Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29451) erer1000 válasza nyunyu (#29449) üzenetére


erer1000
őstag

egy itthoni billentyűzetből kivettem a vezérlőt, és megnéztem hogy melyik pinek kereszteződése melyik billentyűnek felel meg. és így egy teljes listám lett az osszes gombról, és így úgy legóztam ossze , és azokat a gombokat hagytam csak meg amik kellenek. úgy van kialakítva hogy ha a vezérlővel osszekotom a pin-eket akkor megy rendesen. hétvégén gyorsan ki is próbáltam, minden gomb megy rendesen :D

hama urage lethality volt a donor :D

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#29452) nyunyu válasza XOTK (#29450) üzenetére


nyunyu
félisten

Ajánlott listában egy szem TKL mecha szerepelt magyar kiosztással: Ozone Strike Battle, de az azóta minőségi problémák miatt ki lett húzva, meg amúgy is 5 centivel szélesebb, mint a mostani billzeted.
De amúgy sem férne bele a 20k-s keretedbe.

Nem magyar ISO TKL sem nagyon van ennyiért.

(CM hogy áll az ISO TKLlel? QF Rapid? Masterkeys Pro S?)

Ha nem vagy kibékülve a 75%-os, numpad nélküli szélességgel, akkor lehet kapni pár 60% billzetet ISO kiosztással (Pl. tegnap emlegetett Pok3r, vagy a ma emlegetett összelegózandó GH60 és klónjai), de jellemzően azok még drágábbakra jönnek ki, mint a TKLek.
Viszont azokon nincs F sor, hanem Fn gombbal kell váltani a számok és az F-ek között.
Ha az ember Norton Commanderen nőtt fel, akkor ez helyből kizáró ok. ;]

Magyar kupakszett utólagos beszerzése kellően bonyolítja a képletet, vérmérséklettől függően 15-30k-val emeli a szükséges keretet, mivel egyedileg gyártatni kell.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29453) banán007


banán007
tag

Elhataroztam, hogy epitek magamnak egy hordozhato 60% billentyuzetet, amihez mar rendeltem egy Teensyt, Gateron switcheket (brown), illetve diodakat az osszekoteshez. Nyilvan meg rengeteg dolog kell (egyedi plate, case, keycapek, stb), de a layoutot mar tervezgetem, hogy milyen is legyen pontosan (mert ugye ez kene a plate tervezesehez & gyartasahoz). Eddig ilyen az elkepzelesem:

Mi a velemenyetek rola?
Amin meg gondolkozok hogy maradjon-e a 1x2 enter vagy helyette 1x1 es ala meg egy 1x1 shift befer. A "Super" gombokat a kis meretbol adodoan elmradt karakterekhez hasznalnam, mig az fn-t pedig az f1-f12 ill par egyeb funkciogombra.

(#29454) nyunyu válasza nyunyu (#29452) üzenetére


nyunyu
félisten

Hmm, lehet készen venni i220-hoz hasonló kiosztású mecha PCBt, ami alig nagyobb, mint a 60%, de van rajta dedikált F sor.

Max a megfelelő kupakkészlet beszerzésével lehet szívni, de szerencsére a legtöbb univerzális blank szettből össze lehet legózni az 1U Ctrl/Alt/Fn?-t, meg a rossz helyen lévő PgUp/Dn párost, meg a rövid jobb Shiftet.
Feliratos szettből extra szívás ilyen gombokat szerezni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29455) XOTK válasza nyunyu (#29452) üzenetére


XOTK
csendes tag

Magyarán vagy gyűjtök rá, vagy veszek 4 luxit a folyamatos ellátás biztosításához . Ez nem jó hír :(

(#29456) nyunyu válasza banán007 (#29453) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezen nem kell sokat gondolkozni, veszel egy Preonic Keyboard készletet, aztán úgy programozod firmwareben a kiosztását, ahogy akarod. (Gyári firmware TMK alapú)

Elképzelt custom billzetedtől csak annyiban tér el, hogy nincs duplamagas Enter.

