Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39701) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Sziasztok.
A gépem bizonyos időnként kék halállal újra indul. Már kb 1 hete ezt nem csinálta,örültem is,hogy talán meg van a probléma,de aztán ma újra jelentkezett a hiba. Ki másoltam a minidump-ból a képet,ránéznétek kérlek,hogy ti mit olvastok ki ebből? Köszönöm szépen!
[kép]

(#39702) Walter_White válasza Viiktor1989 (#39701) üzenetére


Walter_White
senior tag

Kékhalál az esetek 85%-ban a Memóriával kapcsolatos. (Persze Tuningot most leszámítva) - 10% Driver - 5% egyéb más.
Én először egyesével próbálnám Memtestel a modulokat legalább 3 órán át fusson 1 modul. - utána jöhet a másik szintúgy 3 órán át.

(#39703) #96851200 válasza Walter_White (#39702) üzenetére


#96851200
törölt tag

Videodriver is sűrűn okoz kékhalált.

(#39704) Viiktor1989 válasza Walter_White (#39702) üzenetére


Viiktor1989
tag

Még annyit tennék hozzá,hogy 80%-ban miután kilépek egy játékból,rögtön utána be is adja a kék halált.

(#39705) Sys85


Sys85
veterán

Sziasztok.

Olyan gondom lenne,hogy pár óra alatt lehalt a gépem.
Elkezdett lassulni,akadozni,aztán sorban dobálta a kékhalálos üzeneteket:

-IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
-SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED
-PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Ez a 3 így egymás után sorban jött és mostmár be sem kapcsol a gép.
Felpörög,leáll,felpörög,leáll...
5-6 ilyen után elindul,de se kép se hang és olyan 1 perc után elkezd süvíteni a procihűtő.
A biost se tudom behozni,csökkentett üzemmódot meg pláne.
Kivettem az elemet az alaplapból,kihúztam,újra összeraktam,most annyit csinál hogy se kép,se hang csak pörög a gép és pittyeg 3x-4x,kis szünet,aztán megint 3-4 pittyenés és így tovább.
Ramot próbáltam másik gépből,de semmi.
Procit próbáltam másikkal,de ez is semmi.
HDD-t is próbáltam másikat,ez is zsákutca.

Táp gond lehet,vagy az alaplapom pusztult el? :F
Ha tápot kell cserélnem az a kisebbik gond,találtam pár gyári tápot a neten.
Az alaplap lenne cinkesebb,mert a tápcsatija nem a szabvány 20+4 pines,ha alaplapot kell cserélnem,akkor tápot is...

Maga a gép egy HP Compaq Elite 8300 Microtower
-i5 3470 (próba proci i3 3250)
-Kingston 4GB DDR3 1600MHz CL11 (próba ram CSX 4GB 1600MHz DDR3 CL11)
-HDD Hitachi 320GB SATA 2 (próba HDD WD C.B. 1TB)
-HP Carver rev. A alaplap
-Gyári HP PC9057 320W táp
-SSD Sandisk Z400s 256GB

Köszi előre is a segítséget! :R

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#39706) #96851200 válasza Sys85 (#39705) üzenetére


#96851200
törölt tag

Milyen (gyártó) BIOS van rajta?

(#39707) Sys85 válasza #96851200 (#39706) üzenetére


Sys85
veterán

Na ezt most meg nem mondom neked.
Nagyon rég kellett a biosba belépnem,nem emlékszem rá.
Ugye most meg nem is tudok belépni mert se kép,se hang.
Csatolok képet az alaplapról,hátha a gyári számokból valami kideríthető.
Az tuti hogy gyári bios van rajta,az amivel a gyárból kijött,frissítve sose volt.
A gép típusa pontosan: QV993AV

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#39708) #96851200 válasza Sys85 (#39707) üzenetére


#96851200
törölt tag

A gyártóját kellene tudni. Én nem találtam sehol. Meg tudod mondani pontosan a sípszók számát?

Pl. 1 hosszú 2 rövid 1 hosszú, 3 rövid, stb.

