Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52101) #54715584 válasza McLaca (#52100) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nálam a Youtube probléma is most oldódott meg, bár nekem most hálózati gonjdaim voltak, azok egy részét megoldottam. :) Így most azonnal indul youtube videó max minőségben, nem kell 15mp, mire vált.

(#52102) McLaca válasza #54715584 (#52101) üzenetére


McLaca
őstag

Hardveres gyorsítást kikapcsoltam, most jó lett. Épp csak CPU-ból kell neki 2× annyi (minimum). De mondjuk mintha eddig is ilyen éhes lett volna a HD videó, szóval semmi szokatlan (első generációs i5-ös mobil prociról van szó, szóval csodákat már nem várok).

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#52103) scope2007


scope2007
addikt

üdv!

sajnos ez a kieg már nem működik
valaki tudna másikat? vagy parancsot rá?
ezt nagyon hasznosnak tartottam eddig

Stay-Open Menu

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#52104) Matthewus válasza scope2007 (#52103) üzenetére


Matthewus
őstag

Ott a válasz az oldalon: "Firefox 57 users can set pref (via about:config) browser.bookmarks.openInTabClosesMenu to false to enable basic "stay open" behavior now built-in to Firefox."

(#52105) Krystal_s


Krystal_s
addikt

-Az 56-os verzióban homályosabbak lettek a betűk az 53-as verzióhoz képest. Úgy látom ezeket az értékeket törölték ki. Vajon mi lehet az oka? :((

-A könyvjelző mappák szürke színe is jó ronda lett. :\
-56-ban, amikor a keresősávba írok valamit,akkor elég gyakran jelez a tűzfalam. Különböző portokon akar a Firefox a 127.0.0.1-hez kapcsolódni. Eddig nem ilyen módon tette...

Érdekes irányba "fejlesztik" ezt a böngészőt. :((( Törlöm is ezt a verziót most, mert kifolyik tőle a szemem.

[ Szerkesztve ]

(#52106) ftamas0201 válasza SharpSA (#52097) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Meglepő de pont akkor csak 2-3 lap volt nyitva, amúgy szokott 4-5 de akkor csak alap böngészés és olvasgatás volt aztán egyszer hirtelen jött a bumm :D

(#52107) Kékes525


Kékes525
félisten

Hogy tudnám az első lapon a tab szerkezetet eltüntetni Classic Theme Restorer nélkül?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52108) Daemos


Daemos
tag

Sziasztok.

Keresek az 57-es Foxhoz olyan kiegészítőt amivel minden induláskor jelszóval engedje elindítani a böngészőt, illetve az is jó lenne ha ott hagynám 5 percre a böngészőt akkor is le tudja lockolni hogy csak jelszóval férhessek hozzá.

Válaszotokat előre is köszönöm! :R

(#52109) Kékes525 válasza Daemos (#52108) üzenetére


Kékes525
félisten

"keresek az 57-es Foxhoz olyan kiegészítőt amivel minden induláskor jelszóval engedje elindítani a böngészőt,"

Szerintem ezt operációs rendszer szinten lehet megoldani.

"ha ott hagynám 5 percre a böngészőt akkor is le tudja lockolni hogy csak jelszóval férhessek hozzá."

Ezt pedig screensaver beállításnál megtudod tenni. A bejelentkezésed jelszóhoz legyen kötve. Ez is az operációs rendszerhez tartozik. [kép]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52110) Daemos válasza Kékes525 (#52109) üzenetére


Daemos
tag

Köszönöm válaszod.

Sajnos nem tehetem meg hogy teljesen kizárjam a gépem mivel többen is használjuk... :(

Erre gondoltam vagy ehhez hasonló alkalmazásra.

Firefoxba is van ilyen kiegészítő de ez már nem működik az 57-es foxba.

(#52111) Kékes525 válasza Daemos (#52110) üzenetére


Kékes525
félisten

Master Password Timeout (Updated) 57-esben ez sem müködik. Akkor próbáld meg operációs rendszerszinten megoldani. Biztos lehet az alkalmazások használatát jelszóhoz kötni egy programmal. Itt kérdezd meg: Milyen program, ami...? - IT café Hozzászólások

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52112) Daemos válasza Kékes525 (#52111) üzenetére


Daemos
tag

Egyenlőre nincs megoldás... megpróbálok valamit hegeszteni :)

(#52113) Matthewus válasza Daemos (#52112) üzenetére


Matthewus
őstag

WinguardPro (fizetős), a legegyszerűbb külön felhasználói fiókot csinálni.

(#52114) SharpSA válasza ftamas0201 (#52106) üzenetére


SharpSA
veterán

Akkor talán valamelyik kiegészítő lehetett a bűnös? Nekem eddig ilyen problémám nem volt 8-10 füllel sem és egyébként sem zabálja a memóriát.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#52116) Kékes525 válasza #20749568 (#52115) üzenetére


Kékes525
félisten

Video Download A Firefox 57-tel vagy újabbal kompatibilis közül választhatsz. Például: Video Downloader Prime, Private Video Downloader

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52118) pete_21 válasza vlevi (#51985) üzenetére


pete_21
addikt

Köszönöm a választ!

