Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21851) LyonnaisFan1 válasza kjani18 (#21850) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

KÖSZÖNTEM A VÁLASZOKAT:

AZ ELSŐHÖZ:
Legutoljára amikor még meg tudtam nézni a procihűtő forgását 1721 RPM-el pörgött. Ez nem tudom mennyire normális, és, hogy egy normálisan működő mennyi RPM-el pörög.
A hűtő már elég régi, azóta van a gépben amióta maga a gép is megvan.
És természetesen koszos. Az cserélve lesz.

A MÁSODIKHOZ.:
A BIOSban sajnos nem tudok szétnézni a monitor miatt. Nem kapja meg a jelet és nem adja ki a képet.
Csináltam valami BIOS resetet, de nem látok javulást. :S

Amúgy akár hány embert kérdeztem meg ezekkel kapcsolatban mondták az alaplap lehetséges halálát.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#21852) luiaxe válasza kjani18 (#21850) üzenetére


luiaxe
csendes tag

Szia! Köszönöm a választ de már megtörtént a hiba még mindig meg van.

(#21853) tornas válasza LyonnaisFan1 (#21851) üzenetére


tornas
őstag

Szia!

Kipróbálhatod egy kölcsöntáppal is a PC-det, meg aztán ezek a Kraun tápok nem egy megbízható darabok (az elektronika minőségét és felépítését illetően).

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#21854) kjani18 válasza luiaxe (#21852) üzenetére


kjani18
őstag

Először is nézd meg a bios beállításokat, esetleg cseréld, clearcmos, load optional settings,stb.
Ha nem javul, szedd szét a gépet, asztalon csak az alapvető dolgokat belerakva próbáld indítani! Ha indul, egyenként csatlakoztasd a perifériákat, melyiknél sz@rik meg.
Ha nem javul a dolog, egyenként cseréld a cuccokat ( táp, proci, ram, vga (ha nincs a lapon)) persze nem újat venni, csak akkor, ha kiderül hol a hunyó.

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#21855) wolf13


wolf13
őstag

Sziasztok

A problémám az lenne , hogy vásároltam a minap egy videó kártyát : ASUS R9280X-DC2T-3GD5, amit

az adatlapomon lévő gépbe szerettem volna használni.Amikor betettem a kártyát (a táp is új) szépen elindul a
gép, csak nem küld jelet a monitorra , csak az alaplapi kártyából jön.A windows szépen feláll.És
nem tudom rávenni , hogy használja a betett kártyátt

Amit eddig tettem és kiderítettem: - frissítettem a biost , beállítva , hogy a PCI-E legyen az elsődleges
-az alaplap kipróbálva másik vga-al , ami ugyan úgy igényel
plusz feszültséget (2x6 pin)
-a vásárolt videó kártya ebbe
az alaplapba tökéletesen elindul: ASUS MAXIMUS II FORMULA

Segítséget előre is köszönöm.

(#21856) ,meaT'


,meaT'
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy Fx 6300-at, egy phenom x2 555 váltott, a következő alaplapban!

MSI 760GM P21(FX)!
Ahogy belekerült a processzor a windows indításnál újraindult, majd újra és újra!
Próbáltam újratelepíteni, de a betöltés után csak sötét képet kapok!

A legfrissebb bios van fent, a lap látja is rendesen a procit, de mintha annak nem tetszene a RAM-om vagy a Winchesterem, mert amin azokkal kellene foglalkoznia, vagy kékhalált kapok, vagy újraindul.

Jelenleg a phenom van a gépbe, és minden hiba nélkül müködik!

Kingmax 1333 mhz ramom van

Segítsetek légyszíves, remélem nem hiába költöttem a procira!

Előre is köszönöm!

(#21857) VásRló


VásRló
tag

Hi

Mostanában gyakran nem indul az ismerősöm gépe. Felpörgetési hibára gyanakodtam a winchestert illetően, a program is jelezte, hogy több esetben előfordult. A hdd kondícióját a HDsentinel 60% körülire tette.

