Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38351) DS39 válasza mikk2000 (#38350) üzenetére


DS39
nagyúr

igen, általában meg szokta kérdezni a böngésző a címsor melletti üzenetben, és ott letiltható, de ha IP alapján mérnek be, azzal max proxyval tudsz védekezni szerintem.

(#38352) DS39 válasza hun005a (#38349) üzenetére


DS39
nagyúr

valamelyik kiegészítő vagy bővítmény is okozhatja ezt. bár az újabb verzióval elég sok embernek van ilyen problémája. én még nem találkoztam vele, de Firefox 24 ESR-t használok. (ezt ajánlanám, de csak őszig van támogatva)

[ Szerkesztve ]

(#38353) #59070464 válasza mikk2000 (#38350) üzenetére


#59070464
törölt tag

Az e-mail automatan jon belepes eseten, hogy mivel, mi alol, honnan leptem be.

@DS39: altalanosan erdekelt volna.

ESR mar van 31.0 is.

[ Szerkesztve ]

(#38354) DS39 válasza #59070464 (#38353) üzenetére


DS39
nagyúr

tudom, de az pont olyan, mint a normál verzió, ergo ha az bugos, a 31 ESR is. :)
(plusz azért használom a 24-esre épülő ESR-t, mert az a verzió még nem egy butított Chrome-koppintás - bár a design a legkevesebb baj vele)

[ Szerkesztve ]

(#38355) mikk2000 válasza #59070464 (#38353) üzenetére


mikk2000
őstag

Pont ezt mondom, hogy nyilván be lehet állítani, hogy ne jöjjön. Ha titkolod hogy melyik ez az oldal, akkor nem tudunk többet mondani. Ahogy mondták ha proxy alól vagy, akkor az IP-d alapján az országot nem tudják azonosítani pontosan, de egy ilyen spéci nyomkövető oldal lehet be sem enged proxy-s IP-vel. Az is megoldás lehet ha egyszerűen másik emailt adsz meg az oldalon, amit az "asszony" mondjuk nem ismer :)

(#38356) Beladon válasza Beladon (#38337) üzenetére


Beladon
aktív tag

Probléma megoldva. A közel 3 éves profilba volt egy kis config módosítás az volt a hunyó.

(#38357) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Miért néz ki így vajon egyik napról a másikra a mobilarénám?

http://www.kephost.com/image/KTL

(még linket sem tudok beszúrni,más böngészővel jó)

(#38358) DS39 válasza huan (#38357) üzenetére


DS39
nagyúr

CTRL+F5 vagy gyorsítótár törlése, esetleg sütik törlése.

(#38359) Beladon válasza huan (#38357) üzenetére


Beladon
aktív tag

Kicsit fentebb görgetsz láthatod nálam is ez volt a baj. Nálam az about:config-ban elállított értékek közül volt kettő ami a gondot okozta. Nevezetesen: network.http.pipelining és network.http.proxy.pipelining. Ezeket visszaállítva a probléma megoldódott. Ha ez sem segít akkor állítsd alaphelyzetbe.

(#38360) #59070464 válasza mikk2000 (#38355) üzenetére


#59070464
törölt tag

Az e-mail-t nyilván én kérem belépés esetére. Az e-mail-nek annyi a lényege, hogy így tudom, hogy az oldal mit tud rólam (miről, honnan lépek be). Egyelőre hagyjuk az e-mail-t, mert eltereli a figyelmet a lényegről. A probléma általános. Nem szeretném, hogy a látogatott oldalak tudják honnan látogatom azokat. Ahogyan a TOR is működik. Teljesen más OS-t mond, egy teljesen másik városra, amint ahogy az valójában van. Tudom, hogy ez miért van így. A Firefox-al szeretnék hasonlót elérni. Gondolom nem lehetséges. :)

(#38361) Matthewus válasza #59070464 (#38360) üzenetére


Matthewus
őstag

Az OS és a böngésző verziót meg lehet változtatni, mást nem.

