Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62201) Pista0001 válasza Vigneau (#62198) üzenetére


Pista0001
addikt

Ne is mondd, be kellett volna zsákolni annó pár Arctic Accelerot... :O :O

(#62202) Vigneau válasza Pista0001 (#62201) üzenetére


Vigneau
félisten

Nekem van a szekrény legmélyén egy Prolimatech MK-26. Öröm volt nézegetni...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#62203) sasNAXO válasza hszilard666 (#62199) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Valami keményebb papírból vágj ki megfelelő méretet ami elállja a levegő útját és rakd a borda mellé, hogy csak a bordán át tudjon menni a levegő. Az újabb gigabyte kártyákon van már egy vas sín a borda tetején, nekem az újabb deshroud modom már arra "kapaszkodik" rá és mellette blokkolja a venti levegőt, hogy csak a bordán menjen át (ez kb 1-1 centi a 120-as venti mellett a giga 3070 esetén). Őszintén szólva én nem a hőfokok miatt csináltam, hanem mert bármi gyári venti vs noctua, akkor utóbbi lesz a csendesebb. :DDD
[kép]

Szerk.: Persze ha nem akarsz vacakolni vele, akkor 80 v. 92 mm-es ventiket rá közvetlenül és lehet még jobb is lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#62204) hszilard666 válasza sasNAXO (#62203) üzenetére


hszilard666
veterán

Megértelek, a noctuánál nehéz jobbat találni! :D Én is csak NF-P12 eseket használtam míg épített vizem volt, úgy átszellőztették a radiátorokat mint semmi más előtte, van olyan noctua ventim ami több mint 10 éve megvan :D

Közben szétszedtem megint a gépet mert zavart a GPU hőfok, jobban rászorítottam gyorskötözővel a ventiket és így nyertem 6 fokot 2000mhz en. :D Megnéztem meddig megy el tuninban, 2090 mhz ig mertem menni, itt már eléri a 85 fokot ezt pedig nem szeretem. Lehet a pasztát kéne cserélni. De elengedem az ezen való agyalást, jó vagyok így. Attól függően hogy mennyiért megy el a 1060 am, nyertem bő 20% teljesítményt 1-2 ezer forintért. Szerintem megérte. Lőttem pár képet a gépről, nem fogjátok szeretni :DDD

[link]

A projektnél célkeresztben nem a szépség hanem az ár/érték arány volt, a teljes konfig (i7 4770, 16GB, 128SSD, 1TB HDD, GTX1070, CougarQBX,IS60) + btegér és bill, + 2db noctua és 2db noiseblocker vent összesen 61.000 HUF-nál jár. Ennyiből egy steam decket sem lehet kihozni, amivel szoktak redditen dobálózni hogy ár/érték arány bajnok. Én sikerként könyvelem el a projektet, ennél jobban szerintem már nem lehet optimalizálni a költség/teljesítmény arányt.

[ Szerkesztve ]

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#62205) TurboK0 válasza Pista0001 (#62201) üzenetére


TurboK0
csendes tag

Direkt ezért tettem félre a Scythe Setsugen 2-t. Érdekes hogy még pl. RX480-al is tökéletesen kompatibilis volt (2x olyan jól hűtötte mint a gyári borda, és csendesebben), egyedül a VRM borda az ami nem nagyon megy már rá semmire, de van hozzá sok RAM borda amivel lehet játszani. És az csak 2.5 slot magas ha 25mm ventivel használod.

Vegára sajnos már nem ment rá, orr nagyobb volt a tokozás.

PCB fotókat összehasonlítva egyébként lehet hogy a mai modern középkategóriás radeonokra is rámenne. Szóval jó lesz az még a jövőben is.

apropó ram borda, rendeltem réz bordát az alaplap VRM-re, reméljük ez nem forrósodik fel annyira.

