Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29951) dugo_ válasza Neil Watts (#29950) üzenetére


dugo_
veterán

Kezelési költség. Tudtommal fix 2k.

(#29952) Neil Watts válasza Domonkos (#29948) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Amúgy tfh. lerendelek egy DE layout billentyűzetet, használom két évig, és ha a két év után valamiért cserélni akarom a keycapeket és megszűnt közben a cég, akkor mi van? Honnan tudok hozzá akkor új garnitúrát szerezni? :)

Üdv. core2

(#29953) dqdb válasza Neil Watts (#29950) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, a vámkezelési folyamat során derül ki, hogy mennyi közterhet kell fizetned áfa (és ha van, vám) formájában. Csakhogy ez a folyamat nem ingyenes, így kapsz még a 27%-on felül még egy kis sarcot a nyakadba. A posta ezt olcsóbban méri, a DHL sokkal drágábban.

Amúgy tfh. lerendelek egy DE layout billentyűzetet, használom két évig, és ha a két év után valamiért cserélni akarom a keycapeket és megszűnt közben a cég, akkor mi van? Honnan tudok hozzá akkor új garnitúrát szerezni?
Ha nem egyedi switcheket vettél, akkor bárkitől tudsz venni, aki
1. olyan switchre árul kupakokat, és
2. kapható nála minden szükséges méretű és sorba való kupak

Az Endura Pro választásával az első pontban szűkíted le a lehetőségeket alaposan. Ha biztosra szeretnél menni, akkor Cherry MX vagy azzal kompatibilis switcheket választasz, ezeknél csak a magyar-világítós-jó minőségű együttállásra nem létezik válasz, szinte minden másra igen.

A második pontban például a nem túl elterjedtnek számító 6u széles space-eket használó billentyűzetek esetében szűkítheted le a lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29954) Neil Watts válasza dqdb (#29953) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ja, jó, oké, azért vannak ilyen debil kérdéseim, mert még nem rendeltem így külföldről.
Akkor ha jól értem a vámkezelés megáll max 4k-ból. (FedEx-szel jönne a csomag).

Üdv. core2

(#29955) zolokas


zolokas
aktív tag

Üdv a Genius k5 skorpionak van valami vezérlő programja win 10re?

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#29956) dqdb válasza Neil Watts (#29954) üzenetére


dqdb
nagyúr

Inkább előre kérdezz, minthogy utólag lepődj meg, hogy sokkal drágább lett a vége.

Itt tudod megnézni a számokat. A FedEx a kiszabott közterhek 2,5%-át, de legalább 3310 forint + áfát számol fel vámkezelési költségként, szóval a végső szám az (ár + szállítási költség) × 1,27 + 4200 forint lesz.

zolokas: [link]

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29957) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Egy utolsó kérdés:

Az unicomp sajnos kiesett (maga a billentyűzet jó áron van, ám a szállítás Magyarisztánba a kalkulátoruk szerint további 103 dollár. :/).

Akkor a felsorolt két mx blues angol közül melyiket ajánljátok?
Vagy van a fenti Corsair-eknél jobb? :)

Köszi!

Üdv. core2

(#29958) zolokas válasza dqdb (#29956) üzenetére


zolokas
aktív tag

kössz

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#29959) Ringman válasza Neil Watts (#29957) üzenetére


Ringman
nagyúr

vannak us-ből való szállításra szakosodott cégek, akik az ügyintézést és a hazaszállítást vállalják, érdemes lehet utánajárni, h mennyiből jön úgy ki

(#29960) Domonkos válasza Neil Watts (#29952) üzenetére


Domonkos
Ármester

>...megszűnt közben a cég
Ugye ez mar egyszer elofordult, amikor 1996-ban az IBM lemondott az akkori billentyuzeteinek gyartasarol es a gyartosorral egyutt eladtak a reszleget -> ebbol szuletett a mostani unicomp. Szoval a most kaphato Model M-ek "valodiak", viszont csak a kesei, sovanyabb minoseget hozzak az egybekupakokkal.

