Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45001) kissj83 válasza hokins (#45000) üzenetére


kissj83
tag

Na ezekről még nem is hallottam. :)
Hogyan kell?

Sajnos ezek a telefonok okosabbak nálam. Amit somi52 írt az hogyan tudnám, ha más nem válik be? Nem rég kaptam a készüléket, még csak most barátkozok az érintőképernyővel.

[ Szerkesztve ]

(#45002) hokins válasza kissj83 (#45001) üzenetére


hokins
addikt

Ha van CWM-ed akkor bekapcsolás uán kék lednél hangerő le, itt válazd a recorvery-t(powergomb) majd stable/custom recorvery. Itt wipe cache,majd az Advanced és azon belül a dalvik cache (Ha valamelyiket nem pontosan írtam akkor elnézést csak tiszta ideg vagyok a telefon miatt)

Ha kezdő defys vagy akkor ajánlom Szabof1 kolega leírásait Legfontosabb Motorola Defy/Defy+ telepítési leírásaim

[ Szerkesztve ]

(#45003) szabof1 válasza kissj83 (#44999) üzenetére


szabof1
őstag

Ezt töltsd le: "Windows version for new users(required libraries included) (updated August 8th 2011)"

A telefonon engedélyezni kell az "USB debugging"-ot (USB hibakeresést): Settings > Applications > Development > USB Debugging > pipa be

[ Szerkesztve ]

(#45004) hokins válasza hokins (#44996) üzenetére


hokins
addikt

Na felment a gyári rom és nincs piros led :Y És a hangszóró is rendesen múködik... Megutálta a defym a custom romokat? :Y

(#45005) CoolBoy323 válasza hokins (#44996) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ahittem kevered a szezont a fazonnal :)

Akkor a piros LED nem tudom miert vilagithat :DDD

(#45006) etooo válasza kissj83 (#45001) üzenetére


etooo
senior tag

Mondok 3. lehetőséget is, valamelyik csak sikerül :) Ezt: [link] töltsd le, és másold fel a memóriakártyára, aztán lépj be recoverybe úgy ahogy hokins fentebb leírta.
Ezután "install zip from sd card", majd "choose zip from sdcard", és válaszd ki az imént felmásolt zip-et, végül pedig "yes".
Ekkor elindul egy grafikus fájlkezelő, amivel tudod törölni a tombstone mappát.
(a recoveryben a hangerőgombokkal, és a bekapcs gombbal tudsz navigálni)

(#45007) kissj83 válasza szabof1 (#45003) üzenetére


kissj83
tag

Meg csináltam a wipe cache és dalvik cache-t de nem változott.
Na most elindítottam a QtADB-t, engedélyeztem amit indtál a telón.
Ezt írja ki ha inditom a programot: "Choose patch to dir with adb and aapt binaries"
Innen hogyan tovább?

(#45008) szabof1 válasza kissj83 (#45007) üzenetére


szabof1
őstag

Most töltöm fel a hiányzó állományokat a Dropbox fiókomba: [link]
Ezeket az állományokat másold be a most telepített QtADB könyvtárába (ha hiányoznának).

Most, hogy írtad, jutott eszembe, hogy ezzel én is szenvedtem és kellett egy kis kutatómunka, mire megoldottam.

Szerk.
Na, pedig ott van a cikk folytatásában:
"You need aapt file in one dir with adb binary. We recommend these versions of adb and aapt(for Android 2.1):

binaries for linux
binaries for windows
binaries for macos
"

[ Szerkesztve ]

(#45009) kissj83


kissj83
tag

Na megoldódott!
Köszi mindenkinek aki segíteni próbált, végül Etooo módszere vált be. :R

Ez a QtADB nem akarta megtalálni a telefont, csak azt irta hogy csatlakoztassam, pedig csatlakoztatva volt. De már lényegtelen.
Sikerült törölnöm a tombstone mappából egy 1.1Gb-os filet! Nem tudom, hogy hogyan csináltam de azután nem teszek flash playert. :)

[ Szerkesztve ]

(#45010) somi52 válasza szabof1 (#45008) üzenetére


somi52
őstag

köszi müködik :K

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#45011) szabof1 válasza somi52 (#45010) üzenetére


szabof1
őstag

Szívesen, legalább neked jó. :)
Ez a QtADB egy nagyon jó kis program. Volt már olyan, hogy rom telepítés közben derült ki, hogy hiányzik egy kernel zip vagy a rom zipje sérült és QtADB-bel tudtam felmásolni (igaz kicsit lassú így, de legalább lehetséges).

