Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40701) abridabri


abridabri
veterán

A napokban 2x is elofordult egy furcsa hiba.
Mindket alkalommal Battlefield V kozben ,egyszercsak elhallgat a fejhallgato(usbs) es elmegy a kep a monitorn. Viszont a num lockot meg ha nyomogatom akkor vilagit a billentyuzeten, tehat nem lehet lefagyva a gep. Ujrainditas megoldja.
Mi ment tonkre vajon? VGA nem hiszem ,akkor ugyanugy lenne hang attol ,hogy a kep elmegy.

(#40702) Baky1987


Baky1987
tag

Sziasztok!

Egy ideje tapasztalok egy jelenséget a számítógépemmel kapcsolatban, amire mondhatni hónapok óta nem tudok rájönni, mi lehet a baja, ha egyáltalán van e baja. Megpróbálom röviden: ha be van kapcsolva a gép tök random megpittyen a gép, egyszer röviden. Van, hogy egy nap többször (egymást követő napokon szintén), és olyan is van, hogy 1 hétig csendben van. Már minden létező ötletemből kifogytam, teszteltem a ramokat, átnéztem a hűtéseket, hőmérsékleteket, vga, hdd-ket, mindenféle tesztet futtattam de semmi... Tegnap elkeserédesenbe kihúztam mindent a gépemből, mondom kitakarítom átnézem a kábeleket hátha... Ami érdekes, hogy semmi kábel (áram se) nem volt a gépben ott feküdt a földön a ház és megpittyent. 2x is, a kihuzást követő negyed órát követően (lehet volt még benne vmi áram?!).

Bármi ötletet szívesen vennék, igazából nem tudom, hogy ez mekkora gond lehet, mert már jóideje ez van, de jónak tuti nem jó :)

Köszönöm szépen előre,
Gergő

(#40703) batman. válasza Baky1987 (#40702) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Alaplap típusa? A táp típusa és életkora? A „pittyegés” több dologtól is előfordulhat. Véleményem szerint vagy a procihűtő (néha küld egy fals jelet a lapnak), vagy a táp az okozója.

(#40701) abridabri "Ennyiből" csak tippelni lehet. Tippem az ssd vezérlőelektronikája kezd el kipurcanni. (ha van benne ssd)

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40704) Baky1987 válasza batman. (#40703) üzenetére


Baky1987
tag

Szia!

ASRock AB350M Pro4
FSP 500W HEXA+ 500 /PPA5004901/

kb 1,5 éves mindkettő, komplett gépet vettem 1,5 éve.

A tápot nem lehet külön tesztelni, csak ha az egészet kicserélem ugye?

Köszönöm szépen,
Gergő

(#40705) batman. válasza Baky1987 (#40704) üzenetére


batman.
senior tag

Így más a leányzó fekvése.
Hiába, az ember megpróbálja elképzelni mi érthető gép alatt, nálad én ezt egy sokat futott 5-6 éves intel konfigra saccoltam... :DDD
Havertől kell kölcsönkérni tápot, és azzal tesztelni, -ezt azért megtenném.
Annyit változott a véleményem, hogy a ryzennek van valami nyűgje.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40706) Baky1987 válasza batman. (#40705) üzenetére


Baky1987
tag

Renben, köszönöm szépen megpróbálok a táp irányba elmenni, hátha... Most az AIDA64 be néztem meg az ott mért értékeket (táp - feszültség), elvileg megfelelőek... kerítek egy tápot és megnézem azzal mi történik. Ezzel csak az a baj, hogy volt , hogy hetekig meg se szólalt (tehát tök random a pittyegés), szóval 1-2 nap "jó" működés után még semmi se mondható biztosra :)

Köszönöm szépen mégegyszer!
Gergő

(#40707) abridabri válasza batman. (#40703) üzenetére


abridabri
veterán

hm koszi a tippet, de nem hiszm ,hogy az SSD , akkor mas jatekban /win alatt is elofordulna ,nem csak BF V -nel.

(#40708) batman. válasza abridabri (#40707) üzenetére


batman.
senior tag

sajnos Nostradamus kolléga momentán nem ér rá, lehet később benéz...

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40709) Vakegérke válasza batman. (#40708) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jót nevettem, találó a véleményed. :C

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40710) palfitom válasza Baky1987 (#40704) üzenetére


palfitom
félisten

Az ASRock AB350M Pro4 lapoknak (csak az mATX verzióknak) volt egy hibás szériája, melyek több gondot is produkáltak (random újraindulás, stb.). Egy kis utánaolvasás (vagy a megfelelő fórumban feltett kérdés) után nem vetted volna meg...
Ha garis még az alaplap, akkor próbáld meg gariztatni, elképzelhető, hogy ez okozza a problémádat!

