Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) kano válasza Ulrik (#1550) üzenetére


kano
nagyúr

Melyik verziót próbálod?

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1552) Ulrik válasza kano (#1551) üzenetére


Ulrik
tag

2.51-es verziót akarom rootolni és a soc az 2.1-es, ahova a kezdőoldalon található linkek vezetnek csak z angol oldalra.

(#1553) Edge


Edge
veterán

Infó annak aki CM7 -et updatelget és Chainfire 3D-t is használ annak egy jó tanács:
-én úgy tapasztaltam minden CM7 update után érdemes az egész chainfire-t leszedni és újrarakni, mert hajlamosak a chainfire driverrel futtatott gamék brutális akadásokra. Csak a driver uninstallálása nem segít le kell szedni és újrarakni a komplett alkalmazást.
Tehát a lépések: chainfire driver uninstall(rebootol) - chainfire app uninstall - chainfire app install - driver install(rebootol) - pluginek telepítése és kész(utána a persze a per app beállításokat megint meg kell tenni).
Ez van ez a tuti módszer én mindig a samurai II:vengeance-vel(tegra2-es gém) tesztelek és eddig CM7--> RC1 majd RC1v2-re váltáskor is el kellett ezt játszani.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#1554) Ulrik


Ulrik
tag

Net frame work 3.5 verziójának telepítése megoldotta a rootolási problémám.

(#1555) lmisi


lmisi
senior tag

Nah CM7 RC1v2 felrakva. Sajna a Nova2 belassúlt, játszhatatlanra. Már RC0-ál akadozott, de csak mostanában. Érdekes elötte szépen futott, majd kis akadozás, gondoltam RC1 rendbeteszi. Sajnos nem. Lehet ChainFire lesz belőle.
Ölég stabil ez v2, még brutális játékleakadásnál sem volt reboot.
Kosza érzés, update után érdemes 1-2x újraindítani akkor sokkal flottabb valahogy a rendszer.

(#1556) Edge válasza lmisi (#1555) üzenetére


Edge
veterán

Nova 2-höz tudtommal chainfire kell, vagy nem? 1 posztal feletted írtam pont hogyha chainfire-t használsz nem árt újrarakni. :)

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#1557) Titi76


Titi76
aktív tag

Sziasztok. Cya RC0 volt fenn. Egydzercsak a Gmail led értesítés ami alapesetben zöld ugye, elkezdett véletlenszerü színeket dobálni. Cyanogen menüben zöldre van állítva, volt alapesetre állítás is, volt újraflash+cache+dalvik cache törlés is, sőt RC1 V2 és az utolsó nightly is de semmi változás. Hasonlókról olvastatok már?

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#1558) Narim


Narim
tag

Sziasztok!

Megtudtam, hogy mi az a két gumi/műanyag kör cucc az akksi felett.
Megosztom, hátha mást is érdekel.
Antenna csatlakozók vannak alatta, a szervizben ott tudnak rácsatlakozni. Ki is lehetne venni a védőgumikat, csak por- és vízvédelem miatt vannak ott.
Ha véletlen valaki benyomja, semmi gondot nem tud okozni, nem tud összenyomni vele semmi lényegeset, nincs ott semmi érzékeny dolog.

[ Szerkesztve ]

(#1559) lmisi válasza Edge (#1556) üzenetére


lmisi
senior tag

Eddíg ment nélküle, a starfront is, de ezután lehet fel kell rakni.
(Starfron továbbra is müxik)

(#1560) Edge


Edge
veterán

Miui mennyire gyors és gördülékeny van annyira mint a CM7? A videofelvétel akadozása eléggé zavar CM7-en és ha a miui alap ugyanolyan zsír akkor nekem végülis hót mind1 melyik van fent.
nordic alapom van 1.4.2-es 2ndinit-el, erre így kell feltennem a miuit(?):
wipe cache/data aztán installzip from sd(miui) és ennyi? vagy le kell cserélni a 2ndinit-et is?