(#62206) Vigneau válasza hszilard666 (#62204) üzenetére


Vigneau
félisten

Akkor csak megérte szorosabbra fogni a kapcsolatot a borda és a ventik között. ;)

Látom, az eLoop-ok Nálad is megfordulnak. :K

Nekem jó időbe telt, mire sikerült összelőnöm őket. Volt, mikor olyan "búgásuk" volt, mint egy csuklós Ikarusnak két település között monoton 70 km/h-nál. :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#62207) Pista0001 válasza hszilard666 (#62204) üzenetére


Pista0001
addikt

A Day of the Tentacle című nagyon régi játék jutott eszembe a gépedről, kb semmi sincs egyenesen benne. ;] :P

TurboK0: Thermaltake Schoonerem volt annó, 9600 pro-n majd 6600GT-n használtam, aztán sajnos eladtam. Jól jönne pl a félretró gépem Sapphire R7 250-jére. Mondjuk a "vitorláját" nem lenne hol kilógatni, de a többi szerintem elférne a PC-Q07-ben az SFX táp mellett. :) Újabb közép- és felső kategóriás kártyáira nem kell már trükközés, alapjáraton leállítják a ventit, terhelésen se túl hangosak, viszont olcsóbb kártyákra nagyon hiányoznak az aftermarket megoldások.

(#62208) hszilard666 válasza Vigneau (#62206) üzenetére


hszilard666
veterán

Igen, köszönöm a tippet! :R

Nekem nem a motorzaj hallatszik, hanem a szélzaj. Mint amikor szélben telefonál az ember. De ez nem issue, fejhallgatóval játszom, ha pedig mást csinálok akkor azt más gépen teszem, szóval nem fog zavarni most. Annak örülök hogy a hűtés rendben van. :K

Pista0001:
:D Igen. Ennek az az oka hogy a házban egy csomó nem kompatibilis hardver van. Pl a cpu hűtő túl "magas" (lol) és a venti már nem fért el a tápcsatitól, így csálén kellett felcsavarozni a bordára. De legalább a csálé táppal párhuzamban van! ;] Az pedig azért ferde, mert az előző tulaj megvágta a gépházat a táp felfogatásnál, és csak így tudtam fixálni. :D

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#62209) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Na kicseréltem egy 300-as bequietre a gépben a chieftec cs5550 tápot.
A zajszint nem változott olyan drasztikusan.

11700f (65w) és 4060 oc (115w) mellett cirka 250 watt összfogyasztásra kalkulálok gaming terhelésen. De ez a táp végre rendesen befér és nem nyomorgatja a tápkábel hosszabbítót.
Egyre inkább megbarátkozunk.

Szóval megy majd fel a csifi hardverapróra.

Kacsintgatok egy lian li 750-es fehér moduláris táp fele (60k), de masszív overkill lenne, attól tartok. Van esetleg lian li sp750 sfx tápja valakinek, hogy leírja a véleményét?

[ Szerkesztve ]

(#62210) AxBattler válasza sb (#62192) üzenetére


AxBattler
félisten

Jonsbo V4, Jonsbo U3 rendelhető a caseking.de-ről, de a varázslótól is!
Esetleg valami HTPC-ház: SST-GD05, GD06...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#62211) phulee válasza HUN_Sector (#62209) üzenetére


phulee
tag

Testközelből nem ismerem, de hátha segít. Aris tesztelte és a 2022-es ajánlott SFX listában benne volt, illetve a PSU Tier listában B kategóriába sorolták, a csifivel együtt.

Ezek szerint azért a Chieftec hangra mégsem annyira vészes. Ez jó hír. Próbáltam lőni egy használt Corsair SF600 Platinum-ot német aprón, jó az ára is. De a tápos topikba lebeszéltek róla, mert sajna nincs számlája és így ugrott a gari. Amiket ajánlottak, azotk meg nem halkabbak jelentősen a tesztek szerint, mint a Chieftek...így marad.

