Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) forintuser válasza galbi1972 (#1650) üzenetére


forintuser
őstag

Így van.El sem lehet rontani.A telefonod legyen feltöltve!!!

Holnapkészítést vállalok.

(#1652) ronaldo


ronaldo
őstag

Találkozott már valaki olyannal, hogy 3G Watchdog Gingerbread alatt megbolonduljon?

Totál hülyeségeket ír ki, "Week" fülön pl. kiírja, hogy a héten 4.48MB Total, rámegyek, hogy Usage by application, ott meg Total: 5.9MB.

Plan meg Day fülön is hülyeséget ír.

Akkor tűnt fel, hogy baromságot csinál, mikor a T-mobile küldte az sms-t, hogy elértem a 80%-át az adatforgalmi keretnek, majd rövidesen hogy 100%-át, mikor a Watchdog szerint még tisztes távolban voltam tőle.

Azóta (ezt két hete vettem észre) nagyon óvatosan, csak pillanatokra kapcsolom be a mobilnetet.

Van erre valami gyógyszer? Eclair alatt doxa óra pontossággal jelzett a 3G Watchdog.

(#1653) zolnagy válasza zolnagy (#1634) üzenetére


zolnagy
őstag

Újraraktam a ROM-ot...
A fényképező meg marad úgy, ahogy van. Így se olyan rossz. Képminőségben úgyse veheti fel a versenyt egy "normál" fényképezővel. A patch lehet, hogy segít a tömörítésben, de a miniatűr optikát nem fogja megváltozatani... :)

(#1654) sheep válasza ronaldo (#1652) üzenetére


sheep
addikt

ja, nekem is ilyen

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#1655) Steven


Steven
addikt

-- nem ide:D

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#1656) ronaldo válasza sheep (#1654) üzenetére


ronaldo
őstag

Megoldás? :)

(#1657) sztyuii


sztyuii
csendes tag

Valaki help :\ feltettem a MIUI t, de sehogy se akar működni rajta az angol :S mindenhol kínai.. pedig feltettem rá az angolt.. mi lehet a baj ?

(#1658) Cyrin válasza sztyuii (#1657) üzenetére


Cyrin
addikt

Nincs más megoldás, az újonnan felfedezett kínai-magyar barátság jegyében kezd el a nyelvet tanulni. Lehet hogy ez volt a kínaiak egyik feltétele? :)

(#1659) forintuser válasza sztyuii (#1657) üzenetére


forintuser
őstag

Valamit rosszul csináltál.Mert van direkt angol MIUI is.Melyiket raktad fel?

Holnapkészítést vállalok.

(#1660) galbi1972 válasza sztyuii (#1657) üzenetére


galbi1972
tag

Nálam is ugyan ez a probléma :(

(#1661) galbi1972 válasza forintuser (#1659) üzenetére


galbi1972
tag

Én ezt : miuiandroid_Defy-1.7.1 és ezt : miuiandroid-1.7.1_Defy-EN-PACK1_2.3.4 tettem fel és nem engedte mégsem minden full kínai, és nekem ez így elég kínai :DDD

(#1662) galbi1972


galbi1972
tag

Próbáltam egymás után feltenni, aztán először csak a rom-ot, majd boot és úgy a nyelvi kiegészítőt de semmi változás . Ha meg van valahol, csak az angol verzió a legújabb MIUI 1.7.1-ből ahová nem kell külön nyelvi kiegészítő csomag azt a linket megköszönném , de szerintem nem csak én .....

(#1663) galbi1972


galbi1972
tag

Közben, megleltem amit kerestem végre :
http://forums.miui.us/content.php?12-ROM-Downloads
itt a Defy-t kiválaszt és go... :K

(#1664) forintuser


forintuser
őstag

Akkor csak sikerült vègre.Igy is jó vègülis. :D :DD

Holnapkészítést vállalok.

