Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) premete válasza Tex (#1150) üzenetére


premete
veterán

Nincs, nézd meg a másik topikban, tegnap kitárgyalták.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1152) rum-cajsz válasza premete (#1083) üzenetére


rum-cajsz
őstag

"Added 'ro.battery_light=true' in build.prop, true - enable BatteryLight while charging"

Betettem ezt a sort (pontosabban a 'ro.battery_light=false' sort) a build.prop fájlomba, de sajnos ugyanúgy bekapcsol a led töltőre helyezéskor.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1153) Tex válasza premete (#1151) üzenetére


Tex
senior tag

Köszi! Pedig azt is olvasom, biztos átfutottam rajta.

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#1154) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

helló! Érdekes dologba futottam bele. Pár napra ki volt kapcsolva a mobile data, mert mikor megkaptam a telefont, azonnal ment a netre, ahogy kell. A dcswitch-csel próbáltam lelőni eredetileg, aztán mindig time-out lett a vége. Aztán kikapcsoltam a all mobile opcióval. Most meglett a szerződésem, visszakapcsolnám, de nem megy. APN-ek beállítva, mégsem működik. Ha megnézem bármelyik alkalmazással, azzal sem sikerül. Valamelyik azt is kiírja, hogy nem látja az állapotát. Factory reset már volt. Mit tudok tenni?

szerk.: nem is próbál tárcsázni.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1155) gatsby


gatsby
csendes tag

Sziasztok,

Régóta olvasom a fórumot, találtam is már nagyon sok hasznos tanácsot! :)

Pár napja használom a CM7-t, ami tökéletesen működik, de nagyon hiányolom a gyári ébresztőt! Számomra pont elég volt - se kevesebbet, se többet nem tudott a kelleténél.
Hasonlókat csak-csak találok, de egyelőre egyik sem az igazi.
A legjobb megoldás a gyári ébresztő apk telepítése lenne. Találtam is egy 2.1-est a XDA-n, települt, de futni már nem tud.
Ha ez a megoldás szerintetek sem kivitelezhető, akkor tud-e valaki olyan ébresztőt ajánlani, ami:
- tudja az alap ébresztő funkciókat, és nem "terhel" mindenféle csili-vili egyéb opciókkal (alap: ébresztés ideje, hangja, hangereje, esetleg hangosodása, szundi ideje)
- teljes képernyős tapizás szundi esetén (benőtt szemekkel nem szeretek gombokat keresgélni :) )
- ha épp egy szundi közben kelek fel, és le akarom állítani az adott ébresztést, akkor ne kelljen menük hadán átverekedni magam (a gyáriban elég csak rábökni a notification bar-on)

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#1156) godoauto


godoauto
csendes tag

sziasztok kb 2 hete vettem 1 fehér defy-t ha valakit érdekel szivesen megválok tőle 60 ft ..30/5969789 érdeklődhettek karcmentes garantáltan !!!!(hangszőró recseg cserés. :W .) de garis ugyh no para .

(#1157) Halo válasza gatsby (#1155) üzenetére


Halo
senior tag

magát az óra alkalmazást próbáltad?

elindítva még időjárást is kapsz, meg híreket is be tudsz állítani.
szóval az "ÓRÁ"t indítva megjelenik az idő, alatta dátum, időjárási adatok, legalul meg 4 ikon:
ébresztő, diavetítés (zoomolva rnd-vel dobálja egymásra áttűnéssel a képeket, szerintem jól néz ki.), zenelejátszó ikonja, vmint kilépés.

az ébresztőt használom, amire nekem kell, tökéletes: egyéni ébresztőhang, időszakos beállítás, stb. nézd meg, szerintem nem fogsz benne csalódni.