Teensyt meg félreteszed a következő projektedhez.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29457) nyunyu válasza nyunyu (#29456) üzenetére


nyunyu
félisten

Ennek a Preonic júzernek a gatyája is rámehetett az SP-nél gyártott kupakszettre. :DDD

Hogyan legózd össze a Preonicet

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29458) banán007 válasza nyunyu (#29456) üzenetére


banán007
tag

Koszi a valaszt!

Ezen en is gondolkodtam, hogy preonic vagy planck (bar mondjuk ez nekem tul kicsi lenne szerintem) kittel csinalom, es lehet hogy ez is lesz belole vegul. A teensyhez kell meg valami jot kitalalni akkor, ha mar berendeltem :DDD

Keycapeket (blank) esetleg tudsz ajanlani honnan erdemes venni, ugy nagyon max 40-50$-ig?
Eddig amit neztem, a wasdkeyboards.com-on ezt a szettet, amibol ha jol szamoltam akkor ki is jonne az egesz, csak azt nem tudom milyen minosegu.

(#29459) dqdb válasza banán007 (#29458) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
Várd ki, míg megint aktív lesz, sajnos pont a napokban futott ki, de szinte folyamatosan pörög ez a drop. Szállítással együtt 40 dollár alatt kijön.

De most nézem, nem jó neked, mert nincsen 2u space. Olyat szinte csak kimondottan ortho bővítőcsomagban fogsz találni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29460) nyunyu válasza banán007 (#29458) üzenetére


nyunyu
félisten

WASD ugyanazokat a kupakokat használja, mint a Max: nagyon vékony ABS, minőségre nagyon nem acélos. :(

Preonichoz amúgy sem elég az az 57 gomb, mivel az alsó két sorodhoz 22x 1U széles R1 kupak kellene, de csak 14x 1U R1 van a csomagban.

De ha nagyon akarod, akkor tudnak egyedit nyomtatni, és akkor nem kell blank kupakokat nézegetned.
Gondolom lehet extra kérni egy-egy gombokat is, legalábbis Max simán gyártott +3 gombot nekem.

Egyébként meg ha minőségi blank kell, akkor Gateron, NPKC, esetleg Varmilo márkájúakat nézegesd.
Ha olcsó kell, akkor talán Keycool 104?

Viszont ha jól számolom, egy standard alsó soros 104 gombos billzeten is csak 18db 1U széles R1 gomb van, 4 kupak még mindig hiányzik az alsó 2 sorodhoz, ha a 60%-os billzeteknél szokásos alulról felfelé R1R1R2R3R4 sor elrendezést szeretnéd használni. (teljes billzeten ehhez hozzájön még egy R4-es F1-12 sor)
Maximum úgy jön ki egy 104-es pakkból, ha a teljes kiosztás alsó 5 sora helyett a felső ötöt használod (R1R2R3R4R4), de akkor nem tudod használni a bütykös kupakokat F/J-nek, hiszen azok R2 profilúak, neked meg az eltolt sorminta miatt R3-as kellene.
Winkeyless kiosztást támogató kupakszetteken (pl. Gateron vagy feljebb linkelt Massdropos NPKC) viszont 21-22 1U széles R1 gomb van, ott nem kell ezzel szívni.

87 gombos TKL készleteknél az R2 kupak lenne a szűk keresztmetszet, hiszen azokon csak 9(+2 bütykös) gomb van a középső sorban.
~5k HUFba kerülő Keycool 87-ből kettőt kellene venni, hogy legyen elég gombod.

Esetleg valami SP DSAt lősz, azokon szabadon variálhatóak a kupakok az egyes sorok között, mert mindegyik egyforma.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29461) nyunyu válasza dqdb (#29459) üzenetére


nyunyu
félisten

De most nézem, nem jó neked, mert nincsen 2u space. Olyat szinte csak kimondottan ortho bővítőcsomagban fogsz találni.