(#1665) balewi


balewi
aktív tag

Itt találtam a Miui 1.7.1-hez egy "Magyar nyelvi csomag"-ot.
Ez vajon jó Defy-hoz is?
Egy korábban linkelt "magyarítás"-nál azt írta Aydan, hogy m1 milyen a készülék.
De ha eleve az angol Miui-t rakom fel, akkor nem olyan egyszerű a magyar telepítése, vagy rosszul gondolom?
És még egy kérdés, csak hogy tisztán lássak végre: ahhoz , hogy működőképes legyen a Miui: nordic alap kell + Baseband swicher?

[ Szerkesztve ]

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#1666) forintuser válasza balewi (#1665) üzenetére


forintuser
őstag

Igen.Nordic+Baseband a nyerő.Az hogy nehezebb-e, nem tudom mert nem próbáltam.

Holnapkészítést vállalok.

(#1667) sztyuii válasza balewi (#1665) üzenetére


sztyuii
csendes tag

pont ezt akartam kérdezni hogy ezután lehet e frissíteni magyarra.. :\ vki okos jelentkezhetne :D

(#1668) csabooooo válasza sztyuii (#1667) üzenetére


csabooooo
aktív tag

Jelentkezem! :D

[ Szerkesztve ]

(#1669) rothadt


rothadt
aktív tag

üdv! ezennel csatlakozom -remélem- a felsősökhöz, elegem lett az oviból!
szörnyű ami most az első defy fórumon megy!
és elnézést az offért, csak azért is írok, hogy könnyebben ide tudjak majd kattintani :D bocs.

borzasztó az, amikor az ember minden elképzelhető, addig használt nevét leregisztrálták, csak azt nem ami indulatból jön...

(#1670) Szabolcs_76


Szabolcs_76
csendes tag

A MIUI témát kicsit még boncolhatnánk, már ha van érdeklődő. Én a héten akarom felrakni, de egy kicsit elbizonytalanodtam a "hivatalos" MIUI rom, és a miui.us rom miatt. Arra rájöttem, magamtól, hogy az egyik alapból angol, meg hogy jelentősen másképp néznek ki - persze lehet, hogy csak a téma miatt - de ha valaki vágja a további különbségeket, az megoszthatná igazán. Egyébként meg jó lenne összehozni a főbb funkciók mentén (akkuhasználat, telefonálás, rádiók, fényképezés, sebesség stb.) egy kis összehasonlítást a MIUI és a CM7 között. Sőt, kis bővítéssel talán még az 1. hsz-be is beférne egy ilyen.

(#1671) lmisi


lmisi
senior tag

CM7 RC1 -es tapasztalatok.
Miután akadt a Nova2 játék (SGS-es verzió) és a navigáció (Ez jóval fájdalmasabb).
Megpróbáltam visszarakni az RC0-t factory reset nélkül (Nem akartam az újratelepítgetéssel tökölni és nem is volt időm rá).
No ez nem müködött csak a 2nd Init kék ledjéig ment utána kikapcs. Sóhaj RC1 vissza, újra működött minden és csodák csodája navigáció is elindult. Telefon stabil volt. Ovatosan rápróbáltam Nova2-re és az is működött. Egészen addig amíg standby-ból visszaléptem egyszer Nova2be ismét, na ekkor újraindúlt önfejűen a rendszer. Utána visszatértek az akadási tünetek. Némi mérlegelés után kizártam, hogy a sikertelen downgrade lesz a megoldás, sokkal inkább a cache partíció illetve dalvik cache törlése lehetett üdvözítő.
Az is lett. Érdekes, hogy egy nagy terhelésű alkalmazás által okozott rendszerösszeomlás elizélheti a Dalvik illetve cache particiót is.
Tanulság: Nem is tudom, ha akadozik az Android szorgosan törölgesd a Cache-t Dalvikot akár többször is egymásután a tuti eredmény eléréséhez??
vagy Hagyd a fenébe a NOVA2-t :))