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#1158) Wajk válasza godoauto (#1156) üzenetére


Wajk
addikt

1. ez a MÉLYVÍZ topik (ahova téged dobni kellene), aki itt van annak van Defy-e.
2. az ár meg miért nem indjárt 70?, ritka a rossz hangszórós :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#1159) rum-cajsz válasza Jim Tonic (#1154) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Szerintem elcseszte a dcswitch az APN beállításaidat. Ellenőrizd a "vezetéknélküli és hálózati beállítások"-ban.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1160) Jim Tonic válasza rum-cajsz (#1159) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Már visszaállítottam, aztán beállítottam az egészet a Telenor oldaláról, de semmi. És, mint írtam, a factory reset sem segít.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1161) premete válasza rum-cajsz (#1152) üzenetére


premete
veterán

Benne van a nightly cuccokban eleve a ro.battery sor, RC0-val nem valószínű, hogy megy.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1162) godoauto válasza Wajk (#1158) üzenetére


godoauto
csendes tag

sajnos ez az ..még jó h azért vettem mert olyan környezetbe van használva ahol porosodik esetleg nedves lessz ..tudod vesenysportok.. ,és mivel minden telefonomnak ez volt a baja gondoltam ez az überhudejómindenminősitéses teló fogja birni hát ráb..tam és elegem lett ..és h mért nem 70 ? mert kérlek 74 volt ..60 sok ? mennyi legyen 20 ???

(#1163) gatsby válasza Halo (#1157) üzenetére


gatsby
csendes tag

Köszi, de természetesen azt néztem először, és nem okés!
Lusta állatfaj vagyok, tehát ha valahol két érintéssel érem el azt, amit eggyel is el lehetne, akkor kitör rajtam a hiszti.
Ráadásul sajnos nem tudom csukott szemmel fonákból eltalálni az "icipici" Snooze gombot! :)
Arról nem is beszélve, hogy amikor az ébresztésre kerül a sor, akkor nekem az ébredés a legnagyobb kihívás, el sem tudom képzelni, hogy még híreket olvassak vagy képeket nézegessek...

(#1164) Edge válasza gatsby (#1163) üzenetére


Edge
veterán

Alarm clock extreme pl egész jó, asszem be lehet állítani hogy fejtörő megoldására kussoljon csak el.

godoauto: én 96-ért vettem de nem lenne arcom mondjuk 80-at kérni érte amikor már 58k-ért lehet újat venni boltban. :) Am. nem értem csináltasd meg gariban és akkor le van tudva.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#1165) premete válasza godoauto (#1162) üzenetére


premete
veterán

Mivel [58.891.- Ft] jelenleg a T-Mobile dominós ára, illetve 9990+ a többi kamatmentes részletre, + van benne sim és 60 perc lebeszélhetőség, 2 év garanciával, és azt hibátlanul kb. 50 ezerért lehet eladni, ha már kihoztad a boltból, akkor a tiédért a 60 ezer irreálisnak tűnik; használt, hibás, ismeretlen forrásból származó, nem tudni, hogy van-e rajta 2 év hivatalos gari, vagy csak suftnigsm-es 1 év, vagy ki tudja.
A másik, pedig hogy ez nem apróhirdetés topik, és a Fórumszabályzat szerint tilos itt a hirdetés.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1166) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Na, szerintem a Telenor csinált valami ökörséget, amit nem láttak be. De lehet, hogy mázlim volt, ugyanis:
másik kártyával sem volt net. Felhívtam őket, hogy mi van. Közölték, hogy nekem nincs is internet csomagom, de nem ezért nem tudok csatlakozni. Mondom, hoppá.
Csaj megint aktiválta, de megint eltűnt. Mondta, várjak. Közölte, hogy most már jó lesz. Kaptam egy vödör sms-t, hogy milyen csomagokat aktiváltak. Azt is, amim nem is volt. :D
Majd újra lett 3G. Bár tagadták, a telefonom letiltották valahogy, valamiért. Nekem csak jó, különben most lenne valami szép számlám önhibámon kívül.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1167) Halo


Halo
senior tag

cm7-110617-1230-NIGHTLY-Jordan.zip

a changelogot még mindig nem leltem, :P így marad a kézzel macerálás :)

szóval, ami érdekelt, s gondolom nem csak engem: a videorögzítésben egyelőre nincs előrelépés.

a többi úgy tűnik, így elsőre, működik minden.
kérem kapcsolja ki...

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#1168) #49227776


#49227776
törölt tag

mit takar az .sbf fleselés? :B

(#1169) ptamaas


ptamaas
csendes tag

Üdvözletem!Sikerült megcsinálnom a rootolást a SuperOneClick-el a defymen.Viszont nem tudok felrakni rá sem IGO-t,sem Motonav-ot.Mindig azt az üzenetet kapom ,hogy rakjam bele a"Motonav nevű kártyát.Azt olvastam a hozzászólásokban hogy akkor másoljam fel a file-okat a belső tárhelyre,azt viszont nem engedi a telefon.Ilyenkor mit lehet ártani neki?

