Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30201) mzso


mzso
veterán

Olyan létezik, hogy egy billentyűzetnek lecserélik az elektronikáját, hogy több billentyűt tudjon érzékelni egyszerre? Vagy ez a funkcionalitás általában egybe van építve az érzékelő mátrix-szal?

(#30202) Domonkos válasza mzso (#30201) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nem hiszem hogy nagyon vallalkozott volna erre akarki is.
Elmeletben ha elegge gyorsan soronkent vagy oszloponkent le tudod scannelni a matrixot, akkor semmi akadalya nincsen, de a debouncingot meg egyebeket megcsinalni.. haaat :( Sok penzert talan. :DDD
Amugy meg az USB 6+4 rollower limitjet csak extra hekkelessel lehet megkerulni - amit tapasztalataim alapjan pl a mac gepek nem csipnek...

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30203) haxiboy válasza mzso (#30201) üzenetére


haxiboy
veterán

Megoldható, de általában mátrix függő is. Lehet moddolni, pláne mecháknál de általában a mátrix az a vezérlő elektronikával együtt van, újra kell kábelezni, új mátrixot csinálni.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#30204) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Sziasztok!

Régi, kopott, hangos billentyűzetemet cserélném. :)

1.Mekkora összeget szánsz rá?
10-15k max
2.Használt szóba jöhet-e?
nem
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod?
általános, játék, kis gépelés, semmi komoly
4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus)
mindegy
5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények (kell-e numpad, világítás, csuklótámasz, vezetéknélküli, ergonomitás, programozhatóság, stb?)
Notihoz vagyok szokva, ezért olyat szeretnék, ami nem túl nagy (pl. Logitech k120 méret), viszont a lehető leglaposabb. Ami nagyon fontos még, hogy halk legyen, szuper csendes. világítás jó lenne, de nem feltétel. numpad kell.
6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? (amennyiben nem, sokkal testhezállóbb billentyűzetet is találhatsz/ajánlhatunk)
jó lenne magyar, de ez se feltétel, csak az í betűnek legyen saját gombja.

Túl nagy a választék, gondoltam megkérdem, hátha van valakinek tapasztalata ilyen feltételekkel.

Köszönöm szépen! :R

(#30205) mzso


mzso
veterán

Van olyan billentyűködos progi mint a Cherry féle Keyboard Manager, csak nem szánalmasban?
Pl, tudna ctrl/alt/shfit-telkombinációkat is lekezelni. (kiváltképpen a multimédia billentyűkhöz)

[ Szerkesztve ]

(#30206) Domonkos válasza mzso (#30205) üzenetére


Domonkos
Ármester

Windowsra? autohotkey.
Linuxra? xtest és társai.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30207) Jarod1


Jarod1
addikt

Okostvhez milyen billentyűzetet ajánlotok?

(#30208) mzso válasza Domonkos (#30206) üzenetére


mzso
veterán

És olyan ami nem agyament módon időpocsékló windowsra? :)

(#30209) kemotox válasza mzso (#30208) üzenetére


kemotox
addikt

AH se az :) Van egy csomó előre meg írt script is, csak mondom, de gondolom 10 perc foglalkozás vele már rémesen nagy időpocséklás.

(#30210) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

látom ez az ozone strike battle a nem ajánlott kategória. pontosan milyen hibák jönnek elő ennél? meghaló gombok/ledek, kopó kupakok? vagy úgy általánosságban szutyok minőség? a világítást lehet esetleg cserélni rajta? a piros nagyon nembejövős, viszont magyar TKL mechát nem találtam másikat.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30211) KillBorn válasza Jarod1 (#30207) üzenetére


KillBorn
senior tag

Szerintem válaszd bármelyik touchpados/görgős vezetéknélküli billzetet amelyik tettszik és benne van a büdzsben. Filmet elindítani, böngészni bármelyik jó.

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#30212) mzso


mzso
veterán

Én ma kaptam meg a Stream 3.0-mat. És mit ne mondjak ezerszer inkább ennek van ott van a helye az ajánlottak listáján mint a Fujitsunak. Nem csak abban jobb, hogy nem ragad és nyikorog az összes széles gomb, hanem sokkal kellemesebb is gépelni. Nem az van, hogy erővel kell kb végigvezetni a billentyűt mint a Fujitsunál, hanem ha meg van a kellő erő akkor bemegy a gomb és érzékeli a leütést.