(#1672) Edge válasza lmisi (#1671) üzenetére


Edge
veterán

Amit vick33 írt ki se próbáltad? pedig az egy megoldás.
RC1-ről RC0-ára nem olyan egyszerű visszalépni mint pl egy nightly felrakása, mert más a bootloader.
Én kipróbáltam biztos ami tuti bár nekem gondom se volt, de mintha dobott volna a rendszeren :)

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#1673) sheep válasza ronaldo (#1656) üzenetére


sheep
addikt

sajna én nem találtam...
szóval egy kicsit kiábrándultam amúgy a 2.2 -ből, egyedül a flash ami jó benne és hiányzott, amúgy minden másban visszalépés (akad a telefon, érezhetően laggol, lassabb minden, a sygic nem működik, sokat fagy, stb)
volt fr amúgy...

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#1674) Szabolcs_76 válasza Szabolcs_76 (#1670) üzenetére


Szabolcs_76
csendes tag

Válsz magamnak:
A miui.us rom és az original között az alábbiak az eltérések:
"Removed: MIUI App Sharing | MIUI OTA Updater | MIUI Bootscreen | SIM Toolkit
Added: Custom Bootscreen | English Translations | Google Maps | Google Voice Search | MIUI.us Forum app
If you want ADW.Launcher or LauncherPro install them from Market."

Ami ebből nekem egyedül érdekes, az a MIUI OTA Updater. Használta már valaki ezt, működik? Mert ha igen, akkor inkább az eredetit teszem fel.

(#1675) Edge


Edge
veterán

Már a Defy a 3. a CM7-es listán :)

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#1676) m31wreg


m31wreg
csendes tag

Sziasztok!

Frissíteni akartam a Defy szoftverét gyárival, RSD Lite, a leírás szerint. Több firmware-rel is kipróbáltam, nem bootol be utána.

Az a jelenség, hogy az animált logónál nem jut túl, az animáció megakad egy idő után, majd továbbmegy, megint megakad az animáció, és így tovább. Akárhányszor megpróbálom, mindig ez lesz. Az RSD Lite a "Please manually power up this phone" üzenetnél megakad, és a telefont nem lehet bebootolni. Van erre megoldás?

Köszi.

(#1677) pivi.l válasza m31wreg (#1676) üzenetére


pivi.l
tag

(#1678) balewi


balewi
aktív tag

Eddig csak olyat olvastam itt, hogy aki az "eredeti" kínai Miui-t rakta fel és ezután az angol nyelvi csomagot, annak kínai maradt.
Ugye van azért ellenpélda is...
Esetleg aki "magyarította" az angolt írhatna tapasztalatot, hogy tényleg működik-e a dolog, rendesen használható e, vagy inkább maradjunk az angolnál.
Remélem válasz is lesz, mert mostanában csak kérdések vannak, sokszor válasz nélkül.
Vagy mindenki nyaral?

X13 << Mate20Pro << Honor8 << MI2S << MotoDefy

(#1679) forintuser válasza balewi (#1678) üzenetére


forintuser
őstag

Vagy csak mindenki belesz@rik az egèszbe. :U

Holnapkészítést vállalok.

(#1680) ggmac


ggmac
csendes tag

Baj van a Wifi-mmel, és fogalmam sincs mi okozza a problémát.

A lényeg: Nem tudok wifivel csatlakozni. A settings/wireless&network settingsben, ahol a wifi be van pipálva, alatta csak annyit ír ki, hogy "disconnected". Időnként próbál connecting-elni, de nem sikerül neki.

A wifi settingsen belül nem talál egy darab hálózatot sem, pedig a panel lakásban volt mindig 3-4 kapcsolat is, de csak nem is látja.
Annyi volt az előzmény, hogy még tegnap egy étterem teraszán csatlakoztam egy gyenge erősségű hálózatra. Az egy idő után ledobott, vagy megszűnt létezni, és onnantól kezdve nem lát semmit.

Próbáltam ki/bekapcsolást, aksi kivételt, és néztem a beállításokat, lehet-e a wifit egyátalán elállítani, de semmi.
Factory Reset-et még nem csináltam, csak ha másképp nem menne.
Amúgy 2.2CEE+CM7 van fenn.