Lehet szó még táphibáról is, de Chieftec 300 vagy 350 W-os táp van, és az egész gép kis teljesítményű. Lehet, hogy mégis a táppal van a baj?

(#21858) hejhoo


hejhoo
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy pc-t igazabol lenyegtelen, hogy milyet, es nem visz at kepet a monitoromra, van rajt sok dugesz, probalatam mindet. A szervizes srac azt mondta, hogy csak a vizszintesen levo csatlakozo a jo(igazabol nekem az se mukodik). DE amit nem ertek, hogy mi a toknek van rajta 3 csatlakozo is ha abbol csak 1 mukodik. Raadasul az az egy aminek mukodnie kene DVI s csatlakozo, es csak a szerencsen mult, hogy tudtam szerezni, mert en eddig a monitort VGA s csatival hasznaltam. Szoval, mi a racio abban, hogy a 3 bol csak 1 mukodik ?? Tudom hogy ez nem teljesen topicba vago es kivancsi vagyok, hogy massal is megesett e mar ez....

WACKY WAVING INFLATABLE ARM FLAILING TUBE MEN

(#21859) #02045440


#02045440
törölt tag

Sziasztok!
Egy olyan problémám van hogy kaptam tegnap egy szép kékhalált (így indult)
Hang beakad stb... reset után viszont se kép se hang.
Kiszedtem mindent az alaplapról úgy sincs semmi... (Megjegyzem, ha rá van dugva minden akkor felpörög a venti a Hdd meg az író is.) Alap lapra tippelek de jó lenne ha ebben valaki megerősítene.
Másrészről ha cserére szorul akkor milyen hasonló alaplapot tudnék helyette... (OLCSÓN!!!)
Jelenlegi konfigom (nem ér röhögni erre futotta csak):
Alaplap: Asus p4p800 -vm/s,
CPU:2.66 Intel Celeron D
Memória:1Gb (2x256 1x512) [Eredetileg 2x512 volt benne csak párom ügyködött valamit a gépen 1 éve és úgy frankón elfüstölt a memó is meg a slot is.]
Vga: Ati 9250 128Mb
Hang:5.1 C-media
Hdd:80Gbos Seagate meg egy 80as samsung
DVD író:Asus

Tehát remélem lesz valami megoldás mert jelen pillanatban csak ezen a kis laposon tudok ügyködni... Ami nekem kevés. Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#21860) #10726912 válasza #02045440 (#21859) üzenetére


#10726912
törölt tag

Szedj le mindent az alaplapról. Csak tápegység, egy memória, s persze vga maradjon.
Ha nem indul, ezeket cserélgesd ki prób a erejéig (tápot, vga-t, ramot). Ha más gépnél működnek ezek az alkatrészek, akkor marad az alaplaphiba (a cpu hiba nagyon ritka, ha nincs húzva).
Nekem ettől kisebb gépeim vannak, netezni jók. Szóval nincs röhögés.
VásRló: Próbálkozni kell másik hdd-vel, annak adatkábelét is érdemes kicserélni, de a tápegységet is meg lehet próbálni kicserélni.
Egy kontakthibás ram is okozhat ilyet...
Szedjétek szét, s rakjátok újra össze.
S módszeresen cserélgessetek alkatrészeket.
,meaT': Lehet, hogy a CPU hibás, teszteltesd le (szerviz, vagy másik gépben próba).

(#21861) darrap


darrap
újonc

Sziasztok!
Ma vettem meg új gépem:
intel i5-4670k
asrock z87 extreme4
táp: cooler master GX550w
corsair 8gb 1600 ddr3 ram
kingston hyperx 120gb ssd
samsung dvd író, m-tech noble ház

összeraktam, minden bekábelezve, alaplapon power, reset stb bekötve, indításnál a ventik felpörögnek, de nem történik semmi.Még az alaplapon sem gyullad fel a dr debug visszajelzője, hogy legalább hibakódom lenne...
Másik táppal próbáltam, ugyanez.Táp másik géppel működik.
Videókártya nincs benne, csak a prociban az intel hd4600
a bootolás sem indul meg, procihűtő bepörög egy fél másodpercre, majd leáll.

