Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61401) zed1983


zed1983
őstag

Az új és régi ház egymás mellett:
(SSUPD MESHROOM D VS LIAN LI A4H2O)



:) :)
Már nagyon várom az építést :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#61402) Gerr'y válasza zed1983 (#61401) üzenetére


Gerr'y
senior tag

Milyen gép lesz benne? Az ami a cuccaidnál van leírásban?

(#61403) zed1983 válasza Gerr'y (#61402) üzenetére


zed1983
őstag

Úgy tervezem, hogy Giabyte gép lesz. A monitorom is az :)
Giga b550i Aorus
R5 5600x
Giga RTX 4060 Aorus
SF600

Többi még változhat :)

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#61404) Gerr'y válasza zed1983 (#61403) üzenetére


Gerr'y
senior tag

AM4 platform nem jött be?

(#61405) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

B+, beletört a csavar a távtartóba (gyárilag volt szar a törés alapján)
Valami ötlet hogy szedjem ki? Fogóval nem tudok ráfogni

[ Szerkesztve ]

(#61406) zed1983 válasza Gerr'y (#61404) üzenetére


zed1983
őstag

Az AM4 rendszerben egyszer sem csalódtam :)

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#61407) Pista0001 válasza HUN_Sector (#61405) üzenetére


Pista0001
addikt

Dremellel vágj bele, hogy lapos csavarhúzóval ki tudd tekerni.

Vigneau: francia Amazonon találtam 63€29-ért AXP-200 Muscle-t :P

(#61408) Gerr'y válasza zed1983 (#61406) üzenetére


Gerr'y
senior tag

Sry AM5-re gondoltam :)

(#61409) HUN_Sector válasza Pista0001 (#61407) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Alu csavar, ahogy tekerni akartam rajta egyet a bevágás után, leszakadt a fele.

ki kéne valahogy tekernem a távtartót de nem tudok ráfogni

(#61410) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Azt hittem gyors lesz.
Azt hittem egyszerű lesz.

F*szom az itx házakba.

3 távtartóval és a túl magas rtx 3060 videokártya miatt "kisfiú" gépházzal (hátul lóg ki a psu csatlakozó)

Van valakinek

(#61411) Pista0001 válasza HUN_Sector (#61409) üzenetére


Pista0001
addikt

:Y :Y :Y

#61410: Ez ilyen, lehet nézegetni képeket, méricskélni mindent, de becsúszhatnak hibák. Ezek ellenére se térnék vissza nagyobb méretre, 2009. óta csak ITX alaplapot vettem, hozzájuk csak ITX házat. :)

(#61412) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Na konklúzió:
Melegszik. Még full copper hűtővel és galliummal is. Játék alatt 80-90, Prime95 stressz teszttel az i7 11700f-et fel lehet húzni százra kb 10 perc alatt. A thermalright hLP hűtő zajos. Persze a 92-es noctuám nehogy véletlen be tudjam rakni, mert csatos felszerelésű a venti és 2 mm-el magasabbb is lenne mint ahogy a házfal engedi. A jonsbo slim hűtőm meg 3 mm-el keskenyebb, az 12mm, az se megy fel a procihűtőre.
A GPU legalább jól érzi magát, 60 fok.

Az RTX 3060 mint írtam, magasságra nem fér be, csak ha a PSU tápkábel hosszabbítót kilógatom. Gány ez így, bár nem látszik. Most vagy visszaváltok gtx 1650 superre, vagy a gyerek fekete (pfujj) rx6600-as kártyájával cserélek, vagy vehetek egy 4060 ti-t/6700xt-t, amihez nem sok kedvem van - nem mintha sok lenne fehér színben.

Hibajelenség is volt: Leállítottam a gépet, elindítanám, se kép, se hang. Átviszem egy másik konnektorhoz, ott megy. Visszaviszem az eredeti helyére, megy.
Nem értem.
Reggel meg ismét nem indul. Fel se pörögnek a ventik, süket az egész. Tápot kiszedem, gyerek gépében kifogástalan. Betettem az ő SFX-L tápját az enyémbe. Megint megy. Ja, de az már SFX-L, szóval már nem felfogatható, csak az SFX lenne az. Szóval most csak bent van a gépben.

