Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) rum-cajsz válasza johnny82 (#350) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Nem szükséges regisztrálni úgy emlékszem (bár már rég volt, amikor leszdetem)

és természetesen bármikor beléphetsz és kiléphetsz a különböző üzemmódokba(-ból). A bootloader mód kb olyan, mintha belépnél a számítógépeden a BIOS menübe.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#352) johnny82 válasza rum-cajsz (#351) üzenetére


johnny82
őstag

Minden happy, megcsináltam, firmware version-nál 2.2.2-t ír, de rsd lite-nál még: progress: executed100%, ellenben result: in process... A rendszer amúgy teljesen felállt, mivel előtte nem vsináltam factory resetet, mindenem megmaradt a régiben. Ahogy olvasom, illene nyomni 1 factory resetet.

(#353) rum-cajsz válasza johnny82 (#352) üzenetére


rum-cajsz
őstag

lehetnek furcsa jelenségek a programokban azért ajánlott a FR, de minimum a wipe cache.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#354) johnny82 válasza rum-cajsz (#353) üzenetére


johnny82
őstag

szerinted rsd lite-ot bezárhatom? mikor close-ra nyomok, azt írja, jelenleg foglalt, alkalmazás bezárása a készülék károsodásához vezethet.

[ Szerkesztve ]

(#355) Edge válasza johnny82 (#354) üzenetére


Edge
veterán

HA már bebootolt a teló akkor simán lehuzhatod, nincs is rajta a gépen a teló és akkor is ezt a szöveget fogja írni rsd meglátod :)

(amúgy én is feltettem a nordicot, ha már újabb a kernele mint az fr-nek akkor mér ne :) )

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#356) johnny82 válasza Edge (#355) üzenetére


johnny82
őstag

Lehúztam. Nem robbant fel. :D CM7 sokkal jobb? Mert semmi wipe nem volt, de így is érezhetően gyorsabbnak tűnik a teló, bár a az élő háttérképek nem futkosnak olyan szépen.

(#357) premete válasza johnny82 (#356) üzenetére


premete
veterán

Kell neki egy nap, amíg a dalvik felépül, utána gyorsabb lesz. Persze, az élő háttérképek levesznek a használati sebességből rendesen.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#358) johnny82 válasza premete (#357) üzenetére


johnny82
őstag

A flash player az eszméletlenül jó. Böngészési élménynek odab@sz rendesen. :DDD Eddig zsír, remélem így is marad, este azért valószínűleg megy neki egy FR, mert most nincs időm újrarakni a rendszert, hiába nem tart sokáig!

Köszi a segítséget mindenkinek, lehet jövök még CM7 ügyben. Az mivel jobb? Megéri feltolni?

Üdv!

(#359) RootRulez


RootRulez
félisten

Én mint laikus jól értelmezem? Ezt a nordicot nagyvonalakban annyi rátenni a telóra, hogy rádugom a telót a PC-re, program elindít. Betallózom a ROM fájlt, a program meg feltolja a telefonra és kész is? :F MErt ha igen, nem értem mit görcsöltem eddig rajta vagy régebben bonyolultabb volt (vagy most is az) :F

═════════════════════════════════════════

(#360) Wajk válasza RootRulez (#359) üzenetére


Wajk
addikt

ha visszatérősre akarod megcsinálni a Nordicot, akkor AtomCity leírását (lsd 1. hszt) kell követned ahogy én is tettem. Ha nem kell visszatérés, akkor van az egyszerűbb út, azaz szimplán sbf telepítés, de ha nem jól értettem akkor javítson ki valaki okosabb ;)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#361) morfondőr


morfondőr
őstag

Egy gyors kérdés: CM7-et szeretnék feltenni a legújabb nightly-val. Ehhez nordic-ra fel kell tegyem a CM7 beta6-ot először, vagy egyből mehet a legújabb nightly zip?
Köszi!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#362) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Tegnap felraktam a nordic ffroyot, de rengeteg hiba jelentkezett, gyakorlatilag az eclair sokkal kiforrottabb volt szerintem.
-Külön app kell a némítás-rezgés beállításához, mert a gyári beállításokkal elég nehézkes az, ami eddig egyszerű volt.
-Gyári fényképező appból eltűnt az autofókusz. :F
-Videonál nem lehet bekapcsolni a flash-t.
Hirtelen ennyi jut eszembe, elég zavaró.

