Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41751) ArthurShelby válasza w.miki (#41750) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ezzel nézd meg, ez tuti jó. Ha nem azonos írd fel mind2 kódot magadnak.
A számítógép/rendszertulajdonságoknál tudod átírni ha kell.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#41752) ArthurShelby válasza brd (#41740) üzenetére


ArthurShelby
addikt

%-os lebontás programokra nincs.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#41753) pc360 válasza mckay (#41748) üzenetére


pc360
addikt

Kodi? Ez mintha tudna ilyesmit.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#41754) kezdosql


kezdosql
tag

Milyen ingyenes, egyszeruen kezelheto programot ajanlotok, amiben pici kepeket is lehet tarolni?

Az lenne a kivansag, hogy legyen egy lista, amiben lsoronkent atszodjon a megnevezes, egy rovid leiras es egy kis kep.
Rakattintva pedig lehessen olvasni a reszletes leirast egy nagyobb keppel.

(#41755) pc360 válasza kezdosql (#41754) üzenetére


pc360
addikt

HTML

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#41756) brd válasza ArthurShelby (#41752) üzenetére


brd
nagyúr

Disk használatra? Miért, hol van?

The only real valuable thing is intuition.

(#41757) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok, egy olyan programot keresnék, ami megmondja nekem a gépemben lévő VGA és ram pontos típusát! Esetleg a Windows (7) megmutatja ezt valahol?

A ram 4GB (2x2) CL9 1600 Kingston, a VGA Gigabyte radeon HD6950 2GB, de ennél több kéne.

Fancy quote placeholder

(#41758) pc360 válasza Memora (#41757) üzenetére


pc360
addikt

(#41759) bluemirage válasza pc360 (#41758) üzenetére


bluemirage
őstag

Az Aida-ból nincs free ;) Hacsak nem a 30 napos próbaverzióból készült a spec. portable. :R

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#41760) pc360 válasza bluemirage (#41759) üzenetére


pc360
addikt

A fájlok ingyenesek, a licensz a user dolga. Mi a spec. benne? Az oldalukról is így letölthető, csak azokban ott vannak a fölös nyelvek és bekapcsolt system tray ikonok. 30 nap gondolom elég lesz a VGA típusának kiderítésére, de AIDA-val teljes a lista. :)

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#41761) Memora válasza pc360 (#41758) üzenetére


Memora
senior tag

Köszi, a CPU-Z fent is van, de azt hittem az csak a CPU-val foglalkozik :D

Fancy quote placeholder

(#41762) Top cat válasza Memora (#41761) üzenetére


Top cat
őstag

GPU-Z kell neked nem CPU-Z :)

(#41763) savior


savior
őstag

Helló.
Tudnátok ajánlani valami jó és ingyenes töredezettségmentesítőt Windows 10 alá?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#41764) Gabás válasza savior (#41763) üzenetére


Gabás
addikt

Windows 10

(#41765) sfdrakex válasza savior (#41763) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

XPn még kellett. Utána lévő Winekben már nincs értelme, teljesen jól intézik maguknak.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#41766) Bjørgersson válasza savior (#41763) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Defraggler, magyarul is tud.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#41767) pc360 válasza Memora (#41761) üzenetére


pc360
addikt

Még linkeltem is.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#41768) pc360 válasza savior (#41763) üzenetére


pc360
addikt

Minél előbb SSD-re költözni, és valóban elfelejteni a dolgot.

Nem a Windows-on múlik a töredezettségmentesítés igénye, hanem a fájlrendszeren, ami még mindig NTFS. Ha még HDD-n nyomulsz, akkor a C partíción futtasd le belakás után a MyDefrag-ot! A többi a leírásban.