(#61413) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

A tápfelfogatás tárgytalan, azt elnéztem

(#61414) hoffman_ válasza HUN_Sector (#61412) üzenetére


hoffman_
nagyúr

hogy jönnek ki ezek a számok? nekem kisebb a ház ugye, de az 5700X egy L12+A12x15 mellett játék 70-73°C, szintetikusban sem láttam 80°C felett. a 4070S meg játék alatt 69-72°C, egyedül egy A9x14 húz ki a kárty végénél felfelé. ott nálad valami nem kerek. egy dolgot tudok elképzelni, ami el is vihet ennyit: bezárod a házat egy dobozba. a szekrény visszadob mindent és a felmelegedett levegővel nem fog tudni hűteni.

ui.: a hibajelenség nekem kontaktnak tűnik. egy teljes újraépítés - amihez gondolom nincs kedved - megoldhatja.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#61415) HUN_Sector válasza hoffman_ (#61414) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

A te processzorod 65 wattos, ami úgy 100 wattig szalad fel.
Az én processzorom 84 wattos, 130 wattba is belenyal a fogyasztása ha 100%-on pörög. (120 wattnál olyan 84-85C)
Ez okozza szerintem a hőmérséklet különbséget. A 11. széria nagyon forrófejű processzorcsalád. A 11400 is ilyen hőfokokra járt fel az nr200p-ben, csak az vízzel hűtve.

Ellenben terhelés után ez a proci hőfok rögtön visszaesik 50-re, majd hűl tovább. Mégiscsak egy 600 grammos réztömb van rajta, meg folyékony fém alatta.

[ Szerkesztve ]

(#61416) hoffman_ válasza HUN_Sector (#61415) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igazad van, csak az volt meg a fejemben, hogy nagyjából hasolnót mennek, a TDP-t nem néztem össze. ettől függetlenül én megnézném a polcon kívül is, hogy mennyit számít, érdekes adat lehet.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#61417) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Ez 2 óra BG3 adata (ennél csak a cyberpunk forróbb)
10 másodperccel kilépés után már 50 fok (réz power!)
Persze a maximum peakek önmagukban semmitt sem mondanak, de stressz teszttel szinte bármely gépet el lehet küldeni 100 fokig. Főleg egy 4,8 Ghz-es i7 esetében

(#61418) Vigneau válasza Pista0001 (#61407) üzenetére


Vigneau
félisten

Jóóówannnnna... :C

Hazai forgalomban találkoztatok már hasonlóval?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61419) Pista0001 válasza Vigneau (#61418) üzenetére


Pista0001
addikt

Elgondolkodtam rajta, esélyes, hogy beférne a PC-Q07-be. 70 mm-t találtam mint cpu cooler clearance, de az nyilván ATX táppal. Nekem SFX van asszimetrikus átalakítóval, szóval be kell férnie. :) Most AXP90-X47 van benne, az ide indokolatlanul kicsi.

Mi ez? Látom, hogy SFX táphoz van, meg talán ATX táp helyhez, de annyira nem evidens.

[ Szerkesztve ]

(#61420) Vigneau válasza Pista0001 (#61419) üzenetére


Vigneau
félisten

Remek a szemed. :K

Lezárni az ATX táp nyílását, hosszabbítóval tovább vinni a delejt a házon belülre elhelyezett ATX/SFX táphoz.
Egyedül azt nem tudom, mennyire típus specifikus. :B

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61421) Crabface válasza Vigneau (#61420) üzenetére


Crabface
senior tag

Egyedül azt nem tudom, mennyire típus specifikus.

Teljesen

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#61422) Vigneau válasza Crabface (#61421) üzenetére


Vigneau
félisten

Kár érte, viszont remek ötlet, meg kell hagyni. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61423) Pista0001 válasza Vigneau (#61420) üzenetére


Pista0001
addikt

Biztos vagyok benne, hogy az, a takaró nem szabvány ATX lyukosztású, és az SFX tartó fülei se valami egyéb szabványos rögzítési ponthoz (i/o kártya helyek, 5,25 hely, stb) passzolnak. Igazából nehéz lenne ilyenből univerzálisat csinálni...

Milyen ház ez?

[ Szerkesztve ]

(#61424) Crabface válasza Pista0001 (#61423) üzenetére


Crabface
senior tag

Sliger Cerberus

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#61425) Pista0001 válasza Crabface (#61424) üzenetére


Pista0001
addikt

Uh, nem olcsó :Y

Egy ideje nézelődök korai ATX jellegű ház után, aminél a táp helye a processzorfoglalat felett van, de nem ez lesz a befutó

(#61426) mpierre válasza Vigneau (#61418) üzenetére


mpierre
veterán

CM 110 elite táptartója + atx- sfx átalakító. Nagyjából ezt adja, valamivel nagyobbat emel és fúrni is kelleni fog.
Esetleg még a CM féle psu keret átalakítva, ami az NR200p kapható: [link] Ehhez is kell átalakítás.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#61427) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Na, találtam itthom egy távtartót, ami pont akkora és ugyanolyan átmérőjű. Happyness boldogság
Alaplapi távtartó kicserélve, a táp kőkemény kábelei begyűrve a házba.
A táp csak fordítva ment be (előre állva a furatokra nem illik rá a keret, kéne 1 mm még (beakad a keret a psu csatlakozókeretébe).
Már csak a vga méretet kell megoldanom és ryzen 90000 apuig a géphez sem nyúlok

[ Szerkesztve ]

(#61428) Rowon válasza Pista0001 (#61425) üzenetére


Rowon
veterán

Aprón sok ilyen régi ház van fent, ha van FB-od, akkor keress rá az AKA-rom csoportra. :K

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#61429) Pista0001 válasza Rowon (#61428) üzenetére


Pista0001
addikt

Kösz a tippet.

