Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40751) #65537792 válasza V/ (#40750) üzenetére


#65537792
törölt tag

Okés. Mar pár nap múlva ránézek megint. :R
Köszi!

(#40752) V/ válasza #65537792 (#40751) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem küldenek értesítőt.

(#40753) Matzel


Matzel
csendes tag

[kép] Még mindig nem sikerűl az adat egyeztetés. Nem kattintható a megoldás gomb pedig eddig működött.

[ Szerkesztve ]

(#40754) V/ válasza Matzel (#40753) üzenetére


V/
Topikgazda

Tedd már meg azt hogy böngésző számítógépen (Firefox)és angol nyelvre állítás, némelyik magyar nyelvű oldal nem jól müxik link ügyileg. Pl. magyar nyelven nem lehet üzleti fióknál végig vinni a regisztrációt.

(#40755) Matzel válasza V/ (#40754) üzenetére


Matzel
csendes tag

Sajnos nincs számítógépem. Eddig működött telefonon. Ha az számít androidon próbáltam Chrome-on, Samsung Browser, Firefox, egyiken sem működik. Asztalinézetben és mobilnézetben sem. Küldtem üzit a paypalnek csatoltam képet talán majd válaszolnak.
Meg próbáltam angol(uk) bejelentkezéssel és ott meg nem is mutatja hogy adatot kellene egyeztetnem. Pedig tegnap küldték az emailt hogy nem fogadták el amit küldtem.

[ Szerkesztve ]

(#40756) Matzel válasza Matzel (#40755) üzenetére


Matzel
csendes tag

Lejárt a szerk idő :R
De ráfrissítettem és már angolul is ugyan ez a helyzet

(#40758) V/ válasza Matzel (#40756) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor kifogytam az ötletekből. De szokott olyan lenni hogy már elfogadták és akkor is látod ezt a kiírást annak ellenére hogy e-mailben is visszaigazolták hogy nincs korlátozva a fiók.

(#40759) mufi


mufi
senior tag

A paypal fiokbol toroltem a GBP egyenleget, az EUR az elsodleges, megis, ha fizetni akarok, hiaba allitom be a kuldesnel/fogadasnal az EUR valutat, a vegen nekem GBP-ben irja ki, hogy mennyit fizetek viszont akinek kuldom ott meg EUR-ban irja. Miert van ez?
A bankkartya a fizeto, nem a paypal balance...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#40760) V/ válasza mufi (#40759) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel nem az egyenlegről megy a pénz ennek a törlésnek semmi köze ehhez a gondhoz, maradhatott volna. Itt most ugye elsődleges fizetőeszköznek a kártyát állítottad be?
A kártya az milyen devizában számol el?
Ha pénzt küldesz akkor azt tudod hogy akkor a vásárláshoz előre beállított banki váltás itt nem használatos, neked kell minden küldésnél beállítanod, mert egyébként a PayPal fogja váltani a devizát.
Összefoglaló, 6. PayPal pénzküldés másnak vásárlás ellenértékeként vagy barátnak, családtagnak pénzküldés leírásban a 4. Még egy kiegészítés a deviza konverzióhoz.

(#40761) Matzel válasza V/ (#40758) üzenetére


Matzel
csendes tag

Notebookon Firefoxal sem megy sajnos. Pedig a paypal is ezt válaszolta az üzenetemre hogy így működik majd

[ Szerkesztve ]

(#40762) V/ válasza Matzel (#40761) üzenetére


V/
Topikgazda

Mondom nem tudom. Ha nem történik semmi ha rányomsz a gombra akkor böngésző biztonsági probléma ha nem használsz VPN-t, reklám blokkolót. Vagy már beküldtél mindent de még nem dolgozták fel vagy eleve hubás ez a dashboard oldal.
Milyen link jönne a gombra kattintva mert lehet hogy rossz a link a színét sötétebb kékre váltja a gomb?
Törölni az összes PayPal sütit, a böngésző gyorsító tárat és újra indítani minimális böngésző védelemmel és minden süti kezeléssel
De nekem teljesen más a menüsor mint neked:

Én ezt a linket használom belépésre. Mert néha van olyan ami valamiért problémás.

