Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30251) Domonkos válasza Neil Watts (#30250) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nem hallod, vagy nincs is? Mert ez azert nem mindegy :DDD
Ha nem klikkel attol fuggetlenul meg taktilis marad? Amugy melyik fele-fajta kapcsolo produkalja ezt?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30252) Ron Swanson válasza Grafirka (#30226) üzenetére


Ron Swanson
senior tag

Megvan a G810. Eddig nagyon szuper, jó rajta gépelni és játszani is. A csuklótámasz egyáltalán nem hiányzik, viszont az USB igen, mert régen mindig a billentyűzetbe dugtam a pendriveot. A Logitech Gaming szoftver is egész jó, könnyű kezelni. És szerintem ez a legszebb RGB-s bill, a "középről kifelé színhullám" effekt nagyon jól néz ki :B Viszont eredeti áron (60e) nem ajánlom, azért annyit nem ér egy bill.. :DD 40-ért nem volt olyan rossz vétel szerintem.

(#30253) Neil Watts válasza Domonkos (#30251) üzenetére


Neil Watts
veterán

Na igen, kisse normalisabban leirva:

MX Blue (Corsair Strafe)
Alapesetben mindegyik kattan, kapok visszajelzest, hallom is, am nagy valoszinuseggel minden rendben, a bottom out jelensegevel talalkozom ilyenkor szerintem (Az ollos cuccom elegge rapszodikus volt mukodeset tekintve a vegen, es akkor szoktam ra, itt meg ugye minden precizen megy mint az oramu, aztan meg neha beleesek a hibaba, am ennek itt ugy elegge "ures, koppanos hangja van a klikk utan").

Amit megfigyeltem most: a klikk mindig megvan, csak annyira hozzaszoktam ilyen rovid ido alatt, hogy orulet, az lenne a furcsa ha nem lenne. :D

Idv. core2

(#30254) phoenix1989


phoenix1989
őstag

Üdv!
10k keretem lenne egy új billentyűzet vásárlására.
csak új
Játékra (WOT)
Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus) : nem ismerem ezeket
extra igény. esetleg ha van háttérvilágítás néha jól jönne. ne keljen püfölni. csendes legyen.
magyar kiosztású
elrendezése : hát nekem nagyon régi még nem is usb-s billentyűzetem van. szóval hagyományos.
ha egy kicsit dönthető az nem rossz.

(#30255) FireKeeper válasza phoenix1989 (#30254) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a cougar 200k jó lehet neked ha ki tudsz fogni olyat ami hibátlan. mindenképp nézd meg még az üzletben hogy nem áll-e ferdén egyik-másik gombja. ugyan többen szívtak már ezzel a billel ilyen minőségi/garanciális problémák miatt, csak azért említettem meg, mert amúgy meg mindenben megfelelne neked.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30256) phoenix1989 válasza FireKeeper (#30255) üzenetére


phoenix1989
őstag

ennyire sok a vacak közte? mert én nem boltban venném hanem pcx nél.

(#30257) Vanir válasza phoenix1989 (#30256) üzenetére


Vanir
veterán

A PCX nem bolt? :DDD
Amúgy az összefoglalóban elég sok mindenre választ kapsz, kiosztásoktól a kapcsolótípusokig.
Ennyiből talán a Cougar 200K, de mostanában elég sok a panasz rá.

(#30258) FragMaster válasza FragMaster (#30233) üzenetére


FragMaster
addikt

Erre valaki?
Vagy ez az a kategória, hogy mindegy? :D Csak ne kopjon le a gomb 3 hét alatt :)

