Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#99301) Khelben válasza milan07 (#99294) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kérhetsz hozzá matricázást, elég profin dolgoznak és jó minőségű, tartós a cucc, láttam már.

(#99302) Pferi válasza Jazz (#99298) üzenetére


Pferi
senior tag

"Az alacsony fordulatszámú 5400RPM-es HDD-ket inkább adattárolásra szoktuk ajánlani, mert ott általában kevesebb a töredezettség, így folytonosan olvashatjuk az amúgy is nagy fájlokat (fájlok> 1MB): filmek/zenék/fotók...
Az alacsony fordulatszám előnye az alacsonyabb zajszint, alacsonyabb hőmérséklet, hosszabb élettartam a kisebb kopás miatt, és ráadásul kisebb fogyasztás."

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#99303) kistewe válasza csaba1203 (#99292) üzenetére


kistewe
tag

Tulajdonképpen egyikkel sem , ennyiből már kijön egy használt esetleg dobozos üzleti garival együtt...
Nekem ilyen a céges, tudom , hogy ez több mint a te kereted de 2 év napi hurcolás és püfölés után merem ajánlani....bár segített volna hakitöltöd a kérdőívet...
Amennyiben intenzíven használod és hurcolod is iszonyat kiábrándító tud lenni fél év után a lötyögő törő zsanér és széteső billzet stb ami jellemző a consumer gépekre ( legalábbis a java részére) . Amit linkeltem azon Dell NBD gari van ( telefon...jönnek.... megcsinálják.. ha meg nem tudják akkor viszik hozzák ha jól tudom) és még vehetsz is hozzá pluszba boltit...

uff stewe

ui: vannak olcsóbban is használ Dellek ami belefér a keretbe ha hurcolod akkor a 15 col k.nagy lesz arrol nem beszélve hogy 15,4 colon a 1366 felbontás háááát öööö olyan win3.1 feelinget juttat eszembe....persze van akinek ez nem szempont...

(#99304) csaba1203 válasza kistewe (#99303) üzenetére


csaba1203
addikt

Köszi,hogy válaszoltál.Egyáltalán nem hordozom vagy csak nagyon ritkán.Az érdekelt volna,hogy a két gép közül melyik a jobb vétel.Egyik márkát sem ismerem.Eddig Acer gépeim voltak csak.Semmi gondom nem volt velük.Support érdekelne elsősorban.Asus egész új modellnek tűnik 5.gen intel procival és HD 5500-el.
Toshiba jobban felszerelt és bővíthető de a dedikált videókari gyenge pont lehet.

(#99305) hunocsi


hunocsi
csendes tag

Sziasztok!

(1) Most
(2) 200ezer körül (a lentebb írt bővítésekkel lehet több)
(3) Főként irodai, internet, filmek, játék, (tervezés és fotószerkesztés sem kizárt később, de nem életbevágó)
(4) Újabb autós játékok fussanak jól kb. közepes grafikával (pl. Project CARS, Assetto Corsa, Dirt Rally)
(5) 14" vagy 15,6", inkább matt (nem gáz, ha fényes), felbontás mindegy
(6) Nem sokat, max havonta 1-2-szer
(7) Windows-t szeretnék, akár Win7 támogatást
(8) 500GB-1TB, optikai meghajtó nem kell, de SSD-vel bővíteném, ahhoz helynek meg gondolom kéne (de nem értek hozzá úgyhogy szóljatok ha hülyeség :D ). RAM 8GB (akár bővítve)
(9) esetleg egy jobb minőségű hangszóró
(10) új

Köszi a segítséget!
Márk

(#99306) zlndot válasza Tikakukac (#99293) üzenetére


zlndot
újonc

Hatalmas gratuláció a Dellnek. A Canonicalnak meg különösen, hogy hagyja előtelepíteni a disztribúcióját olyan hardverre, amin nem fog menni out of the box... igazán kedvezően hat a rendszer megítélésére. Öntökönlövés tipikus esete.