Kipróbáltam a Foxy Gestures, Gesturefy addonokat. A Gesturefy jobban bejött, de egyik sem tudja azt, hogy az egeret a tabokhoz viszem, görgetek, és így váltok a fülek között. A Firegestures ezt tudta, és hiányzik ez a funkció. Van erre valami tippetek?

Illetve az 56-os Firefoxban a képernyőkép mentés gomb kint volt az eszköztáron. Az 57-ben a "polcos ikonnal" kell előhozni egy legördülő menüt, és ott találom. Nem lehet kitenni az eszköztárra? :)

Köszi a segítséget!

(#52119) Matthewus válasza pete_21 (#52118) üzenetére


Matthewus
őstag

1. Be tudod állítani mindkettőt úgy, hogy jobb klikk + görgetésre váltson lapot, amit te szeretnél az tudtommal nem lehet.

2. Testreszabás és kihúzod az eszköztárra.

(#52120) pete_21 válasza Matthewus (#52119) üzenetére


pete_21
addikt

Köszönöm a választ.

1. Közben rájöttem, hogy néhány dolgot elront ez az addon: Gmailben új levélnél nem tudok fájlt csatolni, hiába kattintok rá, nem jön be a tallózás ablak. Fb-on se tudok küldeni fájlt, tallózás ott bejön, de nem csatolja. :/

2. Jobbklikk, Testreszabás --> Bejön egy ablak ikonokkal, de nincs köztük a Képernyőkép ikon, így nem tudom odahúzni. Rosszul csinálok valamit?

(#52121) Matthewus válasza pete_21 (#52120) üzenetére


Matthewus
őstag

1. A foxygestures-szel megy mindkettő nálam
2. küldj egy képet róla én 56-ost használok.

(#52122) Kékes525


Kékes525
félisten

Nem bírtam ki, feltettem a Firefox Setup 57.0b5 próbára egy szűz profilelal. Bemásoltam a profilejába a fő profilomat. 4 addonom maradt, több mint 20-ból. :D A szögletesség nem tetszik, gondolom lesz lehetőség javítani. Úgy látom, hogy olyanok is működnek, amik elvileg nem kompatibilisek. :F

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52123) pete_21 válasza Matthewus (#52121) üzenetére


pete_21
addikt

Így néz ki a Testreszabás.

(#52124) scope2007 válasza Matthewus (#52104) üzenetére


scope2007
addikt

Nálam nem működött
Azaz nem jött be az adott cucc aboutconfigban

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#52125) netpeti98 válasza pete_21 (#52123) üzenetére


netpeti98
addikt


A címsorba tudod kirakni.

(#52126) pete_21 válasza netpeti98 (#52125) üzenetére


pete_21
addikt

Így is tökéletes, nem jöttem rá, hogy jobbklikkel kell kattintani. :DDD
Köszönöm a segítséget mindenkinek!

(#52127) ftamas0201 válasza SharpSA (#52114) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Valami container firefox nyűgre hivatkozott azt hiszem a windows, gondolom beragadt az agyába. Addig jó ameddig van miből elzabáljon de ha már idegesít akkor kapni fog :D

(#52128) Syl válasza ftamas0201 (#52127) üzenetére


Syl
nagyúr

Bocs!
Nem válasz akart lenni!

Ha az 56-os Firefoxszal használt sync-et beállítom a Nightly-ra is, ez utóbbi nem fogja szétkúrni a bővítményeket? Mert van egy pár hagyományos.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52129) Kékes525 válasza Syl (#52128) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem nem. Nem törli őket, csak egy külön mappába helyezi őket (Örökölt kiegészítők). Ezek le vannak tiltva, de frissülnek és ha lesz kompatibilis, akkor az átkerül a rendesek közé.

A helyettesítő keresésen van még fejleszteni valója, azt sem találja meg, aminek biztosan van helyettesítője. Például a Greasemonkey esetében nem adja meg az elsők között a Violentmonkeyt vagy a Tampermonkeyt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52130) Syl válasza Kékes525 (#52129) üzenetére


Syl
nagyúr

:R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52131) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Itt paráztam, hogy mi lesz ha 57.byx-ról visszatérek 56-ra, és még a levelezőm sem lépett ki önmagából... Köszi a segítséget!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#52132) Kékes525


Kékes525
félisten

Van arra lehetőség, hogy a Classic Theme Restorer vagy az Add-ons Manager nélkül a kiegészítők verziószámát közvetlenül is lássam?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52133) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nem tudom csak nálam e,de most olyan lassúnak érzem a firefoxot 56.0 legújabb verzió van fent.Más is tapasztal ilyet?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#52134) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok!

Valahányszor elindítom a Firefoxot, mindig bedobja a böngészőkonzolt is, ezt hogy lehet letiltani? Hiába zárom be, legközelebb újból bejön, nagyon zavaró! A billentyűkombinációja sem segít!