>Honnan tudok hozzá akkor új garnitúrát szerezni?
Lenyegeben akarmelyik masik billencsrol. A Model F-el kezdodoen 1981 ota kompatibilisek; 1 reszes, 2 reszes oda-vissza.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#29961) ivana válasza Domonkos (#29960) üzenetére


ivana
Ármester

Az IBM-nek sose volt saját gyártósora... Az unicomp az egyik model M bérgyártó volt. Egyrészes kupak előnyösebb, mert nem tűnik el a feliratos része az idők során :DDD

(#29962) Solicidium


Solicidium
aktív tag

Sziasztok!

Ha már IBM és Model M, akkor kérdeznék vele kapcsolatban. Szemezgetek eggyel, azonban egy hiba kedvemet szegte, ebben kérném segítségeteket. (Bár tudom, hogy van bill.problémákkal foglalkozó téma, de ez a téma aktívabbnak tűnik.) Egy 90-es gyártású darabról van szó és a baja az, hogy véletlen időközönként elkezd magától pontokat írni. Bármilyen billentyű lenyomása megszakítja ezt a folyamatot. A billentyűzet kábelének szigetelése sérült, de gondolom ez nem ilyen jellegű hibát okozna. A kérdésem, hogy ez milyen jellegű hibára utalhat? A kapcsolóé vagy esetleg kontakthiba? Ennek megfelelően milyen javítási lehetőségek adottak? Köszönöm előre is a segítséget.

(#29963) Oscar


Oscar
tag

Sziasztok,

Mostanában kezdek rájönni, hogy kell nekem egy profi billentyűzet. Minden javaslatot megköszönök.

1.Mekkora összeget szánsz rá?
Most már ott tartok, hogy bármennyit.
2.Használt szóba jöhet-e?
Igen.
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod?
Író vagyok, non-stop verem.
4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus)
Ezt a részét nem vágom. Könnyű legyen rajta gépelni.
5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények (kell-e numpad, világítás, csuklótámasz, vezetéknélküli, ergonomitás, programozhatóság, stb?)
numpad, világítás (nem életcél), kéztámasz (ha enélkül is kényelmes, oké)
6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? (amennyiben nem, sokkal testhezállóbb billentyűzetet is találhatsz/ajánlhatunk)
Sajnos igen.

[ Szerkesztve ]

“It's a great game - the pursuit of happiness.”

(#29964) kemotox válasza Oscar (#29963) üzenetére


kemotox
addikt

Hogy jön össze az írás a kanossággal? ;] ;]

(#29965) Ringman válasza kemotox (#29964) üzenetére


Ringman
nagyúr

bazz :DDD

(#29966) copass válasza Oscar (#29963) üzenetére


copass
veterán

cherry mx board 3 lesz a te barátod. nekem ilyen van. álom ez a cucc!
cherry mx blue switch, ezzel lehet a legkönnyebben gépelni.
3M magyar matrica az ékezetekre west fórumtárstól és irányban vagy.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#29967) nyunyu válasza copass (#29966) üzenetére


nyunyu
félisten

Amit linkeltél EU végződésű MXB3-at az Cherrynél ANSI int eng kiosztást jelöl.

Német Amazonról német ISOval 65€ körül van, ingyenes szállítással.

Tényleg, valaki ki tudná próbálni, hogy teljesít az MXB3 a duplashiftes quick brown... teszten?
Elvileg annak már nKRO elektronikája van az én MXB2-öm 2KROjával szemben.

Ha tényleg nKRO, akkor már csak egy értelmes ház kéne neki, mert ettől a 3Ft-os kongó műanyag izétől hülyét lehet kapni.
De legalább a gyári ultralapos kupakszettje nem annyira gáz, mint a legtöbb mechanikus papírvékony felhőkarcolói, lényegesen csendesebb náluk.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29968) Vanir válasza nyunyu (#29967) üzenetére


Vanir
veterán

Ez sacc/kb mennyiből érkezik be drága hazánkba úgy cakkompakk minden költséggel együtt?
Amúgy eszerint 14 billentyűt érzékel egyszerre.