Melegem ajánlom 10k alatt mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#30213) FireKeeper válasza FireKeeper (#30210) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

csak azért kérdezem mert most aprón vagy egy jó árban (stipi-stopi! :D), és ha csak olyan baja szokott lenni ami egy kis szabadidővel meg forrasztópákával javítható, akkor rárepülnék :K

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30214) haxiboy


haxiboy
veterán

Kérlek privátban küldjétek el az összefoglalóban javasolt változtatásokat.
Előreláthatólag vasárnap frissítem a megadott adatokkal :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#30215) ChuckyCheese


ChuckyCheese
tag

Hali!

Na végre megérkezett az MK Pro. :) Eddig tetszik. Főleg, hogy be voltam kicsit ijedve a black kapcsolótól. De eddig nem tűnik nehéznek. Persze, fura hogy nincs klikk, de játékban jól jön. :) Majd ha megjönnek a gyűrűk, akkor kipróbálom úgy is. De azért ég és föld a gumishoz képest. :) Még jó párszor félre ütök valamiért. Talán mert eddig slim billt használtam sokáig. :B Első saját mechám. Eddig csak ideiglenesen csattogtattam ilyennel. De szerintem maradni fog. :B

[ Szerkesztve ]

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#30216) notika77 válasza FireKeeper (#30210) üzenetére


notika77
senior tag

Nem tudom miért nem ajánlott, nem olvastam (miután a Cougar ajánlott, inkább nem foglalkoztam a táblázattal).
Nekem sem tetszik a piros fény, de pár nap alatt megszokható és 10%-os fényerőn nappal és éjszaka is használható, ráadásul így a billentyűk alól szivárgó fény sem zavaró. A billentyűk a helyükön vannak, nem ragadnak vagy akadnak. Viszont a kupakok nagyon vékony anyagból vannak, leütéskor és felengedéskor is csúnya hangot adnak. A leütés hangján gyűrűzéssel (o-ring) lehet segíteni, ez a felengedés hangján nem segít. A legnagyobb hibája a TKL kialakítás, de pár hét megszokás után már csak mindig oda akarok nyúlni, ha számot vagy műveleti jelet akarok bevinni :)

ui.: Én is hasonló áron vettem az enyémet, ami állítólag használatban volt, de ez nem látszik rajta.

ui. 2: Megnéztem a táblázatot. A csúszkálásról: én szeretem, ha a billentyűzetet odébb lehet tolni, nem két kézzel kell felemelni, hogy odébb tegyem 10 centit. Nekem gépelés közben nem csúszik el, az alján 3 domború gumi tartja a helyén és a lábak vége is gumírozott (a lábakat behajtva, talán tényleg elmozoghat). Tartósság: passz

[ Szerkesztve ]

(#30217) Domonkos válasza ChuckyCheese (#30215) üzenetére


Domonkos
Ármester

Gratulalok hozza! :C Nekem is az egyik legszimpatikusabb Mo-n kaphato billencs.
Fura hogy a fekete kapcsolokkal is melleutsz, mert ez inkabb a tul puhaknak a tunetuk. Lenyeg a lenyeg, ha egyszer megszokja az ember, akkor onnantol tenyleg vissza sem akar majd nezni egy hetkoznapi billentyuzetre. Meg amugy ez a 3-4mm billentyuut kell is. Nem is tudom hogy miert van mindenki ugy oda a slim kliavikert...
Kis bekoptatas utan kerhetnenk majd valami elmenybeszamolot? :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30218) XmoD válasza haxiboy (#30197) üzenetére


XmoD
aktív tag

És hol találok ilyet használtan ? :F

(#30219) Domonkos válasza XmoD (#30218) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nagy ritkan szokott lenni HA es egyeb hasonlo oldalakon. Tavaly meg en is adtam el egy ilyet :K Nagyon tuti darabok.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30220) ChuckyCheese válasza Domonkos (#30217) üzenetére


ChuckyCheese
tag

Szia!

