Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41301) mezis válasza #72797440 (#41295) üzenetére


mezis
nagyúr

Egyazon időben ? :F
(Adatbázis esetében egy rekord lefoglalható egy munka állomás számára a szerkesztés (módosítás) idejére.
Ezt nehezen tudom elképzelni egy táblázat mezőire.)

mezis

(#41302) Doky586 válasza mezis (#41301) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Aki utoljára ment az nyer alapon fog menni.. elég viccesen. :W

[ Szerkesztve ]

(#41303) #72797440 válasza mezis (#41301) üzenetére


#72797440
törölt tag

Mindenkinél nyitva van egész
nap ugyanaz a táblázat, és mindenki ír bele napi többször de nem ugyanabban az időpontban. Mentse el 5 percenként vagy ha rákattintunk a mentésre és ilyenkor v- agy 5 percenként - frissítse a többieknél is a mások által hozzáadott mezőket.

[ Szerkesztve ]

(#41304) pc360 válasza #72797440 (#41295) üzenetére


pc360
addikt

Google Táblázatok, basszus, miért nem írja neki senki? Nyomjátok itt a hülyeséget... Online, és lehet látni, hogy más épp mit csinál, melyik mezőben matat, a mentés pedig folyamatos. Az nem fog összeakadni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#41305) #72797440 válasza pc360 (#41304) üzenetére


#72797440
törölt tag

Köszi. Tökéletes

(#41306) rokendrol


rokendrol
senior tag

ATV -ről szeretnék videót letölteni van é chrome vagy frifox kiegészitő az áruházban ami leszedi?

(#41307) drmotto


drmotto
őstag

Van jópár olyan mkv, aminek rettenetesen halk a hangja. TV saját lejátszójával megy a film, a hangerőt 70-100 közé kell felvenni, hogy hallható legyen, de így is épphogy.
Ezen lehet valamivel segíteni?

(#41308) pc360 válasza drmotto (#41307) üzenetére


pc360
addikt

A többi meg megy rendesen kis hangerőn?

Két ennyire eltérő MKV közt érdemes lenne megnézni a különbségeket MediaInfo-val. A codec-ből talán kiderül, hogy a TV-d mit szeret. Azt nem lehet amúgy szoftverfrissíteni?

rokendrol: Nincs.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#41309) drmotto válasza pc360 (#41308) üzenetére


drmotto
őstag

Van ami 100-as skálán 12-15-ös hangerőn megy, és van ami 70-100 között. Frissíteni szerintem nem, nemokos tévé, erre a samsung nem szokott kiadni frissítést

(#41310) #54715584 válasza drmotto (#41307) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az egyik sztereo a másik meg dolby talán?

(#41311) rokendrol válasza pc360 (#41308) üzenetére


rokendrol
senior tag

oké és más megoldás?

(#41312) pc360 válasza rokendrol (#41311) üzenetére


pc360
addikt

Nem tudom, nem is foglalkoznék vele. Ami biztos megy: képernyő felvétel, mialatt a video teljes képernyőn megy, aztán egy kis vágás, és kész. Az oCam a legegyszerűbb tán.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#41313) drmotto válasza #54715584 (#41310) üzenetére


drmotto
őstag

Nem tudom, megnézem majd. Bár szerintem dolby nem nagyon lesz, tekintve hogy főleg mesék, mese sorozatok

(#41314) Top cat válasza drmotto (#41313) üzenetére


Top cat
őstag

Elő szokott fordulni, hogy 5.1-es hang gyengén szól sztereó hangrendszeren.

Azt tapasztaltam, hogy a kisebb bitsűrűségű hang (pl 640 kbps helyett csak 448 kbps) is halkabban szól a TV-n. Érdekes módon a számítógépen ez nem nagyon jelentkezik.

(#41315) bluemirage válasza drmotto (#41313) üzenetére


bluemirage
őstag

+1 Ismert és régi jelenség. Az 5.1-es hangot a TV dekódere rosszul alakítja át és ez okozza azt, hogy iszonyat halk. A TV-k média lejátszója sajnos egy vicc, hasonló okokból vettem anno én is külön lejátszót (állítható felirat nagysága és színe, nincs ilyen hang probléma, minden lejátszik... ami csak létezik... és mindent hibátlanul)

- ha van másik hangsáv az adott videónál, akkor azt kell lejátszani, ha ismered és/vagy tudja a TV lejátszója a hangsávok közötti váltás. Ha ez nem megoldható, akkor:

- vagy veszel egy médialejátszót, ami rendesen lejátsza a médiát (sajnos a TV nem az), vagy:

- videós tudással átalakíthatóak képminőségromlás nélkül az ilyen videók. Előbb demuxolni kell az anyagot, azaz szétszedni videóra és hangra, majd a hangot át kell alakítani sima sztereó hanggá és újra muxolni az egészet azaz a képet és a hangot összerakni. Közben figyelve arra, hogy ne csússzon majd szét az egész.

