Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40551) ricsi99 válasza batman. (#40550) üzenetére


ricsi99
addikt

Sw még talán... de WIN10 már külön team-ot igényel :R :R :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#40552) batman. válasza Danii9123 (#40544) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Elindítod a telepítőt, nem telepítés, hanem javítás, és rendszer-visszaállítási pontból visszaállítod, ha muszáj alapállapotba állítod. Megoldás lehet ideiglenesen egy másik monitor/tv csatlakoztatása, ha azon van kép vissza lehet venni az elsődleges felbontását, is, vagy törölni a drivert, ezen kívül lehet VGA kártyát cserélni, integrált vga-t engedélyezni biosban és arról bootolni, törölni a beállításokat, stb, stb…

(#40551) ricsi99 Én tudom, hogy tudnál válaszolni, ezért nem értem, na mind1.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40553) IvI88 válasza IvI88 (#39821) üzenetére


IvI88
tag

Sziasztok!
Már írtam ide, hogy a gépem néha nem akar elindulni csak felpörögnek a ventilátorok és újraindul magától majd többszöri próbálkozás után elindult és teljesen használható volt a gép. Kaptam is segítséget hogyan keressem meg a hibát és akkor úgy tűnt hogy valahogy megjavult.
Tegnap hazaértem a nyaralásból és megint elkezdte csinálni. Amíg oda voltam kb.:1,5hétig addig a konnektorból ki volt húzva a gép.
Amit eddig próbáltam:
-másik táp (nem gagyi, rendes corsar)
-alaplapi elemen 3 V-ot mérek
-kapcsolok jól működnek (kimérve)
-vga, hdd, ssd nélkül is próbáltam elindítani.
-alaplapon kondik nem púposak
Jelenleg nem akar elindulni se a gép csak felpörög-leáll-felpörög-leáll.....

üdv: Tomi

(#40554) batman. válasza IvI88 (#40553) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Ez az adatlapodon lévő gép?
Volt bios reseted, ha elemet mértél. A következő indításnál a "-vga, hdd, ssd nélkül-höz" az 1db ramot is használd.
A cpu alatti csatlakozókra azért ránéznék, esetlen másik cpuval is lehetne próbálni hátha kilendíti az állapotából. Milyen hűtő van a procin? Ha túl nehéz és nincs backplate akkor szoktak a lapok vetemedni...

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40555) mucsácso03 válasza ricsi99 (#40529) üzenetére


mucsácso03
csendes tag

Tegnap letiltottam a lan-t és azóta nem fagyott, de még várok a kijelentéssel, mert egy nap nem elég.
Linuxal még nem próbáltam, de akkor azt is megnézem.

Illetve majd még szétszedem a napokban, ahogy @batman. mondta, csak egy két napig még nem tudom nélkülözni.

(#40556) IvI88 válasza batman. (#40554) üzenetére


IvI88
tag

Szia!
Igen az a gép. Cpu hűtöm Alpenföhn valami nincs hátlap az alaplapnál. Majd egy speakert még szerzek hátha dalol valamit. Kipróbáltam 1 rammal, kivettem a cpu-t a lábak nem kuszák. Sajnos másik cpu-t nem tudok belepróbálni. Szóval én úgy gondolom cpu vagy alaplapi baj van. Hagyom estig hátha megjavul magától :)

üdv: Tomi

(#40557) batman. válasza IvI88 (#40556) üzenetére


batman.
senior tag

Nem emlékszem beszéltünk már a te esetben deformációról?
Hátlap nélküli nehéz hűtők szeretik "megtépni" az alaplapot.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40558) Danii9123 válasza batman. (#40552) üzenetére


Danii9123
tag

Vga-m nemrég bedöglött, így az alaplapit használtam eddig. Biosban persze át van állítva minden

(#40559) batman. válasza Danii9123 (#40558) üzenetére


batman.
senior tag

Akkor az eddigi 5 megoldásból kihúztunk 1-t, ez ne tartson vissza. A win telepítővel is meg lehet oldani, ahogy írtam, stb, stb... :))

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40560) IvI88 válasza batman. (#40557) üzenetére


IvI88
tag

Azt még nem beszéltük nézegettem de nem volt sok erőm szétszedni az egészet :)
Nemrég kipróbáltam egy olyat hogy a ramokat kivettem és úgy elindult, de nem ad képet. A vgat is kivettem rádugtam a monitort az alaplapra és úgy se volt kép. Holnap megpróbálok szerezni egy ddr3-as ramot és kipróbálom úgy.

