Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61801) HUN_Sector válasza TurboK0 (#61800) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Bekapcsolom a gépet, síri csend van. Utána is csak a cpu hűtő amit hallok (és amire berendeltem már a noctua ventit). Ha egy 7 literes házban elvan, az több mint jó. Max mérhetek majd zajt a nagyérdeműnek, csak előtte gatyába rázom a thermalright hűtőt

(#61802) hegegabi80 válasza phulee (#61794) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nekem korábban egy 450W példány volt belőle. Egy ryzen 2600 és egy RX570 vgat szolgált ki.
Gép bekapcsolásakor kicsit felpörgette a ventit aztán leállt. Netezés közben nem is kapcsolt be a venti, játékok alatt bekapcsolt, de én nem igazán hallottam. Igaz engem annyira nem is zavarnak a minimális zajok.
Összességében meg voltam vele elégedve, kicsit bánom is hogy eladtam.

(#61803) TurboK0


TurboK0
csendes tag

PSU Tier listán is "B" kategóriában van, ami tiszteletre méltó eredmény. Habár hozzá kell tenni hogy a tápjaiknak 80%-a meg a "E" (veszélyes hulladék) kategóriás. Biztos ennél jobb OEM-et találtak.

Azért árához képest ez valóban szép teljesítmény, lehet sikerült rábeszélni.

[ Szerkesztve ]

(#61804) Vigneau válasza phulee (#61799) üzenetére


Vigneau
félisten

Ma raktak fel HA-ra egy 3 év gyártói garis 650-es EVGA-t 35k-ban.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61805) rxmiss


rxmiss
junior tag

nem egy hirdetes, hanem kivancsiskodas, remelem belefer:
ASRockRack EPC612D4I-2M alaplap + e5-4628L V4 proci erdekelhet itt valakit? jovo het szerdan valnek meg tole, addig hasznalom.
ertem h eleg retegtermek, raadasul a mai asztali processzorok erosebbek is ennel.
nem muszaj eladnom, csak a topikbetegseg miatt (kenyszeres alkatreszfelhalmozas :D) mar az utodjat hasznalom aktivan (epc621-d4i)

(#61806) rxmiss


rxmiss
junior tag

mehh, lejart a szerkesztes.
hibas az elozo link: ASRockRack EPC612D4I lenne amitol megvalok.

(#61807) HookR


HookR
addikt

ITX Shipping Container case nem hivatalos oldal - overtek.co.uk / youtube
- 172 x 189 x 358 mm (11,64l)
- DAN A4-SFX klón

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#61808) HookR


HookR
addikt

Sharkoon Rebel C20 ITX (RGB) hivatalos oldal - [link] / RGB
- 208 x 301 x 471 mm (29,49l)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#61809) phulee válasza Vigneau (#61795) üzenetére


phulee
tag

Jogos, erre nem is gondoltam. Ott marad, az SI-100 elvileg éppen 100mm.

(#61810) phulee válasza TurboK0 (#61803) üzenetére


phulee
tag

Wow, köszi. Ezt nem ismertem, de elég sok hasznosság kiderült belőle. Legfőképp az a régi igazság, hogy nem márkát, hanem adott modelt veszünk. :R

(#61811) phulee válasza hegegabi80 (#61802) üzenetére


phulee
tag

Kösz, hogy megosztottad a tapasztalatod. Többen is írtátok, hogy elég csendesnek mondható. Nem tűnik tényleg rossz vételnek. :C

(#61812) phulee válasza HUN_Sector (#61801) üzenetére


phulee
tag

Mindenképpen várjuk az infót! Melyik Thermalright ventijével nem vagy megelégedve? Az SI-100 Black-et tervezem rendelni, arról eddig jókat olvastam.

Német Amazonról most volt ingyenes szállítási lehetőség, itthon nem találok.

