Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#99401) marcellx


marcellx
csendes tag

Sziasztok!

1. 1-2 héten belül lenne a vásárlás.
2. Max 100K lenne a keret.
3. Netezésre, Filmnézésre, mindennapi dolgokra lenne.
4. -
5. 15.6"-os de lehet nagyobb is. Mindegy hogy fényes vagy matt és az is hogy TN vagy IPS
6. Nem lesz hordozva a gép.
7. Windows 8.1 legyen rajta.
8. HDD min 500 Gb, Ram pedig mindegy 2 vagy 4. És optikai meghajtóra legyen benne.
9. nincs.
10. Csak új gép nem szeretnék használtat.

Hardver tekintetében nincs nagy elvárásom.
Előre is köszi.

(#99402) laszlobak válasza fungeld (#99395) üzenetére


laszlobak
tag

CAD-ra, videovágásra kötelező lenne Quattro vagy FirePro videokártya, erős proci, sok RAM, nagy felbontás, na meg a hurcolászásra üzleti kivitel.

Újonnan ezért az árért csak fapados konzumer Dell 3542, 3543-ban gondolkodhatsz, i5-i7U-s procival és GT 840-es VGA-val, hogy még a legmegbízhatóbbat említsem. Ez meg olyan lenne - ha kölcsönvehetem Khelben Corsás hasonlatát - mintha egy új OPEL Corsát akarnál venni ahhoz, hogy egy építkezéshez minden anyagot odaszállíts. Valamilyen szinten működik a dolog, csak nem az igazi!

A Te felhasználásodra használtan 1-4 éves professzionális üzleti gépeket 100-230 eFt között tudsz venni itt az aprón is akár sok éves garival is.

Gondold át még egyszer, és ha sikerült ezt az "új fétist" levetkőznöd, jelentkezz újra!

(#99396) Chaser: Abban igazad van, képrnyőben előrelépés a Dell 5558 a 3542-3543-hoz képest, meg az árba se fér bele több újonnan, de GT 920-szal CAD-ozni már elég durva!

[ Szerkesztve ]

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#99403) Tikakukac válasza Mikulásbá (#99397) üzenetére


Tikakukac
titán

Kb. mindegyiknek szétmegy a mechanikája a billzete pedig még 2k-s csatolt billzethez képest is nevetséges. Biztosan nem vennék ilyet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99404) szabonagyur válasza marcellx (#99401) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amit találsz googleban vedd meg, mind ugyanolyan silány, nulla, hulladék.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#99405) Chaser válasza marcellx (#99401) üzenetére


Chaser
titán

Vmelyik dell ami szembe megy, sok örömed nem lesz benne, win ára 25-30e, könnyű kiszámolni mi marad a hw-re és körítésre.

laszlobak Nem rosszabb 920m-en cadezni, mint hd tn-en ps-ezni:) Cadnek quadro kellene amúgy is, ami nem lesz ennyiért, legalább a kijelző legyen rendben. Komoly cadhez 4 magos i7, . 16gb ram, quadro úgyis kell, használt üzletiben meg is kapná, de ha nem jó használt marad a sok kompromisszum.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99406) Khelben válasza Ricsex60 (#99398) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell 5558 fullhd ips kijelzővel kb. pont 200. Pont erre találták ki, amire te akarod használni.

(#99407) laszlobak válasza Chaser (#99405) üzenetére


laszlobak
tag

:R

[ Szerkesztve ]

A lényeg mindig a részletekben van...Tanácsot lehet kérni, de a döntés felelőssége a Tied! (mindenkinek úgysem fogsz tudni megfelelni)

(#99408) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Üdv!
Notebook vásárlása előtt állok. A vásárlás időpontját attól tenném függővé hogy jönnek-e idén skylake procival szerelt notebook-ok DDR4-el.
280-300k-ig szánnék rá de akár olcsóbb is szóbajöhet.
Kijelzőnek 15,6", jó lenne egy FullHD IPS (esetleg jó képességű TN).
Lesz hordozva, de nem kell hogy sokat bírjon akkuról játék közben úgyis töltőn lesz.
OP rendszer nem kell, van.
Tárhelynél igazából a vinyó méretét tekintve mindegy hogy 500GB vagy 1TB az lenne fontos hogy legyen mellette egy MSATA port ahova tudom tenni az SSD-met.
RAM: 8GB
Új és használt is lehet, használt viszont csak ha jó állapotban van,

Szerk: Nem mondtam de szerintem ki lehet találni hogy játékra kéne, meg kisebb videószerkesztésekre.
Szerintem egy komoly i5 proci elég lenne.

