Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39601) Graphics válasza Hammmer (#39600) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát így elsőre passsz

De persze érdemes tesztelni.

CPU mindenképp legyen benne , és 1 memória modul. Vagy valahonnan szerezni kölcsönbe memóriát , hátha mégis az a baja.

Háttértárak nélkül próba így. BIOS reset votl?

Valami előjele volt a dolognak?

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#39602) MrDerekas válasza Hammmer (#39600) üzenetére


MrDerekas
addikt

Táp lekapcs, elem kivesz 15 percre, elem vissza, táp fel és indít. Elsőre még egér és bill se legyen rádugva a gépre. Tehát semmi periféria és ahogy a kolléga javasolja felettem a minimum konfigot.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#39603) batman. válasza Hammmer (#39600) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Az első gondolatom user error, a következő tippem az alaplap átköltözött az örök vadászmezőkre. (Természetesen a második tipp, lehet az első okozata.)
Nagyban segítene, ha tudni lehetne, hogy ez egy régebben összerakott, korábban működő konfig, vagy a napokban lett összerakva innen-onnan vásárolt alkatrészekből?
Az alaplapi speaker korábban és most mit pittyeg?

A hiba jellege alapján egyébként lehet még például: szennyezett cpu foglalat (Ne állj neki pucolni első felindulásból, mert könnyen nagyobb kárt csinálsz!) sérült processzorfoglalat, szennyezett processzor, hibás bios chip, stb.

.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39604) #32758016 válasza Graphics (#39593) üzenetére


#32758016
törölt tag

i5 4570 8 gb ram 500 gb hdd Asus B85M-E alaplap
anyi a lényeg ha nem játszok akor ki kapcsol a kép és ki irja hogy power saving mod
ha nem futt valami a háttérben pl játék akor ki kapcsol a kép és ki dobja azt a hiba üzenetetet

(#39605) Graphics válasza #32758016 (#39604) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Esetleg képernyőkímélő?

Képernyő kikapcsol, alvó állapotba megy a gép... Ez nem tűnik elsőre ordas nagy hibának...

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#39606) uregpapa


uregpapa
csendes tag

Sziasztok! Néha a gép bekapcsolásakor csak a ventik pörögnek fullon. Lassan kb 2 perc ,vagy el sem indul a rendszer. Ilyenkor a reset sem segít(továbbra is fullon pörögnek a ventik), leállíítás után ,újra bekapcsolva semmi, rendben bebootol, a ventik is csak alapjáraton tekernek. Van mikor viszont leállításkor nem akkar leállni, fekete képernyő mellett kb1 percig fullon teker minden venti. Asus b85m-g,i5-4590,rx 580 nitro+,chieftec 500as táp, zalman z3 plus ház, hyperx fury ssd, hyperx fury 8gb. Előre is köszönöm.

(#39607) batman. válasza uregpapa (#39606) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Ez táphibának tűnik, próbáld meg egy jó minőségű kölcsöntáppal. :K

(#39605) Graphics +1 ;)

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39608) uregpapa válasza batman. (#39607) üzenetére


uregpapa
csendes tag

Rendben!

(#39609) Killer01 válasza Hammmer (#39600) üzenetére


Killer01
őstag

Az előzőleg leírtak mellett ez processzor hiba is lehet, találkoztam ezzel a hibajelenséggel tönkrement cpu-nál.

(#39610) need


need
addikt

sziasztok

Ez lenne a teljes config...

AMD RYZEN 5 - 2600x
ASUS PRIME X470-PRO
G.SKILL FlareX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz F4-3200C14D-16GFX
EVGA SuperNOVA 750 BQ 80+ Bronze 750 W moduláris
Zotac 1070 Etreme Amp
120 GB SSD a rendszernek
Win 10

bármilyen játékkal játszom random kilép...

javító intezkedések..

FurkMark is elinditóttam..
ment a teszet 15 percig 70 fokig ment el a gpu.. és minden rendben volt..!

illetve teszteltem a [rammokat]
de erre ezt javasolták.. "Memtest86 usb-ről bootolva, az ér valamit."

mindenből a az utolsó friss driver van fent..!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#39611) batman. válasza need (#39610) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Egyetértek a ram topicos javaslattal. Memtest86 a program neve, nem MemTest64!
Teljes verzióssal próbálkozz, minél magasabb verziószámmal.
Még annyit fűznék hozzá, hogy egyenként teszteld a ramokat.
De futhatsz egy kört a Ryzen topicban is, sajnos ezek válogatósak, és mindenféle kompatibilitási problémáik vannak.