(#61813) mpierre válasza HookR (#61808) üzenetére


mpierre
veterán

Ez egy teljesen potens "kis" ház. 360-as radi felülre, slim ventivel és még egy 120-ast (240-est :F ) talán elpakolok benne. Karaj. Mindenhol is tud levegőt venni.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#61814) phulee


phulee
tag

Esetleg, ha valakit érint akciós jelenleg a Jonsbo C6, meg is rendeltem gyorsan. :D

(#61815) HUN_Sector válasza phulee (#61812) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

A full réz 47mm-es kivitel gyári ventijére panaszkodok

(#61816) Rowon válasza HUN_Sector (#61815) üzenetére


Rowon
veterán

Mit tapasztaltál? Ez nekem értékes infó lenne.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#61817) HUN_Sector válasza Rowon (#61816) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Némán indul, de amint elérek a windowsba, kb 50 db-es lesz. Ez a zajszint aktívan játék alatt kb 55db-re megy fel.
Szóval itt az idle státusznál már baj van
A hőfokokkal nincs baj gallium mellett, de a hang miatt rendeltem egy pwm 92mm-es slim noctuát

(#61818) phulee válasza HUN_Sector (#61815) üzenetére


phulee
tag

Kösz, amit én nézek azon ez van elvileg: TL-E12B EXTREM.

(#61819) Vigneau válasza phulee (#61818) üzenetére


Vigneau
félisten

Ez a venti - szerintem - teljesen rendben van. Érdekes, hogy a külön vehető szürke verziója picit lassabb a gyártó oldala szerint. Viszont ami a sima SI-100-on van, az meg állítólag ugyanazt tudja, mint a Black. A fene se érti, melyik az igazi érték...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61820) Rowon válasza HUN_Sector (#61817) üzenetére


Rowon
veterán

Pontosan milyen procin van és milyen házban? VGA van a gépben?

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#61821) Vigneau válasza phulee (#61812) üzenetére


Vigneau
félisten

Az én SI-100 Black-em korábban az angol Amazon-ról jött, de postával is olcsóbb volt, mint posta nélkül a németektől. Lehet, most jobb kondíciókkal kínálják. Itthon sajnos ezt a típust a disztribútor nem árulja... :(

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61822) HUN_Sector válasza Rowon (#61820) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Minineo s300, rtx4060ti, 11700f
Emellett - cpu idle hőfok <40, könnyű terhelés <50, gaming <80

(#61823) phulee válasza Vigneau (#61821) üzenetére


phulee
tag

Kösz a tippet, csak most nem tudom a vámmal mi a helyzet, áfát gondolom kell fizetni, míg a németektől nem (Brexit imádunk :O ). Három hete csücsül a reptéren egy angol barátom által küldött csomagom, nem tudják kitalálni mi lehet :), pedig csak egy külső VGA ház.

De ránézek mindenképp!

(#61824) Vigneau válasza phulee (#61823) üzenetére


Vigneau
félisten

Nálam nem volt semmi plusz költség. Kb. annyi idő alatt ért ide az SI-100, mint Bólyról az SFX to ATX adapter (SilverStone PP08).

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61825) Crabface válasza HUN_Sector (#61817) üzenetére


Crabface
senior tag

Gagyi alaplapi szabalyozas. Allits be Fancontrol-al egy egyedi gorbet. Nalam a Gigabyte bios mar 40 fokos cpunal 80%-on tekeri a cpu ventit teljesen indokolatlanul.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#61826) phulee válasza Vigneau (#61824) üzenetére


phulee
tag

Most sajna nem olcsóbb. Csak még 17 euró hiányzik az ingyenes szállításhoz, most kereshetek valamit :D

(#61827) phulee


phulee
tag

Többeknek van Jonsbo C6 háza, milyen ház venti vált be nektek? Az alábbiakat néztem, gondoltam kapna 1-1-et alulra és felülre elsőre:
-be Quiet! Silent Wings 3 (ebből most láttam a HA-n),
-Noiseblocker eLoop B14-PS vagy B12 (elég a 120-as?),
-Thermalright TL-E12 ha már a CPU hűtőn is ez van, ez most 10 euró, ingyenes Amazonos szállítással.

Igazából ne legyen túl hangos, tegye szépen a dolgát.
Mit gondoltok? :R

[ Szerkesztve ]

(#61828) Mclovin válasza phulee (#61827) üzenetére


Mclovin
senior tag

Nem a C6-ban, de nekem most AC P12 max és P12 PWM ST van. Mindkettő nagyon jó ár/értékben és beállítva egyik sem hangos.

(#61829) Vigneau válasza phulee (#61827) üzenetére


Vigneau
félisten

Az én felállásom már tudod, de megerősítem. ;)

Elől 2x eLoop B12-PS, felül 1x eLoop B12-PS, a CPU-n pedig TL-C12B Extrem. Korábban pedig 4x Arctic P12 Max volt a gépben, de az előbb taglalt felállás nekem jobb összképet adott.