(#99307) kistewe válasza csaba1203 (#99304) üzenetére


kistewe
tag

Amiket kinéztél nem ismerem, olyat ajánlottam amit napi szinten használok , amit irtam az általánosságban igaz a consumer gépekre és sajna 130k még aza kategória, ha mindenképp új kell akkor a supportja pillanatnyilag talán a Dellnek a legjobb, es a Fuji és a Hp se rossz de szerencsére ezt az oldalát csak elmondásból ismerem, nekem nem kellett még gariztatni. Azt tudom hogy a mostani IT szépen lecseréltette a mindenféle tiritarka gépparkot ( Asus, Acer, Fuji, Hp ( nem Elitbook) ) A-tól Z-ig Dell-re, Lati 5xxx es 6xxx van most , 2 darab Vostro , 1 db. Inspiron ( ez egy költséghatékony tévedés volt ) , és van egy D630 is amirér komolyan meg kellett küzdeni hogy ne cseréljék le mert bizonyos szerviz melóhoz csak az jó...
Egy szó mint száz a mondanivalóm az volt , hogy megfelelő forrásból inkább használt üzelti mint új consumer.... sajna ez van....

uff stewe

(#99308) Jazz válasza Pferi (#99302) üzenetére


Jazz
veterán

Az ok....inkább a márka/(szerk.:pontos típus) lett volna a kérdéses.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#99309) Tikakukac válasza Jazz (#99308) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindet veheted. Mivel az árvíz óta minden szemét, nagyon jót nem fogsz venni ha akarsz sem. Grátisz gyártó sincs csak vagy 2 és azok címkéznek orrba-szájba mindent.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99310) Pinting


Pinting
csendes tag

Sziasztok! Pár napja jöttem a G551 és GL552 notebookokkal az egyetem végett hozzátok. Most kicsit szemléletet váltottam, miszerint felviszem az öregecske asztali gépem (HD 7770 és FX 6100) és választok mellé valami fasza ultrabookot. Az ASUS Zenbook UX303LB gépével barátkozok azóta. Mi a véleményetek? Túl olcsó, hogy jó legyen ilyen kategóriában? i5-ös vagy i7-es procival érné meg? Mivel mind a kettő U modell, annyira nem nagy a különbség.

(#99311) Pferi válasza Jazz (#99308) üzenetére


Pferi
senior tag

Inkább a garanciaidőt nézem ha veszek, hdd-nél 1 vagy 2 évet adnak, ha árban nincs nagy különbség akkor érdemes a hosszabb garanciával rendelkezőt megvenni. Sztem az 1 tbyte 5400-as hdd-k a legjobb ár\érték arányúak adattároláshoz egy notebookba.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#99312) Tikakukac válasza Pferi (#99311) üzenetére


Tikakukac
titán

Gariból indultam ki és vettem a 3 év garis HDD-ket. 1 évet sem éltek meg. Ugyanaz a szemét.

Szerver HDD-t kell venni. Dupla ár, hangosabb és melegebb. Cserébe ezt tényleg lehet használni.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99313) Chaser válasza Tikakukac (#99312) üzenetére


Chaser
titán

A vízözön után vettem egy 750-est, 3 nap múlva kapott a pofájába, kondi -24%, jó adag bad sectorral. Pedig csak fél m-t esett de parkettán koppant a mobilrack, de agyonütni se lehet:) Sztem még árvíz előtt készült, valamilyen toshiba.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99314) KBear


KBear
tag

Sziasztok!

Nem vág szorosan témába, de itt pörög a topic, hátha valaki tud segíteni...

Vásároltam egy Toshiba notebook-ot édesanyámnak. A boltban 3 év garanciával árulták. A normál 2 éves garanciát egy külön papíron található kóddal lehetett a Toshiba oldalán 3 évre hosszabbítani. Ma regisztráltuk a gépet. A garanciahosszabbításra vonatkozó kódot is megadtuk. A folyamat végén írta ki az oldal, hogy a számlát egy megadott e-mail elérhetőségre vagy faxon el kell küldenünk, hogy a harmadik év életbe lépjen. Külön ki volt emelve, hogy a vásárló nevének megfelelően látszódnia kell. Ekkor jöttünk rá, hogy valószínűleg elrontottuk a regisztrációt. Mivel édesanyám fogja használni a gépet, ezért az ő adatait adtuk meg a regisztrációs oldalon, a számlán viszont az én nevem és lakcímem szerepel, hiszen én vásároltam azt. Próbáltam visszalépni és újra elkezdeni a folyamatot, de ezt a rendszer már nem engedte. A Harmadik évre vonatkozó kódot már felhasználtnak írtja az oldal. Probléma továbbá, hogy az első meglepetésünkben a böngészőben történő visszalépéssel eltüntettük a regisztrációs oldalon megjelenő elérhetőségeket, ahová a számlamásolatot kellett volna küldenünk és most fogalmam sincs, hova is küldjem azokat, pedig erre csak 30 napom van, utána ugrott a 3. év.