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#30259) FireKeeper válasza phoenix1989 (#30256) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

amit én vettem annak a space volt ferde. visszavittem, eladó kibontott egy másikat, azon az egyik alt. inkább visszakértem a pénzem. haxiboy-al beszéltünk erről, hogy volt ugyan egy hibás batch, aminek már el kellett volna fogynia, elvileg az újakkal nincs már gond. csakhogy sok billt amit visszavittek a userek, a boltok próbálják elsózni másnak. PCX-nél nem tudom van-e ilyesmire példa, illetve hogy náluk milyen gyors az ügyintézés ha veszel egyet, de hibás.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30260) phoenix1989 válasza Vanir (#30257) üzenetére


phoenix1989
őstag

de bolt de nem tudom megnézni mielött megvenném. -.-

(#30261) dugo_ válasza phoenix1989 (#30260) üzenetére


dugo_
veterán

14 napig elállhatsz a vásárlástól átvételt követően.
Mondjuk pár elektronikai áruházat leszámítva máshol se tudsz túl sok darabot megnyomogatni.

(#30262) Vanir válasza phoenix1989 (#30260) üzenetére


Vanir
veterán

Látom a hsz-em lényege azért megragadott. :P

(#30263) Varoz válasza FragMaster (#30258) üzenetére


Varoz
őstag

Eltaláltad. :DDD
Ennyiért nézd meg melyik a legértelmesebb és vedd azt! Egyik se lesz túl minőségi ennyiért, szóval majdnem mindegy. :D
Valami fostalicska Hama is jó lehet. A feliratok meglepően sokáig bírták nekem. Az mellékes, hogy ma már bottal se nyúlnék hozzá. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30264) phoenix1989 válasza Vanir (#30262) üzenetére


phoenix1989
őstag

nem izgat a kapcsoló akármi. ezért nem reagáltam rá. az viszont elég butaság volt hogy a pcx nem bolt? de csak hogy olyan üzletről volt szó hogy megnézzem mielött megveszem na de nm ot veszem. de mindegy. köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#30265) FireKeeper válasza phoenix1989 (#30264) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

én a rufusznál jártam meg vele, magáról az üzletről csak jót tudok mondani amúgy, korrektek nagyon, viszont volt nekik egy halom 200k, nem kizárt hogy mindegyik még a régi adagból van.

az amúgy hogy milyen kapcsoló, izgathatna kicsit, mert a hangerőt, az élettartamot és a gépelési élményt is erősen befolyásolja. hangerőben talán az ollós a leghalkabb (a 200k ilyen, éa hangjával amúgy abszolút meg voltam elégedve), a dómos hangereje kialakítástól is függ, alapvetően nem vészesen hangos, de kellően el tudják cseszni hogy akár hangos legyen. általánosságban mecha a leghangosabb, de abból ugye van egy csomó fajta, amik eltérnek hangerőben meg a kapcsolás módjában is, de az már nem abban az árkategóriában játszik amit te keresel.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30266) mzso válasza phoenix1989 (#30260) üzenetére


mzso
veterán

Amennyi problémát írtak vele az utóbbi időben és messziről kerülném.

Pl.:
@t.imi
"Ellenben, épp a napokban szopatott meg. War thunder-ben csinált olyat, hogy nem vette folyamatosan a jelet. Pl gázt adtam és 0,1,0,1,0 volt a sebességi fokozat. Régi Genius meg ment rendesen.
Kihúz, bedug, most (még) jó.
9k-ért eléggé bakker minőség szerintem. November 2-n vettem, hétfőn ezt adta elő."

"Annyit nem javítottam még szöveget, mióta ezt a billentyűzetet használom :)
Eddig 5 betűt ütöttem el. Vagy dupla v kimarad. Mert igen, néha dupla leütésnek érzékeli, ha nem koppig nyomom le."

vagy épp notika77 élményei.

Úgyhogy én inkább letettem erről a billentyűzetről. Inkább egy Stream 3.0-t vettem. Ami bár nem n-key-es és nincs is háttérvilágítása, viszont kényelmes vele gépelni és rövid a billentyű útja. (A Fujitsut semmiképp ne vedd meg)

(#30267) FireKeeper válasza mzso (#30266) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

én magukkal a switch-ekkel meg voltam elégedve gépelési komfort illetve hang szempontjából az alatt a rövid idő alatt amíg velem volt. a probléma a ferde gombokkal volt.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30268) peterez válasza mzso (#30266) üzenetére


peterez
csendes tag

Szerintem a Stream 3.0 az egyik legjobb megfizethető billentyűzet ma. Nekem van mecha is, egy elég jó egyedi WASD, de sokkal jobban szeretem ezt a Cherry-t, munkára és játékra is.