[ Szerkesztve ]

(#40763) Matzel válasza V/ (#40762) üzenetére


Matzel
csendes tag

Ezeket próbálva sem működik. A gomb egyszerűen nem kattintható olyan mintha nem lenne link mögötte, csak kék paca :)

(#40764) balinlin válasza Matzel (#40761) üzenetére


balinlin
senior tag

Apám PayPal fiókjában ugyanez a helyzet, nem tudunk mit sem rákattintani

(#40765) scott_free válasza V/ (#40724) üzenetére


scott_free
senior tag

Végül múlt pénteken felhívtak, és elkérték a bankszámlakivonatot, személyigazolványt. Elküldtem, erre pár nap múlva azt írták vissza, hogy akkor próbáljam újra én hozzáadni a bankszámlát a fiókhoz. Ami természetesen nem megint nem ment.
Miért nem tudják ők hozzáadni???

Egy sima bankszámlaszám-cseréről lenne szó, most tartunk már 9 (!) levélváltásnál, semmi eredmény, és persze mind a 9 más személytől jött... :W

[ Szerkesztve ]

(#40766) V/ válasza scott_free (#40765) üzenetére


V/
Topikgazda

Mert még mindig home office és nincs jogosultsága otthonról.Írj egy tizediket, hogy te nem tudod felvinni, mert még mindig blokkolva. Írd le a bankszámlaszámot nem IBAN formában és bank nevét hogy ezt kell beírni, tegyék már meg.

(#40767) Matzel válasza Matzel (#40763) üzenetére


Matzel
csendes tag

Reagáltak a paypaltől:
Thank you for contacting PayPal regarding upload documents for your limitation.
My name is Joice, and it is a pleasure to assist you today.
I understand by the screenshot you sent us you are unable to click the option resolve in your limitation.
I have reviewed your account and it seems that it has been affected by a known technical issue that has already been reported with our engineering team.

Due to the nature of the problem, we are unable to provide you with a specific timeframe for the resolution of this case but we would like to assure you that it will be solved as soon as this is possible.

I sincerely regret the inconvenience the issue has caused, and I would like to assure you that this warning does not affect your ability to fully manage your account.

Ezekszerint tudnak a problémáról. Remélem tényleg javítják és nem töltelék szöveg volt.

(#40768) mufi válasza V/ (#40760) üzenetére


mufi
senior tag

Hali, revolut kartya, nem tudom mi az elsodleges, mikor mit allitok be, de a lenyeg, hogy eddig ilyen nem volt, semmit nem allitottam sem most, sem elobb...
Nem a paypal valtja, azt mar beallitottam...ff-bn kuldom.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#40769) V/ válasza mufi (#40768) üzenetére


V/
Topikgazda

A Revolut kártya az font alapú, azért abban számolja el.
Ha küldöd a pénzt PayPal-al (személyes vagy kereskedelmi tranzakcióval) akkor neked kell a devizaváltás a küldéskor beállítani, amaz ami eltárolható csak vásárlási mód esetén működik.
Meg kell nézned hogy amikor normál vásárlás módban fizetsz a PayPal-al akkor is GBP- a terhelés a Revoluton ha €-ban vásároltál, ha ott € terhelés van, akkor a váltást küldéskor be kell állítani.
Az Összefoglaló 6. PayPal pénzküldés másnak vásárlás ellenértékeként vagy barátnak, családtagnak pénzküldés leírás, 4. Még egy kiegészítés a deviza konverzióhoz. rész

(#40770) mufi válasza V/ (#40769) üzenetére


mufi
senior tag

Valahogy megmokoltam, nem tudom mi tortent de megint jo lett, semmi additional cost nem volt. :R

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#40771) vigyorgó


vigyorgó
tag

Üdvözletem!
Paypal számlámra kedd délelőtt fizettem be Unicredit bank pénztárában.
Már több ízben fizettem be így és két nap alatt mindig rajta volt a pénz.
Most nincs rajta :F végül is még nincs nagy probléma, remélem holnap már rajta lesz,ha nem akkor elkezdek aggódni :U

(#40772) V/ válasza vigyorgó (#40771) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha minden jól volt megadva akkor holnapra tényleg ott kellene lenni, mert más bankból az utalást 24 órán belül jóváírják a PayPal egyenlegen.

(#40773) vigyorgó válasza V/ (#40772) üzenetére


vigyorgó
tag

Szia főnök!
Minden úgy lett megadva mint korábban a sikeres tranzakciók esetében. 48 órán belül (plusz mínusz pár óra) mindig rákerült az összeg a számlámra.
Reméljük a legjobbakat, köszönöm a biztató sorokat :K :C :R .
Holnap még mindenképpen írok ha rákerül a számlámra az összeg ha nem. További kellemes estét!

