Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) premete válasza KisBundi (#400) üzenetére


premete
veterán

Ezt neked kellene tudnod, hogy mennyit megy. Valamint azt is, hogy melyik rom, milyen fixek és egyéb programok vannak fenn. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#402) morfondőr válasza Nferi1 (#397) üzenetére


morfondőr
őstag

Nem értem miért foglalkoztok ennyit a digitális zoom-al! Az lényegében nem egyéb, mint az, hogy a gép kivágja a fénykép közepét és felnagyítja. Ezt bármilyen képszerkesztővel meg lehet csinálni, ha nagyon kell, és esetleg profibb progikkal még jobb minőség is érhető el.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#403) Wajk válasza morfondőr (#402) üzenetére


Wajk
addikt

egyet értek :K

más: a CM7 immár hivatalosan támogatja a Defy-ben lévő processzort, így várható további javulás :C

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#404) Halo válasza vick33 (#398) üzenetére


Halo
senior tag

én láma vagyok ezekhez a dolgokhoz, de azért kérdezni tudok :)

a defy és az iphone4 kamerája állítólag ugyanaz....
(legalábbis ezt mondták másik fórumon - nem jártam utána a dolognak)

nem tudom, milyen a szifon kamerája - szoftveres részen. de ha jobb, ill. vannak jó dolgok, nem lehet valahogy visszafejteni, kinyerni, nemtudoménmit csinálni és azt átkonvertálni stb. a Defynkre?

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#405) Wajk válasza Halo (#404) üzenetére


Wajk
addikt

hát inkább nem azt mondom amit elsőnek gondoltam így reggel :DDD

szóval a két telefonon marhára nem ugyan az operációs rendszer van, olyan mintha egy Windows 7-re írt programot akarnál egy Windows 3.1-en futtatni. Amúgy zárójelbe megjegyzem semmi sem lehetetlen, csak idő és programozó kérdése az egész.

abba ne menjünk bele, hogy egyeltalán milyen előnye lenne annak a szoftvernek a kamerát illetően... nem is érdemes rá karaktert pazarolni.

szóval ez tényleg elég láma kérdés volt :K
(de úgy tanul az ember ha kérdez, de jobb ha inkább utánajár)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#406) Gaberiellb válasza Halo (#404) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

ha ugyan az a kamera mint az iphone 4-be (zöld lencse) és ugyebár tudtommal az omap 3630 (mint kiderült) tud hd felvételt (lásd droid,2,x) akkor sztem csak sw-s korlátai lehetnek. Sztem teszem hozzá még mielött valaki levauzna.
legalábbis logikai szinten. :)

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#407) premete


premete
veterán

Mai nightly. első blikkre működik.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#408) Wajk válasza premete (#407) üzenetére


Wajk
addikt

látom nem állsz meg :DD
gondoltam ha már eddig vártam kibírom a következő "hivatalos" verzióig, de már egyre nehezebben húzom. Most még van egy nagyobb munkám ami kitart vagy keddig, remélem addigra már kijön valami... :B

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#409) Wajk


Wajk
addikt

komolyabb téma: lenne egy kérdésem, eddig nem volt Androidom, és nem voltak problémáim a SD kártyával, de most belefutottam egy "Damaged SD"-be azaz a teló szerint sérült a memkari, formázzam meg.

Nem gond megformázom, van mentésem mindenről, de hogy kerülhető el a jövőben? Azt olvasom Androidon elég sűrű ez a hibajelenség. Az OS kezeli rosszul a dolgokat vagy valahogy megelőzhető?

Egy 8GB-os Class6-os memkarim van és Mass Storage módban használtam, a kábel kihúzása előtt mindig leválasztottam a Win7-ben. előjele annyi volt, hogy az előnézeti képek a Gallery-ben nem jelentek meg, arra tudom van progi, de mire levadásztam volna már késő volt.

Gondoltam újra indítom a telót, hogy hátha megjavul, de szívás lett a vége :)

nálatok mi a helyzet?

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#410) premete válasza Wajk (#409) üzenetére


premete
veterán

Ez kártyafüggő is, én sosem választottam le, volt olyan kártyám, amit gyakran nem ismert fel a rendszer, a mostanival nem volt még gond 2 hónap alatt. Keress rá az xda-n, van egy lista, melyik kártyák ajánlottak, melyikek nem, a kontrollert hibáztatják gyakran.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#411) rum-cajsz válasza vick33 (#398) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Kösz a pontosítást, átfogalmazom majd a szöveget.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#412) vick33 válasza KisBundi (#400) üzenetére


vick33
tag

Ezen ne aggodj KisBundi a CM7 ben máshogy van implementálva az a rész amelyik azt figyeli, hogy mi mennyi akksit evett ezért más százalékokat fogsz kapni mint a gyári 2.2 alatt. Ha a basebanded jól be van állítva, akkor az akku üzemidő nagyon hasonló lesz, csak a százalékok lesznek mások, valamint spórolhatsz egy kis akksit hogyha a CMSettingben a performance menüben a cpu governort átállítod interactiveról ondemand-re.
Igen az XDA dev topik katasztrófa lassan olyna mint az itteni sima topic:-) Mostmár akik hozzátudnak tenni valamit az egészhez inkább a githubon kommunikálnak PM-ben a topic meg inkább csak azért van, hogy aki ért is hozzá egy picit az jókat tudjon nevetni:-)