Tudnátok ajánlani esetleg másik ROM-ot?
CM7-en is gondolkoztam, de még mindig nincs kész, és ahogy olvasgatom GPS-szel vannak problémák, ráadásul nem akarok túl gyakran romot cserélgetni az esetleges hibajavítások végett.

:R

(#363) RootRulez válasza #41635072 (#362) üzenetére


RootRulez
félisten

Na, pedig már majdnem nekiestem, de elrettentettél. :U

Wajk Visszatérés nem igazán hat már meg, mindenki azt mondjam, se szó, se beszéd és újrarakják a rendszert szervíz esetén...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#364) Gaberiellb válasza morfondőr (#361) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

Mehet rá egyből. :K
Tel Elek: Nekem a 29.-i cm nightly van fent de semmi baja a gps-nek, ugyhogy ha ez az eggyetlen amitől tartasz akkor nyugodtan mehet.

[ Szerkesztve ]

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#365) Wajk válasza RootRulez (#363) üzenetére


Wajk
addikt

csak mondtam az alternatívákat :D
ha nem érdekel akkor mint írtam sokkal egyszerűbb dolgod lesz. :K

Gaberiellb: a GPS-el nincsn is probléma, legfőképpen, ha Premete módosítását is felrakja az ember, hanem a Navigációs programokkal akadhatnak gondok a reportok szerint.

Aki CM7-et használ, melyik navprogi megy neki normálisan? Google Navigator, Sygic...?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#366) #41635072 válasza Wajk (#365) üzenetére


#41635072
törölt tag

Igen, a naviprogramokra gondoltam.
A Sygic nekem nagyon fontos lenne.

Gaberiellb: azért elég sok rémhír kering még az XDA-n, pl melegedés stbstb...

RSD lite-tal csak a nordic froyo rakható fel? Ezt abból gondolom, mert az 1. HSZ-ben lévő linken csak ez az SBF file található meg gyakorlatilag. :F

[ Szerkesztve ]

(#367) Wajk válasza #41635072 (#366) üzenetére


Wajk
addikt

ne feledd, hogy elég sűrűn jönnek ki a köztes (nightly) verziók és azzal vannak néha problémák, szóval ez ne rissazon el, inkább kérdezd meg Premete-t, hogy melyik a legmegbízhatóbb nightly eddig. Azt tedd fel az újabbak tesztelését meg hagyd a teszterekre :K

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#368) Edge válasza #41635072 (#362) üzenetére


Edge
veterán

Factory resetet nyomtál rá? Mert az sok anomáliát orvosol.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#369) morfondőr válasza #41635072 (#366) üzenetére


morfondőr
őstag

A melegedésre és a túlzott akkuhasználatra az a gyógyír, hogy beállítod a megfelelő baseband-et a régiódhoz (mivel alapból USA-ra van állítva)! Többen is írták már a CM7 fórumán. De le lehet tiltani az overclock-ot is, ami tovább kíméli az akkut és a procit...

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#370) Gaberiellb válasza Wajk (#365) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

nekem megy a motonav, aura ezt a kettöt használom mindkettö tökély szeged pest utat 2x megjártam semmi gáz nemvolt. jah és semmit se modositottam :K

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#371) rum-cajsz válasza Wajk (#360) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Helyes a bőgés oroszlán! :)

A nandroidos frissítés hosszú és fáradtságos munka, az sbf telepítés pedig egyszerű mint a balta (cserébe nem lehet visszatérni). A szervíz is sbf-ből telepít.

A CM7 fórumban most néhányan a nordic helyett a délkelet-ázsiait javasolják, hogy annak jobb a kernele, ráadásul az hivatalosan kiadott végleges verzió.
De nekem is Nordic van, teljesen elégedett vagyok vele.

Tel Elek
Én is a Factory Resetet javasolnám, mert a Nordic az eddigi legjobb rom, ami volt a telefonomon.
A mostani CM7-el annyi a gondom, hogy az SD kártyámat nem szereti. (zene néha akadozik, ha zenehallgatás közben írom a kártyát, akkor fagy, stb...)