#29969: És a szállítás? Az sincs? Mert akkor erősen bestbuy szaga van ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#29969) nyunyu válasza Vanir (#29968) üzenetére


nyunyu
félisten

65€.

Mivel németből jön, így nincs rá vám/áfa.

Pár hete volt hír, hogy Amazon 40€ felett hazánkba is ingyen szállít, ha a német portáljukról rendelsz valamit.

Azért az MXB3 elég messze van a tökéletestől, de a random kínaiaknak komoly versenytársa lehet ennyiért.

Mielőtt rendelsz, jól nézd meg a típusszámot, mert ebből is létezik 3-4 féle kapcsolós.
LS... kék
LX... barna
LY... piros

(Kár, hogy LQ opció nincs, szívesen kipróbálnám Clearrel.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29970) kemotox válasza Vanir (#29968) üzenetére


kemotox
addikt

Egy bizonyos összeg fölött free shipping van német amazonról. Elég új dolog, talán egy-két hete jött be.

(#29971) Vanir válasza nyunyu (#29969) üzenetére


Vanir
veterán

&kemotox

Köszi, ezt lehet, hogy bepróbálom akkor a közeljövőben. :R Nekem is tetszetősebb az ötlet, mint egy random kínai csoda.

(#29972) nyunyu


nyunyu
félisten

Mondjuk lennének ötleteim, hogyan lehetne fasza billzetet faragni az MXB3-ból, csak attól félek, hogy a G80SQCHU-0 nyunyu edition három-négyszer annyiba kerülne, mint az alap billzet:

Kéne pluszban:
- egy csomag Clear vagy Tactile Gray kapcsoló (ehh, háttérvilágítás miatt szívás stemet cserélni :W) 42$
- magyar dyesub PBT kupakszett ~80$
- fehér USB madzag
- átfóliáztatni a házat fehérre
- acél platet gyártani, hogy legyen valamennyi strukturális merevség gépelés közben
- valamivel kitömni a házat, hogy ne nyikorogjon annyira

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29973) copass válasza nyunyu (#29967) üzenetére


copass
veterán

feszt összekavarják a képeket. én azt néztem, mert azon 2 soros enter van. a de-n meg nem. a kép szerint.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#29974) #52588800 válasza sagit (#29903) üzenetére


#52588800
törölt tag

Én is ezt az Fnaticot néztem, szerintem megér 88 eurót (szállítás ingyenes).

(#29975) nyunyu válasza copass (#29973) üzenetére


nyunyu
félisten

EU:

DE:

GB:

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29976) Vanir válasza nyunyu (#29972) üzenetére


Vanir
veterán

Én valószínűleg csak annyira fogom megmodolni, hogy alá rakom a régi Corepad-et, hogy ne visszhangozzon annyira a leütésektől az asztal. :DDD

(#29977) nyunyu válasza Vanir (#29976) üzenetére


nyunyu
félisten

Az mondjuk a kurzor feletti résznél nagyon kopogó műanyagon nem segít.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29978) kemotox válasza nyunyu (#29977) üzenetére


kemotox
addikt

Még szerencse, hogy a gombokat kell nyomkodni, és nem a burkolatot kopogtatni ;]

(#29979) zolokas


zolokas
aktív tag

ez a k5 skorpio egy rakás ....

állandóan ujraindul tőle a pc meg hiába tiltom le a win gombot akkor is! pl biost be se lehet vele hozni másik billentyüvel be lehet!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#29980) Vanir válasza zolokas (#29979) üzenetére


Vanir
veterán

4-5 ezer forintos gamernek titulált hulladéktól nem is kell többet várni. ;]

(#29981) mzso


mzso
veterán

Az ajánlott billenyzűzetek listáját karban tartja még valaki? Szerintem a Fujitsu KB900 ki lehet venni (át lehet húzni) a nyeklő, nyakló, recsekő billentyűivel. A space-et leszámítva kb az összes nagyobb billentyű egy rossz vicc.

