Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) premete válasza Wajk (#50) üzenetére


premete
veterán

[link]
Itt van egy leírás, mit lehet még kezdeni az sbf-fel.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#52) jeni


jeni
félisten

Szia

Lehet egy apró kérésem? :R

Ha véletlenül valaki észrevenné,hogy a 2.1 Elicir MB525 en.CEE verziós telcsire gyárilag a Motorola Update oldalról leszedhető a 2.2 Froyo akkor jeleznétek?

Köszi :R

(#53) Wajk válasza jeni (#52) üzenetére


Wajk
addikt

biztos lehetsz benne, hogy be lesz itt jelentve :K

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#54) rum-cajsz válasza tzl (#47) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Mind a kettőn kell, ha még nem volt ez a jog megadva. Valószínűleg dist-upgrade-t csináltál, és akkor természetesen nem vész el a korábban beállított udev fájl.

Legalábbis nekem friss telepítés után meg kellett csinálnom mindkettőnél.

premete
igen, jól írta tzl. De ezt windowson is megteheted, hogy nem meghajtót adsz az új partícióidnak/merevlemezeidnek, hanem egy könyvtár alá csatolod be őket. és akkor csak egy C:\ meghajtód lesz.

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#55) lmisi


lmisi
senior tag

CM7 és 2.2 alatt mennyi szokott lenni az uptime nálatok?
Miután rendberaktam a CM7 kibírt 60 órát egy deszkás (Csak CM7 bootlogo van) önrebootig, ilyenkor nem is nullázza az uptime-ot. 60 óra alatt kb 5x kapcsoltam be az Aurát 30-50 percre, 5. alkalommal 20 perc navi után hirtelen deszkás reboot.
2.2 nordic alatt napi egy volt, használattól függően. 20-30 perc gameloft 3d játék biztossá tette hogy aznap vagy másnap reggelre lesz önreboot és "M" betűs uptime nullázó.
Kicsit olyan az érzésem mintha ezt a dalvikot masszív rendszeres terhelés előbb utóbb térdre késnyszeríti.
Eddíg a CM7 a legstabilabb, legterhelésbíróbb is.
A gyári 2.1 hagyjuk a belassulásaival, na az tudott akku ki/be fagyásokat is.

Hol tudnám megnézni a telefonon (logfile) hogy konkrétan mi váltja ki az újraindulást?

[ Szerkesztve ]

(#56) rum-cajsz válasza lmisi (#55) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Nem tudok uptime-ot mondani, mert kb két hétig nordicot használtam, kb hétfő óta használom újra a CM7-et, de naponta telepítem a nighty buildet. :)

A logcat paranccsal lehet lekérdezni a system log tartalmát. Vagy adb-n keresztül az "adb lolcat" (nem elírás, hanem ilyen a google humor :) , na jó, működik az "adb logcat" is...) pranccsal.
Érdemes egyből egy fájlba tenni, mert úgy emészthetőbb olvasni:

adb logcat > logcat.txt

majd kilépés a Ctrl+C -vel.

vagy a telefonon a terminálban

logcat > /sdcard/logfile.txt

De van erre program is a marketen: aLogcat

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#57) premete válasza rum-cajsz (#54) üzenetére


premete
veterán

Pont erre céloztam, nem azon belül lesz, se windows, se linux alatt, hanem oda lesz(nek) csatolva másik partició (k). Már amennyiben van külön /home partició, természetesen, de ebben az esetben az 50 GB-os partición nem lehet 150 GB-os könyvtár fizikailag. Mondjuk, nekem LVM-es cucc van fenn, de az megint más tészta.
Reggel óta a nightly 0526-2349-Jordan.zip van fenn, eddig megy rendben, amit próbáltam. zöld lencsés a cucc, hd-felvételnél el sem indul, vga-ban vesz fel, az 5 MP-es kép 1.4x MB, FC nem volt sehol, nem mintha érdekelne egyik is, csak a várható kérdéseknek mentem elébe. Setvsel-lel UV-t a szokásosra levettem, amit lehetett a saját cuccokból, beraktam a /system/app könyvtárba, így is maradt ott 125 MB kihasználatlan hely.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#58) Narxis


Narxis
nagyúr

Miért vették ki a számológép appot?

Thanos was right.

(#59) tzl válasza premete (#49) üzenetére


tzl
senior tag

Persze, hogy biztos. Lásd pl. nálam. A rendszer egy kisebb meghajtó, a személyes cuccok meg külön partíción vannak, becsatolva /home könyvtárként:

(#60) tzl válasza rum-cajsz (#54) üzenetére


tzl
senior tag

Persze, hogy dist-upgrade volt, de előtte a mavericken sem nyúltam hozzá az udevhez, simán feltettem az android sdk-t és már ment is.