(#61430) Vigneau


Vigneau
félisten

Gondoltam tegnap egyet. Ha már úgysem szolgálhat tovább a házváltást követően a Scythe Mugen 5, attól azért még csak ne kótyavetyéljem el. Délelőtt belepasszíroztam az Asszonykám Kolink Satellite-jába. ;)

Előtte:


Utána:

Cinebench R20-ban és R23-ban ugyanazok a hőfokok. Idle: 25-26°C, load: 53 és 58°C. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61431) sasNAXO válasza sasNAXO (#61338) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

No hát akkor, ha esetleg valaki hasonló cipőben jár, a HDPLEX 250W GaN táp az AC oldalon ún. EL csatlakozókat használ. Egész konkrétan ELR-03V van a hálózati oldalon és ELP-03V van a tápegység oldalán. A bökkenő az, hogy nem tudom honnan szedték, de amit én rendeltem (tme -ről), annak picit más volt a toleranciája és cserélni kellett a tápegység oldalon is, mert veszélyes(nek tűnő)en laza volt. Csere után már jól illeszkedik.

És ennek megfelelően elkészült az egyedi belső tápkábel a gépbe. :)

A cpu csatit is cseréltem, ez most ezüst színű, majd egyszer egy teljesen egyedi méretű feketét összedobok, de most pont volt egy méretre passzoló másik amit kis átalakítással bele tudtam rakni. Ahogy első képen is látszik, beraktam az előlapi USB-C kábelt is; na ezzel sem vagyok túlságosan elégedett, éppen csak odafér és baromira merev kábel. Ha nagyobb hűtő lenne a gépben, valszeg nem tudnám elvezetni az alaplapi csatlakozóig.
Továbbra sem tökéletes, de alakul. :))

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#61432) Strezi válasza sasNAXO (#61431) üzenetére


Strezi
őstag

Ez tök jó! Ha megint építek valamit, tuti méretre vágok benne minden vezetéket. Aztán nem adom el soha :D Mint sokminden mást :B
Brutál mennyi hely kell a bahajtogatott tápkábeleknek, nomeg levegő sem igen tud arra menni. ITX-ben nagyon jelentős, lást megelőző post.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#61433) Grave_444 válasza AxBattler (#61373) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ezt most muszáj volt?
Kezd megtetszeni ez a Z20. ;]

(#61434) AxBattler válasza Grave_444 (#61433) üzenetére


AxBattler
félisten

Én kérek elnézést. :D

Egyébként ugyanaz az elrendezés, mint a D31-nél, csak érezhetően kompaktabb méretben:
440mm(D) * 205mm (W) * 347.5mm(H)
vs
370mm * 186mm* 295mm (depth/width/height) + handle

;]

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#61435) sasNAXO válasza Strezi (#61432) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Ezen cserélhető a kábel, tehát nem visszafordíthatatlan a dolog (oké, a nem cserélhető rész kb. 4mm-rel lett rövidebb, az visszafordíthatatlan). Persze kérdés mit csinálsz később a méretre gyártott kábellel. :D
Én most ketté szedtem egy korábban NR200-ban használt cpu kábelt, többsége egy Ghost S1-be megy, a maradék meg ide került.
Amúgy igen, ez egy nagyon pici ház, macera benne dolgozni.

Más: apróra felkerült egy fehér Ghost S1, ha valaki pont egy olyat keresne...

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#61436) Grave_444 válasza AxBattler (#61434) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem ugyanaz, mert én beraktam előre is egy 14es hűtőt. ;]
Egyelőre ez az egy és a beszerezhetetlensége, ami megakadályoz.
Aliról 26+26k szállításért sok.
Most fehér FD Torrent Compact 43k lenne, gyári 2x18 első ventivel. Ha arra nem költök ennyit, akkor a Jonsbora sem.

[ Szerkesztve ]

(#61437) AxBattler válasza Grave_444 (#61436) üzenetére


AxBattler
félisten

És TK-1 2.0-ra? :P

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#61438) Grave_444 válasza AxBattler (#61437) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szerintem ez nem szellőzik jól és el sem férne egy számomra megfelelő hűtésű kártya.
30cm+ hely kell neki. ;] Azért 4-5db házhűtő alá nem szívesen adom.