Jól néz ki a cucc! :K

[ Szerkesztve ]

(#62212) sasNAXO válasza HUN_Sector (#62209) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Személyes tapasztalat nincs, de úgy rémlik a ventije hangos (anno volt jó áron aprón és utána olvastam). Persze kérdés 200W terhelés mellett ez igaz-e.

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#62213) TurboK0 válasza HUN_Sector (#62209) üzenetére


TurboK0
csendes tag

Lian Li sfx tápra a Techpowerup teszten azt írták hogy a ventije nagyon hangos, és minimális terhelésen is bekapcsol (!). Anandtech szerint nagyon hangos, és ráadásul nem is hűt rendesen (60 fokos levegőt fúj ki). Redditen egykét ember azt említette hogy magától felpörög a venti 0 terhelés alatt. Szerintem ha csendre vágysz akkor nem jó választás.

Úgy találtam hogy zaj szempontjából a jobbik típusok: Seasonic Focus SGX, Fractal Design ION SFX Gold, Be Quiet SFX-L Power, SilverStone SX, de ezek sajnos mind elég drágák. Úgy látom hogy 2 eres Globe venti van mindben, ezen felül a venti profil az amiben különböznek márka és teljesítménytől függően.
A szent grál a Corsair SF Platinum, ami nemcsak sokkal nyugodtabb venti profilt használ, de 4 eres, PWM szabályzós ventivel van felszerelve! Ráadásként ez az egyik leghatékonyabb modell AC->DC átalakítás szempontjából. De már nem kapható!!! Miért???
Aprón néha látni Corsair SF Gold-ot, ezt jobb kerülni, 2 eres ipari venti van benne ami csúcsjáraton 3900rpm-en süvít. :Y (más kérdés hogy ki lehet cserélni egy sokkal csendesebb megoldásra, de akkor szét kell szerelni, +új venti ára, +nincs hozzá atx keret... úgy már +15e minimum...).

Ha végtelen pénzem lenne, vagy a Seasonicot venném (majdnem olyan hatékony mint a Corsair SF Platinum, 150w alatt állítólag be sem kapcsol a venti, persze lehet úgy meg csak melegítené a kasznit), vagy vadásznék egy használt Corsair platinumot. Mindkettőhöz jön gyárilag sfx-atx átalakító egyébként, sok más típushoz nem, tehát a más "olcsóbb" típus valójában lehet hogy +10e az átalakító miatt.

(#62214) Francia91 válasza TurboK0 (#62213) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem CoolerMaster V550 SFX Gold tápom van az NR200P-be épített konfigban, nem találom hangosnak, este alapjáraton nem hallom a gépet

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#62215) AxBattler válasza Francia91 (#62214) üzenetére


AxBattler
félisten

+ a CM-re
+ EVGA Supernova GM
:K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#62216) Crabface válasza HUN_Sector (#62209) üzenetére


Crabface
senior tag

Hangos a lian li ventije. És nagyon agresszívan pörög fel. Inkább bármi más.

Olyan, hogy overkill táp nincs. Nálam a hasonló konfigot 600 platinum hajcsa :DDD

Apropó. Valakinek nem lapul a szekrény mélyén egy k39v2 vagy sktc a07? :U

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#62217) phulee válasza TurboK0 (#62213) üzenetére


phulee
tag

Pontosan erre jutottam én is. Egyszerűen nincs semmi reális alternatíva jelenleg, ami tényleges előrelépés lenne a Chieftec-től. Állítólag azért nincs Corsair SF Platinum, mert modell váltás lesz. Ami fura, mert új verzióról sincs hír. Mindenhol arany árban mennek, ha felbukkannak esetleg használtan. Lehet ugyan rendelni a gyártótól, és van is raktáron a 750w-os, de potom 185 euróért vesztegetik, legalább a szállítást ők fizetik.

Használtan egy 600w-os platinum lenne most, ami szállítással együtt kb. 50e lenne, úgy hogy minden tartozéka is megvan. Ennyit meg is adnék érte, de nem merem megvenni, mert nincs garancia rá. Pedig, ahogy mondod, minden teszt szerint ez maga a tökély. Mindenki ódákat zeng róla, míg minden másról panaszkodnak, hogy hangos már alapjáraton is.