A BQ! Silent Wings is jó lehet, csak ne Pure legyen. Thermalright vonalon pedig rendszer hűtőnek a TL-C12-B típussal szemezgettem még korábban. Természetesen a TL-E12 elvileg magasabb szintet képvisel. Tükrözi az ára is.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61830) Pista0001 válasza HUN_Sector (#61817) üzenetére


Pista0001
addikt

Ahogy a többiek írták, szerintem is a venti profil túl agresszív. Két gépemben van AXP90, egy 36-os meg egy 47-es, mindkettő a sima szürke változat. A 36-os Chieftec IX-ben van 5600G-n, a 47-es Lian li PC-Q07-ben Xeon L3426-on, az előbbi Asrock, az utóbbi DFI lappal. A Ryzen gyakorlatilag csak Windows 11 vagy Manjaro desktop, net és film felhasználásra van, gyakorlatilag hangtalan, mióta belőttem a ventiprofilt, a másikat is variáltam kicsit, de ott nem volt rá igazából szükség, a vga hűtése elb*szott darab, az úgyis k*rva hangos...

(#61831) phulee válasza Vigneau (#61829) üzenetére


phulee
tag

Kösz. Amúgy most az Amazon-on 10 euró az ára a Thermalright TL-B12 Extreme 120 mm-nek...ha érdekel.

(#61832) Vigneau válasza phulee (#61831) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszönöm szépen én is az infót! :R

Szerintem egyelőre elleszek az eLoop-okkal. Úgy vagyok vele, szolgáljanak ki engem is egy darabig, ha már bizalmat szavaztam anno nekik. A háromból kettő újonnan nálam kezdte a pályafutását.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61833) phulee válasza Mclovin (#61828) üzenetére


phulee
tag

:R

(#61834) TurboK0 válasza phulee (#61827) üzenetére


TurboK0
csendes tag

Én Noctuára esküszöm. Ezek bírják a legtovább. Régebben próbáltam sokmindent a legcsendesebb konfighoz, köztük az (akkor) etalonnak számító Yate Loon-t is, de két év után mindegyik elkezdett tompán kattogni ahogy elhasználódott bennük a csapágy. Noctuánál ugyanez 7-8 év után jött elő. A legöregebb Noctua NF-P12 ventim 14 éve megy.

Egyébként ha normálisan beszabályozod a sebességet akkor manapság akármelyik venti hangtalan (lásd https://getfancontrol.com/). Csak ha elhasználódik a csapágy, akkor elkezd tompán kattogni olyan sebességen is ahol a lapátok surranása még hangtalan lenne.

Ja, meg ez a legdrágább márka, de a Redux ventik fele annyiba kerülnek és úgy már nem is annyira rossz. Én az NF-P12 Redux 1300 ventit ajánlom, az A12 jobb de süvítősebb hangja van és sokkal drágább, az S12 sorozat meg egyszerűen nem jó (hangos és gyenge, hűtőbordán P12-re cserélve jelentősen javultak az eredmények).

Noctuán kívül egyébként a Be Quiet-ről hallottam sok jót, ha egyszer a gépemben tönkremennek a ventik, akkor arra váltanék próbaképpen.

Venti mérettel vigyázz, a 140-es ventik több levegőt mozgatnak kisebb fordulatszámon, de sokkal alacsonyabb légnyomáson. Ha hűtőbordára/radiátorra teszel ventit, vagy túl sok az akadály a gépházban, akkor a légnyomás fontosabb. A Jonsbo C6 pedig elég zsúfolt. Pár helyen pl. írták hogy a kaszniban a lukak az oldalán túl aprók, blokkolják a levegő mozgást, ezért a magas légnyomású venti fontosabb. Volt egy teszt ahol a ház tetejét levéve 5 fokkal jobb eredményt értek el, ez nálam csak ~2 fok körül van Noctua NF-P12 1300 ventikkel (ATX táppal; a hűtőborda és a táp között kb 1mm hely van).

