Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61151) L4D1K válasza hoffman_ (#61128) üzenetére


L4D1K
őstag

Hali.

Az alaplapokon sztem teljesen elfelejtik majd a coax / optikai kimenetet, de az alaplapi tüskét nem hagyják le.

Nézd meg a kiszemelt alaplapon, hogy van e rajta spdif tüske.

Ha igen, akkor nincs más dolgod mint venni egy kimeneti toldót. Nyilván itt minőségben lehet eltérés.

Pl:
https://a.aliexpress.com/_mtRJaQ0

Vagy külső usb kártya.

# ANTAL Tuning #

(#61152) zed1983 válasza sasNAXO (#61147) üzenetére


zed1983
őstag

Ez mind a tiéd? :) :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#61153) hoffman_ válasza L4D1K (#61151) üzenetére


hoffman_
nagyúr

na ez király ötlet, köszönöm. tegnap már eljutottam odáig, hogy körbe kéne nézni a header-ek terén, csak még az nem volt meg, hogy mit keressek. más kérdés, hogy plusz egy pcie takaró helyet is varázsolni kell mellé : )))

#61150, sasNAXO
nekem T1-ből volt egy v1.1 és bár a Ghost maradt, azért bánom, hogy eladtam és nincs polcon. a mostani usb-c kiadásból egy Titan nekem is elférne... egyébként a héten számoltam utána pont, hogy nem lennék előrébb vele, mert amint átrakom 2.5 slot gpu-t fogadó állásba, máris nem fér be a 66mm L12... csak a Black Ridge, amire nem akarok váltani csak emiatt :)

#61144, Hanok
az SG13 max GPU hosszt nem néztem meg, akkor valóban marad az X2, az határeset. 4070/4070S hűtéshez bőven elég, a TiS esetén lehet, hogy már nem, ennek utána kéne nézni más fórumon is, de még elég kevés TiS-re az ilyen beépítés.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#61154) hegegabi80 válasza Horvi (#61145) üzenetére


hegegabi80
addikt

Szerintem NE vedd meg! :N
Miért? Hát csak mert. :DDD
Komolyra fordítva nekem nem volt egyik sem és nem is lesz, pedig szívesen kipróbálnám.

De most akkor megint megvenni a házat, át szerelni bele, mindent. Aztán kiderül, hogy valami még se passzol bele, akkor mehet a csere. Aztán tovább lehet rajta megint agyalni, melyik legyen az új alkatrészt stb. Aztán összeszereled hőfokok véletlen nem lesznek jobbak vagy kitudja, de aztán agyalsz rajta, hogy min változtass. Esetleg feldob a net egy másik kuckót, ami még jobban megtetszik vagy cpu hűtőt stb.

Ez egy katasztrofális őrdögi kőr, spirál stb. sose lehet belőle kikerülni. Olyan mint egy drog, egyszerűen csak kell, kell és kell. De legalább a nem szervezetünket tesszük tönkre. :W

(#61155) sasNAXO válasza hoffman_ (#61153) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

2.5 slotos az inno3d gpu-d? Nem fér be a 2.25 állásban? Oda még elfér az L12, nekem is az van. Nekem valamiért úgy rémlik, hogy a Ghost S1 is csak 2.25 slotos és azért gondoltam hogy ugyanoda be lehetne dobni átalakítás nélkül...
(Ráadásul ugye a T1-nek szellősebb rácsa van elméletileg mint a Ghost S1-nek.)

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#61156) Horvi


Horvi
őstag

Köszi szépen mindenkinek a tanácsokat, a drog hasonlat találó volt :DD

Nekem a Ghost-nál max az volt a gondom, hogy a mostani kártyám nem fér bele rendesen(3070 FTW3) csak úgy hogy a backplatet leszedtem meg a műanyag keretét és még úgy is passzírozni kellett.Gondolkodtam előtte, hogy 3070-es FE kari menne bele, de ott meg a hőfokokkal van gond. Akkor már kellene bele a custom spine ami megint egy vagyon, szóval a Ghostban a modularitást hiányolom kicsit.
Procihűtőből egy black ridge van amúgy is egy p12 slim ventivel a tetején és az tök jól belefér.

Hello darkness, my old friend...