A Seasonic-ot csak láttam, de sokat nem olvastam róla. Esetleg még az Asus-t dicsérik, de azok meg tudomásom szerint mind SFX-L-esek, ami nálam pl. kizáró ok már.

(#62218) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Lehet elmegyek az ár/érték fele és veszek egy 450-es sfx bíkvájetet. Az itx piac koporsójába egyre több szöget ver az árazás

(#62219) Pista0001 válasza TurboK0 (#62213) üzenetére


Pista0001
addikt

Belenyúltam rendesen... :P

'23 januárban vettem új komplett gépet, Silverstone SX 600 (asszem) gold került bele, idén januárban lecsaptam egy akciós Corsair SF 450 platinumra szállïtással 80€-ért. Ha tudom, hogy így alakul, 2-t veszek, a polc elbírja. ;)

(#62220) AxBattler válasza HUN_Sector (#62218) üzenetére


AxBattler
félisten

Aprón van most egy garis Corsair SF600 Gold...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#62221) Pista0001 válasza Pista0001 (#62219) üzenetére


Pista0001
addikt

SX 500, tévedtem. :B

(#62222) sb válasza phulee (#62193) üzenetére


sb
veterán

Köszi.
Elsősorban az új, első tápos C6-ITX jelzésűre gondoltam. SFX táppal biztos elfér ebben is mATX lap, de ATX táp mellett ránézésre sajnos nem fog. Még ha maga a lap alá is tud lógni, bármilyen magasabb komponens, ram slot már nem lesz oké. Bár lenne még hely a tápot jobbra húzni...

A régi C6 csak B opció, a cpu hűtésre előnyösebb lenne ha maradhatna vmi nagyobb torony. Persze ha ezen múlik akkor alacsony hűtővel is el tudok lenni 65W-os cpu-val.
Továbbra is a több 3.5" HDD tűnik a vízválasztónak. Egy hely szinte minden házban van, a desktop gépben most is 1db van, elég is lenne, csak ha a szerverrel vonnám össze akkor kéne a 3db (némi redundancia miatt). Ha lemegyek 2db-ra az még kicsit segít, de igazából hely a nagyobb házakban van, a kicsikben meg kb. mindegy.

Ha lenne dvga akkor pl. ide sem szívesen raknék be HDD-t alulra, mert a szellőzést erősen rontja, már 1db is, de talán még azzal elvan egy kisebb dvga. Ha fizikailag megvan a hely akkor meg igazából 2-3db is befér. Jonsbo Z20/D30 típust nézegetem, 250-es dvga mellett elől marad annyi a táp alatt, hogy elfér egymás felett több HDD is.
Vagy C3 Plus, ami magasabb és ott alul fér el több HDD...

Persze ez már nem kis méret, sajnos úgy látom ez az optimum ha nem engedek a többiből. De lapból is nagyon bekorlátoz/drága a valós mITX méret, ahogy látom a friss hsz-ekből, a sok évvel ezelőtti halk SFX szenvedésem sem a múlté... :(

Lehet, hogy célszerűbb lenne mégis megtartani a két gépet külön, a fő gép 0-1db HDD-vel és dvga-val vagy anélkül, ATX táppal. A kis szerver pedig 2-3 HDD-vel, de dvga nélkül, paneltáppal. Ebben a formában mindkettő befér egy 20x20x25 és egy 20x25x30-as kockába és nincs gond.

(#62223) sb válasza AxBattler (#62210) üzenetére


sb
veterán

Köszi. Közben nézegettem a Jonsbo házakat, ezt a kettőt is megnéztem de szellőzésben gázosak lehetnek. V2-őm vagy annak valami klónja volt anno, arról írtam nemrég, hogy hogyan rekedt bent a meleg. 20-30W-os full konfig is szépen felfűtötte letekert ventikkel.