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#372) #41635072


#41635072
törölt tag

Nordiccal kapcsolatban:
Akinek fennvan, az nem tapasztalja a #362-ben említett problémákat?
Ergo van pl autofókusza gyári appal?
A másik, hogy eddig úgy volt, hogy ha nyomtam az alsó hangerő gombot, akkor először rezgőre, majd némára váltott. Most ez nincs így, mert alapból hülye beállítások vannak a settingsben is. Gondolom ezen nem javít a factory reset. :U
Még egy idegesítő hiba: Bizonyos progikban kikapcsolom a hangot, mégis ad. (CAmera advance, lg camera.)

Nordicról áttérhetek simán RSD-vel másik 2.2-re, vagy ez már nem így megy? :R

[ Szerkesztve ]

(#373) Edge válasza rum-cajsz (#371) üzenetére


Edge
veterán

Franc most toltam fel nordicot és elkezdtem belakni, akkor kezdjem elölről a SEA-val? vagy hagyjam a fenébe? :)

Tel Elek: nálam van utofokusz, innentől kezdve rsdlite-al bármelyik 2.2-t feltolhatod bármelyikre.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#374) morfondőr válasza Edge (#373) üzenetére


morfondőr
őstag

Én majd 7végén kezdek neki és nem tudom, hogy CM7 alá melyik foroyo-t tegyem fel. Jelenleg gyűjtögetem az infókat! Valahol olvastam, hogy gondok voltak a SEA-val.

Erről is lehetne kicsit értekezni az első hsz-ben szvsz, hogy melyik froyo-val a legjobb a CM7!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#375) tzl válasza RootRulez (#359) üzenetére


tzl
senior tag

mindegyiket ennyi feltenni, eddig is ennyi volt. RSD Lite-ba betallózod, megvárod, hogy végezzen, újraindítod és örülsz.
Én megmondom, mit görcsöltél rajta eddig :) Ragaszkodtál eddig a hivatalos frissítéshez.

(#376) #41635072


#41635072
törölt tag

Ha tolok egy factory resetet, es ugyanazt az sbf-et tolom fel, ami most is rajta van, akkor ugye nem lesz gond?

(#377) tzl válasza #41635072 (#372) üzenetére


tzl
senior tag

Nekem a FIN rom hangerő le nyomására átvált rezgőre, de némára nem.

(#378) tzl válasza #41635072 (#376) üzenetére


tzl
senior tag

Nem kell újra feltolni az sbf-et, a rendszer megmarad, a factory reset az csak a személyes dolgokat, telepített programokat, ilyesmiket törli, gyakorlatilag gyári állapotba állítja vissza a telefont.
Szóval FR, aztán szépen beállítgatod újra, felteszed az appjaidat ilyesmi. Jó eséllyel az összes nyűgöd megszűnik az FR után.

(#379) rum-cajsz válasza morfondőr (#374) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Az 1. hsz CM7 vonatkozásban ezt az írást tanácsolja: [link]

Ahol ezt írtam:
"1) Melyik sbf verzió javasolt a CM7-hez?
- A CM7-nek mindegy, az a fontos, hogy 2.2-es rom legyen. Ennek a kernelét fogja használni a CM7 a telepítése után. A fejlesztő (Quarx) a 3.4.3-11 UK romot használja, sokan a 3.4.2-177 Nordic romot javasolják, de a legújabb hivatalos francia 3.4.2-164 is jó választás. Van aki a lengyel 3.4.2-131 romot találta akkumulátor szempontjából a legjobbnak."

Annyi eltérés van, hogy azóta kijött a SEA rom, ami úgy néz ki, hogy jobb lett, mint az Francia. A Francia romtól pedig jobb a Nordic is.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#380) morfondőr válasza rum-cajsz (#379) üzenetére


morfondőr
őstag

Természetesen elolvastam az 1. hsz.-t, már többször is több okból! :))
Ebben a pár sorban 5 froyo van írva, de én arra lennék kíváncsi, hogy melyikkel működik legjobban együtt a CM7? Vagy egyáltalán lehet-e azt mondani, hogy ez vagy az?