üdv: Tomi

(#40561) batman. válasza IvI88 (#40560) üzenetére


batman.
senior tag

2 db ramod van, annak az esélye, hogy mindkettő hibás, nagyon kevés. (ha az egyikkel nem indul, másikkal kell próbálni, esetleg másik slotban) Ramok nélkül nem indulhat, ventik pörögnek az ok de ennyi. Ebben az esetben azt sípolnia kellene, hogy nincs/hibás ram. Nincs sípolás?
Alaplapi speaker van rádugva?

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40562) Wardog012 válasza frelife (#40547) üzenetére


Wardog012
csendes tag

Átállítottam. Valóban fast booton volt, átraktam normálra, de mentés újraindítás után továbbra sem indul.

(#40563) Wardog012 válasza Wardog012 (#40562) üzenetére


Wardog012
csendes tag

Ma reggel sikerult elinditanom ketszer is, bejutok a biosba.
A boot beallitasokat mikor atallitom mentes es ujrainditasra kattintva egybol leall es nem indul. Ha ujrainditom utana akkot a bealitasok elvesznek. Ezt hogyan tudnam ugy megcsinalni, hogy elmentse?

(#40564) Vakegérke válasza Wardog012 (#40563) üzenetére


Vakegérke
veterán

F10, ENTER. Ez se működik?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40565) ricsi99 válasza Wardog012 (#40563) üzenetére


ricsi99
addikt

Beállitások elvesznek? Akkor ez bios hiba....
Ha nagy nehezen bejutsz a biosba.... ott stabilan van a gép? Ha igen akkor lehet egy bios reflash kellene...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#40566) IvI88 válasza batman. (#40561) üzenetére


IvI88
tag

Ma rádugtam egy speakert és ha nincs benne ram akkor 3-at sípol. ha van benne akkor meg egyáltalán nem sípol csak elindul-leáll-elindul-leáll. Azt sikerült megfigyelnem hogy változó meddig jut el van amikor 1 másodperc van amikor 2-3.

üdv: Tomi

(#40567) batman. válasza IvI88 (#40566) üzenetére


batman.
senior tag

Az, hogy hármat sípol, az abból a szempontból jó, hogy elindul a POST és jelzi, hogy memóriahiba van (mivel nincs benne).
Nem úszod meg szétszedés nélkül.
Ha deformált az alaplapod akkor az az ok.
Az infóból amit megosztottál ez a legvalószínűbb, de lehet hogy rosszul értelmezem amit írsz.
Pld. ezt a mondatot nem igazán értem..., azt szeretnéd mondani, hogy elindul a POST és megszakad a jelölt idő után?

"Azt sikerült megfigyelnem hogy változó meddig jut el van amikor 1 másodperc van amikor 2-3."

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40568) IvI88 válasza batman. (#40567) üzenetére


IvI88
tag

Csatoltam egy képet az alaplapom hátuljáról, levett hűtővel. Ez lehet a baj? A lemez az domború és az alaplap is.
Én elindulás alatt csak annyit értek hogy pörögnek a ventilátorok.
https://www.alpenfoehn.de/produkte/cpu-kuehler/sella ilyen cpu hűtőm van

[ Szerkesztve ]

üdv: Tomi

(#40569) KRoy19


KRoy19
őstag

Sziasztok,

Hozzátok kell fordulnom, mert tanácstalan vagyok.