[ Szerkesztve ]

(#40774) vigyorgó válasza V/ (#40772) üzenetére


vigyorgó
tag

Megérkezett az összeg reggelre :DD
Korai volt ezzel kapcsolatban beírnom sorry :B

(#40775) scott_free válasza V/ (#40766) üzenetére


scott_free
senior tag

A 10. ember is csak annyit írt vissza, hogy ő nem tudja hozzáadni manuálisan és hogy várjak 48 órát, aztán próbáljam újra. Meg hogy próbálkozzam másik bankszámlával.
Csak azt nem írta meg, hogy MIÉRT nem tudja hozzáadni?!
Egy szánalmas kabaré ez, nem support.

(#40776) V/ válasza scott_free (#40775) üzenetére


V/
Topikgazda

Az az operátor aki nem otthonról dolgozik hozzá tudja adni, aki otthonról dolgozik de van hozzá jogosultsága felül tudja bírálni az automata blokkolást. Mindkettőre van igazi példám.

(#40777) scott_free válasza V/ (#40776) üzenetére


scott_free
senior tag

No de hogyan jussak el egy olyan operátorhoz, aki nem otthonról dolgozik?

Valaki írta itt korábban, hogy ezeket a supportosokat megválaszolt darabszámra fizetik és nem arra, hogy ténylegesen meg is oldják a problémát. A 10-ből eddig 2 volt, akinél azt éreztem, hogy legalább segíteni akar. A többi csak bemásolt egy többé-kevésbé odaillő sablonszöveget.

(#40778) viktorhu válasza scott_free (#40777) üzenetére


viktorhu
veterán

De azt is írtam, hogy telefonon azért jobb a helyzet, de ott is a darabszám meg a hívások rövidsége számít. A munkáltatójuk kapja darabszámra a pénzt, amit ők nyilván minél kevesebb operátorral akarnak megoldani, az operátorok fix fizetésen vannak, de láttam olyan coaching jegyzőkönyvet, ami arról szólt, hogy ha továbbra is annyit foglalkozik az emailekkel, akkor a következő lépés a HR lesz.

Most is láttam egy amerikai cég chates supportján, hogy egy agent 10 chatben is benne van, és az a fő SLA, hogy x időn belül lezárják a ticketet. A távozókat nem pótolják.

(#40779) scott_free válasza viktorhu (#40778) üzenetére


scott_free
senior tag

Chates support? Ó, istenem, amikor nem kell egy egész napod várni arra, hogy valaki válaszoljon? A paypalnál ez ismeretlen fogalom. :DDD

(#40780) Pulsar


Pulsar
veterán

Sziasztok,

a paypal fiókomhoz annó beállítottam a kétlépcsős azonosítást, második azonosításnak a google authentikátort. A telefonom tönkre ment, be akarnék lépni a fiokomba, de ugye az új telefonom google authentikátorába nincs felvéve a paypal (se) így nincs kód amit a loginnál beírjak. Mit tudok ilyenkor tenni?
Köszi előre is :)

(#40781) #65537792 válasza Pulsar (#40780) üzenetére


#65537792
törölt tag

Velem is volt ilyen. Készülj egy jó angol telefon beszélgetésre. Ha mázlid van nem egy india származású hölgy fog a telefon végén ülni. :DDD
Néha kicsit nehezen értettem. De próbáltunk mindketten csak tőmondatokban beszélni. :DDD

(#40782) Pulsar válasza #65537792 (#40781) üzenetére


Pulsar
veterán

jajj de jól hangzik :D Köszi
A melóhelyemen is van hogy kedves indiaiakkal kell beszélgetnem, úgyhogy hozzá szoktam hogy nem nagyon értem amit kérdez, de valami lesz azért belőle :D
Köszi az infót :R

(#40783) V/ válasza Pulsar (#40780) üzenetére


V/
Topikgazda

A Google változtatott az új telefonra történő áttelepítésen, ha a Google fiókodban a szinkronizáció működött menni kellene a dolognak, ha második volt akkor az elsővel be kell tudnod lépni a PayPal-ra, leállítod a Google-t és újra aktiválod az egészet.
A payPal telefonos ügyfélszolgálata még nem működik, így onnan nem igazán lesz segítséget, ha nem tudsz visszahívást kérni tőlünk más csatornán.