@mzso Melyik Fujitsut nem ajánlod? Mert nekem a KB 521 a spec és képek alapján tetszik.

(#30269) FragMaster válasza Varoz (#30263) üzenetére


FragMaster
addikt

Meh, kiszolgált az a4tech is vagy 8 évig, pedig 2000 Ft sem volt. Ha nem ölöm meg addig marad, amíg van a gépemen ps/2 :DDD
Na azt hiszem a cherry lesz.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#30270) Varoz válasza FragMaster (#30269) üzenetére


Varoz
őstag

Na ezért írtam amit. Ebben a kategóriában kb. mindegy. 2k volt nekem is a Hama. Annyit éppen megért, tűzoltásra jó. :DD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30271) Ringman válasza nyunyu (#30235) üzenetére


Ringman
nagyúr

kb egynapi használat után - magicforce abs kupak vs aliexpress pbt [link]
- outemu blue hangjában számottevő változás nincs - talán egy kicsit másabb a hangjuk, de nem halkabb
- a pbt érdes felületével nincs bajom
- az új kupakok kb 2 mm-re alacsonyabak, mint a gyáriak - pontosabban kb 1-1,5 mm-rel alacsonyabbak, de cca. fél mm-rel mélyebből indulnak - a kupak alsó síkjához képest feljebb van a "foglalat" alsó síkja.

a tizona/novatouch kupakjai még a magicforce kupakjainál is vékonyabbak, ha megjönnek az o-ringek és és kicseréltem a novatouchon minden kupakot, akkor kipróbálom azokat is az outemu blue-n, de szerintem az lesz a leghangosabb.

(#30272) Jenkíz válasza Jenkíz (#30243) üzenetére


Jenkíz
csendes tag

Tudom, hogy nem ad nagy teret a keretem, de erre tud valaki valami használhatót ajánlani?
Nem akarom megváltani a világot ennyiből, csak tudjak gépelni rajta normálisan meg legyen lehetőség szerint néhány gyorsbillentyű hangerőkezelésre.
Köszönöm

Vagy ilyenekkel oltsak tüzet?
Trust Classicline Multimedia
Silverline MM-KB889
Acme Aula Adjudication expert
Genius SCORPION K5

[ Szerkesztve ]

(#30273) Ringman válasza Jenkíz (#30272) üzenetére


Ringman
nagyúr

cherry streamet ajánlották páran a topikban
[link]

(#30274) peterez válasza Jenkíz (#30272) üzenetére


peterez
csendes tag

Amiket írsz, azokat hagynám.
COUGAR 200K vagy ha nem zavar a klasszikusabb megjelenés, akkor Cherry STREAM 3.0

(#30275) #41133696 válasza #41133696 (#29582) üzenetére


#41133696
törölt tag

A megoldás az LCD hiányzára persze csak Logitech G tulajoknak:

Logitech Arx Control - ASUS Nexus 7 II táblagépen G15 LCD kijelző helyettesítőként - Youtube

(#30276) haxiboy


haxiboy
veterán

Frissítettem az ajánlót.

Hamarosan frissítem az alsó kategóriát, mert ahogy látom mostanában erre van igény. Valamelyik nap kéne egy időpont, aki szeretne egy közös Teamspeakezős/Discord/Skype (nekem mind1), távolról sörözős dumálgatást, vegyítve egy kis szakmai beszélgetéssel szóljon, csak egy közös időpont kell.

:C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#30277) kemotox válasza haxiboy (#30276) üzenetére


kemotox
addikt

[link]
Esetleg ezt kipróbálhatnátok, ha van rá lehetőségetek, nekem klassznak tűnt ez a bill. Nemtom mennyire lehet tartós, még elég újak, és nem sokat használtak.

