Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#99451) Khelben válasza caindwan (#99449) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiért nincs ajánlott gép.

(#99452) caindwan válasza szabonagyur (#99450) üzenetére


caindwan
tag

:R

@Khelben: :R Sajnos nincsen nagyobb keret :(

(#99453) Ciccuka válasza krypton (#99446) üzenetére


Ciccuka
veterán

Inkább csak az AMD-s HP Probook 455 valamivel szerényebb teljesítménnyel, de kicsit nagyobb fogyasztással, de van még ilyen és ez kikerülhet annyiból: HP ProBook 450 G2 J4S43EA
Intel® Core™ i3-4030U Processor (3M Cache, 1.90 GHz) • Freedos • 4GB DDR3L/1600MHz memória • 500GB HDD meghajtó • 15.6" WXGA HD-LED (1366x768) matt kijelző • Intel HD grafikus vezérlő • Gigabit LAN • DVD RW meghajtó • Wireless 802.11b/g/n • Bluetooth v4.0 + HS • USB 2.0 (2db) • USB 3.0 (2db) • VGA monitor kimenet • HDMI • 2in1 Card reader • Webcamera (beépített) • 3év garancia

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#99454) aradebil2


aradebil2
senior tag

Sziasztok, egy hét nyaralás és gondolkodás után az alábbi két jelöltem maradt (eredeti igényeim a #98940 -es hozzászólásban). Az irányár 200k volt, tanácsotokra IPS-sel, de 205-t megengedtem magamnak a 3 év gari miatt (illetve ha a a másik a jobb akkor ha arról lecsúsznék):
1. Dell 5558
http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/dell/Dell_Inspiron_5558_Intel_Core_i5_5200U_8GB_1TB_NVIDIA_Linux_Fenyes_Fekete_kulso_DLL_Q2_32_FF_179395_17542.html

2. Toshiba Satellite 50-B-2C8
http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/_TOSHIBA-Satellite-L50-B-2C8-ez%C3%BCst-notebook-15-6-Full-HD-IPS-Core-i7-8GB-1TB-R7-M260-2GB-VGA-DOS-,103952,2075908.html?langId=-19

Illetve ha szívesen várok minden tippet gigaakciókról megbízható eladóktól :)
Előre is köszi!

(#99455) ITjunior


ITjunior
tag

Tiszteletem! :R

Kérlek segítsetek!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Napokban.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max: 200 000 Ft.
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Általános dolgok és egy kis játék.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
A teszteket nézve GTX 950M videokari amit tud elég lenne, kb az a szint.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Mindegy.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz. Nem.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Van saját.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Mindegy, HDD-t cserélem SSD-re.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Megbízhatóság, GTX 950 GPU, i5 / i7 CPU.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

Én ezt a gépet találtam, de várom a szakértői véleményt megerősítésnek, illetve opciós ajánlatokat.
ASUS X550JX-XX016D

Köszönöm!!! :R

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE 1TB ELADÓ ÚJSZERŰ ÁLLAPOTBAN

(#99456) Khelben válasza ITjunior (#99455) üzenetére


Khelben
nagyúr

Inkább ezt: Asus K501
De ha nem lesz hordozva, akkor ennyiből háromszor erősebb asztalit lehet kihozni.

[ Szerkesztve ]

(#99457) ITjunior válasza Khelben (#99456) üzenetére


ITjunior
tag

Köszönöm a villámgyors választ!!! :R Igen, sajnos az asztali lenne a jobb döntés, de a munka miatt néha lenne hordozva, így kizárásos alapon marad a notebook. A K501 jobb minőség, vagy miért ajánlanád azt inkább? A processzor jóval gyengébb, az adatokat nézve.

XBOX ONE 1TB ELADÓ ÚJSZERŰ ÁLLAPOTBAN

(#99458) Chaser válasza ITjunior (#99457) üzenetére


Chaser
titán

De a gép minősége jobb, egy notebook nem csak hw-ből áll. Érdemes elolvasni a téma összefoglalót.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99459) qpcm


qpcm
újonc

Üdvözletem!

Alapvetően iskolai és internetes használatra (alkalmi játék esetleg, de az sokad rangú szempont most) kerestem gépet, és erre, illetve ha az AMD-s változat megfelelő (mintha azt olvastam volna, hogy nem az), erre gondoltam.
Elég sok hordozás van kilátásban, nem tudom, hogy ezt hogyan lehetne számításba venni.