Az automata karbantartást én kikapcsolom. Start menü > keresés > töredezett... > ütemezett optimalizálás kikapcsolása

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#41769) Soma01 válasza vipisti (#41419) üzenetére


Soma01
veterán

Én is ilyen megoldásokat keresek. És jó volna ha figyelmeztet, hogy nem volt mentés x ideje. De ez az idő beállítható legyen.
Tehát olyan Backup, biztonsági mentés program kell, ami x időnként kéri a felhasználót, hogy dugj be a biztonsági mentésre fenntartott USB meghajtót (tehát nem egy akármilyet) és ne zavarja, ha egy másik usb meghajtó már be van dugva. Miután ez megtörtént, a program észleli, hogy a meghajtó jelen van és elkezdi rá a mentést, ha készen van jelzi. Ha lehet, legyen ingyenes és ne egy több száz megabájtos program legyen.
Mondjuk ha egy gombot meg kell nyomni, az nem baj, de a mentést a program kezdeményezze azzal, hogy szól, hogy itt az idő menteni.

(#41770) Sindare válasza Soma01 (#41769) üzenetére


Sindare
csendes tag

Mindenáron ragaszkodsz az USB-re való mentéshez?
Én erre a célra írtam egy kis scriptet ami mindennap reggel, délben és este az megadott elérési útvonalon található mappákat bemásolja a box és a onedrive mappájába (ami aztán automatikusan felküldi a felhőbe az egészet).
Tehet ez semmiféle felhasználói beavatkozást nem igényel. Szépen fut a háttérben és kész.

(#41771) Soma01 válasza Sindare (#41770) üzenetére


Soma01
veterán

Biztosan jó helyen vannak ott is. Az igazság az, hogy ilyen fiókok még nincsenek létrehozva. Meg hát ha nincs net, akkor is vissza kell tudni állítani a dolgokat (laptop). Ja, és nem csak ütemezve kell tudjon menteni, hanem külön kérésre is.

(#41772) pc360 válasza Soma01 (#41769) üzenetére


pc360
addikt

A SyncBackFree (+ infó) szerintem a legprofibb az ingyenesek közül, kezeli az ütemezést is.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#41773) pc360 válasza pc360 (#41758) üzenetére


pc360
addikt

Azóta van újabb verzió: GPU-Z 2.3.0 Portable.zip

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#41774) Soma01 válasza pc360 (#41772) üzenetére


Soma01
veterán

Tényleg jó, csak ezt a bizonyost funkciót nem tudja a Free.

(#41775) hzcs


hzcs
senior tag

Helló!

Lehet már volt kérdés, nem találtam hasonlót.
A kérdésem a következő: összekötöttem a vhs lejátszót egy tv tunerrel, azzal a bemenettel, amin a tévéadásokat tudja fogni (koax). Szeretnék pár vhs kazettát átmásolni a gépre, akár dvd formátumban, akár aviban, az már lényegtelen. Milyen programmal tudnám ezt megcsinálni? A tv tuner egy jó régi hauppauge, amihez nincs echte win7 driver, így nem ismeri fel minden program. Christv-vel nem tudtam működésre bírni, dscalerrel igen, de az nem vesz fel. VLC-vel működik, de az online konvertálás nem az igazi, akad a kép is, hang is, de nem a proci a gyenge, mert feladatkezelővel nézve alig 10-20% a használat. Próbáltam tömörítetlenül is felvenni, hogy majd utána átkonvertálom, de 500 mega körül megáll és nem vesz tovább (ami kb 40 másodperc).
Mit tudnátok javasolni?

Köszi!

(#41776) dargelot


dargelot
senior tag

Sziasztok,

Olyan programot keresek amivel egy meglévő partició két részre tudok bontani. A forúmban a particó szóra ezeket találtam: Partition Magic, EaseUS Partition Master Free. E programok használhatóak erre?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#41777) sfdrakex válasza dargelot (#41776) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Easus Partition master. Arra figyelj, hogy ez a folyamat adatvesztéssel is járhat, legszerencsésebb ha teljesen üres a vinyó, de legalább annyi üres helyed legyen amennyi az új particiónak kell.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#41778) chungee


chungee
addikt

Napot!

