Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#13101) ciry válasza Sandrew (#13090) üzenetére


ciry
őstag

i5-ös, i3-ast én se találtam.

"Csak semmi buzulás!"...

(#13102) barneysz válasza Borote (#13092) üzenetére


barneysz
csendes tag

Tudom, ha HP-t veszem, piszkálunk bele + 4 giga ramot.

Ha kiderítesz valamit a melegedésről, légyszi írd be, mert ez nekem is fontos.
Arról hogy melyik milyen hangos tudsz valamit?

(#13103) nagylebowski válasza Chaser (#13100) üzenetére


nagylebowski
csendes tag

köszi, akkor szerintem veszek 3 xboxot a haveroknak és olcsóbban megúsztam. :C

(#13104) Chaser válasza nagylebowski (#13103) üzenetére


Chaser
titán

Látszik te se vágod a notik világát, 200k körül az i3-as most gt555-ös lenovo jelenleg ajándék kategória:) Pár hónapja ilyen szintű vga-s gépet 250k alatt nem kellett keresni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13105) ciry válasza Chaser (#13100) üzenetére


ciry
őstag

Aluminum chassis-alumínium alváz.

"Csak semmi buzulás!"...

(#13106) Chaser válasza ciry (#13105) üzenetére


Chaser
titán

Hát én nem látom annak, élőben meg még nem láttam. Talán majd egyszer. A bill körüli részt kép alapján annak mondanám, fedlapot nem, alját meg nem láttam, de azt ált-ban műanyag szokott lenni ilyen kategóriában.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13107) nagylebowski válasza Chaser (#13104) üzenetére


nagylebowski
csendes tag

180-ért látok 8giga rammal i5 2410m procival és gf 525m-es kártyával 3 év garanciával dell gépet. 3dmark06 8100-at dob rá natív felbontáson, van rajta 2 usb3. Nekem ez elég, a többi felesleges. Nem csúcsgépet vagy csúcskártyás gépet keresek, csak egy olyat, amivel néhány kurrens játékot emészthető minőségben tudok futtatni. A majdnem 4 éves xboxomon sima minden, de zömében olyan haverjaim vannak, akik pc-n multiznak. Ezért nem fogok $1000-os gépet venni...

(#13108) Chaser válasza nagylebowski (#13107) üzenetére


Chaser
titán

Ahogy érzed:) Ami gépet kinéztél annyit kell tudni róla, hogy erős hw-e van, kasznija meg gyenge. És játékban a 8GB ram és i5 ellenére egy gt 555 ddr5 biza' csúnyán elveri.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13109) nagylebowski válasza Chaser (#13108) üzenetére


nagylebowski
csendes tag

nyilván elveri, de az a teljesítmény már sok, felesleges. Ezért írtam, hogy 160-180 között.

(#13110) zsolty28


zsolty28
tag

Sziasztok!

Olyan gépet keresek, amely a következő szempontoknak megfelel:

- 15.6 colos vagy nagyobb kijelző
- Extra erős képernyő megvilágítás
- Nagyon jó képernyő betekintési szög
- Külön numerikus billentyűzet

Ár max: 150.000 Ft

Aki tud segítsen nekem ilyen gépet találni! (Elsősorban Priviben ha kérhetném) :R

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Új Letöltés - A friss hírek és letöltések paradicsoma: https://ujletoltes.hu

(#13111) Chaser válasza nagylebowski (#13109) üzenetére


Chaser
titán

180-tól már csak egy kis ugrás a 200, de a teljesítmény meg is látszik. Vagy veszel erősebb hw-rel de olyan kasznival gépet ami nem sokat ér, vagy veszel jobb kasznival erősebb vga-val. Ha a 200k már sok, akkor 150k alatt találhatsz n5010-et is éppen, vagy 165k körül n5110-et pl.

szerk: zsolty28: 250k körül keress ilyet, mert 150-ért nem fogsz kapni. FHD panelek már ilyenek.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13112) AkosL


AkosL
aktív tag

sziasztok

acer timeline x notival kapcsolatban van bárkinek valamilyen tapasztalata?
nem látta véletlenül valaki egy MM/saturn -ban kiallitva? (eddig néztem prá helyen, de sehol, pedig vásárlás előtt megnézném élőben is.)

(#13113) nagylebowski válasza Chaser (#13111) üzenetére


nagylebowski
csendes tag

vágom, ezeket is néztem, csak az a kérdés, hogy milyen proci kell egy mostani pc-s játéknak pl. dirt3. mert gondolom a 2310 lószarra sem elég...