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#40711) GuineaPigMan


GuineaPigMan
tag

Sziasztok!
Nemrég újítottam a gépemet, új proci (Ryzen 5 2600), új alaplap (Msi B450M Gaming Plus) és két darab 8 GB-os G. Skill Ram 3000Mhz. A probléma pedig, hogy néha mikor bekapcsolom, nagyon erősen zöld a kijelző. Látni az képet, csak minden zöld színű. Múltkor meg teljesen zöld volt a kijelző, és semmit nem tudtam használni. Mitől lehet ez? Nekem videokártya problémának tűnik. Legtöbbször pár perc és rendbe jönnek a színek.

Samsung Galaxy A72, MSI Modern 15, Series S, Galaxy Tab S2, Galaxy Watch 5, Galaxy Buds 2

(#40712) batman. válasza GuineaPigMan (#40711) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Kábel, csatlakozó probléma is lehet, de a táp és a VGA kártya is szóba jöhet. Ezekről mit tudni?

(#40709) Vakegérke :R

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40713) GuineaPigMan válasza batman. (#40712) üzenetére


GuineaPigMan
tag

A VGA pár hónapos, az előző gépben semmi problémát nem produkált, viszont jut eszembe, most amikor, még az egeret sem tudtam mozgatni, és újraindítottam a gépet, jobb oldalt értesített a Radeon program, hogy helyreállt egy system failure után. Vagyis esélyes a VGA-nál van valami, bár nem hiszem, hogy elromlott volna. Táp nem a legjobb minőség, de eddig annak sem volt semmi baja, egy 600W-os Kolink.

Samsung Galaxy A72, MSI Modern 15, Series S, Galaxy Tab S2, Galaxy Watch 5, Galaxy Buds 2

(#40714) batman. válasza GuineaPigMan (#40713) üzenetére


batman.
senior tag

:DD :)) :DD Azon kívül, hogy pár hónapos, rejtett információként kiderült, hogy egy Radeonról van szó. Ha nem sérti senki érdekét, az meglehetne tudni, van rajta külön tápcsatlakozó? ;) Ha van, akkor mennyi + W kell neki? Tápos topicban megmondják (a típus ismeretében) milyen belső van a kolinkban, de nem hiszem, hogy sokat kéne tőle várni.
Igen a problémák mindig úgy kezdődnek: tegnap még ment... eddig jó volt... most se mindig csinálja... :DDD :R

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40715) GuineaPigMan válasza batman. (#40714) üzenetére


GuineaPigMan
tag

Sapphire Radeon Rx 580. Hivatalos oldalukon azt írják <225 Watt, PCX oldalon pedig 185 Watt van írva a modellhez, és igen külön tápcsatlakozója van.

Samsung Galaxy A72, MSI Modern 15, Series S, Galaxy Tab S2, Galaxy Watch 5, Galaxy Buds 2

(#40716) batman. válasza GuineaPigMan (#40715) üzenetére


batman.
senior tag

Én kölcsönkérnék egy tápot próbára, esélyes, hogy az a gondod forrása. + A táp pontos típusa ismeretében, itt, vagy valamelyik tápos topicban érdeklődj, megvannak benne a megfelelő védelmek? Nehogy az utolsókat a VGA-ba rugja.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40717) zone


zone
őstag

Vettem egy használt gépet, Dell Precision T5500 + Radeon B403. Már egy pár hétvégét rááldoztam, de nem tudok rájönni mi a baja. A probléma, hogy bekapcsolás után a bios alatt nem ad képet. Csináltam egy Windows2Go pendrive-ot, betöltés és Windows alatt ugyanúgy nincs kép. TeamViewerrel rá tudtam kapcsolódni és telepítettem drivereket, biost is frissítettem. Az eladó küldött egy dp-vga adaptert, az sem segített.
A videokártya biztosan működik, Live Ubuntu és más Linux alatt már a rendszer betöltése alatt is van kép (persze bios alatt így sincs).

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#40718) Dyde


Dyde
aktív tag

Sziasztok. Vettem egy új gépet amit összeraktam és gondba ütköztem. MSI B450 Tomahawk (bios frissítve), , Ryzen 5 3600, és 2x8 GB Patriot Viper 3400 cl16. Viszont a gép csak 1700 mhz-ként ismeri fel, hiába állítom be biosban hogy 3400. Ez a kombó így kuka vagy lehet valami megoldás? A gép aida64 strestest illetve játéknál (tehát terhelés alatt) egyből crashel.