Ha borzalmasan választottam volna, és mást javasolnátok, nagyjából 150 ezres keret áll rendelkezésre, oprendszerről magam gondoskodom (gyanítom valamilyen linux megteszi).

Minden választ előre is köszönök.

(#99460) sajtee5


sajtee5
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, jelenlegi 3 éves HP Probook 4535s-emet cserélném le.
1. 1-2 hónapon belül lenne esedékes a vásárlás
2. 200 ezer Ft-ot szánnék rá, ha nagyon muszáj 230k-ig el tudok menni
3. Játék, meló, tervező programok, filmezés
4. Főként Football Manageren játszom, tehát nem lenne rossz egy erősebb vas mint a mostani (min i5 jó lenne)
5. A mostani 15,6-os kijelző korrektnek tűnik, ha lehet matt, de a fényes is jó
6. Elég sokat hordoznám, de az egyik legkevésbé fontos szempont, a probook sem egy könnyű darab
7. Operációs rendszer nélkül is lehet
8. min 8 GB RAM és min 500 GB HDD, optikai meghajtó kihagyható
9. Jó lenne megint 3 év garanciával, és csak új gép jöhet szóba

Jelenleg nem vagyok képben a notebook piaccal, tehát nagyon hálás lennék ha 1-2 tippet adnátok, remélem nem túl nagyok az igényeim :D

(#99461) G.Peter


G.Peter
aktív tag

Sziasztok!

Barátnőmnek keresünk laptopot, ebben szeretném a segítségeteket kérni.
- Nem azonnal kell, ha várható valami nagy akció, akkor tudunk várni 2-3 hónapot.
- 130k lenne az összeg, esetleg kicsit drágább lehet, ha indokolt a felár.
- Villamosmérnök hallgató, autocad és inventor alapok, kevés programozás (C és assembly), matlab, office, illetve esetlegesen világítástechnikai tervező programok. Emellett filmezés, időnként játék (nem kell a crysis n+1-edik részének max grafikán uhd-ban futni, csak régebbi játékok)
- 15,6", ennyi pénzért gondolom még mindig 1366x768 TN panel. Csak az 5"-os telefonokba divat nagyfelbontású IPS panelt tenni...
- Időnként hordozná is, az én 2,5kg-s laptopomra azt mondta még elfogadható súlyú. Utazás közben nem használná.
- Oprendszer mindegy, az egyetem hallgatóinak jár windóz.
- 500gb HDD, 4gb RAM (ennyi pénzért ez a realitás...) optikai meghajtó nem fontos
- HDMI port, és legalább 1 db USB3.0 port legyen rajta, de gondolom ez már alapfelszereltség
- Csak új

Igazából a fentiek alapján egyértelmű milyen kategóriában gondolkozunk, csak az a kérdés, hogy melyik a legjobb típus ennyiért.
Előre is köszönöm szépen a segítséget!

(#99462) Chaser válasza G.Peter (#99461) üzenetére


Chaser
titán

Fuji A512 110e körül ami nagyon megéri az árát, kifutó modell, bestbyte vonalon még elérhető. A514 120e körül, ha ezek nem tetszenek akkor dell 5558 alapmodellje. De hd felbontású kijelzőn nem nagy élmény dolgozni, használt üzletiben sokkal jobb lehetőségek lennének.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99463) ITjunior válasza Chaser (#99458) üzenetére


ITjunior
tag

Teljes mértékben egyetértek! De ahogy írtam is, mobil-nak kell lennie... néha :))

XBOX ONE 1TB ELADÓ ÚJSZERŰ ÁLLAPOTBAN

(#99464) PandaMonium válasza ITjunior (#99463) üzenetére


PandaMonium
őstag

Ő szerintem nem erre gondolt hanem arra ami az összefoglalóban is szerepel: A noti fix hardver, (általában) nem tudsz rajta touchpadet, burkolatot, hűtést, stb. cserélni így nem csak a hardver kell, hogy szempont legyen vásárláskor.

