Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30151) Varoz válasza vlevi (#30144) üzenetére


Varoz
őstag

"Szóval, akkor mi maradt, ami nem gumimebrános, magyar, és alkalomszerű játékra is használható, és lehetőleg 4 jegyű szám van az árcímkéjén? Mechanikust nem hiszem, hogy vennék, az ár miatt, de ollós billentyűzet ritka, mint a fehér holló."

Most nem azért, de ami nem gumimembrános, az a mecha! Most akkor döntsd el, hogy gumisat akarsz vagy nem gumisat! :D
Egyébként mondj le a 4 számjegyű összegről, ha jó billentyűzetet akarsz! :)
Mert ha nem akkor marad, hogy veszel valami random gumis fost, ami kényelmes, tetszik és bírja ameddig bírja és csá.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30152) Frozzy


Frozzy
őstag

Rendszeresen olvasom, hogy a membrános kivitelű billentyűzetet itt sok ember "szarrá" fikázza? ez miért van ? 7éve van egy genius slimstar i220-am és full semmi baja (még csak a gombok sem kopnak) Most bátorkodtam berendelni egy Cooler Master keymaster lite combot ami ugye az alapja ott is a membrán miért hívják csak úgy h cherry mx gomb szett kiváló áron ? nem értem ezt a fajta sznoboskodást :/

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#30153) Vanir válasza Frozzy (#30152) üzenetére


Vanir
veterán

Nem értem ezt a fajta hozzá nem értő direkt flamekeltést.

(#30154) mzso válasza Brett001 (#30150) üzenetére


mzso
veterán

Gondolom nem létezik magyar kiosztással.

(#30155) ivana válasza Frozzy (#30152) üzenetére


ivana
Ármester

A slimstarok az egyik legjobb gumidómos olcsó bill, egész normális kapcsolási érzettel. Ami errefelé jogosan fikáz mindenki az a 10k körüli világítós billek, ezek kopnak is, illetve nagy rubber dome van bennük ami puha és kényelmetlen. Csak azért, hogy világítson sokkal drágább mint a nevezett i220 és

(#30156) nyunyu válasza ChuckyCheese (#30146) üzenetére


nyunyu
félisten

nyunyu: Milyen magas gyűrű méretek kellenek ahhoz a billentyűúthoz amit írtál?

Már nem emlékszem, melyiktől vettem a ~1.5$-os átlátszó gyűrűket, amik 1.3mm vastagok nyugalmi állapotban, nem összenyomva.

Viszont lehet, hogy egy csomag gumi nem lesz elég.

Valaki itt már járt úgy, hogy a magas OEM profilú kupakjainak belsejében lévő keresztmerevítők túl messze voltak a kapcsolóra ráhúzandó hüvely alsó végétől, így a tövig felhúzott gumi pont nem csillapított semmit.

Maxnál gyártatott OEM kupakokban például 4.5mm mélyen van a merevítés, gyűrű fele "elveszik".

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30157) zapikanka


zapikanka
tag

Hali,

ezekkel kapcsolatban van véleményetek/tapasztalatotok?

X2 Mirage vs CANYON CNS-SKB7-HU vs Redragon Vara

Előző kommentekben olvastam, hogy a 10K körüli billentyűzeteket nem érdemes megvenni, mert kopnak, nem strapabíróak, beragadnak a billentyűk stb. Inkább gyűjtsek még és valami "komolyabb" billentyűzetet vegyek?

Egyébként a következő kritériumok alapján nézelődnék ha feljebb mennék árkategóriában:
- a billentyűk világítsanak, ne a billentyűzet "alja"
- ha lehet ne legyen csuklótámasz
- Enter bill az "L" alakú legyen, ne pedig a kissebb (tudom, hogy a Vara nem ilyen, de külföldi ajánlók alapján megtetszett)
- ha lehet magyar legyen
- Flat és Chiclet kizárva, mert játék/meló közben a CTRL-t a kisújjammal nem tudom lenyomni

Köszi!