[ Szerkesztve ]

(#40784) Pulsar válasza V/ (#40783) üzenetére


Pulsar
veterán

Volt szinkronizációm, de mégis kezdeti lépéseket akar tőlem az autentikátor.
a paypal-ban pedig nem elég csak a jelszó, ahogy megadom a jelszót, kéri a biztonsági kódot amit az autentikátor adna. És itt nincs tovább. Nincs egy gomb se, hogy problémám vele. Előrébb van ilyen gomb, de ott csak a jelszót tudom megváltoztatni. Azzal meg nem vagyok ki a vízből :D

(#40785) Oraculus


Oraculus
tag

Sziasztok!
Ebay-ről ha rendeltem/vásároltam valamit és a Checkout-nál, ahol megadtam a fizetési módot (Pay with - select payment option) bejelöltem a PayPal fizetést majd előjött a PayPal bejelentkezési ablak, ahol megadtam a felhasználónevemet és a jelszót, majd pár másodperc követően automatikusan visszaugrott az ebay oldalára és a "confirm and pay" gomb megnyomásával, a kifizetést és a vásárlást sikeresen befejeztem.
Na most az egyik ebay-es vásárlásomnál azután, hogy bejelölöm a PayPal fizetési módot, előjön a PayPal bejelentkezési ablak ahol megadom a nevemet és a jelszót, de pár másodperc múlva ahelyett, hogy automatikusan visszaugrik az ebay oldalára a kifizetés és a vásárlás befejezésére kéri az összes bankkártya adataimat és a cvc kód is.
Ez soha nem fordult elő és nem értem miért kellene megadnom a bankkártya adataimat, amikor a PayPal számlámról szeretnék fizetni. A PayPal számlán természetesen rendelkezésre áll az összeg. Nem szeretném ha mindkét helyről vennék le a pénzt (1x a PayPal számláról es 1x a bnakkártyámról is).
Tapasztalt más is ilyet, meglehet adni a bankkártya adatokat, mind a két helyről fogja leemelni az összeget?
Köszönettel, Ori

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#40786) V/ válasza Pulsar (#40784) üzenetére


V/
Topikgazda

Én úgy értettem amit írtál második azonosítás, mert így is használható hogy az elsődleges kétlépcsős belépési mód a sms és a második a hitelesítő alkalmzás, persze túl biztosításnak tűnik.
Nem tudom hogy nálad miért nem működik a "fiók adat átvitel" mert a hardver függőség lett valahogy átalakítva a Google szerint.

(#40787) V/ válasza Oraculus (#40785) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem PayPal dolog, hanem eBay, el lehet tárolni a fizetési módokat és azzal lehet összefüggésben.
Rossz az elképzelés, nem vesznek le kétszer semmit, de mindig a kártyáról kerül le a pénz, mert gondolom a PayPal-hoz hozzá van rendelve a kártya és nem a drágább deviza árfolyamos PayPal egyenlegről fizetsz.

Nekem az a bajom hogy ezt az eBay annyira automatikusnak tette meg, hogy miután kilőttem a PayPal megjegyzését 2 hét múlva megint eltárolta és PP-re történő belépés nélkül fizetett megint. Természetesen a bankkártyát is el lehet tárolni fizetési módnak
eBay fiók beállítások résznél ez, de csak az eBay.com oldal esetén:

[ Szerkesztve ]

(#40788) Oraculus válasza V/ (#40787) üzenetére


Oraculus
tag

Szia. A kártyám nincs hozzá rendelve a Paypal számlámhoz. A PayPal egyenlegemről szeretnék fizetni.

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#40789) Oraculus válasza Oraculus (#40788) üzenetére


Oraculus
tag

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#40790) V/ válasza Oraculus (#40788) üzenetére


V/
Topikgazda

420 $ esetén a PayPal egyenlegen 137563 Ft kell hogy legyen vagy ennyi a $ egyenlegen. Ha forintban van, akkor mindenképp egyenlegek közti konverzióval csinálj belőle $-t és azt megtéve elsődlegesnek próbálj meg fizetni, ekkor csak 135 500 Ft lesz a 420 $.
Ha nincs ennyi pénz akkor kérheti a kártyát.
Ha nincs kártya hozzáadva akkor közbeszólhat a regisztráció dátumától számolt 1 év pénzforgalmi limitje, ami kb 908 000 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#40791) Oraculus válasza V/ (#40790) üzenetére


Oraculus
tag

Köszönöm szépen.