(#413) Gaberiellb válasza premete (#407) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

Szép eredmények. A videonál látom hogy 19 képkocka per s, wideon, az akadozások elmultak? 29.-i nightly-ban benne van ezért kérdezem. Ill. lehet sima vga-ban felvenni? Vga tud már 30 képkockát mint a gyári? thx

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#414) premete válasza Gaberiellb (#413) üzenetére


premete
veterán

Vga esetén is 19 képkocka, akadozást passzolnám, nem használom videófelvételre és fényképezésre a cuccot, csak valaki kérte, azért próbáltam ki.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#415) lmisi válasza vick33 (#412) üzenetére


lmisi
senior tag

Hehe ahhoz képest hogy, amikor köszönésmérőn akartam nyomni egyet a Quark mesternek és nem tudtam, néhány percig tartott kinyomozni, hogy először normál fórumokban valami 10 hozzászólást kell szólnom és csak azután jelenik meg a szavazásbigyó... láttam közben már az akkor is magvas hozzászólásokat, rögtön feladtam.
Beta6 szépen megy azóta is, csak a GO launcher taskmanagere-t kellet nyugdíjazni, system panel visszajött aztán pro verzió. Napi 1,5 óra waze, mellette locus is fut.
Ez a CM7 verzió egy két konkurens telefon típuson lévőhöz képest kőstabil és ha nem is 100% osan de fut rajta minden. Blade és X10 nél súlyos kompromisszumokat kell kötni és a 2.2 es verziók ott még annyira se jók mint defy-on.

[ Szerkesztve ]

(#416) vick33 válasza lmisi (#415) üzenetére


vick33
tag

Igen gyakorlatilag ha kamerával nem lenne a lowfps a videóban valamint a zoom ok lenne akkor a mostani nightly inkább RC1-2 felé lenne. Viszont a kamera hibák elég makacsok. A wide videót megtudtam csinálni a többi viszont túlmutat rajtam, valahol az overlayben lesz hétvégén megpróbálom mégegyszer... Ezért is írtam ide, hogy hátha van valakinek egy kis tapasztalata ilyen problémákban. Minden segítséget szívesenveszünk:-)

[ Szerkesztve ]

(#417) rum-cajsz válasza vick33 (#416) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Nekem továbbra is előjön az a probléma, hogy nem ébred fel néha a képernyő. Ez nem lehet összefüggésben szerinted az sd kártyával?

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#418) Narxis válasza Wajk (#409) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nálam is volt ilyen CM7 beta6 alatt. Pár nappal ezelőtt meg olyan, hogy nem engedett törölni róla semmit se. Leválasztottam aztán visszakapcsoltam és jó lett.

Thanos was right.

(#419) vick33 válasza rum-cajsz (#417) üzenetére


vick33
tag

Ha hívás után van akkor a proxy szenzor. Ha viszont csak simán megnyomod a powert és soha nem hajlandó felébredni akkor az SD kártya lesz. Nekem a telefon ADATA class 6 kártyákkal képtelen volt együttműködni... Gyorsan meggyőződhetsz róla, hogy tényleg ez-e a hiba. Nyiss egy ADB-t és írd be hogy:
su
cat /proc/kmeg
és ha miközben mondjuk lapozgatod a képeidet vagy lépteted a zenét ilyeneket látsz hogy:
04/19/2011 10:03:45 [ERROR] mmcblk0: error -110 sending read/write command, response 0x900, card status 0xe00
04/19/2011 10:03:45 [ERROR] mmcblk0: error -110 transferring data, sector 3466112, nr 16, card status 0xc00
04/19/2011 10:03:45 [ERROR] end_request: I/O error, dev mmcblk0, sector 3466112
04/19/2011 10:03:45 [ERROR] Buffer I/O error on device mmcblk0p1, logical block 433008
04/19/2011 10:03:45 [WARNING] lost page write due to I/O error on mmcblk0p1
04/19/2011 10:03:45 [ERROR] end_request: I/O error, dev mmcblk0, sector 3466120
04/19/2011 10:03:45 [ERROR] Buffer I/O error on device mmcblk0p1, logical block 433009
04/19/2011 10:03:45 [WARNING] lost page write due to I/O error on mmcblk0p1
04/19/2011 10:03:45 [ERROR] mmcblk0: error -110 sending read/write command, response 0x0, card status 0x400e0
04/19/2011 10:03:45 [ERROR] mmcblk0: error -110 transferring data, sector 3647264, nr 16, card status 0x0
akkor sajnos nem szereti a defy a kártyádat. Eclair alatt nem marad fekete a kijelző, de a hibák ott is megvannak,az adatvesztéssel és a lassulásokkal együtt.