Üdv,
zapi

(#30158) ChuckyCheese válasza nyunyu (#30156) üzenetére


ChuckyCheese
tag

Tegnap megrendeltem 1 csomaggal. Ugyanez mint a linkeden, csak az ebay-en volt. (0.15cm)
Elvileg ilyen kupak van rajta.

[ Szerkesztve ]

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#30159) Brett001 válasza mzso (#30154) üzenetére


Brett001
aktív tag

Egyelőre valóban nem, de nem kizárt később, számos Cougar bill van már magyar kiosztással. Kérdés a minőség. Amúgy sokan érdeklődnek itt lapos, laptopszerű, ollós billentyűzet iránt; aki ezt szereti érdemes számításba venni ezt a billentyűzetet is. Főleg, hogy tényleg ritkák az ollós mechanikák.

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#30160) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

na ma viszem vissza a 200k-t space hibával. ilyenkor amúgy mindenképp garis csere/javítás játszik, vagy akár visszakérhetem az árát is? személyesen vettem rufuszban, még pénteken. agyalok rajta hogy vegyek a 200k helyett egy masterkeys lite szettet, ami későbbiekben akár kupakszettnek is jó lehet ha építésre adnám a fejem, viszont ezt a rufusznál nem kapni egyelőre.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30161) haxiboy válasza FireKeeper (#30160) üzenetére


haxiboy
veterán

Boltfüggő, pláne ha személyesen vetted.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#30162) Pacee87


Pacee87
aktív tag

Sziasztok!

Létezik olyasmi billentyűzet, mint a Fujitsu KB910 csak magyar verzióban?

Az elvárásaim a következők lennének:
- lapos kialakítás
- magyar
- megvilágított
- hagyományos L alakú Enter billentyű
- lehetőleg vezetékes
- nem lenne baj pár multimédia gomb sem

Mindezek mellé még az sem lenne baj, ha normális minőséget képviselne! :)

Köszi előre is!

(#30163) nyunyu


nyunyu
félisten

Túl sokat akartok olcsóért.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30164) FireKeeper válasza Pacee87 (#30162) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a cougar 200k jó volna, de a megbízhatósággal sokunknak gondja volt, szóval rizikós.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30165) mzso válasza Pacee87 (#30162) üzenetére


mzso
veterán

Fujitsu-t ne vegyél, csak ha szivatni akarod magad. Nyikorognak, szorulnak a billentyűk.

Nekem hasonló elvárásokra a Cherry Stream 3.0-t ajánlották.
Az a világítást nem tudja, de arra vehetsz akár szabályozható LED szalagot, ha már mindenképp szükség van világításra.

[ Szerkesztve ]

(#30166) zapikanka válasza nyunyu (#30163) üzenetére


zapikanka
tag

Én bejegyzésemre is vonatkozik? :)

(#30167) Pacee87


Pacee87
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszokat!

Visszaolvastam miket írtatok róla, lehet megpróbálkozom ezzel a Cougarral, szimpatikus a 3 év garancia, meg aztán mostanság nem használom a gépemet túl gyakran. Viszont elég izzadós tenyérű vagyok, szóval a kopásra van esélyem...

Amúgy most egy Fujitsut használok és nincs vele bajom. Nem tudom most hirtelen milyen széria 4-5 éve vehettem 2500 Ft-ért kb, lapos, multimédiás, szóval ha azt a szintet hozná már elégedett lennék. Amiért cserélném az a megvilágítás lenne, szóval e téren nem vagyok kompromisszumkész.

[ Szerkesztve ]

(#30168) FireKeeper válasza haxiboy (#30161) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

jó fejek voltak, visszaadták a zsét. illetve először cserélni akarta a srác, de amit kibontott, ugyanúgy hibás volt, csak annak nem csak a space gombja állt ferdén hanem az egyik alt is :DDD aztán gondolom látta a fejemen hogy így nem igazán kell a cucc és/vagy nem akarta a raktáron lévő összes billert kibontani nekem amíg találunk egyet ami hibátlan.

azt nem tudom, hogy ez vajon az összes 200k-ra vonatkozik, vagy csak a rufuszos készlet származik még a hibás, régi batch-ből, de ilyen formában én nem tudnám nyugodt szívvel ajánlani a cuccot. nagy kapufa ez amúgy a cougar-től, meg fáj is kicsit a szívem miatta, mert ezt leszámítva nagyon tetszett a bill, és minőséginek is tűnt.

