Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#99551) blue_23 válasza Kbali (#99550) üzenetére


blue_23
senior tag

15,6-os vonaton kényelmesen használható.

[ Szerkesztve ]

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#99552) Tikakukac válasza blue_23 (#99551) üzenetére


Tikakukac
titán

17" is lehet kényelmes. Igaz a definíciót erősen kell erőszakolni, hogy beférjen a kényelmesbe, de hát szöges ágy is van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99553) bluyoo válasza Chaser (#99548) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Igen a CPU-t azt néztem. Akkor marad az eredeti felállás. Köszi!

(#99550) Kbali
Hát akkor azt hiszem ez a kikötés kicsit csorbul. Bár azért megemlítem nekik.
A suliba járás miatt vetettem fel (ők nem is említették, és amit kinéztek az is ekkora). :)
Mindenesetre köszönöm a figyelmeztetést, teljesen láma vagyok a laposok terén. Néha gatyába rázok egy-egy ócska sz..t, de kb. ennyi a közöm hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#99554) Dani777


Dani777
újonc

Sziasztok! laptop vásárlás előtt állok és nem teljes hozzáértésemben segítséget szeretnék kérni :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban?
<250.000 Ft
(3) Felhasználás?
Tervezés,modellezés(egyetemi szinten)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
17,3"
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz hordozva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem fontos.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
lehetőleg 1TB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
lehetőleg új, de jobb alternatíva esetén változhat:)

előre is köszönöm! :)

(#99555) Khelben válasza Dani777 (#99554) üzenetére


Khelben
nagyúr

Új 17,3-as nem lesz ennyiért ajánlott. 250k alatt én egy Asus K501-et vennék, Geforce 950M-mel (úgy tudom, vga erő is kell a modellezéshez).

Használtból pedig ennyiért vannak munkaállomások HP 8560w, 17-esből Dell M6600. Veszel hozzá +garanciát meg ssd-t és tökéletes lesz.

(#99556) trapi007


trapi007
tag

200e. kategóriában a legtöbbet ajánlott FHD-ben A DI5558 és a K501.
Melyiket érdemes választani a kettő közül?

Steam:G@-Bika NFSW:GABIKA

(#99557) Khelben válasza trapi007 (#99556) üzenetére


Khelben
nagyúr

Attól függ, mire kell. Ha játékra, akkor a K501. Ha a kijelző a fontos (pl. fotószerkesztés), akkor az IPS-es 5558.

(#99558) trapi007 válasza Khelben (#99557) üzenetére


trapi007
tag

Köszönöm a válaszokat.
A választást pedig a leendő tulajdonosára bízom. :)

Steam:G@-Bika NFSW:GABIKA

(#99559) urban.marton


urban.marton
csendes tag

Sziasztok!

A lányomnak szeretnék egy megbízható laptopot, aki most megy egyetemre külföldre.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Azonnal
(2) A gépre szánt összeg forintban? kb. 200 eFt, de nem probléma az ár, ha tényleg megbízható.
(3) Felhasználás? Általános használat, iskola.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? ? 15" körül (úgy látom a 15,6" gyakori mostanában, az is megfelel)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Lesz hordozva iskolába és utazáskor (utazás közben nem használja)
(7) Operációs rendszer? Win7/8.1 legyen rajta ha lehet
(8) Tárhely mérete és típusa, memória mennyisége, optikai meghajtó kell-e? RAM legalább 4GB, HDD legalább 500GB, optikai meghajtó kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? Webkamera, 2 USB port
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csak új gép

Nagyon szépen köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#99560) macskaköröm


macskaköröm
újonc

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni, mert nálam biztosan okosabbak vannak itt. :)
Ha tudnátok, megköszönném.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
6-7 napon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max. 1000.000 forint.
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Programozás, tervezés, tervezői programok használata.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nincs.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6 HD és matt.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
4-5 órát bírjon ki töltés nélkül. :)
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 8 vagy 8.1
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Min. 4 GB RAM, HDD 500 GB, optikai ha van az plusz.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
USB 3.0, bluetooth, kamera (nem fontos).
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Lehetőleg új.