What I cannot create, I do not understand

(#99465) Devily


Devily
tag

Tisztelt Fórumtársak,

200e Ft környéki áron tervezek új gépet venni. Egy ASUS K501LX típusú gépet néztem ki. A hazai kínálatból válogatva arra lettem figyelmes, hogy van két variáns, melyek számozása eltér, azonban a leírt specifikációk alapján megegyeznek.
-i5 5200U
-8GB DDR3
-GTX950 2GB
-1 TB HDD

Az volna a kérdésem, hogy mi a különbség a két típus között? (jellemzően az áruk is eltér 1-2000 forinttal)
A típusok:
-K501LX-DM116D
-K501LX-DM046D

Én arra tudok gondolni, hogy az egyik lapon például nincs M.2 foglalat. A laptopszalon honlapján az összes típusra azt írják, hogy van benne M.2, míg a PCX leírásaiban az szerepel, hogy nincs ilyen. Az ASUS hivatalos oldala szerint van olyan variáns, ami M.2 SSD-vel jön

Van jobb masina ebben az árszegmensben?

Köszönöm a segítséget!
D

(#99466) Chaser válasza PandaMonium (#99464) üzenetére


Chaser
titán

Így van. Nem általában fix a kaszni rész hanem mindig. Csak olyanra lehet cserélni ami benne volt, ha annak a minősége nem jó akkor bezárult a kör. Hűtésből sincs 100 féle mint desktopnál, mert egyszerűen itt minden mm-nek megvan a helye, csak az fér be amit odaterveztek. Ez egy komplett rendszer.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99467) Khelben válasza Devily (#99465) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem írtad, mire kell a gép, de ha játékra, akkor jó választás. A 116D-ben háttérvilágításos billentyűzet van.

(#99468) SoundBox


SoundBox
tag

Sziasztok laptop vásárlás előtt állok kinéztem egy sztem elég komoly géped, elkezdetem keresgetni hogy hol mennyibe kerül, és minden boltba más a specifikációja, a leglényegesebb a videókártya memória hisz valahol csak 2GB-nak írják valahol 4-nek, erről a gépről lenne szó:

http://www.digiprime.hu/laptop/asus-x550jx-21304-elado

Mi a véleményetek az ASUS márkáról, tudnátok esetleg ajánlani másik márkat ami megbízható?

amit szeretnék hogy tudjon

-i7-es proci 4maggal
-8Gb ram, úgy gondolom ennyi elég lenne,
-notebook videókártyaba nem tudom melyik a jó de jó lenne ha legalább elvinne pár mai játékot :)
-szerintetek fontos a full HD felbontás vagy elég az 1366*768?
-merevlemez mérete minimum 500GB, (van egy asztali gépem amibe SSD-van, de nyilván átraknám a laptopba, ennek van külön kialakítva hely vagy ki kéne venni a winyót?)

Melyik boltból érdemes megrendelni?

Köszönöm válaszotokat további szép napot :)

(#99469) Khelben válasza SoundBox (#99468) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiért nem kapsz normális gépben 4 magos cpu-t, ami le is tudja hűteni. Asus K501-et keress 950M-mel és valami normális boltot. Az I7 és a 8 GB ram is tök felesleges ebbe a gépbe, a videokártya mellé untig elég az I5 is.

(#99470) SoundBox válasza Khelben (#99469) üzenetére


SoundBox
tag

Köszönöm válaszod esetleg tudnál ajánlani olyan gépet mibe benne van a 4mag? modjuk mind1 milyen gép én vennék hozzá laptop hűtőt :)

(#99471) Khelben válasza SoundBox (#99470) üzenetére


Khelben
nagyúr

A laptop hűtő semmit nem ér. 4 magos gép legolcsóbban pl. az Asus G751. Ami az alatt van és 4 magos, az terhelés hatására még az I5-nél is kisebbre veszi vissza az órajeleket, tehát semmit nem ér.

(#99472) G.Peter válasza Chaser (#99462) üzenetére


G.Peter
aktív tag

Köszönöm a gyors választ!
Az A514 milyen szempontból versenyképes a Dell 5558-cal?
A Dell most 125k az emagnál, az A514 120k ahogy írtad is.
A Dell 3 év garis, dedikált VGA van benne, ez szerintem bőven megéri a +5e Ft-ot.

Van valami ami így a Fuji mellett szól?

Köszi!