(#40719) palfitom válasza Dyde (#40718) üzenetére


palfitom
félisten

A kiírt adatot szorozni kell kettővel, tehát nincs gond, 3400-on futnak a ramjaid! :)

Szerk.:
"egyből crashel." - tehát összeomlik? Nem stabil?
Akkor vegyél vissza a ramok órajeléből (pl. 3200), vagy adjál neki több feszültséget (akár 1,38V) vagy lazíts az időzítéseken.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#40720) Dyde válasza palfitom (#40719) üzenetére


Dyde
aktív tag

Az jó is meg nem is :D mert akkor továbbra sem tudom mi lehet a baj. Aida stressz teszt indítás után kb 8 mp és lehal. Hardware failure... Ugyanúgy játéknál fagyás és kék halál.. Akkor ötlet?

(#40721) batman. válasza Dyde (#40718) üzenetére


batman.
senior tag

Ahogy palfitom fórumtárs mondja, a ramok 3400 -on futnak. :K

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40722) Dyde


Dyde
aktív tag

(#40723) palfitom válasza Dyde (#40720) üzenetére


palfitom
félisten

"Akkor vegyél vissza a ramok órajeléből (pl. 3200), vagy adjál neki több feszültséget (akár 1,38V) vagy lazíts az időzítéseken."
Én először a 3200 MHz-et próbálnám meg.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#40724) Dyde válasza palfitom (#40723) üzenetére


Dyde
aktív tag

Próbálom... Ilyenkor hogy tudnám debugolni a problémát? Lehet hogy táppal van baj, vagy alaplap? Nem nagyon van visszajelzés

(#40725) Dyde


Dyde
aktív tag

Közben CPUZ-vel stresz teszt végigment, FurMark GPU benchmark végigment, viszont játékok alatt mindig kifagy

(#40726) Dyde válasza palfitom (#40723) üzenetére


Dyde
aktív tag

Úgy néz ki így hogy visszavettem 3200-ra most stabilnak tűnik. Ezer hála a tippért, már vagy fél napja szórakozok... Szétszedtem újra összeraktam az egész gépet, bios, másik videókártya stb.. :R

[ Szerkesztve ]

(#40727) palfitom válasza Dyde (#40726) üzenetére


palfitom
félisten

Nagyon örülök! Szívesen.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#40728) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Ma többször is fagyott a gépem, amit úgy kell érteni, hogy szinte használhatatlanul belassul, és a Windows 10 órája is megáll.
A chrome-ot kilövöm és akkor helyreáll.
4-5 oldal van nyitva, semmi speciális ami eddig nem ment.
Mi lehet a gond?

(#40729) batman. válasza margithid (#40728) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Rég láttalak "hálistennek"- vicc volt, nem ér megsértődni! :))
Milyen proci van a gépben, malwarebytes mikor futott utoljára?
Próbáltad firefoxal, illetve böngésző indítás előtt ha elindítod a feladatkezelőt, mi fogy el?

(#40717) zone Ez max. kompatibilitási probléma. Ha Dp-os monitoron sem lehet belépni a biosba akkor tényleg gond. Nem próbáltad analóg kimenetes VGA kártyával?

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40730) zone válasza batman. (#40729) üzenetére


zone
őstag

Nincs más VGA, amivel ki tudnám próbálni. Az asztali gépemben egy 1070 van, de nincs rajta VGA port és ahhoz nincs is elég tápcsatlakozó a Dell tápon.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#40731) margithid válasza batman. (#40729) üzenetére


margithid
veterán

Mindig van valami látod :)
i7 4770, legújabb Windows 10, soha nem futott ilyesmi.
Régen akkor volt ilyen probléma, amikor nem ment a proci hűtő, de most megy.
Firefox is megy, de eddig azt tapasztaltam ha a chrome-ot kilövöm, akkor rendbejön.
Feladatkezelőben nem látok semmi rendkivülit, Ramom van bőven 24 GB, Samsung SSD 85%-os kondicióval, ez se lehet baj gondolom.

