Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#99651) Chaser válasza Khelben (#99650) üzenetére


Chaser
titán

Oké, az lehet.
Viszont: Mindent tud amit egy üzletinek kell. Probook 4xx nem dokkolható tudtommal, DVD helyére biztos nem mehet akku sem. 60wh körüli akku van benne, van soros port is. 180-ért Win serial és 5 év gar ilyen feltételekkel több mint korrekt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99652) Khelben válasza Chaser (#99651) üzenetére


Khelben
nagyúr

Persze, az árához képest jó vétel én csak arra mondtam, hogy az 5-ös Latitude-hoz képest nem véletlenül olcsóbb.

(#99653) OnlineWolf


OnlineWolf
tag

Kár hogy nem lehet cserélni a laptopokban a dolgokat...

[ Szerkesztve ]

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99654) szabonagyur válasza OnlineWolf (#99653) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem és nem itt a helye, kérlek töröltesd mielőtt egy modi törli és büntit is kapsz...

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#99655) istvan1981


istvan1981
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, előre is köszönöm!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 3 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)200 000FT
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.) játék, office, filmezés, netezés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? 2-3 éves játékok fussanak rajta
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? nem fontos
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? havonta 1-2 alkalommal Használnád-e utazás közben is? nem
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? HDD min. 500 giga
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) új

[ Szerkesztve ]

(#99656) OnlineWolf válasza istvan1981 (#99655) üzenetére


OnlineWolf
tag

Én szerintem ez ASUS X550JX XX017D De többiek nagy valószínűséggel dell-t fognak ajánlani.

Ebben a 2-3 évvel ezelőtti legdurvább játékok is futnak, sajnos op. nem jár alapból.

[ Szerkesztve ]

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99657) Tom1939 válasza Chaser (#99649) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat. A fujitsu szimpatikus, múlt évben apámnak olyat ajánlottam és nagyon szuper eddig (de az egy fémházas, full hd ips csoda jóval drágábban).

Tudtok esetleg ennél jobb fujitsu-t 15.6-ban (munkára dedikált videókari nélkül a linkeltnél még van +70 ezer mozgástér, lehetőleg jobb kijelzőset ha van ilyen).

Köszönöm a segítséget.

(#99658) Ciccuka válasza OnlineWolf (#99656) üzenetére


Ciccuka
veterán

Dell és HP és Fujitsu

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#99659) Gergosz2 válasza OnlineWolf (#99656) üzenetére


Gergosz2
veterán

egy porral oltót vagy pár kiló száraz jeget is vehetsz hozzá ha már a hűtése úgysem fogja bírni.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#99660) Chaser válasza Khelben (#99652) üzenetére


Chaser
titán

Persze jobb alati, de ha a wint leszámolom 150-ért adják a fujit, annyival meg nem minőségibb a lati sztem.

Tom1939 Volt fhd ips verziója 250-300e közt, úgy tudom nálunk már nem elérhető. De ha pattintasz bele egy 250-es ssd-t meg ramot pluszba keretet is ellőtted és lesz egy pörgős géped. 200-ról indult ez a gép, gyanítom 1-2 hét és megy is vissza az ár, vagy emelnek rajta jó magyar szokás szerint mert jól fogy.

szerk: Ciccuka Meg mondjuk Asus, csak nem X. De a kedvedért ajánlhatunk lenovokat is, ha már legtöbb mostani gépük gagyi legalább a szerviz is legyen pocsék. Acer olyan amilyen, leginkább amilyen. Toshiba sok éve nem rukkolt elő valami igazán jóval, általában mindig van jobb nála azonos áron más gyártónál. Packard Bell Acer kölyke, tescos gép. Az általad említett 3 gyártónál eléggé rendben van a szerviz háttér is, de nyilván az téged nem érdekel, hogy hozzátartoznak a notebookhoz ilyen apróságok is, és csak brahiból ajánljuk biztos, meg fizetnek érte. Oppsz, nem kaptam még pénzt egyiktől se, szólok is nekik.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99661) hurenzon válasza Gergosz2 (#99659) üzenetére


hurenzon
senior tag

Olyan jó szövegeket lehet itt olvasni. Elég ha vesz laptop hűtőt
..

(#99662) Gergosz2 válasza hurenzon (#99661) üzenetére


Gergosz2
veterán

biztos sokat segít, ha befúj egy kis levegőt pár nyíláson. :U Laptop hűtő erősen felesleges kategóriába tartozik, haszna kb annyi, hogy laptop tartónak lehet használni ha ágyban fekszel. Placebo hatás.