Próbáltam a Toshiba honlapján található Call Centert elérni, de állítólag már nem léteznek, az e-mail is visszadobódott. Egyszerűen semmilyen más magyarországi elérhetőséget nem lelek a honlapjukon.

Közületek nem tudja véletlenül valaki, hogy mit lehet ilyenkor tenni, milyen elérhetőségen érhető el a Toshiba itthon, vagy legalább azt, hogy milyen e-mail címre kell küldeni azt a fránya számlamásolatot (.com-os e-mail volt, arra emlékszem egyedül)?
Bár a regisztrált név nem egyezik a számlán lévővel...
Fogalmam nincs egyébként, hogy miért nem a megadott szériaszámhoz kötődik a kiterjesztett garancia?!

Nagyon köszönöm, ha valaki esetleg tud segíteni!

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#99315) Dhampir válasza Tikakukac (#99293) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, én lehánytam róla a "sérült" 12.04-et, inkább az 14.04 LTS-kiadást- illetve még inkább az annak megfelelő Linux Mint 17.2-őt ajánlom kipróbálásra, de azokkal sem ígérhetek garanciát a Windows-hoz hasonlóan mindenre kiterjedően tökéletes működésre.

(#99316) ádika86


ádika86
aktív tag

sziasztok! tudnátok ajánlani valami jó kis bestbuy-t most max 150ezer forintig? :) :R :R

Predator G3-571-77QK

(#99317) simo9555


simo9555
tag

Üdv!

Szerintetek melyik a jobb kombináció, Intel i3 5010U+ GT940M 2GB DDR3 vagy AMD FX7600P+R5 M230 2GB DDR3 = 270DX Dual Graphics
Számomra az lenne a kérdés főként, hogy grafikus teljesítményben melyik teljesít jobban?
Ha esetleg tudtok valami jobbat ajánlani 150e-ig akkor az is érdekelne. :)

[ Szerkesztve ]

(#99318) Khelben válasza simo9555 (#99317) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha kitöltenéd az összefoglalót, akkor lenne esélyünk...

(#99316) ádika86 : neked is szól a fenti.

[ Szerkesztve ]

(#99319) #32577792 válasza thefreeman (#99211) üzenetére


#32577792
törölt tag

Kerestem vissza, hogy hol van jó árban ez a készülék és látom, hogy nem itthon, hanem Romániában :(

(#99320) laszlobak válasza simo9555 (#99317) üzenetére


laszlobak
tag

Az a ritka eset áll fenn, hogy - mivel a AMD FX7600P az AMD csúcs mobil processzora - Processzorban az AMD jelentősen, 30-35 % -kal erősebb a Intel i3 5010U-nál. A benne lévő R7-R5-ös duó viszont kb. a GT 730-as szintjét hozza, ezért a GT 940-es erősebb - mondjuk játékok esetén. Mert vannak processzor igényes grafikai alkalmazások, mint pld.a videoszerkesztés, ahol az erősebb processzorral jársz jobban.

Ettől függetlenül ne akard megúszni az összefoglaló kitöltését, mert itt már nagyon sokszor elhangzott, egy laptop nem csak processzorból és VGA kártyából áll. Én azt szoktam mondani, hogy a proci-VGA páros meghatározza egy laptop felhasználhatóságát, de a megfelelő proci-VGA kiválasztásával még nem lesz használható laptopod.

[ Szerkesztve ]

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#99321) nmy1212


nmy1212
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300-320 ezer

(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Játék legfőképpen

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
GTA5 gondolom elmond mindent

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Legjobb lenne az IPS, de jelenleg ez nem szempont.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
melóba-haza

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
lényegtelen

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD jó lenne, de jelenleg ez sem a legfontosabb

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
-
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új gép és részletre lenne vásárolva

Ezek után hogy kitöltöttem, mi a vélemény az MSI Gaming kategóriáról?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#99322) szabonagyur válasza nmy1212 (#99321) üzenetére


szabonagyur
félisten

FYI
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#99323) Khelben válasza nmy1212 (#99321) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én inkább az Asus G sorozatot venném. Az MSI erős meg jó a hűtése de annyira béna házban van, hogy nem bírnám használni. Ha tudod, nézd meg élőben, próbáld ki pl. a bekapcsológombot. Olyan, mintha önmaga gyenge kínai utánzata lenne.