(#21862) #02045440 válasza #10726912 (#21860) üzenetére


#02045440
törölt tag

Cserélgettem próbáltam, de semmi. Másik hasonló kaliberü gépet nem hiszem hogy használna valaki is a környezetemben.... Igen csak kicsi gép a mostaniakhoz képest és a foglalatok sem hiszem hogy ugyan azok mint a mostani gépeken.

(#21863) Intel fan11


Intel fan11
őstag

üdv
olyan problémám lenne, hogy próbálnék számítógépen dvdről telepítőt bootolni de ezt írja ki a gép:

cdboot: Cannot boot from cd - code: 5
boot failure from previous device..

Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device
press any key when ready

mi lehet a a gond?

Battletag: hojszi#2983

(#21864) kyle23


kyle23
tag

Üdv.
Probléma: elindítanám a játékot akkor még be is lép a menübe a gép, de ahogy rányomok a csata indításra megfagy. 1-2 perc töltési idő után kékhalál sok katyvasszal az utolsó 4 sor pedig ez:

Collecting data for crash dump ......
Initailizing disk for crash dump .......
Physical memory dump FAILED with status 0xc000009c
Contact your sístem admin or technical group for further assistance

1 hete hoztam haza a gépem a szervízből, ahol újra rakattam a sráccal a win7-et a C meghajtón. A jaték is ide van telepítve egyébként. Tegnap azt hittem hogy azért csinálja mert sok a por benne, ezért most kivittem és kinyomattam belőle a port, nem mondom nagyon sok volt benne, de már teljesen tiszta, de ezek szerint nem ez a probléma. Net minden jó rajta de ahogy játszanék lefagy az egész rendszer. Ramok voltak vizsgáltatva szervízbe egy fél éve, de ott azt mondták teljesen jók nincs velük baj.
Lehet hogy a vinyóm krepált be? Vagy vmi más probléma lehet?

kyle.23

(#21865) #10726912 válasza #02045440 (#21862) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha mindent cserélgettél mindent, akkor alaplap hiba van. Nézelődj kicsit, olcsón kapsz másikat itt a Hardver aprón is. De mindezt csak akkor, ha mindent próbáltál, amit csak lehet!
Intel fan11: Akár memória is lehet gond. Csak egyet hagyj benne. Ha ugyanaz, akkor cseréld a memóriát. Ha látja a BIOS a HDD-t, és jól van beállítva a boot sorrend is, akkor a ram a legvalószínűbb.

[ Szerkesztve ]

(#21866) Zolibaba24 válasza DooDoo21 (#49) üzenetére


Zolibaba24
tag

Szerintem ez vagy videokártya probléma, vagy alaplap, de mindenképpen a videokártya körüli, tápellátási probléma, amit okozhat a puffer kondenzátorok kiszáradása. Érdemes megnézni az alaplapon felsorakozó kondenzátorokat, illetve a videókártyán lévőket. ha egy kicsit is púpos vagy csak szimplán gyanús, akkor egy hozzáértővel cseréltesd ki, pár száz forintos tétel + pár sör haveri alapon :)

Itt egy hibás" púpos" elko:

Ha tudsz csinálni egy jó minőségű, nagy felbontású képet az alaplapról és a videokártyáról linkeld be és itt is megmondják neked, hogy az lehet-e a baj. Üdv!

[ Szerkesztve ]

Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb!

(#21867) Zolibaba24 válasza Zolibaba24 (#21866) üzenetére


Zolibaba24
tag

Ezt jól benéztem, de az infó hasznos lehet bárkinek :D

Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb!

(#21868) Jacta válasza Zolibaba24 (#21866) üzenetére


Jacta
csendes tag

Ez nekem jött volna? :D (Csak mert én írtam vga-val kapcsolatban mostanság ide.)

De amúgy a monitornak tuti, táp vagy inverter baja van (Azt mondták. :D). Ha púposak a kondik azokat egyszerű kicserélni? Mármint kell hozzá speckó szerszám valami lecsippentő fogó meg forrasztó-n kivül?
Csak mert sosem csináltam ilyet. :D Már eldöntöttem, hogy új monitort veszek szóval legalább gyakorlok. :)
Persze majd még jobban utánanézek ennek, csak így most eszembe jutott.