(#13114) energy_ válasza nagylebowski (#13107) üzenetére


energy_
senior tag

jaja én is y570et mondom dellt élőben néztem media marktban és hát.... elég csúnya

szerk:játéknál proci másodlagos és y570ben a vga jóval erősebb

[ Szerkesztve ]

(#13115) zsolty28 válasza Chaser (#13111) üzenetére


zsolty28
tag

Köszi a gyors választ!

Akkor érdemesebb beszereznem egy jó monitort? :)

Új Letöltés - A friss hírek és letöltések paradicsoma: https://ujletoltes.hu

(#13116) nagylebowski válasza energy_ (#13114) üzenetére


nagylebowski
csendes tag

tehát ha lerendelek egy i3 2310m-es gt555m-el és 4gb rammal, az nagyon odapörkölne a dellnek?

(#13117) energy_ válasza nagylebowski (#13116) üzenetére


energy_
senior tag

játékban és minőségben biztos

többen vettek már fórumon ilyet és mindenki nagyon elégedett vele :)

szerk:meg addigra az ára is lemehet 180-ra mivel még elég új

[ Szerkesztve ]

(#13118) dkface válasza nagylebowski (#13107) üzenetére


dkface
aktív tag

Az i3 -2310 mindenre elegendő sehol nem lesz proci limit , és a GT525-höz képest az 555 legalább 40%-al gyorsabb.

Napi középárfolyamon a dollár jelenleg 185forinton áll ami azt jelenti hogy egy ezer dolláros gépre 5ezer forintot kellene rá fizetned :U

[ Szerkesztve ]

(#13119) maistro17


maistro17
csendes tag

Sziasztok. A hardveri részhez nem nagyon értek, ezért segítségeteket szeretném kérni laptopvásárlásban.
Gépészmérnöknek készülök, a laptop elsősorban asztali gép helyettesítésére kellene, a hordozhatóság nem annyira fontos. Kb 200 k-t szánnék rá. Rendszeres használat mellett fontos a megbízhatósága. Szerintetek milyet vegyek?? :)

(#13120) nagylebowski válasza dkface (#13118) üzenetére


nagylebowski
csendes tag

én is számolgatom, hogy fogok egy ilyet hazahajóztatni, de mire ideér majdnem ugyanott van mint az eu ár, mert a vám áfa szállítás dob rá gazdagon.

(#13121) Z86 válasza maistro17 (#13119) üzenetére


Z86
őstag

Szerintem mindenképp valami nagy felbontású modellt keress. 1600x900, vagy fullHD. A későbbiekben alkalmazott rajzolós programokhoz nagyon jól fog jönni.
Ez 15,6"-on viszonylag ritka, de 17,3"-on már alap. Kérdés mekkora méretre gondoltál.

(#13122) ciry válasza nagylebowski (#13113) üzenetére


ciry
őstag

BFBC2 online
dirt3
Tele van ilyen feltöltésekkel a youtube.
Megy minden mit a huzat és egy gt540 csak, nem 555

"Csak semmi buzulás!"...

(#13123) Chaser válasza nagylebowski (#13113) üzenetére


Chaser
titán

Dehogynem elég, előző gen-ből megfelel kb egy i3 370-nek.

zsolty28: Ha nincs rá több pénzed mindenképp. 200k alatt esélytelen amit akarsz.

maistro17: gondolom neked jól jönne majd quadro, most eléggé lenn vannak a 8440p árak, 220k-ért már pöpec gépet kapsz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13124) nagylebowski válasza Chaser (#13123) üzenetére


nagylebowski
csendes tag

azt látom, hogy a mostani dolgokkal meg-megbirkózik, de van benne annyi tartalék, hogy az őszi-téli kínálatból is fogok tudni játszani a húzósabb címekkel? Nyilván nem ultrára húzva...

(#13125) Chaser válasza nagylebowski (#13124) üzenetére


Chaser
titán

VGA lesz a limites, nem a cpu. Igaz hogy notesz viszonylatban erős, de asztaliban olyan 15k-s árszint, 25-ért meg már klasszisokkal gyorsabb van, ami notesznél 3-400k-s kategória ha nem drágább. Volt is egy teszt, i5-tel meg i7-tel, pár FPS különbség van az i3 ellen...ilyen tudású vga mellé bőven jó.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13126) picur220 válasza Z86 (#13080) üzenetére


picur220
veterán

és Chaser: Köszi az infót!