[ Szerkesztve ]

(#99409) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Ismerősöm notebookot keres, így a segítségeteket szeretném kérni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Minél hamarabb.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 100ezer
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Egyetem, programozás.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Igen.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows, vagy semmi.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
ODD nem fontos, 4gb ram.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Mindkettő

Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#99410) sirszevenap


sirszevenap
addikt

Sziasztok

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - jövőhét
(2) A gépre szánt összeg? - max 120 ezer forint
(3) Felhasználás? - Iskola, filmezés, mindennapi feladatok, internet
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - Nem szeretném!
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - 15,6 , inkább matt, felbontás mindegy, tn vagy ips az mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Sokat lesz hordozva, közben nem lesz használva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) - freedos is jó
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? - Min 750 Gb, ssd szerintem nem fér bele már az árba, 4gb ram minimum, optikai meghajtó kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) - könnyű legyen, lánynak kell.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) - Csak új!

Köszönöm a segítséget! :K

Bankkártyával? Hát persze!

(#99411) szabonagyur válasza sirszevenap (#99410) üzenetére


szabonagyur
félisten

Fujitsu A512, A514, A544.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#99412) sirszevenap válasza szabonagyur (#99411) üzenetére


sirszevenap
addikt

Hát ezek sajnos nem tetszenek a hölgynek! :(

Bankkártyával? Hát persze!

(#99413) szabonagyur válasza sirszevenap (#99412) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor vegye azt ami tetszik...:)

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#99414) Khelben válasza sirszevenap (#99412) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiért sajnos nincs válogatás, ahhoz több pénz kell.

freestyée: Asus N551

b.kov: második generációs gépet kap ennyiért nagyobb felbontású kijelzővel a laptopsystemnél. Thinkpad T420, Dell 6420, 6520, HP 8460, 8560.

[ Szerkesztve ]

(#99415) simo9555


simo9555
tag

Üdv!

Egy gyors kérdést szeretnék feltenni. AMD A10-8700P (Carrizo R6)+ R7 360M 2GB crossfireba tudnak menni? És körülbelül milyen nvidia videókártyának felel meg? (csak egy egyszerű választ szeretnék, ha valaki tudja, mert nagyon kevés tesztet találtam róla) :)

(#99416) b.kov válasza Khelben (#99414) üzenetére


b.kov
senior tag

Köszi szépen. :R

(#99417) humax


humax
senior tag

sziasztok

Ultrabooks keresek

ezeket neztem mit szoltok?
mas ajanlatot köszonom-

Dell XPS 13

Lenovo Yoga 3 Pro

Acer Aspire S7

Asus ZenBook Pro UX305

Samsung Ativ Book 9 (2015)

2015 HP Spectre X360

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#99418) Chaser válasza sirszevenap (#99412) üzenetére


Chaser
titán

Dell 5558 alapverziója 120-130e körül van, elérhető több színben, "csajosabb". Viszont nem sűrű hordozásra van tervezve, ahhoz még a fentebbi fuji is necces. Max ha autóban hordozná, női nemnek 15,6-os tömegközlekedésen amúgy is necces. Vállalható ez a dell is, gari is van rá 3 év.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99419) Chaser válasza Chaser (#99418) üzenetére


Chaser
titán

És ez csilli kijelzős.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99420) Khelben válasza humax (#99417) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én inkább vennék egy vékony üzletit, Dell 7450, HP Elitebook 840.

(#99421) marlboromen


marlboromen
aktív tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
annyi amennyi kell rá, feleslegesen nem szeretnék túl erős gépet
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
irodai, számlázó program, böngésző, néha egy-két film.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem játszom
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
17 colos.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
nem lesz hordozva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
windows de nem feltétlen kell előre telepítve.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
200 giga bőven sok.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
-
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Újat akarok.

Leginkább az érdekelne hogy elég-e egy pentium, vagy egy core i3 mindenképpen kellene. Azért nem szeretném ha nagyon lassú lenne akkor sem ha több program fut egyszerre.

(#99422) Khelben válasza marlboromen (#99421) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell 5748 150k, ez talán a legolcsóbb szükségmegoldás.

(#99423) marlboromen válasza Khelben (#99422) üzenetére


marlboromen
aktív tag

Köszönöm.

(#99424) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Azok számára akik most akarnak venni barmilyen HP4xx gepet: nezzetek korul jol, egyes helyeken mindre 5 év gari van most, nem csak a 455-re.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#99425) XharX


XharX
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni notebook vásárlásban egyetemre. Most kezdem a villamosmérnöki bsc-t és nem igazán tudom, hogy a használt programoknak milyen teljesítmény kellesz.