(#40732) batman. válasza margithid (#40731) üzenetére


batman.
senior tag

Tehát tisztázzuk: feladatkezezőt elindítod, chrome-ot elindítod, mindkettőt látod az asztalon, elkezd lefagyni a gép és nem látsz semmi rendkívülit, nem fogy el sem a RAM se a CPU, se az SSD?
A malwarebytest azért lefuttatnám. Chrome-ban tiltanám/törölném az összes bővítményt. Nem lett véletlenül egy új kis ikon a jobb felső sarokban? A 85% -os SSD az azért nem túl jó. A trim be van kapcsolva ugye? Mennyi az írt adat? (legjobb lenne, ha beraknál egy printscreen-t, a HDSentinelről)

(#40730) zone Ha muszáj belépni a biosba akkor a helyedben kérnék kölcsön/szereznék egy olcsó geforce 210-et. (vagy más hasonlót)

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40733) margithid válasza batman. (#40732) üzenetére


margithid
veterán

Skype, remote desktop és ublock bővitményeket használom.
Nem látok semmi különöset, ha csak azt nem, hogy Chrome mellett zárójelben 22 van, pedig csak 9 fül van megnyitva.
Itt egy kép: [link]

(#40734) batman. válasza margithid (#40733) üzenetére


batman.
senior tag

Skype, remote desktop és ublock bővitményeket használom. Zárd be őket, ha úgy is fagy visszanyithatod.
Nem látok semmi különöset, ha csak azt nem, hogy Chrome mellett zárójelben 22 van, pedig csak 9 fül van megnyitva.Azok folyamatok, nem oldalak. Nem most kellene nézni, hanem amikor fagy. Ez olyan mintha arra kérnélek, hogy nézd a hűtőt ki lopja belőle a sajtot, és te küldenél a zárt ajtóról egy képet. (Persze lehet kirágták az egerek az oldalát, de igazából akkor van értelme nézni, ha nyitva az ajtó (amikor fagy a gép)).
Itt egy kép: Képkészítés előtt válts át az SSD-re, most a nagy ablakban a HDD adatait látni.

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40735) margithid válasza batman. (#40734) üzenetére


margithid
veterán

SSD-nél sincs nagy dolog, koöndició 85%-os, fél éves, sokat írok rá, ennyi.
Most egyelőre nem fagy, remélem igy is marad.

[ Szerkesztve ]

(#40736) frelife válasza margithid (#40735) üzenetére


frelife
aktív tag

Csak egy laikus kérdés. Próbáltad hogy törlöd a chrome-it de még ugy hogy registriből is? Majd hagyod futni ugy a gépért? Esetleg egy ujra telepités? A chrome beállitásaiban esetleg nem fut a virusvédelem? Az szokott lassítani főleg ha minden lapot egyből néz.

(#40737) margithid válasza frelife (#40736) üzenetére


margithid
veterán

Semmiféle virusvédelemről nem tudok.
A Chromeról nem nagyon szeretnék lemondani, rengeteg beállításom van itt, meg hozzászoktam.

(#40738) frelife válasza margithid (#40737) üzenetére


frelife
aktív tag

Nem is mondtam hogy mondj le rola de a beállitásojat felhőbe menti ha be vagy jekentkezve igy nincs más hátra, ha szerinted a böngésző szorakozik akkor nézd meg hogy
1. Lehet frissiteni kell/bár ettől nem fagyhatna a gép
2. Töröld le egy olyan programnal ami kiszedi a registryből is pl iobit uninstaller, registry cleaner
Mert:
1. minden weboldallal ezt csinálja, vagy csak eggyel?
2. bios-ban ide vagy ahci módban van-e a disk? driver okés? (ide módban keményen be tud lassulni és befagyni, ha sata-s disked van) (ha nem megfelelő a driver vagy régi, akkor is fagyhat)
3. chrome://crashes mit ír? be van kapcsolva? ha nincs kapcsold be, várd meg a következő fagyást, és nézd meg mit ír benne...
4. mi van ha inkognító módban nézed ugyanazt a weboldalt? akkor bejön?
5. event logban mi van benne? (event log system, a legutolsó sikeres elindulás előttiek érdekelnek)
6. windows készít-e memory dumpot? ha igen, mi van benne?

Ha ezek után sem tudjuk lehet maga a windows a szar.. Nem árt neki egy zsir uj telepités vagy repair

(#40739) Czimby


Czimby
addikt

Adott egy nem akarok bootolni gépezet.
Giga B85M-D3H lap, i5 procival 2x4gb ram SSD stb.

10-ből 3x elsőre indul, 3x duplán indul de másodikra ok 3-4x meg csak fekete post screen van.

Reset után mindíg jól bootol.

Ha már megy a gép atmo stabil, memtest 86, prime 95 órákon át megy rajta gond nélkül.

Mi a franc baja van indulsákor szerintetek?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#40740) batman. válasza Czimby (#40739) üzenetére


batman.
senior tag

Nagy valószínűséggel táphiba.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40741) Czimby válasza batman. (#40740) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi próbálok egy cserét. :R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#40742) zone válasza batman. (#40732) üzenetére


zone
őstag

Megrendeltem egy 4670-et, azon van mindenféle kimenet. Jövő héten kiderül.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#40743) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Sziasztok!