Következő a szitu: Vettem egy Samsung C24fg73-as típusú monitort, amit display portal kötöttem a gépemhez.
A tévém is rá van kötve hdmi segítségével (4k Samsung Nu7100). mióta megvan a monitor a gép random újra indul, mindenféle figyelmeztetés nélkül(mintha reset gombot nyomnék).

A monitor megvásárlása előtt soha nem volt ilyen problémám(csak a tv-volt a gépre kötve). Viszont most akkor is újra indul alkalmanként ha csak az egyik van rá kötve.
Az a leg érdekesebb a dologban, hogy játék közben sohasem indul újra bármeddig tartson, de ha játszom és kilépek a játékból akkor szinte mindig úja indul a gép pár másodperc elteltével egyébként meg random asztalon, vagy böngészés közben történik a dolog.

Gépem:
MSI GAMING GTX 1080 Ti vga,
I7 8700 (Be quiet dark rock pro 2 hűtő)proci ,
ASROCK FATAL1TY B360 GAMING K4 alaplap,
Corsair 2x8GB DDR4 3000MHz Vengeance LPX Black CMK16GX4M2D3000C16 memória,
Crucial 500GB MX500 CT500MX500SSD4 M.2 SSD
BitFenix Formula 750W BP-FM750ULAG-9R tápegység
Western Digital 2TB 64MB WD20PURZ merevlemez
Thermaltake Overseer RX-I ház

Vga-driver cserével is próbálkoztam, kivettem és visszaraktam az alkatrészeket, de még mindig fent áll a probléma.

Köszi a segítséget előre is.

Üdv.: Roland

[ Szerkesztve ]

(#40570) batman. válasza IvI88 (#40568) üzenetére


batman.
senior tag

Igen. A képen a cpu foglalat hátsó merevítése látszik. Ez olyan szinten van megvetemedve, hogy minden problémádat okozhatja. Próbálj szerezni egy backplate-s hűtőt, vagy ha a tiédhez kompatibilis, akkor egy ilyet. Kb 50% esélyed van rá, hogy a felrakás után a lap normálisan, vagy közel normálisan működik. A maradék 50%, hogy úgyis qka.

"Azt sikerült megfigyelnem hogy változó meddig jut el van amikor 1 másodperc van amikor 2-3." Ezt még mindig nem értem, a mondatban nem szerepel elindulás. :N
Nem kötözködés (vén f@sz vagyok, nem értem a szlenget) alany, állítmányt, tárgy, stb. valami hiányzik, és az a baj, hogy homályos a jósgömböm.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40571) batman. válasza KRoy19 (#40569) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Azért nem 100%, hogy a monitorhoz van köze az újraindulásoknak, meleg is van pár hete, stb…. A VGA driver csere az első lett volna, amit javasolok. Nézz rá a Windows eseménynaplóra, az újraindulásokkor nincs valami ismétlődő üzenet ami segít?

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40572) IvI88 válasza batman. (#40570) üzenetére


IvI88
tag

Nagyon köszönöm a segítséget! Veszek egy ilyen backplatet és megnézem mi lesz.
Nem veszem kötekedésnek.
Amikor megnyomom a bekapcsoló gombot elindulnak a ventilátorok (ezt nevezem Én annak hogy elindul a gép) majd eltelik egy x idő ami van, hogy 1s van hogy 2-3 és leáll a gép (ventilátorok megállank) majd kezdődik minden előröl.

üdv: Tomi

(#40573) batman. válasza IvI88 (#40572) üzenetére


batman.
senior tag

Most már értem. :R Átjött. :DDD

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40574) ricsi99 válasza KRoy19 (#40569) üzenetére


ricsi99
addikt

Probáld meg a vga driverében teljesitménycentrikusra kapcsolni a kártyát.
Vga nak is van több sebességfokozata mint a cpu-nak.
2D /asztal /
low3d/ videók ilyesmi
3d /játék

aztán ha van turbó meg egyébb cifraságok ,hogy hőfok/atyaisten /fogyasztás alapján mit lő be.

nah ezek közt kapcsolgat ,attól függ mit állmodik a kari ,hogy mit csinálsz...