(#99473) SoundBox válasza Khelben (#99471) üzenetére


SoundBox
tag

Értem köszönöm a segítséget, annyit tudnál még segíteni hogy az i5-ből melyik a legjobb választás hisz sok fajta van belőle Pl: 5287u vagy 5200u stb. mikor én az asztali gépet vettem akkor egy i5-2500K-s procit ajánlottak ami kenterbe ver néhány akkori i7-et is ezt szeretném megtudni, amit ajánlottál az előbb abba 5200u ez a proci van, akkor ez a legjobb az i5-ben :) Köszönöm a segítséget és a türelmed is :)

(#99474) Khelben válasza SoundBox (#99473) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az U-sok csökkentett órajelű processzorok, amik keveset fogyasztanak és kb. 30%-kal gyengébbek az M-es és H-s cpu-knál. Viszont a 950M mellé untig elég az I5 U is, mert nem olyan erős az a kártya, hogy kevés legyen a cpu.

(#99475) Devily válasza Khelben (#99467) üzenetére


Devily
tag

Szuper! Köszönöm!

Reméltem, hogy nem az M.2 foglalattal rövidítették meg az egyiket,mert karácsonyra szeretnék beletenni egy olyan SSD-t is a HD mellé. :D

Hogy mire kell?
Elsősorban szerettem volna egy fém házas, kompakt gépet ODD nélkül, jó teljesítménnyel. a G501 koncepciója nagyon tetszett, de az ára igen borsos és sok helyen olvastam, hogy a játékosoknak szánt notebookok nem működnek jól. Több külföldi és magyar teszt is említette, hogy az i5+GTX950/960 az ideális.
Az általam játszott játékokhoz elég lesz ez a hardver (CS:GO, QL, UT3, LoL, HotS) Újabb dolgokat . Ezen kívül egyszerűbb térinformatikai programokkal és CAD-ben ügyködöm majd rajta.

A jövőben tartok majd prezentációkat és ilyen esetben fontos az üzleties megjelenés, ami szerintem ennél a gépnél teljesülni is fog.

(#99476) Khelben válasza Devily (#99475) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egyedül a hosszú távú strapabírás lesz nagy kérdés, de minden másban megfelel a gép az igényeidnek.

(#99477) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!

Laptopvásárlás előtt állok, és segítséget szeretnék kérni tőletek.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - e hónap közepe

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) - ~70.000 Ft

(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.) - alapvető dolgokra használnám, leginkább internetezés skype, viber, office, filmnézés, játékra egyáltalán nem

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6"-os kijelzővel kellene, felbontás legalább 1366x768, fényes vagy matt, tn vagy ips az számomra mindegy, ami futja ezt az árat..

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? nem igazán, de azért 1-1,5 órát bírjon az akkuja

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) semmi

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? HDD minimum 250 GB legyen, ssd nem szükséges, ram legalább 4gb, optikai meghajtó nem szükséges

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI legyen, webkamera is a skype, viber miatt.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)ennyiért csak használtat szeretnék, leginkább olyan helyek, emberek érdekelnek, ahol megtudnám venni részletre is.

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

[ Szerkesztve ]

Samsung S9

(#99478) Chaser válasza G.Peter (#99472) üzenetére


Chaser
titán

A fuji strapább,matt kijelzős. Gb LAN-os,van akinek fontos. Belépő üzleti szint. De sztem az 5558 is elég korrektül össze van rakva és a 3 év gari sem rossz persze. Annyi még, ha esetleg szervizbe kerül a gép, dellnél van elég szórás a szervizek között, fujinál konstans korrekt. Én nem venném egyik gépet se, ennyiért nagyon baba használt üzletik vannak, de részemről vállalható pecsées mindkettő ha mindenképp új kell.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99480) gberes


gberes
csendes tag

Sziasztok! Sűrgősan szükségem lenne egy laptopra, legkésőbb péntekig nálam kell hogy legyen.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél hamarabb

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
180-190 ezer (külön SSD-vel -25, azaz kb. 165 a vége)

(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Közepes igényű játékok (hearthstone, lol)

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
natív felbontás 1366x768, olyan részletességgel amiven szépen fut

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6", jó lenne ha nem a legócskább TN lenne benne, de nem kritérium

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Utazás közben nem lenne használva, heti 2-3 távolsági búszúton lenne hordozva

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
win7 menjen rajta, de van már eredeti példány, jó lenne ha nem járna hozzá

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD kellene, úgy gondoltam, hogy gép mellé venni egy 120-ast, a gyári HDD-t pedig átalakítóval betenni optikai helyére. Kb. 25 ezerből jön ki, így a gép árának felső határa 165 ezer.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
-

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új

Előre is köszi!

