Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22038) Dancii


Dancii
csendes tag

Sziasztok.

Egy elég komplex szitum van, de már tanácstalan vagyok.

Adott 2 gép, és 2 videokari:

Az első a jelenlegi konfigom:
Egy MSI-K9N SLI lap, AMD Athlon 64 x2 proci..és az egészet egy elég fos táp hajtja, egy 400Wos Codegen..
Mikor megvettem évekig egy Gigabyte 8400GS karival ment, tette a dolgát. Gondoltam újitok egy hajszálnyit, vettem egy szintén MSI 8600GT karit. Szépen ment is úgy kb. 2 hónapig, aztán egyszer csak nem indult meg vele a gép. Kiszedtem, átpróbáltam a másik PCI-E foglalatba, mert SLI lap lévén 2 van, abban megint elment egy darabig, aztán megint KO..azóta akárhova teszem, semmi..
Bele is törődtem, félreraktam..marad a 8400, tökéletesen megy.

Nemrég elkezdtem muteromnak egy gépet összerakni, csak ugy netezgetni.
Egy ASUS P5LD2-X lap, jelenleg egy 3GHz-es P4 van benne, de vettem bele egy C2D E4500at csak még nem tettem bele.
De ugye kéne bele videokari... jah a táp szintén valami noname (legalábbis nekem, valami Skyline dar series), de az kicsivel erősebb, 515W elvileg.
Na elő újra a 8600GT, beletesz..hát érdekes: minden első indításkor nincs kép..a gép teszi a dolgát, mennek a vinyók, még a win is bebootol..de kép ohne. Ha csinálok egy soft-resetet, onnantól szuper..amíg teljesen le nem kapcsolom. Utána ugyanez a sztori.
Az én 8400GS-emet beletéve tökéletes.

Oké, kéne másik kari. Szereztem még egy 8400GS-t. Beleteszem, ugyanez a jelenség..
Saját gépemben néha megindul, de inkább nem..muteréban meg elsőre nincs kép, utána van..igaz, néha még a BIOS-ban is szépen bekockáz meg ilyen piros pálcikák látszódnak:

Kép

Szóval már készen vagyok, ötletem sincs. Azt az ASUS lapot amire most építkezek néhány napja bontották tesómék, évekig ment nekik..
Ennyire pechem lehet, hogy 2 ugyanolyan hibás karit fogtam ki? Vagy a lapok..? a tápok..?

I'm no hero..never was..never will be..I'm just an old killer.. (Solid Snake)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.