Meliora sunt bono inimica

(#41316) daninet


daninet
veterán

sziasztok!

időzítve kellene lefuttatnom egy programot, x naponként adott időben. Viszont annyi nem elég, hogy beállítom windows schedulerben, a programot meg kellene nyitni és ott megnyomni pár gombot egymás után.
Van erre valamilyen program amivel ilyen dolgok makrózhatók?

Az egérmozgatás szimuláló nemjó, változik a layout.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#41317) pc360 válasza daninet (#41316) üzenetére


pc360
addikt

Ha változik a layout is, akkor a Mesterséges Intelligencia 2.3 ajánlható. Van postable változata is. Mégis, hogy gondoltad?

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#41318) daninet válasza pc360 (#41317) üzenetére


daninet
veterán

hát nyilván az egyes gombok kiadnak egy parancsot, ezt talán monitorozni is lehet... fogalmam sincs nem értek hozzá, de logika szerint a gomb az egy parancs vizuális kiterjesztése, nekem egy olyan program kell ami ezt a pár parancsot sorban ki tudja adni adott időben.
Alapvetően ez a makrózásos téma egy létező dolog csak fogalmam sincs milyen mélységig milyen programokkal működik.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#41319) dqdb válasza daninet (#41318) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha egy hagyományos alkalmazásról van szó, amely az alap Windows controlokra épít, akkor megoldható az automatizált kattintgatás némi Spy++ monitorozást követően (kivétel, ha popup ablak megjelenik "kattintás" közben, mert ekkor már nem triviális a háttérben tartani a megjelenő ablakot). Célszoftvert nem tudok erre a feladatra, de akár azt találsz, akár egyedi fejlesztés készül, a vírusvédelmet majd győzködni kell, hogy nem kártevőről van szó.

Ha az alkalmazás WPF-et használ vagy beágyazott web browser controlt, akkor arra nem lesz értelmes megoldás, mert ezeknél a UI a külvilág számára egyetlen controlként látszik.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#41320) ollie válasza daninet (#41316) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

AutoIt3

***

(#41321) pc360 válasza ollie (#41320) üzenetére


pc360
addikt

Nem tartom valószínűnek, hogy elemezhető egy változó felületű app, hiába linkelünk bármit is.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#41322) drmotto válasza bluemirage (#41315) üzenetére


drmotto
őstag

Gyerekek néznek esténként mesét, csak emiatt nem akarnék plusz egy lejátszót is venni.
Tudnál erre valami cél szoftver ajánlani? Megpróbálok vele valamit kezdeni.

(#41323) pc360 válasza drmotto (#41322) üzenetére


pc360
addikt

Nem egyszerűbb felhangosítani, mint muxolással szórakozni minden egyes alkalommal? Amúgy 15 ezerért már van olyan miniPC, ami etethetné a TV-t, és le tud játszani HD felbontást normálisan. Lehet, egy céleszköz ennyi se lenne használtan.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#41324) drmotto válasza pc360 (#41323) üzenetére


drmotto
őstag

Azért nem jó a hangosítás, mert volt már olyan, hogy az első mese 100-on is alig volt hallható, a következőre meg kijöttek a szomszédok, és a gyerek ijedten rohant ki a szobából.
Lehet, egyszerűbb lenne, de nincs fölös 10-15k erre a célra, ha lehet vele valamit kezdeni, akkor megpróbálom.

(#41325) Top cat válasza drmotto (#41322) üzenetére


Top cat
őstag

Kiszedni a hangsávot mkvm extract gui.
Visszarakni mkvmerge gui

5.1-ből sztereó, passz.