Num0 az pont 2 széles, csak nem domború, hanem a többi kupakhoz hasonlóan homorú a teteje.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29462) SLYM


SLYM
veterán

1.Mekkora összeget szánsz rá? Válogatnék, 5, 10 és 15 körüli összegért is kíváncsi lennék mit kaphatok
2.Használt szóba jöhet-e? nem
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod? munka, játék, bár inkább az egér a prioritás nálam
4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus) nem értek ezekhez
5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények (kell-e numpad, világítás, csuklótámasz, vezetéknélküli, ergonomitás, programozhatóság, stb?) semmi sem kell, az az előny, hogy ha nincs semmi sallang. amit szeretnék, hogy jó legyen rajta gépelni, inkább közepes úton járjanak a billentyűk, mint kicsin és nagyon és ne legyenek hangoksak a leütéskor a billentyűk
6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? (amennyiben nem, sokkal testhezállóbb billentyűzetet is találhatsz/ajánlhatunk) ragaszkodom a magyar kiosztáshoz

köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#29463) coqito


coqito
tag

Sziasztok!
Olyan mechanikus billentyűzetet keresek, amelyen NumPad nincs (minél kompaktabb) kiosztás miatt.
15 000 ft alatt.
Főleg gépelésre, valamint kevés játékhoz. Háttérvilágítás nem szükséglet.
Használt és nem magyar kiosztás is jöhet.

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#29464) nyunyu válasza coqito (#29463) üzenetére


nyunyu
félisten

Olyan mechanikus billentyűzetet keresek, amelyen NumPad nincs (minél kompaktabb) kiosztás miatt.
15 000 ft alatt.

50$-ért már lehet találni pár nevenincs kínai TKLt az Alin, Amazonon, eBayen, de azokban kérdéses minőségű kapcsolók vannak. (gumimembránt persze így sem tudják alulmúlni. :DDD)
De ha nincs szerencséd, akkor rájön még a +27% ÁFA.

Pár példa "elrettentésül" a teljesség igénye nélkül:
Aula
Aula Demon King
Aula F2012
Keycool 87
MechanicalEagle Z-77
Noppoo Choc Mini 84
Noppoo Lolita Spyder 87
Redragon K552
Redragon K553
Teamwolf X05
Tomoko 87 key
Zalman ZM-K500 (ezt lehet itthon is kapni.)

Jellemzően Outemu Blueval vannak szerelve, ami még a Gateron Bluenál is hangosabban kattog. :DDD
Kivéve a Kailh kapcsolós Noppoo meg Zalman.

(Hmm, Noppoo Choc Mini 84 kiosztása megfelel a tegnap keresett i220 utódnak)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29465) dqdb válasza nyunyu (#29461) üzenetére


dqdb
nagyúr

Még szerkesztési időben rájöttem, de pont a homorúság miatt nem javítottam ki.

tDr1v3r: Firmware-t amúgy nem olyan nehéz írni, Teensy-hez van rakás alap Github-on.
Ha támogatott mikrokontroller köré építesz, akkor a firmware fejlesztés legnehezebb pontja kitalálni a layoutot. TMK-t néztem meg alaposabban, a Kiibohd-t kissé kevésbé, és a látottak alapján könnyen lehet saját mátrixot használni velük, ha pedig ismert DIY PCB köré építesz, akkor tényleg a layouttal van csak munka, a firmware lényegi részét készen megkapod.

PCB-t nem éri meg külön gyártatni szvsz...
Saját nyákba szerintem csak akkor érdemes csak belekezdeni, ha DIY kitként nem kapható egyedi méret/kialakítás kell, és ragaszkodsz a nyákhoz. Az egyedi nyák persze egyedi házzal és egyedi plate-tel jár, és rögtön nem az lesz a kérdés, hogy sikerül-e hat számjegy alatt maradni, hanem az, hogy mennyivel haladod majd meg :) Szóval nálam ez az út ki van zárva :N

Mondjuk már nekem is megfordult a fejemben egy PCB gyártás (szeretnék egy f-row mentes tkl-t csinálni), de nincs hozzá savam, szitáztatni meg nem éri meg kis kvantitásban.
Úgy néztem, hogy 5-6 ember alatt nem érdemes gyártatni, olyan árak vannak a magas fix költség miatt. Ha pedig egyedül rendelnél csak, akkor konkrétan egy komplett mechanikus billentyűzet árát lehetne egyetlen 60%-os méretű nyákra eltapsolni.