(#61835) AxBattler válasza TurboK0 (#61834) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi a tippet, utánanézve a Redux P12/P14-esek tényleg szimpik!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#61836) phulee válasza TurboK0 (#61834) üzenetére


phulee
tag

Nagyon hasznos tippek! Pont fordítva gondoltam volna, hogy a 140-esek erősebbek és érdemes ezekre alapozni. Jonsbo C6 építős fórumokon legalábbis ezt ajánlották.

Nem túl drágán szereztem 3 db BQ! Silent Wings 3 140-est. Meglátom milyenek lesznek, úgyis előbb össze szeretném rakni a gépet, hogy ténylegesen lássam lesz-e elég hely a proci hűtőnek. Ha esetleg nem válnak be, akkor lecserélem őket 120-osokra. A házban csak egy rtx2060 lesz meg sfx táp, nyilván az alaplapon meg procin kívül.

A Reduxokat én is néztem, csak nem volt egyértelmű, hogy ezek is ugyanúgy szabályozottak-e. De rákeresek, mert alapvetően előre úgyis 120-s venti megy gyárilag, és akkor alul-felül lennének a nagyobbak és elölről meg a 120-ad adna a rendszernek. Ez jó lehet így?

Ha oda jutok, akkor az ajánlott oldalt majd átnézem. Amikor még a hőskorban mi raktunk össze gépeket, akkor erősen más problémáink voltak. Ez most már egy kicsit űrtechnika, úgy érzem az alapokról tanulom újra, pedig úgy 20 évet eltöltöttem benne.

Köszi mégegyszer a kimerítő felvilágosítást! :R

(#61837) Hanok válasza TurboK0 (#61834) üzenetére


Hanok
senior tag

Én azért idevenném a Phanteks T30-at is statikus nyomás és zaj tekintetében verhetetlen, kérdés hogy befér-e úgy hogy kicsit vastagabb a többi jelöltnél. Illetve kérdés hogy a zaj számít-e, redux azért nem feltétlen a csendesebb kategória.


phulee esetleg majd ránézhetsz erre is ha statikus nyomás irányba mész el.

[ Szerkesztve ]

(#61838) phulee válasza Hanok (#61837) üzenetére


phulee
tag

Kösz a kiegészítést! :R Itt azt hiszem az az 5 mm is számítani fog, de majd meglátom.

Redux mennyire zajos? Azért ne egy szélmalom legyen az asztalon ;]

(#61839) TurboK0 válasza phulee (#61838) üzenetére


TurboK0
csendes tag

Mindegyik Noctua ventiből van 4-10 fajta (három tűs, négy tűs, 5V-os, alacsony/magas fordulatszámú, ipari verzió, ezek permutációi, stb), noctua.at oldalon nézz szét. Ami nekem van az PWM csatis (négy tűs) és 1300rpm-es. 1300rpm-re normalizálva a P12 valóban hangosabb mint az A12, és hűtőbordán teljesítményre is gyengébb, de cserébe a P12 Redux fele annyiba kerül.
Amúgy a Noctua A12 kb. a Rolls Royce modellje a ventiknek, annyiba is kerül, és olyan support is van hozzá. Asszem talán csak az Arctic P12 az egyetlen ami teljesítményben vetekszik vele, és az is leginkább azért mert baromi olcsó és ezért kivételesen jó az ár-érték arány (de kíváncsi vagyok hogy abban meddig bírja a csapágy, hivatalos oldalon nem írják az MTBF-et).

A Phantek T30 a Jonsbo C6-ban felül csak akkor fér el ha SFX tápot használsz, és az alaplapon nincsenek nagy VRM bordák a tetején, de lehet a proci hűtőborda már akkor is blokkolná. Nálam ATX táppal a felső venti gyakorlatilag negyed milliméterre van a táp oldalától (ezért és szeretnék bele SFX tápot), csak a CPU hűtő által "lefelé" fújt levegőt tudja kiszívni, de a legfelső VRM bordák azt is blokkolják. Lehet kicserélem a fenti VRM bordákat valami GPU öntapadós rézbordára, hátha jobb úgy.

A Noctua ventik pontosan annyira zajosak mint akármelyik másik venti: amennyire állítod őket. Lásd https://getfancontrol.com/
Nálam a P12-vel 400 rpm körül aludni lehet mellette, 550 rpm körül csak hajnali kettőkor lehet hallani a susogását, 800 rpm körül már hangos de még nem kellemetlen, feljebb meg nem megy mert lekapcsoltam a procin a turbo órajelet és úgy még 60 fokra sem kúszik fel.