Ez vagy driver gond /vagy csak szimplán nem referencia a kártyád és valami nem sikerült 100-ra.

Az a lényeg ,hogy lödd be, hogy fix 3d órajelen menjen... ha úgy stabil akkor neki lehet állni kisérletezni ,hogy melyik driver az amelyik jó lessz neked... az nv driver topicban olvasgathatsz ilyesmiröl dögivel.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#40575) ricsi99 válasza IvI88 (#40572) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha már egyszer igy megtört az alaplap és tényleg az a hiba ,és veszel egy új hátlapot amivel jó lessz az csak tüneti kezelés... gondolkodj el szerintem egyúj lapon is

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#40576) batman. válasza ricsi99 (#40575) üzenetére


batman.
senior tag

Igen ez a gondolat lemaradt. :K

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40577) KRoy19 válasza ricsi99 (#40574) üzenetére


KRoy19
őstag

Köszi a tippet. Kipróbálom ezt a módszert, ha nem boldogulok vele, akkor visszatérek. :D

(#40578) Boogie33


Boogie33
senior tag

Üdv! A kérdésem az lenne hogy a képen látható kék képernyő mire utal. Random menet közbe leáll a gépem. Win7 OS Köszi

[ Szerkesztve ]

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#40579) batman. válasza Boogie33 (#40578) üzenetére


batman.
senior tag

Driver hiba.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40580) ricsi99 válasza Boogie33 (#40578) üzenetére


ricsi99
addikt

Hálózatra tippelek... vagy lan driver vagy a wifi....
Jah ,véletlen se ird ki ,hogy milyen géped van és milyen oprendszert haszálsz ,mert a mágusok a monitorra téve a kezük ,úgy gyógyitanak ill. terjesztik az igét....

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#40581) batman. válasza ricsi99 (#40580) üzenetére


batman.
senior tag

Az lesz, de mivel ennyire fukar volt szavakkal, úgy döntöttem és is az leszek. Mivel ezt most elrontottad, :R :R :R gonosz leszek és jelzem feléd Win7 a rendszer, odaírta. De ott sajnos megállt, "nehogymá tuggyuk" friss összerakás/telepítés, vagy egy ezeréves eddig működő bontószökevényről van szó? :DDD

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40582) ricsi99 válasza batman. (#40581) üzenetére


ricsi99
addikt

Oké :)) :)) :)) :)) :)) :))
x64? x32? Starter? Professional?

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#40583) IvI88 válasza batman. (#40576) üzenetére


IvI88
tag

Új lapokat én alig találtam, azok is arany árba vannak. Most azon gondolkodok hogy akkor upgrade lesz és lap+ram+cpu csere. AMD gépem még nem volt. :)

üdv: Tomi

(#40584) Boogie33 válasza batman. (#40581) üzenetére


Boogie33
senior tag

Bocsi Asrock 970 Extreme 3 lap Phenom X6 1055T 8gb DDR3 Kingston Hyperx ram Adata 120gb SSD MSI Twinfroz 6970 Seasonic táp X64 Professional Win 7 Nem egy mai darab de nem is 😂 bontó szökevény. Kb 5 éve üzemel ebben a formában. Ezt a hibát kb 1éve csinálja de van úgy hogy 1-2 hónapig semmi.

[ Szerkesztve ]

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#40585) batman. válasza Boogie33 (#40584) üzenetére


batman.
senior tag

Semmi gond. :N Ahogy Ricsi99 kolléga is jelezte az AFD.SYS hálózati problémára utal.
Én első körben (ha nincs wifi) az eszközkezelőben ellenőrizném a Realtek hálókártya driverét.
A mostanit menteni kellene, vagy előre letölteni azt is, nehogy később hálózat nélkül maradjál.
Ha van újabb azt telepíteném, ha nincs visszaállítanám az előzőt.
De, ha nagyon precíz akarsz lenni, akkor ebbe a topicba is írsz, mert Ők direkt a kékképernyős hibákkal foglalkoznak. Ha így döntesz, akkor töltsd le a BlueScreenView –t és egyből az arról/azzal készült képeket is illeszd be.