Köszi! :) Örülök is neki. A melléütés talán azért van, mert a slim-nél nem kell akkora uton mozgatni az ujjakat, vagy ilyesmi. Nekem egyébként is egy kicsit több idő kell, amíg megszokok egy újat. :)

Egyébként érdekes, hogy azt mondod hogy "a túl puháknak", mert nekem ez sem tűnik túl keménynek. Talán mert hozzászoktam a másikhoz. A gumidómos ami előtte volt, az egy Genius I220-as volt. Azt még kicsit keményebben kell nyomni érdekes módon. A laptopomon (8570P) meg szintén lapos van. Gondolom ollós lehet. :)

[ Szerkesztve ]

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#30221) Spancho


Spancho
őstag

Sziasztok.

Gyerekeknek kéne valami olcsó Bill/egér kombó.
Amihez kéne nekik Cs go , Dota2 , Lol ,stb...
Keret kb 5000 ft.
Ami jó lenne 'multis bill , + egér gombok.
Ami régen volt olcsó gamer cucc A4Tech KX-2810
Szett
sajnos már nem elérhető sehol.
Ha valami hasonlót tudnátok ajánlani akkor annak nagyon örülnék.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#30222) haxiboy válasza Spancho (#30221) üzenetére


haxiboy
veterán

Bemész kipróbál lehetőséget tudom ajánlani. Az egér tuti kuka lesz a szettből. :(

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#30223) Vanir válasza Spancho (#30221) üzenetére


Vanir
veterán

5 rongy billzetre + egérre is? Főleg ilyen játékokhoz? Hát, nem tudom. Alapból ilyesmi játékhoz 10 rongy alatt nem szoktunk egeret ajánlani a megfelelő topikban de hogy még a bill is benne legyen ennyiért. :DDD

(#30224) zapikanka válasza haxiboy (#30222) üzenetére


zapikanka
tag

Kipróbálásra tudtok ajánlani valami boltot esetleg?

Media Marktban voltam Pécsen, de nem talaltam mecha billentyűzeteket, hogy egyáltalán mielőtt döntök, nyomkodjak meg különböző kapcsolókat.

(#30225) haxiboy válasza zapikanka (#30224) üzenetére


haxiboy
veterán

Azokkal az a baj hogy drágák és nem szívesen veszik ki. Itthon raktáron sem nagyon van. Székesfehérváron van egy halálra nyúzott Ryos Mk black kapcsolókkal, nálam ki lehet próbálni gateronból az összeset, illetve egy mx red corsair k70 rgb-t.

De bolt ami tart is raktáron és elő is venné nemigen van.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#30226) Grafirka válasza Ron Swanson (#30059) üzenetére


Grafirka
őstag

Megvan a G810 ? Milyen tapasztalataid vannak vele?

(#30227) RexpecT válasza Spancho (#30221) üzenetére


RexpecT
addikt

Egér azért fontosabb mint a billentyűzet ha játék a cél. 5k körül már jókat lehet venni Ebayről, nézz át a milyen egeret vegyek topikba.

(#30228) Spancho válasza haxiboy (#30222) üzenetére


Spancho
őstag

Kollégám gyerekeinek lesz, nem hiszem ,hogy cs go világbajnokságra készülnek.
(egddig valami 10 éves laptopon játszotak minimumon kb 20 fps-el szóval...)
Ismerősömnek volt olyan szettje régebben ,és nem volt vészes , multimédiás volt a bill , gumirozott wasd gombokkal ,az egér több gombos volt ,állitható dpi-vel és nem volt több 4-5k -nál a szett.
De írtam is ,hogy már nem lehet sehol kapni.
500 forintos ps2-es egérnél szerintem bármi jobb nekik.
Vehetnék nekik Razer egeret meg mechanikus bill-t is ,de csak ennyit akarnak költeni rá.

RexpecT : Ebay az becsapós ,tele van kínai másolatokkal. Ami ott olcsó az itthon se drágább (sokkal) szerintem.

[ Szerkesztve ]

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#30229) FireKeeper válasza Spancho (#30228) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

g100s van eredeti, ingyen postával, kicsivel 5k felett, pont volt linkelve megbízható eladó az egeres topikban.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30230) CraBByzzz


CraBByzzz
aktív tag

Red dragon vara vélemény?

(#30231) zsoltee10 válasza zsoltee10 (#30204) üzenetére


zsoltee10
addikt

Kicsit túlhaladta a topic a kérdésemet, valakinek ötlete esetleg?

