Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#99201) Khelben válasza thefreeman (#99197) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell 3542 vagy 3543 van pirosban is. De ennyiért csak gyenge hardverrel lesz. A többi tényleg kerülendő ebben a kategóriában, a Dell is csak a garancia miatt emelkedik ki.

(#99200) p00h : mindenképp a Probook.

[ Szerkesztve ]

(#99202) Chaser válasza csibusz0314 (#99186) üzenetére


Chaser
titán

Nem befolyásolja a garanciát, freedos/linux csak azért van, hogy ki lehessen próbálni a gépet, illetve van olyan akinek megfelelnek ezek is ingyen.

thefreeman Dell 5558-ból van több színben is. Alap verziója nálunk 120-130k körül van. Itt a gar 3 év, odaát nem tudom mennyi.

szerk: Most látom te is megtaláltad, nálunk ha jól rémlik egy árban vannak a különböző színűek.

codmester Sok öröme nem lesz benne.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99203) thefreeman válasza Chaser (#99202) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Szétnéztem én is inkább Dell-t ajánlottam mert arra itt is 3 év garancia van de nem sikerült meggyőznöm hogy az 5558-t válassza a Toshibával szemben pedig a Dell még olcsóbb is kb 10000 forinttal. De semmilyen Dell-t nem találtam ami nem fekete ilyen áron. A Toshiba amúgy milyen azért tűrhető kategória szerintem mindképp azt fogja venni az i3-s változatot annak is örülök hogy a celeron-ról letudtam beszélni.

(#99204) Tomate válasza Khelben (#99196) üzenetére


Tomate
veterán

Ez komoly? Új kellene. Akkor viszont valami kompromisszummal. De a méret a legfontosabb

(#99205) Armagedown válasza thefreeman (#99203) üzenetére


Armagedown
őstag

Egy Fujitsu Lifebook A544 jó volna neki, használt üzleti gépeket tt találsz.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#99206) codmester válasza Chaser (#99202) üzenetére


codmester
tag

Szia! kifejtenéd? (Alap office,netre lesz)

(#99207) ivana válasza Chaser (#99202) üzenetére


ivana
Ármester

A dell rendes fullos ubuntut rak a gépeire linuxként, nem valami textmódos borzalmat (pl.:acer), az tökéletesen használható, és legalább tovább megy vele a gép.

(#99206) codmester Nulla teljesítményű processzor, 15"-ben olyan mint ha fűnyíró motor lenne a kocsidban. Burkolat minősége nulla, illetve a packard bell-től még csak gány gépet láttam...

[ Szerkesztve ]

(#99208) QwErTy42 válasza Khelben (#99171) üzenetére


QwErTy42
addikt

Pl itt van még A512.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#99209) ivana válasza QwErTy42 (#99208) üzenetére


ivana
Ármester

Ennyiből ivyval teljesen jó gépek vannak használtan, ez szerintem így minden szempontból katasztófa és nem ajánlott.

(#99210) codmester válasza ivana (#99207) üzenetére


codmester
tag

:R (és az ASUS X200?) (Boccs nehézeset)

[ Szerkesztve ]

(#99211) thefreeman válasza Armagedown (#99205) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Lánynak kell és a legfontosabb kikötése az, hogy piros vagy fehér legyen. Egyébként ez szerintem megfelelne neki de ez fekete, de még próbálom meggyőzni, ha nem sikerül ez lesz.

(#99212) Khelben válasza thefreeman (#99211) üzenetére


Khelben
nagyúr

Arra vigyázz, hogy azt a Toshibát ne te ajánld neki, hogy aztán két hónap múlva ne téged szidjon, hogy milyen szart vetettél vele :)

(#99208) QwErTy42 : 10k-val drágábban kap 514-et, ami újabb generáció. Abszolút nem éri meg ennyiért az 512.

Tomate (#99204) : Igen, teljesen komoly. Az első 15,6-nál kisebb normális gép a HP Probook 430, amit 180k körül árulnak.

[ Szerkesztve ]

(#99214) ivana válasza codmester (#99210) üzenetére


ivana
Ármester

Vadász, vadász...

(#99215) thefreeman válasza Khelben (#99212) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Nem ajánlottam én a Dell-t ajánlom neki mondtam hogy ez nem szájfény, hogy szín szerint válasszon. Annyit mondtam hogyha már mindenképp színes kell akkor legalább i3-al vegye ne celeron-al. A Toshiba-val milyen gondok vannak?