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#1561) YAS-dude válasza Edge (#1560) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nálam lassabbnak érződött, pl. akadoztak, ricegtek a scrolloznivalók. De szépen egyben van. Iphone-os ismerősnek ne add a kezébe mert kiröhög hogy már megint egy gyenge másolat :)

(#1562) Paksi01


Paksi01
csendes tag

Sziasztok

Újoncként van egy olyan kérdésem, hogy eltűnt a widgetek kezelése CM7-re frissítettem utána telepítettem a maketból az Optimize ToolBox nevű cuccot és ekkor következett be az eltűnés. Uninstalláltam a progit újraindítottam a telót de a widget kezelés nem tért vissza valakinek valami ötlet?

Előre is köszi.

(#1563) sztyuii


sztyuii
csendes tag

Hali !

1 hete számítok boldog Defy tulajdonosnak :D Azóta feltettem már a Cyanogen Mod-t, nagyon tetszik , alapjáraton nincs vele gond. 3 kérdésem lenne: 1) másnál is zabálja az aksit ? naponta rákell töltenem, igaz használom is rendesen, de akkor is hamar merül ( miután felraktam bekalibráltam ) 2) a beta6 os verzíót tettem fel, annál van frissebb/jobb ? 3) Mik a tapasztalatok a MIUI val ? jobb a Cyanogen nél ?

Előre is köszi a válaszokat :)

(#1564) CoolBoy323 válasza sztyuii (#1563) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

1: válts basebandet, valszeg ez lesz a gond

2, 3: kereső!!!

(#1565) VD


VD
őstag

Az létezik, hogy a CM7-ből hiányzik a wifi hotspot funkció?
Nordic-ra telepítettem, abban még tökéletesen működött.
Most újra szükség lenne rá, de nincs ilyen oció, csak usb-n keresztüli megosztás van.
Próbáltam a marketen keresni rá appot, de egyik sem működik. Kiírja, hogy hotspot működik, de semmilyen eszköz nem látja! :(

(#1566) Edge válasza YAS-dude (#1561) üzenetére


Edge
veterán

végre egy őszinte vélemény, thx :) maradok CM7-en.

coolboy323: melyik baseband a nyerő? melyik CM7-en vagy? tudom hogy RC0-án a Central eu nordic végü,de vajon RC1v2-őn is?

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#1567) Wajk válasza Edge (#1566) üzenetére


Wajk
addikt

én nem fárasztom magam, mert mindneki azt használ amit akar, de leírtam, hogy mivel full themesíthető ezért szerintem marhára nem iPhone feeling. nekem egyszer sem jutott eszembe.

és hogy azt nevezed "őszinte vélemény"nek hogy akadozik, akkor gratulálok. ne is tedd fel, de másnak azért mondom, hogy pl a Kontaktoknál 300 névjeggyel, olyan sima a scroll hogy csak na, az elejétől fogva mielőtt állítgattam volna. Az alap launcher (amire 30%-os gyorsulást ígérnek az új verzióban) nekem sem jött be, mert a 10 effektből kb. a fele akadozott lapozásnál, de ez nem hatott meg, mert úgyis lecseréltem LauncherPRO-ra és azzal meg semmi gond nincs.

ez nem egy őszinte vélemény, de ez van :DDD

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#1568) Edge válasza Wajk (#1567) üzenetére


Edge
veterán

Akinek nem inge, ugye... :)
Eddig itt a miuiról túl jó vélemények voltak és sry de ez nekem gyanús volt, a mundér becsületének a védelme jutott eszembe mindig, vki leírta hogy mégse olyan szép a helyzet ez nekem több infót jelent.
Persze ettől még ki fogom próbálni mert mindenki a saját szemének hisz.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#1569) Wajk válasza Edge (#1568) üzenetére


Wajk
addikt

te nem vagy normális :U
igen lebuktunk. akik azt mondták, hogy jó, be akartunk húzni a csőbe, hogy feltedd ezt a ROMot, hiszen annyi érdekünk fűződik hozzá. Mondj egyet légyszíves.

nekem ez a fórum a segítésről szól, én azért mondtam, hogy nekem eddig nincs gondom vele (ki lehet próbálni, aztán mindneki eldönti mi kell neki), DE nem tukmáltam eddig se senkire, mint leírtam, nekem ezután jön majd a CM7.

nem értem a hozzáállásod, ezért inkább légyszíves ignoráld a MIUI-val kapcsolatos hsz-eimt, ha másnak válaszolok majd ezzel kapcsolatban :K

Uff

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#1570) Z0C! válasza Edge (#1568) üzenetére