(#40582) ricsi99 ;) X64 Professional, türelem rózsát terem

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40586) Wardog012 válasza ricsi99 (#40565) üzenetére


Wardog012
csendes tag

Stabil, igen. Amikor elmenteném a beállításokat a gép nem indul újra normálisan, hanem egyből leáll mintha kihúznám a konnektorból, ha érthető amire gondolok.

(#40587) Wardog012 válasza Vakegérke (#40564) üzenetére


Wardog012
csendes tag

De, működik. Szerintem félreértettél. A biosba nehezen jutok be dolgot arra értem, hogy a gép órák után kapcsol be a hiba miatt. Többször indul-leáll, majd egyszer elindul. Legtöbbször nem vagyok a gép mellett amikor indulgat, mert nincs türelmem megvárni, így lemaradok a bekapcsolásról és nem tudok F10-ezni hogy belépjen a biosba.

(#40588) mucsácso03 válasza batman. (#40526) üzenetére


mucsácso03
csendes tag

Szétszedtem. Nincs benne ferde prociláb és deformáció sem látható a lapon. Ha kell képet tudok feltölteni.

(#40529) ricsi99 Ha letiltom a lan vezérlőt akkor is fagy. Linuxal megprobáltam de még nem sikerült rendes bootable usb-t csinálnom, szóval az még tesztelés alatt.

Illetve amióta kivettem a ramokat a másik gépben való teszteléshez megváltozott a fagyások időpontja: már nem indítás után 1 órán belül, hanem kb 2-3 órával utána fagy le.
És azt elfelejtettem leírni az első posztban, hogy a lan net random “piros x” és “sárga felkiáltójel” váltakozásba kezd, megcsinálja párszor aztán megint működik tovább.
(Most raktam össze, szóval azóta nem tudom, hogy fagy-e, de a lan kábel és memória hiba kombó maradt)

Van még ötletetek?

[ Szerkesztve ]

(#40589) batman. válasza mucsácso03 (#40588) üzenetére


batman.
senior tag

Az tünetek alapján engem viharkáros alaplapra emlékeztet. Közelben becsap a villám, és a routeren keresztül kap a hálókártya egy túlfeszt. Ezt általában a router sem éli túl, mivel erre utaló infót nem kaptunk, csak azért említem, mert ez ugrik még be.
Ezt a LiveCd-t elég egyszerűen ki tudod írni.

(#40587) Wardog012 Elképzelhető, hogy a BIOS chip haldoklik. Ezt lehet szervizben cseréltetni. Megbizonyosodni csak akkor tudsz a dolgokról, ha az összes alkatrészed átpakolod egy működő alaplapba...

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40590) El Gringo válasza mucsácso03 (#40588) üzenetére


El Gringo
senior tag

nagyon egyszerű lenne tesztelni. Minden cuccodat új alaplapba kéne rakni, és látnád, hogy az alaplap-e a szar. úgyis mindenki alaplapra gyanakodott.

[ Szerkesztve ]

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#40591) juve600


juve600
nagyúr

Üdv

i3 4130
Asrock h81m
8gb ram
GTX 1050
Chieftec gpe 500s

Olyan gondom van vele hogy random kikapcsolod, ekkor lehuzom a tapcsatikat, vissza és utána indul rendben a gép. Tápra gyanakodtam, az most vadiúj benne de ugyan úgy előjön a hiba.
Mit nézzek még át, vagy merre induljak?
:R

(#40592) juve600 válasza juve600 (#40591) üzenetére


juve600
nagyúr

a videokártya is új, amikor random leáll vagy nem indul akkor a proci venti is csak meg-meg mozdul picit