(#99216) Khelben válasza thefreeman (#99215) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ami a többivel ebben a kategóriában. Tejfölöspohár ház, igénytelen alkatrészek (billentyűzet, kijelző).

(#99217) szabonagyur válasza thefreeman (#99211) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tessék: [link] asszem ez 120-130e Ft körül lehet és piros Dell 5558

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#99218) Kisfundy


Kisfundy
aktív tag

Sziasztok!

Egyik ismerosom laptom vasarlasra adta a fejet.
Mindenkepp ujjat szeretne,ami valamelyest kriterium az az hogy olyan 90-100 ezer kozott kene lennie, en 15,6" gondoltam, de ha 14" az sem gond.
Ezen kivul meg az szeretne hogy par online jatekot tudjon futtatni,amihez boven eleg lenne a prociba integralt vga is.
A tobbi hardver mereted (ram,hdd) nem kriterium!

Esetleg van ilyen vagy messzirol felejtse el?

(#99219) thefreeman válasza szabonagyur (#99217) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Ez már 140 ezer körül van de azért megmutatom majd neki. Egyébként ugyanezzel a felszereltséggel csak feketében 100 ezerért meglehet venni nálunk ajándék egérrel és laptoptáskával amelyeknek az értéke még kb 10000 forint azért szerintem az nagyon jó ár, igaz hogy akciós.

[ Szerkesztve ]

(#99220) szabonagyur válasza thefreeman (#99219) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért a dolgoknak nézz utána... nem vagyok épp románul beszélő de ahogy kiveszem az általad linkeltnél a garival mutyiznak, tehát ezért is lehet olcsóbb, nem a szokásos 3 év gari van rá, mint amit én linkeltem. Máshol sincs ilyen olcsón fekete... :F

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#99221) Khelben válasza Kisfundy (#99218) üzenetére


Khelben
nagyúr

Jelenleg a legolcsóbb gép, ami ajánlott, 120ezer Ft, Fujitsu A514.

(#99222) thefreeman válasza szabonagyur (#99220) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Nincs gond szerintem a garival. Én is innen vettem az enyémet annak vásárláskor a szervizszáma szerint még 2 és fél év garanciája volt a Dell oldala szerint és a bolttól kapott garancia papír szerint pedig három év garancia van háztól házig szállítással. Még 29-ig van rá kedvezmény utána itt is ugyanannyi mint máshol.

[ Szerkesztve ]

(#99223) szabonagyur válasza thefreeman (#99222) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor hajrá, nekem8, de érdekes, hogy máshol nincs ilyen gép ezen az áron... máshol minden szín nagyjából egy ár. De ha nem tetszik vagy sok érte vegyetek ami van.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#99224) Ispy válasza szabonagyur (#99223) üzenetére


Ispy
veterán

Vagy valami visszavitt gép, amit így próbálnak meg elsütni...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#99225) Chaser válasza Ispy (#99224) üzenetére


Chaser
titán

vagy valaki elütött valamit, volt már rá példa:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99226) KicsiMonkey


KicsiMonkey
csendes tag

Sziasztok!

Kezdődik az egyetem, ezért segítségeteket szeretném kérni notebook vásárlásban! :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A következő napokban/héten.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Kb. 200-250 ezer az elképzelt ár (, de ha van nagyon csábító ajánlat, akkor esetleg néhány tízest rádobhatunk).

(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Én úgy képzeltem, hogy esetleg egyetemi előadáson is használom majd, de azt hallottam, hogy jobban járok a toll+füzettel. (mérnökinformatikus szak, első félév) Egyelőre nem szeretném a kollégiumba vinni az asztali gépem, így a házi feladat írás/programozás, böngészés, és az esetleges játék is ezen történne.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
A leghardverigényesebb játék, amivel játszok, az a Heroes of the Storm - 1920x1080-as felbontással+medium beállításokkal. Ha legalább medium shaderekkel fut, az már nagyszerű.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
A 14-es gépek szimpatikusak méretben, de a 15.6 gyakoribbnak tűnik, és talán jobb is dolgozni rajta, főleg programozni (és játszani is), így talán azt preferálnám. Hordozhatóság szempontjából talán nem is számítana, hátitáskában vinném. (Szívesen fogadok ilyen téren esetleges tanácsot!) Emellett full HD felbontást és mattságot szeretnék. Az IPS technológia szimpatikus, de nem ragaszkodom hozzá.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hetente valószínűleg többször is kerülne táskába, akár egy nap többször is. Utazás közben nem tervezem használni, nem fontos szempont.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win7-et használnék, de nem kell, hogy legyen rajta, van saját.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Tárhely: ~500 GB-1 TB, az SSD megint csak szimpatikus technológia, de nem ragaszkodom hozzá.
Memória: 4-16 GB-ig azt hiszem, bármennyi megfelel.
Az optikai meghajtó hiányával is meg tudok barátkozni.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Webkamerát szeretnék! A kisebb tömeg és a matt/textúrált felület előnyök (nem szeretem az ujjlenyomatokat).