(#39709) Sys85 válasza #96851200 (#39708) üzenetére


Sys85
veterán

5 rövid sípolás,kis szünet,5 rövid sípolás,kis szünet.
Ez ismétlődik. Kis videó: [link]
Valamikor nem sipol,felpörög minden,de ugye hang/kép semmi,majd cirka fél perc után elkezd iszonyatosan felpörögni a procihűtő,maxra felmegy.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#39710) #96851200 válasza Sys85 (#39709) üzenetére


#96851200
törölt tag

AMI BIOS esetében 5 rövid hangjelzés: Hiba a központi processzorban.

(#39711) Sys85 válasza #96851200 (#39710) üzenetére


Sys85
veterán

Akkor az alaplapom adhatta fel?
Csak mert egy másik gépben működő procival is ezt csinálja.
Az én procim is jó a másik gépben.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#39712) #96851200 válasza Sys85 (#39711) üzenetére


#96851200
törölt tag

Nagy valószínűséggel igen. Esetleg egy másik táppal megpróbálhatnád hátha.

(#39713) Sys85 válasza #96851200 (#39712) üzenetére


Sys85
veterán

Na igen,ez az amit nem tudok megoldani,mert nem 20pines az alaplapi csati...
Ilyen HP tápot nem találok a szomszédban.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#39714) #96851200 válasza Sys85 (#39713) üzenetére


#96851200
törölt tag

Hmm. Feszültségmérővel meg kellene nézni, hogy leadja-e rendesen amit kell.

(#39715) MrDerekas válasza Stokiii (#39698) üzenetére


MrDerekas
addikt

Lehet bios beállítás miatt, vagy valamelyik periféria miatt is. Úgy fest, hogy a bios checking a hibánál újraindul a következő hibáig, és egész addig indulgat újra, míg át nem ugorja az összes hibát. Megpróbálnám lekötni a régi dvd meghajtót és egér, billentyű, valamint minden periféria nélkül indítani. Ha úgy rendben elindul, akkor lehet egyesével visszacsatlakoztatni a kütyüket és ahol hibázik, az lesz a hunyó.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#39716) Sys85 válasza #96851200 (#39714) üzenetére


Sys85
veterán

Nem vagyok egy nagy műszerész szaki,de amit látok multiméterrel:

CPUPWR:12,2V
PWR: 12,1V
PWRCMD:első kábelen 2,8V,másodikon 1,3V,harmadikon 0,negyediken 3,3V (az előző képen ballról jobbra haladva)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#39717) radir01


radir01
tag

Segítséget szeretnék kérni!

A mai nap folyamán megjött az új Ryzen procim alaplappal Ramokkal! 2x8GB
A helyzet az hogy az egyik 8gbos modullal hibátlanul indul a már frissen telepített gép akármelyik memória slotba is próbálom tökéletes.
Viszont a párjával semmi se történik, a gép ventik felpörögnek majd van hogy 3mp és leáll restartol a gép de ha nem áll le akkor sincs se kép se hang.

Az alaplapon lévő DRAM hibajelző led pirosan világít folyamatosan!!!!

Ryzen 5 2600
Msi 450 gaming plus lap
patriot viper 4 16gb (2x8gb) ddr4 3000mhz pv416g300c6k

Tényleg lehetséges hogy a Memória KIT egyik modulja gyárilag hibásan került ki a gyártósorrol? :W :W

Köszönöm az ötleteket, tanácsokat előre is! :)

(#39718) #96851200 válasza Sys85 (#39716) üzenetére


#96851200
törölt tag

Elég furcsa számok. Na de erre később visszatérünk! Ki tudod próbálni másik memóriával?

(#39719) Sys85 válasza #96851200 (#39718) üzenetére


Sys85
veterán

Minden ki lett próbálva amihez tudtam másik alkatrészt szerezni.
Ram,proci,hdd,ssd,ezek lettek másik alkatrésszel kipróbálva és a gépben lévők is másik gépben ki lettek próbálva.
Innen tudom,hogy ezek jók.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#39720) #96851200 válasza Sys85 (#39719) üzenetére


#96851200
törölt tag

Az alaplap lesz a ludas.