így viszont megint biller nélkül vagyok, szóval nem tudom mi legyen, legyek még el egy darabig a membrános geniusommal, vagy vegyek most egy magyar keycap settet masterkey lite-ot :F

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30169) Frogged


Frogged
aktív tag

Én most vettetem fateral múlthéten egy cougar 200K-t 10 k volt a kerete és más nem nagyon jött szóba mondom egy próbát megér.
9K alatt volt ép PC-x-en szerencsére jó példányt fogtunk ki semmi ragadó vagy ferde gomb nem szorul semmi , a tartósága meg majd az idővel kiderül.
Szokatlan kissé még az öregnek a lapos gombok miatt de tetszik neki elégé.
Probáltam én is de ez a lapos gombos dolog nem jön be nekem fura főleg mecha után.

[ Szerkesztve ]

(#30170) Vanir válasza Frogged (#30169) üzenetére


Vanir
veterán

(#30171) kemotox


kemotox
addikt

Genius KB-110X-el találkozott már? Már feltűnt egy ideje, hogy suliban a proglaborban az új billencsek egész faszák. Nem tudom pontosan milyen típus, de szerintem a KB-110X lesz az, képeket nézegetve. Kajak jó, tök kellemes rajta gépelni. Persze membránoshoz képest. Általában mikor nem az otthoni cuccaimat kell használni, hanem random gagyi bill.-t meg egeret, akkor mindig olyan "elvágomazeremeimetegyrozsdáskésselmindjárt" érzésem támad, de itt szó sem volt ilyenről.

Egy 1800-2000 ft-os bill.ről van szó, szerintem ilyen végsőmencsvár típusnak, vagy legeslegelcsóbbnak tök fasza.

[ Szerkesztve ]

(#30172) RexpecT


RexpecT
addikt

Megjött a Fnatic Rush. Teljesen rendben van a cucc, jóval nehezebb mint a Cougar 200k, és sokkal igényesebb is. A háttérvilágítás teljes fényerőn erősebb és egyenletesebb. Nekem a gumis borítás is bejön, jó hozzáérni a billentyűzethez, szóval én nem bántam meg hogy berendeltem. :)

(#30173) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Megjott a Strafe, nagyon faja. Annyi kerdesem lenne, hogyha erosebben utok a backspace-re akkor gondolom (az erohatas kovetkezteben) normalis, hogy hallom a rugo egyfajta "pengeset" (nem pufolom).

Udv. core2

(#30174) Nagytoll válasza Neil Watts (#30173) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Én az összes leütésnél hallom a rugókat ha erősebben ütöm őket, fülessel viszont semmi nem hallatszik. Nálam silent switches van, neked milyen?

[ Szerkesztve ]

(#30175) Domonkos válasza Neil Watts (#30173) üzenetére


Domonkos
Ármester

Jah, teljesen normalis. Ha egy kicsit hagyod bejaratodni, akkor lehet hogy el fog mulani, esetleg masik billentyu is pengeni fog, ki tudja :D Nem kell miatta aggodni.
Grat hozza! :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30176) Vanir


Vanir
veterán

22.90 ajróér van mecha bill német Amazonon. Alighanem már volt linkelve korábban, de akkor drágább volt. Kék switches, TKL.

(#30177) nyunyu válasza Vanir (#30176) üzenetére


nyunyu
félisten

+9€ szállítás+8% ÁFA különbözettel 35€ környékére jön ki így akciósan.

Pár hete valaki vett innen a topikból, úgyhogy azt tudjuk, hogy kellően jó a billzetmátrixa, viszont a benne kattogó Outemu Blue TÉNYLEG hangos.

