérdésemre.
Megoldható-e, ill. működik-e az NFC-s fizetés GPay-en kersztül Paypallal?
Odáig eljutottam, hogy a GPay-ben bent van a PayPal "kártya".NFC engedélyezve, azon belül az érintésmentes fizetés.
Innen kezdve mi a teendő? Persze, ha működőképes itthon a folyamat.

(#40889) V/ válasza csonka (#40888) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha kipróbáltad akkor oszd már meg hogy miként működik. NFC nélkül már hallottam ilyen fizetésről. De én nem bízom a Google-ra a pénzem.

[ Szerkesztve ]

(#40890) csonka válasza V/ (#40889) üzenetére


csonka
tag

Akkor kénytelen leszek holnap lemenni a boltba és kipróbálni. :)

(#40891) csonka válasza V/ (#40889) üzenetére


csonka
tag

Sajnos nem működik, kéri a kártyát.

(#40892) V/ válasza csonka (#40891) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor fizeted a nem bolti dolgokat és nem NFC-vel. Egy helyen láttam képet hogy a PayPal MC kártya van hozzáadva, de az csak USA regisztráció esetén igényelhető, viszont hogy NFC móddal az működik-e az nem derült ki. Általános pénzforrásként akkor ezek szerint menne a PayPal, csak kártyafunkció nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#40893) nagyonjjo


nagyonjjo
tag

Üdv!
Ebayen/Paypalon van valami időkorlát,meddig lehet visszaküldeni a sérült terméket?
Másfél hete jött meg,aznap,rögtön írtam neki,azt mondta beszél gls-el,és jönnek majd visszavinni.
Csütörtökön azt írta,a napokban majd jön kap információt.De eleddig még semmi.

(#40894) V/ válasza nagyonjjo (#40893) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay hirdetésnél ott a visszaküldési idő a Shipping and payments fül és alul a Return policy. Ha van ilyen lehetőség.

(#40895) nagyonjjo válasza V/ (#40894) üzenetére


nagyonjjo
tag

Az okés,de elvileg no returning van ott.

(#40896) V/ válasza nagyonjjo (#40895) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor az nem küldhető vissza, meg lehet próbálni hogy minőségi kifogást kezdeményezel és az eBay kikényszeríti a visszaküldést.

(#40897) nagyonjjo válasza V/ (#40896) üzenetére


nagyonjjo
tag

Ha ez igaz lenne,akkor miért van az,hogy ha vettek tőlem valamit,és ki van írva,hogy visszaküldést kér,akkor én nem tudtam rámenni,hogy elutasítom!?

(#40898) V/ válasza nagyonjjo (#40897) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem hazudok. Igaz.
A hirdetésbe megadtad azt az opciót úgy hogy nincs visszaküldés és nem lehetett belekötni abba hogy nem azt és olyan állapotban kapta ami le volt írva?
De az eBay dönti el hogy jogosan kéri-e vissza a pénzét a vevő.

Most nem igazán merülnék bele, az hogy tudsz kezdeményezni probléma jelzést a Return request menüpontban (összevonták egy menüpont névre , de ez nem a kötelező visszaküldést jelentei) nem jelenti azt, hogy az eladónak visszavételi kötelezettsége lenne, ha hirdetésben az szerepel hogy nincs garancia és nincs visszaküldés fogadása.
Ha a termék leírás pontos, olyan az állapota a terméknek ami ott le van írva, akkor a vevő nem csinálhat semmit.

Van ez a rész az eladóknak a hirdetés feladásnál, idézek ehhez kapcsolódó dolgokat, bár ezt láttad amikor adtál fel hirdetést:
Setting up your return policy
When you sell on eBay, you need to state whether you accept returns or not, and if so, under what conditions.
Your returns rules options
You can choose to offer one of the following return policies:
No returns
30-day buyer-paid returns
30-day free returns
60-day buyer-paid returns
60-day free returns

Van előírás rövidebb időre is:
You can offer 14-day returns in the following categories:
Camera Drones Camera Lenses Collectibles & Art Digital Cameras Jewelry Medical & Mobility
Ha nincs nap felsorolás azt jelenti hogy nem lehet visszaküldeni, a szöveg értelmezése alapján.
Van a kivétel:
Even if you specify “no returns accepted,” under the eBay Money Back Guarantee, the buyer can still return an item if it doesn’t match the listing description.
Ehhez hozzáteszem ez német eBay-n nem működik, az ottani PTK magánszemély esetén semmiféle garanciát nem határoz meg. A többi oldalon meg bizonyítani kell hogy nem a leírás szerinti állapotú terméket kaptál.
Sajnos én úgy mondanám hogy szemét a hozzáállásuk ehhez a dologhoz, USA eladókat nem szokták kötelezni hogy visszavegyék a terméket ha No return van írva, pedig egyértelmű az átverés, míg Európai eladók esetén meg jönnek ezzel a eBay Money Back Guarantee baromsággal és szívatják az eladót, pedig egyértelmű ott is helyzet, csak a hülye USÁK vevő nem tud angolul olvasni.

Ha szállítás közben sérült meg és az csomagoláson is látható külsérelem volt azta szállítóval azt árvételkor jegyzőkönyveztetni kell vagy nem átvenni.

[ Szerkesztve ]

(#40899) spe88 válasza V/ (#40799) üzenetére


spe88
senior tag

Köszi a választ! Kezdem kapiskálni. Volt (van?) egy kis zűrzavar nálam.
Tehát a PayPalt használhatom, úgyis hogy:

1. a PayPalhoz csatolt normál bankkártyával vásárolok online, és akkor a PayPal-beállítások közt kell belőni, hogy a bank árfolyamát válassza. Ezt nem kell minden vásárlásánál átállítani. (Ezt a vásárlási módot, gondolom, akkor használja a PayPal, ha a webshopban rámegyek, hogy PayPalon keresztül szeretnék fizetni, és nincs elég PayPal-egyenlegem az adott devizában. Ekkor a PayPalhoz csatolt bankkártyámat vezető bank árfolyama alapján a PayPal leveszi az adott áru ellenértékét.)

2. Ha PayPalon keresztül bankkártyáról szeretnék pénzt küldeni PayPal-egyenlegre (Gondolom csak PP-egyenlegre tudok. Bank to bankra nem használható a PP?), akkor meg minden egyes alkalomnál nekem kell beállítani, hogy a bankkártyámat vezető bank árfolyamát használja.

3. Illetve van egy 3. opció, ami az előző kettőtől független, és akkor a PayPal-egyenlegemről szeretnék más devizába küldeni pénzt. Ekkor a PayPal a saját egyenlegét használja. Ilyenkor lehet beállítani, hogy személyes tranzakcióként menjen az utalás, PayPal-védelem nélkül.

Jól értem, vagy még mindig tiszta homály vagyok. Olvastam az összefoglalót, meg másokat is, de egyre rosszabb a felfogóképességem. :C

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#40900) V/ válasza spe88 (#40899) üzenetére


V/
Topikgazda

1. Ha adtál hozzá bankkártyát akkor annak kellene lenni az elsődleges fizető eszköznek. Az egyenleg legfeljebb akkor, ha arra kaptál pénzt. Kártya hozzárendelése esetén csak akkor utalj az egyenlegre pénzt, ha valamiért a bankkártya nem használható fizetésre.

2. Úgy van, nem bankszámlák közti utalás az alap.

3. Igen, a PayPal váltja a devizát, de ez lehet személyes tranzakció (amit említesz) és lehet kereskedelmi tranzakció is, amikor van vásárlói védelem.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.