(#99324) simo9555


simo9555
tag

Köszönöm az eddigi válaszokat is, akkor én is kitöltöm az összefoglalót. :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Körülbelül 1 héten belül kellene a gép. (jövőhéten)
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Maximum 160.000Ft
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Főként játékra kellene.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Csak a Counter Strike Global Offensive-hoz kellene, mással nem szoktam játszani, és FullHD alacsony részletesség mellett.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Sima 15,6-os HD felbontás, a gép külön monitorra lesz kötve nagyrészt.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
2 hentene 1-szer lesz hordozva, utazás közben nem használnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
minimum 500gb HDD és 4 GB ram
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új gép.

(#99325) PandaMonium


PandaMonium
őstag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hónapon belül.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max. 220.000Ft.

(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Programozás, böngészés, filmnézés, minden nap magammal hurcolászás.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Semmilyen. Az integrált kártya elég lesz Hearthstone-ozni, minden másra marad a konzol.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
12.5"-től 14"-ig, kizárólag FullHD vagy nagyobb és IPS. Ez elsődleges szempont.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minden áldott nap mindenhova (vidéken dolgozom, este fősuli, Pesten lakom...).

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Lehetőleg semmi mert nem akarok felárat fizetni a Windows-ért, első dolgom lesz Arch Linux-ot rakni a gépre.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD és 128+GB. RAM 4-8GB, optikai meghajtó csak felesleges plusz súly lenne.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Linux kompatibilitás (tehát lehetőleg Intel wireless card), erős kiépítés, NBD gari, jó (7+ óra a minimum) akkuidő, cserélhető akksi.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt. Ennyiért sajnos nem várhatom el, hogy ilyen paraméterekkel új gépet találjak.

What I cannot create, I do not understand

(#99326) szabonagyur válasza PandaMonium (#99325) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez még használtan is nagy elvárás...

Legközelebb Dell E7440 lenne, de saját akksival mondjuk olyan 6 óra netezős idő jön ki, dokkolóra rakott második akksival kb 9-10. Ez nagyon ritkán kijön 220ból használtan.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#99327) Chaser válasza szabonagyur (#99326) üzenetére


Chaser
titán

9 cellás akku nincs hozzá? 80-90wh akkuval azért karistolnia kellene 7-8 órát kényelmesen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99328) PandaMonium válasza szabonagyur (#99326) üzenetére


PandaMonium
őstag

Pedig ha belegondolsz semmi extra igényem nincs: Jó kijelző, jó akksi. Az egyetlen baj, hogy ezek elsősorban az ultrabookokban vannak jelen amik 1 leejtésig mennek, sokszor forrasztott a RAM és borsosan elkérik a vékonyság és könnyűség árát.

What I cannot create, I do not understand

(#99329) szabonagyur válasza Chaser (#99327) üzenetére


szabonagyur
félisten

Legnagyobb elérhető akksival tolom ;) 4 cella 45wh...

(#99328) PandaMonium: csak extra igényeid vannak, főleg az akksi idő. Ha azt nem nézed akkor amit írtam jó lehet.

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#99330) Chaser válasza PandaMonium (#99328) üzenetére


Chaser
titán

Tényleg csak extra igényed van, fhd ips, jó akkuidő, max 14", nbd gari, mindennap hordozós tehát üzleti gép, ennél extrémebb már csak akkor lenne ha játékra is kellene:)

szabonagyur Az sajnálatos.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99331) PandaMonium válasza szabonagyur (#99329) üzenetére


PandaMonium
őstag

Azt hittem teljesen standard elvárás a jó akkuidő a biznisz kategóriában (a normális kijelző tudom, higy ritkaság számba megy a notebook piacon), de ezek szerint tévedtem. Ezek szerint marad az akksi cserélgetés, vagy... Meddig kéne emelni a keretet, hogy legyen az elvárásaimnak megfelelő gép?

Chaser: Azt hittem már a leírásból lerí, hogy üzleti gépet keresek, így az NBD gari és a stabil kiépítés is alap volna. A kijelzőt leszámítva még mindig nem értem hol az a bizonyos "extra" igény.