(#39721) Stokiii válasza MrDerekas (#39715) üzenetére


Stokiii
csendes tag

Kihúztam minden perifériát, sajnos nem segített a problémán.
#repoz tanácsára visszaállítottam BIOS-ban is minden alapértelmezettre, ugyanúgy leáll.
Néha (nem mindig) bekapcsoláskor hármat sípol a gép, ha ez információ még.
Másik táppal nem próbálkoztam egyelőre (mivel nincs másik), de ha van még bármi ötletetek, jöhet.
Köszönöm!

(#39722) MrDerekas válasza Stokiii (#39721) üzenetére


MrDerekas
addikt

memtest86 futtatása javasolt mindenképp. Ha nem remeg a kezed és és van rutin, akkor lehet egy teljes szétszerelés és összerakás is segíthet. Az összes tápcsatlakozót azért ellenőrizd, hogy szilárdan ülnek-e a helyükön, mielőtt bármi egyébbe kezdenél. Elég sziszifuszi az ilyen nem klasszikus hiba okának a megtalálása.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#39723) roka.32


roka.32
csendes tag

Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni.

Egy windows 7 asztali gép produkál olyan gondokat, hogy nem tud elindulni 10 ből 9x aztán ha egyszer elindul akkor onnantól kezdve újra lehet indítani és működik rendesen míg hosszabb időre ki nem lesz kapcsolva(éjszakára).
Ezt úgy kell elképzelni hogyfelvillan az az ablak ami a bios beállításaira hívja fel a figyelmet, aztán a windows logot, majd még a windows hang is megszólal, de fekete kép órákig. Amikor ezt csinálja ezek a folyamatok mind pár másopercre villannak csak fel, sokkal kevesebb ideig mint amikor rendesen elindul.
Helyreállítási lemezképről, már próbáltam javítani az indulást gátló hibákat, és parancssorból a bootfix-et meg hasonló dolgokat is próbáltam.
Olvastam valahol, hogy lehet, hogy a BIOS akkumulátora nem jó, de ilyenkor amikor nem indul el, akkor nem lehet belépni a BIOS beállításaiba, hogy megnézzem az időt amit tárol. (ilyenkor is csak elsötétül,ha már egyszer bekapcsolt akkor be lehet lépni).
Van valamilyen ötletetek, mi lehet a hiba? táp, vagy esetleg a BIOS akksija mégiscsak? Nem hiszem, hogy szoftveres gond lenne, mert arról az oldalról, már sokmindent kipróbáltam

Előre is köszönöm a válaszokat! Elnézést a szakmaiatlan megfogalmazásomért..

(#39724) prabhu válasza roka.32 (#39723) üzenetére


prabhu
senior tag

Alkatrészek típusa esetleg nem lenne rossz. Asztali gépnél elem van az alaplapon, aksi laptopban van.
Tápcsere/elemcsere első körben.

(#39725) #96851200 válasza roka.32 (#39723) üzenetére


#96851200
törölt tag

Nem jelez a speaker?

(#39726) MrDerekas válasza roka.32 (#39723) üzenetére


MrDerekas
addikt

Elemcsere a lapon nem árt. Ha betöltött a rendszer, akkor egy Furmark futtatás jó lenne, hogy lássuk dob-e hibát.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#39727) roka.32 válasza #96851200 (#39725) üzenetére


roka.32
csendes tag

Amikor nem tölt be, akkor nincsen az a csipogás az alaplapról, aminek kéne lennie induláskor. Viszont a Windows üdvözlő hang van később és onnantól fekete képernyő.
Asus alaplap, és intel pentium dual core van benne, a többit sajnos nem tudom még, de utána nézek.

Újabb fejlemény: A billentyűzeten lévő gombbal alvó állapotba megy a gép majd, akkor ha visszahozom, megjelenik a felhasználói fiók választó ismát csak egy tized másodpercre, és elsötétül.