(1) 1-2 héten belül
(2) 120-150.000 között, de ha szükséges kitolható
(3) Iskola, filmnézés, néha játék
(4) Warcraft 3, Fallout 1-3, Dragon Age Origins lenne a max
(5) 15,6 max, méretben és tömegben se lenne szerintem komfortosabb egy nagyobb
(6) Gondolom napi szinten fogom hurcolni
(7) Az nem kell pluszba, van win 8 kulcsom amit majd frissítek 10-re
(8) Tárhely az mindegy. Memóriát nem tudom mennyi kéne, de itthon van 4 gb-s DDR3 laptop ramom pluszba.
(9) Ethernet csatlakozó, HDMI vagy VGA
(10) Igazából két megoldás közt vacillálok, újonnan az árban valamilyen viszonylag erősebb darab(i3+940M) vagy, ha egy Intel IGP is megfelelne a célra(itt tartok kicsit ennek a támogatásától) akkor néztem fele ennyiből használt üzleti darabokat még második generációs i3/i5-el, a maradék pénzt eltenném és amit majd jövőnyáron összemelózok ahhoz hozzádobom és újonnan akkor majd 200 felett választanék egy notebookot.

[ Szerkesztve ]

(#99426) ivana válasza XharX (#99425) üzenetére


ivana
Ármester

Vegyél egy nagy felbontású T420-at az mindenre elég, a játékokat nem tudom de ezek nagyjából akár igp-vel is, de inkább dvgas legyen.

jövőnyáron összemelózok ahhoz hozzádobom és újonnan akkor majd 200 felett választanék egy notebookot.
Ezt inkább ne, tartsd meg az üzletit, ezek a konzumer gépek nagyon gányok üzleti után.

(#99427) krob81


krob81
tag

Azért ez igen jó ár!!!!

E554

(#99428) XharX válasza ivana (#99426) üzenetére


XharX
aktív tag

Köszönöm a tippet! :R

(#99429) Chaser válasza krob81 (#99427) üzenetére


Chaser
titán

Nem, ez ajándék ár. Pár hete mega akcióban 200e volt:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99430) hunocsi válasza Chaser (#99338) üzenetére


hunocsi
csendes tag

Köszi a választ. És milyen típus lenne, ami mindkettőt lefedné, nagyjából mennyiért?

(#99431) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Az X240-et miért nem szoktátok javasolni? A horribilis touchpadon kívül. Valami olyasmit olvastam régebben itt a topikban, hogy rengeteg a meghibásodás a 40-es szériában.

Azon gondolkodom, hogy nálam ez lesz a befutó mert kb. ez az egyetlen laptop ami minden elvárásomnak (FHD IPS, NBD gari, Intel wireless card, könnyű és strapabíró mindezt baromi jó akkuidő mellett) tökéletesen megfelel és még ki is tudom fizetni. A touchpadot pedig majd ha lesz még egy kis extra pénzem kicserélem egy X250 touchpadjával.

What I cannot create, I do not understand

(#99432) Chaser válasza hunocsi (#99430) üzenetére


Chaser
titán

Asus n551 pl, 250e-től felfelé.

PandaMonium Strapabíróság itt már erősen kérdőjeles, annyi köze van a régi tp volnalhoz hogy kívülről úgy néz ki. Nézz be tp topikba, tegnap panaszkodott valaki egy új szériás akármire.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99433) Tikakukac válasza PandaMonium (#99431) üzenetére


Tikakukac
titán

Van rendes NBD gari, na az új.

Továbbá tejfölöspohár gépért pénzt nem adunk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#99434) adykag


adykag
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsra szorulnék mert már hetek óta vacillálok és csak nem jutok előbbre. :(((

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- Jövő héten
(2) A gépre szánt összeg forintban?
- ~200-320k HUF
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
- netezés, irodai programok, gyengébb játékok, FHD (esetleg 3D) filmezés TVn és gépen, torrent
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
- ha a mai játékok minimum grafikán futnak az nekem elég
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- Kizárólag 13-14", Full HD v 1440 x 900 (Mac) érintőképernyő nem kell, mattot preferálom, de igazából mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- hordoznám autóval, motorral, néha vonaton is használnám, szóval sokat hordanám; max ~1,5 kg
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- Eddig Windows 7-et használtam, azzal elégedett vagyok. Linux nem vonz, OSX érdekel, de félek is tőle
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
- optikai meghajtó nem kell, mindenképp SSD és 4-8 GB RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
- HDMI akár átalakítóval is, de lehessen
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- új