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39612) need válasza batman. (#39611) üzenetére


need
addikt

ennek okán lett a G.SKILL FlareX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz F4-3200C14D-16GFX
D-Die ram ez kell a Ryzennek..!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#39613) batman. válasza need (#39612) üzenetére


batman.
senior tag

Ott is megkérdezheted ahol javasolták.
Memtest86 nem ingyenes. :N

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39614) need válasza batman. (#39613) üzenetére


need
addikt

na ezt nem tudtam...

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#39615) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!
Egy Dell Optiplex 330 PC sípolt, nem indult el és nem adott képet sem.

CPU: Intel Pentium DualCore E2220, 2.4GHz
RAM: 2x1GB DDR2 800MHz
Videókártya: Radeon HD 5450 (512MB)
HDD: Maxtor (6Y080M0) 80GB, 7200RPM

Alaplapra nem ír semmit az Aida64. Neten sem találtam róla semmit.
Gombelem csere nem oldotta meg a problémát. Két darab slot van egyesével kipróbálgattam a RAM-okat és úgy tűnt, hogy ha az egyik slot-ba rakom akkor megint pittyeg, bár nem mindig jött elő. Memtest-et futtattam legalább 5 óráig. A hibásnak vélt slotban lefagyott a program rövid időn belül. A másikkal nem volt hiba. Cserélgettem benne a RAM-okat és mindkettő működött.

Aztán tettem egy próbát és kiporszívóztam a hibás slot-ot, utána beleraktam az egyik RAM-ot és a memtestet 5 óráig futtattam hiba nélkül. Később pedig 10-11 órát futott a másik RAM-ot a hibásnak gondolt slotban. Utána már mind a két RAM-mal futtattam a memetestet 7-8 órán keresztül probléma nélkül. Azóta nincs gond a géppel.

Szóval érintkezési hiba lett volna a gond? Én ezt furcsállom. Egészen tiszta volt a gép, a slotban sem volt látható por.
A porszívózás előtt megpróbáltam mindent. Cserélgettem a RAM-okat és tesztet futtattam ahogy csak lehet végül utolsó halvány reményként próbáltam meg a porszívózást.

Valakinek van tippje hogy más gondja lenne a gépnek? Vagy tényleg csak ennyi volt? Találkoztatok már ilyen esettel?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#39616) Hammmer válasza batman. (#39603) üzenetére


Hammmer
csendes tag

Koszi a valaszokat! Kiprobaltam mas memoriat is meg cserelgetve egy szlotban. Bios resetet is jumperrel. Nincs valtozas. Ujraindul folyamatosan.

6 eve epitett gep hibatlanul futott eddig. 1-2 hete csereltem benne memoriat nagyobbra. Akkor produkalta egyszer ugyanezt a hibat.. folyton ujraindul. Kicsit ki be raktam a memoriakat parszor.. utana mukodott 1-2 hetig stabilan. Utana jott az alaplapi udvozlokepernyon megall hiba, biosba se tud belepni. Es visszarakva a regi memoriat se valtozott. Miutan a cpu-t basztattam..ki szedtem meg vissza, utana jott ismet ez a felporog de nincs kep ujraindul dolog...

(#39617) batman. válasza Hammmer (#39616) üzenetére


batman.
senior tag

Az alaplapi speaker korábban és most mit pittyeg?
Ennyi információból a korábban említett problémák a legvalószínűbbek.

(#39615) zolka95 Ez a porszívózásos dolog nem feltétlenül javasolt. Ha van rá esély, hogy a porszívó csöve feltöltődjön akkor egy szép kis statikus feszültségkisülés nyugdíjba küldheti az alaplapot. Inkább a sűrített levegőt kellene favorizálni.
Nem a porra fogadnék én sem.
Az elő szokott fordulni, hogy az évek óta nem mozdított ramokat meg kell mozgatni. Van egy aranyréteg a csatlakozón, de ez nem túl vastag, tehát ha többször volt cserélve akkor kopik, az alatta lévő réz pedig oxidálódik. Kicsit meg mozgatva aztán megint évekig jó.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39618) Hammmer válasza batman. (#39617) üzenetére


Hammmer
csendes tag

Utolso probálkozásként kiszedtem a bios elemet, vártam majd vissza. Most már a ventik se indulnak. Nem reagál a bekapcs gomb. Eddig azok mindig mentek. Nemhiszem h a tápot nyirtam volna ki a gombcserével. Alaplap már bekapcs jelet se küldi tovább?

Speaker nincs rajta, csak hozzávaló tüske. Nem is pityegett soha.