A C6-ban valóban számít minden milliméter, nekem aliexpresszről kell rendelnem alacsony profilos SATA kábelt mert alaplapon oldalra mutat a SATA aljzat és a legrövidebb kábelem is már ütközik az előlappal...

(#61840) TurboK0 válasza phulee (#61836) üzenetére


TurboK0
csendes tag

140mm-es venti több levegőt mozgat alacsony fordulatszámon, de hűtőbordán a légnyomása gyengébb, kivéve ha feltekered ugyanolyan magas fordulatszámra. De akkor meg nem halkabb.

Jonsbo C6-ba csak alulra és felülre lehet 140mm ventit tenni, és ha alulra teszel akármilyen ventit az blokkolja a legalsó PCIE slotot.

Én úgy vettem észre hogy a hűtése sokkal jobb ha az elejére teszel ventit. Próbáltam 2 elülső ventivel is (kábelkötegelővel kifeszítve), de nem látom hogy ez sok különbséget tenni. Egyszerűen nincs hely elvezetni a forró levegőt felül, mert ATX táppal használom és az alaplapon a felső VRM bordák útban vannak. SFX táp ezen biztosan segít.
Ha az elejére teszel ventit, akkor viszont adattárolót nem lehet sehová sem tenni, csak sufni megoldással. Én találtam 120mm -> 3.5"/2.5" átalakítót és az aljára szereltem az SSD-t, itt a fórumon egy másik kolléga a szerkezet tetejére kábelkötegelővel rögzített egy SSD tartó kasznit két lemezzel.

Láttam olyan megoldást is hogy SFX ventit rögzítettek a ház elején valahogy, és kétoldalú ragasztóval a táp oldalára ment az SSD. Lehet barkácsolni sokféle módon, de rengeteg a megkötés.

(#61841) Hanok válasza phulee (#61838) üzenetére


Hanok
senior tag

Ha az asztalon van akkor azért lehet hallani fogod, ugye azt kell mérlegelni hogy amit TurboK0 kolléga is írt hogy 800rpm körül már lehet hallani. T30-at azért 800-nál még semennyire nem lehet és valószínűleg a statikus nyomása a P12-nek 400-on azért nem túl nagy. Viszont ha ATX táppal lesz használva akkor ez kiesett így nem alternatíva. Egyébként tudom hogy nem annyira mérvadó de legalább lehet hallani az eltérést azonos körülmények között:
[Noctua NF-A12x25 PWM]
[Phanteks PH-F120T30]
[Noctua NF-P12 redux]
Nagyjából 1300-ig sasold meg őket vagy itt a csatornán olyanokat amiknek a statikus nyomása viszonylag magas.

(#61842) BiP válasza phulee (#61836) üzenetére


BiP
nagyúr

Amikor még a hőskorban mi raktunk össze gépeket, akkor erősen más problémáink voltak. Ez most már egy kicsit űrtechnika, úgy érzem az alapokról tanulom újra, pedig úgy 20 évet eltöltöttem benne.

Dettó így érzem. De igazából egyszerűen az igények is mások voltak,(sokszor nem is volt extra igény), más hőmennyiséget kellett elvezetni, mások voltak a méretek is, máshogy kellett megoldani.
A szűkre szabott ITX világ meg egy külön műfaj volt mindig is.

(#61843) AxBattler válasza Hanok (#61841) üzenetére


AxBattler
félisten

A12 jónak tűnik 950-1000 rpm-ig, míg a P12 800-850rpm-ig.
BQ Silent Wings Pro 4 viszont meglepően korrekt.

#61840 TurboK0
Én találtam 120mm -> 3.5"/2.5" átalakítót és az aljára szereltem az SSD-t...
Hol/milyet találtál? Ilyen lehet nekem is kellene.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#61844) AxBattler


AxBattler
félisten

Sima fekete Jonsplus Z20 megérkezett a Caseking-hez, szóval rövidesen nálunk is kapható lesz, az árából kb. 2db C6 kijön.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#61845) trog válasza TurboK0 (#61840) üzenetére


trog
csendes tag

Mielőtt eladtam az SSD-t amúgy azt vettem észre, hogy a képen pirossal karikázott helyre is lehet tenni, mert pont olyan távolságra van az a két furat egymástól, ha nem akartok gyorskötözőzni/fúrni faragni,bár az én tápom nem ott fent van, de szerintem oda kell férjen, elég gyanús is, hogy gyárilag annak szánták, különben miért lenne ott az a panel, de emlékeim szerint egyik leírásban sem szerepel mint opció.