(#30278) nyunyu válasza kemotox (#30277) üzenetére


nyunyu
félisten

Első ránézésre nekem is jónak tűnt a Genius KB110X...

Fél év használat után viszont repült a polc tetejére.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30279) Jenkíz válasza peterez (#30274) üzenetére


Jenkíz
csendes tag

A Cougarral az a bajom, hogy egyrészt kiosztásban nem igazán találtam olyat, amilyet kerestem, másrészt rengeteg selejtre panaszkodtak a korábbi hozzászólások során. Sajnos a kozelemben nem igazán tudom vásárlás előtt kipróbálni, webshopbol ernem csak el.
A Cherry stream kapcsán csak az kérdéses számomra, hogy játékra zéró mértékben használható? A teszt alapján nem kezeli jól az egyszerre lenyomott billentyűket.

[ Szerkesztve ]

(#30280) kemotox válasza nyunyu (#30278) üzenetére


kemotox
addikt

Most már nekem sem jön be annyira, írtam egy egyes ZH-t rajta :DD

(#30281) nyunyu válasza nyunyu (#30278) üzenetére


nyunyu
félisten

Ej, de jó a kereső.

110x-re keresve csak azokat a hozzászólásaimat találta meg, ahol kötőjellel írtam a KB-110X-et.
Ahol egybeírtam, azokat nem.

Na mindegy, fél év után cserélendő kategória.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30282) Vanir válasza Jenkíz (#30279) üzenetére


Vanir
veterán

Kb ket gombot erzekel egyszerre. En nem vennem jatekra.

(#30283) Jenkíz válasza Vanir (#30282) üzenetére


Jenkíz
csendes tag

Sajnos az A4 Tech ajánlott billencsből nincs magyar kiosztású. Ennek fényében esetleg más alternatíva? Nem akarok 20 gombot nyomni egyszerre de azért a Cherry kapacitása elég kevés. Még gepelesre is, ha ez igaz.

(#30284) xerobyte


xerobyte
aktív tag

Úgy jártam, hogy mire rendeltem volna a Tesoro Durandal Ultimate Cherry Red HUN elfogyott mindenhonnan, milyen hasonló tudású billenők ajánlottak?

(#30285) Brett001


Brett001
aktív tag

A hibrid mecha billentyűzetről mi a véleményetek? Mint korábban említettem a Cougar 200K csere elbírálás alatt volt, most úgy alakult, hogy a pénzt kértem vissza, tényleg úgy néz ki, hogy bennragadt egy hibás széria. Ettől még nem írom le az egész márkát, a Cougarnak is van hibridje (450K, Deathfire) a CM-nek is. 15-17e ft körül vannak. Ahogy olvastam strapabíróbbak a sima gumiharangosnál. Persze felmerülhet a kérdés, "ha már ennyit adsz érte miért nem veszel igazi mechát, kipótlod néhány ezressel"; igen, csakhogy

ad1: nekem max. 20e Ft a legfelső határ, annyiért meg nincs mecha, még Kailh billencs se.
ad2: igazából nincs szükségem mechanikusra, nem vagyok hardcore gamer, nem tudok vakon 10 újjal gépelni, csak a billentyűzetet nézve két ujjal pötyögve.
ad3: a fentiekből következik, hogy ragaszkodom a magyar kiosztáshoz, és magyarból ritka a mechanikus, mint a fehér holló.
ad4: ennek ellenére szeretnék valami tartósabb billt, ne kelljen 1-2 év múlva dobnom a kukába, meg azért két újjal sem jó úgy pötyögni, ha nem érzékel normálisan stb.

Na ez lenne a helyzet. Valakinek tapasztalat ilyen billentyűzettel?