(#45012) somi52 válasza szabof1 (#45011) üzenetére


somi52
őstag

vagy pl a build prop -kimásolas szerkesztés vissza appok hozzáadása a systembe

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#45013) s_pepe25


s_pepe25
csendes tag

Sziasztok !
most vettem észre a kijelzőn 2 kis fekete vonalat. Nem a kijelző felülete van megsérülve , próbáltam már kikapcsolás aksi ki majd bekapcsolás de még mindig nem tűnt el. Pixelhibaféle lehet ? valamit tudok vele itthon csinálni vagy garancia ?

(#45014) zolnagy válasza zolnagy (#44659) üzenetére


zolnagy
őstag

Nekem úgy tűnik megoldotta az akkuesés problémát. :R

GPS-re találtam ezt: [link]
Nálam ez is OK, a GPS sokkal jobb lett.

(#45015) fa4hu válasza zolnagy (#45014) üzenetére


fa4hu
őstag

A tulajdonost cserélted le system-re?

(#45016) zolnagy válasza fa4hu (#45015) üzenetére


zolnagy
őstag

A tulajdonost és a csoportot is systemre

(#45017) fa4hu válasza zolnagy (#45016) üzenetére


fa4hu
őstag

Köszi, én is kipróbálom!

(#45018) Nyiaz válasza somi52 (#44985) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Én az előző linkedet töltöttem le, de nem váltott magyarra a menü. 1-2 dolog magyar lett de csak elvétve.

(#45019) somi52 válasza Nyiaz (#45018) üzenetére


somi52
őstag

a második zippet is fell kell rakni abban van a magyaritás pont ugy mint egy gappsot

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#45020) somi52 válasza Nyiaz (#45018) üzenetére


somi52
őstag

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#45021) kymco válasza hokins (#44973) üzenetére


kymco
veterán

Én is hasonlóan küzdöttem fel a memóriát elfogadható szintre.

www.refujvaros.hu

(#45022) Nyiaz válasza somi52 (#45020) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Köszi! Felraktam őket egymás után először, de felemás magyar lett. Azt írta a nyelvnél hogy magyar, de a listában nem volt ott a magyar nyelv stb. Most újra felraktam a magyarítást és most már jó.

(#45023) polcsa válasza s_pepe25 (#45013) üzenetére


polcsa
aktív tag

Nekem is volt ilyen, sokkal több vonalacskával. Én is próbáltam mindent, aztán pár nappal később, mikor lelkileg elszántam magam a szervizre, nyom nélkül egyszerre eltűnt mind.
Magic :-)
Mintha túlmelegedés után jelentkezett volna, neked van tipped?
Volt itt már más is ezzel a problémával, ő másnap gariztatta.

[ Szerkesztve ]

(#45024) -Zola0808- válasza zolnagy (#45014) üzenetére


-Zola0808-
tag

Mit is csináltál, hogy nincs akku esés?

" A hülyeségnek és a Szovjetuniónak nincs határa!" (Hofi)

(#45025) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok!

Gondoltam megosztom a szervizes tapasztalatom. A töltés csak gépről ment. A tés üzletbe bekérték a töltőt, kábelt, telefont. Az átvevő csaj rendes volt, mert ráírta a papírra, hogy a karcos üveget is cseréljék, a pech az volt, hogy kb. másfél héttel előtte járt le az egy év (1+1 a gari), így csak töltőt kaptam újat. 1 hét volt az egész.

(#45026) Halo válasza kymco (#45021) üzenetére


Halo
senior tag

pedig semmi extra progi nem kell hozzá - 200-130 mb-t simán szabaddá tesz / szabaddá lehet tenni.

44843 hsz.

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#45027) Davebowman


Davebowman
senior tag

A defym mellé néztem egy tabot az Euronicsben 25kért, 1ghz 800x480 wifi ennyi. Szerintetek ezeket is lehet rootolni/csesztetni, vagy kuka mind? Márkáját most nem is tudom.

Vargalex 1.1.7

(#45028) Shyciii válasza Davebowman (#45027) üzenetére


Shyciii
veterán

Pontos típus alapján erre elég nehéz válaszolni.