[ Szerkesztve ]

(#21869) Zolibaba24 válasza Jacta (#21868) üzenetére


Zolibaba24
tag

Nem neked szántam, de talán neked is segítség lehet :) [link]

Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb!

(#21870) Jacta válasza Zolibaba24 (#21869) üzenetére


Jacta
csendes tag

Köszönöm! :)

(#21871) syberia válasza Jacta (#21868) üzenetére


syberia
veterán

Ha kezdő vagy a forrasztásban akkor készülj fel a megégett ujjbegyek jegelésére :DDD Én a saját tápomat javítgattam így, a kísérletező kedvemet siker koronázta :C

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#21872) Jacta válasza syberia (#21871) üzenetére


Jacta
csendes tag

Okés. :DD

(#21873) Gstyler


Gstyler
senior tag

Nem indul a gépem, még a BIOSig sem jut el.
Hha kiveszem bármelyik memóriát (2*4GB Corsair Vengeance), akkor elindul egy menüvel, ahol megkérdezi, hogy visszaállítsa-e alapra a BIOS beállításokat. Választás nélkül az eddigi órajelekkel indítja gépet.
Ez után hha visszateszem a memót, akkor is megy a gép (órajel változások nélkül), de másnap reggel megint ugyanezt el kell játszani.

A procim jelenleg 4Ghzen pörög (20*200) egyébként!
Az utóbbi időben két változás történt, egyrészt a monitor mellé hdmivel bekötöttem egy TV-t is, továbbá a tápom elkezdett egyre hangosabban zakatolni. Nem tudom, hogy bármelyik dolog befolyásolhatja-e az indulást.
Segítséget kérnék!

(#21874) IstvánLászló válasza Gstyler (#21873) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A tápegységed nelegyen áramalatt fontos.
A memóriák foglalatát tisztitsadki,fújdki olajmentes levegövel ne kompresszorrlal csináld.
Aeroszolos kivitelben kapható.
A tápegységed mijen gyártmányú.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#21875) Gstyler válasza IstvánLászló (#21874) üzenetére


Gstyler
senior tag

Beszerzek holnap egy sprayt akkor. A tápom egy 450W-os Chieftec.

(#21876) IstvánLászló válasza Gstyler (#21875) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A tápom egy 450W-os Chieftec.
Nem hinném hogy táphibád lenne.
Hogyérted továbbá a tápom elkezdett egyre hangosabban zakatolni.
A ventillátórra góndolsz.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#21877) WillChi válasza IstvánLászló (#21876) üzenetére


WillChi
senior tag

Első lépésben inkább a CPU-t kellene visszavenni alap beállításokra, és utána próbálkozni!

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#21878) 3103nwlmi


3103nwlmi
csendes tag

Helló.
Adott a következő konfig: MSI K9A Platinum lap,AMD Athlon X2 6000+,2x1GB ram ddr2 800,GTX 260,80gb 160gb vinyó,FSP BlueStorm II 500 tápegység.Elvileg tökéletes minden alkatrész.

A következő a probléma:bekapcsolom a gépet,vetillátorok felpörögnek a procihütő,és a tápegység hütője,de a vga-n nem. DE,ha így hagyom,és lekapcsolom a tápegységet hátul,(mert nem reagál az előlapi power kapcsolora)és rögtön vissza akkor beindul a gép és rendesen müködik.Mi okozhatja a problémát???

(#21879) IstvánLászló válasza 3103nwlmi (#21878) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Nézmeg az összes tápcsatlakozokat huzdle dugd ujból vissza őket érintkezési hiba okozhatja lehet.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#21880) 3103nwlmi válasza IstvánLászló (#21879) üzenetére


3103nwlmi
csendes tag

Azon már túl vagyok,már megprobáltam mindent(bios reset,simán a lap indítása,memóriák)azért irtam ide!