(#52135) Kékes525 válasza Pityu. (#52133) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekem viszont egy picit mintha gyorsabb lenne a Firefoxot 56.0 :)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52136) nfsu17 válasza Pityu. (#52133) üzenetére


nfsu17
veterán

nálam is gyorsabb, mint pl. 55.
nem chróm még, de már elég jó.

(#52137) Pityu. válasza nfsu17 (#52136) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát akkor nálam nem tudom mi lehet de most nyögve nyelős néha

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#52138) scope2007 válasza Matthewus (#52104) üzenetére


scope2007
addikt

ja közben leesett miért nem működhet :D
szóval 55nél még volt kieg rá, de nekem az 56 van fent
és ez a parancs majd az 57nél válik elérhetővé :D

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#52139) McLaca válasza Pityu. (#52137) üzenetére


McLaca
őstag

Próbáld kikapcsolni a hardveres gyorsítást.
Paradox módon nálam megtáltosodott tőle.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#52140) csako


csako
veterán

Az ublockban van felugró ablakok elleni védelem (most átváltottam rá, mert hiányzik az element hiding helper az adblock mellől) vagy az 57-esre fejlődött annyit, hogy villanásnyi idő alatt bezárja az eddig meghagyott reklámokat?

(#52141) Matthewus: Remek, köszi :R

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#52141) Matthewus válasza csako (#52140) üzenetére


Matthewus
őstag

Van egy kapcsoló a lenyíló menüben, amivel le lehet tiltani az adott oldalon az összes popup-ot, ha az nincs bekapcsolva, akkor a szűrők teszik a dolgukat.

(#52142) mekker


mekker
őstag

Két apró problémám lenne (FF 57+)
1. Az új tab gombot sehogyan nem tudom úgy elhelyezni, hogy ne fix helyen legyen, hanem mindig az utolsó tab mellett.
2. Hiába vagyok bejelentkezve Pocketbe, a beépített gombra ha rámegyek, azt írja, hogy jelentkezzek be.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#52143) Kékes525 válasza mekker (#52142) üzenetére


Kékes525
félisten

1. Nálam a Tab gomb mellett van az új Tab (+) az 57-esnél. Azonban ez nem 57-es sajátosság, hanem régi Firefox bug, vagy valamelyik kiegészítő okozza. Nálam is előfordult már az alacsonyabb verzióknál, hogy nem volt mellette, aztán valahogy visszaállt. Sajnos nem emlékszem, hogy mitől, persze lehet, hogy valamelyik kiegészítő miatt van. Tiltsd le a kiegészítőket és egyenként kapcsold vissza őket.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52144) csako válasza mekker (#52142) üzenetére


csako
veterán

Engedélyezd about:config-ban a legacy addonokat (extensions.legacy.enabled -> true) és rakd fel a Tab Mix Plus-t. A Letöltés mégis-re kattints, az xpi-t mentsd le valahova, majd pedig vagy társítsd a Firefoxhoz vagy én úgy szoktam, hogy a mappából belehúzom egy Firefox ablakba.
Ezzel a kiegészítővel lehet állítani biztosan, hogy hol legyen az a gomb.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#52145) Kékes525 válasza csako (#52144) üzenetére


Kékes525
félisten

Lehet, hogy nekem is ettől állt vissza, amikor problémám volt. Elég időlegesen is feltenni, azt hiszem, mert most egyik profileomban sincs, mégis jó az elhelyezkedése. Amúgy a kiegészítőknél lehet file-ból telepíteni a fogaskerék menünél. Én úgy szoktam.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52146) #65675776


#65675776
törölt tag

Le lehet valahogy beszélni a legújabb verziót, hogy a másodlagos multimédia folyamat hangerejét állandóan visszaállítsa 100%-ra?

(#52147) Kékes525 válasza Kékes525 (#51891) üzenetére


Kékes525
félisten

Megint feldobott a fejlesztő egy elvarázsolt verziót a Speed Dial [FVD] - New Tab Page, Sync... 62.4.8-ről, ami egy kicsit már jobb mint az előző elvarázsolt, mert ez már használható. Nem barmolta úgy szét a megjelenését mint az előző. Úgy látszik nehezen tudja megfelelővé tenni a webextionsra. Miért kellett 23.3.1 verzióról ilyen magasra ugornia, azt nem értem, persze ez legyen a legnagyobb gond vele.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52148) rushty


rushty
senior tag

Sziasztok!

A profilt hogy lehet elmenteni? (Újratelepítés előtt szeretnék menteni, hogy majd visszanyerjem a beállításokat (ez milyen részekből áll). :F )

Szinkronizálás hogy működik?

Revolut meghívó pü-ben

(#52149) Kékes525 válasza rushty (#52148) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezzel a profil könyvtárba jutsz:
cd %APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles\
Annak teljes tartalmát kell lementeni és az új profilt kell erre lecserélni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52150) SharpSA válasza Kékes525 (#52149) üzenetére


SharpSA
veterán

Szerintem mentés előtt érdemes a cache tartalmakat törölni a böngészőben, hogy a sok kis fájl feleslegesen ne legyen mentve. Azokat úgyis újratölti böngészéskor.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.