Nagyon közel vagyok a lengyel GH60 PCB + kínai fémház + kínai plate megrendeléséhez (switch és keycap van már), most kellene erősnek lenni, hogy ne ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29466) Kobak 27


Kobak 27
tag

Sziasztok!

Erre [link] bármilyen reakció? Ahogy visszaolvastam, alapvetően a Tesoro ajánlott volt. A kérdés csak az, hogy milyen cherry készlettel vennétek?
A Roccat Isku fx-nél most jöttem rá, hogy az nem mechanikus, pedig kinézetre tetszik, de ennyi pénzért nem veszek nem mechanikust.
Esetleg más alternatíva, ami magyar, mechanikus és világít? :)

(#29467) nyunyu válasza Kobak 27 (#29466) üzenetére


nyunyu
félisten

Esetleg más alternatíva, ami magyar, mechanikus és világít? :)

Lehet választani az olcsó, de hamar tönkremenő Ozone Strike Battle-ból, a gyorsan kopó kupakos Tesoro Durandal Ultimateből, vagy a Cherry MX-Board 6.0-ból, de az utóbbi nem 30k.
Meg mintha lenne valamelyik Roccat Ryosból is magyar, de az nem biztos, hogy világít.

Elvileg jövőre jön a Durandal V2 doubleshot magyar kupakokkal, na arra kiváncsi leszek, milyenre sikerül.
Meg mennyiért, mert hogy a mostaninál olcsóbb nem lesz, az is biztos. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29468) Pete55555


Pete55555
addikt

Nos, megvettem végül a Corsair Raptor K30-at.

Egyelőre szokni kell, de úgy érzem menni fog a dolog. Kicsit érdekes, hogy az elülső éle fentebb van, mint ahogy a többi billen, vagy ahogy én megszoktam, de ahogy most pötyögök, már kezdem érezni, hogy nem lőttem mellé ezzel a billel. A Régi Genius-al már többször melléütöttem volna, ezzel 1x sikerült :)

Használtan sikerült beszerezni egyébként HA-ról. 9e volt postával együtt, pár hónapos, még a Corsair feliraton a fólia is rajta van :)

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#29469) Skinny26


Skinny26
aktív tag

Hali!

Ezt a billentyűzetet tudnám megvenni 6e forintért...
Megérné? :D

(#29470) nyunyu válasza Skinny26 (#29469) üzenetére


nyunyu
félisten

Akciós füldugókat is vegyél mellé a családnak/munkatársaknak, különben billzetestől repülsz az épületből.

Ezt leszámítva bőven megéri a 6k-t.

Kulcsszavak: Outemu Blue, vékony ABS kupak.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29471) Entaro válasza Skinny26 (#29469) üzenetére


Entaro
tag

Kemény férfiak, kemény billentyűzete :)

(#29472) Ringman válasza nyunyu (#29470) üzenetére


Ringman
nagyúr

az outemu blue-s numpadom nem vészes annyira szerintem, bár ha telefonálok, akkor hallják a túloldalon, hogy gépelek :D

(#29473) energy4ever válasza nyunyu (#29470) üzenetére


energy4ever
addikt

Ezek tenyleg ilyen hangosak?
Mennyire strapabiroak ezek a kapcsolok?

Numpad nelkuli, RGB-s bill-t tudsz ajanlani, ami nagyon-nagyon hangos?
Olyan kellene amit itthon is betudok szerezni (akar kulfoldi webshoppbol paypal nelkul mastercard-al)

Max 30.000Ft-ert, es Angol kiosztasu. Nyilvan akkor eri meg nekem, ha joval hangosabb mint egy Chery MX-Blue, mert ha nem, akkor mar inkabb a Cooler Master Pro S-t veszem meg.

(#29474) Entaro válasza energy4ever (#29473) üzenetére


Entaro
tag

Én tudok ajánalni egy free megoldást : Qwertick. Lehet erősítőre kötni, és 500w al is csattogni !

(#29475) energy4ever válasza Entaro (#29474) üzenetére


energy4ever
addikt

Na ez meg viccnek is rossz. :(

(#29476) coqito válasza nyunyu (#29464) üzenetére


coqito
tag

Hát köszönöm szépen, lehet akkor jobban járok a 200K-van. Jól gondolom? Normál használatnál ez is csak bírja 3-4 évig ...
Ez a Zalman ZM-K500 mennyire rossz?