Z0C!
őstag

nem akarok beleszólni, de ROM rakás előtti leírásokban mindig ott van, hogy CSAK saját felelősségre! :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#1571) Edge válasza Wajk (#1569) üzenetére


Edge
veterán

kicsit túlspilázod a dolgot szard le mit mondtam ilyen egyszerű, különben is te találtál meg engem nem én téged :) az meg hogy szted nem vagyok norm: np :DDD

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#1572) kano válasza Wajk (#1569) üzenetére


kano
nagyúr

Akkor tedd fel és hasonlítsd össze. Kívácsi vagyok a véleményedre.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1573) forintuser válasza kano (#1572) üzenetére


forintuser
őstag

Nem tudom hogy neked volt-e már fent MIUI.Ha nem, akkor dobd már fel mert kíváncsi vagyok a vèlemènyedre. :U

Holnapkészítést vállalok.

(#1574) kano válasza forintuser (#1573) üzenetére


kano
nagyúr

Fel is dobom, de megvárom a pénteket és az új verziót. Hétvégén viszont semmi időm nem lesz rá, így marad a jövő hét és az új verzió. :)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1576) Wajk válasza kano (#1572) üzenetére


Wajk
addikt

nem hajt a tatár, írtam korábban, hogy mivel Nordic volt a telón azért nyomtam fel a MIUI-t, hogy leteszteljem, ezt az új verziót még megvárom, felgyűröm, aztán jövő héten marad, hogy képbe legyek vele, aztán felmegy a 2.2 CEE vagy marad a Nordic alapnak, de az akkori legújabb CM7, aztán megnézem nekem melyik fekszik jobban :K

Edge: ezt írtad: "végre egy őszinte vélemény, thx"
no comment

#1572, #1573: úgy látom többnyire azért kíváncsiak vagyunk a másik véleményére :DD

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#1577) Edge válasza Wajk (#1576) üzenetére


Edge
veterán

hú... nagyon a lelkedbe gázoltam látom, bármilyen hihetetlen neked nem ez volt a szándékom, pongyolán fogalmaztam sry, nem akartam én senkit megbántani :)
a vélemény meg általában olyan mint a segglyuk senki se kíváncsi a másikéra :DDD

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#1578) kano válasza Wajk (#1576) üzenetére


kano
nagyúr

Én is így terveztem valahogy csak valahogy a kínai termékekkel nem vagyok jóban.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1579) VD válasza VD (#1565) üzenetére


VD
őstag

No, annyi fejlemény van, hogy feldobtam az RC1-et, hátha a beta6 volt a ludas, de nem. Ebben sincs hotspot funkció. Viszont ezzel már a Wireless Tether félig működik. (A Barnacle egyáltalán nem) A laptopok már látják és tudnak is kapcsolódni a hotspothoz, viszont más mobil nem. (Volt próbálva SE X8-val, X10 minivel, és másik Defy-val.)
Valami ötlet, hogy mit kéne állítani, hogy a mobilok is lássák?

(#1580) tyll30 válasza rum-cajsz (#1500) üzenetére


tyll30
tag

Végigolvastam szinte az összes hozzászólást (mielőtt valaki a keresőt ajánlaná).

Gondolkodom a CM7 felrakásán.
De a sok hozzászólásból már nem igazán tudom kiválogatni hogy CEE 2.2.2 re melyik CM7 verziót érdemes (lehet) felrakni.
Melyik CM7 verzióhoz melyik 2ndlnit és melyik Google apps verziót kéne használni.
És ha vissza szeretnék térni CEE 2.2.2 re akkor ezt melyik verzióról tehetem meg és mi a visszatérés menete.

Segítséget előre is köszönöm.

(#1581) lmisi


lmisi
senior tag

Lehet RC1 megy lecsóba, mert a sygic aura katasztrófa rajta.
Állandóan FC-zik. Eleinte megy, aztán amikor elkezdesz pötyögni benne, zoomolni.. elkez iszonyatosan lagzani, majd kimerevedés 5-10 másodperce rá nemsokára FC ami magával rántja a GO launchert-is. RC1 becsületére legyen mondva nem száll ell hanem borzasztó lassan újraéled és egy end all task után a sebességét is visszanyeri. Stabilabb mint az rc0 jóval.
Tegnap az RC1be beraktam a chainfire drivert, teljesen jó nova 2 szalad vele mint régen...
A aura is javult, de lazán térdre lehet kényszeríteni így is.
Más tapasztalt hasonlót?