(#40593) batman. válasza juve600 (#40591) üzenetére


batman.
senior tag

Üdv! Hőmérsékletek ellenőrzése, kánikulában egy eldugult lamellás cpuhűtő/kiszáradt paszta miatt simán túlmelegszik a proci. Terhelés alatt is (pld. AIDA stresszteszt) nézd. A táp elméletileg elég a VGA-dhoz, ha biztos akarsz lenni abban, hogy nem az a ludas a csere/próba táp erősebb legyen. Event log gondolom üres…

(#40590) El Gringo a válaszod jó, de egyszerű akkor lenne, ha minden háztartásban akadna másik kompatibilis alaplap…

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40594) juve600 válasza batman. (#40593) üzenetére


juve600
nagyúr

tápot most cseréltem
akkor újrapasztázom a procit

mondjuk nem csak terhelés alatt kapcsol ki,hanem random nem indul pl amikor előző nap indult,másnap meg nem,kábelek megmozgat és indul

[ Szerkesztve ]

(#40595) batman. válasza juve600 (#40594) üzenetére


batman.
senior tag

Értem, hogy a tápot most cseréled, erre reagáltam hogy a táp elméletileg elég a VGA-dhoz. Ezek szerint te kizártad, én akkor zárnám ki ha ez a táp egy másik alaplapban simán dolgozna együtt a kártyával. Az lenne a gyakorlat, -az, hogy elméletileg jó és akkor kizárjuk, rengeteg későbbi problémát okozhat.

A hőmérséklet ellenőrzés után ha szükséges, érdemes újrapasztázni a procit, ha nincs ellenőrzés akkor miért?
Nézted egyáltalán a hőmérsékleteket?

A "kábelek megmozgat és indul" az egy kicsit aggaszt, lehet, hogy az alaplapi tápellátás sérült.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40596) ricsi99 válasza juve600 (#40594) üzenetére


ricsi99
addikt

Picit lehetne részletesebben?
Most akkor az a gond, hogy lekapcsolod a gépet... másnap meg nem hajlandó bekapcsolni.
Ilyenkor kicsit megcibálod a kábeleket és beindul?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#40597) sajtos75


sajtos75
tag

Sziasztok!

Problémám van a nem mai géppemmel. 10 éves . Újra akartam telepíteni a Win 10et, de ilyeneket dobál kék képernyővel.
CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT
Ezután már nem is indítja magát újra. Lefagy.
Viszont volt, hogy települt, de a végső telepítési folyamatnál adta meg magát. Utána megint a fenti. De volt hogy mást is kiírt. Valami LESS OR EQUALt.
Gondoltam visszadobom rá a WIN7et. Az is hasonló. Arról van képernyő kép is.
Én feladtam. Gondolom tönkre ment benne valami. Szerintetek?

(#40598) sajtos75 válasza sajtos75 (#40597) üzenetére


sajtos75
tag

A képek... Lemaradtak idegességemben.

[ Szerkesztve ]

(#40599) batman. válasza sajtos75 (#40597) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
A problémádra nincsen pár sorban leírható atombiztos megoldás.
Ami ajánlott: gép kitakarítása itt elsősorban a hűtésre gondolok, + a tápegységre de akkor már az egész gépet is. Processzor újrapásztázása. Komponensek ellenőrzése amit lehet ebben, amit nem -másik gépben. LiveCd, vagy más usbről futó bootolható Linuxal próba.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40600) ricsi99 válasza sajtos75 (#40598) üzenetére


ricsi99
addikt

Első körben ha megoldható:
Usb-s memtest.
Ha nem akkor ha több memóriamodul van a gépetbe ,vedd ki az összeset és csak a cpu-hoz legközelebbit hagyd benne.
Ha megjavul akkor oké ,ha nem akkor vedd azt is ki és nézd meg ,hogy annak a helyére beteszel egy másikat akkor mi a helyzet
Mindig csak 1 modul legyen a gépbe.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.