[ Szerkesztve ]

(#61439) Dr.Adonisz


Dr.Adonisz
csendes tag

Üdv! Tudom a gugli a barátom, de sajna most ő sem tud segíteni. Technikai okok miatt pár paraméter fontos lenne egy itx lapnál, de eladót sehol nem nagyon találok.
Ami fontos lenne: 1151 es 8. genes procit kezeljen, ddr4 es ramokat 32 gb-ig, ill -ami a legnagyobb nehezítés- hátul 6 jack csati.
Van esetleg akár eladó, vagy 5let hogy hol talál6ok?
:R :R :R

Elvis Király volt, nem természetes halállal halt.Ez gyanús. Jimmy Király volt, nála is rásegítettek.Ez már félelmetes. Jackson Király volt, és ő sem önszántából ment el. Jó lenne ha engem már védenének. Mobilon: 70/50-24-999 Mail: dradonisz@gmail.com

(#61440) zed1983 válasza Dr.Adonisz (#61439) üzenetére


zed1983
őstag

Szia! Hardverapro.hu :)
A hirdetés címe:

I7 6700k+ Asus Z170i Pro Gaming ITX Makulátlan állapotban!

Egy próbát megér! :)

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#61441) Dr.Adonisz válasza zed1983 (#61440) üzenetére


Dr.Adonisz
csendes tag

Köszi a fáradozást, de két paramétere nem stimmel. 8. genes procit nem kezeli(okés h van hozzá másik) és a 6 jack.

Elvis Király volt, nem természetes halállal halt.Ez gyanús. Jimmy Király volt, nála is rásegítettek.Ez már félelmetes. Jackson Király volt, és ő sem önszántából ment el. Jó lenne ha engem már védenének. Mobilon: 70/50-24-999 Mail: dradonisz@gmail.com

(#61442) zed1983 válasza Dr.Adonisz (#61441) üzenetére


zed1983
őstag

Már látom, ez csak 6-7 gen :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#61443) AxBattler válasza Dr.Adonisz (#61441) üzenetére


AxBattler
félisten

1151 es 8. genes procit kezeljen, ddr4 es ramokat 32 gb-ig, ill -ami a legnagyobb nehezítés- hátul 6 jack csati.

Szvsz ez ma már nagyon nichée kombó. Írd össze, mely modellek felelnek meg a kívánalmaknak, aztán irány az Ebay!
Vagy vegyél egy megfelelő foglalatú deszkát + hozzá egy külső DAC-ot - sokkal hamarabb révbe érsz!

No, véletlenül itt egy lap, ami megfelel minden kívánalomnak:
MSI Z370I Gaming Pro Carbon AC ITX

Szupi kis modell, csak azt ne mondd, hogy drága... :P

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#61444) mpierre válasza Dr.Adonisz (#61441) üzenetére


mpierre
veterán

+1 az ebay-re. Néha bontatlan lap is előkerülhet...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#61445) sasNAXO válasza AxBattler (#61443) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Ez nem csak 5 jack? :B

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#61446) Dr.Adonisz válasza sasNAXO (#61445) üzenetére


Dr.Adonisz
csendes tag

De 5 jack. Amúgy vele már beszéltem, mivel jópár üzletet kötöttünk. Ha jön szembe neki olyan ami nekem kell meg se hirdeti. Ebayen már nézelődtem, igazábol 2 gigabyte és 1 asrock fellne meg minden paraméternek de amiket láttam 70.000 nél kezdődnek.+posta(aztán vám mert ugye kína nem éppen eu tag.)

Elvis Király volt, nem természetes halállal halt.Ez gyanús. Jimmy Király volt, nála is rásegítettek.Ez már félelmetes. Jackson Király volt, és ő sem önszántából ment el. Jó lenne ha engem már védenének. Mobilon: 70/50-24-999 Mail: dradonisz@gmail.com

(#61447) patyil válasza Dr.Adonisz (#61446) üzenetére


patyil
tag

Elárulod amugy hogy mik a technikai okok? :DEgy usbs hangkártya nem tudná ezt az outputot?

(#61448) AxBattler válasza Dr.Adonisz (#61446) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, télleg'... akkor inkább egy DAC-ot ajánlanék.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#61449) AxBattler


AxBattler
félisten

Ha valakinek kellene Flex táp, aprón most felkerült több Seasonic SS-250SU. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#61450) tlac válasza AxBattler (#61449) üzenetére


tlac
nagyúr

hova valóak ezek a flex-ek?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.