(#38362) #59070464 válasza Matthewus (#38361) üzenetére


#59070464
törölt tag

Ez is érdekel, érdekességből.

(#38363) Matthewus válasza #59070464 (#38362) üzenetére


Matthewus
őstag

ghacks.net-en van pár leírás, keress rá.
Ha ennyire fontos neked ez a téma, akkor használj fizetős VPN-t.

(#38364) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Miért van az hogy több óra netezgetés után elkezd lassulni a böngésző majd már több mp mire reagál valamit, befagyogat és kész?! Csak bezárás után lesz normális...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#38365) Kékes525 válasza SkyS1gn (#38364) üzenetére


Kékes525
félisten

Nagyon sok dolog okozhatja. Ctrl+Shift+Del -re előjön egy ablak, ahol a törlendő tartományt "Minden" - re állítod. Majd törlés.

Okozhatja add-on is: Szégyenfal: a 10 legádázabb Firefox-lassító, vagy valami újabb is. Ezt próbálgatni kell az egyenkénti letiltásokkal.

Talán ez is segíthet: Lassú a Firefox? Így gyorsíthatja fel!

Utolsó előtti: Prefs.js törlése. Ezzel a beállítások alaphelyzetbe kerülnek.

Ha egyik sem megy, akkor újra telepítés, teljes uninstall után.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38366) gyulank


gyulank
addikt

Az mitől lehet, hogy FF-ban itt a fenti linkek (pl. Fórum) alá kell menni vagy fél centire, hogy hivatkozássá váljanak, és a keresőbe hiába kattintok, nem kerül bele a kurzor?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#38367) Kékes525 válasza gyulank (#38366) üzenetére


Kékes525
félisten

A lehet pl. addontól. Ilyen a NoSquint, ha rosszul állítom be az adott lapon. Betűméret beállítási probléma is lehet, vagy a Windows nagyobb DPI beállítása is okozhatja.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38368) gyulank válasza Kékes525 (#38367) üzenetére


gyulank
addikt

Nem tudom. A többi link normális, csak a felsők nem. Nem állítottam betűméretet, Chrome-ban most próbáltam ki, ott jó, és működik a kereső is. Jelenleg ennyi kiegészítő van.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#38369) huan válasza Beladon (#38359) üzenetére


huan
őstag

Köszönöm.Ez volt a baj. :R

(#38370) tévelygő válasza Kékes525 (#38365) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Ehhez hozzátenném a "Linkification" kiegészítőt is!
Nagyon hasznos , de ha a google képkereső oldalára léptem mindig molyolt egy ideig, míg használhatóvá vált az aktuális oldal. Ugyanez a hiba lépett fel a Outlook online felületén is. Linkification kiegészítőt kikapcsolva simán és gyorsan betöltenek ezek az oldalak. Kicsit hiányzik, de már kezdem megszokni a jobb egér gomb katt , megnyitás új ablakban verziót.

Sony RX 10

(#38371) Kékes525 válasza tévelygő (#38370) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekem az Adblock Plus okozta a legnagyobb lassulást. Habár most is van hogy néha hosszan elgondolkozik. Lehet hogy ez miatt: Linkification? Nekem is fenn van. Használsz helyette mást? Sokszor jól jön.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38372) Kékes525 válasza gyulank (#38368) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem tartom valószínűleg, hogy a kiegészítők miatt lenne, de ki tudja? Ki kell próbálni letiltott kiegészítőkkel és utána egyenként visszakapcsolni. A Windows DPI beállítása 100%-os vagy esetleg nagyobb? Esetleg nem lehet, hogy valami elállította a betűméretet? Érdemes lehet egy kicsit "játszani" ezzel.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38373) gyulank válasza Kékes525 (#38372) üzenetére