(#99481) Chaser válasza Petersaure (#99479) üzenetére


Chaser
titán

Javaslom a témaösszefoglaló kitöltését.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99482) D@Ta


D@Ta
csendes tag

Üdv!
Barátnőm szeretne magának egy notebookot, és szeretném, ha segítenétek a választásban.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Heteken belül

(2) A gépre szánt összeg forintban?
50 ezer magyar forint

(3) Felhasználás?
internetezés, filmezés, közösségi oldal böngészése

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Ami ebben az árkategóriában kapható

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem igazán lenne utazás közben használva

(7) Operációs rendszer?
Windows 7

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
A legjobb, ami ebben az árkategóriában kapható

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Mindenképpen használt, és webshopból szeretnénk garanciával

(#99483) Tikakukac válasza PandaMonium (#99436) üzenetére


Tikakukac
titán

a Thinkpad szériának külön szervize van ahol gyorsan elintézik a garis ügyeket

csak ha valami gebasz van és beviszem akkor max. 1 hét alatt csinálják meg

Hát 3. hét fog letelni még nincs híre a gépemnek. A 24 órához képest ez nálam erősen bukós.

E7440 volt nálam, meg veszek is egyet, teljesen rendben van. Ha akku idő kell akkor meg Mac.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99484) eeniko


eeniko
újonc

Sziasztok!
Ilyen gépet keresek, tudnátok segíteni? :)
1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
140-180 e Ft.
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
főleg otthoni, film, net, fotószerkesztés- nagy méretű, raw képek
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem használnám játékra
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6"-os, full HD, matt lenne a legjobb, de ebben tudok engedni :)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Keveset lesz hordozva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 7 lesz, saját
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
RAM legalább 4GB, HDD legalább 500GB, optikai meghajtó kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, kártyaolvasó
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

Enikő

(#99485) Warton


Warton
őstag

Sziasztok!

1) Egy-két héten belül.
2) 300k körül, egy picit lehet több is.
3) Játék
4) World Of Tanks, CIV V
5) 15,6, lehet fényes tükrös is TN-es nem vagyok vájtszemű, felbontás sem annyira érdekel, persze a fullhd azért jó lenne
6) minimálisan lenne hordozva, nagyon ritkán, sőt még annál is ritkábban
7) alapvetően Windows 7 vagy 10, de el tudom azt is képzelni, hogy a fenti árban nincs benne, hanem külön venném
8) 500 GB minimum, SSHD ha belefér, 8GB ram azért gondolom kéne, optikai meghajtó nem létkérdés
9) kártyaolvasó jó lenne
10) csak új gép jöhet szóba

Lenovo y50-70-et nézegettem, a többi márkában nem vagyok annyira járatos, de nem vagyok Lenovo fan sem, úgyhogy jöhet más is. Bombázzatok ötletekkel!

[ Szerkesztve ]

(#99486) aggleány


aggleány
addikt

Sziasztok!

A segítségeteket kérem.

Legkésőbb pénteken kellene vennem egy gépet, nagyon maximum 85.000,- Ft-ig. Amit tudnia kell: kezelje az excelt és a wordöt, legyen beépített wifi vevője, menjen rajta a Facebook és a Skype normális sebességgel. Mindegy, hogy matt vagy fényes a kijelző. Ha lehet, legyen minél kisebb, munkába vinném, dolgozni, utazás közben nem használnám. Jó lenne, ha lenne rajta Windows. Tárhely, memória nem téma, optikai meghajtó nem szükséges. Inkább új gép érdekelne, a használtakért nem rajongok, bár ha tökéletesen újszerű állapotban van, akkor jöhet. :K

Ne legyen rózsaszín!!! :N

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#99487) Khelben válasza Warton (#99485) üzenetére


Khelben
nagyúr

Asus N551, G551. Lenovo felejtős, az a gép egy kályha és a garanciája sem az ajánlott kategória.