A gép a bekapcsoló gomb megnyomása után csak sokára kel életre. Ez lehet akár fél nap is, de tartott már hosszabb ideig is szegénynek. :)
Ez egyébként a régi gépem, jelenleg a szülők használják böngésző, netező célra.
Ha bekapcsol, utána már tökéletes. Alaplapi hibát kizártam, mivel vettem bele új elemet, de semmi nem változott. A tápra gyanakszom.
Valóban ez lehet a gond? A táp egyébként egy minőségi, de öreg harcos. Egy 500-as FSP Blue Storm II, szóval nem mai gyerek.
Előre is köszönöm a segítséget.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#40744) batman. válasza mert_csokis (#40743) üzenetére


batman.
senior tag

Szia! Ha jól értelmezem a leírást, akkor táp vagy alaplap, (esetleg bekapcs gomb). Feltételezem, hogy semmit nem csinál az el nem indulás alatt, ha van post képernyő és ott akad el, akkor más is lehet. El nem indulás alatt a táp zúg? A lapot elemcserével nem tudod kizárni.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40745) mert_csokis válasza batman. (#40744) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Szia!
Semmit nem csinál, ahogy írod. Megnyomom a gombot, aztán majd valamikor elindul.
A legjobb, mikor éjjel az ember mondjuk kimászik wc-re, és a semmiből elindul a gép a folyosón. Tiszta B kategóriás horror. :)
Maga a ház nem régi darab, egy olcsóbb Cooler Master, ezt a részét is kizárnám.
Táp lesz az valszeg. Működés közben is olyan hangja van már, mint ha felszálláshoz készülne...

[ Szerkesztve ]

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#40746) batman. válasza mert_csokis (#40745) üzenetére


batman.
senior tag

Ez így kicsit bonyolultabb. Első körben próbálj (normálisabb) tápot tenni bele. Ha a probléma ezek után továbbra is fennáll, akkor egy kicsit többet kell tudni a gépről.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40747) Toma3757


Toma3757
csendes tag

Sziasztok!

Egyik napról a másikra nem indul el az asztali gépem, BIOS-ba nem tudok belépni, kifagy előtte.
Lehúztam a merevlemezt, úgy már sikerült továbbjutnom, USB-ről bootoltam live Linux Mintet, majd később, rádugtam usb dokkolóval a hdd-t, a fájlokat látom, ezt azt meg is nyitottam, rendben is volt szerintem minden. Itt a smartmontools-os report linkje a short teszt utánról. Számomra sajnos nem mond sokat de ha jól értelmezem nincs baja.

Alaplap: Asus F2A85-M - most frissítettem BIOS-t (miután lehúztam a merevlemezt,hiszen csak úgy jut tovább)
HDD: WD Blue WD10EZEX
Táp márkája FSP Hexa HE-400
Proci AMD A6-6400K

Következőket próbáltam már, egyik sem működött:
-CMOS reset, 3V-os elem 3.11V-ot mértem
-Tápcsere
-Memtest
-2*2gb ram van benne, kivettem az egyiket próba majd csere de semmi
-Sata kábelcsere,másik sata port

HDD-t másik gépbe rakva működik.
A hibás gépbe rakva egy másik hdd-t szintén működik.
Annyi még hogy a gép amiről szó van sata3 (lap+hdd) a csere viszont sata2(lap+hdd). Nem tudom mennyire érthető, de ebből az adódik, hogy amikor hdd-t cseréltem azzanl együtt ugye kompatibilitási módba került a vezérlő)

Valaki találkozott már ilyennel? Mit kellene még megnéznem, hogy lokalizálhassam a hibát?
Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#40748) batman. válasza Toma3757 (#40747) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Érdekes probléma.
Smartmontools linket nem látok.
A másik gépben HDSentinel mit ír róla?

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40749) Toma3757 válasza batman. (#40748) üzenetére


Toma3757
csendes tag

Hoppá, bocsi az lemaradt.
Szóval itt van
HDSetinel nincs, csak smartmontools reportom.

(#40750) Kelvin


Kelvin
őstag

Sziasztok! Ma reggel bekapcsoltam a gépet egy kis sercenés hallatszódott majd az egész lakásban elment az áram. Sajnos a gép nem reagál semmire. Szerintetek mi legyen a következő lépés? Hogyan tudom legegyszerűbben kideríteni, hogy táp, alaplap vagy esetleg minden bekrepált? A gép az adatlapon, a táp egy ajánlott chieftec ctg-550.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.