Mellesleg milyen logika ez? Messze rossz ha már külön hűtőt kéne venni egy laptophoz mert gagyi benne a gyári. :)

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#99663) szabonagyur válasza hurenzon (#99661) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor te vegyél ha neked jó, másnak hülyeséget ne ajánlj. Olyan gépekhez akarsz hűtőt ajánlani amiknél ugyanazt a hatást éred mint ha 4 db kupakra rakod a gépet, megemeled és ennyi...

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#99664) OnlineWolf válasza Gergosz2 (#99662) üzenetére


OnlineWolf
tag

Azt írta hogy 2-3 évvel ezelőtti játék és eszembejutottak azok a játékok amiket játszani szerettem volna full-on. Amúgy ha energiacenterben beállít egy 85%-os procit akkor marad tartalék és ebben már két hűtő is van :D

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99665) Gergosz2 válasza OnlineWolf (#99664) üzenetére


Gergosz2
veterán

valódi 4 magos prociról van szó, ami rendesen nyomja a hőt ha terhelik. Egy ilyet a 15.6-os gépek nem tudnak lehűteni, egyszerűen nincs elég hely hozzá. Ami megbirkózik vele az valami komolyabb Workstation, pl egy HP Zbook 15, de ez már 3 kg és 500k felett kezdődik.

Attól , hogy kapni ilyen procival azt a gépet nem jelenti, hogy meg is kell venni. ASUS is tudja, hogy kell hatni az ePéniszt méricskélő emberekre, nem kerül nekik sok fáradságba más procit bele rakni, mert a foglalat ugyan az.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#99666) OnlineWolf válasza Gergosz2 (#99665) üzenetére


OnlineWolf
tag

Teljesen egyetértek, én is 85%-on használom a processzort. Amúgy azért nem javasoltam Dell 5558-at mert még nem ismerem és olyat nem ajánlok amit nem próbáltam :D Továbbá ez a vita arra jó, hogy megismerjék a laptopok marketingjét és elkerüljék a túlértékelés. Persze az a laptop is jó, csak számolni kell azzal hogy a maximális teljesítmény leadás nem történhet meg huzamosabb ideig. Bár ha a turbót kikapcsoljuk és a videokártyát is balenced-re állítjuk akkor még pont jó. (Mint mondtam nem egy hűtő van két hőforrásra.)

[ Szerkesztve ]

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99667) istvan1981 válasza OnlineWolf (#99656) üzenetére


istvan1981
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!
Esetleg valami más opció?
Árban túl sok és win sincs hozzá.

(#99668) Khelben válasza istvan1981 (#99655) üzenetére


Khelben
nagyúr

Asus K501-et keress.

(#99669) Khelben válasza hurenzon (#99661) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ami kb. kidobott pénz, nem ér semmit.

(#99670) OnlineWolf válasza istvan1981 (#99667) üzenetére


OnlineWolf
tag

Ehhez mit szólsz? Dell 3543

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99671) Khelben válasza OnlineWolf (#99656) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az X sorozat említését is kerüljük, jó? :N

#99670: ezen max passzianszozni fog.

[ Szerkesztve ]

(#99672) OnlineWolf válasza Khelben (#99671) üzenetére


OnlineWolf
tag

Ne sérts meg! :D AZ előbb az volt a baj hogy túl meleg most meg túl hideg? Amúgy a teljesítménye pont a fele az előző ajánlathoz képest utánanéztem.

Amúgy én utánanéztem neki az ajánlatodból: ASUS K501LX DM045D

[ Szerkesztve ]

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99673) Khelben válasza OnlineWolf (#99672) üzenetére


Khelben
nagyúr

Minek a mije a fele? Az X sorozat kerülendő, a Dell 3543 szükségmegoldás, az Asus K501 meg egy jó gép.

(#99674) OnlineWolf válasza Khelben (#99673) üzenetére


OnlineWolf
tag

Akkor a vitában az utolsó ajánlatom amit te is ajánlottál az jó? :D

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99675) ThorsHUN válasza Khelben (#99671) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Ennyire gaz az X sorozat?
X555-oket nezegettem, specben eleg joknak tuntek

(#99676) Khelben válasza ThorsHUN (#99675) üzenetére


Khelben
nagyúr

A reklámban minden olyan szép... :) Aztán kézbe fogod és sírva fakadsz.