HTPC-ket inkább kihagynám. Viszont most, hogy írtad, rájöttem, hogy van a szüleimnél még valahol használaton kívül egy ősrégi Modecom Feel 105 ház is. Szép zongoralakk/ezüst(fólia). :D (Nekem meg egy Feel 202-m valahol a szekrény mélyén, az milyen jó volt anno... a másik már akkor sem. :) )

(#62224) AxBattler válasza sb (#62223) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem tudom, milyen erős konfigot szeretnél... meg hogy tul.képpen mit is szeretnél egyáltalán, én kifogytam az ötletekből. :U

V4-nek megvágod a tetejét, U3-nak az előlepját, és mehetnek a 120-140mm-es Noctua-k (előbbibe persze csak slim, egy SFX táp fölé)!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#62225) sb válasza AxBattler (#62224) üzenetére


sb
veterán

Nem tudom, milyen erős konfigot szeretnél... meg hogy tul.képpen mit is szeretnél egyáltalán, én kifogytam az ötletekből.

Teljesen jogos mert még én sem :D , már írtam párszor, hogy kavarog pár setup a fejemben, igazából többhöz nézelődök aztán amikor kiderül, hogy megoldhatatlan/f*sság/drága/kényelmetlen... akkor majd válaszom azt ami reális. :)

V4-nek megvágod a tetejét, U3-nak az előlepját, és mehetnek a 120-140mm-es Noctua-k (előbbibe persze csak slim, egy SFX táp fölé)!

Na ezt viszont tudom, hogy ilyenekhez nem értek. :)

(#62226) sasNAXO válasza sb (#62225) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Node 304? Abba minden vinyó kényelmesen elfér... :D

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#62227) phulee válasza Pista0001 (#62219) üzenetére


phulee
tag

Grat. Ha jól sejtem, akkor vadonás új volt az az SF450 Platninum? Most 120€-ért van használtan SF600 Platinum, ami ismerve az online kinti árak elég jó vétel lenne. Csak a bátorság hibádzik. :F

(#62228) phulee válasza sb (#62222) üzenetére


phulee
tag

Nm. Ha most vennék, akkor én is az új C6-ot venném. Tervben van a régi átalakítása első táposra, csak most még tanulás van.

Annnyit megnéztem, hogy ha a procihűtőt elforgatom, hogy ne a RAM-ok fölé lógjon, akkor simán elfér az SFX táp. Az ATX szerintem sem opció és főleg a kábelezés miatt, ebben a házban az maga művészet.

A régiben is amúgy simán elfér az SFX mellett a hűtés, viszont nem tud máshol csak elől szellőzni a ház, ami a VGA miatt necces. Egyszerűen megreked ott a levegő. Ezért próbálnám előre tenni a tápot és akkor kaphatna hátulra egy ventit és lenne vízszintes légcsatorna. Ha nincs dvga, akkor még ez a kérdés sem probléma.

Szerver nekem is külön van már évek óta, sokkal tisztább helyzet. Most meg minden HDD-t száműztem a gépből és csak Nvme maradt. Amikor még fotóztam simán ment a fotószerkesztés is ilyen módon, pedig csak 1Gbit hálón értem el a NAS-t.

(#62229) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Jól látom hogy az új c6-on van hátsó psu fedőkeret, hogy ne maradjon lyuk? Fain

(#62230) phulee válasza HUN_Sector (#62229) üzenetére


phulee
tag

Sőt, nem csak takarókeret van, hanem át is dolgozták és befér egy venti is:

(#62231) sb válasza phulee (#62228) üzenetére


sb
veterán

Az SFX mindenképpen sokkal jobb helyügyileg, a cpu hűtő felett különösen, de mint az ábra mutatja, nehéz jó/halk/megfizethető cuccot szerezni.