[ Szerkesztve ]

(#29477) sexymusprime


sexymusprime
tag

Erre (ha lemondok arról, hogy ne legyen rajta numpad) Cougar Deathfire, netán CM Masterkeys Lite? Esetleg valami más?

[ Szerkesztve ]

(#29478) SLYM válasza SLYM (#29462) üzenetére


SLYM
veterán

up

(#29479) Kobak 27 válasza nyunyu (#29467) üzenetére


Kobak 27
tag

Köszönöm.

A Tesoronak annyira kopik a felirata tényleg? Azért az elég gáz egy 30e Ft feletti billentyűzettől.
A Cherry Mx sajnos nem jön szóba, kizárt, hogy 55e Ft-ot fizessek érte.
Néztem még a Roccat Ryos MK Pro/Glow billentyűzetet, ahogy láttam ez is világít. Erről esetleg bármilyen vélemény?

Hol tudnám kipróbálni, hogy melyik típusú kapcsoló tetszik nekem? Gondolok itt a Black/Brown/Red hármasra, a kék nem hiszem, hogy jó lenne nekem. Tudtok mondani esetleg budai boltot, ahol ki vannak rakva ilyen billentyűzetek?

(#29480) fogtunder válasza nyunyu (#29464) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ezen a teamwolfon már én is gondolkodtam, legrosszabb esetben nyugodtan ki lehet cserélni benne a kapcsolókat, ha nem jók a gyáriak.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#29481) XOTK


XOTK
csendes tag

Oké srácok, szóval az a helyzet hogy mostmár egy mondatot sem tudok megírni ezen csodás billentyűzetemen.

Ha nem számít a nyelvkiosztás, csak az hogy pici (luxemate i200) vagy közepes legyen a bill, mit tudtok 15k környékéig ajánlani? Akár membrános, akár olcsó mecha, mi az amit tiszta szívből tudtok ajánlani? Angol kiosztású Zalman tényleg rettentő fos a kínai másolat kapcsolóival?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#29482) Ringman válasza XOTK (#29481) üzenetére


Ringman
nagyúr

kompakt bill esetén ThinkPad Compact USB Keyboard with TrackPoint?
[link]
ez inkább 17k

személy szerint nem próbáltam.

(#29483) wardemi válasza Ringman (#29482) üzenetére


wardemi
senior tag

Ezek a billek vajon csak a lenovo gépekkel működnek winfos alatt teljes funkciójukban?
Egyszer egy ilyet kipróbálnék, most a munka gép X230 de valszeg hamarosan le lesz cserélve so..

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#29484) ivana válasza wardemi (#29483) üzenetére


ivana
Ármester

Ezek szerintem bármilyen géppel működnek rendesen.

(#29485) Revesz


Revesz
aktív tag

Cherry mx plate mounted stabot ki lehet cserélni costarra? Pár képen úgy néz ki, hogy kompatibilis lenne és ha igen akkor szerintem a space kivételével mindegyiket lecserélném.

(#29486) nyunyu válasza Revesz (#29485) üzenetére


nyunyu
félisten

Eltérő az alaprajzuk, így nem lehet egyiket a másik helyére beépíteni, hacsak nem univerzálisra lett tervezve a plate, de az csak a DIY alkatrészekre jellemző, boltban kapható billzetekre nem.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29487) energy4ever válasza energy4ever (#29473) üzenetére


energy4ever
addikt

Erre tudna valaki valaszolni?