Vagy ha nem ez a baj akkor küldj róla egy dmesget meg egy logcatot hátha láttam már ilyet

[ Szerkesztve ]

(#420) Edge


Edge
veterán

SETVSEL-ben a köv. beállítások mit jelentenek? ill. mit tesznek lehetővé?

ondemand, performance, sdcard speed fix?

Melyik jobb az ondemand vagy a performance beállítás, performance kell ha azt akarom hogy mindig gyors legyen a rendszer pl?

Bocs ha hülyeségeket kérdezek, de neten nem találtam leírást ami minden beállítást leír, vagy az appban helpet.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#421) AphexTwin válasza Edge (#420) üzenetére


AphexTwin
csendes tag

Az ondemand és performance azok CPU governor -ok, a CPU sebesség
szabályozását irányítják.
Performance -en a leggyorsabb, viszont megeszi az akkut, az ondemand a közepes, kiegyensúlyozott, de személy szerint az interactive-ot preferálom, az gyors, de annyira nem eszik sokat.

Bővebben:
http://mqmeszi.blogspot.com/2011/02/legjobb-androidos-alkalmazasok-setcpu.html

[ Szerkesztve ]

(#422) sub71


sub71
aktív tag

Kipróbáltam már a CM7 beta6-ot és 3 különböző Nightly Builds verziót. Nekem az előző ette legkevésbé az akksit. kb 1,5x hosszabb ideig bírta, mint a Nightly-k. konkrét időt direkt nem írok, nem szertném ha itt is a "tiéd meddig bírja, azt nem hiszem el" tipusú hozzászólásokat kéne olvasni. Nálatok melyik volt a legtakarékosabb?

Még annyit, a mostaninál az android os vezeti a fogyasztási listát, a telefon, wifi játék meg at öbbi csak utána jönnek. a beta6-nál az csak a középmezőnybe volt az android os fogyasztása

[ Szerkesztve ]

(#423) Edge válasza AphexTwin (#421) üzenetére


Edge
veterán

Köszi :) setvsel-ben csak 2 beállítás van, akkor marad ondemand. Csak azért kérdeztem egyébként mert pl quadrant eredmények eléggé ugráltak egyszer 1043 aztán meg 1530,aztán meg 1200 azt megint 1540. Gondoltam a setvsel miatt volt hogy épp a proci órajele hogy ugrált.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#424) Land


Land
veterán

CM7 alá melyik Launchert ajánljátok, ami gyors és nem akad? Zeam van fent, de megnéznék mást is.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#425) Speed limit válasza Land (#424) üzenetére


Speed limit
tag

Nekem GOLauncher van egyszer se akadt még és szerintem elég gyors.

Tegnap megcsináltam premete fórumtársunk leírása alapján a CM7 kiherélését :).
Ez úton is nagyon köszönöm neki az akku jelenleg 20-30%-al bírja jobban, viszont a sok jó között van egy rossz is az lgcamera eddig engedte a 1280*720-at most már csak 640*480-ban tudok felvenni mondjuk az ereimet nem fogom felvágni mert nem sűrűn veszek fel telefonnal videót sőt még fényképezni se fényképezek. Csak úgy megfigyelésképpen említettem hogy talán másnál is előfordul(t) és talál(t) rá megoldást :)

[ Szerkesztve ]

(#426) Edge


Edge
veterán

A mindenit sdcard speedfix setvsel-ben nem rossz, sd tools-al mérve az írásom 6.9-ről 7.5-re ugrott az olvasás meg 19.5mb-ról 32.8mb-ra :)

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#427) pengemetal válasza Edge (#426) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Kipróbáltam én is: az írási sebesség 9.9-ről 7.8-ra csökkent, viszont az olvasási 15_ről 22.5-re nőtt! Érdekes...ja, transcend 8 gb class 4

[ Szerkesztve ]

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#428) johnny82 válasza Land (#424) üzenetére


johnny82
őstag

Nekem a legjobban a LauncherPro jön be, egyrészt a gyorsasága, másrészt a saját widgetjei miatt (twitter, facebook), amiket nem lehet mással pótolni.

(#429) premete válasza Land (#424) üzenetére


premete
veterán

Én végigpróbáltam mindegyiket, de a zeamnál nem találtam jobbat. de próbálkozzál. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#430) rum-cajsz válasza vick33 (#419) üzenetére


rum-cajsz
őstag

nekem a cat /proc/kmeg
parancs adb-n keresztül nem mutatott semmit, viszont a dmesg tényleg ezzel van tele. :(
na, akkor visszateszem a gyári kártyát és próbálgatom azzal.
Kösz a segítséget!