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#381) Wajk válasza morfondőr (#380) üzenetére


Wajk
addikt

akkor értelmezd azt a bekezdést, mert szerintem egyértelmű. Vagy ha nem tiszta akkor inkább azt kérdezed, hogy ki mit használ :K

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#382) premete válasza rum-cajsz (#379) üzenetére


premete
veterán

Próbáltad már SEA kernellel a CM7-et? Mert aki kiadja naponta a frissítetteket, egészen mást ír:
hmmm... in fact lastest sbfs i tested (including the 2.2.2 3.4.3-36.1 SEA) are not compatible... we need to update some lib for that, i think

The best kernel seems to be the 177-005 one from NORDIC (dated of 6 Apr. 2011)

uname -a
Linux localhost 2.6.32.9-ga28fcc4 #1 PREEMPT Wed Apr 6 15:55:29 CST 2011 armv7l GNU/Linux

[link]

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#383) premete válasza Gaberiellb (#370) üzenetére


premete
veterán

Szinkronizál már a gmail?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#384) morfondőr válasza Wajk (#381) üzenetére


morfondőr
őstag

Hát én úgy értelmezem, hogy UK-t is lehet használni, meg nordic-ot is, de esetleg franciát, vagy még meg lehet próbálni az ázsiait is... Ez elég messze van legjobb tudásom szerint az egyértelműtől, mivel a szóban is benne van az "egy", itt meg ugye 5 van. Ebből max azt lehet leszűrni, hogy mindegy melyik, de több problémát olvastam mindegyik változatról. Pl. nordic-ról is nem keveset írnak. Megpróbálok utána járni, melyiket használják a legnagyobb sikerrel, csak azért kérdeztem rá előbb, mert hátha valaki tájékozottabb ebben a témában.
De nem offolom tovább a topikot.

szerk.: premete: köszönöm! Erre voltam kíváncsi! Akkor nordic megy fel! :C

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#385) rum-cajsz válasza premete (#382) üzenetére


rum-cajsz
őstag

bocs, ha félreérthetó voltam.
Én a nordicot használom, nem is tervezem a sea-t feltenni.

pont ez előtt a hsz előtt írta 1-2 ember, hogy nekik a sea jobb volt, mint a nordic.

Szerk:
na meg is van. nem előtte, utána írta egy fülöp-szg-i srác:

hailmary: "aha!! im using a official sea froyo.all seem fine,since the knightly 0606..in fact i think its much better than nordic as base sbf...anyway im now on 1421.a lot of good stuff here..
-vibrate from lock now works
-phone dont heat up anymore w/in 15-20mins use
-camera is ok"

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#386) premete válasza rum-cajsz (#385) üzenetére


premete
veterán

Annyi agyatlan barom van abban a topikban, hogy azt se tudják, mit használnak, csak röhögni érdemes odajárni. Épp most derült ki az android fejlesztés topikban, hogy azt sem tudta az egyik okostojás, hogy sd eléréséhez nem "charge only" módban kell lenni a cuccnak.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#387) Edge válasza Repp (#314) üzenetére


Edge
veterán

Még csak annyi hogy Nordic?

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#388) johnny82 válasza #41635072 (#372) üzenetére


johnny82
őstag

Én ma tettem fel a Noricot,autofókusz van, vaku videónál van.

(#389) #41635072


#41635072
törölt tag

A nordicban tényleg nem elhet kikapcsolni a screen lockot, vagy csak én nem találom a megfelelő beállítást? :B
Próbáltam a No Lock nevű appot, de az csak bekavar. (Pl nem kéri be a pin kódot flight mode-ból való visszatérés után).

johnny82: Factory reset óta már nekem is. :R

[ Szerkesztve ]

(#390) Gaberiellb válasza premete (#383) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

igen szerencsére köszi megegyszer a segitséget, a másik valóban nemkompatibilis a sea-s rom a cm-mel tapasztalatbol mondom, legalábbis 3 napja nemvolt. De nordiccal is tökély legalábbis nekem most lassan 3 napja megy 1200mhz-n egyszer nem volt random reboot vagy bármi, ugyhogy mindenkinek ajánlom nagyon faja. :C

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#391) tzl válasza rum-cajsz (#379) üzenetére


tzl
senior tag

Van még a 3.4.2-155 FIN rom is, az is kellemes.