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#99332) alexate


alexate
újonc

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) max. 200-250ezer Ft
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.) net, játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? pl. Heroes of Might and Magic 6 (esetleg majd 7)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? min. 15,6, 1920x1080 (esetleg 1366x768)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? keveset, csak évente 2-3x
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows 8.1
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? min. 500Gb, 4GB RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) -
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) új

[ Szerkesztve ]

(#99333) Chaser válasza PandaMonium (#99331) üzenetére


Chaser
titán

NBD gari üzleti gépeknél sem alap, csak dellnél latikra és precisionra. HP-nál biztos opcionális, lenovonál több mint érdekes a működése, fujinál talán jó azt nem tudom. 220e-ből minden nem lehet. Van olyan gép újan is ami minden igényed kielégítené kb, de viszont a kijelző 15" és tn hd. Vagy vehetnél használtan pl x230-at ips kijelzővel, de ott csak hd felbontás lesz, az nagy akkuval bőven jó üzemidőt hoz, de kicsivel se rosszat.
220-hoz képest extra igények, ssd-t ki is felejtettem a felsorolásból.

szerk: Ártól független is extra, mert olyan gépet szeretnél ami a csúcsot képviseli, ahogy mondtam ezt már csak akkor lehetne fejelni ha játékra is kellene, esetleg legyen touch kijelzős. Bár 7440 emlékeim szerint ezt is tudja opcionálisan.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99334) szabonagyur válasza PandaMonium (#99331) üzenetére


szabonagyur
félisten

Elolvastad mit írtam? Aljára a dokkoló portra lehet rakni második akksi a E7440-nek és úgy kijön a 10 óra simán.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#99335) PandaMonium válasza Chaser (#99333) üzenetére


PandaMonium
őstag

Az x230-al és 240-el már szemezek egy ideje de nem tudom, hogy megtudnék-e békülni hosszútávon a HD kijelzővel. Asztali gépről váltanék a rengeteg utazás miatt, mikor otthon vagyok akkor egy 1440p-s monitorra lenne kötve a gép, de sokszor útón leszek úgyhogy nem ez lesz a jellemző eset. Szeretnék tudni úgy szerkeszteni min. 2 fájlt egyszerre, hogy nem kell hozzá folyamatosan görgetni.

What I cannot create, I do not understand

(#99336) Chaser válasza PandaMonium (#99335) üzenetére


Chaser
titán

Azért azt is kalkuláld bele, 14" fhd már elég nagy ppi, az már brutál szép, de ha olyan sw-t használsz aminél az ui nem méretezhető át az nem túl kellemes.
Ha TP akkor 230-nál állj meg, 240 inkább vicces mint üzleti. Beleférne az árba egy értelmes 250-es SSD meg akár új 9 cell akku bőven. De neked kell tudni elég-e a HD kijelző. A hasracsapós akku is meggondolandó 7440-nél.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99337) hunocsi válasza hunocsi (#99305) üzenetére


hunocsi
csendes tag

up

(#99338) Chaser válasza hunocsi (#99337) üzenetére


Chaser
titán

Ennyiért nem fog menni minden. Vagy dell 3543 180e körül, ocsmány tn hd panellel, vagy 5558 fhd ips panellel de gyengébb vga-val 190-200e közt. Újabb játékokhoz közepes felbontáson talán elég a 840m gpu a 3543-ban, de olyan kijelzőn sok élményed nem lesz benne. W7 ára egyik gépben sincs benne.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99339) detroitrw


detroitrw
addikt

(1) 2 honapon belul
(2) 150-180k
(3) jatek es filmnezes
(4) ujabb jatekok fps, arcade (a reszletesseg annyira nem fontos)
(5) fhd, a tobbi nem relevans
(6) hetente tobbszor s utazas kozbe is lenne hasznalva
(7) semmi
(8) ha belefer az arba ssd min. 128, ha nem min. 500 hdd, odd nem kell
(9) usb 3.0, esetleg hdmi v. dp
(10) uj

(11) elore is kocce :R

(#99340) Chaser válasza detroitrw (#99339) üzenetére


Chaser
titán

Előző üzenetemet olvasd át. Vagy játék valamennyire, vagy fhd kijelző, kettő együtt ennyiért nem nagyon. És ezek nem arra vannak kitalálva, hogy rendszeresen hordozzák őket.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99341) simo9555 válasza simo9555 (#99324) üzenetére


simo9555
tag

Valaki esetleg? tipp?
[link]
Konkrétan amit fent írtam arra, ezt néztem ki, mivel a CS:GO inkább proci igényes. (tapasztalat)

(#99342) laszlobak válasza simo9555 (#99324) üzenetére


laszlobak
tag

A kinézett proci-VGA párosok messzemenően elegendők a Te játékigényedhez, de most jön az, hogy megfelelő proci-VGA párost könnyebb találni, mint megfelelő gépet.