Izgat az OSX, de mivel még nem volt Mac-em tartok tőle, hogy mennyire tudnám megszokni. Windowson szocializálódtam. :)

Amik eddig leginkább érdekelnek:
- ASUS K401LB-FR053D [~190e HUF, i5, 14" FHD fényes, 4GB, 1 TB, GF GT 940m, 1,65 kg, OS nélkül]
Ennek két baja van: nincs benne SSD és az országban sehol nincs bemutató darab amit meg lehetne fogdosni, próbálgatni. Kicsit zsákbamacskánk érzem, pedig ár-érték arányban kecsegtető.
- Asus Zenbook UX303LB-R4098H [~260e HUF, i5, 13,3" FHD matt, 4GB, 128GB, GF GT 940m, 1,45 kg, Win 8.1]
Ez szerintem egy jól összerakott, vagány kis gép, de +70e HUF egy Windowsért és a némileg jobb burkolatért, nem biztos, hogy megéri.
- Apple MacBook Air 13" [~320e HUF, i5, 13,3" (1440 x 900), 4GB, 128GB, Intel HD6000]
Ez meg ugye más rendszer, más gondolkodásmód.

Szóval még annyit, ha már Windowsos gép akkor minimum dedikált VGA, és FHD kijelző, illetve valószínű dobnék rá még +4GB ramot. MacBook Airnél ugye nincs sok mozgástér.
Ja és van mellette egy munkahelyi HP 8460p WIn 7-el. Eddig ez volt az egyetlen gépem, de nem akarom többet cipelni (3kg) és itt a biztonsági miatt a bootolás, bejelentkezés, programtelepítés is elég macerás.
Előre is köszönöm a tanácsokat! :)

(#99435) nrbx


nrbx
tag

hello, valami hasznalt notebookra lenne szuksegem otthoni felhasznalasra. eddig egy Intel Celeron T3000-as Asus volt, ennel azert erosebb kellene, mert neha mar a bongeszes, videok nezese is akadozott.

(1) Egy hónapon belül kellene
(2) max. 70000
(3) elsosorban irodai munka, bongeszes, ritkan kepfeldolgozas
(4) -
(5) 13-14,1"
(6) Hordozva lesz, utazás közben hasznalva nem.
(7) Windows
(8) van egy hasznalaton kivuli Samsung SSD 830 otthon, azt tennem bele, RAM: 4GB, ODD nem fontos
(9) -
(10) használt

Nem tudom HW-ben mennyire mehetek le, hogy meg kenyelmesen lehessen hasznalni. Mivel jo tapasztalatom volt az uzleti HP-kel, nezegettem a Probook szeriat, lenne is pl. egy HP Probook 6460b Intel Celeron B840 processzorral (54ezer FT). mennyire eros ez a processzor? maradhatok ennel vagy inkabb valami i5-2xxxm-mel szerelt gepet nezzek? esetleg alternativak? koszonom.

(#99436) PandaMonium válasza Tikakukac (#99433) üzenetére


PandaMonium
őstag

Jogos, rosszul fogalmaztam meg. Nem is igazán NBD garira gondoltam, hanem arra, hogy a Thinkpad szériának külön szervize van ahol gyorsan elintézik a garis ügyeket. Nem kell feltétlen az on-site gari, csak ha valami gebasz van és beviszem akkor max. 1 hét alatt csinálják meg, ez pedig consumer gépnél ugye nem létezik.

Oké, akkor tejfölös pohár az X240, csak akkor megint ott vagyok, hogy marad az E7440/E7240 amiknek jelentősen gyengébb az akkuidejük (szabonagyur elmondása szerint dokkolóra mehet második akksi de én erről semmit nem találtam a neten), illetve a notebookcheck szerint meglehetősen hangos a ventijük komolyabb terhelésnél.

(#99435) nrbx: Lenovo Thinkpad T420?

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#99437) hunocsi válasza Chaser (#99432) üzenetére


hunocsi
csendes tag

Köszi, lehet inkább rááldozok többet. Akkor ez jó választás lenne?

(#99438) Kolondrum

Sziasztok! Egy HP Probook 6460B mit ér, életképes cucc? Új akku, Intel® Core™ i5-2520M, Intel HD Graphics 3000, 2Gb DDR3 ram. 65k.