(#21881) IstvánLászló válasza 3103nwlmi (#21880) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A vga-n nem forog a ventillátór power gombra nemreagál irtad.
A vga-t kivetted és vissza tetted segédtápja rajtavan rendesen.
A power gombot müszerrel nézdmeg nemszakadt-e meg,vagy nem jöttle az alaplapról a csatlakozoja.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#21882) Zsivaagoo válasza 3103nwlmi (#21880) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Elképzelhető, hogy az alaplapon minden látható jel nélkül elöregedtek a kondik.

(Vagy a tápban. Is.)

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#21883) tornas válasza Zsivaagoo (#21882) üzenetére


tornas
őstag

Bezony ám, de az már csak méréssel deríthető ki (ESR és kapacitás mérővel) biztosan. :K

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#21884) Gstyler válasza WillChi (#21877) üzenetére


Gstyler
senior tag

A proci kb. fél éve megy 4Ghz-en, sőt hónapokig 4,3-on ment. Lehetséges ez, hogy egyszer csak "nem bírja"???

IstvánLászló: Igen valószínűleg a ventilátor zakatol úgy, mint egy traktor :D

(#21885) WillChi válasza Gstyler (#21884) üzenetére


WillChi
senior tag

Láttunk már sok érdekes dolgot eddig is...

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#21886) #10726912 válasza Gstyler (#21884) üzenetére


#10726912
törölt tag

Minnél nagyobb a tuning, annál kisebb hiba is elég, hogy össze omoljon az addig csúcson járatott szerkentyű.
Aztán jön a fejvakarás...
A nagyobb teljesítmény nagyobb igénybe vételt is jelent. Ami azt jelenti, hogy gyorsabban tönkre megy minden: alaplap, cpu, ram, táp, bármi.
Ez olyan, mintha lenne egy Bugatti Veyron-od, amit túl lassúnak találsz, ezért benzin helyett kerozint tankolsz, meg emellé még nyomod a nitrót is...biztosan gyorsabb lesz, de a Veyront hamarosan ott fogja hagyni a Trabant is...
Azt még derítsd ki, mi adta meg magát, nem biztos, hogy a CPU.

(#21887) syberia válasza #10726912 (#21886) üzenetére


syberia
veterán

Én eddig szinte az összes procimat tuningoltam alapfeszen, szerintem ésszerűen növelve a teljesítményt nem csökken számottevően az élettartam, bár ehhez annyi ideig kéne használjam őket hogy már bőven elavulnak a hihetetlen gyors számítástechnikai fejlődés miatt.

https://howbad.info/

(#21888) Gstyler válasza #10726912 (#21886) üzenetére


Gstyler
senior tag

Azon törpölök, hogy mivel tudnám kideríteni a probléma okát!
Mert mikor a memóriát kiveszem és visszateszem utána simán bírja a proci a 4Ghz-et. Megy egész nap egy nyekkenés nélkül, csak aztán másnap elindulni nem szeret!
Próbáljam alapórajelen használni egy ideég, hogy problémamentes-e?

(A proci egyébként Black Edition, tehát szorzózár mentes. Gyanítom, hogy senki nem alapórajelen járatja.)

[ Szerkesztve ]

(#21889) tornas válasza Gstyler (#21888) üzenetére


tornas
őstag

Alaplapi gombelemcsere megvolt?? Ez is produkálhat érdekes tüneteket, ha lemerül. :K

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#21890) kjani18 válasza Gstyler (#21888) üzenetére


kjani18
őstag

Próbálj meg a ramok tápfeszén picit emelni, és/vagy az időzítéseket feljebb állítani.
A táppal vigyázz, nehogy túlmelegedjenek!

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#21891) Gstyler válasza tornas (#21889) üzenetére


Gstyler
senior tag

Az elemet még nem cseréltem! 1 éves kb, nem hiszem, h merülne, de meg fogom próbálni ezt is!

kjani18: a RAMok teljesen automata beállítással mennek, az 1600-os memória 1333-al fut csak.

Egyébként az jutott eszembe, hogy múlt héten a procihűtőt (Macho) le kellett szednem. Lehet, hogy rosszul tettem vissza (?) és amiatt vannak problémák?