(#41326) bluemirage válasza drmotto (#41324) üzenetére


bluemirage
őstag

1. lépés
demuxoláshoz mkvtoolnix... ez kvázi ugyanaz amit az előbb ajánlottak, de komplett és átláthatóbb GUI. Itt van portable változat is.
Miután ezzel szétszedted a képet és hangot, akkor át kell nevezned a létrejött hangfájlt AC3-ra

2. lépés
AC3 5.1 downmix 2.0-ra. Ehhez ffmpeg vagy bármilyen szimpatikus encoder jó lehet.
A Tencoder tartalmazza az ffmpeg-et, tehát annak egyfajta GUI-ja. Itt van belőle egy portable.
Itt be kell tallózni. Videó codec: none. Audio: ac3. Majd beállítások fül. S.Rate = Same as source, Bitrate: 128 vagy 192. Chanel=2.
Kimeneti könyvtár valahova máshova.

3. lépés az mkvtoolnix-al újra összerakni a videót és a már módosított sztereo ac3-mat.

Ezek az alap lépések. De lehet egyéb szoftverrel DSP-ket használni a kovertálásnál amivel lehet módosítani a hangképet, a hangerőt stb...
A 2-es lépcsőnél át lehet alakítani mp3-má is, mert elvileg az mkv konténerbe bele lehet rakni mp3-as hangot is ott pedig lehet egy mp3gain-el módosítani a hangerőt egy meta adat, azaz egy változó átírásával.
Ez esetben is elvileg összerakja az mkvtoolnix, de ha nem, akkor ott van az mkvmake... ami ingyenes néhány hónapig... ami új verziót nem adnak ki... akkor újra kell telepíteni. Az is mindent egybe tud gyúrni mkv konténerbe.

Ezzel el lehet szórakozni, az ebay-en még olcsóbban lehet kapni médialejátszókat vagy TV boxokat, melyek az ilyentől megvédenek. Vagy ha bevállallósabb vagy, akkor aprós oldalakról. Nem pl. egy Egreat R6S van. :R

Meliora sunt bono inimica

(#41327) brd válasza daninet (#41316) üzenetére


brd
nagyúr

Ha nem túl bonyolult és viszonylag állandó a UI és a dqdb által írottak nem elegendőek, vagy nem megoldás, akkor esetleg lehet próbálkozni AutoHotkey-jel is, van benne képkeresésre is lehetőség.

The only real valuable thing is intuition.

(#41328) drmotto


drmotto
őstag

köszönöm mindenkinek.

(#41329) ollie válasza pc360 (#41321) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Dehogynem. Nyilván ugyanaz van a gombokra írva, amiket meg akar nyomni. Amúgy meg épp a szakmámba vág a téma.

***

(#41330) bluemirage válasza bluemirage (#41326) üzenetére


bluemirage
őstag

Tegnap már nem volt időm, de a jó öreg mp3Gain portable változata, amivel mp3-nál lehet változtatni a hangerőt.

Meliora sunt bono inimica

(#41331) pc360 válasza bluemirage (#41330) üzenetére


pc360
addikt

Vagy foobar, ami amúgy is kéznél van egy igényes rendszeren. :)

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#41332) Phülöp válasza pc360 (#41331) üzenetére


Phülöp
addikt

Az "igényes" kitételt nem érzem indokoltnak, még az öreg laptopomon is foobar a zenelejátszó. :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#41333) #98452736


#98452736
törölt tag

Sziasztok!
Van egy DVD lemezem, rajta egy videó felvétel egy rendezvényről. Ezt szeretném a számítógépre varázsolni egy darab mp4/avi/youtube-facebook kompatibilis fájlként. Erre milyen programot tudnék használni? Ebben kérném a segítségeteket.
Üdvözlettel: Columbo

(#41334) bluemirage válasza pc360 (#41331) üzenetére


bluemirage
őstag

Végigcsináltam a lépéseket és közte volt a foobar is. :K Mivel használom flac --> mp3 irányba így kézenfekvő volt a próba. Alapba nem tud AC3-ba konvertálni, csak AC3-ból. :(
Kerestem hozzá plugint... egyet fel is raktam, de azzal sem ment. Úgy néz ki, hogy csak AC3 decoder van hozzá, encoder nem.

Ekkor maradtam az ffmpeg oldalon és ahhoz az egyik ismert GUI a Tencoder... de végül is mindegy mit használ hozzá.
Ha már kétcsatornásra downmixeli, akkor inkább már aac, vagy mp3 legyen... ez utóbbi hangerejét később könnyebb manipulálni. Ekkor más használhatja ismét a foobar-t is.
Egy mesénél nem lényeges a hangminőség romlása.