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#30286) Frogged válasza Brett001 (#30285) üzenetére


Frogged
aktív tag

A helyedben vagy meg próbálnék 200K-t olyan boltban vásárolni ami nagyobb ismertebb igy a nagyobb forgalom miatt nagyobb eséllyel megy ki a rossz széria.
Én pl pc-x-ről vettem 2 hete faternak egy cougar 200K-t és hibátlan , de pl ipon vagy Aqua is hasonló kategória.
Vagy elfelejteném ezt a minden áron magyar kiosztás kell dolgot és 15K-ért beválalnék egy olcsó mechát amazonról vagy akár ithonról egy zalman ZM k500-at.
Még a gagyi mechák is csak jobbak mint a gumisok.
Én is úgy jöttem ide párhónapja hogy csak magyar leosztás játszik sose volt más előtte én sem tudok vakon gépelni .
Most meg boldogan pötyögök egy német leosztású Ripp Jaw-ról és nagyon örülök hogy nem valami magyar gumis förmedvénnyel szenvedek.

(#30287) Jenkíz válasza Vanir (#30282) üzenetére


Jenkíz
csendes tag

Mások visszajelzései alapján nem is igazán a magyar kiosztáshoz ragaszkodok annyira, hanem (ha jól értelmezem az ISO kiosztást) a plusz gombhoz a bal shift mellett, ami ugye magyarnál a í. Egyrészt nem akarok újratanulni vakon gépelni, másrészt pl. TeamSpeaken pont azt használom push-to-talk céljára. Gondolom nagyon nem változik az ajánlat, de a különböző eladóknál US kiosztással jelzett darabok nem vonzanak épp a fentiek miatt.

(#30288) ElBartimaeus


ElBartimaeus
csendes tag

Szeretnék venni egy minél olcsóbb cherry mx brown-al felszerelt mechanikus billentyűzetet. Nem nagy baj, ha nincs numpad, de azért szeretném, olyan viszont semmiképp se legyen, mint a cooler master remek ötlete, ahol egybevonják a nyilakat, meg a numpadot. Háttérvilágításért 1-2000-t szívesen fizetek, de többet nem ér nekem. Magyar kiosztás egyáltalán nem érdekel, csuklótámasznak örülnék, de az is jó, ha utólag bővíthető.

Amit kinéztem korábban, a Tesoro Durandal, az eltűnt a piacról, ezért fordulok hozzátok, hogy van-e arra valamilyen jó alternatíva.

(#30289) Domonkos válasza ElBartimaeus (#30288) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha nagyon low budget kell megoldani, de nem szeretnel sok kompromisszumot kotni, akkor ajanlom hogy nezegesd a hasznaltpiacot! Viszonylag gyakran - ha elegge gyors vagy - ki lehet fogni egy-egy olyan darabot ami remek allapotban, sok ezrekkel olcsobb, mint ujonnan. Ezek a billentyuzetek evtizedes elettartalmuak, egy-ket ev hasznalat nem igazan szokott normal hasznalat mellett gondot okozni nekik. :)
Das keyboard Model S, egyeb roccatek jo vetel tud lenni olcsoba.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30290) nyunyu válasza ElBartimaeus (#30288) üzenetére


nyunyu
félisten

Szeretnék venni egy minél olcsóbb cherry mx brown-al felszerelt mechanikus billentyűzetet.

Cherry G80-3850LXBDE-2
(Feltéve, ha ragaszkodsz az ISO kiosztáshoz, ha nem, akkor LXBEU-2 végű kell neked.)

Amazonról házhozszállítva 75€, plusz 8.5€ az opcionális csuklótámasza.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30291) nyunyu


nyunyu
félisten

Hmm, alu koffert is adnak az átszámolva ~65k-s alma imitátum TKL billzethez? :Y

Bezzeg RGB világításra meg nem futja?
Ehh, máris kihúzva a shoppinglistemről. :DDD

(Német weblapjukról lemaradt a koffer.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30292) tusi74 válasza nyunyu (#30290) üzenetére


tusi74
őstag

Ezt a billentyűzetet én is tudom ajánlani. Igaz, nekem blue switches van, de ahogy telnek a hónapok, egyre jobb. Kb. 10 hónapja van meg, de egyre könnyebben járnak a billentyűi, és lehet, csak beképzelem, de egyre halkabb.