[ Szerkesztve ]

(#39728) roka.32


roka.32
csendes tag

Sőt ha nagyon gyorsan nyomok ilyenkor egy entert meg is jelenik az asztal, és újból elsötétül. Szóval úgy tűnik a Windows betöltött, akkor itt valami a videókártyával nem stimmel.

(#39729) MrDerekas válasza roka.32 (#39728) üzenetére


MrDerekas
addikt

Vagy megsérült a felhasználói fiók.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#39730) #96851200 válasza roka.32 (#39728) üzenetére


#96851200
törölt tag

Miért nem telepíted újra a fájlok megtartásával?

(#39731) gabbenka


gabbenka
csendes tag

Üdv!

Nemrég került a gépembe egy új Asus Xonar DGX Pcie hangkártya(előtte nemvolt csak alaplapi), és azóta a gép nem kapcsol ki, hanem leállás után pár másodperc mulva újra bekapcsol, mintha újraindítottam volna. Keresgéltem neten, de egyik megoldás sem vezetett sehová /windows 7 kompatibilitási módban telepítettem, teljes rendszer újratelepítés stb.../ :F

Konfig a következő:
Alaplap neve ASRock H87 Performance (
RAM: Corsair Vengeance Pro 2x4 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM
CPU típusa DualCore Intel Core i3-4130, 3400 MHz
Videokártya GeForce GTX 970 (4 GB)
HDD:WDC WD10EZEX-00BN5A0 (1 TB, 7200 RPM, SATA-III)
Samsung SSD 850 EVO 120GB (120 GB, SATA-III)

Előre is köszönöm!

(#39732) MrDerekas válasza gabbenka (#39731) üzenetére


MrDerekas
addikt

Energiagazdálkodásnál tiltsd le, hogy a pci eszközök ébreszthetik a gépet.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#39733) rfffffffffff


rfffffffffff
újonc

Üdv!
Röviden: Ma játszottam és egyszer csak kikapcsolt a gép, majd nem indult be. Bekapcsoló gombra néha egy pillanatnyi led világítás volt a reakciója a gépnek, de ennyi. Kihúztam a videókártyámból a táp csatlakozóját és most megy a gép.

Hosszan:
Van egy XFX RX-580P8DBD6 RX 580 8GB GDDR5 GTS Black PCIE -am,Ehhez BE QUIET! Pure Power 10 500W CM táp. Procim I7 8700, ram 16gb.
Éppen játszottam egy olyan játékkal, aminek 4gb-s videókártya van ajánlottban, i5-ös processzor, 8gb ram-al.
Ennek ellenére az átvezető videók akadoztak. Ezt még úgy ignoráltam, bár furcsálltam, hogy 8gb-s videókártyával ilyen megtörténik.
Ma épp játszottam, high grafikán. Simán mennie kellene a 60fps-nek a konfigommal, de nem ment.
Egyszer csak nagy kalandok közepette a semmiből leállt az egész gép. Sehogy sem bírtam elindítani. Ekkor jött az ötlet, hogy kihúzom a videókártyát a tápból. Most így használom a gépet, sima integrált VGA bemenettel fél órája. Egyelőre semmi hiba.
A gépem különben, ha 1-másfél hónapja megvan kb. Ipon-ról rendeltem az alkatrészeket.
Most a videókártya csak az alaplapba van berakva, a tápból ki van húzva, a piros led világít rajta, de ennyi.

Szerintetek mi a probléma? Mivel lehet baj? Lehet valahogy resetelni a videókártyát, vagy egyáltalán azzal van probléma? Bármi ötlet?
Ha bármi részlet szükséges, hogy előrébb jussunk, nyugodtan kérdezzetek, egyelőre ennyit tudtam összeszedni.
Előre is köszi.