(#61157) hoffman_ válasza sasNAXO (#61155) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem, 2.25, sőt még annyi sem, csak ezért fért be. úgy gondoltam, hogy ha a GPU limitációt szeretném megszüntetni, hogy nagyobb GPU-t is nézhessek, úgy a CPU oldalon ugyanúgy elbukom sajna. a mesh a T1-en sokkal megengedőbb, ez tény.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#61158) sasNAXO válasza hoffman_ (#61157) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Redditen nézz körül, van pár opció kisebb méretben is.
AXP100, IS-55, AXP90-X53...meg gondolom még pár másik.
Persze nem L12 egyik sem. :B

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#61159) hoffman_ válasza sasNAXO (#61158) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ezekkel képben vagyok, a full réz verziók nagyon tetszenek, de akárhogy néztem, az L12 a legjobb még mindig hűtésben. és vagy én rakom össze mindig sz*rul, vagy gyári hibás darabom van, de én nem érzem különösebbe jónak, csak épp elégnek, még a 3600/5700X CPU-kon tesztelve is. én nem értem, hogy mert valaki i9-et berakni alá...

szerk.: megkövetem magam, jobban rá kell néznem az AXP100-ra, gyorsan keresve most egyet megint. bármennyire is Noctua fanatikus vagyok, lehet, hogy beférne egy A12x25 az AXP-100 fölé és úgy valószínűleg ráverhet az L12-re. na erről még keresek több infót. elég vegyesek a tapasztalatok redditen.

ui.: az igazi ultimate megoldás egy VLP memória lenne, akkor beférne a 25mm-s Noctua az L12 alá. már DDR4-ben sem találtam ilyet sehol, nem hogy DDR5-ben... sajnos az már szerver...

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#61160) zed1983 válasza hegegabi80 (#61154) üzenetére


zed1983
őstag

A miénket nem tesszük, de az asszony már kíván a sok csereberétől :DDD :DDD

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#61161) mpierre


mpierre
veterán

Ha már feljött a szó a deshroud-ról, akkor mennyit számíthat, hogy a vga bordára felrakott venti nem a bordán fújja át a meleget a vga-ra, hanem a bordán átszívja és a ház oldalán keresztül kitolja?

A push - pull "probléma" megvan a vízhűtés miatt. Ellenben ha így raknám fel a ventit a még meg sem vett vga bordájára, akkor nem a radiátoron lévő 2 db venti "fűtené" fel a vizet a vga által termelt hőmennyiséggel. (Idle nem okozhat komoly vízhőfok eltérést, ellenben terhelve a vga-t már igen.) Vélhetően a passzív hűtésű ddc hőmérséklete is esne pár C°-t.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#61162) sasNAXO válasza mpierre (#61161) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Ncase M1 háznál volt olyan venti rendezés, hogy ajánlott volt deshruod esetén hogy alul fújja ki a meleget. Nekem NR200-ben volt egy ideig így, működött de asszem 5-10C volt amikor fújtam inkább. Ki kell próbálni, én utólag arra gondoltam ha nagyobb bordájú kártyám lett volna akkor lehet jobb lett volna (több esélye lett volna leadni a hőt), valamint ha sokkal jobban passzolóra tervezem meg ahogy a venti volt a borda előtt (a borda kisebb volt mint a venti, tehát mellőle tudott szívni levegőt -> nem hűlt úgy).

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#61163) mpierre válasza sasNAXO (#61162) üzenetére


mpierre
veterán

A prolima samuel 17-ből kiindulva terveztem volna nagyobb ventit, mint a borda... Ott 120-as megy arra kis gyöszre.
120-as terveztem a vga-ra is, mert a 2 db 92-es nem fér el a merev csövek, fittingek és kábelek erdejében a 170 mm hosszú bordán. Lehet, hogy tesztelem a samuel 17-tel....vaaagy tesa-val kitakarom a 120-as ventit, mint némelyik tápnál történt. :DDD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#61164) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Raijintek Ophion 7L
Elég bestbuy ára van, holott kifutott. Még a szállítási költséggel is nagyon baráti.
EMAG partner
[link]