(#1170) premete válasza #49227776 (#1168) üzenetére


premete
veterán

"Annyi leírás van hozzá, is annyira egyszerü, hogy lehetetlen vagy ...
mines az neked? ? Egyáltalán tudom mire Való??
Szerintem nézz utána ..."

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1171) rum-cajsz válasza premete (#1161) üzenetére


rum-cajsz
őstag

ok, kösz. Akkor ezért nem megy. RC0-t használok.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1172) csabooooo válasza premete (#1170) üzenetére


csabooooo
aktív tag

[#25200]
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#1173) forintuser válasza csabooooo (#1172) üzenetére


forintuser
őstag

:-))

Holnapkészítést vállalok.

(#1174) premete válasza rum-cajsz (#1171) üzenetére


premete
veterán

Sajnos, azt én sem tudom, hogy melyik fájltól függ az idézett sor működése a /systemben; de ha tudnám, akkor sem biztos, hogy a kód kicserélése más funkciókat nem befolyásol-e, annyira követhetetlen, hogy melyik nightly verzióban mi van.
Mondanám, hogy kérdezd meg az xda cm7 topikban, de nem biztos, hogy kapnál értékelhető választ. A görög lányos avatárú srác biztos, hogy válaszolna, ahogy mindenre, de nem hiszem, hogy a kérdést értené egyáltalán, akik pedig értik, szerintem csak röhögni járnak oda. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1175) Thor Steinar


Thor Steinar
tag

Sziasztok
A cm7 beta5-röl tudok közvetlen a cm7 rc0-ra frissíteni?
Vagy vissza kell rakni a 2.2 és előröl kell kezdeni?
Köszi

(#1176) KisBundi válasza Thor Steinar (#1175) üzenetére


KisBundi
őstag

Ez engem is érdekelne....:)

(#1177) rum-cajsz válasza Thor Steinar (#1175) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Persze, lehet. Hagyd ki a wipe data-t.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1178) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Na, nem tudom, valaki frissített-e 2.51-ről Motorola Updattel, de megcáfolnám a nem régi dühöngést, hogy az Android 2.2-vel lassabb lenne a Defy. Adattörlés nélkül frissítettem. Párszor újraindította magát, egy fagyást produkált az elején, azóta nagyon gyorsan, nagyon jól teszi a dolgát.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1179) tyll30 válasza gatsby (#1155) üzenetére


tyll30
tag

[Ébresztő]

A linkelt oldalon találsz egyet.
Én nem próbáltam még de jónak tűnik .(Ja és magyar nyelvű) :))

(#1180) csabooooo válasza Jim Tonic (#1178) üzenetére


csabooooo
aktív tag

Valóban jobb lett a 2.2-vel. De, csak miután 15 fagyást követően visszakapta a 4GB-os Sandisk-et.

(#1181) girnyau


girnyau
tag

Premete

Látom nagyon vágod az androidot. Egy olyan kérdésem volna, hogy vissza lehet e rakni valahogy a CM7 RC0-a alá a gyári MOTOS hotspotot és DLNA-t? A DLNA annyira nem is fontos. Valahol olvastam, hogy csak BLUR-os cuccra megy fel. Ez igaz? Nincs semmilyen megoldás? Vagy esetleg volna olyan progi ami tud úgy mobilnetet megosztani, hogy egyszerre több géppel is rá tudjak csatlakozni? A legtökéletesebb az volna ha nem ADHOC kapcsolat volna. Tudom kicsit sok dolog egyszerre, de ez nagyon hiányzik a CM7-ből.

Válaszod előre is köszi!

Csáó!

(#1182) premete válasza girnyau (#1181) üzenetére


premete
veterán

Sajnos, ebben a két kérdésben sem vagyok otthon, mert nincs DLNA-képes eszközöm, a mobilnetet pedig fordítva osztom, mivel a laptopomban van 3 GB-os csomag, a telefonban pedig csak 40 MB-os (abból a havi el is fogyott, így csak edge sebesség maradt).