(#39734) MrDerekas válasza rfffffffffff (#39733) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az olvasottak alapján a videokártyát próbáld ki egy másik gépben. Ez legyen a legelső. Ha ott működne véletlenül, akkor jöhet egy cseretápos próba a te gépedben. Ha a másik gépben sem megy a te vidkarid, akkor mehet gariba.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#39735) rfffffffffff válasza MrDerekas (#39734) üzenetére


rfffffffffff
újonc

nincs másik gép sajnos

(#39736) MrDerekas válasza rfffffffffff (#39735) üzenetére


MrDerekas
addikt

Így pedig nincs élő ember, aki megmondaná, hogy pontosan mi a baja a gépednek. Ha vga nélkül megy rendesen, akkor 70% vga, és 30% psu hiba valószínűsíthető :U

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#39737) #96851200 válasza MrDerekas (#39736) üzenetére


#96851200
törölt tag

Multiméterrel nézze meg, hogy a táp leadja-e amit kell.

(#39738) MrDerekas válasza #96851200 (#39737) üzenetére


MrDerekas
addikt

Feszt még igen, de teljesítményt? Kövezz meg, de ha táp nélkül benne hagyja a pcie eszközt, nem hiszem, hogy van multimétere (Előítélet, röstellem is, csak próbálok gyakorlatias lenni) De igazad van, érdemes lenne rámérni :K

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#39739) rfffffffffff válasza MrDerekas (#39738) üzenetére


rfffffffffff
újonc

Most kiszedtem a videókártyát teljesen.
Már a kihúzása nem volt elég, az alaplapból is kiszedtem, mert csak így indul el a gép. Ha bennehagyom, akkor ha bedugom a tápba, már onnantól akkor se indul el, ha kihúzom. Csak, ha teljesen eltávolítom mindenhonnan... Most megy a gépem, szegény videókártya meg addig a dobozban pihen, míg kiderül a sorsa.
Nade... egy meghibásodott videókártya képes ennyire semlegesíteni az egész számítógépet? van ilyen?

(#39740) MrDerekas válasza rfffffffffff (#39739) üzenetére


MrDerekas
addikt

Persze. Szerencsére van önvédelem a lapokban, tápokban (legalábbis a minőségibbekben) és lekapcsol, ha zárlatos valamely komponens. Gondolom ez történt nálad is. Csak sajna ebből nem tudjuk még, hogy hol is a zárlat, mert a táp vga ágán, a vga-ban, vagy a pcie slot/vezérlő-ben is lehet. Mondjuk én a vga-ra tippelek erősen, de távolról ez csak tipp sajna. Ha nincs lehetőséged cserealkatrészre, akkor kénytelen leszel gariztatni a kártyát. Csak mellékeld mellé a hibaleírást is ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#39741) Heroes fan


Heroes fan
őstag

I7 6700 proci 4 mag 8 szálas. Asus rog strix 1050TI videókártya, chiftec smart 500W-os táp, 2 tera toshiba vinyó, 240 giga kingstone ssd, 16 giga 2400-as ddr4 ram, SAMSUNG C27FG73FQU monitor MSI B250M GAMING PRO Alaplap Deepcool Tesseract gépház.

A baj akkor kezdődött el mikor rádugtuk a monitorra a 1050TI-t, azt csinálja, hogy minden játék meghalt, egy kettő működik, de úgy 90%-ka egyszerűen nem megy. Akár kis gépigényű akár nem nem érdekli. 1-fps-re bezuhannak. Legtöbbje a menüig se jutok el, vagy ha igen kidob azonnal. Automobilistánál pályabetöltésnél azonnal kidob.
Dead rising 4-el felvételkor kifagy az egész.
Múlthéten volt itt egy villanyszerelő ránézett a gépre, és azt mondta, hogy vidikari a szar. Mindent megcsináltam a gépen amit csak lehetett.