A szellőzés miatt pedig minden nagyobb egység elhelyezése gond lehet, kis helyen minden útban van. :) Ezért is hülyeség az én kimaxolt koncepcióm, ha dvga, ATX táp és 2-3 3.5"-os HDD is kellene bele. :B

A szerver nálam anno (10+ éve) elsősorban HTPC volt, tök más konfiggal, először az ilyen jellegű használat ritkult meg, majd NAS lett inkább, de mostanában erre a célra is ritkán kell. Szinte mindig ki van kapcsolva, nincs nagy tárolgatás/elérés rajta, inkább backup. Innen jött, hogy racionális lenne megszüntetni... viszont helyügyileg összevonni meg lehet, hogy macerásabb, mint az ábra mutatja.

szerk: SSD-im lennének, abból is sok kisebb van, 500-1TB-os pár darab. Most az átszervezés kapcsán azokat eladogatom majd és már van 2x2TB 4.0-ás is, mert a felmerült miniPC-s setupba az lett volna egyszerűbb, lévén, hogy oda 1db 2.5" fér csak, azokból meg 2TB felett nem nagyon van élet, SSD-ből viszont azért elég drága a tárhely, NAS jellegű cuccokra meg felesleges is nekem.
Most egyelőre még az egyik SSD is fiókban, a másik gépben, 3.0-án. :B

[ Szerkesztve ]

(#62232) HUN_Sector válasza phulee (#62230) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Ó ha még üveget is lehetne az oldalára kapni… szerelembe is esnék vele

[ Szerkesztve ]

(#62233) phulee válasza HUN_Sector (#62232) üzenetére


phulee
tag

Szerintem ez viszonylag könnyen orvosolható. Sőt, mintha vki meg is lépte volna. Vágatott egy üveglapot és kész :DD

(#62234) phulee válasza sb (#62231) üzenetére


phulee
tag

Ez sajna így van, ezért vettem végül meg a Chiftec-et. Árban verhetetlen és teljesen jó a belseje és sokkal nem hangosabb, mint a konkurencia. Így meg, ha esetleg felbukkan a st.grál, akkor simán cserélem.

Az biztos, hogy a C6-ban azzal kell számolni, hogy nem zárhatod le mindenhol a légutakat. Viszont meglepően jól szerelhető, ha a HDD kérdést el tudod hagyni. A NAS-t meg szerintem simán elrejtheted egy sarokban vagy szekrény tetején. Úgy sem kell hozzá heti szinten sem nyúlni, áram kell neki meg lan és el is lehet felejteni. Neked meg marad egy letisztult géped.

SSD egyelőre még drága NAS-ba szerintem, főleg ha nincs szükség a sebesség többletre. Irodában WD Red Pro 2TB-osak vannak, 400-500.000 db fájl mellett aktívan használjuk 5-6-an minden gond nélkül. Tény nincs adatbázis használat, bár 2*512MB SSD cache-t kaptak. Otthon meg hasonlóképpen, csak inkább fotók és filmek, illetve oda is dolgozunk. Szerintem érdemes ezeket szétszervezni.

(#62235) TurboK0 válasza Francia91 (#62214) üzenetére


TurboK0
csendes tag

Cooler Mastereket pont nem néztem. De jó hogy ugyanazon a néven fut a sima és az sfx modell, aztán teszteken összekeverem mindet.

@AxBattler: sf600 Gold valóban van aprón (pár hete még SF450 Gold is volt), csak annak a ventije ilyen:
https://smallformfactor.net/wp-content/uploads/Corsair-SF600-fan-voltage-rpm-curve.png
1100rpm-en indul, 3900rpm-ig felmegy. A táp meg nem figyeli csak a belső hőmérsékletet, aszerint indítja/szabályozza a ventit.

[ Szerkesztve ]

(#62236) AxBattler válasza TurboK0 (#62235) üzenetére


AxBattler
félisten

SF450 Gold-ot használok már egy ideje, de még nem hallottam a hangját, legyen bármilyen görbéje... idle amúgy is áll.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#62237) Francia91 válasza TurboK0 (#62235) üzenetére


Francia91
veterán

Hopp, nem is láttam, hogy már nem kapható. Kár, pedig én megvagyok vele elégedve

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#62238) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

No, újra itt, újra házügyben.