(#45029) Davebowman válasza Shyciii (#45028) üzenetére


Davebowman
senior tag

DPS DREAM 7. http://m.arukereso.hu/?p=p105455513&tab=information

Vargalex 1.1.7

(#45030) kymco válasza Halo (#45026) üzenetére


kymco
veterán

Köszi, szemezgetem :)

www.refujvaros.hu

(#45031) Shyciii válasza Davebowman (#45029) üzenetére


Shyciii
veterán

Erre én nemigen találok értékelhető infót sem root, sem custom rom. De erről a készülékről sem hallottam még.

(#45032) s_pepe25 válasza polcsa (#45023) üzenetére


s_pepe25
csendes tag

szia köszi a segítséget . Nekem nincs tippem, mindent úgy használtam a telon mint ahogy szoktam. várok vele picit hátha eltűnik nekem is :)

(#45033) tib78 válasza hokins (#44973) üzenetére


tib78
tag

Ezt kifejtenéd bővebben?

Mi8, Garmin Instinct, Seiko Sumo, Samurai, Citizen Promaster

(#45034) hokins válasza tib78 (#45033) üzenetére


hokins
addikt

Pl az AutoKiller Memory csodàkra kèpes.

(#45035) Hajas Mao válasza Davebowman (#45029) üzenetére


Hajas Mao
tag

Pontos hardvert, pár képet (Antutu-t is, ha lehet), esetleg videót róla működés közben lehetne kérni? ( Akár priviben is) Én is pont ilyenen gondolkozom.

(#45036) fa4hu válasza Davebowman (#45027) üzenetére


fa4hu
őstag

Nézz körül a slatedroid-on vagy az xda-n, van-e főzött ROM rá. Annyira nem ismert típus, de hátha van kisebb rajongói/fejlesztői tábora.

(#45037) kymco


kymco
veterán

A qcm10-zel (08.17 nightly) újabb bosszúságom az alapértelmezett címtár elfelejtésén túl, hogy folyamatosan elfelejti, hogy a beállított billentyűzetem a swiftkey 3.
Durva, hogy folyamatosan be kell állítanom a piát, hogy egyáltalán választható legyen, majd utána még alapértelmezetté is kell tennem akár naponta.

www.refujvaros.hu

(#45038) Davebowman válasza Hajas Mao (#45035) üzenetére


Davebowman
senior tag

Ahhoz előbb meg kellene vennem! De nekem is ez a dilemmám. gps, bt, 2/3g nem kell, ott a defyé. wifije van, defytetherrel megy a net. Akksi emitt elégséges lehet. A képe forgatásáról nem tudok sajnos semmit. Egyszerűbb játékok tuti elmennek rajta.

Vargalex 1.1.7

(#45039) duduati


duduati
aktív tag

Többen ajánlottátok hogy a white rabbit egy megbízható, gyors rom. Most 2.3.7 SKANKY jordan van fent, de hamar belassul. Nyomok cache törléseket 2 naponta, de amint egy két alap progi felmegy, halott.

Újra szeretném rakni, wr1.6 telepítő megvan, de érdeklődnék hogy azt is ezek a lépések alapján lehet felrakni? Arra gondolok hogy nincs semmi buktató? Anno a telefont ezzel a rommal vettem, és egy data törlést csinált az előző gazdi, és kapásból bootloop-al kezdtem. Nem tudom hogy az csak véletlen egyszeri eset, vagy inkább ne is próbálkozzak? Utána az előző gazdi felélesztette, de ugye az nekem már kínai :D, de a linken szerepló telepítés az teljesen tiszta számomra is.

Előre is köszi!

(#45040) skidrowkill


skidrowkill
aktív tag

Kik használnak cm9-et vagy cm10-et???
-akik használnak, működik az USB mass store??
-ha igen hogy csinálta??
fontos!

iPhone 5S™ 32 GB 9.2 I'm lovin it !!Amikor azt mondod: 'Feladom!', gondolj arra, hogy ilyenkor másvalaki azt mondja: 'Egek, micsoda lehetőség!'