(#99561) Tam1878


Tam1878
csendes tag

Sziasztok! Barátnőm igen erőteljesen gondolkozik egy új laptop vásárlásán, de nem szeretném, hogy úgy járjon mint az előzővel, ezért a segítségeteket kérném. Megpróbálok a lehetőségekhez mérten minél részletesebb leírást adni arról, hogy mire is lenne szükésge:

- Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nagyjából egy hónapon belül, ha minden jól megy, de maximum 2 hónap.
- A gépre szánt összeg forintban?
100-150 ezer között a legjobb ár/érték arányú laptopot keressük
- Felhasználás?
A legalapvetőbb dolgokat kell elképzelni: Excel, Word + egyéb programok amik szükségesek neki az egyetemen.
- Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Maximum a Sims 4-re kell itt gondolni, nem full HD felbontásban persze, de azért jó lenne, ha egészségesen futna a gépen.
- Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Na ez teljesen lényegtelen.
- Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Albérlet-Egyetem; Pest-Veszprém távolságokban lenne cipelve a gép, de a súly nem lényeges a vásárlás szempontjából. Használva is csak elvétve lenne utazás közben.
- HDD/RAM/VGA
Bőven elég az 500GB + 4 GB RAM + 1GB VGA
- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Csak új gép jöhet szóba.

Remélem ezek alapján tudtok segíteni nekünk. Válaszaitokat előre is köszönöm! :)

(#99562) Pferi válasza macskaköröm (#99560) üzenetére


Pferi
senior tag

Egymilláért sztem nagyon jó gépet fognak ajánlani... :) Bocs, csak viccnek szántam :)
Ennyiért inkább egy használt üzletit lehetne ajánlani, jobban járnál vele, pl. HP Elitebook 8460P

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#99563) premete válasza macskaköröm (#99560) üzenetére


premete
veterán

Itt van: [link]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#99564) Mikulásbá válasza premete (#99563) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ugyan már! Ez kell neki! :U

[link]

(#99565) macskaköröm válasza macskaköröm (#99560) üzenetére


macskaköröm
újonc

Elnézést, max 100.000 (százezer) akart az lenni, csak elírtam. :)

(#99566) Chaser válasza Tam1878 (#99561) üzenetére


Chaser
titán

Dell 5558 alapverziója 120-130e közt, kapható több színben is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99567) Mikulásbá válasza macskaköröm (#99565) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Persze,tudtuk,csak szórakoztunk egy kicsit-azért megveheted az AW-t,ha tetszik.... :U

(#99568) Khelben válasza urban.marton (#99559) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell Latitude E5450. 14-es jobban hordozható, a gép megbízható és bírja is a hordozást. Windows-zal kicsit drágább. Hasonló még, csak 13,3-as a HP Probook 430.

(#99569) Bkrisz9


Bkrisz9
őstag

Srácok.. kicsit változtak az igények most ,hogy elkezdődött a suli.

1, Hónap közepén venném
2, 160.000 volt de félő ,hogy nem gyűlik össze. 130-150.000 :(
3, Mindennapi dolgok (filmezés,office,net) ;Suliba tanulásra: CAD-CAM-re járok és tanári segítséggel kicsit bele lesnék majd mélyebb bugyraiba is mert tökre érdekel a dolog ezért fontos lenne a grafikai teljesítmény is. (Meg persze azért kipróbálnék pár újabb játékot /ahogy eddig utána érdeklődtem egy 940M-es VGA megfelelne nekem bár nem tudom kijön e az összegből/)
4, GTA 5-öt kipróbálás szintjén. Amúgy COD-ok (nem a legújabb full grafon természetesen) meg CS:GO esetleg.. Grafika fanatikus nem vagyok Cod4-el is min grafon játszottam anno... szóval az alsó,közép 35 FPS nekem megfelel teljesen
5, 14'-15,6' illetve jó lenne a mostani HD+-t megtartani (1600x900) de ha nem jön ki a keretből akkor ez van. Ennyiért jó kijelző úgy sincs.
6, út közben nem használnám, suliba vinném sokat de nagyon vigyázok a dolgaimra. Egyedül a NAGYON NAGYON NAGYON tejfölös műanyagot kerülném.
7, win támogatás természetesen. Nem kell mellé megoldom..
8, 500GB-on bőven elvagyok.. sőt 250-en is.. RAM 4GB többre úgysem futja a keretből , Optikai nem kell max a +hely miatt ha esetleg vennék SSD-t majd a jövőbe
9,webkam kellene és valamilyen módon tudjam TV-re kötni. Fontos lenne még a hűtés.. de ez gondolom alap a grafikai igény miatt.
10, Új és használt is. A keret miatt gondolom utóbbival járok jobban.