Hiren's bootcd-t (remélem nem ismeretlen számotokra) :B hogyan tudnám pendrive-ra tenni és onnan boot-olni:F :R

(#41779) Soma01 válasza dargelot (#41776) üzenetére


Soma01
veterán

MiniTool Partition Wizard Free

(#41780) Top cat válasza chungee (#41778) üzenetére


Top cat
őstag

(#41781) chungee válasza Top cat (#41780) üzenetére


chungee
addikt

:R

(#41782) King Unique válasza dargelot (#41776) üzenetére


King Unique
titán

Gondolom Windowst használsz, amiben ilyen célra annak lemezkezelője, illetve abban a kötet zsugorítása opció is megfelelhet. Ha esetleg inaktív ezen opció, vagy nem engedi a kívánt méretre zsugorítani a partíciót, akkor célszerű olyan külső particionáló programokkal próbálkozni, mint pl. az AOMEI, MiniTool stb.

(#41778) chungee:
Nem feltétlen muszáj ezen módszerrel csinálni, mert egyébként ugyanúgy kiírja pl. a Rufus is és utána bootol rendesen. Viszont ez a HBCD nem éppen mai darab és rendszerint csak Legacy (BIOS-MBR) módban bírható működésre, ellenben UEFI-ben már nem. Viszont vannak pl. olyan WinPE-alapú* megoldások, amelyek jóval modernebb, működnek UEFI boot módban is, ugyanúgy tartalmaznak egy rakás programot, illetve nem mini XP, hanem pl. rendes W10 desktop van bennük.

* Ezek ugyan nem hivatalos kiadások, de pl. adatmentési, diagnosztikai és tesztelési célra rendszerint jól használhatók. Példa: [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#41783) pc360 válasza King Unique (#41782) üzenetére


pc360
addikt

A EaseUS Partition Master Free (letöltés) többször kipróbált, tudom ajánlani. Nyilván ha nagyon fontos adatokról van szó, kell a mentés, de amúgy menni fog minden herce-hurca nélkül.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#41784) King Unique válasza pc360 (#41783) üzenetére


King Unique
titán

Ismerem a programot, használtam már. :)
Viszont az ingyenes verziója nem nagyon tud többet, mint a másik kettőé. Sőt, az AOMEI tud magyarul is, illetve a free verziója még WinPE megoldást is enged készíteni, míg a többi nem. De ezek a külső particionáló programok amúgy is kb. hasonló tudásúak, az meg a másik. Másrészt az EaseUS windowsos free verziója a telepítéskor feltol egyéb szemetet is, míg a másik 2 program nem. Sőt az előbbi korábbi verzióját pl. az ESET nem is engedte letölteni, mert PUP-ot észlelt benne. Szóval ezek miatt is preferálom inkább a másik kettőt. De, ha valakinek más vált be, akkor használja azt.

[ Szerkesztve ]

(#41785) chungee válasza King Unique (#41782) üzenetére


chungee
addikt

Köszönöm szépen, elmentem a te megoldásodat is :R De Top Cat által linkelt oldal első neki futásra egyből sikerült :)

(#41786) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Sziasztok!

Sokszor előfordul, hogy a kollégák nagyméretű fájlokat (>100 MB) szeretnénk külső ügyfeleknek elküldeni.
A levelezőszerver csak 10 MB-ot képes továbbítani, de nem is lenne célszerű ezt megnövelni.

Milyen programmal tudnám megoldani a problémát?
Létezik olyan, hogy el tudunk küldeni egy hozzáférési linket mondjuk egy FTP szerverhez mint pl a Google Drive esetén?

(#41787) pc360 válasza tonermagus (#41786) üzenetére


pc360
addikt

1. Bérelj egy tárhelyet, és linkelj úgy fájlokat! Egy domain névvel megtámogatva egy FTP felületet is rá lehet húzni, így nem kell fájlonként szórakozni, és elegáns megoldást jelent akkor is, ha változik a tartalom, hiszen az URL marad ugyanaz. 500 MB-ot már kapsz évi 2200-ért + a domain.