(#13127) hun2005


hun2005
tag

Heló! Vásárolni szeretnék egy új laptopot, a kikötéseim csupán:

-szép, napos időben is jól látható kijelző
-720p-s filmek szaggatásmentes lejátszása
-nagy pdf fájlok és diaanyagok akadásmentes lapozása
-kényelmes billentyűzet
-(tehát nem játékra kell)
-árban bruttó 150 és 180 e ft között gondolkoztam.

Egyébként keresgéltem, és mindig a DELL Inspiron N5-ös szériát dobta ki találatnak. Ez jó gép, és 3 év garanciát is adnak rá, de (tesómnak is ilyen van) és a hangszórók förtelmesen gyengék és visszhangzanak.
Szóval milyen gépet ajánlanátok? Köszi előre is

(#13128) empir3


empir3
tag

Sziasztok!
Laptopot szeretnék venni. Két fajtát ki is néztem, csak nem tudom melyiket éri meg jobban. Kinéztem egy Sony Vaio VPC-EC3M1E/BJ-t (ATI Radeon HD5650 1 GB, 4 GB RAM, Intel Core i5 460M 2.53 Ghz) és egy Dell N5010 (ATI Radeon HD5650 1GB, 4 GB RAM, Intel Core i5 480M 2.66 Ghz). Szerintetek melyiket éri megvenni? Játékra (GTA 4, NFS), filmekre használnám inkább. A felszereltségük alapján, nem kéne sokat különbözzenek árban, de mégis körülbelül 230 Euróval drágább a Sony.

(#13129) Bikkrom válasza empir3 (#13128) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Más gépekben nem gondolkoztál? Mennyi a keret rá? A Sonynál a nevet fizeted meg, az N5010 meg botrányosan gyenge lett Dell részéről.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#13130) ciry válasza empir3 (#13128) üzenetére


ciry
őstag

Mennyi zséd van rá amúgy?
Mert ahogy nézem nem mai széria egyik sem :(

lol megelőztek :D

[ Szerkesztve ]

"Csak semmi buzulás!"...

(#13131) Chaser válasza hun2005 (#13127) üzenetére


Chaser
titán

Épp a a hangszóürók ami végül is erőssége a kaszniból:D Ami neked kell: 4530s, esetlegesen lattitude e5520, az még pont belefér árba. Utóbbira kemény 4 év nbd on-site adnak és háttérvilágításos a bill. Mind2 gép kijelzője matt. 1080p-t is csuklóból tolják. De még olcsóbban e5520-ból van c2d-s verzió, valami bruttó 130k a legolcsóbb modell. Ugyanaz mint a sanfy bridge verzió, de értelemszerűen csak akkor igp van mellette, hd4500m, viszont fHD-t az is viszi. Világítós bill itt már nincs, gar is "csak" 3 év, viszont jóval olcsóbb. Iponon van róla egy teszt, sztem elég jó vétel az is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13132) gabsz227 válasza hun2005 (#13127) üzenetére


gabsz227
tag

Sztem is Hp 4530s- a te géped. matt kijelző, alu borítás, 3 év gar. Am tudja vki hogy akkor most a 4530s-eken van ujjlenyomat azonosító vagy sem? mert mindenhol nemet írnak rá, de elvileg meg van benne. Szóval?

(#13133) Chaser válasza gabsz227 (#13132) üzenetére


Chaser
titán

Tudtommal mind1iken van. Az 5520-akon is, kivéve a c2d-s verziók.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13134) empir3 válasza Bikkrom (#13129) üzenetére


empir3
tag

Keret van rá, de egy bizonyos összeget nem szeretnék túllépni, hogy maradjon még. Közel 1500 Eurót. Max. Akkor milyent ajánlotok? Játék, film, multimedias dolgok érdekelnének. Alapfeltétel, hogy i5-ös proci legyen, 460M vagy jobb. Ati Radeon videókártya, minimum 1 GB-s. Hd 5650 vagy jobb. 4GB ram. Öszinte legyek a Sony jobban érdekel, csak ha ugyan azt a felszereltséget olcsóbban is megkapom akkor a pénzsporlás nem jön rosszul.
Amúgy az i5-ös 460M vagy jobb, pl 480M vagy 520M, ezek 4 magosak? Jól tudom?