(#30232) Ringman


Ringman
nagyúr

kupakok vastagsága (minőségért bocs)

sorban: aliexpresszes pbt, magicforce 68, tesoro tizona, cm novatouch
három felfelé mutató kurzorgomb, tesoronál numpad 2.

tolómérő persze nincs nálam...

szerk:
szóval a novatouch eredeti árához (200$) képest elég gyász az a kupak

[ Szerkesztve ]

(#30233) FragMaster


FragMaster
addikt

Sziasztok!
Megdeglett a jó öreg A4 Tech KL-7MU X-Slim billentyűzetem, ezt szeretném kiváltani hasonlóval, mert ez sajnos már kifutott. Első körben Cherry KC 1000 vagy Canyon CNS-HKB4HU tetszene, melyik a jobb választás illetve milyen hasonló alternatívák vannak?

1.Mekkora összeget szánsz rá? 5k
2.Használt szóba jöhet-e? nem
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod? átlagos felhasználás, casual játék
4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus) mindegy
5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények? numpad kell, multimédia gombok kellenek,amik közt jó lenne, ha lenne számológép gyorsbillentyű, vagy programozható legyen
6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? igen

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#30234) nyunyu


nyunyu
félisten

Ejj, de jó, hogy nem dőltem be az első kínai dyesubolónak, aki minimum 10 PBT kupakszettet akart gyártani 80$/szett áron.

Április 15 volt a végső rendelési határidő, de eddigre sem sikerült neki épkézláb látványtervekkel előállnia a különböző ISO kiosztású kupakszettekről, így kihagytam a túl rizikósnak ítélt üzletet (pláne, hogy innen a topikból senki nem akart magyar kupakszettet gyártatni ennyiért, nyakamon maradt volna legalább nyolc.)

Ma közölte a groupbuyára várókkal, hogy Gateron nem hajlandó neki ISO Entert adni, így a német, svéd, stb. megrendelései mennek a levesbe.

Amerikai kiosztású szetteket sem sikerült még kipostáznia...

Na mindegy, másik hasonló áron dolgozó kínai cég komolyabbnak tűnik, pláne, hogy 1 darabot is hajlandóak lennének gyártani ennyiért, csak idén már nem lesz lóvém rá, hogy megrendeljem álmaim kupakszettjét. :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30235) nyunyu válasza Ringman (#30232) üzenetére


nyunyu
félisten

Kiváncsi lennék a véleményedre az aliexpresses ocó PBT vs anyaghiányos ABS kupakok kapcsán.
Gépelési érzet? (Textúra? Simaság? Csúszósság?)

Mennyivel lett halkabb/elviselhetőbb hangú a billzet tőle?

Elbaltázott ISO addonos NPKC kupakszettemet még nem próbáltam ki, de valamivel komolyabbnak tűnik, mint a korábban vett Gateron cucc. (Pl. az anyaga is erősebb egy hajszállal, meg a szóköze sem kifli.)
Viszont NPKCnél a fehér szín az kb. a Gateron bézsének felel meg, én meg kifejezetten FEHÉR alfanumerikus gombokat szerettem volna.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30236) Thaddius


Thaddius
tag

Mechanikus bill. mindosszesen 6600 Ft-ert. Letezik ilyen ?
Igen letezik, es hamarosan, egy teszt is lesz rola :)

https://www.youtube.com/watch?v=wz0vLp0DooQ

(#30237) nyunyu válasza Thaddius (#30236) üzenetére


nyunyu
félisten

Megaakciósan volt 35€ szállítással együtt a múlt héten, azt akárhogy számolom, sehogy sem jön ki 11k-nál olcsóbbra.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30238) Thaddius


Thaddius
tag

En 23 eu-ert vettem :) Pillanat linkelem is. Bocsanat 1 euro-t tevedtem.

[link]rendeles.

[ Szerkesztve ]

(#30239) nyunyu válasza Thaddius (#30238) üzenetére


nyunyu
félisten

Ennyi is lett a végösszeg?