(#61165) AxBattler


AxBattler
félisten

Felkerült a Palit oldalára a megvágott, 6GB-os RTX3050-ek specifikációja, köztük a gyártó teljesen passzív modellé is: RTX 3050 6G KalmX
A képeket nézegetve kicsit meh érzése lesz az embernek, feltűnik a spórolás a korábbi, GTX 1650 alapú passzív modellhez képest:
- 2xDP + 1xHDMI csatik helyett itt most 1xDP + 1xHDMI + 1xDVI a felállás;
- a borda az előző modell esetében teljesen egyedi tervezésnek tűnt, az új meg olyan, mint bármelyik aktív/félpasszív típusnál, csak épp' lefelejtették róla a ventilátort és a műanyag burkolatot.
Nem lesz egy emlékezetes darab, főleg ha még drágábban is akarják adni a félpasszív modelleknél.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#61166) sasNAXO válasza AxBattler (#61165) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Érdekes, hogy nem a 750ti/1050ti/1650 vonal hűtőjét vitték tovább és hogy megvariálták a lamella irányt. Igazából nem is értem, hogy miért jó így hosszanti irányba a full passzív borda.

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#61167) imibogyo válasza sasNAXO (#61166) üzenetére


imibogyo
veterán

Pont ezen gondolkodtam én is. Full passzív gépnél sokkal praktikusabb a másik bordaelrendezés, mert fektetett gépháznál felfelé, de még álló háznál is oldalra sokkal jobban ki tud szellőzni, mint ami ezen van...

De például ha az ember egy egy-ventis felépítésben gondolkodik, akkor is a "függőleges" borda a szerencsésebb (ez még mindig egy kidolgozatlan, kezdetleges terv, kéretik nem megkövezni). Persze megoldható ezzel is ez az elrendezés 90 fokkal elforgatott alaplappal, de akkor meg kérdés, hogy a procihűtő elforgatható-e...

(#61168) Gergello válasza AxBattler (#61165) üzenetére


Gergello
addikt

Nem értek egyet. Ez egy nagy bordának tűnik. Nézd meg a Palit Dual 3050-es képét, itt sokkal kisebb a borda:

(#61169) sasNAXO válasza imibogyo (#61167) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Van az a batárnagy passzív Noctua, az csak megforgatható, nem? :D
Szerk.: Ez: NH-P1.
Ami a tervet illeti, egy dolgot nem értek, egy néma gépbe vinyót rakni..? :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#61170) PROTRON válasza sasNAXO (#61169) üzenetére


PROTRON
addikt

Kérte hogy ne kövezd meg a 10 éves "in progress" projektje tervanyagát... :D

Miért nem jó megoldás a PCIe riser és oda helyezni a VGA-t ahova hőtanilag jobb? csak kell + kábel a videó kivezetéshez...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#61171) Pista0001 válasza imibogyo (#61167) üzenetére


Pista0001
addikt

Ha már kábeles riser (paneles is jó, csak abból 3 kell ;] ), a szendvics jobb lenne, nem? :)

Emlékszek, régen sok tervet készítettél, és osztottál meg itt a fórumban. Erre a faházra is emlékszek. Azóta építettél újabb házat, vagy boltit használsz?

(#61172) sasNAXO válasza PROTRON (#61170) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Nem köveztem meg! :D Tényleg kíváncsi voltam rá, hogy miért (mondjuk ok, ha tényleg olyan régi a terv...), mert egy vinyó hangosabb mint egy venti. Én a passzívról már sok éve letettem, de a vinyók repültek a gépemből.

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#61173) AxBattler válasza Gergello (#61168) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, de ez félpasszív. :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#61174) Rowon


Rowon
veterán

Mozgolódás Apuéknál? [link]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#61175) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Na végre össze állni látszik !

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#61176) HookR


HookR
addikt

Changwang (畅网) AMD-7735HS / 7840HS / 8845HS / 7940HS hivatalos oldal - [link]
- FP7 (LGA1700 rögzítőfurataival) / PCIe 4.0 x16 (x8) / 2x M.2 / 9x SATA / 4x 2,5Gb Intel LAN / USB4 Type-C

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#61177) mpierre válasza HookR (#61176) üzenetére


mpierre
veterán

Hmm. Htpc és nas egyben. A 7735Hs-től felfelé. Kár, hogy nálunk kb beszerezhetetlen, külhoni rendelés, meg hát.... Stapm -et vajh ezen is ke lehet lőni valahogy?