2. Egy folyamatosan bekapcsolt gépen (ideális esetben a szerveren) alakíts ki FTP jellegű hozzáférést. Erre 3 programot tudok, kezdve a legegyszerűbbel:

Kangee
HFS
FileZilla Server

Én a HFS-t nyomnám, azzal könnyen megadható a megosztott mappa, és managelhető szépen a jogosultság. Tehát az adott IP vagy host-név elérése után, jelszóért cserében a böngészőben listázza a fájlokat, amiket le tudnak tölteni. Azt hiszem, feltöltésre is van opció. Dynamic Update Client-tel fixálható valami host, így a változó IP sem gond. De ha van egy épkézláb számteches nálatok, akkor FileZilla Server, vagy egyéb, a szerverre illő darab... Fontos, hogy az ügyfelek számához mérten megfelelő feltöltési sebességgel rendelkezzetek.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#41788) 1eske válasza King Unique (#41640) üzenetére


1eske
tag

Elnézést kérek a kései reakcióért, de lenne egy fontos kérdésem:

Azt írtad, hogy a titkosítást csak törléssel lehet leszedni a fájlokról. Ebben az esetben ha letitkosítom az adataimat akkor azt soha többet nem tudom leszedni róla majd, bármi is történjen vele? Vagy ha le akarom szedni, akkor le tudom valahova másolni előtte titkosítás nélküli állapotba, mielőtt letörli az állományt?

Nem teljesen értem. :F

(#41789) King Unique válasza 1eske (#41788) üzenetére


King Unique
titán

A korábbi válaszban említett megoldásoknál maga a meghajtó / partíció lesz teljesen letitkosítva, ami miatt nyilván az abban lévő tartalom sem érhető el. De a fájloknál nem lesz ezen felül még külön olyan titkosítás, mint pl. az EFS. Tehát előbbi megoldásnál a feloldott állapotban átmásolt fájlok máshol nyilván nem lesznek titkosítva.

A titkosítás pl. a BitLocker esetében utólag kikapcsolható a tartalom törlése nélkül. Ahogyan az egyes WD külső merevlemezeknél szintén. De pl. a VeraCrypt esetében már nem lehet, mert ahhoz eleve törölni kell a tartalommal együtt a teljes titkosított konténert / partíciót.

[ Szerkesztve ]

(#41790) ZCoyote válasza tonermagus (#41786) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nagy fájlküldőket nem próbáltatok még? WeTransfer, MyAirBridge. Ezek a legegyszerűbbek.

Romani ite domum.

(#41791) 1eske válasza King Unique (#41789) üzenetére


1eske
tag

Natehát ha jól értem:

1. Ha van egy külső winchesterem 1 partícióval és Verával letitkosítom az egészet, akkor azt bármelyik gépen futó VeraCrypttel olvashatom jelszó ellenében, de ha nincs fent a program, akkor arra nem lesz lehetőség.

2. Ha a gépen beírom a jelszót ekkor feloldódik a fájlok titkosítása, így onnantól azt átmásolhatom bárhova és nem lesz rajta titkosítás és olvasható lesz bárki számára.

3. VISZONT! Ha szeretném kikapcsolni a Vera által rárakott titkosítást a teljes külső winyón azt akkor gond nélkül megtehetem, adatvesztés nélkül, igaz? (csak sok időbe fog telni)

4. Illetve ha titkosítva másolom át lokális merevlemezre a fájlt akkor nem fogom tudni csak azt önmagában feloldani, ha jól értem. Ugye?

(#41792) King Unique válasza 1eske (#41791) üzenetére


King Unique
titán

1. Igen.

2. Igen, ha az előző válaszban említett, a teljes meghajtót / partíciót titkosító megoldásokat használod.

3. Igen. Az előbbi kijelentést pontosítva akár ez is megoldható, mivel van a programban decrypt opció is. Viszont egy nagyobb méretű partíciónál a visszafejtés nyilván sokáig eltarthat.