Ha rászámolom az ÁFA különbözetet, meg a +9€ szállítást, egyből 33,5€-re jön ki.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30240) Ringman válasza nyunyu (#30235) üzenetére


Ringman
nagyúr

megvárom az o-ringeket, elvileg azt hétfőn veszem át. (lehet topre esetében csak placebo lesz, de mindegy :) )

a kicikinai kupakok nagyon feszesek, még a drótos célszerszámmal is alig tudtam leszedni őket. - ehhez képest a gyári kupakot kézzel le lehet szedni a novatouchról.

toprén nem hiszem, hogy sokat változtatna a kupak, de majd kiderül.

viszont a fennmaradó kupakokat lehet rászórom a magicforce-ra, bár a numpad rész furán fog kinézni :)

nem volt annyira óccó azért - bár drága sem -, ebből a szettből a kéket vettem meg. [link]

textúra fura elsőre, hogy érdesebb.

ja lemértem a kupakok tkl részét:
alap szett - gyári o-ringgel, ha ez számít valamit: 97g
pbt: 151g.
novatouch - csupasz bill madzag nélkül: 805g.

(#30241) Thaddius válasza nyunyu (#30239) üzenetére


Thaddius
tag

Igen ez mar a veg. Nekem ide ingyenes volt a szallitas, Prime miatt.

(#30242) Ringman válasza nyunyu (#30239) üzenetére


Ringman
nagyúr

nekem az 50 eurós wacom bamboo sparknál nem számolt áfakülönbözetet.

[ Szerkesztve ]

(#30243) Jenkíz


Jenkíz
csendes tag

Sziasztok!
Nehezen igazodok ki a hatalmas kínálaton, ezért kérném a segítségeteket.
Laptop mellé nézelődök, monitort használok hozzá, részben a kényelem miatt kellene különálló bill., részben hogy ne a lapos sajátját gyilkoljam le teljesen.

1.Mekkora összeget szánsz rá? 10k max +-1k
2.Használt szóba jöhet-e? nem
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod? A szimpla böngészősdinél jócskán többet gépelek, ezért amennyire lehet, strapabíró kellene. Gaming változó mértékben, de nem a hardcore kategória.
4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus) A mechanikus nem igazán fér bele az árkategóriába, amennyire láttam, így a cél csak az, hogy minél halkabb legyen.
5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények (kell-e numpad, világítás, csuklótámasz, vezetéknélküli, ergonomitás, programozhatóság, stb?) Numpad szükséges, világítás nem elengedhetetlen, de plusz, néhány multimédiás billentyű jól jönne (hangerő kezelése, fényerő ami jobban jön, esetleg képernyő váltásra, számológép). Lehetőleg ne vízszintes (kivéve ha beleférne az árba a csuklótámasz, de erre gondolom kevés az esély). USB csatlakozós (USB HUB pluszban már gondolom szintén nem az árkategória része)
6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? (amennyiben nem, sokkal testhezállóbb billentyűzetet is találhatsz/ajánlhatunk) Magyar (jól jön a klasszikus L alakú enter+í elhelyezkedése miatt)

Nézegettem a keretem szerint ajánlottak listáját:
-HP SK-2880 nem találtam eladót
-A HP  QY776AA-ból nem nagyon találtam jelenleg magyar kiosztásút
-A Genius Slimstar i220-ból már nem találok (lehet csak figyelmetlen voltam), de a Genius SlimStar i250 Ultra Slim elég szimpatikus, van-e esetleg tapasztalatotok vele kapcsolatban?
-A4tech Bloody B120 nem találtam magyar kiosztásút
-Fujitsu KB900 szintén nem nagyon kapható jelenleg
-A COUGAR 200K a keretem felső határán mozog árban, meglehetősen vegyes visszajelzéseket olvastam, nem tudom pl a billentyűk stílusa mennyire lehet zavaró.

Tudom, hogy nem lehet iszonyatos csodákat kihozni ekkora keretből, de mégis szeretnék minél jobbat találni, ami jó pár évet kihúz.

Minden segítséget köszönök.

(#30244) TBT


TBT
addikt

Új fordulat az ASUS Strix Tactic Pro billentyűzet ügyében!

Az ASUS azt mondta, hogy nem javítható, visszaadják az árát. :)
Csere ilyenkor nem játszik?

Amúgy 15 napot írt nekem az Aqua a garanciális ügyintézésre, nem 30-at. De a 15 nap már régen lejárt. Csak akkor jeleztek vissza, amikor már felhívtam őket, hogy hogyan áll a dolog. Akkor egyből elintézték a dolgot. :)
Várom a pénzt és nem tudom milyen billentyűzetet vegyek, illetve melyik hazai forgalmazótól.