(#61) tzl válasza premete (#57) üzenetére


tzl
senior tag

Két külön dologról beszélsz. Nem azt írtam, hogy az 50 gigás partíción lesz egy 150 gigás könyvtár, hanem azt írtam, hogy ha két külön partíciót használsz, akkor a fájlstruktúrában, ami nem azonos a partícióval, lesz egy 50 gigás gyökérkönyvtárad és azon belül egy 150 gigás home könyvtárad. A / és alatta lévő összes könyvtár (kivéve a home-ot) max. 50 gigányi adatot tud tárolni, míg a gyökér alatt lévő home könyvtár 150-et.
Ez persze nem linux-kiváltság, windows is kezeli gond nélkül, bármilyen könyvtárba felcsatolható külön partíció, csak valamiért házi használatra nem terjedt el, elsősorban vállalati rendszereken látni ilyen megoldásokat. Otthoni felhasználók vmiért windows alatt inkább a külön meghajtókat részesítik előnyben (ha jól sejtem, azért, mert annakidekén a fat korában ez még nem állt rendelkezésre).

(#62) Wajk válasza Narxis (#58) üzenetére


Wajk
addikt

ha jól olvastam csak véletlenül, de a marketen úgyis van sok ;)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#63) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

hol van már a végleges CM7 :O :O :O

(#64) Wajk válasza CoolBoy323 (#63) üzenetére


Wajk
addikt

ezt inkább a másik topikba :P

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#65) rum-cajsz


rum-cajsz
őstag

Land:
"Üdv!
Előbb olvastam, hogy CM7-ből az Nightly-kat is nézegeted. Van erőlelépés bármiben a legutóbbi Beta6-hoz képest?
Land"

Szerintem sokat javult, egyrészt kevesebbet akadozik, végre nem melegszik az akkumulátor 3g közben, és a GPS kb 1 perc alatt megtalálja a holdakat.
A fejlesztő is olyan jónak látja, hogy bejelentette, hamarosan jön az RC0 kiadás. :)

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#66) Halo


Halo
senior tag

Plants vs zombie HD

leszedtem.... 2 helyről is.... nem is ez a lényeg, hanem az, hogy elindul, aztán.... némi töltögetés után kidob az "asztalra". Full bezárja magát, fekete képernyő, aztán ennyi.

vkinél fut a fenti?

(inkább ide... mert akkor meg megrohannak honnan szedtem, amire úgyis azt válaszolom, a google segített... amúgy ténleg...)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#67) Land válasza rum-cajsz (#65) üzenetére


Land
veterán

:R Remélem majd a 720p-t is beleteszi és akkor teljes lesz.

Amúgy az 1 perc alatti GPS nem rossz, de 20 mp alá lehet vajon szorítani?

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#68) Narxis válasza Halo (#66) üzenetére


Narxis
nagyúr

Dettó. Szerintem az nem hivatalos kiadás.

Thanos was right.

(#69) Wajk válasza Halo (#66) üzenetére


Wajk
addikt

inkább mégse ide, erre való a másik topik vagy még az sem :U
amúgy meg gondolom a Tegra2-es verziót gugliztad le

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#70) CoolBoy323 válasza Wajk (#64) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ez a modder topik :P

vagy itt nem sikk a sok hülye kérdés egymás után sokszor? :DDD

akkor kérdezem? van magyar 2.2? :)):DD

@Halo: a warez tilos mindegyik topikban!!

(#71) Halo válasza CoolBoy323 (#70) üzenetére


Halo
senior tag

nem láttam volna, h. t2-es verzió... majd ha lesz kicsit több időm, körbeszaglászok megint.

amúgy... tuti nem warez az, hogy egy program működéséről / futtatásáról írok, kérdezek.
a forrás említése, terjesztése - no az a warez...
ilyen értelemben a magyar gépeken levő windows oprendszerekbeli gondokról se lehetne beszélni, mert kb 80%-ban nem legális a gépeken levő rendszer.... hm? :F

legalábbis szerintem :))

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#72) Wajk válasza Halo (#71) üzenetére