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1183) balewi válasza premete (#1123) üzenetére


balewi
aktív tag

És hogyan tudom letölteni az "alkotásomat"?
Regisztrálni kell, vagy "adományozni"?
Csak mert nem ír ki semmit.
Ezt látom:

Nagyban

Kattintok alul a "submit"-ra, de semmi sem történik.

[ Szerkesztve ]

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#1184) premete válasza balewi (#1183) üzenetére


premete
veterán

Nem is fog, mert valamit elqrtál, oda van írva világosan, gy.k. azért piros a téglalap. Kattints a "restart kitchen" fülre, és htc, gingerbread hivatkozású cuccokat kerüld el messziről.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1185) balewi válasza premete (#1184) üzenetére


balewi
aktív tag

Köszi a figyelmeztetést. :)
Viszont szerintem világosan látszik, hogy semmi sem piros.
Battery, Status bar, Popup, Font pack, Bootanimation: zöld
Icons, Window animation, File upload: fehér.
Alul a gomb meg sárga.
Oldalt csak magyarázat jelleggel vannak a színek, hogy tudd, mi miért olyan színű, amilyen. Szerintem, bár lehet, hogy rosszul értelmeztem.
Mindegy, megpróbálom egyszerűbben.

[ Szerkesztve ]

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#1186) x.pet válasza girnyau (#1181) üzenetére


x.pet
tag

Wireless Tether for Root Users nem megy CM7 alatt? Nekem 2.1-el nagyon bevált.

[ Szerkesztve ]

(#1187) balewi válasza premete (#1184) üzenetére


balewi
aktív tag

Megvan mit qrtam el: nem jelöltem be, hogy milyen Rom-al rendelkezem. :W

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#1188) gzbotii válasza rum-cajsz (#1) üzenetére


gzbotii
veterán

"De nem kell félni, nem jár a garancia megvonásával, ha rootolva van a telefon."

nem uszik a garamcia ha rootolt a telo :F :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#1189) bexxter válasza gzbotii (#1188) üzenetére


bexxter
tag

Nem. Vissza lehet állítani, "unrootolni".

(#1190) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Nem tudom ez mennyire mélyvíz, de a sima Defy topikban múltkor kérdeztem, hogy miként lehet kiirtani a kamera idegesítő és túl hangos zárhangját a telefonból. Egy kis kísérletezéssel sikerült pofon egyszerű módon megoldani... szinte már csapkodtam a fejemet, hogy miért nem ezzel kezdtem, ahelyett, hogy feltettem egy ilyen kérdést.

(Csak simán kimásolom onnan, itt talán még az első posztban is elférhet)

Kamera zárhang eltüntetése Android rendszeren:

(A leírás haladó felhasználóknak készült mert nem ismerteti az egyes fogalmakat, noha igazából pofon egyszerű az egész. Ha nem tudod mi az a root akkor előbb olvasd át az első posztban a menetét).

1.) Szerezz root jogokat a rendszer felett ha ezt még nem tetted meg.

2.) Tölts le egy olyan fájlkezelőt, mely a telefon belső memóriájában is tud kotorászni (pl: Root Explorer, vagy amit én használok az CM7 alatt rootolható ez pedig az ES File Explorer).

3.) Ha a fájlkezelőd megkapta a superuser (root) jogokat, akkor irány a telefon gyökere, azaz a belső memóriája, mely független az SD kártyától. Itt a következő elérési utat kell megkeresned:

ROOT/system/media/audio/ui/

4.) Az itt található hangfájlok az állapotjelző hangok és ezek között van a "camera_click.ogg", amelyet csak simán át kell nevezned és a rendszer nem fogja lejátszani. Én törlés helyett átneveztem "camera_click_X.ogg"-re. És láss csodát, már ha akarna sem tudna semmiféle hangot kiadni a kamera (kivéve a videó felvétel vagy az Auto Focus visszajelző hangot, de lásd később az 5. pontot). Persze átnevezés helyett tetszőlegesen kicserélhető más hangfájlra (pl: halkabbra, kevésbé idegesítőre), csak ugyan ezen a fájlnéven kell bemásolni ide.