Potom pénzért beszerezhető modding alapanyagként mindenképpen látok benne fantáziát, viszont a nekem tetsző kapcsolókra átépítés simán megduplázza az árát, opcionális magyar kupakszett meg újabb másfél-két billzetnyit ad az árához.
(CM MKL-ről "olcsón" harvestálható kupakszett nem biztos, hogy jó ötlet rá, háttérvilágítás nélkül kérdéses a feliratok olvashatósága!)

Ha valaki nem gondolkozik ilyenben, és nem zavarja a hangja, meg a német feliratozás, olcsó belépő lehet a mecha világba.
10k-ért kapható világítós membrános billzeteknél mindenképpen jobb vétel.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30178) nyunyu válasza nyunyu (#30177) üzenetére


nyunyu
félisten

Tudom, hogy a koreai gémereknél divat a kék kapcsoló, de szerintem sokan örülnének neki, ha lehetne kapni halkabb kapcsolókkal is.
(Outemu gyárt piros, fekete, barna klónt is.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30179) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Sziasztok,

Keresek Gamepad-ot, razer orbweaver-hez hasonlót, vagy esetleg kisebb gamer bill-t ami ajánlott.
Találtam 1-et ami megfelelne, jelenleg egy g510s-em van tökéletesen meg vagyok elégedve vele, csak nem fér el kényelmesen a számítógép asztal fiókjába a 40centi széles egér pad mellé, ezért keresek kisebbet és az egérnek több hely kellene.

Billentyűzetből ilyesmi lenne szimpatikus:
[link]

A razer orbveawer-hez hasonló megoldást keresek mik az alternatívái ?

Játékra kellene, és ha lehet halk lenyomása legyen, rövid úttal.

Köszönöm előre is.

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#30180) zapikanka


zapikanka
tag

Hali,
ezekkel kapcsolatban van véleményetek/tapasztalatotok?

X2 Mirage vs CANYON CNS-SKB7-HU vs Redragon Vara

Előző kommentekben olvastam, hogy a 10K körüli billentyűzeteket nem érdemes megvenni, mert kopnak, nem strapabíróak, beragadnak a billentyűk stb.

Köszi!
Üdv,
zapi

[ Szerkesztve ]

(#30181) zolokas


zolokas
aktív tag

Egy kérdés!

Ez széria hiba lehet vagy szoftveres?
Vettem egy ModeCom MC-6200 wireless billentyű + egéreret!
A numerikus része nem akar működni! Hiába kapcsolom be a num lockot! Csak a 8 4 6 2 működik rajta! csak anyilak! Vagy van valamilyen beállítása ennek?

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#30182) ChuckyCheese válasza zolokas (#30181) üzenetére


ChuckyCheese
tag

Szerintem ez driver gond lesz. Tudom, hülye kérdés, és gondolom azt próbáltad ki először, de nem fordult meg a dolog? Tehát amikor kikapcsolod, akkor nem lesz bekapcsolva? Mert volt olyan probléma a windows-al, hogy fordítva működött a dolog.

Meg még esetleg arra gondolok, hogy valahogy bekapcsolódott az "egér billentyűzet" a könnyű kezelés-ben. Tehát csak a nyilak működnek és azok mozgatják baromi lassan az egérmutatót. :)

[ Szerkesztve ]

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#30183) zolokas válasza ChuckyCheese (#30182) üzenetére


zolokas
aktív tag

passz max ránézek! Én nem találtam hozzá drivert!

[ Szerkesztve ]

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#30184) zolokas válasza zolokas (#30183) üzenetére


zolokas
aktív tag

Az volt a baj hogy a könnyű kezelésnél be volt pipálva a egér billentyűzet! :) :) :) :)

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#30185) ChuckyCheese válasza zolokas (#30184) üzenetére


ChuckyCheese
tag

:D Ugyeugye :D Régen még win7-nél egyszer én is megettem. :D

[ Szerkesztve ]

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#30186) Entaro


Entaro
tag

68 key Gateron Blue 60 EUR szállítva, mindennel.