De ahogy a többség beszél róla, a Cougar 200K-t is...

(#29982) tDr1v3r válasza Vanir (#29980) üzenetére


tDr1v3r
veterán

cserebe adja a skillt!!!!

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#29983) haxiboy válasza zolokas (#29979) üzenetére


haxiboy
veterán

Sajnos van ilyen, az alsó kategóriában egyáltalán nincs "Gamer" cucc...

Egy billentyűzet mitől (lehet) Gamer :

-Kényelmes testtartást biztosít (ebben nagy szerepet játszik a szék-asztal-monitor beállítása is)
-Kényelmes, nem csúszós keycapek hogy biztosan jó gombot nyomj le
-Azonos erővel lenyomható gombok (ezt elvárja az ember amúgy is)
-Opcionálisan rövidebb kapcsoló út mert pár ms is számíthat
-Hosszú távú használat esetén ne fájduljon meg a csukló
-6-key rollover azért még néha jól jöhet

Ellenben amire ráírják hogy gamer általában:

-Világít
-Vakítóan világít (sok megmaradt erős fényű ledet valahol el kell adni)
-Mindenféle felesleges idom van rajt
-Kevés gyakorlati funkció? (csatlakoztatható mosógépajtó és társai) (telefon tartó, egyéb kijelzők amik elvonják a figyelmed, általában minimális támogatással hogy ne nagyon tudd testre szabni)
-Macrozhatóság (minden billentyűzetet lehet macrozni, 1000 meg 1000 ingyenes program van rá, hardveres makró csak parasztvakítás hacsak nem os telepítés alatt is azt szeretnéd használni)
-Mindenféle fölösleges extra gomb amitől még nagyobb lesz a mérete és soha nem fogod használni
-Piros festés
-Zöld festés
-Kék festés
-Egyéb színű festés

(#29981) mzso: Cougar 200k-ból volt egy hibás batch, tudunk róla, azóta javították a hibát, mást meg egyáltalán nem tudunk ajánlani,
A fujistu is marad a listában, mert nincs alternatíva amit ajánlani tudnánk, meg kell nézni mit vesz az ember de az említett 2 billencs még mindig jobb mint egy random tescoban kiválasztott szörnyűség.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#29984) nyunyu válasza haxiboy (#29983) üzenetére


nyunyu
félisten

Mi a bajod a raindrop színsémámmal? :))

Jó, elszabtam a kupakok főzési idejét, így túl sötét lett.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29985) haxiboy válasza nyunyu (#29984) üzenetére


haxiboy
veterán

Az rendben van, de ott már mecháról beszélünk .

De ez?

Vagy ez??

Biztos jobban adja ha megvakít közben...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#29986) Vanir válasza haxiboy (#29985) üzenetére


Vanir
veterán

Kitalálom, a felső egy Mad Catz gyártmány. :DDD Mondjuk ha az egereik olyanokat, amilyenek, akkor nem csodálkozom, hogy a billentyűzeteik is így néznek ki.

(#29987) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Leadtam egy MX Blue-s K70 luxra a rendelésem az egyik webshopban, közben kifogyott a cucc az egész országban. :DDD

Van még olyan billentyűzet ami teljesíti az MX Blue, háttérvilágítás csuklótámasz hármast? Nem kell hogy magyar legyen.

Köszi!

Üdv. core2

(#29988) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok!

Sosem volt még mecha billentyűzetem, de elgondolkodtam a napokban, hogy ideje lenne beszerezni egyet amely jó játékra és sok-sok programozásra egyaránt.