Eddig az ASUS K501 volt a kiszemelt az alap 160.000Ft-os kiszerelésben ha összejön rá a keret. Ebben az esetben maradhat ez a választott?

Tudom kell majd kompromisszumukat kötnöm nem is keveset csak a lehetőségekhez mért legjobb döntést szeretném meghozni.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#99570) Khelben válasza Bkrisz9 (#99569) üzenetére


Khelben
nagyúr

A 940M-mel 1366x768-ban minimumon játszható a GTA5. Elég ronda olyankor...

(#99571) Bkrisz9 válasza Khelben (#99570) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Igen,igen tapasztalat láttam a saját szememmel. Pár dolog még közepesen is volt. Elviselhető. Erre telik a keretből örülök ha így megy! :) csak sajnos még inkább csökkent az amúgy se combos keret. + bejött a hordozás ezért tettem fel újra a kérdést. És persze a használt is játszik már erősen. Így valami ötlet? :( Tudom feladtam a leckét...

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#99572) Khelben válasza Bkrisz9 (#99571) üzenetére


Khelben
nagyúr

Használtból csak üzletit ajánlanék, azon viszont semmilyen játék nem lesz. Játékra a legolcsóbb pedig a K501. Ami alatta van az vagy a minősége vagy a gyenge hardver miatt nem ajánlott.

(#99573) Bkrisz9 válasza Khelben (#99572) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Magyarul benéztem értem. Azért köszönöm. Valami kompromisszumos ötlet akkor esetleg? Aztán majd lesz valami. Valamit muszáj vennem a mostani gépem nem az igazi sajnos pedig imádom.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#99574) Khelben válasza Bkrisz9 (#99573) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hp Probook 430, Dell E5440, HP Probook 450. Mondj le a GTA5-ről és keress olyan játékokat, amik mennek ezeken is.

(#99575) Bkrisz9 válasza Khelben (#99574) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Köszi! :)

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#99576) JuhG24


JuhG24
csendes tag

Sziasztok!
Most ment tönkre a laptopom, minél előbb szeretnék újat, az alapdolgokon kívűl photoshopra használnám. Viszonylag könnyen hordozható gépet keresek. Köszi a segítséget. :)

1: Mikor: Minél előbb
2: Ár: 150 ezer ft.
3: Felhasználás: Böngészés, filmnézés, Photoshop
4: Játékra: nem
5: Mérete: 13-14"
6: Hordozva: lesz
7: Oprendszer: Windows
8: Tárhely: minél több HDD, RAM
9: Kívánság: webkamera
10: Legyen új

(#99577) Chaser válasza JuhG24 (#99576) üzenetére


Chaser
titán

Újan ebből nem sok minden jönne ki, a fentebb linkelt probook 430 viszont jó választás.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99578) aviator


aviator
tag

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül

(2) A gépre szánt összeg forintban?
100k körül, inkább alatta, ha különösen ajánlott gépről van szó akkor 120k-ig is el lehet menni

(3) Felhasználás?
Internet böngészés gyorsan, hatékonyan, torrent, office alkalmazások, esetenként nagy méretű excel táblák kezelése gyorsan, hatékonyan, némi alapszintű programozás, filmnézés full HD-nél nem nagyobb felbontáson TV-re csatlakozva HDMI-n keresztül, zenehallgatás, zeneszerkesztés Audacity programmal, esetenként folyamatos adatkapcsolat fenntartása helyi hálózaton (Wifi) keresztül asztali PC-vel. Egyszerre több párhuzamos feladat se jelentsen gondot, ne lassuljon be ha böngészés közben sok fül van nyitva tömörítek, adatot másolok, telepítek valamit, töredezettségmentesítek, torrentezek stb.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játékokra nem használnám. COD2 maximum, bár azt talán elviszi mindegyik.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6", nagyobb lehet, ha nem sokkal drágább, kisebb ne. A többi mindegy.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem nagyon lesz hordozva, 2-3 órát ha bír az már jó.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win7-tel lehessen használni, mindegy, hogy mi van rajta.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDD 500-1000 Gb, ha ez számít akkor legyen 7200 rpm-es, ha nincs különösebb hatása akkor jó az 5400-as is. RAM-ból ha elég a 4 giga a (3)-ban leírtakra akkor annyi jó, ha nem akkor 8. Ha bővíthető RAM-mal az még jobb lenne. Optikai meghajtó nem kell.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, minimum 3 USB (2.0 is jó, de nem baj ha 3.0 van benne), SD kártya olvasó ha van az sem gond (de nem követelmény), más nem kell.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Inkább újat, vagy legalább újszerűt szeretnék, de a használt ajánlatokat is megnézem.