Meliora sunt bono inimica

(#41335) pc360 válasza bluemirage (#41334) üzenetére


pc360
addikt

Jah, én csak a replaygain level állítás miatt említettem. :)

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#41336) daninet


daninet
veterán

köszönöm a tippeket, átnézem mit lehet tenni :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#41337) kispx


kispx
addikt

Sziasztok,

Adott egy csomó .bmp kép. Azt szeretném elérni, hogy megadok egy RGB színkódot, és a kilistázza, hogy mely képekben fordul elő.
Van ilyen program?

(#41338) gabe_t


gabe_t
csendes újonc

Sziasztok !

Én egy olyan programot keresek ami a beálított időpontnál jelez (akár több évere előre is ) és hozzá lehessen adni adatokat. Pont mint egy naptár csak, ha máshova telepítem akkor ott is megmaradjanak az előzőleg elmnetett adatok.

(#41339) kispx válasza kispx (#41337) üzenetére


kispx
addikt

Közben feleslegesség vált a kérdés.

(#41340) pc360 válasza gabe_t (#41338) üzenetére


pc360
addikt

Google Naptár + Chrome értesítés engedélyezéssel? Vagy esetleg valami kiegészítő modullal. A PC-n nem annyira vannak ilyesmi progik, mobilon egyszerűbb lenne találni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#41341) tordaitibi válasza gabe_t (#41338) üzenetére


tordaitibi
veterán

Portable naptar program?

(#41342) Doky586 válasza drmotto (#41324) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Meg kell tanítani a gyereket a hangerő-gombok használatára. Nincs ennél célszerűbb és olcsóbb.. :)

(#41343) csferke válasza gabe_t (#41338) üzenetére


csferke
senior tag

Rainlendar Lite
A Kezelő-ből lehet exportálni az adataidat és az új helyen importálni.

(#41344) poirot válasza gabe_t (#41338) üzenetére


poirot
senior tag

Vueminder.

Magyarul tud, ha gmail fiókodban lévő naptárral szinkronizál, számítógépen jelez, ha Androidos telód van és ott is megadtad a fiókodat, ott is jelez, lehet ott is feladatokat, emlékeztetőt megadni, a számítógépen is szinkronizál. Ha újrarakod a géped, az adatokat letölti a gmail naptárról.

(#41345) pc360 válasza poirot (#41344) üzenetére


pc360
addikt

Csakhogy az ingyenes verzió ezt nem tudja, amint a comparsion-ból látni. Gyakorlatilag semmit sem tud úgy.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#41346) gabe_t válasza pc360 (#41340) üzenetére


gabe_t
csendes újonc

Köszönöm.
Potn hogy sajnos PC re kellene. Néha notin, máskor asztali gépen egészítem ki. Telefonra csak értesítést szeretnék kapni a lejárati dátumokról.

(#41347) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!

Foobarr helyett keresnék mp3/flac lejátszót. A foobarral az a gond, hogy a nason tárolt zenéket egyszerűen képtelen akadás nélkül lejátszani. Már a betöltése is nehézséget okoz, a lejátszás meg folyamatosan szaggat.
Ugyaninnen mobillal simán megy a lejátszás.
Köszi

(#41348) pc360 válasza drmotto (#41347) üzenetére


pc360
addikt

Ez 100%, hogy nem a foobar hibája - vagyis, hogy a te verzióddal mi történhetett, azt nem tudom, de maga a program jó. Én 600 GB zenét kezelek vele úgy, hogy 10 éve ugyanaz az adag bent van az adatbázisában, mivel ratingelem is őket, és még soha nem akadt. Max olyan van, hogy olyan zenét indítok el, amit a menet közben leállított HDD-ről töltene be, ilyenkor kell várni pár mp-et, hogy elinduljon.

Próbáld ki ezt a verziót, amibe beraktam 1-2 plugint, és kapott sötét felületet, és saját színeket: foobar2000 1.3.15 Portable.zip

Ha ezzel is akad (soha nem találkoztam még ilyennel, pedig már sok száz embernek raktam fel a lejátszót), akkor biztos, hogy a hardvereiddel, vagy azok meghajtóprogramjával van valami gebasz. Alternatíva lehet az AIMP, de az inkább csak a WinAmp függőknek nyújt segítséget a leszokáshoz, de nem egy foobar2000 szint.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#41349) drmotto válasza pc360 (#41348) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi, kipróbálom.
A notebook-kal is lehet esetleg valami, mert a soundbarra bt-n küldött zene folyamatosan pattog, míg ugyanezt telefonról lejátszva nem.

(#41350) Jarod1


Jarod1
addikt

tudtok olyan minialakalmazást win7 re ami webes rádiókat játszik, és beállíthatom a kendvenc rádiót,

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.