5.) Opcionálisan megkeresheted a "system/media/" mappában a többi hangot is amit csereberélhetsz vagy szintén némíthatsz a fenti módszerrel.

(#1191) girnyau válasza x.pet (#1186) üzenetére


girnyau
tag

Próbáltam, de az a baj vele, hogy szépen beállítok mindent aztán 10 másodpercig jó a kapcsolat aztán vége. És attól kezdve soha nem kel életre.

(#1192) CoolBoy323 válasza Stauffenberg (#1190) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

és mi lett volna, ha belépsz a fényképezőnél a menüjébe, és ott kapcsolod ki? :DDD

(#1193) forintuser válasza CoolBoy323 (#1192) üzenetére


forintuser
őstag

Ja.Amoda leírtam. :DDD

Holnapkészítést vállalok.

(#1194) Stauffenberg válasza CoolBoy323 (#1192) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mert nem mindegyiknél kapcsolható ki. Például a CM7 gyári kamerája alatt nem és még egy sor custom kamera alkalmazásnál sem. Szakmai ártalom nálam, de 7 különböző kamera alkalmazás van fent! :D

Ezért jött az igény, hogy globálisan iktassam ki! :)

Szerk: Plusz ezért írtam, hogy a leírás általánosan működik Android rendszeren. Számos készülék gyári kamera alkalmazásában nem kikapcsolható ez a hang.

[ Szerkesztve ]

(#1195) CoolBoy323 válasza Stauffenberg (#1194) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ha lenémítod a telefont, az is lenémul :D

ha szakmai ártalom nálad a fotózás, miért telefonnal teszed? :D

én csak hobbi szinten szeretem a fotózást, de a Defykével úgy igazán szerintem még 50képet se lőttem összesen :D

de biztos hasznos lesz másnak a leírásod, gratula hogy rájöttél! :R :C

(#1196) Stauffenberg válasza CoolBoy323 (#1195) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem minden telefonon némul le, tudom mert nem a Defy az első Androidos készülékem. Plusz az ötös pont igazából a lényeg, hogy az bármilyen rendszerhanggal eljátszható és nem csak a kiiktatás hanem a csere is.

Következmény: Még a rendszerhangokat is a saját ízlésedhez igazíthatod.

Amúgy meg nem mondtam, hogy mobillal fotózok modelleket vagy éppen épületfotókat. Az már csak a fotózás imádatából következik, hogy tele van pakolva mindenféle kamera alkalmazással... mert ugyan sokszor rá vagyok tapadva a fényképezőgépeim keresőjére, de nincsenek nálam a nap 24 órájában meg hát egy baráti sörözésre sem viszem magammal. És egyik kamera app ebben jó a másik meg abban... lehet variálni.

A kamera hangjának kiiktatása meg akkor ötlött fel bennem, mikor múltkor le akartam magamnak fotózni az egyik vizsgalapomat ám a sietségben elfelejtettem lehalkítani a telefont, de a tanár kiszúrta a kamera hangját... kaptam is egy jó kis fejmosást.

Te nem fotózol, oké. De lehet másnak hasznos lehet ez a kis szösszenet. Ha nem is kiiktatni, legalább is kicserélni az amúgy nagyon irritáló kamera hangot egy bársonyosabb darabra! :D

[ Szerkesztve ]

(#1197) CoolBoy323 válasza Stauffenberg (#1196) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nekem eddig az összes elnémult, vagy ki lehetett kapcsolni :P

én megvagyok így is elégedve a döfikével, nem cserélgetek én rajta zajokat XD

úgysem szeret csörömpölni, smshangot se akar adni a kis finnyadék, csak mondja, h sms XYtól :DD

(#1198) Tex válasza girnyau (#1191) üzenetére


Tex
senior tag

Ez van nálam is. Nem örülnék ha a 2.2-t kellene vissza raknom a hotspot miatt. :O

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#1199) kano válasza Tex (#1198) üzenetére


kano
nagyúr

Nem lesz SGS II?
Valaki írta itt, hogy RC1 megjelenik a hétvégén, tud valaki róla valamit?
Én az XDA-n se olvastam még, hogy meglenne.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1200) Tex válasza kano (#1199) üzenetére


Tex
senior tag

SGS II? Az hogy jön ide?

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.