(#99677) Chaser válasza ThorsHUN (#99675) üzenetére


Chaser
titán

Specben minden szép és jó. Téma összefoglalót olvastad? Ha spec alapján ok lenne minden olyan frankó tabletek is lennének, meg telefonok, kár hogy 80%-a trágya a specek ellenére. Ki érti ezt? :F ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99678) csaba1203 válasza ThorsHUN (#99675) üzenetére


csaba1203
addikt

Attól függ mire szeretnéd használni és hány évre tervezel.Nekem is az van és ez már a sokadik notebook-om. Megy elég rendesen napi szinten gond nélkül.Alap dolgokra teljesen jók.De az itteni fórumozók úgyis lebeszélnek róla. :)

(#99679) OnlineWolf válasza OnlineWolf (#99672) üzenetére


OnlineWolf
tag

Ez kicsit olcsóbb mint az előző és akkor az oldalon lehet hozzá választani még Windows-t, Asus K501: [link] [link2]

[ Szerkesztve ]

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99680) szabonagyur válasza OnlineWolf (#99679) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jól tolod haver ;) Kicsit olcsóbb, sokkal gyengébb... :W

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#99681) OnlineWolf válasza szabonagyur (#99680) üzenetére


OnlineWolf
tag

Oké de én csak megtettem azt amit feljebb mondtak, körülnéztem Asus k501 terén és ezeket találná. :U

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99682) OnlineWolf válasza szabonagyur (#99680) üzenetére


OnlineWolf
tag

Na de félre az amatőrökkel lássuk a mesterek ajánlatát! :C :Y :))

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99683) OnlineWolf válasza istvan1981 (#99667) üzenetére


OnlineWolf
tag

Csendben megjegyzem: Amúgy akkor szokott ilyen nagy csend lenni, ha nem tudnak jobbat mondani Dell 5558

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99684) Khelben válasza OnlineWolf (#99683) üzenetére


Khelben
nagyúr

Megkapta az ajánlást, nem kell tovább spammelned a topicot.

(#99685) OnlineWolf válasza Khelben (#99684) üzenetére


OnlineWolf
tag

Bocs, csak most annyira bennem volt hogy segítsek valakinek, hátha visszaszáll a segítség :DDDDDD

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99686) Gergosz2 válasza OnlineWolf (#99666) üzenetére


Gergosz2
veterán

ezzel a logikával csak egyetlen gond van: Akkor mi a fenének fizeted ki az erősebb hardver árát? Mert kőkeményen kifizeted a pluszköltségeket.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#99687) OnlineWolf válasza Gergosz2 (#99686) üzenetére


OnlineWolf
tag

Nekem például jól jött többszálú programozásnál, rövid ideig tartó de komoly számításoknál. Télen egyáltalán nem volt panaszom a melegedésre, egyedül ez a nyár már nem tetszett nekem. De aztán már csak kisebb Java, Python, C alkalmazások jönnek minden komolyabb már csak szervereken lesz tesztelve és feleslegesé vált a nagy teljesítmény és vissza is fokoztam. És akár milyen hihetetlen még most is használom.

[ Szerkesztve ]

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99688) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Én is laptop vásárlás előtt állok, ami a héten lenne esedékes,viszont semmi tapasztalatom ezen a téren, az asztali gépekhez vagyok szokva. Kb. 100 ezer Ft körül keresnék új vagy garanciás használtat vegyes felhasználásra az egyetemhez. (netezés, irodai jellegű munkák, néha egy kis film vagy játék) Legalább egy 15" - ös kijelzővel (ami nem csillog), de lehet nagyobb is, az csak jó lenne. Eddig HP Elitebook - okra gondoltam (pl. 8560W), nem tudom hogy teljesítményre mennyire ideálisak, nem szeretném hamar lecserélni.
Ti mit ajánlotok?

Köszönöm

(#99689) OnlineWolf válasza nzozz (#99688) üzenetére


OnlineWolf
tag

Ennyiért szerintem használtan max csak HP Probook-ot kapsz amit nem fogsz hamar lecserélni. Mint feljebb írták sokszor az Elitebook és a probook (belépőszintű) a minőség miatt született meg, üzleti megbízható laptopok. Amit néztél annak itt a tesztje: [Link]

[ Szerkesztve ]