(#39619) batman. válasza Hammmer (#39618) üzenetére


batman.
senior tag

Csak ismételni tudnám magam.
Nemhiszem h a tápot nyirtam volna ki a gombcserével. Ennek valóban semmi esélye.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39620) syberia válasza zolka95 (#39615) üzenetére


syberia
veterán

Régi gép, nehéz ebből megmondani, találkoztam hasonló jelenséggel hasonlóan régi HP gép szerelésekor, a RAM cserélgetésével nálam is megszűnt a nem indulás.

https://howbad.info/

(#39621) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Adott egy régi gép (Gigabyte P35C-DS3S alaplappal, egy 6950-es Ati VGA-val, 8gb rammal, Intel Core Quad Q6700-as cpu), fel szeretném tenni rá a Windows 10-et. Media Creation Tool-al letöltöttem a legfrissebb verziójú Windows 10-et. Alaplapnál beállítottam, hogy a pendrive legyen az elsődleges boot eszköz, de bootolásnál "Invalid partition table" hiba üzenet fogad. Tudtok ebben segíteni, hogy mit csinálok rosszul?

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#39622) MrDerekas válasza bajtokarpi (#39621) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az utlosó kiadott bios van a lapodon? Másik pendrive-al is tehetnél egy próbát. (Lehetőleg max 8 gigás darabbal)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#39623) batman. válasza bajtokarpi (#39621) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Mr.Derekast kiegészítve :R
A Rufus programmal készítsd el az telepítőt.
Válaszd ki a képfájlt.
A particiós séma: MBR
A cél: BIOS vagy UEFI
Minden más alapértelmezett.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39624) MrDerekas válasza batman. (#39623) üzenetére


MrDerekas
addikt

Öhmm :B Nos a GPT-ről meg is feledkeztem. Igazad van, oda még MBR kell. Nagyon régi géppel egyre ritkábban találkozok - szerencsére - és ezért hajlamos vagyok megfeledkezni ilyesmiről. :) Meg a Rufush párszor megszívatott már, még a MS saját szoftvere sosem hibázott nálam.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#39625) bajtokarpi válasza MrDerekas (#39622) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Köszönöm a segítségedet.
Igen, az utolsó bios van fent. 2 pendriveal is kipróbáltam igaz azok 32 gb-osak voltak.

batman neked is köszi, kipróbálom, amit javasoltok.

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#39626) RAMyMamy


RAMyMamy
tag

hali

próbálok egy régebbi gépemre windows-t telepíteni, de se pendrive-ról, se dvd-ről nem sikerül a 8.1/10 sem. ahogy betölti a telepítő magát, mutatja a windows logot, de 1-2 mp múlva egyszerűen kikapcsolja a gép az eszközt, amiről telepítenék, a dvd olvasó is felpörög, aztán leáll. legutóbb, mikor ráraktam a windows 8.1-et dvd-ről kb. 2 éve, akkor még jó volt...

alaplap gigabyte ep43-ds3, proci c2d e8400 (valahol olvastam, hogy talán a win10-zel nem kompatibilis, de ugye már a 8.1 se települ fel most), próbáltam up- és downgrade-elni is a biost, állítgatni néhány dolgot, de semmi.

a pendrive 15 gb-os, rufusszal csináltam a telepítőt: mbr partíció, ntfs fájrendszer. próbáltam a "javítások hozzáadása régi biosokhoz" opcióval is, szintén nem segített. másik gépben lazán feltelepül róla a rendszer. már nincs több ötletem...

mit lehet vele tenni?

köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#39627) batman. válasza RAMyMamy (#39626) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
És más gond nélkül bebootol? Gondolok itt LiveCd-re, vagy más előre telepített oprendszerre.
Odd-ről is próbáltad?
E8400-on win 8.1 biztos elfut.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39628) Top cat válasza batman. (#39627) üzenetére


Top cat
őstag

"E8400-on win 8.1 biztos elfut."

A win10 is, nekem az van, egy Gigabyte P35-ös alaplapon.