Szerk.: Talán Asrock... csinál vmi hasonlót. :U

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#61178) PROTRON válasza HookR (#61176) üzenetére


PROTRON
addikt

Minden szuper, csak miért integrált procis... :(

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#61179) Rowon válasza sasNAXO (#61169) üzenetére


Rowon
veterán

Biztosan a P1-et is rá lehet erősíteni, ha mással nem, akkor cellux-szal. Mint itt:

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#61180) imibogyo válasza sasNAXO (#61169) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen ez abból az időből való terv, amikor még csak egy gépet használtam (se NAS, se több külön gép), így a rengeteg nagy méretű anyagom tárolását is egy gépben gondoltam anno megoldani. :B

PROTRON: tényleg lassan annyi idős, elég rég nem foglalkozom már komolyabban gépépítéssel, tervezéssel. :DDD

Pista0001: igen elég sok tervem volt anno, és jó pár meg is valósult, de a legtöbb az sohasem öltött alakot kifogytam a lendületből és anno az egészségből is, aztán valahogy nem kezdtem újra... Ezt a faházat most is használom "HTPC"-nek, de az asztali és a műhelygépem most már bolti. Még a tartalék (szimulátoros) gépem is egy régi gyári szerverházban van, egyelőre jobb hely híján a műhelyben ez is, mert az asszony kitiltott a házból a projektoros-szimulátorozás helyigénye miatt... :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#61181) rxmiss válasza HookR (#61176) üzenetére


rxmiss
junior tag

izgi! :)

(#61182) Vigneau válasza HUN_Sector (#60799) üzenetére


Vigneau
félisten

Rajtad felbuzdulva holnap én is próbálok majd valamit alkotni. ;)

Egyelőre a CPU hűtés egy fekete stock gyári hűtés lesz, amit az i3-10105F-hez kapott az Asszony, az IS-50X V3 még várat picit magára.

A másik gondom majd az lesz, hogy hova rakom a C6-ban a 2db 3.5"-s SSD-t, ha előre is teszek ventit. No, majd valahogy csak kiadja magát. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61183) HUN_Sector válasza Vigneau (#61182) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Ha alulra nem teszel ventiket, szerintem megoldható lesz. De az az ssd nem hdd? :) Egyébként ha meg azok nem hajlamosak melegedni, rakd akár egymásra. A házban lehet kísérletezni

(#61184) Vigneau válasza HUN_Sector (#61183) üzenetére


Vigneau
félisten

Olvastam az alsó ventiről szóló véleményed, mint ahogy minden mást is, amit tapasztaltál. Egy próbát megér. Nálam elég hideg a padló, hátha lehet belőle profitálni.

Természetesen két 2.5"-s SSD-ről van szó, szépen mellényomtam a telefonon. :B

Régen használtam Pattex szalag ragasztót is, van azonban szerelőkeretem is. Meglátjuk, mire jutok. Ami még mozgatja a fantáziám, az a két 12cm-es venti lehetősége előre.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61185) Pista0001 válasza Vigneau (#61184) üzenetére


Pista0001
addikt

Van bővítőkártya helyre való 2×2,5 hdd/ssd tartó, nagyon praktikus, főleg ha mATX házban építkezik az ember, és van szabad hely. ;) Ha amúgy van szabad 3,5-es hely, ahhoz is van 2×2,5 átalakító.

(#61186) Vigneau válasza Pista0001 (#61185) üzenetére


Vigneau
félisten

A Kublai-ban van 2db ODD hely, ott használtam is átalakítót. A C6-ban viszont vagy tudom használni, vagy másik módszert kell találnom. :K

De hogy még ilyen is van...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61187) Dapro


Dapro
senior tag

látom téma volt a formd t1, én csak ajánlani tudom, egy picit nagyobbra váltottam de lehet visszaváltok ha új konfigot rakok össze. vagy ha épp el nem adom idő közben mert az volt a terv és csak porosodik

(#61188) Czimby


Czimby
addikt

Üdv az uraknak!

ITX alapra építek NAS-t, ehhez kérnék táp ajánlást!
Pico PSU vagy paneltáp, 120-160W bőven elég/sok is.
A gép 10W TDP alaplap + SSD + 3.5HDD, szóval 20W-nál többet kb sosem venne fel.