Létezik-e olyan kuckó, amibe belemegy egy 34cm hosszú 2-slotos VGA hagyományos elrendezéssel, a másik oldalon pedig befogad egy 280-as/45-ös X-flow radit kér 25-30mm ventivel?

Esetleg olyan szabadon konfigurálható váz, amit be lehet így állítani, aztán majd valahogy talán esetleg leburkolom?

Mert ugyan a Dan C4-SFX-re várok, de az sem ideális. :(

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#62239) Pista0001 válasza phulee (#62227) üzenetére


Pista0001
addikt

Így van, boltból, vadi új, garis.

sb: Ha csak backupolsz, akkor egy dokkoló pár 3,5-essel kielégítheti az igényeidet. Egy kis elfoglaltsággal jár igény szerinti rendszerességgel, de talán ennyi belefér. Ha vannak parlagon hardverek, akkor azért kényelmesebb a nas, azt is tudod programozni, hogy amikor backupolna a többi eszköz, kapcsoljon be, ha meg visszaállítani kell valamit, akkor wake on lannal indítható. Így a fogyasztás nem szempont, csak helyet kell találni neki. Semmiképp nem vonnám össze napi használós géppel, csak az említett dokkolós megoldással.

Zsömi: 45-ös radival? Mertél nagyot álmodni! ;] :P Úgy látom, hogy a custom víz már nagy kihívások elé állítja az ITX házakat, a gyártók a kompakt vízre terveznek. Nekik az nagyobb biznisz, főleg ha az ő megoldásukat választod. Kolink Rocket Heavy-be akartam bepakolni a meglevő cuccaimat, de a tartály-pumpa párosnak már nem találok normális helyet. Pedig a ház a hasonlók között nagynak számít, és a VGA is csak egy RX-6650XT Pulse...

(#62240) TurboK0


TurboK0
csendes tag

Úgy látom hogy a Cooler Master V650 SFX még kapható, csak horror áron.

Illetve itt volt egy snafu, hogy gyártás közben cseréltek a ventilátor vezérlés logikáján, mert volt olyan akinél csúcsra pörgött a semmiből, van akinél meg nem:
https://www.youtube.com/watch?v=uspZTfOCsqo

AxBattler: Úgy látom a piacon minden sfx táp olyan hogy üresjáraton leáll, adott hőmérséklet / terhelés elérése után felmegy kb. 1000-es fordulatig, ahol viszont már van hangja is. Persze más-más embernél ez mást jelent. Engem már a 10 decibeles venti már zavar (főleg éjszaka gépezek), van aki meg sem hallja.

(#62241) TESCO-Zsömle válasza Pista0001 (#62239) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Eredetileg csak a procit terveztem vizezni, úgy nem lenne gond az AIO méret, de ha be akarom bújtatni a 7900XTX-et is a körbe, akkor még a 280/45 is trükkös*.

* - Terhelve 55-60°C-os "hideg" víz és/vagy 1200+ pörgő ventik. ;]

Amúgy nagyon faszán kitaláltam ám a víz-kört és a felépítést, csak nincs mibe összepakolni. Ha meg én kezdek el zártszelvénnyel szerencsétlenkedni, abból nem sül ki semmi jó, akarom mondani kicsi.

Volt(ak) itt valaki(k) a fórumon, aki hajtogatott magának lemezből vázat/házat, lehet őt kéne majd megkeresni, mit/hogy/merre az ilyesmikkel...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#62242) Pista0001 válasza TESCO-Zsömle (#62241) üzenetére


Pista0001
addikt

Vagyunk páran, akik építettek egyedi házat, talán HookR űzte ezt a legmagasabb szinten. Ha szerencséd van, kapható talán tervezésre, úgy rémlik, ő szakmailag felkészült akár valódi gyártmányterv készítésére is. A kivitelezés már más sztori, a régiek közül Bari jut eszembe, akinek már akkor is jól felszerelt műhelye volt. Mondjuk lemezmegmunkálással több budapesti cég is foglalkozik, terv alapján legyártanak bármit. Legrosszabb esetben neked kell összeszegecselned/csavaroznod.