(#1582) Narxis válasza lmisi (#1581) üzenetére


Narxis
nagyúr

Használj Navigont.

Thanos was right.

(#1583) lmisi válasza Narxis (#1582) üzenetére


lmisi
senior tag

Vegyem meg azt is 16 ezerért? Ehhez nincs és sajnálnám is az anyagi erőforrásaimat.
Eddíg ez volt a legstabilabb navi, valami általánosabb elcseszés van rc1-ben video driver szinten.
Addíg marad waze amíg ki nem találom a "tutit", csak az inkább dugóelkerülésre jó.

(#1584) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Valaki használja ezt az appot CM7-en, vagy MIUI-n: PhoneLocator Pro?
Csak azért érdeklődöm, hogy van-e rá esély, hogy a fenti custom romokkal nem úgy működik, ahogy kéne? Feleslegesen nem venném meg...

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1585) kano válasza morfondőr (#1584) üzenetére


kano
nagyúr

Ismered ezt a progit? Hogy működik ez?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1586) morfondőr válasza kano (#1585) üzenetére


morfondőr
őstag

Most készülök megvenni, azért érdeklődtem hátha valaki már használja.
Leírásokból: ha eltűnik a telefonod, küldesz egy előre megadott kódot/szót/akármit sms-ben és zárolja a telefont, töröl minden adatot, bekapcsolja a GPS-t és küldi a pozíciókat, küldi, hogy milyen számokat hívtak azóta, csengés hangerejét maxra állítja és csörgeti. Persze minden művelethez külön parancsot kell küldeni. Simcsere esetén küldi az új sim adatait. Mindez alatt elbújik a háttérben, appdrawerben nem jelenik meg, nem lehet uninstallálni sem. És még sok más...
Akkor van gond, ha a tolvaj egyből kikapja az akksit, majd factory resetál. :( De ha valami kókler lopja el, akkor van esély a megtaláláshoz.

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1587) Juliuska válasza morfondőr (#1584) üzenetére


Juliuska
senior tag

hmm...izé.. én morfondíroztam még ezen... :U
De próbáltam az eccerűséget' szem előtt tartani, mert szinte biztosra vettem, h a CM7-et tuti nem pont erre hegyezték ki, így inkább ennél maradtam. Kevesebbet tud, de azt tudja.

(viszont bevallom töredelmesen az RC1-en még nem volt időm kideríteni, h vajon műxik'-e... :B Az RC0-án viszont szépen futott a fizetős pro változat is)

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#1588) kano válasza morfondőr (#1586) üzenetére


kano
nagyúr

Köszi, olvastam én is a leírását.
Nekem nagyon szimpi ez a prg. Lehet, h megveszem, de csak a jövő héten érek rá vele foglalkozni. A régi Nokia E60-am tudott olyat, hogy ha küldtél neki egy SMS-t akkor lezárta a telefont. Ahogy látom van Free is belőle. Megnézem.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1590) CoolBoy323 válasza morfondőr (#1584) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nekem fent van, de még nem teszteltem le...

nem tartom az ilyeneket jónak, mert ha ellopják a telód, úgyis első dolguk, hogy kikapcsolják...
akkor meg az összes ilyen "verismájdroid" progi xart sem ér :(

(#1591) Juliuska válasza CoolBoy323 (#1590) üzenetére


Juliuska
senior tag

ebben igazat kell adnom Neked, viszont előbb-utóbb be kell, h kapcsolják és amint ez +történik, a rendszer, már küldi is a berakott SIM adatait és helyzetét az általad beállított időközökben...
Ez viszont már 1 jó kiindulási pont lehet...