(#39629) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok! Mostmár nagyon kiváncsi vagyok a problémámra mi okozza.... Ha elolvassátok ez még rejtélyesebb lesz mint maga a Bermuda háromszög...
(még a megfogalmazása is bonyolult...) - Adott a gépem, meg egy Samsung P2450-es Monitor, Tökéletesen üzemelnek, Viszont ha a HDMI kábelt bolygatom, a (PS4 miatt) akkor hol ad képet a PC-Monitor, hol nem, és ugy kell összeimádkoznom, hogy megjelenjen a Bootkép (viszont a gép bebootol, mert Windowsban felcseng a bejelentkező hang) HDMI tökéletes másik géppel kipróbálva, Monitor tökéletes másik géppel kipróbálva - több kábellel is, VGA is tökéletes (erre kitérek)
Anno a 1080Ti-m míg nem jött meg addig ideiglenes VGA-t használtam, ott is fennállt a probléma.. ha a HDMI kábelt piszkáltam... (Több HDMI kábellel is..) Volt egy ideiglenes kis gépem, ott is elkezdte ha a HDMI kábelt piszkáltam ezzel a Monitorral... Illetve nem csak ezzel a Monitorral, volt egy LG 32MP58HQ-P monitorom, ott is elkezdte, (akkor mikor pont hogy eladtam, és a vevő pislogott mi ez... ott is mire képet varázsoltam a Monitorra... azelött tökéletesen ment... Hazavitte rádugta a gépére a Monitort, és tökéletesen üzemel neki azóta is..) Tehát ez a hiba csak NÁLAM fordul elő akármilyen Kábelt-PC-t-Monitort használok.... MI EZ? :D :D :D lehet azt hiszitek szórakozom, de nem.... :Y

(#39630) MrDerekas válasza Walter_White (#39629) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ne bolygasd a HDMI kábelt. A hdmi portokat is hazavághatod vele. HDMI le és felcstlakoztatás kizárólag lekapcsolt és feszültségmentes állapotban! Tudom lehet azt működés közben... míg ki nem égeti a ki-be menetet. Rohadt érzékeny a feszültség ingadozásra és lökésre. (Jó hogy eddig hw hiba nélkül megúsztad.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#39631) Walter_White válasza MrDerekas (#39630) üzenetére


Walter_White
senior tag

kikapcsolt állapotban csináltam, sőt még a monitorból is kihuzom a tápkábelt, de még a PC-n a tápot is le... de sehogy.... csak ha Ő akarja...

(#39632) MrDerekas válasza Walter_White (#39631) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nincs a közelben valami magas feszültségű légkábel, ami esetleg interferenciát okoz? Vagy szimplán hdmi allergiád van ;] :D Ennyiből nincs más ötletem.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#39633) Walter_White válasza MrDerekas (#39632) üzenetére


Walter_White
senior tag

Közelben? egy kínai hosszabbító van amibe egy lámpa van bedugva :D az csak nem okoz ilyeneket

(#39634) MrDerekas válasza Walter_White (#39633) üzenetére


MrDerekas
addikt

Troli, villamos, MÁV felső vezeték, ilyesmi amire gondoltam ;) Tehát a 12 kilovolt körüliekre. Mondjuk a kínai hosszabbítón lehet ellenőrizni kellene, hogy tényleg földelt-e... :B

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#39635) batman. válasza Walter_White (#39633) üzenetére


batman.
senior tag

Ilyenkor mindig nevetek, hogy milyen jó, hogy nem válaszoltam első körben.
De MrDerekasnak :K teljesen igaza van, elsősorban a problémát nem a monitorban, vagy a pc-ben kell keresned. Mondjuk a PS4-et próbálhatnád lehúzni, akkor is fennáll a probléma? Esetleg kölcsönadni havernak, nála csinál ilyet? Erre nagy valószínűséggel csak te találsz majd választ, úgy hogy végigpróbálod a lehetőségeidet.
A magas feszültségű légkábel az, amelyiken a szolgáltató nagyobb távolságra több áramkábelt vezet. (áram ügyben laikus vagyok, tehát nem ér belekötni a szakszerűtlenségbe) Ez ha 50-100 méteren belül van az már közeli, és tud zavaró is lenni. De ez közben már tisztázódott.

(#39628) Top cat Köszi! (feltételeztem, de nem tudtam volna tapasztalattal alátámasztani)

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39636) RAMyMamy válasza batman. (#39627) üzenetére


RAMyMamy
tag

dvd lemezről is próbáltam, de sajnos csak virágbolti telepítőim vannak. közben rájöttem, hogy lehet a dvd írómmal is baj van, valószínűleg rosszul íródott ki a telepítőlemez és arról azért nem bootolt...
pendrive-ról sehogyan se lehet megoldani? :(

(#39637) batman. válasza RAMyMamy (#39636) üzenetére


batman.
senior tag

Ennyi infóból sajnos nem tudom mi lehet a baj.
Reseteld a biost, állítsd be a defaultot, + amit még kell, és próbáld újra.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39638) RAMyMamy válasza batman. (#39637) üzenetére