Nem töltötted ki, hogy milyen gépet néztél ki, ill. hogy milyen gépekben vannak ezek a párosítások, így megpróbálom kitalálni:

- Az AMD FX7600P -lehet hogy tévedek - a egyes Lenovó Z50-70-es gépekkel került hazánkba egyes szlovák forgalmazók "jóvoltából". A gari és a szervíz miatt ezért ez e tipus felejtős.
- Az Intel i3 5010U+ GT940M - ha az Asus X5xx sorozatban van, kritikán aluli minősége miatt felejtős. Ha az ASUS K501LB DM042D-ben, - ha a minőséget nézem, nem tör az egekbe, de160k-ért "elmegy" kategória, a nagyon ajánlott "N"-es sorozat "picit" nagyon gagyított változata.

Nem barkobázok többet, a Dell 5888 alaphangon teljesíti a VGA elvárásaidat, a HP ProBook 455 G2 szintúgy, a HP jobb választás, ha hurcolászod is, meg külső képernyőt használsz (mert csak a képernyője pocsék), végül az apróban hirdetik, de újonnan, erősebb VGA-val, én valszeg ezt venném: HP ProBook 455 G1 - 3év garival

Szerk: Az AMD FX7600P esetében a szlovák forgalmazó bejött, bingo, a tipus nem (még a az Asus X5xx sorozatra tippeltem volna).

[ Szerkesztve ]

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#99343) szabonagyur válasza Chaser (#99338) üzenetére


szabonagyur
félisten

Közepes felbontás? Jó vicc ;) Új játékok alacsony felbontás és alacsony részletesség.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#99344) simo9555 válasza laszlobak (#99342) üzenetére


simo9555
tag

Köszönöm a választ! :)

Egyébként kitöltöttem, hogy milyen gépet szeretnék, szóval ezt a mondatodat teljesen nem értem.
(#99324)

(#99345) IMIIKE1998 válasza simo9555 (#99341) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Ha ilyen ritkán lesz hordozva, inkább asztali gépet kéne venni, teljesítményben messze felülmúlja a laptopokat. Mellesleg ez az Asus X széria a gyenge minőségről híres.

(#99346) IMIIKE1998 válasza szabonagyur (#99343) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

És a minimum FPS csúnyán becsúszhat 30 alá is GTA V és társainál.

(#99347) laszlobak válasza simo9555 (#99344) üzenetére


laszlobak
tag

Én átolvastam még egyszer a kitöltött összefoglalódat, és még mindíg nem találom.
Olvasd el még egyszer, Te is, hogy mit írtál!

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#99348) Chaser válasza szabonagyur (#99343) üzenetére


Chaser
titán

Mondottam volt: talán:) nyilván nem gta5 szintű játékoknál.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99349) Betyaros


Betyaros
újonc

Sziasztok !

(1) Jövőhéten
(2) 150000-250000
(3) Iskola, játék, programozás, film nézés
(4) cs go, League of legends, rocket league, dayz, FHD-HD, közepes részletesség
(5) Legalább 15,6, 1920x1080, a többi nem fontos
(6) Hétköznap lenne hordozva, nem használnám utazás közben
(7) Windows 8-8.1, tudjak majd linuxot rárakni
(8) 1TB HDD,128 GB SSD, 8GB RAM,optikai meghajtó legyen
(9) Legyen jó a hűtése
(10) Új

(#99350) Khelben válasza Betyaros (#99349) üzenetére


Khelben
nagyúr

250ért volt Asus N550jx nemrég, az jó lehet, ha a programozás csak tqnulás lesz, nem napi 8 óra munka. Esetleg Asus K501gyel meg lehet úszni olcsóbban, ha elég a tn panel. Ha ips kell és 200 körül, akkor még szóba jöhet a Dell 5558, de az játékra gyenge.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.