Mindenhol a Cherry kapcsolókat istenítik, így ilyen billentyűzeteket nézem ki, viszont nem tudom melyik kapcsoló lehet a legmegfelelőbb. Ha a kék a gépelésre, a fekete a játékra van, és ezek között a piros és a barna az átmenet, akkor gondolom nekem a barna lenne a legideálisabb? Vagyis mi a különbség a kettő között?

Más: első kiszemeltem egy Corsair K70, amiből láttam 2 változat van; egy sima és egy rgb változat. Utóbbiért csak azért kérnek egy 10 ezres felárat, mert a világ minden színében képes pompázni, vagy mondjuk újabb széria és a motorháztető alatt is változtak dolgok?

(#29989) Neil Watts válasza Neil Watts (#29987) üzenetére


Neil Watts
veterán

Közben lerendeltem egy Blue-s Strafe-t :)

Üdv. core2

(#29990) haxiboy válasza Zedz (#29988) üzenetére


haxiboy
veterán

Hali.

RGB ledek drágábbak, más világítás vezérlő is van benne. Egyébként a K70 RGB-ből van K70 RGB Lux változat, ez az újabb.

Illetve még a Strafe-t is tudom ajánlani!

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#29991) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Annyit kérdeznék még, hogy a Fnatic Rush-ról mit lehet tudni? Ez is van Blue-val, világít is, meg van csuklótámasza is ha jól látom, de számomra ismeretlen a márka. Ajánlott?

Üdv. core2

(#29992) Zedz válasza haxiboy (#29990) üzenetére


Zedz
addikt

Luxból sehol sem találok RGB-t.

(#29993) Domonkos válasza Zedz (#29992) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ugyan linkelni nem szabad, de legalabb 2 magyar oldal is arulja. Meglesznek azok! ;)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#29994) Entaro válasza Zedz (#29988) üzenetére


Entaro
tag

Keress vissza, nagy postok vannak elég részletes objektív és szubjetív véleményekkel.

(#29995) makro


makro
aktív tag

Sziasztok,

billentyűzet csere előtt állok, de egyszerűen nem találok semmi normálisat.

Ami legközelebb áll az elképzeléshez, az az ASUS CERBERUS, de nem túl jókat lehet olvasni róla. Szenvedni nem szeretnék vele, még is valami ilyen kategória érdekelne:
-Világítós ( több szín előny )
-Média gombok
-Magyar kiosztás

az ár max 20.000 HUF

Használ esetleg itt valaki olyan billentyűzetet, ami ezeknek megfelel?

(#29996) Zedz


Zedz
addikt

K70 RGB Luxból többfajta kapcsolós is létezik? Mert ember legyen a talpán akinek ez egyértelmű: Corsair K70 LUX RGB Mechanical Gaming Cherry MX RGB Red EU billentyűzet. :D

(#29997) RexpecT válasza Neil Watts (#29991) üzenetére


RexpecT
addikt

Én pár napja rendeltem meg Amazonról, szerintem 80 euróért egyértelműen jó vétel. Func KB-460 az alapja.

(#29999) Grafirka


Grafirka
őstag

Sziasztok

Logitech G610 ( Brown cherry keys ) es G810 ( Rommer G switches ) kozott mi a kulonbseg a led szineket leszamitva ?
A ketto teljesen azonos arban van , van minosegbeli kulonbseg a ketto kozott ?
Ledek szine nem erdekel hanem a tartossag, ne kopjanak a billentyu feliratok ill. melyik a halkabb , mar amennyire halk lehet egy mechanikus billentuzet.
A G610 nel tobb panaszt olvastam a space billentyure, miszerint zajos .Ugyanaz ervenyes a G810 is ?

[ Szerkesztve ]

(#30000) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

Létezik olyan világítós billentyüzet, maga a billentyű nem csak körülötte !!
Leginkább egyszínű fehér világítás,
Magyar kiosztás, normál méretű, enter
Makró meg ezek nem érdekelnek !
csatlakozás: USB, akár kábelnélküli is lehet

Van ilyen ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.