[ Szerkesztve ]

(#13135) Bikkrom válasza empir3 (#13134) üzenetére


Bikkrom
senior tag

2 fizikai mag+2HT. Így áll össze. Amúgy miért euroban írtad a keretet? Itthon vennéd vagy külföldön? Nem mind1. :P

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#13136) drzozo válasza nagylebowski (#13124) üzenetére


drzozo
senior tag

Kajak nem értem miért erőlteti mindenki azt a nyamvadt Dell 5010, 5110-et. Itteni kis olvasgatás után le lehetne szűrni a konklúziót a felhasználói tapasztalatokból, amik 90%-ban negatív véleményekből állnak. És minden második user képes belinkelni ezt a notit. Játékra. Ha neked az kell, hogy a kezed 90fok felett támaszd meg, akkor nagyon jó döntés a Dell!!! 100-szor el lett már mondva, hogy rossz a borítás, műanyag, melegszik az egész, béna a hűtés. Hiába ad 3 év garit, ha másfél év múlva vinni kell és nem lesz majd x ideig géped. 180 ezer forint a kereted, 8 ezer forinttal drágábban kapsz már Lenovo Y570-et, az i3-ból, DDR5-ös GT 555-el, ami BŐVEN elég a játékokra. Levonhatod a youtube-os videó alapján is a következtetést, a GF 540 (Dell) mediumon viszi a BC2-t, akkor szerinted a BF3-mat mennyin fogja? Ha játékra kell és csak júliusban veszed, akkor ne legyél hülye a jobbat, 8 ezer forinttal drágábban venni (lehet addigra az ára is lemegy, bár kétlem).

[ Szerkesztve ]

(#13137) Lori82


Lori82
senior tag

Sziasztok,haverom gondolkodik egy laptop/notebook vásárlásán,de sajnos nagyon szűkös a keret.120 000 van valamilyen bestbuy?

(#13138) Chaser válasza drzozo (#13136) üzenetére


Chaser
titán

Nekem is volt, de csak integrált vga-s, az nem melegedett értelemszerűen. De az a nyamvadt csilli-villi lakkozás ami trendi' mostanság hát én nem törölgettem 10 percenként:) 5110 előnyére legyen mondva, hogy ált-ban helyszíni garos, tehát szerviz megy ki 1-2 napon belül és helyben csinálják meg a gépet. Régebben volt jó választás, akkor még nem volt alternatívája. Ez otthonra való gép, nem hozni-vinni, játéknál meg egy hűtőpad alá és nincs gond..persze ha gyatra kijelzős darabot fog ki valaki akkor külső monitor se árt. Komolyabb játékra 1értelmű y570, akinek meg csak kocajátékra kell és nincsenek komolyabb minőségi elvárásai a gép felé annak n5110.

szerk: Lori82 Ha minőséget akar van pár lehetőség azért. 4520s dual-celeronnal, igp-vel, alu burkolat, kijelző csilli, 3 év gar, 115k. 110k-ért fujishopból A530 i330-cal, minőségi műanyag gép, matt mindene, kijelző is 3 év gar. 127k-ért dell E5520 c2d-vel ugyan, de 3 év nbd-onsite garral, matt kijelzővel, anti-ujjlenyomatgyűjtős belsővel, alu fedlappal, jó akuidővel, erős kialakítással mint az A530. Kb ezek vannak 120k környékén amit nem fog megbánni..amit megbánna abból 10x ennyi van:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13139) Bikkrom válasza Lori82 (#13137) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Mire kell? Mik az elvárások? Játék lesz? Mekkora kijelző? stb

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#13140) Lori82 válasza Bikkrom (#13139) üzenetére


Lori82
senior tag

15,6 képernyő,többnyire netezésre,office használatára, max. régi játékokkal játszana.

(#13141) Bikkrom válasza Lori82 (#13140) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Aki a régivel játszik néha előkap 1-2 újat. Ezen menni fog minden mai játék is, igaz lowon a nagy része.
Szerk.: Vagy ha semmi új nem fog előkerülni akkor ez.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#13142) nagylebowski válasza drzozo (#13136) üzenetére


nagylebowski
csendes tag

azért erőlteti mindenki, mert papíron jól néznek ki a hardverelemek adatai. Tudom, hogy putri a borítás, mert a kollégámnak is az van, de mivel legtöbbször külső billentyűvel lesz használva, nem gond. Melegedés játék közben nem gond, mert nyilván nem billentyűzettel játszom. Azért nem ugrálok a Lenovo után, mert ugyanilyen gyártmányú a gépem, és az 1 év gari lejárta után pár hónappal majdhogynem szétesett. Az ügyfélszolgálat elküldött a picsába, mert nem vista van a gépemen, mondván emiatt a szoftveres furcsaságokat oldjam meg magam. Amúgy a dellben 525m van, nem 540m.
A 190 ezres ára az y570-nek meg leginkább 200 egy érezhetően gyengébb processzorral, mint amiket 180-ért megkapok acer asus vagy dell gépekben.
Ne érts félre nem szarozom le a javasolt gépet, de van egy lélektani határ, mint ahogy nem vennék 150 milliós kocsit a lottónyereményemből sem, mert mi a francnak. Hiába megy többet, mint a tyúkszaros lexus.