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Az új gép felé hajlok, de semmilyen tapasztalatom nincs használt műszaki cikkek vásárlása terén, így mindkét kategóriára kíváncsi lennék (, ha lehetséges).

Bízom benne, hogy sikerült elégségesen konkrétnak lennem, nem az erősségem.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#99227) Ricsex60 válasza Khelben (#99136) üzenetére


Ricsex60
csendes tag

Rendben, akkor hagyom is azokat...
Néztem az N sorozatból, és rátaláltam két laptopra ami egy árba van, de ugyan miért, és melyik az ami megérné.
Egyik az ASUS N550JX CN027D másik ASUS N550JX CN028D

(#99228) Chaser válasza KicsiMonkey (#99226) üzenetére


Chaser
titán

Hordozni egyetemre 12-13" max. Asztalra jó a 15-ös. Dell 5558 fhd ips panellel 190-200e közt van, az említett játék nem tudom hogy megy rajta, 920m vga van benne. Ha játék jobban preferált akkor 250e-től vmelyik n-es asus. Egyetemre meg egy használt x201/x220, 12", azokat lehet hordozni, 50-60e körül megvan.

Ha a fő gép is lehet használt van sok jó ajánlat, 8560w ami most 140e laptopsystemnél, de nézhetsz dell 6530-ast, akár 7440-es is megvan fhd ips panellel 200e körül, az 14"-os.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99229) Ispy


Ispy
veterán

Eddig egy dell E6540-el szemeztem, de most képbe került egy E7450 is, mert árban csak egy minimális különbség van köztük. Az egyik kérdésem az, hogy ugye a 7-es széria ultrabook, minőségben mekkora különbség van a két modell között? Nagy vagy csak minimális? Az ultrabook-ok is alkalmasak akár napi 8 órás munkavégzésre? Egyébként az esetek 80%-ban dokkolon pihenne a gép és csak a maradék 20%-ban lenne hurcolva, akkor viszont sokkal szimpatikusabb a kis mérete.

A másik kérdésem, hogy ezek a processzor benchmárkok mennyire hitelesek? A cpuboss szerint a jelenlegi gépemben lévő i5-3210M 7 pontos, a 6540-ben lévő i5-4310M 7,4 pontos, a 7450-ben lévő i5-5300U pedig 7,3 pontos. Most ezek szerint az U-s proci erősebb lenne, mint a jelenlegi gépemben lévő, de vajon ez tényleg így van napi munkavégzés során is? Átlagban 2-3 nyitott visual studio+2-3 nyitott SQL Management Studio+outlook+chrome 5+ lappal, ez az amivel bírnia kell, de ha egy kis kétség is lenne, hogy esetleg az U-s proci nem tudja a jelenlegi procim teljesítményét (amivel egyébként elégedett vagyok), akkor már nem lenne opció.

Persze minden konfig 8GB rammal és SSD-vel menne, tehát csak a proci lenne más.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#99230) mickemoto


mickemoto
őstag

Támogatás és szervíz háttér (garanciáztatás) terén mely márkák vannak az élen? Melyikből érdemes választani ha ez a fő szempont?

(#99231) Tikakukac válasza mickemoto (#99230) üzenetére


Tikakukac
titán

NBD Dell.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99232) hurenzon


hurenzon
senior tag

Toshiba Z30 megéri az árát? Ajánlott gép?

(#99233) Khelben válasza hurenzon (#99232) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem riaszt el az a fényes fedlap?

(#99234) mickemoto válasza Tikakukac (#99231) üzenetére


mickemoto
őstag

Köszi. Ezen kívül van még olyan márka ami ajánlható?

(#99235) Tikakukac válasza mickemoto (#99234) üzenetére


Tikakukac
titán

Van, csak ilyen nincs.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99236) thefreeman válasza szabonagyur (#99223) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Én sem tudom, hogy tudják ilyen olcsón adni, nem védem a boltot, nem állítom hogy semmi sumákolás nincs. Azt felszokták tüntetni ha visszavett vagy újracsomagolt a gép. Azért gondolom még így is jobb lehet mint a Toshiba. Az én laptopomat is itt vettem ugyanekkora kb 30000 forintos kedvezménnyel azzal minden rendben volt bontatlan csomagolásban érkezett és a dobozán levő matrica szerint is Romániába szánt gép volt. Az Ipon-tól nem tudom mennyire biztonságos itt vásárolni szerintem hasonló lehet mint nálatok az emag.