68 key Cherry Blue 70 EUR szintén mindennel.

(#30187) KillBorn


KillBorn
senior tag

Srácok! Használ valamelyikőtök csuklótámaszt?
Mi az általános vélekedés róluk?

A szóköz (teteje) sora 2,5 cm a W (teteje) sora pedig 3 cm magasan van. Erősen gondolkodom egy csuklótámasz beszerzésén (valami olcsóén, hátha nem válik be). Ha játtszom, napi ~3 órát.

Akinek van, megosztaná a tapasztalatait velem? Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#30188) nyunyu válasza Entaro (#30186) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem hinném, hogy megérné a másfélszeres árat az Outemu Brownos verziójához képest. (40€)

Egyébként meg valaki már egyszer szidta ezt a Magicforce 68-at, mert az AltGr helyén van az Fn gombja, és nem lehet megcserélni őket.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30189) kemotox válasza nyunyu (#30188) üzenetére


kemotox
addikt

Egy kis forrasztgatással, átkábelezéssel biztos meg lehet cserélni :D

(#30190) nyunyu válasza kemotox (#30189) üzenetére


nyunyu
félisten


Das Model S valamelyik variánsát sikerült még ilyen balfékül megtervezni, ott a bal Win helyére tették az Fn gombot. :DDD

Most kapható US variánsnak elvileg már szabvány alsó sora van, és a jobb Wint cserélték le Fnre.
Viszont a német verzió még mindig el van barmolva.

Azért az röhej, amikor veszel egy 30-40k-s billzetet, aztán még neked kell hackelni, hogy használni tudd.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30191) Ringman válasza nyunyu (#30188) üzenetére


Ringman
nagyúr

Egyébként meg valaki már egyszer szidta ezt a Magicforce 68-at, mert az AltGr helyén van az Fn gombja, és nem lehet megcserélni őket.

az valószínű én voltam, nagyon felbasz.
+ a nulla helyén van az esc, alapból az fn gombbal érhető el, én az esc-et a caps-re bindeltem emiatt.

sharpkeys biztos nem ismeri fel, autohotkeyt nem próbáltam még.

elvileg a backlit változat NKRO, a sima 2KRO sajnos.

(#30192) nyunyu válasza Ringman (#30191) üzenetére


nyunyu
félisten

Elvileg Fn+Q-val állítható, hogy a bal felső gombja alapból Esc vagy Tilde (magyaron 0) legyen.
Utána Fn+0 lesz az Esc. (Vagy Fn+Esc=0, ha fordítva állítod.)

Egyébként mennyire sikerült megbarátkozni az Outemu Blue hangjával?
Azt leszámítva mennyire jött be egy átlag gumidómhoz képest?

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30193) Ringman válasza nyunyu (#30192) üzenetére


Ringman
nagyúr

gyakorlatilag meg nem :) - az én billentyűzetemre fel sincs írva ez.

ha fn+shift+q-t írok akkor sem.
mindegy egyébként, mert mindkét karakter jó lenne, ha egygombos lenne, szóval marad a caps-ból esc megoldás.

szerk:
Egyébként mennyire sikerült megbarátkozni az Outemu Blue hangjával?
Azt leszámítva mennyire jött be egy átlag gumidómhoz képest?

hangjával nincs bajom - sőt tetszik - de már szóltak itthon, hogy nem kéne :)).
van egy kalih brown tesoro numpadom is, a de a clicky jobban bejön, jobb lenne puhább rugóval.

itthon van a magicforce, munkahelyen novatouchot használok - szóval az a fő billentyűzetem, és az outemuhoz érezhetően nagyobb erő kell - viszont rászokok arra, hogy ne legyen bottom-out minden leütésnél. topre esetében nem tudom, hogy lehet elérni ezt, nekem kb lehetetlennek tűnik.

gumidómra nem térnék vissza :)

[ Szerkesztve ]

(#30194) Varoz válasza KillBorn (#30187) üzenetére


Varoz
őstag

Nekem a G.Skill KM780-hoz alapból van gyári. Sokkal kényelmesebb vele, mint nélküle. Próbáltam mindkét verziót, de támasszal vált be. :)
Elvileg 4.8cm magas a bill, gyári adat. De, hogy ebből a space mennyi azt nem tudom. Szóval azt nem tudom eldönteni, hogy a te billednél is kéne-e. Ha ugyanekkora, akkor igen, legalábbis nekem. :)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30195) XmoD


XmoD
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék bill vásárláshoz.