Wajk
addikt

tőlem arról beszélsz amiről akarsz, nem fárasztom a billt azzal sem hogy Warez/nem warezról magyarázzak neked, de annyit tegyél már meg, hogy elolvasod az 1hsz-t, ha nagyon a warezos játékaidról akarsz csacsogni (ugyanis tudtommal csak Tegra2-es verzió van ebből a játékból és a Defy nem az, ergo nem tudtad megvenni rá), akkor menj az Android Appz topikba kérlek.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#73) premete válasza tzl (#61) üzenetére


premete
veterán

Igazad van, a harmadik bekezdés első (két) mondatán átsiklottam, ebből kifolyólag olyan telepítésre asszociáltam, ahol csak / és swap van. :R

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#74) premete válasza Land (#67) üzenetére


premete
veterán

Szerintem a 720p a hivatalos 2.2-vel, a magyar nyelvvel, és a kikapcsolt állapotban történő ébresztéssel esik egy tekintet alá, tehát: [itt érdeklődj] :)
Nekem hidegindítással, agps mellett most a navi az ikonra bökéstől 35 mp. múlva (navi betöltéstől 10 mp.) működőképes, de a gps.conf fájt még nem írtam át magyarra, mert olyan gyorsan jönnek az újabb nightly-k, hogy mire a .zipeket megfaragom, már ott az újabb.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#75) rum-cajsz


rum-cajsz
őstag

Az xda fórumon kivel beszélgetek a CM7 témánál? :)
Neki sem jön vissza a képernyő kikapcsolása után a kép....

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#76) midnightstar válasza rum-cajsz (#75) üzenetére


midnightstar
tag

CM7 felrakása kb ugyan úgy megy, mint egy PAYS felrakása? Illetve ezeket az update zip-eket hogyan kell felrakni?:O

VAC up blyat

(#77) pok.tom


pok.tom
aktív tag

Na hát fél napot vacakoltam cm7-el
az volt a problémám, hogy a markebtől töltöttem le a 2nd Init- (1.7) amivel nem tudtam boldogulni,
végül is az 1.4 kelett
köszönöm a leírásokat (nem csak ezt)

rum-cajsz-nak és ABE-nak,
és természetesen pomi-nak.
ja és nem utolsó sorban a fejlesztőknek :) :R

mod:
midnightstar:
Nekem ez a szájbarágós leírás sokat segített :C
amugy az updateket is recoveryből kell felrakni, ugyan úgy mint a cm7-et szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#78) midnightstar


midnightstar
tag

Ugye pays romnál írtak valami olyasmit, hogy factory reset után nem lehet használni. ez csak abban merül ki, hogy nincs fent az alap home, szal nincs kezelőfelületem? VAgyis akkor kikapcsolom, bootmenu, install egy froyot, super1click, stb.
Vagy hogy megy ez pays után? am 145 fin froyora van rakva
előre is kösz

VAC up blyat

(#79) DeadMeat válasza midnightstar (#78) üzenetére


DeadMeat
veterán

Amikor telepíted az pay romját,akkor ő formázza magának (a *.zip) azért nem kell neked.Ezért sem kell neked.Na meg azért,mert minden progi eltűnik,többek között a launcher is.
Pay után gyári recoveryben wipe,bottmenüben fel pl a nordic,root,2ndinit,majd a legfrisebb cm7 a custom rec.-ből.Kb ennyi.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#80) midnightstar válasza DeadMeat (#79) üzenetére


midnightstar
tag

köszi!

megpróbálom felrakni, nem tűnik bonyolultabbnak, mint a pays-es metódus. remélem rsd nem fog problémázni és megy minden simán :)

VAC up blyat

(#81) DeadMeat válasza midnightstar (#80) üzenetére


DeadMeat
veterán

rsd előtt wipe... és az 1.4-es 2ndinit-et használd.Ahogy olvasom az újabbakkal sok a cucli.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#82) rum-cajsz válasza DeadMeat (#81) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Hogy egész pontosak legyünk, a beta6 esetén van a szívás, a nightly build telepítésekor mehet már az újabb verzióval is.

Az első hsz-ban van link az egyik írásomra, amiben részletes telepítési leírás van, de pomk leírása is ugyanez.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#83) midnightstar


midnightstar
tag

oké, ezek megvannak, most megy fel a nordic. mikor kell az usb debugging on-on? mikor legyen off? előre is kösz

VAC up blyat

(#84) midnightstar


midnightstar
tag

pays alatt nem volt piros a bootnál a motologo, nordic altt az. ez nromális?:d

VAC up blyat

(#85) Land válasza midnightstar (#84) üzenetére


Land
veterán

Annál a verziónál olyan színű.:)