Gyártók tekintetében Lenovo-t csak akkor ha indokolt és nagyon javasolt, HP, DELL, ASUS, Samsung jöhet, meg még amit jónak ítéltek.

Jelenleg egy HP G62-m van több mint 4 éve, Core i3 M350 2,27 Ghz 8Gb ram 320 Gb HDD. A HDD méretét leszámítva nagyon meg vagyok vele elégedve, mindent tud amit a (3)-ban leírtam. Kényszerűségből kell megválnom tőle, ezért keresem az utódját. Eddig egy HP250 G3-t találtam elfogadhatónak árban is, tulajdonságokban is, egyedül a Celeron-tól félek egy kicsit.

Köszönöm előre is a segítséget.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#99579) IMIIKE1998 válasza Khelben (#99574) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Ezeken a Cs:Go mennyi FPS-t tudna produkálni minimum grafikán? :R

(#99580) Khelben válasza IMIIKE1998 (#99579) üzenetére


Khelben
nagyúr

Eszerint átlag 76-ot.

(#99581) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Van most az edigitalnal egy akcio:Z50-70

Erre mi a velemenyetek?
Itthoni programozasi melora lenne, meg cipelgetnem is suliba.
FHD, 4GB I5 egesz jo aron van, csak az anyaghasznalatot nemtudom, es a tartossagat, illetve a sorozat megbizhatosagat.

Gondolom nem egy Thinkpad vagy Carbon minoseg :)

(#99582) Chaser válasza aviator (#99578) üzenetére


Chaser
titán

Fuji A512 110e-ért ha még lesz, ha nem lesz akkor A514 120 körül.

szerk: coolpet A kijelző ér benne valamit, többi nem. Lenovo szerviz csapnivaló, ne vedd.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99583) coolpet válasza Chaser (#99582) üzenetére


coolpet
senior tag

Proci memo is szutyok?

Mondjuk a vagyam egy probook Probook 430 G2 I3-al es M.2 SSD-vel:430 G2

(#99584) OnlineWolf


OnlineWolf
tag

Csináltam egy új témát: http://prohardver.hu/tema/notebook_vasarlas_tapasztalatok_velemenyek_kozepka/hsz_1-50.html
Konkrét kiválasztott notebook-oknál kérnék segítséget olyanoktól akik ismerik az ott említett márkákat és konfigurációt.

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99585) Chaser válasza coolpet (#99583) üzenetére


Chaser
titán

Cpu mivel u-s nyilván nem erőbajnok, előző genes nem u-s i3 többet tud. Ram 4gb ma már alap. Fentebb linkeltünk egy 430-as probookot, 12x k, nem új, de üzletből van, több mint két év garival.

OnlineWolf Kár volt ezért topikot csinálni. Dell 5558 fhd ips kijelzővel a te géped.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99586) OnlineWolf válasza Chaser (#99585) üzenetére


OnlineWolf
tag

A Dell notebook topikban és egy számítógépes szaküzletben azt mondták nagyon melegszik. Nekem csak az a lényeg hogy legfeljebb 200.000 Ft legyen 8 GB rammal és FHD kijelzővel tényleg csak programozásra

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99587) Chaser válasza OnlineWolf (#99586) üzenetére


Chaser
titán

Ilyen tapasztalatom nincs vele de meglepne. Cpu keveset eszik benne, vga se sokat azt meg nem is használnád, progizásra bőven elég az intel. És mivel van benne optimus így válthatsz az nv-intel közt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99588) szabonagyur válasza OnlineWolf (#99586) üzenetére


szabonagyur
félisten

Leírtam ott is, hogy ez a melegedés hülyeség és relatív.