(#39742) rfffffffffff válasza MrDerekas (#39740) üzenetére


rfffffffffff
újonc

Lehet olyan, hogy alapból butább volt a kártya, aztán rásegített a hosszabb játszás?
High grafikán játszottam valamit, aminek elvileg fele ekkora videókártya is elég lenne, aztán úgy voltam vele, "höh mi baj lehet". Még csak túl sem melegedett, hanem hirtelen, sok objektum közepette valszeg fogta magát és lekapcsolt az egész gép. Most persze ki van szedve, azóta semmi baja a gépnek magának. Sajnálom azért nagyon. Most nézem és hihetetlen, 86-ért vettem ezt a kártyát 1 hónapja, most meg 126 ipon-on... na most akkor...

(#39743) MrDerekas válasza Heroes fan (#39741) üzenetére


MrDerekas
addikt

Futtass egy Furmark-ot. (GPU stressz test) Annak sikere vagy sikertelensége ismeretében tudunk tovább lépni. Kékhalál, random újraindulás nem volt?

(#39742) rfffffffffff Lehet. De ne is görcsölj rajta, hogy mi volt. Az, hogyha felhúzod a grafikát egy játékban, az minden csak nem oc. Egy hónapja vetted, azaz garis. Mehet vissza az iponnak.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#39744) Croft-21


Croft-21
őstag

Üdv,
Van egy Ati Radeon HD 4890 VGA kártyám, nem mai darab.
Egy ideje a gép bekapcsolàskor hangosan felpörög a proci vagy a VGA és az alaplap 3-at sípol, egy hosszú és két rövid sipolàs. Rá kerestem a neten ez mi lehet és elvileg a videókàrtya miatt van és olyankor csinálja ezt, ha mondjuk elmozdul a heyéről. Kivettem a VGA-t a foglalatból, vissza raktam a helyére, lecsavaroztam. Majd pár napig semmi baja nem volt. Most újból ez a hiba jelenség van bekapcsolàskor. Mitől lehet ez? Elmozdulni nem is tud a foglalatból, hiszen le van csavarozva. Amúgy se nyúl hozzá a kutya se. :F

(#39745) MrDerekas válasza Croft-21 (#39744) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ahogy írtad, nem mai darab. De hogy most a vga vagy az alaplap vezérlő vagy a slot miatt dob-e hibát, ki tudja. Ha nem tudod másik gépben tesztelgetni 2-3 napig a videokártyádat, vagy a te lapodban egy másik karit, nem is fogunk rájönni. Vagy akár a táp is lehet a hunyó. Mondjuk az illeszkedési hibát a környezeti és/vagy maga a gép hőmérséklet-változása is okozhatja. (Ritka mint a fehér varjú az ilyen, de nem példa nélküli.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#39746) batman. válasza Heroes fan (#39741) üzenetére


batman.
senior tag

A baj akkor kezdődött el mikor .... Előtte rendben volt, mi változott? Monitort, vagy vagy VGA-t cseréltél? :F IGP-vel próbáltad? Azzal is ugyanez a hibajelenség?

(#39742) rfffffffffff Szia! Osztom MrDerekas :K véleményét, add le gariba a VGA-t.

(#39744) Croft-21 Szia! MrDerekas teszt javaslata a nyerő. :K A sloton a rögzítő műanyag bekattan a helyére?

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39747) Croft-21 válasza MrDerekas (#39745) üzenetére


Croft-21
őstag

Másik gépben nem tudom tesztelni, igazából el akarom adni a gépemet. Csak így ebben az állapotban necces, hogy ilyet produkál.

(#39748) MrDerekas válasza Croft-21 (#39747) üzenetére


MrDerekas
addikt

Esetleg kapd ki azt a kártyát és fújkáld ki alaposan a slotot. Erős fényű lámpával belevilágítve nézd meg, nincs-e legyűrt vagy sérült érintkező a slotban.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#39749) rfffffffffff


rfffffffffff
újonc

Köszönöm a válaszokat. Remélem külön visszaveszik és kapok helyette cserébe valamit :)
(Különben azóta is működik a gépem a kártya nélkül, szóval minden bizonnyal az ment tönkre)

[ Szerkesztve ]

(#39750) Heroes fan válasza MrDerekas (#39743) üzenetére


Heroes fan
őstag

Semmi kékhalál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.