(#30293) nyunyu válasza tusi74 (#30292) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem főleg az össze-vissza csavarodó gagyi házával van bajom az MXB2/3-nak, meg a túl lapos kupak profiljával.
Mondjuk a kupakok minősége annyira nem rossz, kellemesen vastag, legtöbb mechán sokkal vacakabb kupak van.

Tényleg, MXB3 elvileg már nKRO (MXB2 nem az :W), nálad hogy muzsikál a duplashiftes QUICK BROWN FOX teszten?
Elvileg hibátlanul vinnie kéne.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30294) Brett001 válasza Frogged (#30286) üzenetére


Brett001
aktív tag

Az ékezetes betűk még hagyján, azt meg tudom jegyezni, de a spec. karaktereket még a magyar billentyűzeten is keresgélnem kell, akkor nem beszélve az angolról vagy németről ahol tök máshol van a kapcsos zárójel meg egyebek. A magyar kiosztásból nem engedek. :)

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#30295) tusi74 válasza nyunyu (#30293) üzenetére


tusi74
őstag

Nekem meg még ez is magas, épp azért választottam, mert minden mecha között ez a leglaposabb. :D
Ezt a tesztet még tanulmányoznom kell, hogy kell csinálni, ahhoz nekem már túl este van. De biztos viszi.

Az MX Board 3.0 leírásában láttam metal platet, szerintem ebben is van, mert egyáltalán nem nyeklik, nyaklik. Mostanában nagyon szeretek rajta gépelni.

(#30296) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Bill vásárláson töröm a fejem, a mostani pár ezer ft-os geniusom már eléggé avittos.

1) Mekkora összeget szánsz rá?
Lehető legkevesebbet, ami kielégíti az igényeimet.

2.Használt szóba jöhet-e?
Újat szeretnék.

3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod?
Programozás, játék, netezés.

4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus)
Tartósat. Ne kelljen évente cserélnem.

5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények (kell-e numpad, világítás, csuklótámasz, vezetéknélküli, ergonomitás, programozhatóság, stb?)
Numpad kell és vezeték nélküli kialakítás. Örülnék ha szettben lenne egy vezeték nélküli egérrel. A legfontosabb, hogy olyan vezeték nélküli bill legyen, ami nem hagy ki néha-néha egy-egy betűt, kódolásnál a halálba kergetne vele.

6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? (amennyiben nem, sokkal testhezállóbb billentyűzetet is találhatsz/ajánlhatunk)
Magyar billentyűzetet szeretnék.

Előre is köszönöm! :R

(#30297) ElBartimaeus válasza nyunyu (#30290) üzenetére


ElBartimaeus
csendes tag

Köszönöm!

Ez egész jól hangzik. Az ISO kiosztást nem tudom, mi, de biztos ragaszkodom hozzá :D Nem ez az a billentyű, aminek alacsonyabbak a kupakjai amúgy?

(#30298) nyunyu válasza ElBartimaeus (#30297) üzenetére


nyunyu
félisten

ISO német: (LXBDE-2)

ANSI US: (LXBEU-2)

Enter formája, bal Shift hossza, van/nincs +1 gomb a Shiftnél, meg hol a másik gomb az Enter körül.

De, ez az alacsony kupakos billzet.

Én jobban szeretem eggyel magasabb kupakokkal, de egy extra kupakszettel könnyen meg lehet duplázni a billzet árát.
(Eddig mennyit vertem el kupakokra? ~150$? :W)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30299) Ringman válasza nyunyu (#30298) üzenetére


Ringman
nagyúr

más az alakja a kupakoknak, vagy csak más a render árnyékolása/utómunka az ansi és az iso esetében?

(#30300) ElBartimaeus válasza nyunyu (#30298) üzenetére


ElBartimaeus
csendes tag

Köszi a felvilágosítást. Az alsót én jobban is szeretem a hosszú shift miatt. Az alacsony kupak nem tudom, mennyire tetszene. Jó volna kipróbálni valahol. Nem tudsz vmi helyet?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.