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#1592) CoolBoy323 válasza Juliuska (#1591) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

mindjárt kipróbálom, hogy ha másik simet rakok bele, mi a francot csinál :D

és mi van, ha nincs pénz a másik SIMen?? :P:P

(#1593) morfondőr válasza CoolBoy323 (#1590) üzenetére


morfondőr
őstag

A kikapcsolást természetesen nem lehet kivédeni, meg azt sem, ha kikapcsolás után egyből recovery-t indít és factory resetál. De ha valami suttyó elemeli mellőled az asztalról és egyből elkezdi nyomogatni, hogy "húdefasza", akkor kopoghatsz nála kis idő múlva. Mondjuk egy buktató van még: ugye ha bekapcsolja, akkor pin kódot is kell adni, hogy az sms-eket tudja küldeni/fogadni. Lehet érdemesebb lenne kikapcsolni a pin kérését. Úgyis tudom távolról zárolni a telót. Meg az is hasznos lehet, h mondjuk simán kiesik a zsebedből, nem találod és le van némítva. Küldheted az sms-t, hogy csörögjön max hangerőn.

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1594) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Tegnap feltettem a CM7 RC1v2-t. A wifi-vel nem tudom mit csináltal, de most olyan hálózatokat is lát a teló, mait eddig nem, a saját hálózatomon is sokkal jobb a jel távolabb. Navigációból nálam Motonav és Sygic GPS Navigation van fent. Egyiket sem használtam még több órára, de eddig mindkettő tökéletesen megy. Baseband-nél nincs benne a korábbi, amiben a nordic is szerepelt, így most az Európa RT 3.4.2-145-re állítotam. Továbbra is idegesítő számomra, hogy Jorte nálam nem látja a névnapokat, pedig a sima naptár és a pure grid calendar is látja. Már mindent próbáltam, de semmi. A rendszer nagyon gyors és eddig stabil is. Szerintem megéri feltenni.

Üdv!

(#1595) Juliuska válasza CoolBoy323 (#1592) üzenetére


Juliuska
senior tag

ha az enyémet próbálod ki, az akkor is fog neked működni, ha:
- hosszabb időre kiveszed az akksiját (bár, nincs köze a progi működéséhez, de én teszteltem erre is...)
- berax' egy stickes (mobilinternetes) SIM-et -> kapod ugyan a figyelmeztetést, h ez nincs benne az Aszf-ben, de az emil mellé simán +kapod a beállított számra az SMS-t is.
-hmm...és mi van, ha nincs pénz a berakott SIM-en...?
Jó kérdéseid vannak Achilleus... :D

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#1596) kano válasza CoolBoy323 (#1590) üzenetére


kano
nagyúr

Megvetted? ;] Várjuk a véleményedet.
Köszi.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1597) CoolBoy323 válasza kano (#1596) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

később nyomatom a tesztet, csak még el kell kérnem hugom SIMjét :DDD

és nem kell kötekedni, jó? :D

a kopogtatásról meg annyit, hogy nyilván nem a nyílt utcán fogja elkezdeni a tolvaj használni... így a GPSes védelem is bukta :D

mellesleg ha egy GSM blokkolóval ellátott helyen kezdik el "baszqrálni" akkor minden védelemnek reszeltek...

bocsi, de szakmai ártalom... :U :))

(#1598) Wajk válasza CoolBoy323 (#1597) üzenetére


Wajk
addikt

hátha tudja az antenna szögelést, mert nekem 2. emeletti régi építésű nég yemeletes házban a belső szobában mutatta hogy Nyíregyházán vagyok. bár így leírva igaz nem a legpontosabb, de ezis valami, mert legalább az életjel megvan, hameg megvan a fix akkor aztán, lesz nemulass :)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#1599) Wajk


Wajk
addikt

Quarx a framedobáló videófelvevésről kinyilatkozott:
"i'm trying to find a solution to this problem, but so far without success..."

szóval még várni kell, de legalább már elismerte, hogy van és keresi a megoldást ;)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#1600) kano válasza CoolBoy323 (#1597) üzenetére


kano
nagyúr

Én tényleg nem akarok kötekedni, de:
- a piacon, metróban olyan emberek járkálnak lopni akik GSM blokkolós helyen fogják babarálni az ellopott telefonod? ;] Na ne máááárrrrrr. :))
A piacon a "nem idén barnult honfitársunk" fogja kivenni a telefonodat, aki 19 éves és most másodikos az általánosban. :DD Azok ellen jó lehet ez a dolog. Annyit fog tenni, hogy kidobja belőle a SIM-et, úgyhogy gyorsnak kell lennie az embernek. De, ha csak elsős akkor még idáig sem jut el. :))

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.