(#1681) szabof1 válasza ggmac (#1680) üzenetére


szabof1
őstag

Nekem is ilyen wifi problémám volt pár hét jó CM7 Beta6 után. Beta6-ról RC1-re álltam át, utána is megvolt a hiba, de a wifi hálózat törlése és újrahozzáadása után itt már elindult és azóta is megy, míg Beta6 alatt ez nem oldotta meg. Vagy az RC1 vagy a frissítéssel kapcsolatos wipe-ok segíthettek.

[ Szerkesztve ]

(#1682) ggmac válasza ggmac (#1680) üzenetére


ggmac
csendes tag

Megoldódott.

Már épp FR-t akartam csinálni, és előtte a Titanium Backup-ban készültem egy mentést végezni, amikor feltűnt, hogy van egy olyan app, hogy "Wifi acces Points". Jött egy gondolat, hogy próbáljak erre ki valamit. A Restore-ban meg is találtam, így nyomtam erre az app-ra egy restore-t. Egyből vissza is állt a Wifi. :))
Mindenesetre, hogy miért kellett ezen végigvergődnöm, még mindig rejtély...

(#1683) Wajk válasza balewi (#1678) üzenetére


Wajk
addikt

1. namármost régebben írtam, hogy ezek a nyelvi csomagok a programokat írják felül, szóval nem verzió és készülékfüggetlenek. Vannak progik amik ugyan azok, de vannak különbségek. A stabilitás miatt vigyázni kell! Nem véltlenül van külön angol nyelvi pakk minden készülékhez.
2. ha az angol nyelvi pakk után kínai maradna nem kell pánikolni, a Settings menübe, talán a 3. fül-ön talán a 2. vagy 3. szekcióban van a nyelv beállítása (most nincs előttem), ott kell az angolt kiválasztani...
4. bejött egy nagy munkám, pedig már közel végleges fázisba érkeztem egy saját MIUI konverzióval (a korábbi telenon is "szakács" voltam, szóval kájne pánik), amiben több módosítást is kieszközöltem (gyorsabb proximity, gyorsabb hívásindítás, átdolgozott WiFi beállítások, pár program ki, pár program be, LauncherPRO (thnx Stefi-nek a fordításért)...), már több napja megy a készülékemen, és semmi gond. Szeretem tesztelni a dolgokat. Közben lett újabb ötletem ami kicsit nagyobb volumenű, ami nagyobb munkával is jár a ROMot illetően, ezért a következő verzióból csinálom meg az első mások által is kipróbálható verziómat. Az előkészületet, a nyelvi fájlok előkészítését már megkezdtem. A jelenlegi verzióm egyébként úgy van megcsinálva, hogy egyszerűen flasheled mint a többi MIUI verziót, aztán nem kell semmit állítani, az első boot után magyar lesz. szóval sitty és sutty. még ismerkedem az Android-ra főzéssel, szóval további
5. 4-es ponthoz kapcsolódva kellene nekem 2-3 ROMot látott ember, akinek van kedve tesztelni. (természetesen az én készülékemen megy a fő teszt, csak akkor kapnák meg a verziót, ha nálam minden rendben.) de tényleg olyan ember kellene aki mondjuk nem felejt el wipe data-cachelni, aztán meg hallgathatom, hogy nem megy semmi :)
Akit érdekel PÜ-t küldjön. :K