4. A lemezen / partíción mindenképpen fel kell oldani a titkosítást, máskülönben hozzá sem férsz a tartalmához. De ezen megoldásoknál a fájlok nincsenek külön titkosítva, így az átmásolt kópiák sem lesznek. Ellenben, ha pl. EFS-t használsz, akkor már igen.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#41793) tonermagus válasza pc360 (#41787) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Köszönöm a tippeket!

Már csak egy kérdésem maradt: azt meg lehet oldani ezekkel a programokkal, hogy egy olyan linket kapjon az ügyfél, amivel csak egy fájlt lát/fér hozzá, és jelszó nélkül le tudja azt tölteni? Tehát csak rákattint és már töltheti is, de a többi fájlt nem látja?

(#41794) genndy válasza tonermagus (#41786) üzenetére


genndy
addikt

Egyébként egy céges Google-fiók is megoldás lehet, pont ilyen célra.
Abban egy linket kap, ha csak egy könyvtár van megosztva és linkelve akkor csak ahhoz fér hozzá, csak az abban lévő cuccokat látja.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#41795) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Az nagyon jó lenne, de sajnos a "2013. évi L. törvény az állami és önkormányzati szervek elektronikus információbiztonságáról" törvény szerint nem használhatunk olyan felhőszolgáltatást ami nem magyarországi :(

(#41796) Dluinet válasza tonermagus (#41795) üzenetére


Dluinet
nagyúr

DVD-n Magyar Postával

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#41797) ZCoyote válasza tonermagus (#41795) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nem akarom erőltetni a felhőt de van pl. Mammutshare, toldacuccot.hu. Ezek magyarországi szolgáltatók.

Romani ite domum.

(#41798) GIJoe


GIJoe
addikt

Srácok, 3. napja keresem egyfolytában, de sehol nincs már fenn az alábbi...
ha valaki tudna dobni egy linket megköszönném... :R

• Ati Stream SDK 2.2 Windows 7/Vista 64 bit

[ Szerkesztve ]

(#41799) pc360 válasza tonermagus (#41793) üzenetére


pc360
addikt

Az a sima tárhely + domain szolgáltatás, ahol fel tudsz tölteni fájlokat, és azt le tudják húzni a közvetlen link birtokában, pl.: GPU-Z 2.4.0 Portable.zip. Nem külön programon múlik, ez a szolgáltatás maga. Mindössze egy FTP kliensre van szükség a feltöltéshez, plusz egy kis URL-ismeretre (pl. a fájlnévben a szóköz az az URL-ben %20-ként jelenik meg - ezért sem szoktak nagyon speciális karaktereket használni a feltöltött fájlok esetén).

Amúgy nálatok ennyire nincs számteches? Persze, mire számítottam, magyar önkormányzat...

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#41800) King Unique válasza King Unique (#41792) üzenetére


King Unique
titán

Egyébként a 3. ponthoz még annyit, hogy ha a VeryCrypt-et választod és ezen opcióval a teljes partíciót le akarod titkosítani, akkor azon előtte ne legyen semmilyen fontos adat! Ugyanis a program ilyenkor azt újraformázza és törlődik a korábbi tartalom. Illetve a decrypt opció használatánál is csak azon fájlok maradnak meg, amelyek az újonnan létrehozott titkosított köteten voltak. Tehát a korábbi partíción lévő adatokat nyilván nem állítja vissza. Vagyis, ha most tele van másolva a külső drive, akkor vagy a másik opciót kell használni, vagy az elsőnél az adatokat először lementeni róla!

Ellenben a BitLocker To Go és pl. a WD megoldása alapból nem törlik a már meglévő adatokat, tehát azoknál telemásolt külső meghajtó esetében sem kell emiatt aggódni.

[ Módosította: Qru ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.