(#392) kezdő laikus


kezdő laikus
csendes tag

Érdekes jelenséget figyeltem meg az előbb:
/vodás teló, gyári szoft/ fényképezni szerettem volna, a gyári appot indítom, indul, de nagy feketeség a kép helyén. Még fényképezni is tudtam, kaptam egy szép, egységes fekete képet.. Kilépés, belépés, újraindítás, semmi nem segített, csak az, hogy végül kikapcs után levettem az akksit... Azóta megint tudok képeket készíteni... :F
Valaki tapasztalt hasonlót?
/bocs, ha volt már.../

(#393) rum-cajsz válasza premete (#346) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Ezen felbuzdulva, kipróbálom én is ezt a Talk törlést. A Market nálam is ment.
És a webes telepítés is működött.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#394) szabof1


szabof1
őstag

Én nem szivesen törölném a GTalk-ot. Az segítene, ha helyette valami mást (pl. AIM) használnék?
Nekem kellene, hogy lássanak és tudjanak üzenni GTalk-ban.

(#395) Edge válasza rum-cajsz (#371) üzenetére


Edge
veterán

SD-d márkája?

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#396) rum-cajsz válasza Edge (#395) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Noname...

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#397) Nferi1


Nferi1
csendes tag

Felraktam a cm7-110601-2348-NIGHTLY-Jordan-t.
Egyenlőre minden jól működik, kivéve a kamera.
Felvétel közben ha a zoomot 5-6 ra állítom akkor a képernyő csíkozodik és lefagy az alkalmazás.
A kamerát nem lehet elérni csak egy reboot után.
A telefonom zöld lencsés, lehet hogy emiatt van.
Más tapasztalt ilyet? Vagy csak nálam van probléma?

(#398) vick33 válasza rum-cajsz (#379) üzenetére


vick33
tag

Tisztázni szeretnék egy kis félreértést. A CM lecseréli a kernel amikor feltelepíted és Quarx most jelenleg a nordic kernelét használja. Néhány codegroup viszont érintetlen marad az eredeti sbf-ből. Tehát a kernel mindig ugyanaz marad hacsak nem cseréled ki a boot.img-t a zip-ben. Az érintetlen partícióknak viszont nincs szerepük az akkuidőben
CDT (ez felel a partíciók verziójának ellenőrzésért)
MBR és MBRLOADER EBR(ebbe van hogy honnan töltse a kernelt és hogy hol vannak az egyes partíciók)
DEVTREE (ennek akár lehetne is köze az aksidőhőz de ez ez ugyanaz a francia nordic és gb froyoban, ez más a kínaiban ez vágja tönkre a vakut)
de saját tapasztalatból is mondhatom hogy nagyjából az összes froyora tettem CM7-et és ha van wipe minddel jól megy.

Kipróbáltam a 112-es gingerbread leaket és hát sajnos tényleg a DefyPlus hoz lesz, nem megy zöld lencsével... és egy pár helyen már DefyPlus meg MB526 van a PC annak ismeri fel valamint a swype verziónál is ez van... Elég nagy lámaság a mototól..
UI valaki ért a javahoz? Quarxal próbáltuk kijavítani a kamerát, most már nem fagy wide-ra váltásnál de a zoom vacak...

[ Szerkesztve ]

(#399) tzl válasza Nferi1 (#397) üzenetére


tzl
senior tag

218-ban volt róla szó, egészen konkrétan pont erről a problémáról. Még kétszáz hsz-t sem kellett volna visszaolvasni, de akár a keresővel is ráakadhattál volna, elég lett volna annyit beírni, zoom...

(#400) KisBundi


KisBundi
őstag

Nem tudjátok, hogy nekem a megjelenítés miért eszik durván 39-45%-ot? Automata fényerő működik, de akkor mi eszik ennyit? Az animáció is ki van kapcsolva? CM7 ROM. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.