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#1684) vadsertes


vadsertes
csendes tag

Sziasztok.
Nordic+rc0-am volt meglepoen stabilan mukodott nem volt semmi problemam, csodalkozva olvastam masok hiba jelensegeit, feltettem az rc1v2- es megszunt minden nemu wifi kommunikaciom toroltem a cash- becsulettel whipe-oltam amit kell, FR-t csinaltam, semmi.
Most olvastam ggmac hozzaszolasat az nem volt vilagos hogy a keszuleken talalta-e a wifi acces points appot vagy a marketen, mivel nekem a keszuleken nem volt beirtam a marketbe ott hirtelen nem lattam ilyet, de letoltottem a wifi connection managert, es azonnal mukodni kezdett. Zavar hogy nem tudom a jelenseg pontos okat (van egy olyan elmeletem, hogy mivel a melohelyen es otthon is megy allandoan a wifi soha nem kapcsolom ki lehet hogy az kavart be hogy a rom frissites ideje alatt sem kapcsoltam ki)
Csak masok okulasara irtam le, hatha segit valami hozzam hasonlo ketsegbeesett usernek, es ggmac neked koszi az otletindito hazzaszolast!

[ Szerkesztve ]

(#1685) rum-cajsz válasza ggmac (#1682) üzenetére


rum-cajsz
őstag

a wifi függvényeken dolgoznak most nagyon és többen panaszkodnak ilyenre.
Én tegnap éjjel visszatértem a Cm7-hez egy friss nighty builddel, és nekem szerencsére jól működik egyelőre minden. Az aksi használatot kivéve.

Wajk
Hajrá Kovács néni! :D

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1686) Flexy90


Flexy90
senior tag

Sziasztok!
Gyári 2.2-re fel lehet rakni a 720p felvétel video patch-t?
Elolvastam az 1.hszt de a telepítésére nem jöttem rá, gyanítom h custom recovery kell hozzá(install from sd).
Erősítsetek, vagy cáfoljatok meg.
Köszi!

Xiaomi Fan

(#1687) Juliuska válasza rum-cajsz (#1685) üzenetére


Juliuska
senior tag

Elképzelhető, h most mosolyt csalok a képedre, de úgy érzem találtam az akksi-problémádra 1 lehetséges +oldást itt :B

...és miért a mosoly...?
-> mert anno 1x épp Te ajánlottad nekem ezt... :)

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#1688) ggmac válasza rum-cajsz (#1685) üzenetére


ggmac
csendes tag

Nézegettem én is külföldi fórumokat, meg itt is, de hasonló hibával még nem találkoztam. Inkább csak olyat, hogy ledobál a wifiről, de nekem nem is talált hálózatot egyáltalán, és csak a disconnect/connecting kiírás látszódott...
Vagy te találkoztál ilyen gonddal?

(#1689) rum-cajsz válasza Juliuska (#1687) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Kösz a tippet! :W
+ ééés újra feltaláltam a spanyolviaszt az akksi üzemidő-hosszabbítás tekintetében:
(Muszáj volt felpakolnom itt is a DroidWall-t, mert elsőre én is abba a csapatba tartoztam, akiknél az akksi fogyasztása igen durvára sikerált a 2.2-höz viszonyítva). Akit érdekel, annak természetesen leírom, hogy a lentebbi üzemidő eléréshez:
...
-> amin viszont spórolok az a NET, (hó végén, vagy napközben melóban, a gép előtt ülve a mobilnet ilyenkor minek...? Ha kiküldetésre, vagy tárgyalásra megyek akkor természetesen bekapcsolva hagyom)
-> a tűzfalon pedig csupán a legszükségesebb apk-kat engedem ki (AdFree, BW, böngésző, címtár, szinkron, e-mail, market, media server, rádió+, talk, superuser, YouTube, Google search...)
-> sőt, - biztonsági okokból - a Marketről való letöltést sem engedélyeztem, (ha onnan le akarok zúzni valamit, kikapcsolom a tűzfalamat...)

A droidwallt csak ismerem, de nem alkalmaztam eddig. De rápróbálkozom akkor, ha már én ajánlottam. :D

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1690) Edge válasza rum-cajsz (#1685) üzenetére


Edge
veterán

RC1v2-őt tetted fel gondolom, baseband-nek mit állítottál be ezúttal? ugyanazt mint RC0-án? Nem lehet hogy az az aksi fogyásod egyik fő oka?