(#21892) yorka


yorka
tag

Adott egy gép:
Biostar TA790GX A2+ alaplap
Coolermaster tx4 hűtés
4050e proci (45W tdp)
2x2 GB RAM
1 dvd
2 hdd
Corsair CX400

Vettem egy új Saphire Radeon HD7790-et (Sapphire Radeon HD7790 1GB DUAL-X OC GDDR5 /11210-01-20G/), de a gép nem indul vele (Extra 6pin táp rá van kötve), a BIOS sem tölt be, megáll az "Initializing USB Controllers" résznél.
Ha minden USB eszközt kihúzok a gépből, akkor elindul, de ezzel nyilván nem vagyok kisegítve.
Volt cmos reset, load default bios, de egyik sem segített.
A kártya nem hibás, irodai munkaállomásban teszteltem, jól működik. Abban 460Wos táp van.
Mi lehet szerintetek a hiba?

Lehetséges, hogy nem elég neki a 400w-os corsair? Ha igen, akkor jó lesz nekem hozzá egy FSP Raider 550?

Ha nem muszáj, nem vennék most új tápot.

(#21893) Zolibaba24 válasza yorka (#21892) üzenetére


Zolibaba24
tag

Lehetséges, hogy a tápod nem elég neki, a hivatalos oldalon a kártyádhoz 500W a minimum amit ajánlanak, és gondolom ezt sem a Codegen-ből :).

Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb!

(#21894) CoolMan válasza yorka (#21892) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Egyenként dugd vissza az USB-s eszközöket és kiderül, hogy melyiket nem szereti. Az a VGA nem eszik többet terhelve 150-160W-nál [link] tehát elvileg a táp nem lehetne gond. A helyedben én kérnék kölcsön egy másikat (megbízhatót) és azzal is megnézném.

(#21893) Zolibaba24: Minőségi megbízható tápból nem kell 500W :N

(#21895) Tiger.huhhhh: Szia! :R

[ Szerkesztve ]

(#21895) #10726912 válasza yorka (#21892) üzenetére


#10726912
törölt tag

Kérdezd meg, mekkora tápegység kell a konfigodnak.
Itt megteheted.
A mostani könnyen lehet, hogy gyenge, de nem a ráírt teljesítmény adat miatt.....ha tudsz, szerezz egy csere darabot próbára. Vagy vidd a géped egy szervizeshez...ott is tudnak segíteni.
CoolMan81
(MODERÁTOR)
: Üdvözletem:)

[ Szerkesztve ]

(#21896) nagyszegi


nagyszegi
tag

Hi!
Egy olyan gondom lenne, h a gépem kb fél éve elkezdte azt, h randomra befagy szines csíkos képernyő egy pillanatra kék halál aztán újraindul, néha az újraindulást követően fekete kép, monitor tartalékon és semmi nem történik valamikor pl játék közben egyszercsak fekete képernyő és megáll az élet ventillátorokat direkt felpörgetem hátha a hő az oka (nem), valamikor bejött az alaplap logója és ott állt meg az élet. Idővel egyre gyakoribb lett a jelenség aztán újraraktam a gépet az ideiglenesen megoldotta a gondot de újra elkezdte 2 hónapja. Szóvalo most ha olynja van működik néha meg randomra újraindul akár filmezek akár böngészek sőt ha nem csinálok vele semmi akkor is néha azt látom h helyreállt egy súlyos hibát követően(txt-be lementettem amit ilyenkor kiír eltudom e-mailon küldeni ha valakinek az többet mond). Annó amikor elkezdődött a probléma egy memtestet lenyomtam nem az volt a ludas. A kérdés h szerintetek melyik alkatrész kezdi bemonadani az unalmast? A lapom egyébként asus m4a79xtd evo, húzva nem volt. Szóval várom a kedves segítségeteket, h melyik alkatrésszel fáradjak be a boltba?
Előre is köszönöm!