(#99486) aggleány : HP 6560b vagy kisebben HP 6360b, esetleg egy kategóiával feljebb HP 8460p. Új gép ennyiért nincs ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#99488) Tikakukac válasza aggleány (#99486) üzenetére


Tikakukac
titán

85-ből X220-at kell venni, és még pénzed is marad.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99489) ZGO


ZGO
tag

Sziasztok!
Kitöltöttem a kérdőívet, minden ajánlást/ötletet szívesen várok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? nem releváns
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 300-450e
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.) irodai, játék, fotószerkesztés/tervezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? 1920x1080, Battlefield 4, Diablo3, GTA V
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? max 15”, IPS, érintőképernyővel ellátott
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? keveset
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) nem releváns
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? optikai meghajtóra nincs szükség, lényeges, hogy SSD-t lehessen bele tenni, ha csak HDD-s verziót fogtok ajánlani, memória: min 6 GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) fontos az üzleties megjelenés, fém burkolat mint pl.: Dell 7537 Jelenleg ezt használom kiegészítő digitalizáló táblával.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) csak új gép jöhet szóba
Legjobb alternatíva számomra a convertible laptop lenne, csak értelmes grafikus kártyával nem találok a gyártóknál (Lenovo, Asus, Acer, Hp…), vagy csak nem vettem észre. Ha ilyen nincs, mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#99490) Khelben válasza ZGO (#99489) üzenetére


Khelben
nagyúr

El kellene dönteni, hogy irodai munka+üzleti megjelenés VAGY játék. A kettő együtt nem megy, főleg nem a GTA5 szint.

(#99491) csoki46


csoki46
aktív tag

Üdv!
Testvérem szeretne párjának venni egy laptopot vagy tabletet általános használatra. Internet, film, esetleg World of Tanks de az már luxus :)
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? 40.000-50.000Ft
(3) Felhasználás? Fentebb kifejtettem
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Szintén
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem lesz hordozva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Win7!
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Árból adódóan használt!
Szerintetek reális alternatíva lehet egy tablet, ha igen arra is tudnátok ajánlani valamit?

(#99492) aggleány válasza Tikakukac (#99488) üzenetére


aggleány
addikt

Milyen X220-at? A google csak egy ezer éves Lenovo-t dobott ki a keresésre. :F

(#99493) Khelben válasza aggleány (#99492) üzenetére


Khelben
nagyúr

Arra gondolt. Az az ezer éves Lenovo körberöhögi az összes új gépet olyan 200.000 forintig.

(#99494) aggleány válasza Khelben (#99493) üzenetére


aggleány
addikt

De az nagy is, meg nehéz is, nem? Legalábbis így képek alapján.

(#99495) ivana válasza aggleány (#99494) üzenetére


ivana
Ármester

Nem :N Kicsi és könnyű gép :) A legjobb subnoti amit kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#99496) G.Peter válasza Chaser (#99478) üzenetére


G.Peter
aktív tag

Én személy szerint körülnéznék a használtak között is, de hát asszonybú van.

Még egyszer köszönöm a segítséget :R

(#99497) aggleány válasza ivana (#99495) üzenetére


aggleány
addikt

Köszi, akkor valahol majd igyekszem megtapizni egy ilyet. :R

(#99498) Chaser válasza aggleány (#99486) üzenetére


Chaser
titán

Nem fog menni újban ennyiért, még 15-ösből is csak hulladék van, kicsiből meg semmi.
Vagy az x220 amit tikakukac mondott, vagy egy 2560p is beleférhet az árba használtan. De ilyenekre bőven sok egy x201/2540p is. Ezek 12,5"-osak, ha jó 14-es is akkor T420/8460p.

szerk: Dell vonalon E4300/E4310/E6220/E6320

G.Peter Asszonynak is van szeme, legalábbis általában. Meg kell neki mutatni, bár vannak makacsok tényleg:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99499) eeniko


eeniko
újonc

Sziasztok!
Közben találtam egy gépet, ami igen megtetszett. Mi róla a véleményetek?
Dell Inspiron 5558 15,6", LED, Intel, i5-5200U, 2,2GHz, 4GB, 1000GB, DVD-RW SuperMulti, Nvidia, GeForce GT 920M 4GB, LAN, WI-FI, Bluetooth, HDMI, Linux

Enikő

(#99500) Chaser válasza eeniko (#99499) üzenetére


Chaser
titán

Vállalható. Nem tudom mire kell, de gyanítom elég lenne az i3-as verzió, 120-130e közt van. i5 felárából talán jut még egy ssd-re is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.