gyulank
addikt

A FF-ba nem tudom milyen volt alapból, nem is változtattam, de mindegy, mert ki van pipálva, hogy az oldalakra ez nem vonatkozik.
Ha a Windowsban lenne elállítva a betűméret akkor az sem hiszem, hogy kihatna az oldalakra, azon belül is erre, és ezen belül is csak erre a két dologra. Vagy ha igen, akkor Chrome-ban is így kéne lennie gondolom. De olyan van, hogy minden nagyítása, de az bal szélen "Kisebb" van. Szóval nincs nagyítva az se.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#38374) stingy2 válasza SkyS1gn (#38364) üzenetére


stingy2
senior tag

Nekem szintén ugyanezt produkálta a firefox, de nem kellett órákat várni, hogy idegesítően belassuljon.(és ehhez jött még, h rendszeresen a feladatkezelőben kellett kilőni, mert nem záródott be.
nekem az oldotta meg, h áttértem egy 64 bites ff változatra.
a két leggyorsabb a nightly és a cyberfox volt. sajnos a nightlyt 4-5 naponta resetelni v reinstallálni kellett, de ez nem meglepő egy fejlesztői változattól.
most már több mint 1 hónapja a cyberfox van fenn és tökéletesen működik, nem produkált még észrevehető lassulást nálam.
egy próbát esetleg megér. (arra kell csak figyelni, h saját mappába menti a beállításokat, így a febe-vel először le kell menteni a ff beállításait, majd a cyberfox install után importálni) a kiegészítők működnek vele.

INTJ

(#38375) SkyS1gn válasza Kékes525 (#38365) üzenetére


SkyS1gn
félisten

egyik kieg sincs fennt ezek közül, beállítottam mindre, de így nemfog kilépkedni mindíg?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#38376) Kékes525 válasza gyulank (#38373) üzenetére


Kékes525
félisten

Csak ezen a site-on van így?

Próbáld meg a prefs.js törölni, mentés után. Annak változtatnia kell ezen, ha a Firefox beállításában van a hiba. Persze ez eléggé macerás, mert ettől minden beállításod ugrik. Azért kíváncsiságból megéri, ideglenesen.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38377) DS39 válasza gyulank (#38368) üzenetére


DS39
nagyúr

az a külön telepített magyar helyesírás-ellenőrző mivel tud többet, mint ami alapból a Firefoxban van?

(#38378) Kékes525 válasza SkyS1gn (#38375) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha mindig törlöd a cookie-at akkor igen.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38379) Beladon válasza huan (#38369) üzenetére


Beladon
aktív tag

Szívesen. Örülök, hogy segíthettem.

Üdv: Beladon

(#38380) Kékes525 válasza DS39 (#38377) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez jó kérdés. Most utánanéztem, és úgy tűnik mindkettő a Hunspell-t használja. Azaz nagy különbség nem lehet. Szabad magyar szótár és A Mozilla Firefox szolgáltatásai

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38381) hun005a


hun005a
tag

Az mitől van hogy letöltöm a 32bit-es Cyberfox-ot a saját honlapjáról de amikor el akarom indítani akkor nem indul mert azt mondja hogy nem win32 alkalmazás?
Na közben megtaláltam hogy nem kompatibilis a Windows XP-vel:)

[ Szerkesztve ]

(#38382) gyulank válasza DS39 (#38377) üzenetére


gyulank
addikt

Azt hiszem attól, hogy Ubuntun angol volt.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#38383) gyulank válasza Kékes525 (#38376) üzenetére


gyulank
addikt

Ezen is csak a felső linkekkel, és a keresősávval van probléma. Máshol még nem vettem észre. Nem tudom ,mi az, és hol van, és mim törlődik, és olyan egyszerű-e visszaállítani, mint törölni? Vagyis, ha áthelyezem, meg vissza akkor minden olyan lesz, mint volt a törlés előtt?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#38384) DS39 válasza gyulank (#38382) üzenetére


DS39
nagyúr

akkor már értem.

Kékes525: köszi az infót.

