Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37401) Faterkam válasza bodiiren (#37399) üzenetére


Faterkam
addikt

Nekem már jó pár napja megszűnt ez a hiba a 30.-cas bétával!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#37402) miku84 válasza lck (#37369) üzenetére


miku84
tag

Tényleg jónak tűnik ez a Adfender proxys reklámblokkoló.
Sikerült bemásolni a hufiltert is, meg könnyű hozzáadni szabályt, meg whitelistet is.1
1 gondom volt vele, mégpedig a Youtube videókat nem blokkolta, pedig a privoxy blokkolja.

Erre tud vki vmilyen megoldást? Van olyan lista, amiben ez is bent van?

(#37403) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Az új verzióban teljes képernyőn megjelenik az ablak felső sávja.
Hogy lehet eltüntetni?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#37404) TigerCat válasza TigerCat (#37403) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Megoldva!

Címsorba:
about:config

Dupla katt az alábbi sorra:
browser.tabs.drawInTitlebar

De hogy ez miért állítódott el?..

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#37405) hackeeeee válasza TigerCat (#37403) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Menü->testreszabás->bal alsó sarok, címsor.

Vagy ez nem oldotta meg?

Véleményem szubjektív...

(#37406) DS39 válasza bodiiren (#37399) üzenetére


DS39
nagyúr

ha nincs sok kiegészítőd, szerintem egy "Firefox alaphelyzetbe állítása" megoldja. (ilyenkor a kiegészítőidet újra kell majd telepíteni, de a többi dolog megmarad, pl könyvjelzők)

(#37407) kispx válasza hackeeeee (#37400) üzenetére


kispx
addikt

Nem. Parancssorban (vagy Total Commanderben) a Firefox telepítésének a könyvtárához navigálsz, majd firefox -p paranccsal elindítod, akkor a profilkezelő fog bejönni. Itt csinálsz egy új profilt, egy másik helyen, majd a régi profil tartalmát átmásolod.

(#37408) TigerCat válasza hackeeeee (#37405) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi!
Ez volt az, ráadásul jóval egyszerűbben, mint amit én találtam...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#37409) ceia válasza bodiiren (#37399) üzenetére


ceia
őstag

Közben már válaszoltak.. :B
Különben nekem XP-n a 26.0 egyszer csinálta, azóta egyik verzió sem - most a 29.01 van :U

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#37410) hackeeeee válasza kispx (#37407) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahogy jah, értem. Köszi! :R

Véleményem szubjektív...

(#37411) lck válasza miku84 (#37402) üzenetére


lck
senior tag

Nem tudom, de ruadlist-et mindig rá szoktam tenni. Az jó alapos.
Sajnos megváltam a programtól. Egy bizonyos idő után folyamatos 50 %-os processzorhasználatot produkált. Semmilyen módon nem sikerült megszüntetnem. Talán majd ha lesz új verzió...

[ Szerkesztve ]

(#37412) k.kristof válasza lck (#37411) üzenetére


k.kristof
őstag

Jó pár oldalon kapok egy üzenetet a frissítés, hogy szeretné használni a Silverlightot, engedélyezem-e, vagy folytatom a blokkolást. Másnál is van ilyen?

(#37413) bodiiren válasza Faterkam (#37401) üzenetére


bodiiren
csendes tag

ceia, Faterkam, köszönöm a választ, de elfelejtettem mondani, hogy én linuxon használom a Firefoxot. Még a 29-es van a tárolóban, de akkor nemsokára megoldódik nekem is. Szóval még egyszer köszönöm a válaszotokat!

(#37414) lck válasza k.kristof (#37412) üzenetére


lck
senior tag

Az új 30-as verzió miatt van. Kiegészítők > Bővítmények-nél tedd rá hogy Mindig aktiválja.

(#37415) Nikitaa7


Nikitaa7
tag

Sziasztok!
Azzal a problémával küzdök, hogy hiába van beállítva, hogy a legutóbbi lapokat nyissa meg, mégsem teszi és csak a kezdőlapot nyitja meg :(

Azóta ilyen, mióta frissítettem :( amúgy Linux Ubuntu-t használok.

Köszi a segítséget!