(#99439) Khelben válasza Kolondrum (#99438) üzenetére


Khelben
nagyúr

Alkudj még belőle, hiszen 70k-ért fél év garanciával is lehet kapni, ami azért elég jó dolog.

(#99440) jety91


jety91
őstag

Sziasztok! Egyik ismerősömnek kellene egy kis segítség.

1. mostanában
2. 200 000Ft
2. Internet, Skype, régebbi játékok fussanak rajta akadásmentesen (nem full grafikán)
4. Blade and Soulozna éjszakánként a munkában rajta. Ahogy néztem 840m-es nvidia bőven kielégítené az igényeit.
5. 15.6, 1366x768
6. Heti 2-3x kocsiban vinné magával munkába ahol asztalon hhasználná, Utazás közben nem.
7. Nem kell
8. HDD, minimum 500GB
9. nincs
10. Ha van játékra alkalmas használt garival, akkor az is szóba jöhet, de egyébként új.

Nézegette a 0%THM-es laptopokat laptopszalonon, örülne ha lenne a fenti paramétereknek megfelelő darab köztük.

Köszi előre ia a segítséget :)

(#99441) Boost3er


Boost3er
tag

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy szeretnék laptopot venni sulihoz, nem kell játékra csak, hogy suliba tudjam vinni és tanuláshoz használni. Esetleg itthoni felhasználó szintű kezelésre tehát semmi hardcore nem kell, csak a szokásos. Ezt szeretném nagyjából 100 000 Ft-ig megúszni. Tudtok erre megfelelő alternatívákat ajánlani? Márka nem nagyon van amit preferálok, a legjobb kéne amit ebből a pénzből ki lehet hozni. Köszönöm szépen!

(#99442) Khelben válasza jety91 (#99440) üzenetére


Khelben
nagyúr

Asus K501, de nincs 0%-osban ha jól látom.

(#99443) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

Megkértek hogy keressek egy notebookot egyetemhez (internet, office stb), játékra nem lesz használva. Próbáltam meggyőzni az illetőt hogy használt üzletivel jár a legjobban, de ódzkodik a használt szó miatt (hiába garanciás). A vásárlás szeptemberre van tervezve és a keret 150-160000 Ft. Fehér borítás előnyben (de szerintem ez lényegtelen).

[ Szerkesztve ]

(#99444) Khelben válasza krypton (#99443) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Probook 450, Fujitsu A514. 150-ből utóbbiba kijön egy ssd bővítés is, az hasznos lehet.

(#99445) szabonagyur válasza PandaMonium (#99436) üzenetére


szabonagyur
félisten

Max kihasználtság mellett sem hangos a venti, átlagos, nem is lehet hangos hiszen az U-s CPU sem erőmű.

Igen lehet második akksit rakni, sajna nekem nincs még hozzá, így max annyit tudok megmutatni, hogy ki is írja, hogy második akksi nincs jelen... premete kollégát kell keresni neki van/volt is ilyen hozzá.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#99446) krypton válasza Khelben (#99444) üzenetére


krypton
senior tag

HP Probook 450 biztos kijön 160000-ből egy rendes webshopban? A514 helyett nem jobb választás egy A544 az M-es processzor miatt? Nem megkérdőjelezem az ajánlást csak érdekel, gondolom a váz ua.

[ Szerkesztve ]

(#99447) PandaMonium válasza szabonagyur (#99445) üzenetére


PandaMonium
őstag

Rendben, köszi az infót. :R

What I cannot create, I do not understand

(#99448) Chaser válasza PandaMonium (#99436) üzenetére


Chaser
titán

Ha mákod van gyorsan elintézik, ha nincs akkor nem, sajnos gariban sem olyanok mint elvárható lenne. Emiatt is inkább a dell lenne jobb, vagy x230 arra már gyári max pár hónap lehet, szóval lényegtelen. Ellenben sokkal olcsóbb a 240-nél.

hunocsi Ez már igen.

Khelben És náluk a ram is több van benne.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99449) caindwan


caindwan
tag

Sziasztok! :))

Bocsi, hogy nem követem majd a pontokat, de a kérdésem csak az lenne, hogy meg-e éri a pénzét.

2. max ~90k
3. játék (simán elég minimumon), netezés, gyenge tervező programok

Tehát adott egy HP 15-r150NC ~72k huf. Megéri,boltból? Esetleg lenne-e valami jobb az árkereten belül? :R

(#99450) szabonagyur válasza caindwan (#99449) üzenetére


szabonagyur
félisten

4-5 éves (nem extra igényű) játékoz kb elég, amúgy semmi többre, maga a gép meg....

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.