(#38385) Kékes525 válasza gyulank (#38383) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, akkor teljesen ugyanaz lesz. Persze kilépett állapotban kell leszedni és visszatenni. Ha a teljes profile-t mented, akkor bármelyik gépen ugyanazt a Firefox-ot kapod, ha az adott Firefox profile-nak helyére másolod (természetesen a Firefox-oknak azonos verziószámúnak kell lenniük).

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38386) gyulank válasza Kékes525 (#38385) üzenetére


gyulank
addikt

Na, az előbb még azt hittem egy fájlt kell kimásolnom, hogy meglegyen, aztán törölni az eredeti helyéről.
Most meg lépjek ki a szinkronizálásból, de előtte mentsem le a profilom, aztán meg cseréljem vissza?
Nem tudom, hogy kéne, de sokat nem érnék vele. Ugyanis, ha utána jó, ha nem jó, akkor se akarok adat/beállításvesztést, és akkor vissza kell állítanom.

Vagy a kilépés annyit tesz, hogy zárjam be a FF-ot, és úgy helyezgessem a C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\defaults\pref\channel-prefs.js-fájlt?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#38387) Kékes525 válasza gyulank (#38386) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs, megzavartalak a plusz infóval.

Az csak kiegészítés volt. Természetesen a prefs.js törlése ahhoz elég, hogy a te vagy bármi más által eszközölt változtatások alaphelyzetbe kerüljenek.

"Vagy a kilépés annyit tesz, hogy zárjam be a FF-ot, és úgy helyezgessem a C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\defaults\pref\channel-prefs.js-fájlt?" Igen.

Prefs.js file -ról leírás.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38388) gyulank válasza Kékes525 (#38387) üzenetére


gyulank
addikt

De nem írtál plusz infót, csak a be-kilépést én olyanokhoz kapcsolom, ahol be kell lépni, a nyitást-zárást pedig az ablakokhoz. Aztán ugye a szinkronizáláshoz be kell lépni, vagyis van profilom. Ezért vesztettem el a fonalat.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#38389) Kékes525 válasza gyulank (#38388) üzenetére


Kékes525
félisten

Kilépésként a Firefoxból való kilépést értettem.

Nálam az nem egyenlő az ablak jobb felső sarkában az X megnyomásával. Ilyenkor a Firefox-om az értesítési területre kerül, azaz nem lépek ki a programból.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38390) gyulank válasza Kékes525 (#38389) üzenetére


gyulank
addikt

Mi az értesítési terület? Azt hittem, a tálca. Eddig szerencsére csak egy programmal találkoztam, aminél a _=X. Ez a Skype. Nem tudom, miért jó, hogy nem lehet bezárni, vagy hogy mindkét gomb ugyanazt csinálja, de a FF-ról annyi értesítés van a tálcán, hogy meg van nyitva, ha bezárom az X-el, akkor semmi nincs, és Feladatkezelőből is eltűnik. De nem emiatt értettem félre, hanem a szó miatt, hogy kilépés, hisz nem léptem be. Megnyitottam, és bezárom. Elindítottam, leállítom. A Szinkronizálásba meg belépek, vagy kilépek. Ezért gondoltam a Kilépésről olyan dologra, amibe be kell jelentkezni.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#38391) lck


lck
senior tag

Szó volt itt róla, hogy mi lassíthatja a foxot, indításkor és böngészés közben. Nos Adblock-tól azért váltam meg egy ideje mert az indítást 6-7 másodpercre növelte a gépemen. Most rátaláltam az Adguard firefox-os beta változatára, ami nem lassítja az indítást. ( Nálam 2,5 mp about:healthreport szerint )
Ami a lényeg hogy ebbe a verzióba már beleintegrálható az Adblockos szűrők nagy része. Pl. hufilter is. Az Adguard settings > Ad blocker > All filters > Other -nél található.
Ha valakit érdekel innen leszedheti. Telepítéshez az xpi fájlt kell letölteni és rádobnia firefox ablakára. A firefox hivatalos oldalán még nincs fenn. Azért kell így telepíteni. Hibát eddig nem találtam benne. Ugyan úgy működik, mint chrome alatt a végleges.