(#37416) gipszjakab66


gipszjakab66
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni egy igen bonyolult ügyben (számomra legalábbis az). Volt osztálytársamtól kaptam egy feladatot hogy nézzem meg már a gépét mert nem működik rendesen rajta a róka. XP Home edition van a gépén és 29.0.1-es verzió van rajta és azon kívül hogy rohadt lassú adódik a másik probléma hogy minden kb 1mb-nál nagyobb letöltést megszakít. Mi lehet a gáz mert újratettem neki egy régebbit és ugyanezt csinálja, sőt semmilyen más böngészőbe se tud letölteni nagyobb fájlt. Nekem itt megáll a tudomány... :F

(#37417) utas666 válasza gipszjakab66 (#37416) üzenetére


utas666
tag

Gombostű van az ethernetkáblbe szúrva. :DDD
Ez elég sokminden lehet, szűkíteni kell a kört. Próbálkozz mindenféle más letöltésekkel is, hogy mi történik, hol akad el. Más böngészők, letöltés vezérlők, helyi hálózaton két gép között. Akár packet capture is szóba jöhet, ha nagyon semmi ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#37418) gipszjakab66 válasza utas666 (#37417) üzenetére


gipszjakab66
csendes tag

3 böngészővel próbáltam letöltéseket és a képfájlokon kívül minden megszakadt, az egyik 1.8 Mb-nél a másik már 854 Kb-nál, a harmadik 321 Kb-nál stb, a Róka csak annyit írt hogy 'Megszakadt' a Chrome azt hogy 'hálózati hiba' az explorer meg azt hogy 'nem tudja letölteni, a kapcsolat a kiszolgálóval újraindult' :(

(#37419) FoLey-v válasza FoLey-v (#37388) üzenetére


FoLey-v
addikt

Erre tud valaki megoldást találni?

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#37420) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok
Betérdelt a firefoxom így újra kellett telepítenem. Sajnos minden adatom elment vadászni. Volt sync bekapcsolva a gépen. Abból vissza tudom nyerni a dolgaimat? Ha igen akkor hogyan? Ha a sync-re kattintok sehogy nem jutok olyasmihez amit keresek :(((

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#37421) Nikitaa7 válasza Nikitaa7 (#37415) üzenetére


Nikitaa7
tag

Hali, valakinek valami otlete, hogyan oldjam meg, hogy megnyissa a firefox a legutobb bezart lapokat? koszi

(#37422) Vakegérke válasza Rivaul (#37420) üzenetére


Vakegérke
veterán

Eső után köpönyeg: MozBackup. Új telepítés után perceken belül visszaállít mindent, amit korábban lementettem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37423) lck válasza Vakegérke (#37422) üzenetére


lck
senior tag

Miért lenne köpönyeg ? Ha tudja a felhasználónevét és jelszavát, sync visszaállít mindent. Másrészt mozbackup sem kell, csak a profilmappát kell lementeni, vagy áthelyezni másik meghajtóra. Nálam pl. D-n van a profil. Windows telepítés után firefox -p paranccsal beállítom a helyét és azonnal visszaáll az eredeti állapot.

(#37424) Vakegérke válasza lck (#37423) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az a vicc, hogy a Sync számomra túl komplikált. Nem mondom, raktam már vele helyre a rókucit, de megizzadtam. Ez talán az én butaságom.

No, azért hadd álljak ki a MozBackup használhatósága mellett. Mivel megelégedésemre használom, nagyon nem érdekel, hogy hol van a profilmappa, meg az egyéb sallang. Telepítem a Firefoxot, elindítom, leállítom, aztán jöhet a kedvencem, a MozBackup, és tényleg pár kattintás, máris régi fényében tündököl a böngészőm.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37425) Rivaul


Rivaul
addikt

Köszi a válaszokat.