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#99690) kunoka66


kunoka66
csendes tag

Sziasztok! Jómagam is segítséget szeretnék kérni notebook vásárlás terén

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- 2015 ősz. (Szeptember vége, Október eleje)
(2) A gépre szánt összeg forintban?
- Ha minden jól megy, akkor legfeljebb 150.000-et tudok rákölteni
(3) Felhasználás?
- Főként játékra
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
- Mivel Blizzard fanatikus vagyok, ezért a játékra használt időm nagy részét a Diablo 3, a Hearthstone, ritkábban a WoW és a Dota2 teszi ki. Amennyire lehet ezeket jó lenne minél nagyobb felbontáson, minél részletesebben játszani. A vizuális élményekre ott az asztali, a laptopot inkább lustább napokra használnám.. fussanak élvezhetően a fent említett játékok.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- 15.6"-nál nagyobbra nincs szükségem, felbontás: ha az árkategória még bírja akkor az 1920x1080-at támogatnám, de beérem kevesebbel is
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- Hordozva keveset lesz, a strapabíróság nem szempont most.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- Mindenképpen Windows, de ez végül is mindegy mert módosítható
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
- HDD, Minimum 4 giga RAM (a 8 jobb lenne, de szerintem szintén már nem fér bele az árba, optikai meghajtóra szükség van.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
- HDMI, webkamera
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- Csak új gép, a használt dolgokat ezen a téren nem szeretem

Előre is köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#99691) musztiii

Sziasztok!

Ismét laptop vásárlás előtt állok, a keret elég szűk és sajnos az alsóbb részeken csak a celeron 28/2940-eseit találom. Ezekről valami vélemény?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
70-90.
(3) Felhasználás?
Alap irodai munka(MS word/excel stb), youtube, videónézés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használnám.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,4, vagy 15,6/mindegy/mindegy/mindegy.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz/nem.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Semmi.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDD mindegy, RAM 4gb, SSD-t tolnék majd bele külön, tehát vagy ODD, vagy msata kellene.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
ODD/msata
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Min 2 év garanciát szeretnék, ha az megvan, akkor mindegy.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Ha 24 órán belül nem reagálok, kérlek, pingeld újra a privát üzenetet.

(#99692) nzozz válasza OnlineWolf (#99689) üzenetére


nzozz
aktív tag

Köszönöm a választ! A probook-ok közül melyikeket javaslod? Mert azokból is elég nagy a szórás. De nem ragaszkodom a HP -hoz, csak olvastam hogy messze sokkal használhatóbbak, megbízhatóbbak az üzleti laptopok, azért mondtam először az Elitebook - ot.

Köszönöm

(#99693) Khelben válasza musztiii (#99691) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiért nincs ajánlott új gép. Használt üzletit érdemes venni, pl HP 6560b + 1 év garanciabővítés 86000 és akkor másfél év garanciád lesz rá.

(#99690) kunoka66 : a legolcsóbb gép, ami alkalmas játékra az Asus K501 160k-ért.

(#99688) nzozz : 100k-ból a játékokat elfelejtheted, max valami 4-5 éves fog elmenni a gépeken. A többi felhasználásodra elég egy HP Elitebook 8460p. 100-ból még kijön egy ssd bővítés is bele.

[ Szerkesztve ]

(#99694) IMIIKE1998 válasza Khelben (#99693) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Az U-s i3 nem gyenge játékhoz?

(#99695) Khelben válasza IMIIKE1998 (#99694) üzenetére


Khelben
nagyúr

Amit a 940M elfuttat, ahhoz elég az i3 is.

(#99696) nebulo0128


nebulo0128
csendes tag

Sziasztok!

200.000 Ft körül keresek 2 az 1-ben tablet laptop hibridet. windows-al, 11-14" között
visszaolvasva láttam h nem igazán ajánlotok ilyesmiket, de ha mégis akkor mi lenne az? :)

https://www.flickr.com/gp/128093251@N07/6q2B04

(#99697) Mikulásbá válasza nebulo0128 (#99696) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pl.

(#99698) aviator válasza aviator (#99578) üzenetére


aviator
tag

Fujitsu-n kívül erre van még valakinek egyéb javaslata?

Ha olyat mondtok ami a HP G62-nek ma újonnan kapható megfelelője az is jó.

(#99699) Ispy válasza nebulo0128 (#99696) üzenetére


Ispy
veterán

Szia!

Igazából nincsen olyan, hogy tablet laptop hibrid, vagyis az igazából mindig egy tablet egy dokkolható billivel, szóval, ha ilyet keresel, akkor vagy az androidos vagy a windowsos tablet topikot ajánlom neked.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#99700) Gergosz2 válasza Ispy (#99699) üzenetére


Gergosz2
veterán

Szerintem is jobban járna ha venne egy értelmes tabot, hozzá egy külső billt. A fent linkelt darab baromi drága.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.