Külső radi? Tudom, a macskák, de mégis az lehet a legjobb. Nem feltétlenül kell Mo-ra, két hagyományos radiból meg némi lemezből épített torony is jó lehet, a közepén legalább elfér a tartály meg a pumpa.

[ Szerkesztve ]

(#62243) sb válasza phulee (#62234) üzenetére


sb
veterán

Épp ezért volt külön a NAS, de mivel már a filmek sem pörögnek, saját fotó/videó meg elég ha felkerül időnként és ritkán elérhető (sebesség meg akkor sem kell)... és már egyéb ott tárolt dolgok sem folyamatosan kellenek, így jelentőségét veszítette.

@Pista0001
Lásd fentebb, backupnál azért több kicsit, média szerver még fut rajta, képek/videók néha jó ha elérhetőek. Igazából nem is a fogyasztás kérdés, mert most sem futtatom 7/24-ben, néha úgy marad, akkor megy, néha 2 hétig nincs bekapcsolva. :) Helyügyileg többet kell kerülgetni. (Két szobán végighúzott LAN kábel végén nincs a legjobb helyen, a router mellett meg nem fér el. :D)
De úgy összességében felesleges kicsit. :D Közben már a desktop gépemhez hasonló cpu is került bele. Minek erre egy 4650G/5600G kraft, gondoltam... és a paneltáp is csak áll benne. Az évek óta dvga nélkül használt desktopba is átrakhatnám. (Aztán jött a kisördög, hogy ha upgrade-elek akkor hátha mégis kell majd dvga is.) :) Ja és legalább visszahozna valamit az indokolatlan AM5-re váltás költségéből a 2gép->1gép csere.
De mondom, ezek egyelőre csak lehetőségek gondolatban, semmi más. Lassan letisztázódik ház/táp/hdd ügyben mik a lehetőségek és aztán eldől.

(#62244) TurboK0 válasza phulee (#62217) üzenetére


TurboK0
csendes tag

Állítólag azért nincs Corsair SF Platinum, mert modell váltás lesz. Ami fura, mert új verzióról sincs hír.

Talán majd júniusban, a Computexen mutatnak valamit.

(#62245) sasNAXO válasza TurboK0 (#62244) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Ha tippelnem kellene, akkor hátha a 850W és 1000W verziókat lehozzák valós SFX méretbe?

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#62246) TESCO-Zsömle válasza sasNAXO (#62245) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Abban a teljesítményben már igazán lehetne Titanium, az se baj, ha SeaSonic árban van... :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#62247) mpierre válasza sasNAXO (#62245) üzenetére


mpierre
veterán

Hát ha már sfx-l méretben megvan az 1000W, akkor össze is hozható az a 850W. De ki lenne az oem?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#62248) phulee válasza TurboK0 (#62244) üzenetére


phulee
tag

Meglátjuk, én mindenesetre kivárok most. Alapvetően semmi bajom a csifivel, nem eszement hangos, csak nem silent.
Aztán hátha meglepnek minket vmi drágasággal...

(#62249) phulee válasza sb (#62243) üzenetére


phulee
tag

Szerintem is érdemes magadban letisztáznod, hogy ténylegesen milyen funkciókra van szükséged és akkor már sokkal könnyebb lesz eldöntened, hogy mire is van szükséged.

(#62250) phulee válasza TESCO-Zsömle (#62246) üzenetére


phulee
tag

Szuper lenne, csak lassan úgy éreztem hamarosan a gépem legdrágább eleme a táp lesz :DD

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.