1.Mekkora összeget szánsz rá?
10-15k de a plafon 20k (és ennyit csak garanciás, új darabért vagyok hajlandó kiadni.
2.Használt szóba jöhet-e?
Igen.
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod?
Munka főleg,
4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus)
Ezt rátok bízom mit ajánlottok.
5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények (kell-e numpad, világítás, csuklótámasz, vezetéknélküli, ergonomitás, programozhatóság, stb?)
Numpad az elsődleges ( napi 9 ezer leütés durván 8 óra alatt, aktív SAP használó vagyok). Világítás nem elsődleges, de ha belefér akkor nem vagyok ellene a világításnak.
6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? (amennyiben nem, sokkal testhezállóbb billentyűzetet is találhatsz/ajánlhatunk)
Nem.

(#30196) KillBorn válasza Varoz (#30194) üzenetére


KillBorn
senior tag

Köszi a választ! 4 cm magas a billem (esc teteje), lábak kihajtása nélkül. Kipróbálom, meglátom milyen csuklótámasszal.

[ Szerkesztve ]

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#30197) haxiboy válasza XmoD (#30195) üzenetére


haxiboy
veterán

Ami az ilyen nyúzást bírja hosszú távon az 20k körül kezdődik. Első körben egy das model s amit nézz meg,használtan kb ilyen árban mennek.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#30198) dannyl


dannyl
addikt

1.Mekkora összeget szánsz rá? Mecha nem lesz, ezt már az árakból látom. 15k körül.
2.Használt szóba jöhet-e? Nem
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod? Játék (semmi hardcore dologra nem kell gondolni), netezés, nagyon néha gépelek.
4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus) gondolom gumis lesz az én kategóriám
5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények (kell-e numpad, világítás, csuklótámasz, vezetéknélküli, ergonomitás, programozhatóság, stb?) világítás, ha lehet több színből lehessen választani. Illetve kell numpad is, valamint most egy párezres genius-t használok, ami nekem kiváló lenne, ha világítana. Illetve pár extra gomb, vagy programozható fn gomb jó lenne, mert most van külön gombom pl a számológéphez.
6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? (amennyiben nem, sokkal testhezállóbb billentyűzetet is találhatsz/ajánlhatunk) igen, magyar kell.

Az ajánlottak közül az a4tech bloody b120 tetszene, de csak piros, nincs extra gomb, és nem is igazán találtam magyart.
Ellenben van nekik a4tech bloody b254, az tetszene, de az tényleg csak szivárványban tud világítani??? :DDD És még azon sincs extra gomb, ha jól látom.
Vennék én 20-30k-ért is, de szerintem nincs rá szükségem, meg elnézve magyar kiosztású nincs is a drága kategóriában.
Köszi előre is.

(#30199) kemotox válasza dannyl (#30198) üzenetére


kemotox
addikt

Autohotkey-el bármit be tudsz bindelni, nekem sincsenek média gombok meg FN a noname ezer forintos szaromon, oszt még is tudok CTRL+Fvalami kombóval hangerőt basztatni meg Spotify-t vezérelni:P (ha érdekel privátban segítek)
Világításra meg asztali lámpa :D

Nekem is volt olyan billencsem amire külön gomb volt a számológépre. Szerintem azt a gombot nyomkodtam a legtöbbet :D

(#30200) dannyl válasza kemotox (#30199) üzenetére


dannyl
addikt

Há' köszi :DDD Azért remélem nem ennyi az összes lehetőségem :D

Amúgy örülök, hogy van még más is, aki a számológép gombot agyonhasználja :D

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.