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#86) premete válasza rum-cajsz (#75) üzenetére


premete
veterán

Nem tudom, de ezt a topikot itt le kellene zárni; eddig egy-két nem passzoló hsz. volt, de innentől csak olyanok írtak, akiktől csoda, hogy a cuccot be tudták kapcsolni.
Tehát vagy az első hsz. szellemében tevékenykedünk, vagy felejtsük el az egészet.
Nem én voltam az xda-n, de képben vagyok. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#87) midnightstar


midnightstar
tag

Felment rendben a CM7, egy nagy bajom van, nem látja a wifimet, akármit is csinálok, a szomszédokét bezzeg látja. Mit lehet ilyenkor tenni? :W

közben megoldottam, fura, hogy magyarul van, még szokni kell :D

[ Szerkesztve ]

VAC up blyat

(#88) Speed limit


Speed limit
tag

Nos, én is feldobtam a Cm7 beta6-ra a legújabb nightly build és tényleg a GPS sokkal kevesebb idő alatt talál jelet eddig hidegen szobából 2-5 perc között mozgott most ugyan ez meg van legrosszabb esetben 2 perc alatt. Meg tetszik ez a éjszakai beállításos dolog benne minden elismerésem Quarx "bácsié" :R :R :C

Más.: Kipróbáltam én is ezt a Chanfire-t és meglepődésemre tényleg mindent visz és semmi változást nem vettem észre sebességben eddig próbáltam egy fém kardos mászkálóst ( ugye nem igen szabad warezolni így talán belefér ) :) Meg próbáltam egy gyilkolós pengés mászkálóst :)) Kiválóan futnak minden gond nélkül ( alap órajelen van a CPU.)

Én egyetértek cigiző avataru premete barátunkkal :DDD hogy vagy tartjuk magunkat az első hsz.-hez vagy ugyan olyan fórum lesz ez is mint a másik.

[ Szerkesztve ]

(#89) midnightstar


midnightstar
tag

itt, illetve az eredeti defy topicban még nem esett erről szó. meddig lehet húzni a procit? itt, a fórumon 1200 volt a max. ti próbáltatok már magasabb értéket?

VAC up blyat

(#90) Land válasza midnightstar (#89) üzenetére


Land
veterán

1300 feletti videó van Youtube-n, de az nem hiszem, hogy ajánlott.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#91) premete


premete
veterán

Nightly 0526 23:49 akkuja: 20 óra alatt 14 % csökkenés, 2g adatkapcsolattal, éjjel-nappal standby módban, minimális használattal:

Setvsel 24/300; 34/600; 52/1000

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#92) vazzz


vazzz
őstag

Felkerült XDA-ra a MIUI sbf... délután kipróbálom... :)

(#93) premete válasza Speed limit (#88) üzenetére


premete
veterán

Melyik nightly, illetve hol van benne az éjszakai mód?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#94) pivi.l válasza premete (#93) üzenetére


pivi.l
tag

Gondolom erre gondol:
Settings>CyanogenMod settings>Interface>Render effect> Night mode (red)

(#95) premete válasza pivi.l (#94) üzenetére


premete
veterán

Ja, ilyen van nekem is, én olyanra gondoltam, hogy "night mode" lekapcsolja az adatforgalmat mondjuk 22-06 között.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#96) Halo


Halo
senior tag

hátha ezt sűrűbben nézitek... :)

2 órája új Nightly van fent!
cm7-110528-1318-NIGHTLY-Jordan.zip 2011-May-28 14:39:10 100.1M application/zip

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#97) Ata_


Ata_
csendes tag

Nem tudja véletlenül valaki mi lehet a baj:

RSD lite: "Failed flashing process. Failed flashing process. Unable to retrieve initialization values from INI file. (0x7029); phone connected"

Több rsd verziót próbáltam mindegyik ezt írja. Elcsesztem a Nordic telepítést, RSD nem ismerte fel a telót, azóta ezt íja ki. Keresővel google-val nem lettem okosabb :S

[ Szerkesztve ]

(#98) CoolBoy323 válasza Halo (#96) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ez mit tud már? vagyis mit nem?

kicsit lemaradtam mostanság :B
azt se vágom pl, h mi az h éjszakai rom :DDD

(#99) Zolás válasza CoolBoy323 (#98) üzenetére


Zolás
addikt

"azt se vágom pl, h mi az h éjszakai rom"
csak úgy összeb@szták egy ékszaka alatt :P

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#100) Halo válasza CoolBoy323 (#98) üzenetére


Halo
senior tag

én se vágtam.
a srác ezekben az éjszakai műszakokban éli ki magát, itt készülnek az új dolgok.
ezekből meg majd az újabb béta...
vagy már rc0? :)

én ezt nem tesztelgettem - most nincs időm romoskodni........

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.