U-s CPU alapból nem lesz forró fejű, 920M szintén nem erőbajnok. Az, hogy mondjuk használat mellett felmegy tegyük fel 70 fokra meg hallod a ventit gond? Olyan gép a sok százezres kategóriában lesz csak aminél nincs fenti hang 70 fokon.

Egy tanács: ennyi pénzből ne várj jéghideg burkolatot, mert nincs (többért sem nagyon).

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#99589) aviator válasza Chaser (#99582) üzenetére


aviator
tag

Köszönöm a javaslatot. Valaki még esetleg? :R

(#99590) OnlineWolf válasza Chaser (#99587) üzenetére


OnlineWolf
tag

Jelenleg amúgy ASUS x750jb-m van +SSD-vel de az a bajom vele hogy ha maxon van járatva akkor nagyon melegszik, ha programozok van hogy kihasználom a 8 GB rammot vagy kipörgetem az összes szálat a processzorban, a videókártyánál még nem próbálkoztam openCL-el de ez az idő is elfog jönni. Minecraft egy jó példa mert Java-ban írták és használja a videókártyát, abban teszteltem. Futuremark-ot is futtattam. Márkát váltanék csak sajnos tanácstalan vagyok. Nem szeretnék külön laptophűtőt venni ha lehet még ha 35 °C-ban használom akkor se. (Elveszne így a hordozhatóság)

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99591) Gergosz2 válasza OnlineWolf (#99584) üzenetére


Gergosz2
veterán

a téma tök felesleges volt, mert ez az ajánlós topik és minden márkának meg van a saját topikja is. :)

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#99592) OnlineWolf válasza szabonagyur (#99588) üzenetére


OnlineWolf
tag

A hang nem zavar, ez nekem kicsit olyan mint másnak az autó hangja, persze a túl durva bántja a fülem és nem egészséges :D

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99593) joergie válasza Chaser (#99535) üzenetére


joergie
őstag

ivana, chaser: tökjók vagytok , de nem a véleményetekre vagyok kíváncsi, hanem arra hogy mit ajánlotok. találtam lenovo g580at asszem 55k-ért, ez alá kéne menni. amit írtatok kb a nesze semmi fogd meg jól.
lenovo x220 i3-assal 60k, és ez már tényleg minőség. azt hittem értetek hozzá. itt olvasható az aláírásom alább, ez a véleményem.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#99594) OnlineWolf


OnlineWolf
tag

Gondolom minden márkának megvan a munkára szánt változata, megtudná nekem mondani valaki hogy melyik márkának milyen erre a célra szánt gyűjtőneve van? Van-e olyan ami pozitív visszajelzéssel rendelkezik és 200 ezer Ft körül van?

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99595) Chaser válasza joergie (#99593) üzenetére


Chaser
titán

Én kérek elnézést, nem értek hozzá. Majd te diktálsz a piacnak, így megy ez valóban :K

OnlineWolf 200-ből nem lesz business gép fhd kijelzővel.
Van egy lifebook most ami nagyon korrekt ajánlat, de hd kijelzős.

Lenovo - ThinkPad, belépőben Edge
HP - Elitebook illetve Elitebook ws, belépőben Probook, több alfajjal
Dell - Latitude, ws, belépőben Vostro
Fujitsu - Lifebook

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99596) OnlineWolf válasza Chaser (#99595) üzenetére


OnlineWolf
tag

Melyik az a gyártó amelyik megengedi, hogy te magad kicserélt a HDD-t SSD-re?

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99597) QwErTy42 válasza joergie (#99593) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nem vagy valami kedves fickó. :(
További jó keresést!

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#99598) OnlineWolf válasza Chaser (#99595) üzenetére


OnlineWolf
tag

HP ProBook 470 G2 (G6W65EA) (http://www.notebook.hu/hp-probook-470-g2-g6w65ea-5-ev-garancia)
Nem FHD de jónak tűnik vagy csak a marketing téveszt meg?

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99599) Chaser válasza OnlineWolf (#99596) üzenetére


Chaser
titán

Kb minden gyártónál lehet. 470 g2 vállalható, de elgondolkoznék egy használt üzletin. Jó ez a probook de van jobb is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99600) IMIIKE1998 válasza Khelben (#99580) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

:R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.