[ Szerkesztve ]

(#61846) dugo_ válasza trog (#61845) üzenetére


dugo_
veterán

Az a fül tartja az alaplapi tálcát a túloldalon. Szimpla gyártásoptimalizálás, eggyel kevesebb különböző alkatrészhez kell szerszámot, műveleti sorrendet készíteni.

(#61847) sb válasza Pista0001 (#61788) üzenetére


sb
veterán

:K
Ez nálam is így van kb. Az 5600G csak a dvga-s konfigból maradt meg nagy táppal és most is az a kérdés, hogy lesz-e még valaha dvga-m, hogy megtartsam (játék nem lesz, de hobbi kódolásra esetleg érdekes lehet).

Sok opció forog a fejemben, nincs még kialakulva mi lesz. Az eddig felállás a:
- 1. gép: desktop: nagyobb cpu+dvga+450 Gold ATX
- 2. gép: miniszerver 200GE+HDD-k+paneltáp volt
Viszont már a szerverben is 4650G van, közben meg egyre kevesebbet használom... és a desktop gépből is kikerült a dvga. Összeértek, csak minek?! :D 4650G vs 5600G.
Desktopnak már írtam párszor a minipc-t 7840HS-el, ami szimpatikus lenne, de mióta megjelent, egy 8600G+paneltáp kombó is megfordult a fejemben ami kielégítené a DIY sz*rarkodási vágyam is. :D (úgy látszik rég csináltam, mert legutóbb már elegem volt belőle, csak működjön és ennyi.)
Vagy maradhatna ATX táppal a 8600G és később jöhet új dvga mellé.
Esetleg összevonom a szerverrel, mert már az is overkill, meg minek... plusz egy 6-8 magos erős APU is elketyeg már hatékonyan szerverként is a háttérben ha épp nincs aktívan használva.

Ha már itt tartunk:
Kicsit nagyobb, 300-350mm mélységű és/vagy magasságú házból miket tudnátok ajánlani? Esetleg olyat amiben elől/belül van az ATX táp.

(#61848) phulee válasza Hanok (#61841) üzenetére


phulee
tag

Félreérthető voltam, nem cél a teljes csendesség, illetve nem reális. Pusztán a lehetőségekhez mérten.
ATX fel sem merült éppen ezért, csakis STX. Így is sakkozni kell a hellyel, főleg a pocihűtés miatt.

Köszönöm a videókat, BQ-ről néztem már jópárat. Mivel Amazon-ról rendelkel Sl-100 Black-et, ezért az ingyenes szállításhoz éppen annyi hiányzik, mint egy NF-P12 R1300 ára, szóval berendelem... :R

(#61849) phulee válasza TurboK0 (#61839) üzenetére


phulee
tag

Hetek óta művelődöm és amikor már úgy érzem, hogy kezdek egyenesbe jönni, akkor mindig újra és újra rájövök, hogy mennyire nem tudok semmit.

Kösz a segítséget és a tippet. Egyelőre úgy értem ez a most összeállt legó jó lesz. A többi meg majd úgyis csak a szerelés közben fog kiderülni. Szerencsére van külön home office irodánk, ezért az éjszakai zajok nem érdekesek.

Meglátom én is, hogy még mennyi ilyen kis apróságba fogok beleszaladni és sírom vissza a brand gépek világát. :)

(#61850) phulee válasza TurboK0 (#61840) üzenetére


phulee
tag

Kösz a megerósítést, pont ezt írták reddit JC6 fórumokon, hogy az alul szív, felül kifúj verzió, előlről megtámogatva vált be leginkább. Meglátom, ha összeállt a kép, majd legfeljebb beszámolok a tapasztalatról, ha van rá érdeklődés...

Igen, láttam ezeket a "házi" megoldásokat és elég frappánsak. Egyelőre egy M.2 SSD lesz, még gondolkozom, hogy kell-e külön adattároló, de HDD biztosan nem lesz. Amúgy is alapvetően NAS-t használok az irodában is meg itthon is.

A megkötések csak fejlesztik a kreativítást, már alig várom. :D

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.