Beregisztráltam a sync-et törlés előtt hogy majd onnan visszaállítom. Bejelöltem hogy mit akarok menteni, és le okéztam. Most másik meghajtóra lett telepítve a mozilla, beléptem a syncbe de semmi. Csak annyi opciót találok hogy ki tudok lépni a profilból. Semmi olyan hogy miként tudnám visszanyerni az adataim.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#37426) Vakegérke válasza Rivaul (#37425) üzenetére


Vakegérke
veterán

Van egy olyan, hogy "Nincs nálam az eszköz". Én azzal mókoltam valamit, és sikerült. Igaz, ahogy már mondtam, beleizzadtam a ténykedésbe. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37427) Rivaul válasza Vakegérke (#37426) üzenetére


Rivaul
addikt

A sync-be semmi olyat nem látok a mozilla menüjébe.

A kezelés opció alatt meg csak ennyi van:
Fiók kezelése
Bejelentkezve mint:
kamumail@gmail.com
Jelszó megváltoztatása
Fiók törlése

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#37428) Vakegérke válasza Rivaul (#37427) üzenetére


Vakegérke
veterán

Így kezdődik, aztán a "Van már fiókom" gombra kattintva így folytatódik.
Görcsöltem vele, végül sikerült. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37429) Rivaul válasza Vakegérke (#37428) üzenetére


Rivaul
addikt

Megpróbálkozok valahogy elérni. Annyira utálom már ezt a böngészőt de még mindig ez a legmegfelelőbb funkcionalitás szempontjából számomra. :(((

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#37430) Vakegérke válasza Rivaul (#37429) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nézd, ha sehogy nem megy, lakd be újra a rókucit, aztán MozBackup. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37431) Faterkam válasza Vakegérke (#37424) üzenetére


Faterkam
addikt

Pontosan! Titkosít, kezeli a Thunderbirdet is! Le nem cserélném a Mozbackupot semmire! ;)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#37432) #41133696


#41133696
törölt tag

Végre újból van: Download Status Bar

új és hasznos funkció: MD5 Hash

(#37433) kispx válasza #41133696 (#37432) üzenetére


kispx
addikt

Az md5 hash-t honnan szedi? Vagy manuálisan kell megadni?

(#37434) #41133696 válasza kispx (#37433) üzenetére


#41133696
törölt tag

Automatikusan csinálja, a letöltött fájlon végzi el, és azért hasznos, mert ISO-k letöltésésnél, ahol az adott honlapon megvan adva ez, összehasonlítható.

(#37435) utas666 válasza Baldric (#37023) üzenetére


utas666
tag

"Hogyan tudom kikapcsolni a caret-et (szövegkurzort) a weboldalak tartalmában a billentyűzetes navigáció miatt, szóval szeretném a le-fel nyilat, Page Downt, stb... használni az oldal egyenletes görgetésére, de amíg a caret a weboldal szövegében van, a görgetés a szövegtől függ, szóval ha sok hely ki van maradva egy bekezdés alatt, akkor nagyot ugrik a görgetés is."

F7 :))

"Van lehetőség a fülek duplázására? Ez csak abban az esetben érdekel, ha az így létrejött másolat örökli az előző előzményeit."

Ctrl+drag a fülön

Én nemrég jöttem Operáról és most a 30-ast használom. Nekem is hasonló kérdések jöttek elő, vagy két hétig tartott mire rájöttem erre az F7 dologra és emlékeztem, hogy volt itt egy ilyen kérdés.

(#37436) Kékes525 válasza Rivaul (#37425) üzenetére


Kékes525
félisten

Firefox tippek, trükkök: Firefox Sync

Hogyan lehet hozzáadni egy eszközt a Firefox Sync szolgáltatáshoz?

How do I set up Firefox Sync?

Lehet, hogy segítenek.

Amúgy én FEBE -t használok erre, de a Mozbackup is jó, csak nem automatizált és nem annyira flexibilis.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#37437) ceia válasza gipszjakab66 (#37418) üzenetére


ceia
őstag

Akkor egyértelmű, hogy nem böngésző hiba, de nem is az XP hibája, legalábbis nem közvetlenül. Inkább a hálózat kezelésével lehet valami. Ethernet vezérlő vagy annak a drivere..? :U

        it's more fun to compute

(#37438) kispx válasza Rivaul (#37425) üzenetére


kispx
addikt

A régi sync-et használtad?

(#37439) #03969024


#03969024
törölt tag

Srácok!
Csak nekem fagy le állandóan a rókám? Flash tartalmaknál, ha máshová mennék, folyton "nem válaszol". 29, ill a 30 is ezt csinálja... Win7 64, flash az utolsó... Avast, MBAM nem talál semmit.