(#99237) hurenzon válasza Khelben (#99233) üzenetére


hurenzon
senior tag

Nem, mert szerintem erre is matricát tennék.
Asus zenbookhoz mérten mennyire jó gép?

[ Szerkesztve ]

(#99238) mickemoto válasza Tikakukac (#99235) üzenetére


mickemoto
őstag

Hp, Fujitsu, Toshiba. Ezeknek milyen a garanciális háttere?

(#99239) hurenzon válasza mickemoto (#99238) üzenetére


hurenzon
senior tag

Hp nagyon jó. Gls viszi hozzá.

(#99240) mickemoto válasza hurenzon (#99239) üzenetére


mickemoto
őstag

Az összes márkát hozza viszi valamilyen futár, vagy nem?
Ez még nem lehet mérvadó.

[ Szerkesztve ]

(#99241) szabonagyur válasza mickemoto (#99240) üzenetére


szabonagyur
félisten

He?
Egyiknek futáros, másiknak bevivős, harmadiknak helyszínre jövős, stb. garancia van.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#99242) mickemoto válasza szabonagyur (#99241) üzenetére


mickemoto
őstag

Nekem kell bevinni/eljuttatni a szervízbe? :F

(#99243) Chaser válasza mickemoto (#99240) üzenetére


Chaser
titán

Nem. Dellnel szervizgarnal vinni kell a gepet.

Szerk: mivel az uzlettel vagy szerzodesben akitol a gepet vasaroltad viheted oda is. Nekik kotelesseguk intezni.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99244) Tikakukac válasza mickemoto (#99238) üzenetére


Tikakukac
titán

Teljesen mások. Szervizgarit/futáros szervizgarit hasonlítani NBD-hez nem lehet. Más galaxis.

Chaser: Ha gyorsat akarsz akkor boltot kihagyod. +2-3-4 napot nyugodtan lehet rátenni.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99245) szabonagyur válasza Chaser (#99243) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen és Lati meg Vostro kivételével szervizgarancia van ott is, és a bolt dolog eléggé lassú, főleg ha neten rendelted meg.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#99246) hurenzon válasza mickemoto (#99240) üzenetére


hurenzon
senior tag

Hp-nál igen. Nekem kb 5-6x volt szervizben. Nagyon korrektül dolgoztak. Max egy hét volt futárral együtt a szerviz. Mindig jó munkát végeztek.

[ Szerkesztve ]

(#99247) Chaser válasza Tikakukac (#99244) üzenetére


Chaser
titán

Akár 1-2 hetet is, tudom. Azt jeleztem nem kötelező elvinni dell szervizbe a gépet. Megeshet olyan, hogy legközelebbi szerviz 100km-re van, akkor azért zsebbenyúlós 2 oda-vissza út. Persze jó esetben annyi, ha úgy jár valaki mint én anno az 5010-zel akkor még 2 út:D Én bolton keresztül intéztettem, jobb is.
A jó hír az, hogy nbd-t lehet venni bármelyik modellre, nem olcsó de nem is kell mászkálgatni sehova. Ahogy én tapasztaltam dell szervizeknél elég nagy a szórás sajnos, van sok pro, de kutyaütők is vannak köztük.

szerk: Találkoztam már olyan kiterjesztéssel ami futáros, de nálunk nem elérhető a szolgáltatás. CAR a jelölése.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99248) Tikakukac válasza Chaser (#99247) üzenetére


Tikakukac
titán

1200Ft egy gép futároztatása ha vlaki nem fél a vaterafutártól rendelni, összesen 2,5k szerintem nem egy agyonvágós összeg, plusz ha valakinek állása is van, a rohanásokból levonva simán ledolgozza addig az árát.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99249) Chaser válasza Tikakukac (#99248) üzenetére


Chaser
titán

És akkor beficcen az, ha okos szervizes vagy bárki leejti a gépet, mit mutatsz fel, hogy ez bizony nem úgy ment be? Nem jellemző, de erre is volt már példa. Ezért nem szeretem a futáros szervizelést többek közt. Ha van lehetőség vissza a szervizbe, ha nincs akkor a boltba..

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99250) hurenzon válasza Chaser (#99249) üzenetére


hurenzon
senior tag

Ezért kell előtte fotót csinálni. ..

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.