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#40792) dudzsi


dudzsi
tag

Sziasztok! Asszonynak csináltam egy PayPal számlát. Amihez nem csatoltam számlát és kártyát se. Mert hogy nincsen. Viszont nekem van a számlámhoz csatolva igy küldtem neki pénzt rá. Viszont nem tudok fizetni vel mert mindig kártyát akar hozzácsatoltatni. A Wishen fizetnék vele. már beállítottam a fiokbahogy a PayPal egyenleg legyen az elsödleges. Van valami megoldás erre? Köszi

(#40793) V/ válasza dudzsi (#40792) üzenetére


V/
Topikgazda

Vannak webshop-ok ahol a PayPal fizetési kliens háttér pénzforrásnak bankkártyát igényel, ezeken a helyeken nem lehet csak PayPal egyenlegről fizetni. Viszont ha érzékeli a kártyát azután lehetne egyenlegről menni a pénznek, de nincs értelme, mert akkor a PayPal drágább árfolyamával számolnak, ami mindig több mint a kártyakibocsájtó deviza árfolyama.

(#40794) dudzsi válasza V/ (#40793) üzenetére


dudzsi
tag

Köszi! Akkor ez ugy néz ki hogy nem fog igy müködni. :(

(#40795) nagyonjjo


nagyonjjo
tag

Szép estét!
Ha rendelek tv-t ebayen,és véletlenül megsérülne,van valakinek tapasztalata,hogy ilyen esetekben normális-e az eladó,avagy paypal.Vagy ez a kockázat az enyém,és esetleg nekem kell fociznom futárszolgálattal,hogy mi ez?

(#40796) V/ válasza nagyonjjo (#40795) üzenetére


V/
Topikgazda

Amíg te nem veszed át addig az eladó tulajdona, így ha szállítás közben megsérül az eladó és a szállító problémája.
Ha te ezért nem veszed át a pénzed visszajár.
Ha EU-s üzleti eladótól vásárolsz akkor érvényes a 14 nap meggondoltam magam mégsem kell szabály is, de ekkor neked kell arról gondoskodni hogy épségben visszakapja az eladó és utána szintén megkapod a pénzed.
Gond nem ezzel szokott lenni, hanem azzal hogy nincs külsérelmi nyom a csomagoláson és mégis hibás.
Ezért a kicsomagolásról és az első használatról (bekapcsolás hogy működik) érdemes videót készíteni, mert bármilyen probléma esetén igazolni kell az állításod, kell bizonyíték, videó, kép.
Ha valós a probléma, nem az hogy benézted a hirdetést, akkor természetesen él a vásárlói védelem.

(#40797) nagyonjjo válasza V/ (#40796) üzenetére


nagyonjjo
tag

Köszönöm a tanácsot! :R

(#40798) spe88


spe88
senior tag

Már kértem itt tőletek segítséget, mert egy barátom utal 20 eurót és 6600 Ft-ot kapok csak meg, ami elég árfolyam alatt van.
Erre írtátok, hogy egyrészt át kell állítani, hogy a banki árfolyamot használja a PP, illetve be kell állítani, hogy barátként küldje. Ha utóbbit beállítja, akkor pluszban követel 2 eurót a PP.

Tudja valaki, hogy ez mi lehet? tx

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#40799) V/ válasza spe88 (#40798) üzenetére


V/
Topikgazda

Mennyi a bankod devizavételi árfolyama? Mert ahhoz tudod hasonlítani, a pénzváltók és Revolut nem hasonlítási alap.
Csak kártyás vásárlási fizetés esetén lehet a kártyához banki devizaváltást fixen hozzárendelni. Ha küldöd a pénzt akkor kézileg kell az adott tranzakcióhoz a kártyánál ezt beállítani.
Az egyenlegről történő pénz elmenetel vagy az egyenlegre jövő pénz esetén a PayPal árfolyama az ami használatban van. Köze nincs a bankodhoz, így ezért nem állítható. Most a PayPal 6809 Ft-ot ad 20 €-ért.
Ha személyes tranzakcióként küldi EU-s fiókról magyarországi fiókra az €-t az ingyenes még mindig. Semmiféle 2 €-ról nincs szó.

Ehhez az kell hogy legyen €-os egyenleged és akkor €-ban marad a pénz és majd akkor váltja forintra ha ki akarod küldeni a bankszámládra

[ Szerkesztve ]

(#40800) Spiritsystem


Spiritsystem
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni, ugyanis nem tudok belépni a PayPal számlámra. Beírom az e-mail címem, meg a jelszavam és azt kapom válaszul, hogy ,,vissza kell állítania jelszavát". Amivel csak az a gond, hogy az ellenőrző kérdések válaszait kéri, amit én már rég elfelejtettem. Mi ilyenkor a teendő?
Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.