(#37440) Rivaul válasza kispx (#37438) üzenetére


Rivaul
addikt

Kékes525
kispx

Az új syncet használtam ami nem dobált ablakokat csak regeltem, beállítottam miket mentsen és leokéztam. Írta hogy be vagyok jelentkezve. 2 nap alatt kb 5x rányomtam a sync-re hog ybiztos lementsen de semmi. Hiába léptem most be mint ha üres lenne. Mind1, amúgy is nagyon sok a bajom a mozillával mostanában így keresek valami más böngészőt. A segítségeket köszönöm.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#37441) Vakegérke válasza Rivaul (#37440) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerintem ne válts. Ezt szedd le, telepítsd, lakd be, és szép lesz az életed. Aztán meg ne feledkezz a MozBacup-ról, kiváló segítőd lesz. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37442) Rivaul válasza Vakegérke (#37441) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszönöm de megpróbálok most belakni egy operát. Tényleg sok volt a bajom a ffox-al. Ez most így el is döntötte a kérdést. Mindenkinek köszönöm az idejét :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#37443) gipszjakab66 válasza ceia (#37437) üzenetére


gipszjakab66
csendes tag

Broadcom-os kártya van benne és azt írja hogy elvileg minden rendben vele, a hozzá tartozó driver (b57xp32.sys) is működik, viszont akkor nem értem :( De valószínű én vagyok a hülye...

(#37444) unravel


unravel
őstag

Helló,

Az Instantfoxhoz hozzáadott port.hu kereső (http://www.port.hu/pls/ci/films.film_list?i_text=%q&i_area_id=17) átírja az ékezetes betűket.

szomszédok -> szomsz%E9dok
tökös tekés -> t%F6k%F6s+tek%E9s

A karakterkódolással lehet valami?!
Megoldható valahogy, hogy működjön?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#37445) Sam67


Sam67
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kiegészítőt szeretnék találni FF 28.0 alá, ami keresés közben valamilyen színnel, kerettel, stb kiemeli a keresett szöveget, vagy szövegrészt, megkönnyítve ezáltal a keresést.

Néztem a hivatalos FF kiegészítők között a "Keresők" szekcióban, illetve a "30 Legjobb FF kiegészítő", valamint az "Ajánlott kiegészítők Firefox alá" oldalakon is, de egyszerűen nincs.

Átnéztem a topik összefoglalóját is, illetve visszaolvastam néhány oldalt hátha keresett valaki ilyesmit a közelmúltban, de ismételten nem jártam sikerrel, ezért szeretnék segítséget kérni ez ügyben.

Létezik egyáltalán ilyen kiegészítő FF alá?

A segítséget előre is köszönöm.

(#37446) Matthewus válasza Sam67 (#37445) üzenetére


Matthewus
őstag

CTRL+F / Összes kiemelése - Vagy nem erre gondoltál?

(#37447) geris197


geris197
tag

Nekem most frissült a 30 verzió 31-re és eddig sem jelent meg a Download Statusbar és a címsor sem akar eltűnni sem ha a beállításoknál balra alul kikapcsolom,sem az about.configban való beállítás módosításnál.Ezeket miért művelheti?

(#37448) Sam67 válasza Matthewus (#37446) üzenetére


Sam67
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget :R
Igen, valami ilyesmire gondoltam. :)

Létezik ebből a típusú keresőből olyan megoldás, ami keresést követően automatikusan kijelöli a keresett kifejezést / szövegrészt a találatok megnyitásakor?

A segítséget ezúton is köszönöm!

(#37449) Matthewus válasza Sam67 (#37448) üzenetére


Matthewus
őstag

Talán ez, ha erre gondolsz, nem tudom mennyire működik jól. Chrome-hoz van ilyen kiegészítő, ami jól működik.

(#37450) Sam67 válasza Matthewus (#37449) üzenetére


Sam67
csendes tag

Köszönöm a segítséget.
Kipróbáltam az általad linkelt kiegészítőt, de inkább maradok az előzőleg ajánlott CTRL+F kombinációnál.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.