RAMyMamy
tag

ezek is megvoltak már. azért köszi. :R

(#39639) syberia válasza MrDerekas (#39630) üzenetére


syberia
veterán

Erre eddig nem is gondoltam, bár csak az USB kábeleket szoktam feszültség alatt bolygatni. A memóriát pedig csak áramtalanítva szabad, mert meghűlnek az elektronok az alaplapban. :))

https://howbad.info/

(#39640) MrDerekas válasza syberia (#39639) üzenetére


MrDerekas
addikt

:DDD És még a füstre is nagyon ügyelni kell, ki ne jöjjön :B

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#39641) Top cat válasza RAMyMamy (#39638) üzenetére


Top cat
őstag

Ott van a Microsoft saját MCT programja. Azzal egyszerűen csinálhatsz telepítő pendrive-ot.

(#39642) MrDerekas válasza Top cat (#39641) üzenetére


MrDerekas
addikt

De az csak GPT partíciós sémát tud ha jól tudom. Régebbi gépeknél az eléggé bajos olykor. De javítsatok ki ha tévedek.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#39643) Top cat válasza MrDerekas (#39642) üzenetére


Top cat
őstag

Az MCT olyan telepítőt csinál, ami MBR és GPT módhoz is használható. :)

(#39644) batman. válasza Top cat (#39643) üzenetére


batman.
senior tag

Anno kipróbáltam, nekem 2 pendrive-ot cseszett el, úgy hogy javítani kellett. A Rufust nagyon régóta használom, (másra is) nekem soha semmi bajom nem volt vele. De hát ez is olyan kinek mi jön be.
Kinek a pap, kinek a kántor. :))

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39645) Top cat válasza batman. (#39644) üzenetére


Top cat
őstag

Hogyan cseszte el?

(#39646) batman. válasza Top cat (#39645) üzenetére


batman.
senior tag

Használhatatlan lett, alapból nem nagyon látta semmi. Részletekkel nem foglakoztam, de úgy rémlik a kollégám aki javította, a pendrive-on lévő partíciókról mondott valamit. (vagy nem) :DDD

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39647) MrDerekas válasza Top cat (#39643) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R Ez elkerülte a figyelmemet. :B Tehát régi gépek telepítéséhez is okés. Remek!

(#39644) batman Akkor én leszek az ellen-oldal. Rufush szívatott már keményen. MS-től töltött iso-ból dolgozva. Ha nem muszáj én nem használom. Nekem kevesebb ideg. :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#39648) menyoronc


menyoronc
aktív tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném mert már az őrületbe kerget a gép.
Adott egy 7 éves gép, eddig nem volt semmi gond vele.
Aztán elkezdett újra indulgatni, még a biosig se jut. Volt, hogy eljutott a win7 betöltéséig de után pár perc múlva megint elkezdte. Aztán volt olyan, hogy nem volt bekapcsolva pár napig és utána jó volt pár alkalomig. Utána újra kezdte. Elvittem egy szervízbe, ott persze semmi baja nem volt. Itthon is ment rendesen pár alkalomig aztán egyszer csak megint kezdte. Pontosabban bekapcsoláskor röviden sípolt vagy 10x egymás után aztán újra indult. Monitoron semmi nem jelenik meg. Ezt vagy 5x eljátszotta utána nem sípolt csak újraindul. Felporognek a ventik, a hátsó leáll, rá 3 másodpercre leáll a gép, kb 3 másodperc és újraindul. Utána elkezdte azt csinálni, hogy csak Felporognek a ventik és egyből leáll a gép. 3 másodperc és kezdődik elölről.
Volt már amúgy ujratelepítés is. Próbáltam a 2 memória modult cserélgetni, hol az egyik hol a másik, a foglalatokat is cserélgettem. Videokártyát is kivettem, rakotottem az alaplapra, ugyanaz. A táp is jó elvileg azt mondták a szervízben.

Én az alaplapra gyanakodok vagy a tápra, hogy valamelyik haldoklik.

Szerintetek? 🤣😂

Üdv: Gábor

(#39649) syberia válasza menyoronc (#39648) üzenetére


syberia
veterán

Kölcsön tápegységgel érdemes lenne rápróbálni, más nem jut eszembe most.

https://howbad.info/

(#39650) menyoronc válasza syberia (#39649) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Szia! Nem tudtam sajnos szerezni. Azon gondolkodom, hogy beruházok egy újba ami majd egy későbbi gép újításhoz is jó lesz.

Üdv: Gábor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.