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#1691) rum-cajsz válasza Edge (#1690) üzenetére


rum-cajsz
őstag

A tegnapi NB-t tettem fel, a Baseband pedig a 3.4.x-ekben lévő 900/2100 -as középeurópai.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1692) lmisi válasza Edge (#1672) üzenetére


lmisi
senior tag

Nem vettem észre a választ elnézést vick33-tól is.
Kipróbálom

(#1693) Szabolcs_76


Szabolcs_76
csendes tag

Na, felment a MIUI, eddig egészen jónak tűnik.
Akinek esetleg a nyelvi csomag telepítése után kínai marad - mint nekem is - annak: Beállítások (gyk.: kék alapon fehér fogaskerék a főképernyőn) > fent a harmadik (3.) fül > a második fehér ablakban (3 van összesen) a középső gomb (ebből is 3 van) > majd itt felülről a második kapcsoló > öröm és bódottág! (a sok english közül csak az US és az UK működik a többi nem lesz jó) Aztán lehet, hogy 1-2 frissítés múlva már nem itt lesz ez a menüpont, de jelenleg így kell (1.7.1.).
Viszont írtátok a baseband switchert, fel is dobtam egyet recoveryből, de mintha nem lenne, nem találom sehol. A telefon egyébként működik, csak gondolom az akksi miatt jó lenne beállítani. Ötlet valakinek?

(#1694) vadsertes


vadsertes
csendes tag

ggmac: Nem talaltam sehol ilyen hibarol forumhozzaszolasokat csak az csatlakozik-ledob hibarol lattam ezt azt, de az nekem azonnal, megszunt (mikor vettem a telefont) ahogy a routeremet atallitottam aes kodolasrol tkip-re. Viszont a mostani hibajelenseg rosszabb volt mert meg sem jelent font a wifi ikon es a beallitasok menuben csak connecting volt de nem latott egy hozzaferesi pontot sem.

(#1695) Szabolcs_76 válasza Szabolcs_76 (#1693) üzenetére


Szabolcs_76
csendes tag

Megoldódott!
Nem akarom egyből szétlelkesedni a topikot, így várok egy-két napot, és ha majd elmúlik az első varázs, utána írok a MIUI-ról.

(#1696) Edge válasza rum-cajsz (#1691) üzenetére


Edge
veterán

Szted még mindig ez a legjobb választás? Igazából én nem tudom megmondani konkrétan melyik jobb, mert már MugenPower aksim van egy jó ideje és használtam vele azt amit írtál, de tesztelés céljából a sima central eus-at használom kb 1 hete, de differenciát nem látok aksi időben.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#1697) zolistt


zolistt
csendes tag

Telepítettem a T-mobilos defimre a cm7rc1-et azóta nincs mobil tv-m. Az origón az jelenik meg, hogy a készülék nem alkalmas a vételre. Van rá orvosság?

(#1698) Wajk válasza Edge (#1696) üzenetére


Wajk
addikt

hogy bírja a Mugened? meg vagy vele elégedve?

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#1699) Mysa71 válasza PapG. (#1365) üzenetére


Mysa71
csendes tag

Helló!
Nekem CM7 RC0 van fent és csodálkozva nézem az alacsony quadrant eredményeket. Nekem mindig 3000 feletti eredményeket hoz a Qadrant Advanced. Amúgy tökéletesen stabil a rendszer és tényleg nagyon gyors. A 3GS-emet simán veri a játokokban és persze mindezt HD-ban...

HP Elite x3 , Minix neo z64

(#1700) Edge válasza Wajk (#1698) üzenetére


Edge
veterán

Igen meg, kb. 30-35%-al jobb mint a gyári, sőt akkor érződik az ereje igazán, ha terhelve van a cucc(kevésbé merül ha filmet nézek/játszok mint a gyári). Sőt kevésbé is melegszik, most pl 26 fokos, max 38-39 fokos 1ghz/58vsel-en, gyári aksinál emlékszem volt 42 fokos is.

Mysa71: procid mennyin megy, 1.2ghz?

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.