(#13143) nemcso válasza drzozo (#13136) üzenetére


nemcso
senior tag

Nem igaz, hogy annyira átmelegedjen a billentyűzete. Fújni fújja a forró levegőt, de a billentyűzeten ez nem igazán érezhető.
Chaser tökéletesen leírta a dolgot...

[ Szerkesztve ]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#13144) drzozo válasza nagylebowski (#13142) üzenetére


drzozo
senior tag

Tehát inkább veszel egy 1997-es, 1.2-es Opel Astrát, mint 8-10 ezer forinttal drágábban egy 2005-ös, 1,6-os, hármas BMW-t. Világos, no offense, de te azt írtad, hogy BF3 szintű játékokhoz kell. Annál a vga-nál nem fogod érezni a proci sebességét, ha csak nem cpu igényes programokat fogsz futtatni.

[ Szerkesztve ]

(#13145) nagylebowski válasza drzozo (#13144) üzenetére


nagylebowski
csendes tag

a példa azért sántít, mert a lenovo csak vga-ban lenne jobb. proci, memória, hdd az olcsóbb gépben lenne több. ráadásul ugyanúgy friss modelleket nézek, nem régi szarokat.

Igen bf3-ra kell, de mivel az 540-es nvidián fütyörészve megy a crysis 2 med/low, nem gondolom, hogy a bf majd gondot okozna neki, főleg, hogy egy fejlesztő elmondta, hogy ugyan még nem nyilvánosak a rendszerkövetelmények, de ne számítsunk a crysisok féle elborult gépigényre. Ennek tükrében, szerintem futna...

[ Szerkesztve ]

(#13146) energy_ válasza drzozo (#13144) üzenetére


energy_
senior tag

ne eröltesd :) csak akkor nem tudom mért kér ajánlást ha ő már rég eldöntötte mit fog venni csak elötte idejött vitatkozni :D

(#13147) nagylebowski válasza energy_ (#13146) üzenetére


nagylebowski
csendes tag

a kérdés az volt, hogy az általam leírt vasakról tapasztalat van-e ami segít a döntésben.

(#13148) gotz


gotz
tag

Hali!

Egy gyors kérdés, lehet, hülyeség. :D

Hogy lehet DV6-on előcsalogatni a Turbo Boost? Lehet manuálisan is állítani vagy automatikusan működik az egész?

Köszi :R

(#13149) drzozo válasza nagylebowski (#13145) üzenetére


drzozo
senior tag

De mit kezdesz a 8 giga rammal, win 7 alatt, játékokban? Meg a nagyobb procival, ha a vga rosszabb? Tudom, hogy friss, de messze nem olyan jó, szubjektív.

Ezt úgy írom neked, viccen kívül, én is BF3 miatt vettem ezt a laptopot. Így hát van szerencsém tesztelgetni az i3-as, Y570-et játék közben. Nincs alatta hűtő, és alig melegszik. 2-3 óra BC2 után, langyos. Nagyon jó az alap hűtése. Mi lenne, ha lenne alatta hűtő?

BC2-t, multiplayert, mediumon játszom, egy beállítás van csak highon (nem tudom hirtelen melyik az, élsimítások is csak talán a legkisebben vannak). Így tudok szaggatás mentesen játszani, próbáltam full highban is, lowabb high detailsben is, de esélytelen, medium kell, még ennek is. Igaza volt Bikkinek, bár highon sem annyira vészes az akadás nagyobb robbanásban, legalábbis szerintem kevésbé lehet idegesítő, mint a GT 540-nél.

Crysis 2-nél ugye 3 grafikai beállítás van, a középsőn játszottam, azon viszont tényleg szépen futott, jól be lett a game konfigolva. A legnagyobbon is elfut simán, csak egy kis idő után szétsül és el kezd fájni a szemed, mert észre lehet venni, hogy akad.

Na most ezekből és az eddig megjelent gameplayekből kiindulva, a BF3-hoz kelleni fog a jobb vga, nem pedig a több ram, és a játékokban annyira nem észrevehető i5, i7-es a proci (jó, nyilván van fps különbség, és nyugodtan rácáfolhat az, akinek a GT 555 mellett i5, vagy i7 pörög).

[ Szerkesztve ]

(#13150) cizella válasza Chaser (#13082) üzenetére


cizella
csendes tag

Le vagyok beszélve :) (Túl szép volt, hogy jó legyen, éreztem én...)

"A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.