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#30245) Laraxior


Laraxior
titán

Hellohello!

Lassan ideje beújítanom egy billentyűzetet, voltam a Saturnban, és életembe először láttam Razer billentyűzetet, hát mit ne mondjak lenyűgözött.
Kérdés, hogy mennyire éri meg az "olcsóbb" kategória?
Mondjuk ezt néztem ki: Razer Deathstalker

:R

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#30246) _Scythe_


_Scythe_
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném billentyűzet választáshoz (sosem gondoltam, hogy ilyenre szükség lesz...) mert teljesen tanácstalan vagyok.
11 év után tegnap felmondta a szolgálatot a jól bevált Logitech media billentyűzetem és gondoltam veszek egy másik hasonlót. Ekkor még nem tudtam, mire vállalkozom. 15-20-ban gondolkodtam először, majd ez inkább 20-30 lett elnézve az árakat. Konkrétan kétféle billentyűzetet látok: az ultra gagyi "office" és a rettenet "GÉMER". Szerencsétlen billentyűzet kinek ártott, hogy így nézzen ki? És hogy Torrentét idézzem, "nem elég, hogy így néz ki, még pénzt is kérnek érte." Nem is keveset.
Szóval ami nekem kellene:
- (Viszonylag) halk, tehát mechanikus kizárva.
- Ne legyen GÉMER 36 makróval, de ne is okozzon már gondot 3-4 gomb együttes lenyomása.
- Magyar kiosztás, L alakú enter, "í" stb a helyén legyen. (Tudom, hogy ezzel már ki is zártam magam a legjobb klimpír board-okból.)
- Nézzen ki valahogy.
(Designban meg amúgy kb minden másban ez lenne a nyerő, ha lenne magyar belőle..
- Nem must, de nagyon jó lenne egy dedikált hangerő gomb a billentyűzeten (Nem Fn+F5), a régi Logitechemen imádtam, hogy volt egy kerek tekerő, rengeteget használtam.
- Wired. Bár az előző wireless volt, és nem sok gondom akadt vele, az új Logitech vevő (az a kis szar) egyszerűen nálam nem működik, és nem merem bekockáztatni, hogy billentyűzet kapcsolatának minősége is olyan hitvány legyen, minta csodálatos F710-es kontrollerüknek, ugyanazzal kis szar vevővel.

Jó lenne, de nem muszáj:
- Billentyűzet világítás. 1 színű, fehér. Nem a billentyűzet mögött, hanem a billentyűzet maga. Enélkül még tudnék élni, de szerintem nem ördögtől elrugaszkodott gondolat így 2017 könyékén ilyen igénnyel előállni.

Nagyjából ennyi. Megköszönöm, ha adok tippeket, pénz igazából mindegy, de azért a józan ész határain belül. A 80.000-res kategória nem az. :)
Köszi előre is a tippeket, még ha az is lesz, hogy vegyek inkább fél évente egy jó office billentyűt ezerötér' :DD

(#30247) nyunyu válasza _Scythe_ (#30246) üzenetére


nyunyu
félisten

Köszi előre is a tippeket, még ha az is lesz, hogy vegyek inkább fél évente egy jó office billentyűt ezerötér' :DD

Fél évig használható Geniusok is 2.7k körül kezdődnek, újonnan kukázandó Logitechek meg 3.5k körül...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30248) _Scythe_ válasza _Scythe_ (#30246) üzenetére


_Scythe_
aktív tag

Lejárt a szerkesztési idő, bocsi, EZ tökéletes lenne, ha lenne belőle magyar kiosztású. Természetesen nincs.

[ Szerkesztve ]

(#30249) Jenkíz válasza Jenkíz (#30243) üzenetére


Jenkíz
csendes tag

Azt még még akartam kérdezni, hogy a géniusz scorpion k9 és k20 kapcsán milyen tapasztalatok vannak?

(#30250) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Lenne meg egy hulye kerdesem. Az mennyire normalis dolog, ha mondjuk 100 leutesbol egyszer nem hallom valamelyik billentyunel a "klikk"-et? (de ettol meg tokeletesen teszi a dolgat). Kosz nem kerult be, arra vigyazok.

Udv. core2

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.