(#21897) lipido


lipido
senior tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni!
Konfig:
Msi 790gx-g65
Athlon II x2 250
THERMALTAKE TR2 RX 450 TÁP (új, de nem zárom ki h ez lehet hiba)
1 IDE HDD
4GB ram
Olyan problémám van, hogy olykor bekapcsol a gép, olykor nem! Alaplapi led világít, ventik nem pörögnek.. meg sem mukkan. Tápcsatik, gombelem mozgatása után van hogy elindul. Ha alaplap hiba lenne akkor sosem kapcsolna be ugye? Esetleg okozhatja a gombelem? Valami más 5let?
Előre is köszönöm! :R

(#21898) lipido válasza lipido (#21897) üzenetére


lipido
senior tag

További jelenség!
Nem kapcsol be.. másik táp odavisz... rádugom a tápcsatit.. bekapcsol... majd kikapcsolom... visszadugom az eredeti táp csatikat, és ismét bekapcsol, immáron az eredeti táppal...

(#21899) Diaspar


Diaspar
csendes tag

Sziasztok.

Van egy régebbi gépem, amit főleg netezésre használok.

Operációs rendszer: Windows XP Home Edition 32-bit Szervizcsomag 3
CPU: Intel Pentium E2140 @ 1.60GHz
RAM: 2,00GB Dupla-csatorna DDR2 @ 332MHz
Alaplap: Foxconn 45GM/45CM/45CM-S (Socket 775)
Grafika: L1953S (1280x1024@60Hz) 256MBNVIDIA GeForce 8500 GT (MSI)
Merevlemez: SAMSUNG HD250HJ (SATA)

A gondom a következő:
Teljesen random időközönként leáll a gép, vagy pedig megpróbál magától bekapcsolni. Tehát több különféle módon is jelentkezik a probléma.
- gépezek, és váratlanul leáll, de úgy hogy kilép magától a programokból, nem pedig lefagy
- amikor nem használom a gépet, áramtalanítani szoktam, előfordul, hogy amikor újra áram alá helyezem, megpróbál magától bekapcsolni, de pár másodperc után leáll mielőtt ténylegesen elindulna, majd ismét megpróbál elindulni megint csak sikertelenül, és ezt ismételgeti, néha segít ha újra áramtalanítok, néha az sem
- van hogy áram alá helyezem a gépet, és amikor én próbálom bekapcsolni, akkor kezdi el a dolgot

A probléma nem állandó jellegű, hanem csak időnként előjön. Kb egy éve kezdődött, de az utolsó alkalom óta már hónapok is elteltek, most viszont megint ezzel találtam szembe magam amikor megpróbáltam bekapcsolni a gépet. Mióta először megjelent a probléma, már többször is újratelepítettem az oprendszert. Mint már írtam, a gépet főleg netezésre használom, tehát semmi extrém megterhelésnek nincs kitéve. Ráadásul a túlmelegedés ellen szól az is, hogy már rögtön bekapcsolásnál előjön a dolog. Amikor előjön, szétszedem a gépet, megigazgatom az alkatrészeket, portalanítok, meg hasonlók. Ez is néha segít, néha nem. Van hogy gyorsan helyre jön, van hogy többszöri szétszedés, igazgatás segít, de olyan is volt hogy ráhagytam, majd valamivel később magától megoldódott a dolog. Eddig még mindég sikerült túllépnie a dolgon, és mint mondtam, van hogy hónapokig nem jön elő.

Mivel nem állandó jellegű a dolog, így még nem tudtam rájönni, hogy mi a gond. Mondjuk nem is vagyok túl nagy szakértő az ilyenekben. Esetleg van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a gond, és hogy miként tudnám megoldani?

(#21900) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok!
Van egy win7 64bitem, ami egyik pillanatról a másikra nem képes elindulni.
netio.sys (0xc0000098)hibát mond windows boot manager.
Próbáltam volna egy win7es telepítőt indítani, de nem tud elindulni, erre a hibára utalva.
Gondoltam kiveszem az ssd-t és átteszem egy másik gépbe, ahol leformázom.
Sikerült windows alól.
Vissza betettem az eredeti gépbe, és a telepítő megint ezt a hibaüzenetet írja ki.
Mitévő legyek?
Köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.