12V-os tápom van itthon 10A-es, szóval csak maga a panel kellene.
És lehetőleg tartós megbízható, hiszen 24/7 menne.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#61189) Pista0001 válasza Czimby (#61188) üzenetére


Pista0001
addikt

Mini-box Pico psu 160XT vagy 150XT. Ment nálam éveket hasonló funkcióval 24/7-ben, 3 darab 3,5-es (2×7200, 1×5900 rpm) vinyóval is megbízhatóan indul. 3 lemez egyidejű felpörgése azért felvesz pár ampert, mellesleg 12 volton, ezért nem ajánlok kisebb pico tápot (4A 12V-on többnyire csak). A 12V-os kocka pont jó hozzá. Magyar kisker forrást nem tudok, én ebay-en vettem 11-12 éve (nemrég néztem, forgalmazzák a mai napig), most egy B550/R5 5600G-t hajt.

[ Szerkesztve ]

(#61190) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Aki jobban konyít hozzá. Ezek a tápegység védelmek megfelelnek a tűrhető átlagnak?
[link]

(#61191) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

emagnál (partner) van chopin max: [link]
60k + 6k szállítás (de legalább van)

(#61192) Czimby válasza Pista0001 (#61189) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi, az infókat!
Ránéztem eBayen, de csak USA és Ausztrál eladóknál találtam sajnos.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#61193) Rowon válasza Czimby (#61192) üzenetére


Rowon
veterán

Az miért gond? :) magasabb a szállítási költség?

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#61194) Czimby válasza Rowon (#61193) üzenetére


Czimby
addikt

Postával 30k és még kell egy minőségi adapter mellé, szóval 40-45k.
Itthon van Chieftech 2év garival adapterrel együtt 32-ért...
Igaz csak 120W, de ha nekem 20W-ot eszik a gép még ez is bőven sok.

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#61195) Pista0001 válasza Czimby (#61192) üzenetére


Pista0001
addikt

Az enyém is Amerikából jött. Asszem. Biztos van másik is, ami jó, nekem ezzel van hosszútávú tapasztalatom, szerintem megéri.

Azt mondtad, van már adaptered, nem?

Milyen Chieftec? A paneltáp? Chieftec IX házba szánod?

[ Szerkesztve ]

(#61196) Czimby válasza Pista0001 (#61195) üzenetére


Czimby
addikt

Egésezn pontosan nem adpater hanem tápegység.
Ilyesmi.
Ezt mindenlépp készülékházon belül kellene elhelyezni.
Ezért lehet mégis vennék adaptert is.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#61197) Pista0001 válasza Czimby (#61196) üzenetére


Pista0001
addikt

Értem. Milyen házban lesz ez a gép?

(#61198) Hanok


Hanok
senior tag

Megszállt ma az ördög. ;] Az asszony egyszer tutira kinyír, még szerencse hogy viszonylag sokat kell rá várni.. :) Rendeltem ma egy házat a közeli Kínából :D
Nagyon jókat írnak róla, néztem itt ott vásárlói/reddit véleményeket.


Ez a verzió 9.9 liter 249*249*160mm de sajnos ebbe nem fér bele 250mm-es VGA viszont láttam fent egy videót amiben egy C25-ös modell van pont emiatt. Viszont ezt sehol nem árulják. Mint kiderült belpiacos az a méret, de sikerült a shop-al lebeszélni hogy küldenek egy 25-ös verziót ami 10.3 liter és annyiban tér el hogy hátrafelé 7mm-el nagyobb. 135mm-ig fér bele CPU hűtés. Nagyon izgulok hogy milyen lesz. Ha valakit érdekel van itt egy viszonylag korrekt kis videó, alkatrészekkel, hőmérsékletekkel. [link]
Tavasz végén pedig ha minden igaz jövök a részletekkel is. :))

(#61199) AxBattler válasza Hanok (#61198) üzenetére


AxBattler
félisten

Pofás cucc, anno nézegettem sárga színben, de aztán megjelent itthon a Jonsbo T8 Plus, ami effektíve ugyanez, csak belefér a 250mm-es VGA.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#61200) Hanok válasza AxBattler (#61199) üzenetére


Hanok
senior tag

Igen, néztem én is, (vacilláltam) de az azért nagyobb valamivel, és így úgy voltam vele hogy ha lehet minimalizálni akkor minimalizálom. Egyébként 10k plusz lett a többlet a T8-hoz képest meg a várakozási idő, így bevállaltam a kalandot.. :) Illetve nekem a T8-ban még az annyira nem tetszett hogy elöl teljesen zárt, bár gondolom szépen kompenzálja a tetején ezt a venti. A C24-et nem rendeltem volna meg én sem de így hogy lett 25-ös, VGA-t sem kell cserélnem. :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.