(#29488) nyunyu válasza energy4ever (#29487) üzenetére


nyunyu
félisten

Model M SSK tuti hangosabb, mint a leghangosabb Cherry MX Blue klónok, de olyat nem kapsz 30k-ért.
Ja, és még RGBt sem tud. :DDD

Online kártyás fizetés lehetősége meg a bankodtól függ.
Pl. OTPsek sokáig állították, hogy Visa Electronnal nem lehet online fizetni, az csak a jóval drágább dombornyomottakkal lehetséges.
Én erstés Visa Electronommal meg már 15 éve is lehetett, mert volt hozzá 3 jegyű CVC vagy miatököm kód. :DDD
Paypalt én is kerülöm, nem kell még egy pénztárca lehúzó réteg a bank fölé.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29489) Revesz válasza nyunyu (#29486) üzenetére


Revesz
aktív tag

Valahogy sejtettem sajnos..:/.
Akkor marad a cherry stab lábának a levágása meg reszelése...
Amúgy kell valamit a nyákra ragasztani, hogy ne érje majd el a műanyag?
Még azon is gondolkodom ha már forrasztani kell és a garanciának annyi akkor kicserélek pár kapcsolót kékre :D.

(#29490) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Hogy érdemes levenni a kupakokat? Kaptam a billhez gyári kiszedőt, a w-t kiszedtem, éreztem is, hogy ez kicsit erős, és megnézve csinált is egy apró húzódást a kupak oldalain.

(#29491) Revesz válasza Nagytoll (#29490) üzenetére


Revesz
aktív tag

Youtubon írd be, hogy "how to remove cherry keycaps" és ott szépen megmutatják ;).

(#29492) energy4ever válasza nyunyu (#29488) üzenetére


energy4ever
addikt

Tehat akkor az elmondhato, hogy a Cherry MX-Blue-nal nincsen hangosabb megoldas 30.000Ft-ig bezarolag?(RGB-s, es numpad nelkuli)

Ha igy van, akkor megvarom mire itthon is kaphato lesz az MX Blue kapcsolos Cooler Master Pro S.

[ Szerkesztve ]

(#29493) Ringman válasza energy4ever (#29492) üzenetére


Ringman
nagyúr

mire itthon is kaphato lesz az MX Blue kapcsolos Cooler Master Pro S.

lesz ilyen?

(#29494) banán007 válasza nyunyu (#29460) üzenetére


banán007
tag

Koszi a reszletes irast!

Nezegettem neten, geekhacken szoktak lenni jo groupbuyok, csak azt nem tudom mennyi szallitassal kene ott kalkulalni. Meg amiket mondtal azok kozul legjobban az SP DSA jon be, mivel lehet varialni a layoutot.

Arakat tekintve lehet meg inkabb gyujtogetek kicsit, mert inkabb minosegit veszek dragabban, minthogy valami vekony gagyit jonak tuno aron.

(#29495) nyunyu válasza banán007 (#29494) üzenetére


nyunyu
félisten

GHn fél évtől 2 évig bármi lehet a groupbuyok kifutási ideje.
Massdrop az 2-3 hónap.

SP cuccokra meg kezdhetsz gyűjteni, mivel 90$-ért max egy TKL-nyi kupakot kapsz, numpad az extra 28$. :DDD
Massdropon mondjuk jóval olcsóbb volt, amikor lehetett rendelni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29496) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Mi az előnye a blank keycapeknek azon kívűl, hogy ha valaki meglát vele írni utána profinak gondol?

(#29497) nyunyu válasza Nagytoll (#29496) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem zavar össze az eltérő nyelvű felirat. :DDD

Esetleg tetszőlegesen átfestheted, matricázhatod.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29498) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Kezdem egyre jobban megszeretni az új billentyűket, de egy dolog még mindig megüti a fülem (nem zavar, inkább csak fura), a space hangja. Valahogy mintha a nagysága miatt a gomb végei? leütéskor rezzennek egyet és így hangosabb lesz mint a többi. Ezt lehet valahogy gyűrűzni, vagy tompítani? Cherry mx silent switchek.

(#29499) energy4ever válasza Ringman (#29493) üzenetére


energy4ever
addikt

Facebookos "hivatalos" Cooler Master Hungary szerint: "közeljövőben várható, hogy elérhető lesz".

(#29500) Dani82


Dani82
senior tag

sziasztok!

5-10k kozott tudnatok ajanlani valami klaviaturat? Jatekra leginkabb, es hogy ne legyen olyan hangja ha gepelek, hogy atkopog a szomszed :D
Nem tudom mik az elvarasok egyjo billel szemben, asszem nekem nincs nagyon :) :R

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.