(#38392) gyulank válasza Kékes525 (#38389) üzenetére


gyulank
addikt

Megtettem. Nem lett jobb, viszont bezáródott egy csomó oldal, és nem tudom helyreállítani, mert alapból a kiegészítők oldalait töltötte be, és így azoknak az oldalát lehet csak visszaállítani. És ennek nagyon nem örülök. Meg egy egész címsávnyi helyet foglalnak a könyvjelzők, amiből egyiket se én csináltam, és eddig el is rejtettem, úgyhogy nem állítódott vissza a témán kívül szerintem semmi. Ezek is mitől keletkeznek... Olyanok szoktak még beállítva lenni, hogy memóriába legyen a cache, vagy ha valami elállítja az alapértelmezett keresőt, azt visszaállítom, vagy legutóbb csökkentettem a megnyitott oldalak mentésének gyakoriságát egy videó alapján, hátha kevésbé akadnak a videók, de nem. Szóval vissza lehet állítani több ciklussal a megnyitott oldalakat, vagy azoknak annyi? Tudom, hogy az előzményekben benne vannak, de ott sok minden más is van, meg egyenként kéne megnyitogatni, kikeresgetni, meg emlékezni.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#38393) CPT.Pirk válasza lck (#38391) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A places adatbázist érdemes kitisztítani, tele van olyan oldalakkal, amiket csak egyszer néztél meg. Régebbi telepítés esetén extrém sok weboldal kerül eltárolásra. https://addons.mozilla.org/hu/firefox/addon/vacuum-places-improved/?src=search
Ez jótékonyan hat az indulási sebességre.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#38394) lck válasza CPT.Pirk (#38393) üzenetére


lck
senior tag

Köszi a tippet, egyébként vaacum régebben fent volt nekem, de tudtommal az újabb ff-ba már beépítették ezt a takarító funkciót.

(#38395) CPT.Pirk válasza lck (#38394) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha jól olvasom ezt: [link] akkor ez szerint a lejárt objektumokat törli ki magától, a csak egyszer-kétszer megnézetteket nem amíg le nem járnak.

Tegyél egy próbát, csak ne azzal a kieggel amit mutattam, mert az régi. [placescleaner]
Toolbar ikonja nincs mióta új az ff gui, de ettől még működik. Nézd meg, hogy változik-e a places.sqlite fájl mérete.
Elvileg 10 és 30.7MB között lehet a mérete, függően attól, hogy hány hónapnyi cucc van benne, de elvileg semmilyen körülmények között nem csökkenhet a mérete, csak nőhet még el nem éri a maximumot.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#38396) CPT.Pirk válasza CPT.Pirk (#38395) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Belenéztem a backupba npp-vel, 98000 sorból 81000 soros lett "csak" a places.sqlite fájlom a tisztító után.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#38397) Matthewus


Matthewus
őstag

(#38398) lck válasza CPT.Pirk (#38395) üzenetére


lck
senior tag

OK Kipróbálom :)

(#38399) Kékes525 válasza gyulank (#38392) üzenetére


Kékes525
félisten

Visszamásolod az eredeti prefs.js, akkor ugyanazt a böngésző beállítást kell kapnod. A könyvjelzőhöz és az előzményekhez most nem nyúltál.

A kiegészítők oldalai azért töltődnek be, mert alaphelyzetbe hoztad őket. Amikor installáltad őket, akkor is ez történt, csak egyenként. Most az összes kiegészítőnél történt ugyanaz, mert a beállításaikat nem találták a prefs.js file-ban, ezért gyakorlatilag ez volt az első futásuk.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38400) ceia válasza Kékes525 (#38365) üzenetére


ceia
őstag

FastestFox is, LOL Különben most éppen nem ír ki semmilyen listát a Mozilla oldalon, csak hogy No results found.

        it's more fun to compute

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.