(#45041) Z0C! válasza skidrowkill (#45040) üzenetére


Z0C!
őstag

lehúzom az értesítési sávot, kiválasztom hogy háttértár és csókolom.

de rászoktam a Dual Mount SD card alkalmazásra. így nem kell húzogatni. :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#45042) skidrowkill válasza Z0C! (#45041) üzenetére


skidrowkill
aktív tag

okés, de nekem mind valami MTP USB-t ír és nem csatlakozik...már 2 hete nem tudom megoldani, és neten sem találok választ rá :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 5S™ 32 GB 9.2 I'm lovin it !!Amikor azt mondod: 'Feladom!', gondolj arra, hogy ilyenkor másvalaki azt mondja: 'Egek, micsoda lehetőség!'

(#45043) hargitomi


hargitomi
tag

Üdv!

Vki segítene Google Play-yel kapcsolatban? Már nagyon elegem van. Tegnap kiadott egy hibát, vmi bpa 09 a lényeg, hogy megoldottam. ma is kiadta. megcsináltam, amit kellett. töröltem az adatait nem műkődött. leszedtem sd maid-del a play-t és feltettem manuáliasan egyet. Mindig szerverhibát ír. Utána olvastam. market enabler nem műkődött, pedig rootolva vagyok, és úgy csináltam ahogy kell.

Defy, WIUI 2.3.7.

Mit tegyek?

Xiaomi Redmi Note 5 - Whyred 4/64

(#45044) skidrowkill válasza hargitomi (#45043) üzenetére


skidrowkill
aktív tag

Recoveryvel egy wipe cache wipe dalvik-cache-et próbálj meg, és nézd meg ez után mit csinál.

iPhone 5S™ 32 GB 9.2 I'm lovin it !!Amikor azt mondod: 'Feladom!', gondolj arra, hogy ilyenkor másvalaki azt mondja: 'Egek, micsoda lehetőség!'

(#45045) defygaben77


defygaben77
tag

Megköszönném, ha tudnátok segíteni! A Defymen CM7.2 van, már január óta. Nagyon sokáig jól működött, apróbb hibákkal. Kb. 1 hónapja teljesen váratlanul kiírta, hogy kevés a szabad tárhely a telefonban! Egy kis ikont is rajzolt a fejlécre. Mindezt úgy, hogy nem telepítettem semmi újat, bőven kellett helynek lennie a memóriában! Akkor csináltam egy teljes radírozást(data factory reset+SD kártya format). Szépen belaktam a telefonomat, majd 1 hét után újra jelentkezett ez a probléma. Újra végig csináltam a nullázást. Kb. 1 hét után ismét jelentkezett a dolog. Most vasárnap ismét gyaluztam az egészet, de ma megint kiírta a kevés memóriát!!! Lefuttattam az avast vírusirtót, de nem lett jobb. :-( Van esetleg valakinek valami ötlete, hogy mit kellene csinálnom, vagy egyáltalán mi lehet a gond??? A segítségeteket előre is köszönöm!

Iphone13, Apple Watch 7 cellular, Airpods Pro

(#45046) ruzsass válasza defygaben77 (#45045) üzenetére


ruzsass
tag

RootExplorerben töröld a Tombstone mappa tartalmát!

(#45047) szabof1 válasza duduati (#45039) üzenetére


szabof1
őstag

A White Rabbit telepítésére jó a CM7-es leírásom, DE a rom a 7. lépés után átveszi a vezérlést. Innentől kanyazsombor kolléga útmutatásait érdemes követni.

(#45045) defygaben77:
Ez segíthet a tombstones mappa törlésében, de pont tegnap lett kivesézve. Nézz utána, mert a tegnapi esetben már nem lehetett telepíteni új programot és CWM-en keresztül sikerült kissj83 kollégának megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#45048) baal-amiga válasza duduati (#45039) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Full wipe-ok után mehet fel (wipe data/factory reset, wipe cache partition, wipe dalvik cache).
Tweakekkel érdemes vigyázni, a telepítéshez szabof1 "Módosított romok cseréje" leírását ajánlom.

Megelőztek.

[ Szerkesztve ]

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#45049) kymco


kymco
veterán

Kipróbálom én is a legújabb (08.17) wajkui-t :)

www.refujvaros.hu

(#45050) defygaben77 válasza szabof1 (#45047) üzenetére


defygaben77
tag

Én sem tudok már telepíteni, hiába csináltam helyet, nem engedi! Mindjárt visszaolvasok, bocsi, hogy csak most! Keresőt használtam, nem találtam semmit. Sajna a fórumot meg már régóta nem olvasom! :-( Még egyszer köszi!

Iphone13, Apple Watch 7 cellular, Airpods Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.