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#431) vazzz


vazzz
őstag

RC0 kinn van... most megy fel, kíváncsi vagyok, mennyire stabil.

(#432) forintuser válasza vazzz (#431) üzenetére


forintuser
őstag

Írhatnál kis beszámolót légyszíves.. :B

Holnapkészítést vállalok.

(#433) CoolBoy323 válasza vazzz (#431) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

juhhhééééééééééééééé

(#434) Narxis válasza vazzz (#431) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jeeeeeeee, wipeolni nem kell? FAQ szerint nem, de van aki azt írja, hogy felrakás után érdemes.

Thanos was right.

(#435) rum-cajsz válasza forintuser (#432) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Mire vagy kíváncsi? Több mint szuper. :-)

Én úgy szoktam telepiteni, hogy csinálok egy cache és dalvik wipe-ot.majd 100%után egy battery statistic törlést.

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#436) forintuser válasza rum-cajsz (#435) üzenetére


forintuser
őstag

Ebbe a verzióban sincsenek google app-ok? :F Külön telepítős?

A telepítés menete megegyezik az előző verziókéval? :B

Holnapkészítést vállalok.

(#437) rum-cajsz válasza forintuser (#436) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Nincs, ez egy jogi dolog miatt van így.
Telepiteni 2.2-ről a szokásos módon kell.

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#438) forintuser válasza rum-cajsz (#437) üzenetére


forintuser
őstag

Akkor próba lesz mindenféleképpen.Köszi. :R

Holnapkészítést vállalok.

(#439) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

recoveryben a defaultnál melyiket kell választani? 2nd init vagy 2nd boot?

(#440) vazzz válasza CoolBoy323 (#439) üzenetére


vazzz
őstag

2nd init.

Egyébként nekem nem nagy ugrás az RC0, mert naponta raktam fel a nightlykat... nem igazán érzek változást a tegnapihoz képest, de nekem már az is tökéletes volt. :) Kamera-mizéria nem érdekel, így nálam ötös. :K

[ Szerkesztve ]

(#441) CoolBoy323 válasza vazzz (#440) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

kössz!

most rakom fel a cuccokat, és megy az RC0 :)

csak megfingattam magam, eltűnt az összes kontaktom, ezért volt egy mybackuppro-s contact visszavarázsolás, és sync... egy pillre bekaksiztam, h eltűntek :DD

(#442) Edge válasza rum-cajsz (#437) üzenetére


Edge
veterán

Akkor ez miatt sose lehet sbf-es telepítő?

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#443) Narxis


Narxis
nagyúr

Basebandswitcher kicsit megváltozott, androidportálos leírásban ajánlott opció nincs ha a pontos számokat nézem, sima central europe-ra állítottam. Ti is?

Thanos was right.

(#444) rum-cajsz válasza Narxis (#443) üzenetére


rum-cajsz
őstag

nálam most a CEE 2.34-es van beállítva... De nem tudom, hogy ez-e a legjobb választás

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#445) Gaberiellb válasza vazzz (#440) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

akkor mivel is lett jobb egy 29.-i nighlyhoz képest? :U

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#446) Narxis válasza rum-cajsz (#444) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen az van nekem is, nem látok jobbat a nevekből ítélve.

Thanos was right.

(#447) AphexTwin válasza Narxis (#443) üzenetére


AphexTwin
csendes tag

Én UK 3.4.3-11 et használok, az a legújabb rom-ból való, de szerintem teljesen mindegy csak európai legyen.

(#440): Gyakorlatilag csak a bugokat javítják folyamatosan, a nightly-khoz képest nincs hatalmas fejlődés, de fejlesztés szempontjából már kellett egy publikusabb kiadás is,
egy viszonyítási pont.

[ Szerkesztve ]

(#448) vazzz válasza Gaberiellb (#445) üzenetére


vazzz
őstag

Nem tudok semmi konkrétat mondani... olyantól kérdezz, aki sokrétűbben használja a defyt, mint én.. (pl. fülhallgató kupakját még nem vettem le egyszer sem fél év alatt) :)

(#449) Narxis válasza vazzz (#448) üzenetére


Narxis
nagyúr

pl. fülhallgató kupakját még nem vettem le egyszer sem fél év alatt

lol :DDD

Én beta6-ot használtam és azt vettem észre az RC0-ban, hogy wifi sokkal jobb lett, egy rublikával több jelet kapok mindig, korábbi jelekhez képest.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#450) premete válasza vazzz (#448) üzenetére


premete
veterán

Én se vettem le a kupakját, sőt, eddig minden készülékemet bontatlan fülessel adtam el.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.